|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 19:42:36   
Anonimen
Čer!

Mi smo pa danes bogatejši za tumy tub. Sem Nežiko že okopala in....ne moram verjet, kako je uživala. Super stvar je. Draga, ampak....meni se zdi super.

Možek mi je kupil steper, da bom malo kg izgubila, čisto sem zaležana. Pa seveda še trenerico zraven, da ne bom v samih razvlečenih doma. Pa še knjigico sobnih rastlin....joj kako sem vesela te. Komaj že čakam, da jo bom lahko malo preučila.

PikicePokice nisem videla, sem pa videla nenormalno veliko nosečnic in vozičkaric. Letošnje leto je pa res plodno.

Nežika gre pančkat ob 21h.

Doji se dokler ji paše, črpam pa ne.

Dudo še kar nekako vleče. Danes mi je na sprehodu padla po tleh in smo bili brez. Smo hitro novo kupili, babica jo je pa sterilzirala, da smo lahko preživeli vsa ta nakupovanja.

Smeji se še ne.

Izogibam se stročnicam in kapusnicam.



(odgovor članu NalLa)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 19:49:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jst86

user posted image kako imate urejeno prebavo?se je že stabilizirala?kaj še poleg tuširanja z mrzlo vodo pomaga pri hemeroidih? jst mam že od poroda probleme.



Jaz prakticiram mokre robčke ali moker toaletni papir + ognjičevo mazilo.

(odgovor članu jst86)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 19:50:37   
Anonimen
Dober večer.

Danes sem ga prvič sama kopala. Ampak novica je, da smo danes kupili čeber in malček je v njem sedel kot paša in smejal se je do ušes. Res je bilo super. In veliko bolj enostavno kot v banjici. user posted image  Navdušeni smo.

Pol ure po kopanju spi kot ubit. Ampak verjetno se bo med 21.00 in 22.00 hotel malo priklopit na mamo.

IZVIRNO SPOROČILO: sonce78

user posted image user posted image user posted image Punce kdaj ste vi zamenjale planičke iz 2-5 kg na 3-6 kg? Plenička 2-5 kg mu zmeraj prepušča (predpostavljam, da je premajhna) 3-6 mu pa seže skoraj do podpazduhe user posted image


Jaz sem jih zamenjala, ko je bil star dober teden, ampak naš Matija se je rodil s 4 kg.


(odgovor članu sonce78)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 19:54:19   
sonce78
kako imate urejeno prebavo?se je že stabilizirala?kaj še poleg tuširanja z mrzlo vodo pomaga pri hemeroidih? jst mam že od poroda probleme.  Moja prebava je nikakva. Kakam bobke kot zajkla user posted image . Razmišljam, da zato, ker sem v nosečnosti pila magnezij, ki pomaga pri prebavi, zdaj pa nič več in imam bobke user posted image . Bom morala zopet malo Donata ali magnezijeve šumečke uvest. Za hemoroide pa vprašaj v lekarni, obstajajo neke komprese pa tudi veliko mazil. Jaz jih imam, me pa ne bolijo user posted image

Aptamila pa ne uporabljam.






_____________________________

Čudovito je biti mama!

(odgovor članu jst86)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 20:10:55   
surya

user posted image kdaj dajate vaše malčke spat? Zelo različno. Nekje od 21h do 23h.
user posted image po kolko minut dojite na obrok? Od 5 do 30 min. Zanimivo mi je, da ne pomeni nujno, če je dolg podoj, da bo dolga pauza do naslednjega podoja. Danes okoli 17.30 je jedel skoraj pol ure, s podiranjem kupčka skupaj, pa je bil že ob 19.10 ful lačenuser posted image
user posted image ko si (če si) črpate mleko, kolko si sčrpate v kolkem času iz 1 zize? Takoj po porodu sem bila prava mlekarca in sem si po podoju v cca 5 min načrpala iz ene zize tudi po flaško in pol, pa še ni bla praznauser posted image . Zdej si pa sploh več ne rabim črpat. Zgleda, da se je količina prilagodila apetitu mojga fantka.
user posted image vaši malčki vlečejo dudo? Da. Prav fajna stvarca. Smo pa dolgo rabli, da smo pogruntal, kdaj je lačen in kdaj hoče samo dudouser posted image . Ko je lačen, ful vleče dudo in tak hecno jamrauser posted image .
user posted image se že smejejo (ne podzavestno, ampak tak ko se igrate z njim) Se mi zdi, da ja.
user posted image kateri hrani se še izogibate? Samo fižolu in cvetači. Mi je pa pediater rekel, da moram jesti čisto vse, da bom imela kvalitetno mleko. Do prvega pregleda namreč nisem jedla sveže zelenjave in sadja. Od takrat pa jem tudi to. In nimamo krčev. Tok-tok.user posted image user posted image user posted image  

zbudu se je mišek

(odgovor članu sonce78)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 20:37:55   
lumpa6

kdaj dajate vaše malčke spat?

med 7 in 8 ter spi do 2 nakar se doji in spi do 5  podoj spi do 7  podoj če zaspi ga pustim če pa ne se pa previjava


po kolko minut dojite na obrok?

ker je dojen nevem mislim pa da dovolj saj ne kaže znake lakote redi se ok in zdrži brez dojenja od 4 do 5 ur

ko si (če si) črpate mleko, kolko si sčrpate v kolkem času iz 1 zize?

si ne črpam

vaši malčki vlečejo dudo?

da


se že smejejo (ne podzavestno, ampak tak ko se igrate z njim)

mislim da ja


kateri hrani se še izogibate?

sadju in kislim jedem ter močnim začimbam


(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 20:39:44   
Anonimen
Punce rabim vašo POMOČ! Brina ne prenese AD3 kapljic. Danes sem ji dala samo eno in smo imeli 3 ure tako štalo, da ni za govorit. Rada bi dobila kapljice na vodni osnovi - včasih so bile to PLIVIT D3. user posted image A mi lahko katera kaj svetuje? Vse kapljice, ki so na oljni osnovi, odpadejo kot knof od gat. Važno je, da dobi oba vitamina in da ni krčev. Nana NA POMOČ!

Če ste že kaj pisale o tem in sem spregledala, se pa opravičujem. Sem tako jezna, da kar piham... Če pomislim, da naj bi ji dala (po navodilu pediatrinje) takoj 6 kapljic... Saj bi jo pobralo od bolečin... Eh, obup. Ubogo pišče. user posted image

(odgovor članu surya)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 20:45:16   
lumpa6
vodni osnovi - včasih so bile to PLIVIT D3.

te mi je dala moja pediatrinja češ da ne pouzročajo krčkou

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 20:55:45   
NalLa
Mi imamo tudi čebriček. Sprva se mi je zdel brez veze in sem rekla, da ga ne bom kupovala, potem pa ga je predlagala patronažna in sva ga šla kupit, ker ga je tako hvalila. In mali res ful uživa notri. Stalno se z nogicami odriva in kar poskakuje. Tako, da ga priporočam.

(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 20:59:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lumpa6

vodni osnovi - včasih so bile to PLIVIT D3.

te mi je dala moja pediatrinja češ da ne pouzročajo krčkou



Pa se te kapljice dobi pri nas?

(odgovor članu lumpa6)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 21:07:00   
lumpa6
IZVIRNO SPOROČILO: Žabonka

IZVIRNO SPOROČILO: lumpa6

vodni osnovi - včasih so bile to PLIVIT D3.

te mi je dala moja pediatrinja češ da ne pouzročajo krčkou



Pa se te kapljice dobi pri nas?






ja pediatrinja mi jih je predpisala


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 21:12:56   
Anonimen
Lumpa najlepša hvala. Zlata si! V ponedeljek bom prosila pediatrinjo za recept. 

(odgovor članu lumpa6)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 21:14:32   
nana 27
Plenice. Mi smo na 3 do 6 kilogramov. Barva oči. Nekje med 6 mesecem in enim letom. Lina31, toliko časa stiskaj črpalko, da narediš vakuum. Dobro jo moraš namestit in zelo počasi stiskat in ne prehitro, ampak počasi. Ko narediš vakuum, lahko počasneje stiskaš, ker bo teklo. Jst86, ojoj prebava tudi mene muči. Ko bom končno jedla sadje in jogurte, bodo verjetno izginili tudi hemeroidi.Drugače pa je Aptamil Comfort en tak "gravž" user posted image  od mleka..resnično je zanič okusa, kot zažgano mleko, ampak Miha ga je zelo rad pil user posted image  Sandra, boš videla, da bo minilo nekaj mesecev (3 ali malce več), ko boš spraševala, zakaj je Enej tako zaspan pa ne bo nič čudnega, ker nekje pri pol leta zaradi cleodnevnih aktivnosti pričnejo spat okrog 19. ure in se zbudijo v zgodnjih (za nas nečloveških urah in jih ne uspeš več nazaj uspavat). Žabonka, žal ti ne znam svetovat, ker nam je pediatrinja predpisala Oleovit D3, ki je na oljni osnovi. Pri nas ga je imel že Miha in ni bilo težav. Sem pa zadnjič prebrala odgovor od Guppy in sem bila kar malo začudena zaradi teh kapljic.

(odgovor članu NalLa)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 21:18:24   
nana 27
Lina, upam, da me sploh razumeš..da narediš vakuum, pritiskaj tako, da je en pritisk počasen in ne takoj do konca. S počasnim pritiskanjem ročice navzdol (nekajkrat) boš v minuti dosegla vakuum. Težko je to z besedami opisat user posted image

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 21:25:17   
lumpa6
user posted image kakšno barvo očk imajo vašiuser posted image

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 21:25:53   
123a
Ojla punce,sem komaj sedaj uspela pridet malo na računalnik po dveh dneh,saj so našo pupo matrali krči in ni bilo časa za nič drugega kot za cartanje in mogoče malo spanja.Vidim da smo se selili in,da bomo tukaj nadaljevale čvek partijeuser posted image je pa bilo tudi na prvem forumu lepo,saj se je tam vse začelo,ko smo še imele trebuščke.user posted image
kdaj dajate vaše malčke spat?
trudimo se od 21-22
po kolko minut dojite na obrok?
od 20-30 min,ampak kaj ko traja potem še 15min da podremo kupček(jooo res imama probleme s tem)
ko si (če si) črpate mleko, kolko si sčrpate v kolkem času iz 1 zize?
  si ne črpam
vaši malčki vlečejo dudo?
ja mojo sem malo že navadila,ampak še ne obvlada neki ker ji skos vn pada
se že smejejo (ne podzavestno, ampak tak ko se igrate z njim)
do sedaj se mi zdi da se mi je samo enkrat zavedno nasmejala
kateri hrani se še izogibate?
solati,fižolu,paradižniku,zelju,sadju,seži zelenjavi,oreščki,



Punce jaz imam eno vprašanje?

Kdaj ste začele svojim malčkim devati čaj.Jaz sem namreč kupila komarčkov čaj in ne vem če ga že lahko uporabljam in koliko ga lahko popije?Ali čaj pomaga,da bo lažje kakala?


hvala za pomoč

(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 21:29:33   
Anonimen
Nana, hvala. Mi je že Lumpa odgovorila. Itak sva se odločila, da bova 14 dni še počakala z vsemi  kapljicami, ker tole danes je bilo pa res "tu mač". Brina je vreščala 3 ure skupaj, ves čas je bila čisto trda, potna od joka in bolečin, čisto zatečene učke je že imela od joka... Zraven pa proseče gledala mami pomagaj mi. Meni se je skoraj zmešalo, res.


(odgovor članu nana 27)
  Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 21:31:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lumpa6

user posted image kakšno barvo očk imajo vašiuser posted image

Modro sive - trenutno. Midva imava oba rjave oz. rjavo zelene, tako da bo po moje tudi Brina imela take.

(odgovor članu lumpa6)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 21:31:50   
lumpa6
IZVIRNO SPOROČILO: Žabonka

Nana, hvala. Mi je že Lumpa odgovorila. Itak sva se odločila, da bova 14 dni še počakala z vsemi  kapljicami, ker tole danes je bilo pa res "tu mač". Brina je vreščala 3 ure skupaj, ves čas je bila čisto trda, potna od joka in bolečin, čisto zatečene učke je že imela od joka... Zraven pa proseče gledala mami pomagaj mi. Meni se je skoraj zmešalo, res.





moj po plivitu nima krčkou

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 21:32:40   
nana 27
123, jaz dam čaj, le če jo zvija. Komarčkovega lahko daš - se mi zdi, da na škatli od Hippovega instant komarčkovega čaja piše, da je od prvega tedna dalje. Lumpa, zaenkrat ima mešanico med temno plavo in sivo.

(odgovor članu 123a)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 21:33:04   
jst86
 nana,duskamb in sonce  hvala!
sem že mislila da je mleko pokvarjeno in sem 600ml stran vrgla in šla svežga kuhatuser posted image  ma res je ogabno

Leon ima tud sivo-modre učke.jst mam rjavo-zelene,moj pa temno rjave,tko da ne vem od kje njemu modrauser posted image .

< Sporočilo je popravil jst86 -- 13.10.2007 21:34:15 >

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 21:35:10   
lumpa6
IZVIRNO SPOROČILO: Žabonka

IZVIRNO SPOROČILO: lumpa6

user posted image kakšno barvo očk imajo vašiuser posted image

Modro sive - trenutno. Midva imava oba rjave oz. rjavo zelene, tako da bo po moje tudi Brina imela take.



moj ima modre in bi rada da take ostanejo, jaz imam sicer modre mož pa rjave, jure je imel že par dni po rojstvu rjave, upam da bo imeu žiga moje

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 21:35:22   
nana 27
Žabonka, izkoriti sončne dni in kar na sončka po D vitamin user posted image  Kapljice so zelo pomembne v zimskih mesecih, ko imaš otroka praktično ves čas notri ali pa ga zadekaš pred mrazom in ga ne more sonček "potipat".

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 21:40:08   
jst86
123a jst mu dajem čajček že od prvega tedna.tega hippovega midva uporabljava in mu ga lahko daš.

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: septembrke 2007
13.10.2007 22:00:00   
123a
nana27-kateri čaj uporabljaš za krčke?

(odgovor članu jst86)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?