|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 13:09:20   
Tanayya29
malinov čaj?joj,spet nič ne vem o tem...me lahko katera malo izuči?
saj vem,da ste enkrat pisale o tem..pa nisem našla.

hvala


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu potepinka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 13:18:43   
Ilije
IZVIRNO SPOROČILO: nayya28

malinov čaj?joj,spet nič ne vem o tem...me lahko katera malo izuči?
saj vem,da ste enkrat pisale o tem..pa nisem našla.

hvala



Pomaga pri porodu, mislim da se boljše in tudi lažje odpiraš. Kupiš ga pa lahko v vsaki bolje založeni lekarni ali zelini trgovini. Priporočljivo ga je piti mislim, da po 32. tednu.

več si lahko prebereš tudi http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=834810&mpage=1&key=malinov%2C%E8aj&#834810

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 13:19:29   
potepinka
naya-Pravijo da naj bi malinov čaj pomagal pri odpiranju materničnega vratu.Ne vem ali je to res ali ni jaz ga tudi pijem od 35t dalje ali bo pomagu al pa ne škodovat ne more

_____________________________

Življenje je plamen, ki v lastnem ognju izgoreva, vendar vedno znova vzplamti, ko dete se rodi.
--------------------------------------------------------------------------------
Sara(07.09.1996)Mark(10.11.2007)

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 13:28:34   
tintin
Hojla punce,
no, tudi jaz držim pesti za Tantro in Lukca, Murenčka in Staša, Katko in njeno Klaro, pa za Žirafini dve (posebej za Sofijo)...sem še katero pozabila? Skratka veliko user posted image za vse...
Jaz sem danes ponoči spala kot ubita, tudi zbudila sem se vsa komasta....pa apetita nimam nobenega pravega. Samo nekaj sadje zobam, konkretnega mi pa nič ne paše.
Sicer pa danes kuham pašta fižol...spet enolončnicauser posted image
Lp vsem!

(odgovor članu potepinka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 13:38:08   
nemrak
user posted image user posted image
naya-Pravijo da naj bi malinov čaj pomagal pri odpiranju materničnega vratu.Ne vem ali je to res ali ni jaz ga tudi pijem od 35t dalje ali bo pomagu al pa ne škodovat ne more

Jaz si ga pripravim takole!!
2 čajni žlički prelijem s 2,5 dcl vode, ga počasi segrejem do vrenja in takoj precedim. Pijem mlačen čaj po požirkih. Ni pretirano dober, slab pa tudi ne. Sedaj sem se ga pa že kar fajn navadila.

Sem šla po kosilo v vrtec, pa mi naša kuharica (družinska prijateljica mojih staršev), ki jo poznam od malega, reče, da se mi je v dveh dneh trebuh ful nizko spustil.user posted image
Mi je pa že včeraj, ko mi je G delal UZ, moral res čisto spodaj merit glavico.
Ja, upam, da se bo pa počasi začelo. Me je včeraj zvečer kar precej časa špikal spodaj. Bova morala malo user posted image , da se bo kaj zmehčal. Ampak je mojega user posted image  nekaj strah. On misli, da bom potem morala kar v P leteti. user posted image
Tak hitro pa tudi ne gre to.
Grem malo počivat, potem sem cel dan sama s malo. Pa leteča. Peljem jo na plesne, potem letim na akupunkturo,....

(odgovor članu potepinka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 13:39:47   
scubadiver
JOJOJOJOJ uboga Tantra. Pa sej niso normalni. SEj nosečnica ni igrača da bi se takole obnašali. Mene je že včeri skor kap, kako mora bit šele njej? Da se že pripravi pshično, pa potem nič, pa se spet pripravi, pa spet nič.. Boga revica. Prav smili se mi.

sem bla pa tud jaz kar presenečena ko sem videla novembrke 2 del. Nč mi ni blo jasno. Zdej se bo pa prvi del čist zgubil user posted image  
Je blo pa danes ful zabavno na materinski. Je na koncu babica razlagala o raznih ultra hitrih porodih, kako so rojevale na stopnicah porodnišnice ker tud do ordinacije ni več šlo, pa na hodniku tm pri vratarju... Prav zanimivo. Jaz z veseljem podpišem tak porod. Bi mela vsaj babico zase. No čeprav na štengah pred P. bo novembra mal mraz user posted image

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu potepinka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 13:40:20   
barika
,
zopet sem dobila sporočilo od TANTRE.
Saj ne boste verjele.
So si premislili, nič ne bo danes s CR in tudi ne ve, kdaj sploh bo.
Mogoče naslednji teden .
Nič pa še ne vem, če bo šla domov.
Tam v P niso normalni.


kaj če naredimo en protestni shod pred tole porodnišnico...zgleda da je njihv hobi igranje s človeškimi življenji user posted image , prav za user posted image  so!!!!


jaz pijem malinov čaj...že cel teden, najprej sem pol litra na dan, zdej pa kr liter... bomo vidl, kok bom "zmehčanauser posted image " tam dol, ko bo čas


ja tale novemberke 2 del...sem mislala da sem ga jaz kej usračkala, ker so glih za menoj zaklenl, pa sem bla ful jezna...pa vidim da ni moja krivda.user posted image

(odgovor članu potepinka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 13:40:39   
nicolina
zopet sem dobila sporočilo od TANTRE.
Saj ne boste verjele.
So si premislili, nič ne bo danes s CR in tudi ne ve, kdaj sploh bo.


Te res niso normalni, pa zakaj bodo zdaj čakali, samo da bo z njo vse ok in z Lukcem user posted image .

Jaz bom tudi začela piti čaj malinovih listov, moram si ga it še iskat v lekarno. 

Ko sem rekla, da bom šla v Hofer, sem kupila bodije,  res so lepi, še mami je šla z mano in je še ona kupila 3 pakete. user posted image  Zdej mislim,  da jih bomo imeli dovolj.

Grem kuhat kosilo, se tipkamo... 

(odgovor članu nemrak)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 13:41:02   
barika
smo pa pridne, da smo že na 2. straniuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 14:07:58   
Tanayya29
hvala za malinov čaj.
ga grem kupit,potemuser posted image .bom jaz tudi pila...če bo le kaj pomagal...

jaz sem full lena,kr spim cel danuser posted image .

sedaja pa se morm zrihtat,bi rada šla v miler pa mal v hofer v Kranj,pa še za čaj morm pogledat..

za vse še vedno stiskam pesti!!!!!!


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 14:09:20   
mamuška
No, v parih stavkih: Dominik je lepo priden, danes smo že ujeli ritem, je, kaka, lula pa spi. Žuži poka po šivih od ponosa, kot zvesti kužek nosi pleničke, pajacke, pomaga (ajd, naj se zgraža, komur se da!) meni brizgat mleko na "molzni stroj", greje flaške v grelcu, jih pomiva, veselo pestuje in skače na vsak "mjav", ki ga Dominik da od sebe. Je bolj zanesljiv kot babysence :)) Vmes, ko je malo lufta, pa je blazno rad "moj scrkljanček" in bereva izključno literaturo o negi dojenčka :))

DOminik je prejel izmenjalno transfuzijo, bil 3 dni pod lučko in v topli posteljici, imel je nekaj težav zuravnjavanjem tel. temp, tako da ga občasno še pogrejemo s termoforjem. sicer pa je klasa za svojo starost, saj ni bil nič hranjen po sondi, ni imel nič kisika, v tem pogledu je povsem samostojen in suveren od prve ure dalje. Je sicer zelo zelo počasi, obrok 50 ml je cca 40 min, ampak je, Zredil se je iz 2.670 na 2.850 včeraj ob odpustu. Je redno na 3 ure, lahko si uro naštimaš po njem :), podnevi in ponoči. Na smrt sovraži umivanje in preoblačenje, čim ga daš vodoravno, vključi sireno :)

Jaz sem kar OK, v primerjavi s prvim CR primerjave sploh ni, se pozna, da tokrat ni bilo poprejšnjih 20 ur ubijalskega poroda. Na nogah sem bila 4ure po CR, peš sem šla EINT dobrih 18 ur po CR (itak da so me nazijali ko mačka, ampak če NE VEŠ, kaj je z otrokom, halooo??) in od takrat je bil tempo vsak dan hujši. DObrih 48 ur po CR sem bila praktično že ves dan nogah, na poti med svojo sobo, intenzivno in laktarijem.

Vsem, ki so tokrat imeli kakorkoli opraviti z mano, lahko tokrat rečem eno samo zahvalo in pohvalo. Posebena zahvala gre najprej moji osebni G, prof. Geršakovi, ker ženska je naredila tudi še tisto, nemogoče. Spremljala me je vse dokler nisem končno šla v porodno, ves čas po telefonu, od doma, iz avta. Nato pohvala in zahvala dr. Premru-Sršen, brez nje bi ta boj - to vem zdaj - zagotov izgubila nekje v 22.-23- tednu. Odnos od sprejema do odpusta v Lj -P je bil sama špica, res maksimalna skrb, prijaznost, zavzetost, tako zame kot za otroka. Naj se sliši kakorkoli, posebej moram pohvalit "našega" Pušenjaka, ki je v petek zvečer v poznih urah, ko je že davno zaključil svoj šiht, prišel extra zaradi mene nazaj v Porodni blok in naredil detajlni UZ otroka, na osnovi katerega so CR odložili - zaradi nepopolne ekipe pediatrov. Zdržala sva potem do nedelje, ko je stanje otroku nenadoma poslabšalo in sem manj kot v 3 urah prišla iz oddelka E na oddelek A, se pravi rodila s CR. Ekipa v porodni je bila špica, prijazni, človeški, topli, vsi po vrsti, z izjemo Kostovskega, ki je nekaj tulil tam po hodnikih, ampak je svoje delo očitno odlično opravil, vsaj za zdaj zgleda tako. Sestrski tim na A oddelku super, kasneje sem šla na C, kjer imajo v ekipi 2 možakarja, ki sta skrbela za dobro voljo 24 ur na dan - skratka tokratna izkušnja je popolno nasprotje prve.

Evo, samo toliko, ker se čutim dolžna ob vsej morlano podpori, da se vsaj na brzino javim.

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 14:09:28   
Ilije
IZVIRNO SPOROČILO: barika

smo pa pridne, da smo že na 2. straniuser posted image user posted image user posted image


Ja res smo pridne, samo je pa vseeno žalostno pogledat to dvojkico, ker smo mele prej že čez 250. men je blo včasih tko fajn za nazaj brat, sedaj se bom pa mogla kr mal pomatrat, da bom prvi del našla. razmišljam, da bi si kr vse sprintala in eno knjigico naredila, samo moram najprej novo kartušo kupit oziroma kar dve, da bom mela zagotov dost, če bom enkrat začela printat.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 14:15:59   
scubadiver
Nayya jaz sem tud danes taka kot bi me povozil traktor. Čist brez energije in ravno razmišljam da je čas za "beautly sleep" Mislim da bo res treba it mal zaležt ker bom drugač cel dan taka.
Še kurilno olje naročim pa grem spat.
Joj sem se pa zdele spomnila.. Včeaj sem govorila z enim znancem. Nisem sploh vedela da so bili noseči. Rok je imela 20.12 rodila pa je že 18 septembra. In sicer trojčke user posted image  Vsi fantički so ok, sicer še vedno v porodnišnici, ampak super napredujejo. Nista pa od marca ko sta zanosila do konec junija sploh vedela da so trije. Sta se dva tako uspešno skrivala. Je rekel da je oba skoraj kap. Da še 14 dni ni zaprl ust od šoka in nadaljuje, da se zaveda da pravi šok šele pride ko bodo fantički prišli domov. So bli pa spočeti po naravni poti in ne z umetno oploditvijo.
tako olje sem mimogrede tudi naročila, zdej grem pa mal pod kouter user posted image

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 14:20:52   
tintin
No, meni je pa mami v Hoferju kupila dvoje hlačke za user posted image . Babice, babiceuser posted image

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 14:21:00   
scubadiver
Draga mamuška in Dominik dobrodošla doma. Joj kako sem vesela da sta se takole lepo porihtala in da so tako strokovno vodili tvojo nosečnost in sam porod user posted image user posted image . Torej lahko pestke za vaju spustimo a ne? Dobre misli pa itak vedno ostajajo!!!!!!!!!!!! Zdaj se pa lepo sprostita, crklajta in uživajta!!!

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 14:24:32   
tintin
Mamuška, čestitke še enkrat za korenjaka!!user posted image user posted image Da se je le vse izteklo kot je treba, smo držale pesti!user posted image

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 14:26:35   
DEBELUŠKA30
Jest sem se pa že zamislila, ko sem ugotovila, da je stran zaklenjena, sem si rekla pa ja ne zaradi moje grožnje, da bom šla v Lj. porodnišnico dohtarje zbrcatuser posted image user posted image user posted image  s tem pa še druge vzpodbudila!
TANTRA, držimo pesti, rajši nič ne rečem, da nas ne zaklenejo za skozuser posted image user posted image user posted image !
 
Buba1131, pri nas pa pravijo, da če prvega in drugega otroka prineseš v istih oblačilih iz porodnišnice, da se imata potem posebno rada oz. je med njima posebna vez user posted image . Sto ljudi, sto čudi!

Še naprej držimo pesti za vse naše novembrske mamice in malčkeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !

Mamuška, dobrodošla ponovno med nami in seveda še enkrat čestitke user posted image user posted image user posted image !!!
Barika, še uradna zahvala za pojasnilo!

(odgovor članu potepinka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 14:33:15   
barika
Mamuška, ful sem vesela za vaju z Dominikom.. sem imela kr solzne oči ko sem bralauser posted image user posted image

Debeluška 30, ni panike (nisi bila danes prvauser posted image ), sem pa jaz tudi takoj pomislala da sem kej zamučkala

Če grem jaz zdejle v Hofer, vem da ne bom dobila nobenga bodiya več...se morem zapeljat v Šentjur... tam po navadi še kej počaka, v celju moreš bit pa včasih že pred osmo pred vrati...

(odgovor članu DEBELUŠKA30)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 15:02:47   
nemrak
user posted image user posted image ,
a se je že kateri user posted image  umiril v trebuhu.
Jaz jo skoraj nič več ne čutim oz. zelo redko še. Se pa to dogaja 2 dni.
Še dobro, da nisem prodala AS, čeprav sem ga že hotela.
Je pa zelo neprijeten občutek.

Ne vem a naj paniko naredim in grem nazaj h G, čeprav je bilo včeraj vse v redu.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 15:11:06   
Ilije
user posted image mamuška zelo sem vesela, da se je napram vsem nevšečnostim in pripetljajem tvoja nosečnost tako lepo iztekle. Iskrene čestitke tudi Dominikuuser posted image user posted image user posted image  ter seveda dobrodošla doma, da nas boš tokrat lahko zalagala z nasveti, kako ujeti ritem tid., ko bo napočil tudi naš čas.

(odgovor članu Ilije)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 15:15:51   
Ilije
IZVIRNO SPOROČILO: nemrak

user posted image user posted image ,
a se je že kateri user posted image  umiril v trebuhu.
Jaz jo skoraj nič več ne čutim oz. zelo redko še. Se pa to dogaja 2 dni.
Še dobro, da nisem prodala AS, čeprav sem ga že hotela.
Je pa zelo neprijeten občutek.

Ne vem a naj paniko naredim in grem nazaj h G, čeprav je bilo včeraj vse v redu.


Tudi moja se je precej umirila. Če je res prehudo in da jo npr. ene par ur ne čutim grem tudi jaz po AS in ko ujamem njen srček (sedaj to res ni težko), me ponavadi nagradi še s kakšnim premikom.
Po moje še ni čas za paniko, razen če je morda ne slišiš po ASuser posted image  v kar pa močno dvomim.

(odgovor članu nemrak)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 15:18:24   
tintin
Nemrak, tudi meni se je user posted image precej umiril. Oz. včeraj je imel po dolgem času spet en bolj živahen dan...Pomoje šparajo energijo za poroduser posted image

(odgovor članu Ilije)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 15:31:52   
Laubica
user posted image Mamuška dobrodošla domauser posted image
Tantra-upam da te ne bodo več dolgo mrcvarliuser posted image user posted image

Moje dete pa še vedno non-stop rogovili,nič kaj se ni umiril
Malinov čaj sem si jaz tudi kupila samo sem ga pridno pila 1 t zdaj sem pa kar nekako pozabila nanjuser posted image ker mi ni nič doberuser posted image



_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 16:03:17   
barika
moj se je tudi  umiril...malo, ima trenutke (oz. dneve) ko ga morem prav žokat, da malo pomiga, druič pa tako dela, da jaz delam zraven takele face  user posted image user posted image  in ga prosim nej se malo umiri, so pa njegovi premiki ful bolečiuser posted image
no, vsaj vem, da še miga

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Novemberke-2.del
18.10.2007 16:12:00   
Mamathea
Mamuška in Dominik dobrodošla domauser posted image user posted image user posted image Tudi jaz sem se zjokala od sreče, ko sem prebirala tvoj post. Res lepo, da v vseh negativnih izkušnjah, ki jih zadnje dneve prejemamo iz Lj porodnišnice slišimo še kakšno pozitivno novičko. Lepo, da si jih tako super pohvalila, še lepše pa je to, da so s tabo ravnali kot se spodobi. Res si lahko kj takega le želimo.
Res krasno, da sta doma, zdaj se pa lepo cartajte in uživajte v družinski sreči.
Drugače pa je danes res en zelo zaspan dan, pa še dežek je zdaj začel padati, tako da je "dolgočasno"  vzdušje. Toda pri nama bo danes veselo, saj sv ravnokar dobila paketek od Sončka, posteljico, pa jogi... To je tist "kinderpet" 120x60, zibko pa itak že imamo sestavljeno. Zibka bo v spalnici, tale posteljica pa bo zaenkrat kr v otroški sobi, sicer pa zibko itak prerastejo v 3 mesecih zato pa sva že kr sedaj naročila večjo posteljico.
Dobila sva še nekaj ostale robe, kot npr. Angelcare... Joj komaj čakam, da se mož vrne iz službe in greva to sestavljat. Jaz pa grem zdaj mal pobrisat pod, da bo posteljica prišla lepo na čisto podlago.
Lep in zanimiv popoldan vam želim, še vedno pa močno stiskam pesti za vse, ki se že borijo, tako v porodnišnici kot doma.


_____________________________

Na prelepi torkov dan 04.12.2007 Tijan pokukal je na plan. Mamica in očka sta zelo vesela, da sta ga končno lahko objela in k sebi vzela.

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?