|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: berem in berem pa ne razumem
25.10.2007 12:58:13   
Taula
Moj je računalničar..1 leto delovne dobe pa ima nad 1000 evrov..ni še na 1500, ampak drugo leto bo če bo vse ok napredoval in bo večja plača. Njegovi sodelavci pa imajo 1500 in več. Govorim pa za LJ.user posted image

Pač različne firme različne plače....je računalničar z sredno šolo ali faksom?

Tudi asistenti na različnih faksih nimajo iste plače.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: berem in berem pa ne razumem
25.10.2007 12:59:02   
Anonimen
Hm....spet zelenilo na RRju.

Kako prideš do takih plač?

- Imaš očita direktorja, ki te postavi na eno kul mesto in ti da tako plačo
- Si priden in sposoben ter delaven in par let delaš k butl vse možno kar ti dajo(večinoma ne 8 ur dnevno ampak kar krepko več) da se lahko čez par let na podlagi  
svojega dela povzpneš stopničko višje
- odpreš najstarejšo svetovno obrt
- imaš vizijo, odpreš podjetje, par let živiš od kruha in vode, zalaufa, ola...

Lahko pa sediš doma pred compom in kolneš vse ki jim je to ratal dosečt in se sam sebi smiliš. Mogoč ti pa tud tko lhku ratauser posted image

(odgovor članu triša)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: berem in berem pa ne razumem
25.10.2007 13:01:03   
Taula
odpreš najstarejšo svetovno obrt


Jaz jo koj odprem..bom koordiantorka in šefica. Rabim samo še ''delavke.''user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: berem in berem pa ne razumem
25.10.2007 14:29:45   
Bejba
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

TOčno tako...eni imajo res velike plače...od 3000€dalje...ampak vsi so si  to kravo zaslužli...noben ni po sreči prišel do take plače!!!


Tole si pa mal mim usekala, anonimna (katerakoli že). Na žalost delam v taki firmi (državni) kjer je bolj pomembno kako se pišeš, ne pa kakšna je izobrazba in kako "krvavo" delaš.
In vem, da je tega tudi drugje ogromno.
Ne rečem, so svetle izjeme, ki si svoj denar resnično zaslužijo.


_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: berem in berem pa ne razumem
25.10.2007 16:35:16   
Jutra
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Morda pa delajo? Si se to vprašala? Vsak služi kakor ve in zna in to se tiče samo njega.
Si malo zavidna?


Tale komentar mi je pa...user posted image

< Sporočilo je popravil Jutra -- 25.10.2007 16:36:19 >


_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: berem in berem pa ne razumem
25.10.2007 16:38:39   
Jutra
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

TOčno tako...eni imajo res velike plače...od 3000€dalje...ampak vsi so si  to kravo zaslužli...noben ni po sreči prišel do take plače!!!


Si mislil/a reči: krvavo, a neuser posted image  Žal velja le za peščico, da krvavo delajo in potem veliko zaslužijo. Večina jih lahko ornk dela in slabo zasluži. Žal ni premosorazmerno.

_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: berem in berem pa ne razumem
25.10.2007 16:41:17   
Jutra
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Draga moja, takole je ljudje hodijo v službo.V Ljubljani visokošolski kader zasluži od 1.500- 2000e naprej.


Oprosti, od kje ti ta podatek??? Pa v kateri branži je tako?
A imaš v mislih bruto?

_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: berem in berem pa ne razumem
25.10.2007 16:47:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Jutra

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Draga moja, takole je ljudje hodijo v službo.V Ljubljani visokošolski kader zasluži od 1.500- 2000e naprej.


Oprosti, od kje ti ta podatek??? Pa v kateri branži je tako?
A imaš v mislih bruto?


Eni zdravniki še tolk ne dobijo.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Joj kolk mi je fajn, ko se ljudje hvalijo. Jaz pa samo berem.user posted image

(odgovor članu Jutra)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: berem in berem pa ne razumem
25.10.2007 16:53:51   
*alja*
IZVIRNO SPOROČILO: Jutr

Si mislil/a reči: krvavo, a neuser posted image  Žal velja le za peščico, da krvavo delajo in potem veliko zaslužijo. Večina jih lahko ornk dela in slabo zasluži. Žal ni premosorazmerno.


Z tem se pa popolnoma strinjam. Poznam dost ljudi ki delajo kot "zamorci" pa imajo zelo slabe plače. Poznam pa tudi ludi ki nič dosti ne delajo (povrh vsega pa še izobrazbe nimajo)ampak so prišli na pravo mesto (kakor koli že so prišli do tja) in imajo "sanjske "plače

Pa nisem zavidna, da me nebo gdo linčal! Saj hvalabogu da imajo. Želim sam povedat da tudi pridni in delavni ljudje so lahk zelo "revni".


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Jutra)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: berem in berem pa ne razumem
25.10.2007 17:07:08   
Anonimen
Nej, za to da kam prideš oz. da prideš do take plače po "legalni" poti, brez vez in poznanstev, moraš bit priden, delaven, imeti dosti znanja in to takega ki ga nima glih vsak, moraš imeti položaj v firmi na katerem te ne morjo glih v enem tednu menjat z enim novim, predvsem pa moraš bit iznajdljiv.

Dejstvo je da tudi ljudje ki zaslužijo 400€ trdo delajo. Trdo delo ne prinese vedno veliko denarja. Za tako plačo moraš pokazati in znati nekaj kar ne zna glih vsak. Dejstvo je da so cenjeni in dobro plačani poklici, kjer ni dovolj delovne sile. To pa niso vsi poklici ki zahtevajo visokošolsko izobrazbo.

Naprimer moj brat ima samo srednjo šolo, jaz pa faks, pa zasluži še enkrat več k jst. Se je znajdu in dela neki kar noben v okolici ne zna.

To da so pa v ljubljani za ljudi z faksi plače 1.500 in naprejuser posted image Dejte ga srat no. Kje žeuser posted image Za začetnika ni šans. Meni osebno še na nobenem razgovoru niso ponudili več k 700€ plače. Tko da....dejte mi povedat kam nej grem na razgovoruser posted image

Kar se pa tiče javne uprave....tam so pa itak dobre plače sam za tiste k so pr koritu, vsi ostali ki pa delajo pa niso glih bogataši.
In težko tam kam visoko prideš če nimaš pravga imena.
V gospodarstvu se pa da. Marsikaj se da. Sam je pa treba se zavzet in ne jamrat. Šola je sam začetek. Sam zato k je nekdo šolo končal ga ne bo nihče 2000€ plačal. Moraš kej pokazat. Pa izkušnje si nabrat. Na začetku je banalno pričakovat take plače.

(odgovor članu *alja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: berem in berem pa ne razumem
25.10.2007 18:05:40   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Draga moja, takole je ljudje hodijo v službo.V Ljubljani visokošolski kader zasluži od 1.500- 2000e naprej.


A res? Dej povej mi kje dajejo take plače. Ni veliko takih ki imajo nad 1500€ neto plače.


Ja tisti, ki učijo na faksih imajo. Jih poznam nekaj.

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: berem in berem pa ne razumem
25.10.2007 18:07:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Draga moja, takole je ljudje hodijo v službo.V Ljubljani visokošolski kader zasluži od 1.500- 2000e naprej.


A res? Dej povej mi kje dajejo take plače. Ni veliko takih ki imajo nad 1500€ neto plače.


Ja tisti, ki učijo na faksih imajo. Jih poznam nekaj.


Ja tisti ki učijo na faksu predstavljajo recimo 1% zaposlenih z visokošolsko izobrazbo. Ostali pa služimo dosti manj. Vsaj na začetkuuser posted image .

(odgovor članu Lianna)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: berem in berem pa ne razumem
25.10.2007 18:25:17   
dojenček
Jaz v delam proizvodnji pa zaslužim 500 eur plače, moj pa 1200 eur plače. Pa imamo glih tak vse kot tisti ki zaslužijo veliko več.

< Sporočilo je popravil dojenček -- 25.10.2007 18:38:36 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: berem in berem pa ne razumem
25.10.2007 20:16:16   
Anonimen
kok eni tuki lažete,da še naši malčki nebi vrjel.
matr svaka vam čast da se vam da

(odgovor članu dojenček)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: berem in berem pa ne razumem
25.10.2007 20:20:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

kok eni tuki lažete,da še naši malčki nebi vrjel.
matr svaka vam čast da se vam da


Kdo pa?user posted image Me firbc matrauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: berem in berem pa ne razumem
25.10.2007 20:55:26   
dojenček
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

kok eni tuki lažete,da še naši malčki nebi vrjel.
matr svaka vam čast da se vam da


Kdo pa?user posted image Me firbc matrauser posted image

,


po mojem tisti, ki se izdajajo pod anonimne, al ne????????????

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: berem in berem pa ne razumem
25.10.2007 21:28:39   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

TOčno tako...eni imajo res velike plače...od 3000€dalje...ampak vsi so si  to kravo zaslužli...noben ni po sreči prišel do take plače!!!

Jaz se pa strinjam s tem. Nihče nikogar ne drži za rit... vsak lahko pridobi višjo stopnjo izobrazbe, vsak je lahko predan službi in dela cele dneve, ali pa pogrunta tržno nišo in odpre primerno obrt... samo voljo in moč (pa včasih tudi kanček pameti, včasih pač tudi ne) je potrebno imeti. Zavistnež pa postaja še siromašnejši, če samo gleda, kako drugi bogatijo.
Sicer pa ja, programerji prejemajo bajne plače... ampak vlagajo tudi precej znanja, energije...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: berem in berem pa ne razumem
25.10.2007 21:33:17   
Anonimen
Prosim za kulturen nivo komunikacije.

Hvala user posted image

(odgovor članu dojenček)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: berem in berem pa ne razumem
25.10.2007 21:42:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Jaz se pa strinjam s tem. Nihče nikogar ne drži za rit... vsak lahko pridobi višjo stopnjo izobrazbe, vsak je lahko predan službi in dela cele dneve, ali pa pogrunta tržno nišo in odpre primerno obrt... samo voljo in moč (pa včasih tudi kanček pameti, včasih pač tudi ne) je potrebno imeti. Zavistnež pa postaja še siromašnejši, če samo gleda, kako drugi bogatijo.
Sicer pa ja, programerji prejemajo bajne plače... ampak vlagajo tudi precej znanja, energije...




Ti mal živiš u oblakih, ni vse tako enostavno. Nekateri se rodijo v srajčki.
Študij stane, marsikdo bi rad študiral, pa si študija preprosto ne more privoščit. Tudi za uresničevanje projektov (odpret obrt npr.) je treba imet kapital. Nekateri pa tudi z dokončano izobrazbo ne najdejo zapposlitve, ali pa grejo delat za 600€ plače, ker je bolje kot nič.
Ne gledat tko črno-belo.

LP, K.

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: berem in berem pa ne razumem
25.10.2007 21:55:11   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Jaz se pa strinjam s tem. Nihče nikogar ne drži za rit... vsak lahko pridobi višjo stopnjo izobrazbe, vsak je lahko predan službi in dela cele dneve, ali pa pogrunta tržno nišo in odpre primerno obrt... samo voljo in moč (pa včasih tudi kanček pameti, včasih pač tudi ne) je potrebno imeti. Zavistnež pa postaja še siromašnejši, če samo gleda, kako drugi bogatijo.
Sicer pa ja, programerji prejemajo bajne plače... ampak vlagajo tudi precej znanja, energije...




Ti mal živiš u oblakih, ni vse tako enostavno. Nekateri se rodijo v srajčki.
Študij stane, marsikdo bi rad študiral, pa si študija preprosto ne more privoščit. Tudi za uresničevanje projektov (odpret obrt npr.) je treba imet kapital. Nekateri pa tudi z dokončano izobrazbo ne najdejo zapposlitve, ali pa grejo delat za 600€ plače, ker je bolje kot nič.
Ne gledat tko črno-belo.

LP, K.


Ah daj, obstajajo štipendije, ki omogočajo študij tistim, ki si tega sicer ne morejo privoščiti. Če malo žrtvuješ mladost, lahko ob študiju tudi delaš. Kar se tiče kapitala, znan rek "zrno na zrno pogača, kamen na kamen palača" še kako drži. Ogromno jih poznam, ki so si podjetje ustvarili dobesedno iz nič. Je pa res, da niso sedeli za compom, in jokcali od besa in neprivoščljivosti, pač pa so kri scali...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: berem in berem pa ne razumem
25.10.2007 21:57:26   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Prosim za kulturen nivo komunikacije.

Hvala user posted image

pač pa so kri scali...

Popravek: kri lulali... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: berem in berem pa ne razumem
25.10.2007 22:15:15   
Anonimen
Kaj naj ti rečem, nekateri imamo pač visoke plače (od katerih plačujemo tudi visoke davke).

Najni trenuni skupni mesečni prejemek nekaj čez 6000 EUR in najemava kredit 100.000 EUR.
Seveda ga želiva poplačat čim prej. Zato se bova najverjetneje odločila za mesečni obrok odplačevanja v višini 3000 EUR.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: berem in berem pa ne razumem
25.10.2007 22:16:25   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Draga moja, takole je ljudje hodijo v službo.V Ljubljani visokošolski kader zasluži od 1.500- 2000e naprej.


A res? Dej povej mi kje dajejo take plače. Ni veliko takih ki imajo nad 1500€ neto plače.


Ja tisti, ki učijo na faksih imajo. Jih poznam nekaj.


Ja tisti ki učijo na faksu predstavljajo recimo 1% zaposlenih z visokošolsko izobrazbo. Ostali pa služimo dosti manj. Vsaj na začetkuuser posted image .



uau, kaj mora meni bit fino, ko imam tako veliko plačo user posted image  PS: pa na faksu učit ne moreš z visokošolsko izobrazbo user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: berem in berem pa ne razumem
26.10.2007 8:09:20   
pikica*
Odvisno kaj smatraŠ pod "računalničarji". Jaz se temu izrazu vedno nasmejim, ker ponavadi ljudje s tem nazivom označijo vse, ki delajo v IT-juuser posted image . Npr. en programer je v tem poslu bolj "radna sila" in se mi zdi skoraj nemogoče, da bi ga kdo plačal 2.000€ ali več. Potem so malce višje kakšni svetovalci, kakšen sistemski analitik, projektni vodja ipd. pa vsekakor zaslužijo toliko. No, samo toliko, da ne bodo vsi "računalničarji" v istem košu.user posted image

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: berem in berem pa ne razumem
26.10.2007 11:21:59   
Anonimen

Ti mal živiš u oblakih, ni vse tako enostavno. Nekateri se rodijo v srajčki.
Študij stane, marsikdo bi rad študiral, pa si študija preprosto ne more privoščit. Tudi za uresničevanje projektov (odpret obrt npr.) je treba imet kapital. Nekateri pa tudi z dokončano izobrazbo ne najdejo zapposlitve, ali pa grejo delat za 600€ plače, ker je bolje kot nič.
Ne gledat tko črno-belo.


Evo, vidiš to so pa izgovori. Ne moreš si privoščit študija. Jaz sem prvo leto študirala redno, ker nisem imela časa delat sem se prepisala izredno, ker se pač sama preživljam. Vsak letnik je bil 580.000 sit, en letnik se dve leti dela torej letno 290.000. Zraven je moj tud izredno študiral, njegov letnik 400.000 sit. Torej sva skupno dajala 690.000 letno sam za šolo. Zraven oba delala, on zaposlen jaz prek študenta. S takrat jaz 500sit na uro, on povprečno slovensko plačo, živela pri njegovih. Med vsem tem časom še šparala in si stanovanje kupila. In zdej po koncu šole odplačujeva kredit in uživava. Jaz sem se sedaj vpisala na podiplomca, raj ne napišem kolk stane. Nism nit na morje šla zarad tega. Men se zdi da se mi bo obrestoval. Večina pa itak gleda sam danes, nič na jutri. In ja uživam oz. oba uživava. Zasluženo. Sami izgovori so v ljudeh.
In ja študij si trenutno lahko privošči še vsak. Dokler je delo prek študenta možno. Sam potrudit se je treba.
Moja najboljš prijateljica je pa redno naredila VPŠ, zraven pa vsa štiri leta delala. In se sama preživljala, tud najemnino plačevala in vse. In lani med porodniško še univerzitetno nardila. In si zasluži vse kar ma.
Aja...jst se nism rodila v srajčki, mami prav da sm bla kar nagecuser posted image

Aja pa za obrt ne rabiš denarja verjemi da ne. Sva odprla popoldanca, plačala par € za registracijo podjetja in že pridno delava. Brez kakršnga koli vložka. Se treba znajdt. Pa delat. Jaz se ne počim na kavč k pridem domu, moj tud ne. Se slej ko prej obrestuje.
Verjetno je to vse mal težje izpeljat če imaš že otroke, sam to je pa pametno prej mislt.

(odgovor članu pikica*)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?