|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
7.11.2007 20:23:40   
Anonimen
Kako bo moj necepljen otrok ogrožal cepljene, ki so pred nalezljivimi boleznimi zaščiteni?


Ogroža, ker prispeva h kritično masi, pri kateri bodo te bolezni spet postale epidemija.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
7.11.2007 20:39:43   
Pi-kica 1
Glej, moj otrok ni cepljen iz zdravstvenih razlogov. Pa veste, da se to več sploh ne ugotavlja? Mi smo dali vlogo na Ministrstvo za zdravje, pa nismo dobili nobenega odgovora, kaj šele odločbe, ker so se predpisi vmes spremenili in starši lahko zavrnejo cepljenje, če želijo. To ni več kaznivo. Kako bi pa sedaj ugotavljali, kdaj otrok ni cepljen iz zdravstvenih razlogov, kdaj pa so ti razlogi podani? Zgolj na podlagi mnenja pediatra? TA izda le potrdilo, da je otrok sposoben za vrtec in odkljuka, če je cepljen ali ne. Treba je tudi vedeti, da čisto vsi pediatri le niso tako zelo naklonjeni cepljenju, kot je morda splošni vtis. Pa da ne bo pomote, vlogo za necepljenje smo dali v soglasju s pediatrom.
Sicer pa je moje osebno mnenje, da za kar precejšnjim delom cepljenj stoji farmacevtska industrija, ki potegne iz tega težke denarje. Marsikatera otroška bolezen je pretežno nenevarna, če se preboli v otroštvu, če se pojavi kasneje, pa je lahko zelo nevarna. In pred tem cepiva velikokrat ne ščitijo.
Uh, lahko bi pisala še pa še na to temo, itak bomo ostali vsak na svojem bregu. Pa nisem a priori proti cepljenju. Le mislim, da bi bilo potrebno ponovno temeljito pretresti, katera cepljenja so priporočljiva, katera pa so nepotrebna in celo škodljiva.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
7.11.2007 20:45:20   
Pi-kica 1

Kako bo moj necepljen otrok ogrožal cepljene, ki so pred nalezljivimi boleznimi zaščiteni?


Ogroža, ker prispeva h kritično masi, pri kateri bodo te bolezni spet postale epidemija.


Oprosti, še vedno ne razumem. Moj otrok ni cepljen proti rdečkam in zboli za njimi. Kako bo ogrožal tvojega otroka, ki je cepljen proti njim? Saj je s cepljenjem vendar zaščiten, zato se cepi. Zboleli bi naj vendar le necepljeni otroci.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
7.11.2007 20:45:25   
Primoza
Odločala bi zdravniška komisija, ne se hecat. To ni edina stvar o kateri odločajo zdravniške komisije . Nekje je meja kjer svoboda posameznika naleti na neko družbeno dobro. To je tako kot to da ne smeš zganjati hrupa po 22 uri v svojem stanovanju v večstanovanjski stavbi.

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
7.11.2007 20:48:18   
Pi-kica 1
[
ogroža dojenčke, ki še niso bili cepljeni. če se ne motim, pi-kica, tvoj otrok zaradi zdravstvenih težav ni cepljen, kar je povsem razumljivo.


Pa saj necepljeni dojenčki običajno ne hodijo v vrtec. Mika, čisto tako me zanima, v kateri vrtec pa hodi tvoja punčka? Vsi vrtci namreč ne sprejmejo necepljenih otrok.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
7.11.2007 20:50:52   
Pi-kica 1
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

Odločala bi zdravniška komisija, ne se hecat. To ni edina stvar o kateri odločajo zdravniške komisije . Nekje je meja kjer svoboda posameznika naleti na neko družbeno dobro. To je tako kot to da ne smeš zganjati hrupa po 22 uri v svojem stanovanju v večstanovanjski stavbi.

Mogoče nisem bila jasna: Nobena zdravniška komisija tega ne ugotavlja, ti lahko povem iz prve roke. Moj otrok je bil nazadnje cepljen pred dvema letoma, vmes smo dali vlogo na Ministrstvo za zdravje in nismo dobili nobenega odgovora, ker se to več ne ugotavlja.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
7.11.2007 21:00:37   
Seven*
Egoističen je sratš ki misli predvsem na zdravje svojega otroka? Ja kdo pa ne?

Sama sem sicer dala cepiti, zato ker nisem dovolj samozavestna, da bi stala za tem v smislu, da bi si znala očitat, če bi otrok staknil kakšno od bolezni. Sem pa imela MNOGE MNOGE predsodke.

Zakaj?

1. Ker vem iz česa so cepiva in kakšni koncerni živijo od teh zadev.

2. Ker punčka moje prijateljice pri petih mesecih po cepljenju ni več UPORABLJALA desne roke.

3. Ker sem brala zgodbo mamice otroka, ki je po cepljenu postal avtist.

Egoizem pa takšen...   user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
7.11.2007 21:01:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR


3. Ker sem brala zgodbo mamice otroka, ki je po cepljenu postal avtist.


Kaj pa če bi namesto ene prebrala sto zgodb? O otrocih, ki so umrli za temi boleznimi?

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
7.11.2007 21:07:00   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR


3. Ker sem brala zgodbo mamice otroka, ki je po cepljenu postal avtist.


Kaj pa če bi namesto ene prebrala sto zgodb? O otrocih, ki so umrli za temi boleznimi?


Saj tisti, ki so cepljeni ne bodo umrli. Umrl bi najverjetneje moj.  Pa ne poznam v naših krajih nobenega, ki je umrl zaradi kakšne bolezni za katero cepijo. Pustimo afriške dežele ali tretji svet, tam je situacija druga.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
7.11.2007 21:08:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Saj tisti, ki so cepljeni ne bodo umrli. Umrl bi najverjetneje moj.  Pa ne poznam v naših krajih nobenega, ki je umrl zaradi kakšne bolezni za katero cepijo. Pustimo afriške dežele ali tretji svet, tam je situacija druga.


Ne, ne poznaš, ker smo vsi cepljeni.

Posledice današnjega necepljenja (če množičnega) se bodo pokazale tekom prihodnjih let, ne danes.

In primerjava z Afriko je tu več kot na mestu. Poglej, kako otroci tam umirajo, potem se pa odloči za ne.

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
7.11.2007 21:40:53   
Pi-kica 1
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

[
Posledice današnjega necepljenja (če množičnega) se bodo pokazale tekom prihodnjih let, ne danes.

In primerjava z Afriko je tu več kot na mestu. Poglej, kako otroci tam umirajo, potem se pa odloči za ne.


Treba je vedeti, da je nivo zdravstvene oskrbe v Afriki malo drugačen, kot pri nas oz. v Evropi, zato otroci umirajo, ne zaradi necepljenja. Če bi vse to držalo, kar zagovorniki obveznega cepljenja pišete, me čudi, kako da v večini evropskih držav ni množičnega umiranja zaradi slabe precepljenosti, saj tam cepljenje ni obvezno. Obvezno je le še v nekaterih vzhodnoevropskih državah in pri nas.
Sicer pa, lahko je govoriti na splošno. Moj otrok je zbolel za hudo boleznijo in skoraj umrl. Po mojem trdnem prepričanju zaradi cepljenja. Če je to egoistično, da ga več ne cepimo, pač je.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
7.11.2007 21:44:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pi-kica 1

Sicer pa, lahko je govoriti na splošno. Moj otrok je zbolel za hudo boleznijo in skoraj umrl. Po mojem trdnem prepričanju zaradi cepljenja. Če je to egoistično, da ga več ne cepimo, pač je.


Saj to možnost imaš že danes, da zavrneš cepljenje iz zdravstvenih razlogov, ali kako je že formulirano. Saj ti je ne jemljem user posted image

(odgovor članu Pi-kica 1)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
7.11.2007 21:46:41   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: Pi-kica 1
Oprosti, še vedno ne razumem. Moj otrok ni cepljen proti rdečkam in zboli za njimi. Kako bo ogrožal tvojega otroka, ki je cepljen proti njim? Saj je s cepljenjem vendar zaščiten, zato se cepi. Zboleli bi naj vendar le necepljeni otroci.

Cepljenje ni 100 % zaščita, odvisno je tudi od odziva imunskega sistema otroka.  In seveda ogroža - tistih par % otrok, ki niso cepljeni iz zdravstvenih razlogov. Ta nizek odstotek (mislim nekje 2-3 %) tudi zagotavlja, da se virusi ne prenašajo, saj je zelo malo verjetno, da je v eni vrtčevski skupini na kupu npr. 10 necepljenih otrok. Tako je kroženje "geografsko" nemogoče.

In ne, ni izmišljotina farmacevtov. Seveda s cepivi služijo, ampak namen je preventiva hudih otroških bolezni, med njimi tudi takih z visoko stopnjo smrtnosti:
- ošpice (Rubella virus) do 25 % smrtnost
- mumps se lahko zakomplicira,  posledica encefalitis, možganske krvavitve
- poliomielitis (poliovirus) 5-10 % smrtnost
- oslovski kašelj (bakterijska okužba), se zakomplicira predvsem pri novorojenčkih, odpoved pljuč, encefalitis


Nič, kar bi želela za svoje otroke.


(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
7.11.2007 21:48:56   
Pi-kica 1
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR



Saj to možnost imaš že danes, da zavrneš cepljenje iz zdravstvenih razlogov, ali kako je že formulirano. Saj ti je ne jemljem user posted image


Zbolel je zaradi cepljenja, ki ga takrat nisem imela možnosti zavrniti, oziroma bi bila kazensko odgovorna, če bi ga. Predtem je bil popolnoma zdrav. Danes mi je seveda žal, da nisem prisluhnila sebi in ga egoistično necepila.
Pa poudarjam še enkrat - nisem proti vsakemu cepljenju na splošno. Gotovo pa je cepivo proti ošpicam pri enem letu med nevarnejšimi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
7.11.2007 21:49:54   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR
3. Ker sem brala zgodbo mamice otroka, ki je po cepljenu postal avtist.

Egoizem pa takšen...   user posted image
Jaz pa takšno poznam, ki je zaradi meningitisa iz zdravega otročka prizadetega dobila. Kar me je prepričalo še v dodatna cepljenja, ki so sicer samoplačniška (klopni meningitis npr)

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
7.11.2007 21:50:52   
Pi-kica 1
Pa ne mislim, da mi ti Mič jemlješ kakšno možnost, niti mi je ne daješ. To dela sistem, ki se bo na srečo spremenil in bomo lahko starši sami odločali, ali cepiti otroka ali ne, tako kot je v večini evropskih držav.

http://www.zazdravje.net/aktualno.asp?novica=54



< Sporočilo je popravil Pi-kica 1 -- 7.11.2007 22:02:22 >

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
7.11.2007 21:53:44   
Primoza
Upam, da bo bodoča zakonodaja usmerjena v takšno rešitev. Ker na koncu bi laiki presojajli na podlagi parih znancev kaj je dobro in kaj ni. Že pri enostavnejših rečeh takšna presoja ne zdrži. Zato tudi pravim, da lahko edino zdravniška komisija da racionalen odgovor. Ljudje smo pa itak znani po tem da iztrgamo stvari iz koncepta, po možnosti še preberemo par "novic" po forumih in napihnemo tisto, kar nam paše.

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
7.11.2007 22:15:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pi-kica 1

To dela sistem, ki se bo na srečo spremenil in bomo lahko starši sami odločali, ali cepiti otroka ali ne, tako kot je v večini evropskih držav.


Spremenit je treba tudi lastno razmišljanje, da slepo ne sledimo ali obveznostim ali novim trendom.

Ne glede na to, kaj pravi zakonodaja ali "nova moda" je treba vsakokratno odločitev za ali proti pretehtati v luči konkretnega otroka, njegova zdravja in tudi našega dobrega/slabega občutka.

Najbolj lahko škodi ta apriori naravnanost za ali proti user posted image .

(odgovor članu Pi-kica 1)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
7.11.2007 23:36:58   
Gina
pikica, še enkrat:
- absolutno se strinjam, da otroci, ki jim cepljenja škodujejo ali so zdravstveno v rizični skupini, niso cepljeni in je tudi prav da niso (zaradi njih ne bo padla precepljenost in ne bodo razsajale bolezni)

- se tudi strinjam, da bi bilo za razmisliti, katere bolezni cepimo, če jih ni morda preveč

- se tudi strinjam, da imajo cepljenja lahko hude stranske učinke, tudi mene je bilo vselej strah, zelo strah, sploh ker je malo manjkalo, da sama nisem umrla po cepljenju kot enoletni otrok, pa ker so imeli moji otroci reakcije, tako hude, da če bi bilo to danes, po toliko letih, da ta večji zihr zdravstveno ne bi bil cepljen

- še vedno pa trdim, da vsak, ki ne cepi, škoduje mojemu otroku, predvsem pa škoduje tistemu, ki zdravstveno ne sme biti cepljen - ja, seven, jaz te imam za zelo bistro žensko in menda ja razumeš, da če ne bi bili vsi otroci precepljeni, da bi bolezni razsajale vsepovprek (zdaj ne razsajajo zaradi nas, mene , tebe, ki sva otroke dali cepit, ki sva prevzeli ta riziko, da ne bo riziko razsajanja teh bolezni po sloveniji prevelik, kar bo, če bomo nehali cepit otroke) in vsak, ampak čist vsak, ki se odloči ne dati cepiti, to naredi na račun vseh otrok, ki so cepljeni. Izkoristi jih prav podlo (razen če ima zdravstveni razlog). Če bi nihče ne dal cepit otroka, bi jih 40% od teh bolezni, proti katerim cepimo pomrlo, kot je bilo včasih. zdaj pa teh 40% otrok ostane živih zaradi nas, ki smo kljub riziku dali cepit otroka. Ja, to je egoizem, če živiš na račun drugih, če izkoristiš, da oni morajo v riziko, ti pa ne, ker so oni tebi od rit odnesli. In ja, marsikateri starš pa razmišlja malo bolj dolgoročno za široke množice, ne zgolj na svojega lastnega otroka tisti hip, tudi na vnuka. Vsaka reč je riziko, tako cepljenje, kot necepljenje, vendar je necepljenje kar tako, nesramno do drugih in v končni fazi bi jih umrlo mnooooooogo, če bi se vsi tako egoistično in brez občutka za skupnost obnašali. Dovolijo pa neprecepljenost po novem zato, ker računajo na visoko zavest ljudi - ki pa je žal pri nas, vprašanje kako visoko. Je pa tako, da  po evropi ravno zaradi tega samostojnega odločanja o cepljenjih razsajajo tudi bolezni, ki so pri nas zelo zelo omejene. Kar seveda ni nič čudnega, glede na zgoraj napisano, a ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
8.11.2007 8:12:06   
mika
Pa saj necepljeni dojenčki običajno ne hodijo v vrtec. Mika, čisto tako me zanima, v kateri vrtec pa hodi tvoja punčka? Vsi vrtci namreč ne sprejmejo necepljenih otrok.


pi-kica, naša pupa hodi v vrtec v zg. duplek. ko smo imeli roditeljski sestanek, je vodja enote rekla, da morajo še nekateri starši prinesti potrdila o cepljenju, razen ene deklice, ki iz zdravstvenih razlogov ni bila cepljena.
naša pupa je ta teden doma, bom pa v ponedeljek še enkrat vprašala vzgojiteljice.

en primer z dojenčkom je bil v nemčiji. dojenček se je pri zdravniku, kjer je v čakalnici bil obolel otrok, nalezel bolezni, ampak ne vem katere. to mi je pred časom povedala prijateljica, zato se ne spomnim. dojenček je bil popolnoma zdrav, posledice pa so bile tako hude, da je bil trajno prizadet.

zaradi tega primera mi zavre kri, ko starši zavestno ne dajo cepit otroke.

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
8.11.2007 8:38:31   
**simmy*
mika
en primer z dojenčkom je bil v nemčiji. dojenček se je pri zdravniku, kjer je v čakalnici bil obolel otrok, nalezel bolezni, ampak ne vem katere. to mi je pred časom povedala prijateljica, zato se ne spomnim. dojenček je bil popolnoma zdrav, posledice pa so bile tako hude, da je bil trajno prizadet.
zaradi tega primera mi zavre kri, ko starši zavestno ne dajo cepit otroke.



kako si pa lahko tako sigurna in 100%, da tvoj  cepljen otrok ne more zboleti za takšno boleznijo, ne da bi ga okužil cepljeni???
cepivo nikoli in nikdar ne bo 100% učinkovito, malo vprašaj proizvajalce teh cepiv, preberi malo o tem.  Bolezni se ne branimo samo z cepivi.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
8.11.2007 8:45:30   
Lenny
V življenju so redke tiste stvari, ki so 100%. Ampak kaj, če malo razmišljamo naprej? Naši otroci bodo rasli. Oboji, cepljeni in necepljeni. Enkrat si bodo želeli potovati ali pa bodo že prej potovali z nami. Morda ne samo po Evropi. Kaj pa takrat? Določena cepljenja so za vstop v nekatere države obvezna. Določena priporočljiva zaradi velikega rizika. Kako bomo razmišljali takrat?

(odgovor članu **simmy*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
8.11.2007 8:56:27   
**simmy*
takrat bodo razmišljali sami, in ne bodo tako nebogljeni kot so danes ko so mali in naša odločitev za njih lahko naredi velko škodo, ali smo za ali proti.

vem da ni vse 100% v življenju, zato me jezijo izjave, kjer trdijo da necepljeni okužujejo cepljene. Zakaj jih potem dajejo cepiti, če cepivo spoh ne prime.

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
8.11.2007 8:57:46   
mika
kako si pa lahko tako sigurna in 100%, da tvoj cepljen otrok ne more zboleti za takšno boleznijo, ne da bi ga okužil cepljeni???
cepivo nikoli in nikdar ne bo 100% učinkovito, malo vprašaj proizvajalce teh cepiv, preberi malo o tem.

nihče ne trdi, da je cepivo 100%, ker nobena stvar na tem svetu ni. možnosti obolenja so minimalne in to je men dovolj.

(odgovor članu **simmy*)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
8.11.2007 9:02:09   
mika
vem da ni vse 100% v življenju, zato me jezijo izjave, kjer trdijo da necepljeni okužujejo cepljene


gre samo zato, kaj bi se zgodilo, če bi se starši množično odločali proti cepljenju in kakšne posledice bi bile.
v rusiji je prišlo do epidemije (pa spet ne vem česauser posted image -danes se nič ne spomnim), ker so mislili, da so bolezen izkoreninili in je obolelo ogromno otrok.

(odgovor članu **simmy*)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?