|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
8.11.2007 9:43:41   
**simmy*
epidemije ne moreš preprečiti z cepivi.
malo se pozanimaj kako je z npr. oslovskim kašljem, za katerim veselo cepijo nače malčke, verjetno sploh niste vedele(bog ve zakaj vam ni nihče povedal), da je bila letos septembra v sloveniji epidemija.

KAKO ZA VRAGA, če pa cepimo naše malčke proti, pa rata epidemija??????

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
8.11.2007 10:30:01   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: Pi-kica 1

IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR



Saj to možnost imaš že danes, da zavrneš cepljenje iz zdravstvenih razlogov, ali kako je že formulirano. Saj ti je ne jemljem user posted image


Zbolel je zaradi cepljenja, ki ga takrat nisem imela možnosti zavrniti, oziroma bi bila kazensko odgovorna, če bi ga. Predtem je bil popolnoma zdrav. Danes mi je seveda žal, da nisem prisluhnila sebi in ga egoistično necepila.
Pa poudarjam še enkrat - nisem proti vsakemu cepljenju na splošno. Gotovo pa je cepivo proti ošpicam pri enem letu med nevarnejšimi.



Pi-kica 1 -  se samo podpišem. ker imam za seboj popolnoma enako zgodbo naše drugorojenke. Zbolela in to hudooo zbolela samo in edino zaradi cepljenja.

In ja, sem egoist in našega najmlajšega ne bom cepila. Ker mu tega, kar je morala dati skozi naša drugorojenka, ne privoščim.
In tudi njo- našo drugorojenko ne bom več dovolila cepit. Čeprav ima pred seboj še kar nekaj cepljenj.

Uradna medicina pa itak zavrača vso odgovornost, da so kakršnekoli bolezni posledice cepljenj.
Še dobro da obstajajo alternative, kjer se da preveriti kaj, zakaj in sploh zaradi česa, ti je otrok zbolel.

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
8.11.2007 10:30:26   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: **simmy*

epidemije ne moreš preprečiti z cepivi.
malo se pozanimaj kako je z npr. oslovskim kašljem, za katerim veselo cepijo nače malčke, verjetno sploh niste vedele(bog ve zakaj vam ni nihče povedal), da je bila letos septembra v sloveniji epidemija.

KAKO ZA VRAGA, če pa cepimo naše malčke proti, pa rata epidemija??????
[/quote

točno takouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu **simmy*)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
8.11.2007 14:00:06   
mika
malo se pozanimaj kako je z npr. oslovskim kašljem, za katerim veselo cepijo nače malčke, verjetno sploh niste vedele(bog ve zakaj vam ni nihče povedal), da je bila letos septembra v sloveniji epidemija.


res nisem vedela. in kje je bila epidemija? na štajerskem koncu je ni bilo.

(odgovor članu **simmy*)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
8.11.2007 14:01:14   
aezzy
mal komplicirate. ce hoces daj cepit, ce noces ne.
otrok bo ravno tko zbolel in res epidemije ne mores preprecit.
glede potovanja ko odraste: NIHCE ga ne vprasa ali je bil cepljen kot otrok.

ce otrok ni cepljen prav nic ne ogroza drugih, ogrozajo jih tisti,ki pridejo v vrtec kljub temu, da so bolani!!!!

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
8.11.2007 15:14:14   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: Pi-kica 1

Le mislim, da bi bilo potrebno ponovno temeljito pretresti, katera cepljenja so priporočljiva, katera pa so nepotrebna in celo škodljiva.



Tudi jaz tako mislim. Ampak to ni na strani nas laikov. Jaz preprosto nimam znanja, da bi o tem presojala in bi bila zelo hvaležna, če bi to naredil nekdo na strokovni ravni in sicer neodvisno od fermacevtskih družb, ki dejansko kolikor naredijo dobrega naredijo tudi slabega.

Jaz sem svojega tamalega dala cepiti in zato, ker imamo sistem obveznega cepljenja. Nimam argumentov, da ga ne bi dala. Seveda so občutljivi otroci in samo upaš da med njimi ni tvojega. Dejansko razkiraš sedanje zdravje otroka na račun prihodnjega. res si ne bi odpustila, če bi moj otrok dobil recimo mumps in ostal neploden zato, ker se meni ni zdelo vredno ga cepiti.

Kar pa se avtizma tiče, mislim da povezava s ceplenjem ni dokazana.
To je res občutljiva tema.

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
8.11.2007 17:11:01   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: **simmy*

epidemije ne moreš preprečiti z cepivi.


Kako pa?

Recimo ptičjo gripo.

(odgovor članu **simmy*)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
8.11.2007 18:38:36   
mojca75
Ne mešajte ptičje gripe (proti kateri nihče ni in še dolgo ne bo) cepljen in otroških bolezni.

Naša je imala tudi hudo reakcijo na prvo cepljenje DiTePer in je bila drugič cepljena na pediatriji (mila reakcija) in tretjič spet pri pediatru - spet huda reakcija.
Pred drugim cepljenjem smo naredili vse preiskave ki niso nič pokazale.

Za cepljenje pri letu (ošpice,...) še nismo cepili - stara leto in pol in vprašanje če bomo, kdaj bomo. Najverjetneje ne!

Če odprem še enkrat - otroci ki imajo medicinsko indikacijo zakaj niso cepljeni - se jim ne sme zavrniti vstop v javni vrtec. pediater mora izdati potrdilo, in gor napisat da ni cepljen. res pa je da pediater lahko napiše da odsvetuje vključitev v vrtec, čeprav ne vem zakaj bi!

In smo dobili potredilo za vrtec in smo v javnem vrtcu.

_____________________________

Ne me ščipat v lička, ne me slint, sploh pa mi ne govort kolk sm zrasla

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
8.11.2007 20:48:42   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: mojca75

Ne mešajte ptičje gripe (proti kateri nihče ni in še dolgo ne bo) cepljen in otroških bolezni.



Zakaj pa ne? To je pač le ena izmed mogočih epidemij. In razvoj cepiva poteka.

(odgovor članu mojca75)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
8.11.2007 20:52:43   
Dashenka
Točno tako!

Ko bo precepljenost padla pod kritično, se lahko kar lepo pripravimo na epidemije ošpic, oslovskega kašlja in podobno.

Največja ironija pri vem skupaj je pa to, da bodo vsi tisti, ki trenutno padajo na modno muho "ne cepiti otrok", prvi stali v vrstah za cepljenje.



(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
8.11.2007 21:35:21   
totimato
1. egoizem starša ker se odloča za otroka ali naj bo cepljen ali ne? Lepo. Saj tako je prav. To pomeni, da skrbi za njega.
 
2. če otroka cepiš in  pride v stik z boleznijo, zakaj strah, če pa je cepljen? Če nas je strah, da bo otrok zbolel, čeprav je cepljen - potem je bolje, da ga ne filamo s strupi (beri cepivom), če ni od tega želenega rezultata (tukaj ciljam na to, da je vseeno ali cepljen otrok pride v stik z boleznijo preko drugega otroka ali kako drugače, saj je vseeno).
 
"Kritična masa" in Afrika sta neutemeljen strah – sploh Afrika je slab primer, saj tam se poje cela škatla zdravil naenkrat, ne glede na to kaj je v škatli, samo zato ker so zdravila in ker se sploh najdejo (zaradi neizobraženosti populacije in nedostopnosti tudi najpreprostejših zdravil). Če že dajete za primerjavo nerazvit svet, raje poglejmo kako je v razvitem, ker očitno smo mi nekje vmes… Mimogrede, v Evropi cepljenje ni obvezno.
 
 
3. Necepljen otrok ne pride v vrtec – to ni res. Vsaj ne danes. Če že pride do takšne situacije je potrebno vsaj malo vztrajati in uporabiti kakšen pravni vzvod. Če gre za vrtec, si večinoma ne želijo vlačenja po časopisju in odškodninskih tožb.
 
4. PromozaRR, bluestar, N&N (najprej, prosim, še enkrat preberite 2. točko) Stigmatizem… najboljše, da takšne osebe damo kar v ločene vrtce... nato šole in službe… aja, najbolje, da jih damo kar v ograjena mesta, kjer bodo živeli po svoji moči in ne bodo ogrožali cepljenega prebivalstva. V Nemčiji so pred 60 leti takšnemu mestu pravili Geto nato pa koncentracijsko taborišče. Groza me je, da lahko nekdo danes sploh tako razmišlja.
 
5. "če bi kompletna populacija bila neprecepljena, bi se bolezni ponovno pojavile in kar s svetlobno hitrostjo bi vsi iskali cepiva in hiteli s cepljenjem"
In kaj se je zgodilo s kugo? Koliko ljudi je par stoletij nazaj zaradi nje umrlo v Evropi (v Mariboru je lep spomenik na to temo)? …samo vprašujem, ker se danes proti njej ne cepi in me skrbi, da je ne bi dobil… (če se že vključuje ptičja gripa…)


Tako, tistim, ki ste prebrali do sem, se zahvaljujem in podajam še moje mnenje: odpraviti cepljenje? Ne.
Vse cepiti? Ne.
Prostovoljno cepljenje, ki ga plača zavarovanje? Seveda!
 

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
8.11.2007 22:18:04   
Gina
Joj, kadar ljudem pade razumevanje osnovne matematike, potem je brez smisla razlagat. Kdor ne razume, ne razume. Žalostno.

Če mi ne bi dali cepit otrok, se vi ne bi mogli zmišljevat. Bolezni bi razsajale, kakor razsajajo npr. ošpice op evropi, pri nas pa jih zaradi obveznih cepljenj skoraj ni. Šlepate se na naših otrocih. Na otrocih staršev, ki gledajo na dobro vseh otrok, ne le svojega lastnega. In ne, tak egoizem je škodljiv širšim množicam, najbolj pa otrokom, ki ne smejo biti cepljeni, zaradi zdravstvenih razlogov, pa če se še tolk zgovarjate, kolk je prav, da mislite na svoje in izključno svoje in še enkrat samo svoje otroke, na ostale se pa poserjete. Amen.

Po mojem spominu je zadnja s cepljenji iztrebljena bolezen črne koze. Sama sem bila cepljena proti njim, ker je takrat ravno izbruhnila še ena serija koz na Kosovem. Iztrebljene so zaradi cepljen, ki so potekala po celem svetu.

Kuga pravzaprav ni izumrla bolezen. Ne boš verjela, pojavlja se še vedno, ne le med glodalci, tudi med ljudmi. WHO registrira vsako leto med 1000 in 3000 primerov obolenj. Zakaj je danes kuge tako malo? POojma nimam, lahko pa sklepam, vsekakor pa moraš razumeti dve stvari. Prva je, da so včasih vsaki zelo nalezljivi bolezni rekli kuga, pa naj bo to res kuga, ali pa karkoli drugega od vraničnega prisada do hude pljučnice. Kot drugo, da so včasih živeli v resnično slabih higienskih pogojih in da so v krajih, kjer je zelo razsajala imeli na dosegu ogromno okuženih podgan in bolh, ki so bolezen prenašale na človeka. Na človeka gre kuga šele nazadnje, če nima dovolj drugih gostiteljev. Tisti časi pa niso bili zgolj ekstremno umazani, računaj, da so npr. po mestih, kjer so bile največje epidemije vse odpadke, tako fekalije kot ostale metali direktno na cesto. Bili so tudi časi hude hude hude lakote, ko niti živali niso imele hrane. Vsako živo bitje se je lotilo prvega gostitelja, ki mu je pod zobe prišel, tudi bakterija prenašalka kuge. Dandanšnji se kuga lahko pozdravi z antibiotikom, če jo pravi čas odkriješ, sicer si pa v 95% po najkasneje šestih dneh mrtev, če je ne zdraviš. Aja, živali pa še imajo kugo v dosti večjem številu, kot ljudje, so pač drugi gostitelj, takoj za podganami in ostalimi glodalci pač vse ostale živali skoraj. Po vrstnem redu apetita bakterije prenašalke kuge. Saj veš, vsak napada tisto najprej, kjer se najboljše razmnožuje in kjer lahko svoje potomce najlažje naprej prenaša. Tuda ta bakterija.

(odgovor članu totimato)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
9.11.2007 5:59:39   
Primoza
Stigmatizem je tudi to ko enemu ne dovolijo da bi imel v svojem stanovanju 30 mačk. Po stanovanjskem zakonu mu lahko stanovanje sostanovalci prodajo.

Drugače pa konkretno pomeni da se pod določenim % cepljenosti dejansko spoh ne izplača več cepiti.

http://www.vestnik.szd.si/st4-12/st4-12-867-872.htm

Seveda je cepljenje povezano tudi s tveganji.

Kdo od staršev ki ne cepijo "kar tako" bi bil pripravljen plačati stroške zdravljenja bolezni iz svojega žepa, če jih zavarovanje ne bi krilo?


(odgovor članu totimato)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
9.11.2007 7:15:38   
mika
Tisti časi pa niso bili zgolj ekstremno umazani, računaj, da so npr. po mestih, kjer so bile največje epidemije vse odpadke, tako fekalije kot ostale metali direktno na cesto. Bili so tudi časi hude hude hude lakote, ko niti živali niso imele hrane. Vsako živo bitje se je lotilo prvega gostitelja, ki mu je pod zobe prišel, tudi bakterija prenašalka kuge.


to so nas v OŠ učili.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
9.11.2007 9:09:53   
altati
Vsem  gorečim zagovornikom cepljenja, bi dala v razmislek samo eno vprašanje:

- Ali ste prepričani, da bi razmišljajo popolnoma enako, če bi bil vaš prvi otrok eden tistih, ki bi doživel res hudo reakcijo na cepljenje? In s tem ne mislim enkratno reakcijo, ampak kronično bolezen, neozdravljivo.
Bi bili še vedno'taki pristaši' in bi cepili tudi svojega drugega, tretjega otroka????

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
9.11.2007 10:20:12   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: altati

Vsem  gorečim zagovornikom cepljenja, bi dala v razmislek samo eno vprašanje:

- Ali ste prepričani, da bi razmišljajo popolnoma enako, če bi bil vaš prvi otrok eden tistih, ki bi doživel res hudo reakcijo na cepljenje? In s tem ne mislim enkratno reakcijo, ampak kronično bolezen, neozdravljivo.
Bi bili še vedno'taki pristaši' in bi cepili tudi svojega drugega, tretjega otroka????



Seveda ne bi, logično, to sploh ni vprašanje. Ampak kot pravi Gina, zaradi modne muhe o necepljenju so toliko bolj ogroženi otroci, ki ne smejo biti cepljeni iz zdravsvenih razlogov. Za zbolet ne rabiš epidemije ampak samo enega obolelega. Kako bi ti odreagirala, če bi tvoj  (upravičeno)necepljen otrok dobil bolezen od drugega necepljenega osebka, ki ni bil cepljen brez kakršnihkoli argumentov. Če je več cepljenih otrok je verjetnost, da bo tvoj otrok dobil bolezen manjša.

Tisti, ki pa pravite saj ne bo zbolel tvoj otrok, če jaz svojega ne dam cepiti, ste čudni. Kako boste kasneje recimo rekli otroku, ki bo dobil neko bolezen in bo imel posledice. Nisem te cepila, ker se mi je tako zdelo (ker si imel hudo reakcijo in je bilo tvoje življenje ogroženo je pa čisto drug odgovor).

Oz. tako bom rekla. Za svojega otroka ste odgovorni sami. če so vam vaši razlogi zadostni fajn, vi že veste. Ampak kot je rekla Gina gre tukaj tudi za družbeno odgovornost, če tako hočeš ali pa ne.

< Sporočilo je popravil faca -- 9.11.2007 10:21:09 >

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
9.11.2007 10:29:51   
caillou
IZVIRNO SPOROČILO: altati

Vsem  gorečim zagovornikom cepljenja, bi dala v razmislek samo eno vprašanje:

- Ali ste prepričani, da bi razmišljajo popolnoma enako, če bi bil vaš prvi otrok eden tistih, ki bi doživel res hudo reakcijo na cepljenje? In s tem ne mislim enkratno reakcijo, ampak kronično bolezen, neozdravljivo.
Bi bili še vedno'taki pristaši' in bi cepili tudi svojega drugega, tretjega otroka????



Ne altati, prav gotovo ne. In res je ? Niti približno si ne moremo predstavljati, kako je, če otrok doživi tako hudo reakcijo, da ga zaznamuje za vse življenje. Že pred časom sem se distancirala od takih debat. Pa vseeno moram tole napisat.

Vsaka moraliziranja so tukaj odveč. Ko enkrat zboli tvoj otrok, šele veš, kaj ti je človek, ki je že doživel to, hotel povedati. Tak človek nas samo dobronamerno poskuša posvariti pred hudim.

Prav tako razumem zagovornike ceplenja. Pa saj se ne moremo zavedati, kako resna in huda je lahko ta stvar. Dokler ne občutiš na lastni koži, te nič ne izuči, pa naj je nasvet še tako dobronameren.
Ljudje smo pač tako naravnani in naša prepričanja premaknejo samo dejstva, ki jih izkusimo na lastni koži.
Bedasto ja, no, popolnoma človeško.



_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
9.11.2007 12:54:45   
Blink1
Ampak kot pravi Gina, zaradi modne muhe o necepljenju so toliko bolj ogroženi otroci, ki ne smejo biti cepljeni iz zdravsvenih razlogov. Za zbolet ne rabiš epidemije ampak samo enega obolelega. Kako bi ti odreagirala, če bi tvoj (upravičeno)necepljen otrok dobil bolezen od drugega necepljenega osebka, ki ni bil cepljen brez kakršnihkoli argumentov. Če je več cepljenih otrok je verjetnost, da bo tvoj otrok dobil bolezen manjša.


Se popolnoma strinjam.

Bi bili še vedno'taki pristaši' in bi cepili tudi svojega drugega, tretjega otroka???? 


Ma, nisem neki ekstremni pristaš cepljenja. Ko sem otroka peljala na cepljenje, ni bilo niti pomisleka, da je nebi cepila. Če bi bilo karkoli narobe zaradi tega (hvala ljubemu Bogu, da ni), bi se verjetno obsojala do smrti, da si nisem prebrala vseh pričevanj in dokazovanj itd... o nevarnostih cepljenja... Enako kot bi se obsojala, če bi mi otrok umrl ali težko kronično zbolel zaradi tega, ker je dobil nalezljivo bolezen, pred katero bi ga lahko zaščitila s cepivom.

Vidite... vsi smo na istem... če bo karkoli narobe, se bomo sekirali. Tako mi, ki smo cepili otroke, kot vi, ki jih niste. Lahko je bit pameten, ko imaš zdravega otroka.


_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
9.11.2007 13:58:50   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: N&N

Vidite... vsi smo na istem... če bo karkoli narobe, se bomo sekirali. Tako mi, ki smo cepili otroke, kot vi, ki jih niste. Lahko je bit pameten, ko imaš zdravega otroka.



Ja, točno to je tisto, kar sem želela, da se izlušči iz tega.

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
9.11.2007 16:28:23   
Pi-kica 1
Z moje strani še samo to: za čisto vsako zdravilo, ki ga dobiš, si lahko pred zaužitejm prebereš deklaracijo, kjer so navedeni možni stranski učinki, iz česa je zdravilo sestavljeno, kateri populaciji se odsvetuje, itd. Za cepiva to ni možno, še na internetu tega ne najdeš. Če je slučajno drugače, me popravite prosim in vesela bom vsakega linka

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
9.11.2007 18:35:59   
Primoza
Larifari, na uradni bazi zdravil v R Sloveniji dobiš podatek o vsakem zdravilu, vključno z navodili.

www.zdravila.net

Baza je napisana na visokem strokovnem nivoju in je ena izmed najbolj zglednih državnih baz kar jih obstaja.

Npr:





1. Cepivo proti ošpicam, mumpsu in rdečkamuser posted image
5363-I-298/03
Inštitut za varovanje zdravja Republike Slovenije,
083275


zloženka z 1 vialo s praškom in 1 ampulo z 0,5 ml vode za injekcije
24.04.2008 - 43/2003
Imunološki zavod d.d., Rockefellerova 2,
Nerazvrščeno


J07BD52 Mešano cepivo proti ošpicam, mumpsu in rdečkam z oslabljenimi virusi
prašek in vehikel za raztopino za injiciranje

ZZ-


user posted image user posted image

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
10.11.2007 20:32:32   
totimato

Kdo od staršev ki ne cepijo "kar tako" bi bil pripravljen plačati stroške zdravljenja bolezni iz svojega žepa, če jih zavarovanje ne bi krilo?




Po mojem pri nobenem staršu ne gre "kar tako", vedno je prisoten strah, da ne bo zaradi tega z otrokom kaj narobe. Tisti, ki tega straha nimajo, dajo otroka cepiti.

Da pa uporabim citat altati:

- Ali ste prepričani, da bi razmišljajo popolnoma enako, če bi bil vaš prvi otrok eden tistih, ki bi doživel res hudo reakcijo na cepljenje? In s tem ne mislim enkratno reakcijo, ampak kronično bolezen, neozdravljivo.
Bi bili še vedno'taki pristaši' in bi cepili tudi svojega drugega, tretjega otroka????


Ali mora situacija zajemati lastnega otroka? Kaj če se to zgodi s sosedovim otrokom, s katerim se je lasten malček druži? Ali pa otrok prijatelja... otrok v vrtcu, ki smo ga videvali vedno, ko smo šli po svojega?


Kdo od staršev bo svojemu otroku kupil moped po tem, ko vidi kruto prometno nesrečo v kateri je udeležen najstnik in avto? Mislim, da gre za vzporedno situacijo: vedno je prisoten strah - želja, da obvarujemo otroka pred hudim. In vedno se tehtajo pozitivno in negativno... različni ljudje imajo različne tehtnice.

lp

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
10.11.2007 20:38:43   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: totimato
Po mojem pri nobenem staršu ne gre "kar tako", vedno je prisoten strah, da ne bo zaradi tega z otrokom kaj narobe. Tisti, ki tega straha nimajo, dajo otroka cepiti.


Se pravi neke vrste fobija. Ampak če se ta fobija razširi bomo na slabšem prav vsi, tudi tisti z malimi fobijicami ali pa tisti z malo bolj jeklenimi živci.

To je podobno kot če otroka ne bi pustil v šolo le zato, ker bi moral sam prečkati cesto, promet pa je, to vsi vemo, zelo nevaren.


(odgovor članu totimato)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
10.11.2007 21:02:04   
3T
Občutljiva tema....

Nihče pa ni omenil, pa bom jaz:

Ali veste, da imajo vsa cepiva omejeno dobo zaščite in da vaš 7 let ( recimo ) star otrok, sploh ni več "varen", čeprav lahko, da že v začetku ni bil, ker, kar mene v prvi vrsti moti je to, da otroke vse povprek cepijo, ne da bi pred tem naredili analizo imunoglobinov....če je telo sploh sposobno prejeti cepivo.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: tisti ki svojih otrok niste cepili
11.11.2007 8:21:56   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: 3T
ne da bi pred tem naredili analizo imunoglobinov....


Predrago? En dodaten hitri test stane cca. 10 EUR, verjetno se pa takšne analize ne bi dalo narediti z enim, ampak z večimi. Slednje zgolj ugibam, ker ne poznam cene takega paketa analiz.

< Sporočilo je popravil Primoza RR -- 11.11.2007 8:27:55 >

(odgovor članu 3T)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?