|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: voziček maxi cosi mura 3
4.9.2008 11:48:10   
EvCh
Tudi midva s fantom se odločava med vozičkoma Mura 3 in Baby Comfortovim High trekom. Pri Muri me malo skrbi stranska zaščita športnega dela vozička. Mislim da sta oba nekako približno enako težka in se odlično zložita. Spraviš ga lahko že za zadnji sedež. Imava srečo, da se lahko še nekaj časa odločava :)...

(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: voziček maxi cosi mura 3
4.9.2008 17:11:08   
*Junona*
Ne vem, kje se skrivajo uporabnice...ni ne kritike ne pohvaleuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tudi jaz sem mami.:))

(odgovor članu EvCh)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: voziček maxi cosi mura 3
4.9.2008 23:16:40   
Aurea
Je že kar nekaj odprtih tem za MURO, npr.:

http://www.ringaraja.net/forum/m_2591776/mpage_1/key_/tm.htm



Tole pa je moja ocena (kopirano z zgornje strani):

PLUSI
- zadeva super funkcionira - poleže se v čisto ležeč, udoben položaj (meni se zdi, da je res zelo udobno v tem ležati, ker je tako fajn oblazinjeno), če pa želi gledati, nastavim na prvo višino, da je nekje pod kotom 30 stopinj, kar je tudi dobro (tak kot priporočajo tudi proti bruhanju pri dojenčkih)
- položaj: user posted image  gleda proti meni, kasneje pa bomo seveda sedežek obračali kontra
- ogrodje stoji samo, s potegom ročke se čisto poleže, odstranijo se tudi kolesa (primerno za manjše avtomobile),izjemno enostavno se zloži in spet sestavi (samo potegneš gor, pa je)
- ročaj je izredno prijeten za voziti, ravno prav širok in obložen s peno, višina se hitro nastavi
- kolesa (mi imamo Muro 4, ki se mi zdi še stabilnejši) so v celoti vrtljiva (spredaj) dobro vzmetena in zmorejo vsak teren, tudi makadam z globokimi luknjami ;-)
- košarica je dobra, fino je, ker se lahko prilagodi tudi širšemu in daljšemu "tovoru", ki ga prevažaš tako, da se položi zadnja stranica
- strehica je snemljiva in lahko prilagodljiva
- na Muro gre isti senčnik, kot na Buzza (torej dokupiš nastavek od Quinnyja in potem kombiniraš katerokoli marelico od Bebe Conforta, kar je fino, ker imajo pester izbor barv ;-))
- vedno znova pa me navdušuje preprostost uporabe - "klik" sistem, brez kakršnihkoli zadrg, pasov in jermenčkov, torej - user frendly

MINUSI
- ni ravno najlažji voziček na trgu (ampak še vedno lažji od npr. Freestyla in še nekaterih tega ranga) meni se zdi recimo primerljiv z Janejem, s to razliko, da se lahko pri Muri razstavi in zloži vsak del posebej, kar je veliko lažje
- mene v bistvu še najbolj moti ravno strehica - ta je sicer atraktivna in enostavna za premikanje, ampak, kot je bilo že enkrat zapisano, problem je v stranskih "okenčkih", skozi katere lahko v močnem soncu svetloba pride skozi, saj nimajo zastirala (mi ta problem rešimo s plenico); tudi tisti podaljšek iz materiala za anorake bi bil lahko bolj dodelan.

Na koncu naj dodam, da sem prijetno presenečena tudi nad uporabnostjo torbe za previjanje, ki ima veliko funkcionalnih žepkov, sploh tisti spredaj so super (mobitel, ključi..), za črni trak spredaj, ki je potegnjen čez torbo in je namenjen nošenju, se lahko fino zatakne kakšna igračka, ki je potem hitro na razpolago ;-)). Tudi sistem odpiranja z zadrgo je domišljen. Torba se z zgornjo zadrgo lahko pritrdi čez ročaj vozička (jaz jo ponavadi namestim tako, zato mi ostane v košari še dovolj prostora za npr. stvari iz trgovine).  


(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: voziček maxi cosi mura 3
5.9.2008 7:44:49   
*Junona*
Hvala.user posted image

_____________________________

Tudi jaz sem mami.:))

(odgovor članu Aurea)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: voziček maxi cosi mura 3
5.9.2008 9:57:55   
Aurea
Ni za kaj user posted image
In srečno pri izbiri vozička!

(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: voziček maxi cosi mura 3
9.9.2008 12:39:50   
kaška
Draga Aurea,
hvala za izčrpne podatke o vozičku. Tudi jaz se odločam za nakup Mure, zelo se mi dopade. Vse sem že pregledala, sprobala. Manjka mi samo informacija o čiščenju. Kakšne so pa tvoje izkušnje s pranjem pene v športnem delu? A je snemljiva, gre v pralni stroj ali je treba na roke drgnit madeže?
Hvala in lep danuser posted image

(odgovor članu Aurea)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: voziček maxi cosi mura 3
11.9.2008 13:56:22   
Ana08
Živjo. Javljam se vam še ena zelo zadovoljna uporabnica Mure 3. Strinjam se z vsemi navedbami Auree. Kar se pa blaga tiče, je sedalni del impregniran z neko zadevo proti madežem. Jaz sem do sedaj še vsak madež enostavno obrisala z vlažnim robčkom in je takoj šlo stran. Pena je pa tudi takoj spet suha, ker se nobena stvar ne vpije. Mi Muro uporabljamo že 6 mesecev in nimam na voziček nobene negativne pripombe. Je lahko vodljiv, okreten, zmore vsak teren, korenine in vsak makedam. Poleg vsega pa dojenček v njem res udobno tudi zaspi, ker se poleže do ravnega in je mehko oblazinjen in prostoren. Našauser posted image se v vozičku tudi nič ne poti, ker material lepo diha.

(odgovor članu kaška)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: voziček maxi cosi mura 3
11.9.2008 14:00:17   
Ana08
Kaška, pozabila sem ti še odgovoriti. Pena se da popolnoma sneti in lahko se pere tudi v pralnem stroju. Do sedaj te potrebe še nismo imeli, ker ni nič umazano, čeprav tamala kdaj tudi kakšen piškot poje ali pa se kaj umaže pri trpanju v prtljažnik. Do sedaj sem še vsak madež odstranila z vlažnim robčkom.

(odgovor članu Ana08)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: voziček maxi cosi mura 3
11.9.2008 20:45:08   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: Ana08

Pena se da popolnoma sneti in lahko se pere tudi v pralnem stroju.



Pri naši MURI pa to ni možno user posted image A mi lahko prosim razložiš kako to narediš???
Hvala. user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Ana08)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: voziček maxi cosi mura 3
13.9.2008 9:58:53   
tosja
Čekiram, čemi je Ana že napisala navodila, kako popolnoma odstrani  peno user posted image Saj je spodaj na sedež prišita... user posted image misija nemogoče...user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: voziček maxi cosi mura 3
14.9.2008 15:35:39   
bozenaz
Pozdravljene!

Tudi jaz se odločam za nakup mure 3, v bistvu sem že odločena, da bom kupila ta voziček. Zanima me le, kakšno košaro naj kupim zraven glede na to, da morajo novorojenčki ležati na ravni podlagi in ker otroka pričakujem novembra in bi bilo fajn, da je pozimi zaščiten pred mrazom. Odločam se med trdo košaro od quinny-ja, ki baje tudi paše na ta voziček in med mehko košaro od mure. Se vam zdi ta mehka košara primerna ali se bolj splača kupiti trdo košaro? Kakšne so vaše izkušnje? Kaj ste imele ve?

Lp,
Božena


(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: voziček maxi cosi mura 3
15.9.2008 11:30:18   
Ana08
Tosja, odgovor malo pozno, ampak pena se pa da sneti. In sicer najprej odstraniš sprednji črni ročaj in odpneš ježke na tistem sprednjem nastavljivem delu za nogice. Na spodnji strani spredaj (na plastiki) je zatič, ki ga dvigneš in tako ločiš plastični spodnji del od pene. Blago je pripeto z nekimi elastikami. Vse odpneš in potegneš peno dol iz stiropora, ki je podaj. Pa še pasove snameš prej. V zgornjem delu je pa pena itak pripeta samo z ježki. Upam, da sem napisala dovolj razumljivo, če ne, pa še kaj vprašajte. user posted image

(odgovor članu bozenaz)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: voziček maxi cosi mura 3
15.9.2008 14:32:08   
kaška
Draga Ana, super si! Hvala za odgovor, si mi pomagala pri odločitvi. Zmaga za Muro 3. user posted image

Pa še odgovor Boženi: midva sva bova uporabila košaro Dreami od Quinny-ja, ker se naša pikica rodi februarja in mislim, da  ta košara nudi boljšo zaščito in udobje kot mehka od Mure.user posted image

Pozdravček!

(odgovor članu Ana08)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: voziček maxi cosi mura 3
21.9.2008 13:22:17   
miaxxx
Včeraj sem ta voziček gledala tudi sama in so mi zagotovili v trgovini, da Dreami košara ne paše ampak je potrebno kupiti košaro Mura - obstaja tudi trda. Menda so drugi nastavki in, da je tudi košara malo drugačna, čeprav meni zgleda dost podobna. Paše pa maxi cosi lupinica, za katero so adapterji že dodani pri vozičku.

lp

(odgovor članu kaška)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: voziček maxi cosi mura 3
22.9.2008 0:17:47   
Aurea
IZVIRNO SPOROČILO: miaxxx

Včeraj sem ta voziček gledala tudi sama in so mi zagotovili v trgovini, da Dreami košara ne paše 

lp



user posted image  še vedno se najdejo prodajalci, ki pojma nimajo...

No, da še enkrat ti zagotovim iz lastne izkušnje, da gre Dreami košara od Quinnija tudi na Muro in to z istimi adapterji kot lupinica Maxi Cosi.  


< Sporočilo je popravil Aurea -- 22.9.2008 0:18:31 >

(odgovor članu miaxxx)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: voziček maxi cosi mura 3
22.9.2008 10:42:40   
kaška
user posted image  Tudi jaz sem lastnoročno preizkusila- košara Dreami gre na voziček Mura 3 ali 4. Jaz košaro Dreami že imam, samo še voziček moram kupituser posted image .....
Lep dan

(odgovor članu Aurea)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: voziček maxi cosi mura 3
22.9.2008 11:14:44   
miaxxx
Ok hvala vam... bom šla prav še enkrat v trgovino. Pa tako me je trgovka prepričevala, ampak ko sem rekla da bi poskusili pa kao da ne, ker so čist drugi nastavki. Ji bom pa šla povedat ob priliki. Ker fora je v tem, da bi jaz kupila rabljeno košaro in Dreami jih je kar velik na bolhi, košar Mura pa še ni rabljenih.

(odgovor članu kaška)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: voziček maxi cosi mura 3
22.9.2008 12:53:38   
Aurea
Miaxxx, točno tako sem tudi jaz naredila - rabljeno Dreami košaro in nov voziček in je zakon. user posted image  (pa še prišparaš user posted image )

Kar se pa tiče prodajalcev, ki ne bi preizkusili, če jih prosiš - pri nas v BC ni bilo problema, še celo vesele so bile prodajalke, da so se lahko tudi na lastne oči prepričale, da je to možno.

(odgovor članu miaxxx)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: voziček maxi cosi mura 3
21.10.2008 13:02:38   
loli29
Tudi jaz se navdušujem nad vozičkom Mura. Moj problem pa je, da ne vem ali naj se odločim za trikolesnik ali štirikolesnik. Po mnenju nekaterih so trikolesniki manj stabilni pri vožnji s pločnikov ..... Prosim za mneneje vseh vas, ki imate že izkušnje. user posted image

(odgovor članu EvCh)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: voziček maxi cosi mura 3
24.10.2008 15:05:05   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: loli29

Po mnenju nekaterih so trikolesniki manj stabilni pri vožnji s pločnikov ..... Prosim za mneneje vseh vas, ki imate že izkušnje. user posted image



user posted image user posted image user posted image mi smo zelooooooooooooooo zadovoljni s štirikolesnikom user posted image user posted image user posted image po info. v BC, se da štirikolesnik spremenit v trikolesnikuser posted image verjetno je treba plačat, pa čakat kak teden, da se vrne iz edinega servisa v LJ...
Informacija, ki pa ni preverjrna, tako da me ne napadajte... user posted image
Jaz ga ne bi zamenjala za trikolesnikuser posted image

Je pa med BUZZom in Muro velika razlika v sedežu-je bilo napisano, da sta podobna.

Niti slučajno!!! Buzz ima zelo ozek sedež in ga ni za primerjat - po funkcionalnosti. Govorim iz izkušenj. user posted image

Pa dober nakup in uživanje v vozičkanju!!!


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu loli29)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: voziček maxi cosi mura 3
24.10.2008 15:10:19   
sazi
Paše pa maxi cosi lupinica, za katero so adapterji že dodani pri vozičku.

Če ne drugega, so adapterji za maxi cosi lupinico in košaro isti - vsaj pri mojem sicer speediju so bili. Torej če ima voziček adapterje za lupinico, gre gor tudi košara.

(odgovor članu miaxxx)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: voziček maxi cosi mura 3
24.10.2008 15:17:35   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Torej če ima voziček adapterje za lupinico, gre gor tudi košara.


user posted image user posted image user posted image seveda gre. Na adapter gre lupinica in košara, športni sedež pa brez!!! user posted image



http://www.maxi-cosi.com/maxicosi/instructions.aspx?id=55


Da boste verjele... user posted image user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil tosja -- 24.10.2008 15:20:13 >


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: voziček maxi cosi mura 3
25.10.2008 21:31:39   
glossa
Ojla

Še ena zadovoljna uporabnica Mure 3 user posted image user posted image user posted image

En zanimiv link

http://strollersandprams.com/strollers/464/Maxi-Cosi-Mura-4/review-1.html


Kar se tiče prevleke je pralna - preverjeno , v primeru dežja (sem zasledila, da nekoga skrbi zaradi vpijanja vode v peno) se da s strehco prekriti praktično cel športni del, mislim, da se to vidi tudi na eni slikici z linka, sicer pa obstaja tudi dežna prevleka.
No nas je že dobil dež pa ni bilo nič hudega...sploh nisem pomislila na to user posted image

Imam pa še Pegperegovo Pliko P3 marelo in lahko rečem, da je kot Pejček in Megane user posted image user posted image user posted image
Z Muro greš kamot povsod, medtem ko tamalo v Pegu ornk pretrese že na malo peščeni potki.
Je pa res, da je Mura kar težka za nosit. Mi smo v hiši in jo parkiram kar na hodniku... Si pa res malo težko predstavljam, da jo bi nosila v kako 5. nadstropje...



(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: voziček maxi cosi mura 3
28.11.2009 20:00:16   
smuki
Ojla!

Da malo oživim tole temo... user posted image
Tudi jaz sem prebrala že veliko o tem vozičku in moram priznat, da je to eden redkih, za katerega še nisme slišala, da bi se kaj kvarilo. Ima kdo drugačne informacije? Kje so šibke točke?
Zanima me pa še nekaj... ko sem v živo gledala športni del, se mi je zdelo, da je samo sedalo zelo malo... tudi, ko ga položiš čisto v vodoravni del (mislim, da ima še vedno mal naklona), da je otrok pri dobrem letu že prevelik, da bi v njem lahko tudi spal? Kakšne so vaše izkušnje?
No, v glavnem me najbolj bega tale športni del... od strehice do širine in dolžine sedalnega dela.....

(odgovor članu glossa)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   [Brisano sporočilo]
29.11.2009 9:10:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu smuki)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?