|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 14:52:58   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: nicnic

kar dobiš za malico je zgolj simbolična vsota ali pa si anoreksičen, če prideš skoz s tem.


5,54€ (oz. v tastarih sit 1.329) na dan je zate simobolično? user posted image

Torej na mesec pri 21.delovnih dneh 116,34 €. user posted image user posted image user posted image  

Tople malice so nekje okrog 3€...

(odgovor članu nicnic)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 14:58:32   
Anonimen
5,54€ (oz. v tastarih sit 1.329) na dan je zate simobolično?

Torej na mesec
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

IZVIRNO SPOROČILO: nicnic

kar dobiš za malico je zgolj simbolična vsota ali pa si anoreksičen, če prideš skoz s tem.


5,54€ (oz. v tastarih sit 1.329) na dan je zate simobolično? user posted image

Torej na mesec pri 21.delovnih dneh 116,34 €. user posted image user posted image user posted image  

Tople malice so nekje okrog 3€...


kdo ti pa da toliko za malico? mi dobimo 4,3€ s tem da je blo to celo povišano!!!!

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 14:59:26   
kofetek2010
Mi je imamo tolk in je v skladu z Uredbo o višini povračil stroškov v zvezi z delom in drugih dohodkov, ki se ne vštevajo v davčno osnovo

2. člen

(prehrana med delom)

(1) Povračilo stroškov za prehrano med delom se ne všteva v davčno osnovo dohodka iz delovnega razmerja, za vsak dan, ko je delojemalec na delu prisoten štiri ure ali več, do višine 5,54 eura.



user posted image

< Sporočilo je popravil jana73 -- 14.11.2007 15:00:03 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 15:03:03   
nicnic
Jana, nimamo vsi toliko za malico. No, sedaj sem na porodniški, ampak smo dobili cca. 15.000 SIT za cel mesec, se pravi 3€ na dan, pa tam kjer sem delala ni blo toplih malic okoli 3€, ampak več.

Pa v firmi rečejo, vzemi ali pusti... pa se obriši pod nosom.


_____________________________

Pameten si, če verjameš samo polovice tega, kar slišiš.
Genialen, če ugotoviš, katero polovico.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 15:25:03   
Anonimen
Ja, seveda bo odstopila user posted image user posted image user posted image , pol bo pa druga prišla, ki bo pa "sveti gral" odkrila? Ja, ja ravno tako bo... Ma dajte no, nobena vlada nam ne bo pomagala... Smo pač majhni, kakšenga posebnega bogastva tudi nimamo, s turizmom nam ni za ž'vet, kakšni pretirani gospodarstveniki sploh nismo... Saj kaj pa v bistvu imamo? Razen kupa štacun...No baje smo pa potrošniki. Seveda, ko hočemo pa vedno več imeti kot sosed, boljši avto, več počitnic...   Mah, nič ne rečem, je določena skupina ljudi, ki je res na robu revščine... nekaj po lastni krivdi, nekaj res nesrečen splet okoliščin... Večini nam se zaenkrat pa ni potrebno pritoževat in sam jamrat... Tole jamranje čez sistem, takšen ali drugačen,  mi gre vedno pošteno na živce... Politika je politika bila in vedno bo... danes pravijo, da je to belo, jutri bo taisto že črno... Imamo pač vrednote bolj na psu - vsi...tisti, ki državo izkoriščajo (a'la sistem samohranilke, s.p. in podjetniki z minimalno plačo) in tisti, ki za te stvari vemo pa smo mirno tiho...No največji problem so pa tisti, ki bi morali ukrepati, pa  ne znajo, ne zmorejo... Pravzaprav ne vede zakaj tam sploh so..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
14.11.2007 16:04:07   
iva01
kje talajo tistim ki živijo na koruzi, grem še jaz iskatuser posted image ,..ampak že zdej vem da nebo nikjer ničesar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
15.11.2007 8:00:37   
Colt
Kolektivni problem v naših glavah je velikokrat samo en. Namreč z denarjem ki ga nimamo, kupujemo stvari ki jih ne rabimo. To je vsa znanost.

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu iva01)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
16.11.2007 13:38:49   
pikica*
Mene pa samo firbec matra. Vedno je govora o tem, da srednji sloj izginja. Zato me zanima kaj konkretno je za vas srednji sloj? Jaz si predstavljam nekako tako... med reveže sodijo po moje tisti, ki imajo res tako nizke prejemke, da praktično ne morejo preživet in so odvisni od socialne podpore ipd. Tisti bogati pa so zame takšni, ki imajo denarja toliko, da si mimogrede privoščijo novo hišo, nov luksuzen avto orto hude počitnice vsakih par mesecev, se oblačijo v same znamke ipd. Vsi ostali pa sodimo v srednji sloj. Jasno, da ima ta sloj tudi spodnjo in zgornjo mejo, ampak še vedno je to srednji sloj. Se mogoče motim?

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
16.11.2007 13:45:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pikica*

Mene pa samo firbec matra. Vedno je govora o tem, da srednji sloj izginja. Zato me zanima kaj konkretno je za vas srednji sloj? Jaz si predstavljam nekako tako... med reveže sodijo po moje tisti, ki imajo res tako nizke prejemke, da praktično ne morejo preživet in so odvisni od socialne podpore ipd. Tisti bogati pa so zame takšni, ki imajo denarja toliko, da si mimogrede privoščijo novo hišo, nov luksuzen avto orto hude počitnice vsakih par mesecev, se oblačijo v same znamke ipd. Vsi ostali pa sodimo v srednji sloj. Jasno, da ima ta sloj tudi spodnjo in zgornjo mejo, ampak še vedno je to srednji sloj. Se mogoče motim?


Zame je reven človek tisti k ne more privoščit otrokom lizike, ki vsak € trikrat obrne predn kupi kilo kruha, ki si ne more privoščit frizerja, ki si ne more privoščit oblek in jih jemlje na karitasu, ki res živi z minimalnem(kruh, mleko, makaroni)user posted image .....to so revni ljudje, ki obstajajo v sloveniji, večinoma starejši upokojenci z 150€ penzije, ki res ravno da preživijo.
Bobati so tisti k si kupijo hišo tako kot jaz čevlje recimo. Puf....pa je hiša. Puf...nov avto za 15 miljonov, puf 5x letno havaji....
Vsi ostali smo pa srednji sloj. Eni imajo več, drugi manj.....spadamo pa v srednji sloj. In v sloveniji je še vedno večina ljudi v srednjem razredu.

(odgovor članu pikica*)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
16.11.2007 19:56:42   
Anonimen
Karin24, srednjega sloja že zdavnaj ni več. si reven ali bogat. In za tistem katere mečeš v srednji sloj, za marsikaterega ne veš, da hodi na karitas in rdeči križ. In vse kar si ti privoščiš, spadaš med bogataše. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
16.11.2007 20:02:42   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

. si reven ali bogat.



Se ne strinjam. Srednji sloj je po moje tisti, ki si lahko normalno privošči hrano, enkrat letno kake počitnice, povprečen avto ... zame je to srednji sloj. In veliko jih je.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
17.11.2007 12:25:55   
lea23
meni se ne splača user posted image
plače imam 750€, in glede na možev dohodek bova jasli plačevala nekje 270€. pa kaj čem user posted image  
vseeno mi bo ostalo več kot 200€ na mesec. 

da bi bila cele dneve doma medtem ko vse prijateljice in znanke hodijo lepo v službo user posted image  ne hvala. ma sej bi umrla od dolgčasa. kaj pa naj počnem cel dan doma user posted image  gledam mehiške nadaljevanke, hodim z otrokom na igrišče, kuham kosilo, in skačem po stanovanju s krpo za prah user posted image  To mi res ni smisel življenja. raje lepo hodim v službo, grem vsak dan s sodelavkama na kavo da počvekamo, skupaj skočimo na malico oz. kosilo, in po službi bom šla lepo po tamalo in to je to.

zdej pa me res zanima, kaj počnete doma tiste ki ne hodite v službo ( pa s tem ne mislim tistih ki še iščejo zaposlitev, da ne bo pomote ). pač tiste ki ste se odločile da boste doma. kaj pa potem ko bodo otroci šli v šolo user posted image  boste doma ležale in čakale da priejo domov user posted image  
 
ah punce, vzamite službo kot hobi, nekaj kamor greste z veseljem da se malo sprostite. imejte prepričanje da pač če vsi to zmorejo zmorete tudi ve.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
17.11.2007 12:37:30   
silvya
Kako, da se ne splača hodit v službo user posted image Tiste, ki si preračunavate samo tisto koliko vam ostane ne pomislite nato, da če ste zaposlene imate plačane tudi dajatve in da nekje v prihodnosti lahko računate tudi na pokojnino. Verjetno ne bo ravno velika, bo pa bolje kot nič. Če ostanete doma in si same plačujete prispevke, vam pa res ne bo nič ostalo. Pa še fajn je, da je človek malo v družbi.
Jaz imam pač tako delo, da sem veliko doma, pa vam povem, da mi dostikrat douser posted image di in bi najraje šla delat drugam. Sem stokrat raje ves dan na terenu, kot doma, ko ves dan laufam sem in tja, na koncu pa se tako malo vidi, da sem kaj naredila.

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
17.11.2007 13:11:26   
Slončica
Nikol ne bi bla doma na sociali,ko pa imam možnost delat in služit denar,tako  za družinsko blaginjo kot tudi zase,za svoje potrebe.Moje mnenje je,da gre vsak človek,ki je zdrav tako fizično kot psihično delat.Drugo je če moška polovica prinese tok denarja da ne veš kam z njim,sam to so pa pol drugi ekstremi...fitness,savna,solarij,šopingi v Parizu,Milanu....otroci pa so pri varuškah.
Ok ne vem kako je to,ne bom nikol zvedla.
Sem vesela da imam službo in da zaslužim povprečno slo.plačo.

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
17.11.2007 13:14:01   
lea23
se popolnoma stronjam s splončico user posted image
drugo je če mož mesečno prinese domov po 3.000 evrov in podobno user posted image



(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
17.11.2007 15:09:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lea23
drugo je če mož mesečno prinese domov po 3.000 evrov in podobno user posted image

Pa tudi tukaj je spet odvisno, koliko imaš stroškov (kakršnihkoli že). Moj Kamikaza je še pred kratkim imel mesečnega prometa cca. 2.500€, pa so se ljudje spraševali, kako je možno, da si potem kakšne stvari ne moremo kupiti. Čisto preprosto - ker je bilo od tega prometa pa 1.500 - 2.000€ stroškov. Tega pa nihče ni videl, seveda. user posted image

(odgovor članu lea23)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
17.11.2007 15:17:11   
Balonchy
In folk sam joka. Če mate za 2 otroka 400€ vrtca za plačat pač nimate minimalnih plač a ne. Mislm...

In tiste k mislte da bo drugo leto po volitvah kej drgač....ja valda .
Dokler bo tolk folka na socialni viselo, tolk "samohranilk", tolk časa bomo vsi zaposleni plačevali take ogromne prispevke in posledično imeli nižje plače. Čar socialne države



Karin24 nimam kaj pripomnit!!! BRAVO!!!
 
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
17.11.2007 15:29:28   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa


Se ne strinjam. Srednji sloj je po moje tisti, ki si lahko normalno privošči hrano, enkrat letno kake počitnice, povprečen avto ... zame je to srednji sloj. In veliko jih je.



Ja, ogromno ... zapufanih za nadaljnih 20, 30 let ali pa doživljenjskouser posted image  In to potem ni sredni sloj. Srednji sloj je tisti, ki si vse to, kar si naštela, lahko privošči brez kreditov.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
17.11.2007 18:03:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa


Se ne strinjam. Srednji sloj je po moje tisti, ki si lahko normalno privošči hrano, enkrat letno kake počitnice, povprečen avto ... zame je to srednji sloj. In veliko jih je.



Ja, ogromno ... zapufanih za nadaljnih 20, 30 let ali pa doživljenjskouser posted image  In to potem ni sredni sloj.


Točno to je srednji sloj, nižji in srednji, v Evropi, kjer želimo biti.
S tridesetletno hipoteko na nepremičnino v predmestju.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
17.11.2007 18:04:47   
lea23
IZVIRNO SPOROČILO: Darja Kos

IZVIRNO SPOROČILO: lea23
drugo je če mož mesečno prinese domov po 3.000 evrov in podobno user posted image

Pa tudi tukaj je spet odvisno, koliko imaš stroškov (kakršnihkoli že). Moj Kamikaza je še pred kratkim imel mesečnega prometa cca. 2.500€, pa so se ljudje spraševali, kako je možno, da si potem kakšne stvari ne moremo kupiti. Čisto preprosto - ker je bilo od tega prometa pa 1.500 - 2.000€ stroškov. Tega pa nihče ni videl, seveda. user posted image



ja darja kos se strinjam, ampak mislila sem pač na to če mož prinese domov 3.000€ pač dobička, to kar mu ostane. da je pač toliko njegova mesečna neto plača user posted image  ! ne da je takšna njegova plača enkrat na leto, ampak da toliko denarja pač dobi vsak mesec user posted image !
ampak to je na žalost malokje user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
17.11.2007 18:09:59   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Ja, ogromno ... zapufanih za nadaljnih 20, 30 let ali pa doživljenjskouser posted image  In to potem ni sredni sloj. Srednji sloj je tisti, ki si vse to, kar si naštela, lahko privošči brez kreditov.


Ja nekako tako si predstavljam pravi srednji sloj - nezadolžen. Smo pa to izumirajoča vrsta.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
17.11.2007 18:18:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Karin24, srednjega sloja že zdavnaj ni več. si reven ali bogat. In za tistem katere mečeš v srednji sloj, za marsikaterega ne veš, da hodi na karitas in rdeči križ. In vse kar si ti privoščiš, spadaš med bogataše. user posted image


O šituser posted image user posted image user posted image
Zdej sm se pa skor vscalauser posted image user posted image user posted image
Bogataš smuser posted image user posted image user posted image

Srce jamrajoče....če sm pa jst bogataš je pa 70% slovenije bogatašev. Oz. skor vsi k jih jst poznam.
Če pomeni da si bogataš če se zapufaš za stanovanje, pred tem pa 5 let krepko šparaš, imaš dva skor 8 let stara avta, registracije z regresi plačuješ, ne greš na morje(letos recmo nism šla) da si lahko plačaš šolnino, sanjaš o zadetku na loteriji da bi si lahko sploh privoščil sanjat hišo, imaš tolk položnic kolkr plače(še sreča da sva dva k drgač bi bla lačna), čakaš plačo da kupiš zimske gume.....pol sm bogataš. Kuluser posted image
Drgač mi pa nič ne manjka...mam za jest, mam za oblečt, mam za obut, mam za kkšno afnarijo ki si jo zaželim, sm zmožna odplačvat kredit, sem na svojem(če odbijemo hipoteko), mam vozen avto, lahko komu ki ga imam rada kupim tako darilo ki si ga želi, sem zmožna našparat za šolnino, sem zmožna bla narest sklad za bebico čeprav še noseča nisem, sem si zmožna kdaj plačat privat zdravstvo če je treba....kul mi je. Nič mi ne manjka. Pa še boljš mi bo. Enkrat. Ker bom krepko delala na tem da bomo lepo živeli in ne bomo lačni. In ne bom jamrala. Kot nekateri.

Me je pa sram da živim med neumnimi ljudmi. K vsak k ne gre spat lačen v mrzlo pojstlo pač ni reven! Ni! In vsakemu takmu prou hudičevo prvoščim da bi enkrat bil da bi vedu kakšne neumnosti govori. Matr. Nekdo nima boljšga avta k sosed pa je reven. Ja čudno. Moja teta na hrvaškem je šla zjutrej v trgovino, kupila eno bedrce in dva krompirja. In to je bla hrana za cel dan al pa celo dva! To je revščina. Ne pa razvajen folk, po možnosti zastojn živeč pr tastarih, jamrjajoč da ni služb(pa iščejo čistilke, kelnarce, delavce....sam joj to pa ni za njihuser posted image ), pa samo seb smileč kok so bogi in revni. Jebenti če si lahko privoščiš viset kle gor nisi revna. K maš računalnik, elektriko in internet povezavo. Torej....ful si revna ja....
Za kozlat!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
17.11.2007 18:21:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa


Se ne strinjam. Srednji sloj je po moje tisti, ki si lahko normalno privošči hrano, enkrat letno kake počitnice, povprečen avto ... zame je to srednji sloj. In veliko jih je.



Ja, ogromno ... zapufanih za nadaljnih 20, 30 let ali pa doživljenjskouser posted image  In to potem ni sredni sloj. Srednji sloj je tisti, ki si vse to, kar si naštela, lahko privošči brez kreditov.



Aha potem smo vsi taki revniuser posted image
Matr, ena me proglasi za bogataša ena pa za revežauser posted image
In kam potem spadajo ljudje ki živijo od kruha in mleka. Ki ne pojejo niti koščka čokolade, katerih otroci še niso videli morja, kinder jajčk ipd. ....user posted image
Kaj so pa oni? Podrevežiuser posted image
Če so pufi razlog revščine je večina civiliziranga sveta revna. Bebasto razmišljanje, resno.

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
17.11.2007 18:24:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

Ja nekako tako si predstavljam pravi srednji sloj - nezadolžen. Smo pa to izumirajoča vrsta.


To je višji srednji sloj; meščanstvo, ki pa ga je v Slovenij zelo malo. Brez kreditov, izobraženo in kultivirano.

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
17.11.2007 19:26:09   
Primoza
Mi pa že nismo kultivirani.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?