|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
18.11.2007 20:51:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Se sploh ne razburjam in ne skrbi za moje gubice.Lepo da se ti splača sam ??? kok časa se ti bo.


Upam da vedno. Ker rada delam. Drugač se pa čist strinjam da je sramota da dva delovna zakonca(delavca) slabše živita kot folk na socialni. To pa je sramota!




Rada bi videla ta primer, resnično. Mislim, 2 zaslužita 1000 €, onadva pa dobita 400€ pomoči. To je razlika 600 €. Očitno sta na boljem, ne? Kam pa gre teh 600 €? Ja, marsikaj si lahko kupita kot tista dva, ki sta po tvojem mnenju na sociali. Kakšno glupo razmišljanje.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
18.11.2007 20:59:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Se sploh ne razburjam in ne skrbi za moje gubice.Lepo da se ti splača sam ??? kok časa se ti bo.


Upam da vedno. Ker rada delam. Drugač se pa čist strinjam da je sramota da dva delovna zakonca(delavca) slabše živita kot folk na socialni. To pa je sramota!




Rada bi videla ta primer, resnično. Mislim, 2 zaslužita 1000 €, onadva pa dobita 400€ pomoči. To je razlika 600 €. Očitno sta na boljem, ne? Kam pa gre teh 600 €? Ja, marsikaj si lahko kupita kot tista dva, ki sta po tvojem mnenju na sociali. Kakšno glupo razmišljanje.user posted image


Otroški dodatek dobita zaposlena nižji, vrtec morata plačati, tisti na socialni ga ne oz. ga plačajo minimalno, tisti na socialni so upravičeni do neprofitnih oz. socialnih stanovanj, zaposlena težko prideta v tako stanovanje, morata plačevati tržno najemnino....ipd.
In če delavec dobi 400€ plače(kar je realnost) je to skupaj 800€, 400več kot tisti na socialni. Sedaj pa še odštej razliko v otroškem, plačilo vrtca, razlika v najemnini...pa ni več take razlike a ne?user posted image ....torej nekateri delajo zato da dobijo mesečno ven več 100€ al pa mal več. Men se to zdi pač sramota.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
18.11.2007 21:10:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Se sploh ne razburjam in ne skrbi za moje gubice.Lepo da se ti splača sam ??? kok časa se ti bo.


Upam da vedno. Ker rada delam. Drugač se pa čist strinjam da je sramota da dva delovna zakonca(delavca) slabše živita kot folk na socialni. To pa je sramota!




Rada bi videla ta primer, resnično. Mislim, 2 zaslužita 1000 €, onadva pa dobita 400€ pomoči. To je razlika 600 €. Očitno sta na boljem, ne? Kam pa gre teh 600 €? Ja, marsikaj si lahko kupita kot tista dva, ki sta po tvojem mnenju na sociali. Kakšno glupo razmišljanje.user posted image


Otroški dodatek dobita zaposlena nižji, vrtec morata plačati, tisti na socialni ga ne oz. ga plačajo minimalno, tisti na socialni so upravičeni do neprofitnih oz. socialnih stanovanj, zaposlena težko prideta v tako stanovanje, morata plačevati tržno najemnino....ipd.
In če delavec dobi 400€ plače(kar je realnost) je to skupaj 800€, 400več kot tisti na socialni. Sedaj pa še odštej razliko v otroškem, plačilo vrtca, razlika v najemnini...pa ni več take razlike a ne?user posted image ....torej nekateri delajo zato da dobijo mesečno ven več 100€ al pa mal več. Men se to zdi pač sramota.



Saj ne morem verjet kaj pišeš. A si kdaj dala vlogo za stanovanje? Si videla pogoje? Si videla,da imajo prednost zaposleni? Mogoče veš, da se takih stanovanjski sklad izogiba, ker nima popolnoma nič?
Prosim, piši tisto, za kar si trdno prepričana. Ker stanovanje dobiti s 400 € prihodka od sociale???Zdaj je pa tvoja resnično bosa.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 9:11:52   
Anonimen
Ja pri nas so vsi taki v socialnih stanovanjih. Ne vem pa kako je drugje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 9:16:44   
lea23
smo pač na svetu dve vrsti ljudi, realni, in tisti ki bi radi živeli na račun drugih.
men ne pride niti na kraj pameti da bi ležala doma in od države vlekla tistih 400€ na mesec. kaj pa mi bo 400€ user posted image  midva imava samo položnic za stanovanje 270€ ( pa je stanovanje najino in brez vsakega kredita ), in kaj da mi bo potem ostalo vsak mesec 130€ za oblačila, za hrano, za bencin za avto in registracijo,... user posted image  ma ja in kaj ti bo 130€??
dej punce zresnite se no. kaj ste res tako neosveščene da niste sposobne niti v službo hodit user posted image  pa brez zamere, ampak a vaš starši v življenju niso učili da je treba delat, hodit v službo, da več kot imaš bolj si vreden, da kar si boš ustvaril to boš imel? 
a vam je cilj da ležite doma in gledate tv cele dneve?
zdej nevem pri kateri temi sem učeraj brala tisto o slojih.. da bo čez nekaj let samo še 2 sloja, višji in nižji. no torej dokler bom hodila v službo, jst in moj mož, se očitno midva ne rabiva sekirat da bi bila nižji sloj pa avtomatsko pristaneva v višjem. po prihodkih. in zakaj? ker se drugim niti delat neda in bodo živeli oz. živijo s 400€ na mesec. midva imava oba skupaj 1.700€, ampak sva pa oba navajena delat in nama tudi ni težko hodit v službo. ker veva da delava zase, in za najino malo princesko staro 6 mesecev.    

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 9:27:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Saj ne morem verjet kaj pišeš. A si kdaj dala vlogo za stanovanje? Si videla pogoje? Si videla,da imajo prednost zaposleni? Mogoče veš, da se takih stanovanjski sklad izogiba, ker nima popolnoma nič?
Prosim, piši tisto, za kar si trdno prepričana. Ker stanovanje dobiti s 400 € prihodka od sociale???Zdaj je pa tvoja resnično bosa.

No, tukaj bom pa skočila vmes, ker citirano ne drži (o tem pa (žal?) vem preveč).
Prednosti pri pridobitvi državnega stanovanja z neprofitno najemnino (socialnih stanovanj ni več) imajo osebe z manjšim dohodkom. Kar ne pomeni zaposlene osebe, ampak pomeni osebe z manj dohodka. To so pa zagotovo tisti, ki niso zaposleni oz. tisti, ki imajo manjše plače. Brez dohodka ni namreč takorekoč nihče - še brezdomci prejemajo DSP. Nikjer v razpisnih pogojih (znam jih na pamet) ne piše, da imajo prednost zaposleni, ampak kvečjemu piše, da imajo prednost družine z manjšim številom zaposlenih, kar posledično pomeni družine z manjšim dohodkom. Nikjer ne piše, od kod mora ta dohodek biti (torej ali je to plača ali DSP ali karkoli tretjega). Tudi samska oseba brez DSP-ja ima možnost dobiti neprofitno stanovanje, saj obstaja regres najemnine (tudi do 100% zneska) s strani občine ali MDDSZ. In Stanovanjski sklad se ne izogiba takim, ki nimajo nič, temveč posebej za take gradi neprofitna stanovanja. Za take, ki imajo čim manj ali nič. Za take, za katere je že po pregledu običajnega bančnega izpiska jasno, da ne morejo najeti niti garaže po tržni ceni (in potem živeti noter). Dobiti stanovanje s 400€ prihodka od države? Ja. Še z manj. Ali celo z nič. Zato pa so neprofitna stanovanja. Kajti ni Stanovanjski sklad tisti, ki piše zakon o tem, komu bodo ta stanovanja namenjena. Stanovanjski sklad daje samo predloge zakona in potem sprejeti zakon izvršuje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 9:48:39   
Lolypop
Darja, v teoriji je mogoče to res, ampak v našem malem mestu je bil pred štirimi meseci razpis za neprofitna stanovanja z neprofitno (!) najemnino 200€ za 40 kv.m., pri privatniku pa plačujemo 150€. Kje je logika???
Pogoji so pa tudi leta, tudi to mi ni ravno jasno.
In ja, nekaterim se splača ostat doma. Jst verjamem da nimaš volje it na šiht (po možnosti še na tri izmene) za borih 450€ na mesec. Za ta denar, ki mi ga lahko da tudi država raje sama vzgajam svoje otroke in mi jih ni treba v vrtec vozit. Pa tukaj prišparam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 9:51:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lolypop
Darja, v teoriji je mogoče to res, ampak v našem malem mestu je bil pred štirimi meseci razpis za neprofitna stanovanja z neprofitno (!) najemnino 200€ za 40 kv.m., pri privatniku pa plačujemo 150€. Kje je logika???

Logike načeloma ni, kajti žal je tako, da so neprofitne najemnine z zakonom določene enako za celo Slovenijo, niso pa pol celi Sloveniji enake plače in enake tržne najemnine. V Ljubljani je npr. 2 sobno stanovanje po tržni ceni 500€, v Mariboru 300€, neprofitna najemnina je pa povsod enaka 200€. Tukaj je problem - v neenakomernosti. Žal.

(odgovor članu Lolypop)
  Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 10:00:16   
lea23
IZVIRNO SPOROČILO: Lolypop
.
In ja, nekaterim se splača ostat doma. Jst verjamem da nimaš volje it na šiht (po možnosti še na tri izmene) za borih 450€ na mesec. Za ta denar, ki mi ga lahko da tudi država raje sama vzgajam svoje otroke in mi jih ni treba v vrtec vozit. Pa tukaj prišparam.



kaj pa boš čez 5 let ko bodo šli otroci v šolo? iskala prvo zaposlitev pri svojih 30-ih letih?? že zdaj nekateri težko dobijo službe, čez 5 let ( ko bo prišlo pa še toliko več cenejše delovne sile v slovenijo ) bo pa to še toliko težje. in nasploh bodo delodajalci raje vzeli tiste z izkušnjami oz. tiste ki so nedavno diplomirali.
jst sem prejšnji teden bila s tamalo v lj v city parku na kavi, pa me je postregla punca iz ukrajine. luštna, blond pobarvana ženska. in ker ni bilo gužve sva se malo pogovarjali kakšno minutko.. in mi je rekla da jih je en moški pripeljal 10 punc v lj, za strežbo po različnih kavarnah. dobile so delavne vize. in zasedle so delovna mesta, ki bi jih sicer lahko dobilo 10 slovenk, punc z gostinsko šolo. in kasneje žez kake pol leta pridejo za njimi v slovenijo še njihovi otroci ( nekatere jih imajo ) in možje. sem samo primer dala! torej? čakaj do tridesetega leta če želiš user posted image
 

(odgovor članu Lolypop)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 10:08:12   
lea23
samo sem želela rečt da punce pazite pri službah z nizko izobrazbo, katere so v sloveniji bolje plačane kot v slabše razvitih državah. to so služba trgovke, natakarice, čistilke, pa še kakšna bi se našla. v zdravstvu, šolstvu, turizmu ne bo nekega problema, v teh strokah so namreč plače drugje višje kot pri nas v sloveniji.
ne pustite si, da bi čez nekaj let pristale v tistem nižjem sloju o katerem je bilo govora 


(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 10:24:23   
smigli
IZVIRNO SPOROČILO: lea23


da bi bila cele dneve doma medtem ko vse prijateljice in znanke hodijo lepo v službo user posted image  ne hvala. ma sej bi umrla od dolgčasa. kaj pa naj počnem cel dan doma user posted image  gledam mehiške nadaljevanke, hodim z otrokom na igrišče, kuham kosilo, in skačem po stanovanju s krpo za prah user posted image  To mi res ni smisel življenja. raje lepo hodim v službo, grem vsak dan s sodelavkama na kavo da počvekamo, skupaj skočimo na malico oz. kosilo, in po službi bom šla lepo po tamalo in to je to.

zdej pa me res zanima, kaj počnete doma tiste ki ne hodite v službo ( pa s tem ne mislim tistih ki še iščejo zaposlitev, da ne bo pomote ). pač tiste ki ste se odločile da boste doma. kaj pa potem ko bodo otroci šli v šolo user posted image  boste doma ležale in čakale da priejo domov user posted image   
 


se strinjam, kaj ti šele ostane, ko otroci odidejo po svoje, meh. nadaljevanke, recepti, prah, likanje nogavic........

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 10:28:24   
Anonimen
No, ja... vseeno pa ne morete reči, da ni NIČ pametnega za početi, če si doma? OK, ja, gospodinjstvo, seveda (to počneš že iz navade - vsaj osnove), ampak ves preostali čas imaš pa zase. Kaj a ne veste, kaj bi same s sabo počele? Porakduš, ženske - na obisk, v shopping, hobiji, razvajanje v banji, karkoli. Meni ni doma nikoli dolgčas, pa velikokrat pridejo dnevi, ko nimam službe in ko tisti dan otrok sploh ni doma. Potem si pa predstavljam, kaj bi, če bi bilo ves čas tako. VEDNO je nekaj za početi. Seveda, nastane pa problem, če je ženska zdolgočasena, brezvoljna, depresivna, če se počuti zapostavljeno in nekoristno. Ampak to pa že nima več zveze s tem, da nima službe (po mojem), ampak preprosto z njenim razmišljanjem o sebi. To so tiste reči "če ne skrbim za družino, nisem nič vredna" ali pa "če domov ne prinesem denarja, sem odvisna". Tukaj je catch v razmišljanju in tako razmišljanje je zame napačno. Kajti ni potrebno, da človek nosi domov denar ali pa opere otroške cunje, da je nekaj vreden. To je tudi brez tega. VSAK človek je nekaj vreden, ne glede na to, kje je in kaj počne (in kje ni in česa ne počne).

(odgovor članu smigli)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 10:47:51   
lea23
darja oprosti ker skačem v besedo, ampak s 400€ na mesec si verjetno ne moreš privoščet šopinga vsak dan user posted image  tut jst hodim v šoping, sicer po službi, pa kaj user posted image
in darja, punce so pisale da bi doma čuvale otroke. to pa men se zdi pomeni bit z otrokom 24 ur na dan user posted image
jst po eni strani že komi čakam da grem po porodniški spet v službo in da dam tamalo v jasli. vsaj tiste 4 ure da in mam čas ubistvu zase.
ne gre pa skupaj da bi ene ležale doma, otroke pa vozile v vrtec user posted image  al ja user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 10:51:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lea23
ne gre pa skupaj da bi ene ležale doma, otroke pa vozile v vrtec user posted image  al ja user posted image

Huh... pa da ti vidiš, koliko je takih... dedc zjutraj v službo, otroci v vrtec ali šolo, mati pa na RR... evo, celo jaz imam danes tak dan (OK, ampak grem zvečer v nočno). user posted image

(odgovor članu lea23)
  Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 10:53:51   
lea23
hehe ja pač se zgodi, jst imam pa možnost med delovnim časom bit na RR user posted image
no ampak 365 dni na leto user posted image  pa recimo 5 let user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 10:55:49   
Anonimen
Ne vem... da se, ampak je verjetno odvisno od karakterja. Meni bi bilo dolgčas doma. Jasno, da s 400€ ne moreš iti v shopping vsak dan (še celo 1x na mesec je kriza - govorim iz lastnih izkušenj), ampak lahko imaš pa vsak dan kakšen hobi, ki ti prežene čas in ti da zadovoljstvo. Ne vem... poznam eno, ki piše. Ves čas piše. Knjige, pesmi, pravljice, verze... pisanje jo osrečuje in čas ji mine. In tako je potem, ko mož in otrok prideta domov, srečna in zadovoljna in to lahko prenese še na njiju. Dala sem samo primer, seveda.

(odgovor članu lea23)
  Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 11:03:13   
pravljica
IZVIRNO SPOROČILO: smigli30@email.si

IZVIRNO SPOROČILO: lea23


da bi bila cele dneve doma medtem ko vse prijateljice in znanke hodijo lepo v službo user posted image  ne hvala. ma sej bi umrla od dolgčasa. kaj pa naj počnem cel dan doma user posted image  gledam mehiške nadaljevanke, hodim z otrokom na igrišče, kuham kosilo, in skačem po stanovanju s krpo za prah user posted image  To mi res ni smisel življenja. raje lepo hodim v službo, grem vsak dan s sodelavkama na kavo da počvekamo, skupaj skočimo na malico oz. kosilo, in po službi bom šla lepo po tamalo in to je to.

zdej pa me res zanima, kaj počnete doma tiste ki ne hodite v službo ( pa s tem ne mislim tistih ki še iščejo zaposlitev, da ne bo pomote ). pač tiste ki ste se odločile da boste doma. kaj pa potem ko bodo otroci šli v šolo user posted image  boste doma ležale in čakale da priejo domov user posted image   
 


se strinjam, kaj ti šele ostane, ko otroci odidejo po svoje, meh. nadaljevanke, recepti, prah, likanje nogavic........


otroka namesto v jutranje varstvo, pripelješ v šolo ob začetku pouka
pouk traja cca 4 - 5 ur (vsaj prvih 5 let), ta čas pa zelooo hitro mine, pa tudi, če res nimaš kaj za počet madona user posted image
po pouku imaš pa spet čas, da skupaj opravita nalogo in da ga razvoziš po raznih izvenjšolskih dejavnostih...pa je spet dan mimo - kaj šele, da imaš 2 ali 3 in več otrok...saj ne folgaš user posted image ...ma ne vem, da bi me skrbelo to, kaj bom počela user posted image  res mi še ne gre tako slabo in res bi rada enkrat sprobala, kako to izgleda user posted image  

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 11:30:37   
lea23
[/quote]

otroka namesto v jutranje varstvo, pripelješ v šolo ob začetku pouka
pouk traja cca 4 - 5 ur (vsaj prvih 5 let), ta čas pa zelooo hitro mine, pa tudi, če res nimaš kaj za počet madona user posted image
po pouku imaš pa spet čas, da skupaj opravita nalogo in da ga razvoziš po raznih izvenjšolskih dejavnostih...pa je spet dan mimo - kaj šele, da imaš 2 ali 3 in več otrok...saj ne folgaš user posted image ...ma ne vem, da bi me skrbelo to, kaj bom počela user posted image  res mi še ne gre tako slabo in res bi rada enkrat sprobala, kako to izgleda user posted image  
[/quote]

kaj vam bo edina obveznost kdaj peljat otroke v šolo, kdaj jih it iskat v šolo, in kaj boste danes skuhale za kosilo??
ljudje smo pač ustvarjeni tako da moramo imet skrbi in obveznosti, da gremo enkrat na leto na tisto službeno novoletno zabavo pa čeprav je mogoče polom in se še 1 teden potem govori kako so se vsi napili, da dobimo mogoče enkrat letno božičnico pa čeprav je bolj krizna in nam je po eni strani vseeno za tistih mogoče 100€,.......

in ko grejo naši otroci na valeto in maturantski ples, kaj bom šla po njihovo "slavnostno" obleko na karitas?

poglejmo praktični primer:
dobiš recimo sociale 400€ ( al koliko sej nevem user posted image  ), pa mož ima recimo neko mogoče malo slabšo službo in domov primere recimo 500€ ( al pa 700€ v končni fazi.. )
potem pa odštej najemnino stanovanje če mogoče nimaš svojega stanovanje ( al pa ok 200€ neprofitne najemnine al koliko je user posted image  ), pol pa registracija avtomobila, pa benzin ( pač etudi imata oba partnerja skupaj samo 1 avto ), pa hrana, pa stroški stanovanja, pa ostane mesečno od obeh partnerjev skupaj recimo 200€ za oblačila, morje recimo enkrat letno 1 teden, in tako naprej.. kako boš pa potem otroku nudila študij, maturantski izlet, absolventski izlet, njegov izpit za avto,.. s čimuser posted image

punce zavedajte se da ko ste enkrat družina, z enim otrokom ali pa z več otroci, da ne živite iz dneva v dan oz. iz meseca v mesec, pač pa razmišljajte o prihodnosti. a boste pri 40letih iskali ( mogoče celo PRVO ) svojo zaposlitev, službo?
dejstvo je da so časi čedalje slabši. učasih so lahko imeli veliko otrok in seveda so bile ženske doma pa družini ni manjkalo čisto nič, danes pa vse dobro veste da se vse vrti okoli denarja. več denarja kot ga imaš, več si lahko privoščiš sebi in svojim otrokom in posledično imaš tudi lepše življenje. greš lepo v trgovino in ko si otrok zelo želi igračo mu jo kupiš ( s tem orečiš sebe in njega ), pa lepo svojemu najstniškemu otroku omogočiš družabno življenje skupaj z vrstniki ( kino, gledališče, mcdonalds, izleti, šole v naravi,.. )   

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 14:06:39   
Lolypop
IZVIRNO SPOROČILO: Darja Kos

Logike načeloma ni, kajti žal je tako, da so neprofitne najemnine z zakonom določene enako za celo Slovenijo,...

Če so pa stanovanja občinska, kako so lahko najemnine enake za celo Slovenijo?user posted image To ne more bit. Se ja občina odloči o najemnini. In o pogojih za zasedbo. So pa konkretna stanovanja že dobri dve leti prazna, ker za dvosobno stanovanje 200€ še mogoče, za enosoben špajz, ki ni niti opremljen, pa povsod neki zateka - ma ni šans.user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: lea23

...dobiš recimo sociale 400€ ( al koliko sej nevem  ), pa mož ima recimo neko mogoče malo slabšo službo in domov primere recimo 500€ ( al pa 700€ v končni fazi.. ) ...


Sej plače dobim ravno toliko, to je vsa poanta. Za isti denar lahko hodim delat ali pa preživljam kvakiteten čas z družino in imam zraven čas zase in svoje hobije (ki recimo lahko tudi prinesejo kak €).
Nismo vse ženske, ki smo gospodinjskega tipa zakrknjene zapečkarce. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 14:24:56   
Anonimen
Dejte nehajte tolko pametovat o teh stanovanjih no. Socialni problem že kar nekaj časa ne dobi kar tako stanovanja. Ker bit občine je, da podeli čimmanj subvencij. Februarja sva dobila neprofitno stanovanje, pa sva zanj čakala dolgih 7 let. Darja, če želiš ti po pošti pošljem pogoje, pod katerimi so bili razpisi, ali pa še bolje, da vidiš kdo vse ima prednost. Tudi plačilne liste sva morala tudi midva podati zraven vseh papirjev. Otrok ti prinese samo dodatnih 15 točk. Razen seveda otrok s posebnimi potrebami. Takrat imaš prednosti pred vsemi. Pa še to, če je stanovanje v pritličju.

Socialna stanovanja (neprofitna) se je včasih dobilo po tako simpl varianti, zdaj ni šans.
Govorim za celotno Notranjsko.

(odgovor članu Lolypop)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 14:26:40   
Anonimen
In po vaši logiki, tisti, ki so socialni problem, ne bodo plačevali niti osnovnih položnic, ne? Ja, Karitas, dobrodošel ne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 14:28:19   
Anonimen
In v službo naj hodi tisti, ki mu to paše. Če ti finance znesejo, da si doma z otroci, potem naj bo tako. Ene pač niso za to, da lastne otroke gledajo 24 ur na dan. Vsaka tista, ki je ostala doma, je ostala doma z enim vzrokom. Ali več. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 14:34:32   
Anonimen
In v službo naj hodi tisti, ki mu to paše. Če ti finance znesejo, da si doma z otroci, potem naj bo tako.


Men dol visi če je človek doma če jim to znese. Če ne vleče socialne, ki se btw fila z kešom k ga vsi ostali butli k delamo plačujemo. Če jih lahko mož vse preživlja kul, da si pa zato k se ti ne da delat in rajš socialno vlečeš....no o takih imam pač svoje mnenje. In več je takih, večji so davki in prispevki, posledično manjše plače...
Včasih je vsak delal zato da je lahko družino preživel, plel njive, čistil, oral, zidal...vse kar je blo, sedaj jih pa ogromno sedi na kafetkih cele dopoldneve, njihovi otroci so v zastojn vrtcih(posledično spet idioti k delajo plačujejo več vrtca), one pa jamrajo cele dneve in se same seb smiljo. Kafe si pa plačujejo z dnarjem folka k zjutrej vstane in gre delat. In takih je ogromno. Jutri k boš šla zjutrej na kafe se mal okol sebe ozri, pa jih imaš najmanj 10 takih na kupu.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 14:42:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

In v službo naj hodi tisti, ki mu to paše. Če ti finance znesejo, da si doma z otroci, potem naj bo tako.


Men dol visi če je človek doma če jim to znese. Če ne vleče socialne, ki se btw fila z kešom k ga vsi ostali butli k delamo plačujemo. Če jih lahko mož vse preživlja kul, da si pa zato k se ti ne da delat in rajš socialno vlečeš....no o takih imam pač svoje mnenje. In več je takih, večji so davki in prispevki, posledično manjše plače...
Včasih je vsak delal zato da je lahko družino preživel, plel njive, čistil, oral, zidal...vse kar je blo, sedaj jih pa ogromno sedi na kafetkih cele dopoldneve, njihovi otroci so v zastojn vrtcih(posledično spet idioti k delajo plačujejo več vrtca), one pa jamrajo cele dneve in se same seb smiljo. Kafe si pa plačujejo z dnarjem folka k zjutrej vstane in gre delat. In takih je ogromno. Jutri k boš šla zjutrej na kafe se mal okol sebe ozri, pa jih imaš najmanj 10 takih na kupu.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 15:18:50   
piščanc
ja se splača, ampak ne v vsako. če je plača premajhna je treba zamenjat službo. ne pa čakat, da vlada poveča plače user posted image . izobrazba niti ni pomembna.

vedno si lahko najdeš dodatno delo (razvoz časopisa, zavarovalne police, gostinstvo, čiščenje), ali pa tvoj partner. treba je samo premaknit miselnost, za preživetje je treba skoz nekaj gruntat, ne pa spat.

če pa hočeš biti doma, pa brez problema, samo socialna pomoč naj bo za tiste, ki jo res potrebujejo in ne morejo delat. dokler pa lahko delaš, pere, likaš ipd. je pa treba poskrbet zase.


_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?