|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 16:01:59   
lea23
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

In v službo naj hodi tisti, ki mu to paše. Če ti finance znesejo, da si doma z otroci, potem naj bo tako.


Če ne vleče socialne, ki se btw fila z kešom k ga vsi ostali butli k delamo plačujemo. Če jih lahko mož vse preživlja kul, da si pa zato k se ti ne da delat in rajš socialno vlečeš....no o takih imam pač svoje mnenje. In več je takih, večji so davki in prispevki, posledično manjše plače...
Včasih je vsak delal zato da je lahko družino preživel, plel njive, čistil, oral, zidal...vse kar je blo, sedaj jih pa ogromno sedi na kafetkih cele dopoldneve, njihovi otroci so v zastojn vrtcih(posledično spet idioti k delajo plačujejo več vrtca), one pa jamrajo cele dneve in se same seb smiljo.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 16:53:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lolypop
IZVIRNO SPOROČILO: Darja Kos
Logike načeloma ni, kajti žal je tako, da so neprofitne najemnine z zakonom določene enako za celo Slovenijo,...

Če so pa stanovanja občinska, kako so lahko najemnine enake za celo Slovenijo?user posted image To ne more bit. Se ja občina odloči o najemnini. In o pogojih za zasedbo. So pa konkretna stanovanja že dobri dve leti prazna, ker za dvosobno stanovanje 200€ še mogoče, za enosoben špajz, ki ni niti opremljen, pa povsod neki zateka - ma ni šans.user posted image

Seveda je cel kup občinskih stanovanj praznih - to je splošno znano dejstvo. In razlogov, zakaj je tako, je cel kup. Po uradni verziji naj bi bilo tao zato, ker vsa prazna stanovanja ne ustrezajo minimalnim stanovanjskim standardom, kar pomeni, da jih mora občina najprej urediti, šele potem jih sme, po zakonu, oddati v najem. Dokler jih ne uredi, jih ne sme. Da je pa posledično manj neprofitnih stanovanj "na trgu", je pa tista ta žalostna stran zgodbe. Toliko ljudi čaka v vrsti za tako stanovanje, občini je pa očitno škoda dati nekaj tisoč € za adaptacijo. user posted image  Drugače pa - ljudje se za stanovanja z najemnino 200€ mesečno tepejo bolj kakor tisti, ki so bili prikazani na POP TV-ju v vrsti pred novim Hoferjem, ko so bile rjuhe po 1,5€ in so bili prepričani, da brez novih rjuh pa ne morejo preživeti, pa če kri teče v vrsti. user posted image

(odgovor članu Lolypop)
  Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 16:59:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taly
Dejte nehajte tolko pametovat o teh stanovanjih no. Socialni problem že kar nekaj časa ne dobi kar tako stanovanja. Ker bit občine je, da podeli čimmanj subvencij. Februarja sva dobila neprofitno stanovanje, pa sva zanj čakala dolgih 7 let. Darja, če želiš ti po pošti pošljem pogoje, pod katerimi so bili razpisi, ali pa še bolje, da vidiš kdo vse ima prednost. Tudi plačilne liste sva morala tudi midva podati zraven vseh papirjev. Otrok ti prinese samo dodatnih 15 točk. Razen seveda otrok s posebnimi potrebami. Takrat imaš prednosti pred vsemi. Pa še to, če je stanovanje v pritličju. Socialna stanovanja (neprofitna) se je včasih dobilo po tako simpl varianti, zdaj ni šans. Govorim za celotno Notranjsko.

Nikjer nisem napisala, da je enostavno priti do neprofitnega stanovanja. V Ljubljani sem vsako leto kandidirala zadnjih 9 let. Samo letos nisem. Pa nisem dobila stanovanja niti takrat, ko nas je 5 živelo na 17m2 brez vode in ogrevanja. Zakaj? Ker je na voljo npr. 200 stanovanj, prosilcev je pa 1500. Jaz sem bila na 400-tem mestu (takrat), kar pomeni, da jih je bilo 399 še bolj "v pizdi", kakor sem bila jaz. Oz. so svoje stanje vsaj tako prikazali. Jaz nisem imela možnosti goljufati (pa bi, če bi lahko - za stanovanje zagotovo) in zato sem izvisela. Letos vloge nisem oddala, ker nima smisla - hišo imam (čeprav samo najeto) in 2 službi sta pri hiši. Izvisimo kakor kuhan špagetek. user posted image  Kdo ima prednost, vem na pamet, ampak kaj, ko je takih (z enakimi razmerami, kakor npr. ti) še 20 ali več. In si spet v vrsti. V Ljubljani ti otrok "prinese" več kakor 15 točk, pa še cel kup drugih kategorij je, ampak VEDNO se najdejo ljudje, ki dobijo te dodatne točke v isti kategoriji in ki jh dobijo več, ker imajo npr. enega otroka več, ker 2 leti dlje kakor ti živijo v občini, ker imajo 100€ manj dohodka in podobno. Če imaš srečo, potem po 5-10-ih letih prideš do stanovanja, vendar še to samo pod pogojem, da nabiraš točke iz prejšnjih razpisov in da se celih npr. 10 let tvoje stanje ne spremeni. Oprostite, prosim, ampak TOLIKO mi pa spet ni do neprofitnega stanovanja, da bi 10 let namerno životarila ali celo poslabšala svojo situacijo, da bom pa potem dobila tistih 50m2, katerih nikoli ne bom lastnica in bom potem še vedno plačevala zanje. Na-a... raje sproti delam na tem, da smo vedno na boljšem, tiste svoje zidove pa naj si država lepo nekam vtakne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 17:14:44   
natasaom
no.jest vem za en primer na gorenjskem...slučajno je pogledal v uradni list in videl,da oddajajo 2 stanovanja.eden je bil rezerviran,drugega je dobil on-mlad par v pričakovanju.4ss za 250e profitna najemnina.po moje se splača kdaj tud uradni list prebrat-jest ga nikoli.komej vem kaj je to

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 19:31:52   
Nea_teja_
IZVIRNO SPOROČILO: Taly

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

In v službo naj hodi tisti, ki mu to paše. Če ti finance znesejo, da si doma z otroci, potem naj bo tako.


Men dol visi če je človek doma če jim to znese. Če ne vleče socialne, ki se btw fila z kešom k ga vsi ostali butli k delamo plačujemo. Če jih lahko mož vse preživlja kul, da si pa zato k se ti ne da delat in rajš socialno vlečeš....no o takih imam pač svoje mnenje. In več je takih, večji so davki in prispevki, posledično manjše plače...
Včasih je vsak delal zato da je lahko družino preživel, plel njive, čistil, oral, zidal...vse kar je blo, sedaj jih pa ogromno sedi na kafetkih cele dopoldneve, njihovi otroci so v zastojn vrtcih(posledično spet idioti k delajo plačujejo več vrtca), one pa jamrajo cele dneve in se same seb smiljo. Kafe si pa plačujejo z dnarjem folka k zjutrej vstane in gre delat. In takih je ogromno. Jutri k boš šla zjutrej na kafe se mal okol sebe ozri, pa jih imaš najmanj 10 takih na kupu.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



[/quote)

No Karin zdej bom pa še jest malo vskočila .
Tudi jaz sem doma in imam kar veliko družino to mislim 5 otrok najmlajša hodi v vrtec ampak ne zato da bi jaz cel dan sedela na kofetku ali pa čvekala na RR hodi zato, da je v družbi svojih vstnikov in da se socijalizira ne pa da ostaja doma in je čisto sama z menoj non stop.Vrca plačam 85 € ,kjub temu da sem doma.
Socijalne ne dobivam tako da nismo vse ,ki smo doma na socijalni in non stop oz cele dopoldneve na kofetkih,ker imamo tudi doma obveznosti kot so poskrbeti za dom in družino ter otrokovo nalogo ,ko pride domov iz šole.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 19:50:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nea_teja_

Tudi jaz sem doma in imam kar veliko družino to mislim 5 otrok


A kar pet jih imaš? Bravo user posted image

(odgovor članu Nea_teja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 19:54:19   
Anonimen
Kokrkol, če vam znese brez goljufanja države in posledično goljufanja nas idijotov, ki delamo in smo po 3 ure na cesti, odsotni po 13 ur na dan, s tem da plačujemo tu mač vrtca,....imamo simbolični otroški dodatek...in povrhu ste prijavljene še kot samohranilke, kar tud pod točko razno niste, in grete povrh vsega še z dvignjeno glavo in brez slabe vesti po ulici, pol kapo dol.
Drugo je če ima mož tok dohodka da ženi ni treba hodit v službo...
Drugač pa kakršen karakter ženske ste, če ste emancipirane, zagamane,karieristke, ki vozimo boljše od marsikterga dedca, pol smo v službi, če pa ste ubogljive ovčice,ponižne in vedno pripravljene pokimati, ste pa doma.

(odgovor članu Nea_teja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 20:16:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nea_teja_

IZVIRNO SPOROČILO: Taly

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

In v službo naj hodi tisti, ki mu to paše. Če ti finance znesejo, da si doma z otroci, potem naj bo tako.


Men dol visi če je človek doma če jim to znese. Če ne vleče socialne, ki se btw fila z kešom k ga vsi ostali butli k delamo plačujemo. Če jih lahko mož vse preživlja kul, da si pa zato k se ti ne da delat in rajš socialno vlečeš....no o takih imam pač svoje mnenje. In več je takih, večji so davki in prispevki, posledično manjše plače...
Včasih je vsak delal zato da je lahko družino preživel, plel njive, čistil, oral, zidal...vse kar je blo, sedaj jih pa ogromno sedi na kafetkih cele dopoldneve, njihovi otroci so v zastojn vrtcih(posledično spet idioti k delajo plačujejo več vrtca), one pa jamrajo cele dneve in se same seb smiljo. Kafe si pa plačujejo z dnarjem folka k zjutrej vstane in gre delat. In takih je ogromno. Jutri k boš šla zjutrej na kafe se mal okol sebe ozri, pa jih imaš najmanj 10 takih na kupu.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



[/quote)

No Karin zdej bom pa še jest malo vskočila .
Tudi jaz sem doma in imam kar veliko družino to mislim 5 otrok najmlajša hodi v vrtec ampak ne zato da bi jaz cel dan sedela na kofetku ali pa čvekala na RR hodi zato, da je v družbi svojih vstnikov in da se socijalizira ne pa da ostaja doma in je čisto sama z menoj non stop.Vrca plačam 85 € ,kjub temu da sem doma.
Socijalne ne dobivam tako da nismo vse ,ki smo doma na socijalni in non stop oz cele dopoldneve na kofetkih,ker imamo tudi doma obveznosti kot so poskrbeti za dom in družino ter otrokovo nalogo ,ko pride domov iz šole.



Ni nate letelo. Preberi prvi stavekuser posted image . Poznam kar nekaj mamic ki so doma, pa ne dobivajo socialne, možje pač dobro služijo one pa skrbijo za otroke(ki jih je običajno več). Je razlika al si doma ker si to lahko privoščiš in vas mož preživlja, al pa če si doma ker se ti ne da delat, po možnosti še "samohranilka" in te vsi zaposleni preživljajo. Zame osebno velika razlika. Mi je čist jasno da so nekatere ženske rade doma z družino. Si nismo vsi enaki, hvalabogu.

(odgovor članu Nea_teja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 21:05:16   
Anonimen
Zdej ste pa že smotane. user posted image user posted image user posted image Da ne bosta kej preveč povedale, no!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 22:08:33   
Nea_teja_
Sem samo svoje mnenje povedala ,ker poznam Karin 24.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 22:15:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nea_teja_

Sem samo svoje mnenje povedala ,ker poznam Karin 24.


A res? user posted image  Le kako jaz tega ne vem.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nea_teja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 22:20:30   
Anonimen
Prosim, držite se teme.

Hvala user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 22:22:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Prosim, držite se teme.

Hvala user posted image .


Ni kaj. user posted image  Lepa beseda lepo mesto najde.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
19.11.2007 23:24:35   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Drugač pa kakršen karakter ženske ste, če ste emancipirane, zagamane,karieristke, ki vozimo boljše od marsikterga dedca, pol smo v službi, če pa ste ubogljive ovčice,ponižne in vedno pripravljene pokimati, ste pa doma.



WTF??? A se ti ne zdi, da si malo žaljiva?

Pa še nekaj - pojem emancipacija je zelo širok; mnogokrat zelo preširok za marsikatero žensko (pamet). Previdno!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
20.11.2007 0:00:43   
Njuškalo
Jaz sem v prejšnji službi res večkrat razmišljala, zakaj sploh delam...plače približno 400 evrov..ko sem razmišljala, sem res prišla do sklepa, da se mi finančno ne izplača delat.user posted image Samo sem vseeno delala in iskala kaj boljšega.No, na boljše sem šla skoraj leto dni nazaj in sedaj lahko trdim, da sem ena izmed srečnežev, ki se jim izplača delati.Plačo imam dobro, tudi malico in prevoz pošteno plačano..tako, da se nimam kaj pritoževat.user posted image
Je pa res, da je vedno več reveževuser posted image , ki pošteno delajo...to pa je sramota za državouser posted image


_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu nicnic)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
20.11.2007 1:36:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
če pa ste ubogljive ovčice,ponižne in vedno pripravljene pokimati, ste pa doma.

Madonca, kakšna inteligenca! user posted image user posted image user posted image
Dozdeva se mi, zakaj si anonimna - ker niti pod anonimnim nickom na nekem internetnem forumu nimaš poguma povedati, kar misliš. In to mi daje misliti, da si tudi drugje (predvsem doma in v službi, seveda) tako prestrašena. Da se bojiš, kaj bi kdo rekel ali naredil, če boš ti nekaj rekla ali naredila tako, kakor misliš. Nezadovoljstvo s partnerjem, morda? Nezadovoljstvo v službi, kamor pač moraš hoditi, ker ti drugače ne znese? Posledično ljubosumje na vse tiste, ki jim tega ni treba? Ali pa na vse tiste, ki imajo pogum, da goljufajo in imajo več od tebe, ki delaš? Sveta jeza, zavist, nesamozavest? Da nisi slučajno ti tista, ki povsod, razen na RR, ponižno kimaš? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Se sploh splača hodit v službo?
20.11.2007 10:46:56   
pravljica
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Kokrkol, če vam znese brez goljufanja države in posledično goljufanja nas idijotov, ki delamo in smo po 3 ure na cesti, odsotni po 13 ur na dan, s tem da plačujemo tu mač vrtca,....imamo simbolični otroški dodatek...in povrhu ste prijavljene še kot samohranilke, kar tud pod točko razno niste, in grete povrh vsega še z dvignjeno glavo in brez slabe vesti po ulici, pol kapo dol.
Drugo je če ima mož tok dohodka da ženi ni treba hodit v službo...
Drugač pa kakršen karakter ženske ste, če ste emancipirane, zagamane,karieristke, ki vozimo boljše od marsikterga dedca, pol smo v službi, če pa ste ubogljive ovčice,ponižne in vedno pripravljene pokimati, ste pa doma.



user posted image  sem raje doma, kot da takale kvasim user posted image  

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 117
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?