|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kleklanje-vzorčki nujno
18.5.2008 16:10:20   
Anonimen
user posted image Pozdravljene!
Začela sem kljekljati jeseni in imam tudi veliko vzorčkov.  user posted image
Sicer skoraj na vsakem piše prepovedano kopiranje. Lahko jih vam pošljem na e- naslove.   user posted image
Zanima me, če ima katera izkušnje z risanjem vzorčko in kje bi se to dalo naučiti.  user posted image
lp Ana    user posted image
 
 
moj e-nsalov: ana.sertel@gmail.com

< Sporočilo je popravil kresana -- 18.5.2008 16:14:05 >

(odgovor članu labod)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Kleklanje-vzorčki nujno
19.5.2008 15:28:00   
nananaja
kresana, glede risanja vzočkov je moje mnenje tako:
tehnično se jih da naučit risat, če ne drugje, v idriji v čipkarski šoli imajo vedno izobraževanja za učitelje, kamor se lahko vključi vsak. ampak - znati klekljati čipko po narisanem vzorcu in narisati vzorec, po katerem se bo dalo narediti čipko, pa še zdaleč ni isto. najprej je potrebno znati precej dobro klekljati, ni nujno, da imaš večletno prakso, moraš pa imeti pravi občutek za čipko. potem je potrebno imeti smiselno likovno žilico, šele potem pride na vrsto tehnično risanje.
jaz se veliko družim s klekljaricami, ki znamo klekljat zelo veliko. poznam osebno učiteljice klekljanja v vseh treh slovenskih čipkarskih šolah. pa lahko rečem, da smo redke, ki se risanja lotimo. jaz sem seveda bila v idriji na nekaj tečajih, tudi sem nekaj od tečajev odnesla, ampak če ne bi prej hodila k privatni učiteljici klekljanja, mi to ne bi veliko koristilo. ona me je naućila ustvarjalnega razmišljanja.
če pa imaš veliko željo po ustvarjanju, se pa lahko oglasiš tudi meni, pa ti bom poskusila pomagati z nasveti. poskusiti ni nikoli greh.
je pa risanje mnogo bloj intelektualno delo kot klekljanje, čeprav tudi slednje ni lahko, in se vzorci štejejo kot avtorsko delo. se je le treba izmisliti motiv, narisati postavke... zato so ponavadi vzorci zaščitijo in naj se ne bi kopirali. praksa pri nas je  taka, kot je. pa saj na razstavah tudi nikoli ne piše, kdo je avtor vzorca, čeprav bi bilo to še kako prav, da bi se napisalo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Kleklanje-vzorčki nujno
19.5.2008 17:34:14   
ibm
Pozdravljene!

Tudi jaz sem ljubiteljica klekljanja, sicer še z majhno kilometrinouser posted image . Prosila bi, če ima katera od vas kakšen vzorec motorja, ga hitro rabim (ker še počasi klekljam user posted image ). Videla sem, da je bilo že nekaj govora tu o takšnem vzorčku, zato bi lepo prosila zanj.

Lp, Katka

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Kleklanje-vzorčki nujno
26.5.2008 18:36:37   
nananaja
jah imam vzorec za motor, samo je za zelo zahtevne klekljarice. od vide kejžar. ne vem pa če je narisala še kako lažjo verzijo. men se jo ne da, čeprov bi blo hino, če bi jo. ( se opravičujem, ampak kot risarka sem malo proti množočnemu kopiranju avtorskih vzorcev)


< Sporočilo je popravil nananaja -- 26.5.2008 18:38:30 >

(odgovor članu ibm)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Kleklanje-vzorčki nujno
1.6.2008 15:42:45   
Anonimen
O bravo, koliko vas je user posted image . Lepa umetnost je to.

(odgovor članu nananaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Kleklanje-vzorčki nujno
6.6.2008 18:07:05   
bonbonchek1
heii!

sem veronika in bi prosila za razne vzorčke. prosim  če mi jih pošlete na : vera.verica@gmail.com
hvala vsem

user posted image

(odgovor članu labod)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Kleklanje
18.6.2008 14:39:38   
Urska88
Jaz pa imam eno veliko prošnjo kaj bi lahko dobila vzorčke za kleklanje če jih ima kdo da bi mi jih poslal na mail: Kacaaaa@gmail.com
Pa nujno bi rabila kakšen vzorček vrtnice ali pa angelčka. Že v naprej se vam zahvaljujem Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Kleklanje
26.6.2008 18:02:08   
Suzi*
sem vas tudi jaz našla. user posted image  klekljam že nekaj let, čeprav zdaj zaradi malih otročkov ni tolk časa. bi vas pa prosila, če še meni lahko pošljete vzorčke na mail: suzana.pavlin@siol.net

hvala! vesela bom vseh vzorčkov.user posted image

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu Urska88)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Kleklanje
26.8.2008 14:10:50   
alpe
Tudi sama sem šele pričela kleklat, zato bi bila zelo vesela vzorčkov. Moj emeil: alpe.pe8@gmail.com



Hvala!

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Kleklanje
26.8.2008 14:16:32   
Anonimen
Alo!
No tudi jaz kleklam ... no bolj malo in pa tiste bolj simpel vzorce, ker se še učim ... moja mami a že kar precej obvlada. Sicer sem pa tudi sama že narisala par vzorčkov, ki sem jih potem tudi izdelala in mami pravi da kar vredu user posted image .

(odgovor članu alpe)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Kleklanje
5.9.2008 20:41:53   
Anonimen
Se opravičujem,ker sem spet zamrazla s pošiljanje vzorčkov.Se bom en dan dol vsedla in vsem odposlalauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Kleklanje
15.9.2008 14:34:42   
Lea70
Dober dan! Mogoče ste že kdaj govorile o zadevi, ampak vseeno. Ali mi lahko katera pove, kje se lahko naučiš klekljati.... Vem, da v Idriji. Ampak jaz bi se rada sama oz. če obstaja kakšen tečaj v Ljubljani oz. kakšna knjiga.

Vsem hvala za odgovor.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Kleklanje
18.9.2008 14:49:34   
Ribica **
Obstajajo knjige, samo meni niso koristile kljub tecaju klekljanja. Ker smo imeli ta kako stvar drugacen izraz ali pa kaj podobnega. Sem pa ravno danes razmisljala, da bi se zopet spravila zraven. Samo moram pocakat, da se mi najprej roka pozdravi. 

(odgovor članu Lea70)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Kleklanje
18.9.2008 16:58:33   
jana84
živjo!
Sem tudi sama "nadebudna" kleklarica...Malo šalo na stran. Kleklati sem se učila že pred dobrimi desetimi leti, vmes me je entuziazem malce zapustil, potem pa se je vrnil...Vmes mi je ačs, ki bi ga lahko namenila temu požrl študij, sedaj pa mi voljo do kleklanja vrača priložnost. Za obe svoji nečakinji sem skleklala angelčka, za svojega prihajajočega otročička bi tudi nekaj podobnega (anglečka) vnedar ne enakega...Če ima kdo vzorček angelčka bi prosila, če mi lahko pišete na ZS...

Aja, Mašolinki sem se pa priporočila kar po njenem ZS...Upam da si dobila...

V pričakovanju vzorčkov vas lepo pozdravljam
jana

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Kleklanje
22.9.2008 13:41:06   
Lea70
Hvala ti. Bom pogledala med knjigami. Mogoče pa je le za probat. Je pa res, da se hitreje naučiš, če ti kdo pokaže. Če pa ima še katera kakšno idejo, dobrodošla.

Lep dan vsem.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Kleklanje
22.9.2008 13:57:09   
Anonimen
Jah ne vem kako je s temi tečaji ... moja mami se je naučila tako, da je začela hodit v eno skupino klrklaric, ki so se dobivale 1x tedensko in so se bolj frišne učile od tistih ki so že bolj obvladale, potem doma je pa še mene učila, pa iz knjig tudi kar nekaj ... sedaj pa iz Kamnika vsak teden hodi v Idrijo na tečaj, saj želi pridobiti certifikat in to.

(odgovor članu Lea70)
  Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Kleklanje
23.9.2008 12:22:45   
Lea70
Ja, tako nekako sem se tudi sama naučila kvačkat in plest in ostale stvari. Ampak skupino je nadomesteščala moja stara mama in je bilo prav fino....Me je kar veliko naučila. Bom poskušala pogledat po knjigah in potem naprej. Kot že rečeno, če pa so še kje kakšne ideje, pa prosim.......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Kleklanje
23.9.2008 18:38:54   
Tinchys
Živjo!

Nova sem na ringaraji samo me zanima če mi katera na zs napiše kako se kleklja in pošlje nekaj manj zahtevnejših vzorčkov.Želim naučiti svojo starejšo hčerko ampak noče it v šolo za kleklanje.Prosim pomagajte mi.

By!

< Sporočilo je popravil Tinchys -- 23.9.2008 18:52:32 >

(odgovor članu Lea70)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Kleklanje
28.9.2008 16:32:33   
jakecpikec
pozdravljene klekrarice, tudi jaz sem ena izmed vas in vesela bi bila kakšnih vzorčkov.  hvala 

(odgovor članu Tinchys)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Kleklanje
29.9.2008 16:20:48   
alpe
RABILA BI VZORČKE ROŽIC ALI ŽIVALC PRIMERNE ZA DARILO PETLETNI PUNČKI.


LEP POZDRAV IN NAJLEPŠA HVALA.


MOJ NASLOV: ALPE.PE8@GMAIL.COM

(odgovor članu jakecpikec)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Kleklanje
1.10.2008 17:20:37   
Milkyway
Tudi sama sem se lansko zimo naučila umetnosti klekljanja. Imam nekaj vzorčkov, iz vseh vetrov. Kdor jih želi, mi naj pošlje ZS.
Pa pridno klekljajte.user posted image

(odgovor članu alpe)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Kleklanje
2.10.2008 14:56:08   
Pikica_*
Hey! Tud sama klekljam in bla ful vesela če bi mi katera lahko poslala kakšn vzorček...(mail: sn_up_ykaa@hotmail.com )

(odgovor članu Milkyway)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Kleklanje
3.10.2008 11:14:26   
Anonimen
ALPE-men je vse tvoje mejle zavrnilo?!

(odgovor članu Pikica_*)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Kleklanje
3.10.2008 19:26:35   
Milkyway
****, hvala. Pa imam spet delo.
V dolgoročnem planu pa želim klekljat Marijo z Jezusom. Papirca še nimam. Če ga kdo ima, se priporočam.

< Sporočilo je popravil Milkyway -- 3.10.2008 19:27:15 >


_____________________________

Živeti brez nekaterih stvari, ki si jih želiš, je bistvena sestavina sreče. (B. Russell)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Kleklanje
21.10.2008 1:28:29   
Takeda
Zdravo vsem user posted image

Rabim vašo pomoč. Punca bi se zelo rada naučila klekljat. Pred leti je sicer že nekaj klekljala, ampak je vse pustila na pavzi zaradi pomankanja časa. Zadnje čase, ko se je pa urnik bolj sprostil, jo je pa spet prijelo, da bi klekljala. Iz dneva v dan mi vse več in več razlaga o tehnikah in načinih klekljanja ... zato sem se odločil (to stop the pain), da ji bom podaril tečaj, ji pomagal najti vzorce in ostalo (user posted image ) kar spada zraven.
Zanima me, če obstaja tečaj nekje v Lj ali okolici?

Sem čisti laik glede vsega. Napotek in pomoč bi mi zelo pomagala.

Hvala

(odgovor članu Milkyway)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?