|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ime za fantka
23.12.2004 19:59:06   
lefairyon
mi imamo pa leona...pa amadej je tud lepo ime...
lepe praznike...

(odgovor članu Komet)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   Ime za fantka
26.12.2004 12:10:33   
lubi
Moram kaj napisat.

Drage mamice! Veliko se srečujem z otroci pri svojem delu. Upam da ne bo prevelika zamera če povem, da se meni zdijo imena, v zadnjem času ZELO pogosta, morda malo nepremišljena. Zelo luštkana za majnhne dojenčke, ko bodo to odrasli ljudje pa ne vem, no...
meni so všeč imena, ki so izvor izpeljank, jernej namesto nejc, timotej namesto tim, imena, ki nekaj pomenijo...
bojim se da se vam bo tistim s kratkimi imeni prevelikokrat zgodilo da boste na sprehodih zaslišale imena svojih otrok, ko jih bodo kričali pasji ljubitelji...

nik, nejc, tim, enej, lara, tara, ema, jaka, ... to je že vsak drugi, aja da ne pozabim žan, jan, lan, mark, gaj, gal, ... ZELOOO popularna so imena s tremi črkami.. ne vidim kaj je narobe s tem, da ima otrok lepo normalno dolgo ime, še vedno lahko ljubkovalno skrajšamo...

za punčke se mi zdi da smo bolj domiselni... sem pa se srečala že tudi s punčko z imenom elektra... ???


morda sem malo bolj konzervativna, kljub temu pa sem se že začudila, ko sem spoznala mamico s sinčkoma jože in štefan...
evforija z imeni na varianto anžej, anže, ožbe,... se je hvala bogu že malo umirila

če vam kaj pomaga, nimam pojma kako bom dala ime svojim!!!

par mojih idej: matija, katarina, barbara, kristina, jerneja, dolores, doroteja, tamara, marko, tomaž, david, anita, anamarija, elizabeta, julijana, davor, domen, klemen, kristijan, aljoša, ...


sicer pa je ime res samo ime in je glavno da je všeč staršem in otroku ko bo velik,

lušni, odlični in nasploh tako krasni so otroci da je za nas ostale to takointako vseeno... :sloncek::bravo::sloncek:


lepe praznike



(odgovor članu Komet)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   Ime za fantka
26.12.2004 12:52:58   
petra + zoja
meni je pa všeč Bijan!!!!

(odgovor članu Komet)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   Ime za fantka
26.12.2004 13:16:00   
Alexandra
Najin sinek je Luka, meni pa je bil fuul všeč Tristan.

(odgovor članu Komet)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   Ime za fantka
26.12.2004 13:52:49   
Anonimen
Meni je bil tudi Tristan všeč, ampak se mi je zdelo malo preveč, kaj pa vem, osladno ali naduto ali ne vem, kar nekaj me za čeljustjo ščemi...

(odgovor članu Komet)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   Ime za fantka
27.12.2004 15:59:13   
Tashaia
Moj je Mark Neo.

(odgovor članu Komet)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   Ime za fantka
27.12.2004 20:45:47   
KIRA
lubi, moram ti napisat repliko. ravno zato se mi zdijo taka kratka imena butasta. enemu od psov (ima jih 9) naše mame je ime KAJA. in seveda je v sosednji ulici punčki ime kaja. kaj rečeš na to'
po mojem mora imet otrok spodobno ime, vzdevek še vedno lahko dobi. takak kratka imena so lušna, ko so otroci še majhni, kajpa ko bodo veliki? jih bodo sodelavci klicali po takih imenih in se hehetali poleg? pa dvojna imena - pa še taka ki ne pašejo skup. ne vem no. to ni opcija za mene, to niso imena, pač pa vzdevki. - pa brez zamere - to je moje osebno mnenje, ki se ne pokorava kakim modnim muham.

(odgovor članu Komet)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   Ime za fantka
27.12.2004 20:52:21   
spacey
Lubi; kaj potem praviš na ime Sidarta, če ti je že Elektra čudno???

Jaz sem mnenja, da še dobro da nimamo vsi enakih okusov in da nismo vsi isti, ker bi bilo potem grozno!
"Sto ljudi sto čudi in sto žena dvesto sisa!" :)

Lp

(odgovor članu Komet)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   Ime za fantka
27.12.2004 21:00:14   
lubi
Draga Kira, še enkrat preberi moj post, sva na isti frekvenci...

spacey... sidarta se sliši kar kul, nobenega ne sodim po imenu, tudi moje je bolj nenavadno, glavno da je všeč tebi in da bo tudi otročku ko bo velik!

:morje:

(odgovor članu Komet)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   Ime za fantka
27.12.2004 21:04:12   
Anonimen
Meni pa Sidarta in Elektra nista všeč... ne vem, no, nekaj me moti, pa ne vem, kaj...

(odgovor članu Komet)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   Ime za fantka
27.12.2004 21:31:05   
spacey
Splišni veš zakaj te moti? Ker ga nisi navajena kot vsakdanjo ime, kot je npr. Maja... :)


(odgovor članu Komet)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   Ime za fantka
27.12.2004 21:32:12   
Anonimen
Ja, to bo to!

(odgovor članu Komet)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   Ime za fantka
27.12.2004 22:15:37   
KIRA
saj vem, ampak jaz sem hotela to še poudarit. ime sidarta se mi zdi popolnoma zgrešeno.
tudi moje osebno ime, ki ga ne želim javno povedat, se mi zdi za našo deželo poppolnoma zgrešeno, ker je tako nenavadno. ne paše v slovenijo pa pika. pa ni kako na tri črke. LP

(odgovor članu Komet)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   Ime za fantka
27.12.2004 22:19:15   
KIRA
spacey - splišni ima dovolj domišljije za kaka bolj nenavadna imena, kot je maja - samo njen nik si poglej. mi je enkrat razložila, kako je prišla do njega - mimogrede - mi je ful všeč. ampak kot nik. ne pa kot ime. če me razumeš kaj želim povedat. ime mora bit pač ime, nik je pa nik. ta je pa lahko na tri črke. Lp

(odgovor članu Komet)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   Ime za fantka
27.12.2004 22:22:09   
Anonimen
Ja, Kira in Vikica, saj se meni tudi zdi čisto mimo. Sem se samo hecala tisto zgoraj, ampak tukaj se izgleda vse tako drugače potem bere, kot je mišljeno. V glavnem, jaz se ne bi počutila dobro, če bi svojemu otroku dala ime Sidarta ali pa Elektra. Ša saj so Sandokani tudi bili, pa tiste Emanuele, ne, kaj je bila že tista slepa Španka ali Mehičanka ali kaj že iz tiste nadaljevanke...?

(odgovor članu Komet)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   Ime za fantka
27.12.2004 22:22:33   
Anonimen
JA, ESMERALDA!!!!!!!!

(odgovor članu Komet)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   Ime za fantka
27.12.2004 22:26:05   
KIRA
eh ne vem, ampak tukaj okrog dajejo otrokom taka imena cigani. pa se opravičujem, če se katera počuti užaljeno. recimo elvis. kdo bo pa slovenskemu otroku dal tako prismuknjeno ime. ime mora bit "normalno", tako kot se spodobi. tudi elektra, pa ni na tri črke.
isti primer za fantka - maj. se bojo drugi delali norca z njega ko ima ime po mesecu. ime mora pač pasat v družbo, mora pasat otroki in ne muham mnjegove mame. s takimi čudnimi imeni imajo otroci samo težave. govorim izlastnih izkušenj. z mano je že bilo tako, pa z mojo sestro tudi. kaj čem - moji mami so bila pač ta imena všeč, ampak so po moje malo mimo. zato sem se zavestno odločila, da bo moja hči imela "klasično" ime, ki nekaj izpoveduje, ki ima pomen, ki se ji bo "pasalo" tako zdaj, ko je majhna, kot takrat ko bo velika. pa lahko noč želim.
Lp

(odgovor članu Komet)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   Ime za fantka
27.12.2004 23:19:34   
Gina
Kira in lubi!
Delam v šoli in se srečujem z mnogimi otroškimi imeni. Taka klasična imena, kot so Katarina, Barbara, Mateja ima v ljubljani povprečno en ali dva učenca na šolo!! Kratka imena, kot so Kaja, Nik, Žan, Luka, Tia, Gal, Naja, Lan,....pa so zdaj postala ne le moderna ampak klasična, saj jih večina današnjih otrok nosi . Nikomur se ne zdi to smešno, nikogar še nisem slišala, da bi se iz njih norčeval. Niti iz tistih malo bolj nenavadnih, kot so npr. Tarja, Nitazij, Tjara, ...ali pa uvoženih...Fiona, Ljuljzim, ... Najbrž se ta imena selijo iz močvirja ven, ker vendarle tam, kjer jaz stanujem, pa je samo 30 km iz Lj., še obstajajo kakšna dolgočasna imena moje generacije. Če imajo psi človeška imena, je to njihov problem. Mi smo imeli celo v isti ulici psičko Lano, pa sem dala hčerki tako ime. Se bodo lastniki psov že počasi spomnili kaj bolj originalnega. To, da pa kdo potem primerja psa s človekom, pa kaže na njegov značaj in ne na to, da bi moralo biti koga sram zaradi imena. Sem zagovornik domiselnih imen. Všeč so mi. Bolj kot moje
LP

Barbara

(odgovor članu Komet)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   Ime za fantka
27.12.2004 23:37:43   
KIRA
mogoče ste v ljubaljani bolj strpni, ali pa še nisi opazila, ampak jaz sem na lastni koži doživela dreganje, če temu lahko tako rečem, pa moja sestra tudi. nobenemu otroku ne privoščim, da ga dražijo, sploh pa ne zaradi imena. žal mi je, ampak otroci pridejo na najbolj neumne ideje. pol pa dajejo takim kake čudne pridevnike.
recimo luka (ki rad fu...). saj si lahko mislite. pa sem to čula iz otroških ust. taka #moderna# imena so kot nalašč za to. pred 50 leti noben ne bi prišel na idejo, dati otroku ime luka. kaj hudiča se pa rima na david ali pa ladislav? kvečjemu kak vzdevek bi dali takemu otroku. pa še to ni najhuje.
nič nimam proti domislenim imenom, ampak starši naj vsaj malo premislijo - kako se bo otrok počutil s takim imenom. večina jih misli samo na to, ali je ime všeč njim. pa naj se preimenujejo.
jaz pač zagovarjam svoje stališče,kratka "imena" so bolj vzdevki in ne imena, pa pika. si lahko predstavljaš predsednika slovenije, ki mu je ime recimo Gal. bi vsi diplomati doživeli zlome jezikov, ko bi probali kapirat, kako se to izgovori. pa ne rečem, da so v drugih jezikih tudi čudna imena, ampak vsaj geografsko določljivo ime bi moralo bit, tako ki nekaj izpove. vsaj v kulturo bi moralo spadat, ne pa poosebljat kak čudna božanstva ali kače (kaja - kača iz zgodbe knjiga o džungli).
kaj bi rekla, ko bi srečala otroka ki mu je ime mougli? bi si najbrž jezik zlomila, če bi prvič to slišala.
tisto glede psa ti pa zamerim. jaz ne primerjam psov z ljudmi. ampak ko se naša mama zadere : kajaaaaaa, kaj misliš, kdo gleda okrog, ter se sprašuje kdo kliče - pes ali otrok? pa je pes prej na svet prišel!!!!

(odgovor članu Komet)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   Ime za fantka
27.12.2004 23:53:16   
clea
pri izbiri otrokovega imena je potrebno misliti predvsem na otroka in to kako se bo otrok s tem imenom pocutil.Nekateri starsi se pa prav "izzivljajo" in dajejo otrokom res nemogoca imena ker se jim zdi to pac fajn.
Poznam eno punco,ki je ime Marela.Zacela se je predstavljati kot Maja ker ji je nerodno zaradi svojega imena.Jo cisto razumem.
V glavnem,ime naj bo lepo in brez kakrsnih koli drugih cudnih pomenov.Skladati se mora pa tudi s priimkom.Baje je v slo. fant,ki se pise Racman,ime mu je pa Jaka.:zmeden::zmeden::zmeden:

Clea

(odgovor članu Komet)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   Ime za fantka
27.12.2004 23:58:37   
Gina
Joj, Kira, ne jezi se no name. Saj nisem mislila, da ti primerjaš ljudi in pse. Ampak mogoče pa kateri le. Še moj je isto rekel, ko sva izbirala ime - to je pa pasje. Je pa moj iz Maribora in na tem koncu so pasja imena pač malo drugačna. Mene Kaja ne spominja na psa ampak na deklico. Pa npr. Brina je tudi mojga asociral na psa - pojma nimam zakaj - nobenega psa s tem imenom ne poznam.
Pa imam še otroka z imenom Dan. Moja tašča ga tri mesece ni prišla pogledat (pa v isti hiši smo stanovali). Je rekla, da ona pa ne more iti po cesti, pa rečt sosedi: Dober dan, to je pa Dan!(se tolk smejim zdaj zraven, meni je to danes hecno). Takrat mi je blo za zjokat, se mi je zdela tolk primitivna. Pa se moj Dan nič ne pritožuje, da ga kdo zafrkava, je pač take sorte otrok, da se postavi zase, pa tudi na hudo ne obrne. Zdaj je pa ugotovil, da je tudi na šoli še en Dan,(pozna pa tri) je pa sploh srečen.
Boš pa vidla, da bo v prihodnosti tudi predsednik države kakšen Gal, Gaj, Nik, Žan, Tian ali Kaj. Tako pač je. Mlade generacije prinesejo svoje. Saj naše prababice so se tudi sekirale, zakaj niso naše mame nam dale imena Francka pa Lojze, pa Jože, pa Štefka. Jim je bilo bolj všeč Barbara, pa Mateja, pa Nataša...Je bilo za tiste čase napredno.
Pa še enkrat, ne se jezit...pa pa

(odgovor članu Komet)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   Ime za fantka
28.12.2004 8:24:29   
KIRA
no, ok. naj ti bo odpuščeno. saj nisem mislila nobenga s tem užalit. ampak tako pač je - zdi se mi "butasto" da ima pes neko ime, pol pa (ni direktno soseda,, dve iši naprej) soseda poimenuje svojo punčko po cucku kot da bi fantku ime dali fifi. mogoče je res naključje, ampak vseeno butasto izpade. moja mama se zdere kajaaa, ko kliče psa, ona punčka pa gleda, kdo jo je poklical.

(odgovor članu Komet)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   Ime za fantka
28.12.2004 9:17:51   
Anonimen
Jaz niti nimam nenavadnega imena, ime mi je Leja. Ampak ker v otroštvu nisem poznala nobene Leje več, mi je bilo to zelo grozno ime in sem pri kakšnih šestih letih doma zahtevala, da me kličejo nekaj drugega, ne vem, kaj že, to sem pozabila. Dobro pa se spominjam občutka, ko ti je tvoje ime tako grdo, da ne obstaja nobeno več grše. Pa me ni nihče zafrkaval, pa tudi ime samo ni čisto nič nenavadno.

Mojemu otroku je ime Tibor. Tudi precej nenavadno za Gorenjsko. Ker pa ima še priimek madžarski, paše skupaj. Upam, da ne bo po meni..., ha, ha.

(odgovor članu Komet)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   Ime za fantka
28.12.2004 9:33:26   
Pepa-2
Ko ste že pri imenih za živali in ljudi, še ena otroška. Imam nečakinjo, ki je bila takrat še stara 2 leti in pol, njena sestrica pa leto. Bili smo zunaj na travi in soseda pokliče svojo psičko Laro. Pa moja mami pravi:" Poslušaj Nika, to je psička Lara. Tvoja mami pa je hotela Urški dati ime Lara. Ne bi bilo to smešno? Pa je Nika malo razmišljala in odgovorila. Ja, babi to pa bi bilo smešno, da bi Urška lajala....:)-
Mimogrede mi smo imeli imena: Jurij, Filip, Nikolaj.
Mogoče boš prej našla kakšno ime, če boš še pogledala, kaj to ime pomeni. lp

(odgovor članu Komet)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   Ime za fantka
28.12.2004 9:35:07   
Anonimen
Ha, ha, ta je bila pa dobra.

(odgovor članu Komet)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?