|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: POMOC PRI MUSLIMANSKIH IMENIH
9.4.2008 23:03:57   
Kaliope
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Povej kaj bi rada da ime pomeni, kajti vsa Islamska - muslimanska imena imajo pomen...



pa saj vsa imena imajo pomen - tudi tista, ki mislimo, da so ena "navadna slovenska": Ana pomeni milina, Barbara je tujka, Rebeka je krava (ali ovca - nisem ziher), Franc pomeni mali Francozek ... itd itd.
se mi zdi smešno tolmačenje današnjih "modernih" staršev: iščem ime, ki v nekem jeziku, o katerem po možnosti nimam blage veze, nekaj pomeni ... ali pa: sem dala hčerki ime Amber, ker to pomeni jantar - zakaj pa bi sploh hotla hčerki dat ime jantar?!?

Meni je od teh bibličnih in posledično tudi muslimanskih imen zelo všeč Izak. **** - a je v arabščini kakšna drugačna različica? (pa nikoli mi ni prišlo na pamet, da je Abraham potem Ibrahim - ful zanimivo!)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: POMOC PRI MUSLIMANSKIH IMENIH
9.4.2008 23:56:29   
Kaliope
Dajte mi svetovat kaksno muslimansko lepo ime


no, še moj izbor iz linka na 1. strani:
JAKOB, JASMIN, SAMIR, TARIK

AIDA, AJLA, AZRA, DINA, JASMINA, LEJLA, MAIDA, MINA, NADIJA


(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: POMOC PRI MUSLIMANSKIH IMENIH
12.4.2008 13:48:24   
andie
Majid in Lejlauser posted image

(odgovor članu Kaliope)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: POMOC PRI MUSLIMANSKIH IMENIH
15.4.2008 14:29:51   
simat
Lepa muslim imena user posted image so matevž, lojzka, pa mojca, jaz pa imam sestrcu francku!!!!!

Dejte punce kakšno knjigo prebrat.

(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: POMOC PRI MUSLIMANSKIH IMENIH
16.4.2008 12:14:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kaliope

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Povej kaj bi rada da ime pomeni, kajti vsa Islamska - muslimanska imena imajo pomen...



pa saj vsa imena imajo pomen - tudi tista, ki mislimo, da so ena "navadna slovenska": Ana pomeni milina, Barbara je tujka, Rebeka je krava (ali ovca - nisem ziher), Franc pomeni mali Francozek ... itd itd.
se mi zdi smešno tolmačenje današnjih "modernih" staršev: iščem ime, ki v nekem jeziku, o katerem po možnosti nimam blage veze, nekaj pomeni ... ali pa: sem dala hčerki ime Amber, ker to pomeni jantar - zakaj pa bi sploh hotla hčerki dat ime jantar?!?

Meni je od teh bibličnih in posledično tudi muslimanskih imen zelo všeč Izak. **** - a je v arabščini kakšna drugačna različica? (pa nikoli mi ni prišlo na pamet, da je Abraham potem Ibrahim - ful zanimivo!)



Seveda se strinjam tudi slovenska imena imajo pomen... In tudi slovenska imena so lepa. Toda jaz sem zapisala stavek, ki si ga citirala v kontekstu naslova teme "POMOČ PRI MUSLIMANSKIH IMENIH" in pa v mislih sem imela tudi to, da se danes dajajo neka imena ,ki se potem tolmačijo kot muslimanska zaradi tega,ker jih je pač veliko z tem imenom, ki prihajajo iz Bosne...pa to sploh niso muslimanska imena ampak kake popačenke ali celo izmišljene variante...Zato sem avtorico teme povprašala ,kaj bi pravzaprav rada, pravo muslimansko ime in ali ima kak poseben pomen v mislih...user posted image

In seveda vsa biblična imena so tako judovska,kot krščanska kot posledično tudi muslimanska. Muslimani veliko fantkov imenujejo po Jezusu in sicer Issa ali Aissa...user posted image

Abraham = Ibrahim
Izak = Skoraj ista izgovorjava samo v latinici zapišejo Issac, Isaak
drugi Abrahamov sin bolj pomemben za muslimane pa je v arabščini Ismail.

(odgovor članu Kaliope)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: POMOC PRI MUSLIMANSKIH IMENIH
7.11.2008 13:25:42   
hayat
Moja pomoč pri iskanju muslimanskih imen


http://www.searchtruth.com/baby_names/names.php

tu na tej strani se jih najde zelo veliko,pa veselo brskanje



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: POMOC PRI MUSLIMANSKIH IMENIH
10.11.2008 22:19:42   
Anonimen
user posted image idris


se spomenm iz SŠ enga Idrisauser posted image user posted image res je mel ful lepo ime, sm si ga tok zapomnlauser posted image user posted image

(odgovor članu hayat)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: POMOC PRI MUSLIMANSKIH IMENIH
11.11.2008 10:46:06   
Blueeyes
Denis, Alen, Enes, Jasmin, Tarik

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: POMOC PRI MUSLIMANSKIH IMENIH
11.11.2008 10:59:36   
Anonimen
Cau,punce.

Maja sem rodila puncko in ji dala ime Marisa.user posted image Ni muslimansko,nisem nasla nobenega vsecnega,zato ga je izbrala starejsa hcerka po svoji zelji.

(odgovor članu Blueeyes)
  Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: POMOC PRI MUSLIMANSKIH IMENIH
11.11.2008 12:42:41   
Blueeyes
IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

Cau,punce.

Maja sem rodila puncko in ji dala ime Marisa.user posted image Ni muslimansko,nisem nasla nobenega vsecnega,zato ga je izbrala starejsa hcerka po svoji zelji.



Luštno ime... men se dopade... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: POMOC PRI MUSLIMANSKIH IMENIH
11.11.2008 12:50:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Blueeyes

IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

Cau,punce.

Maja sem rodila puncko in ji dala ime Marisa.user posted image Ni muslimansko,nisem nasla nobenega vsecnega,zato ga je izbrala starejsa hcerka po svoji zelji.



Luštno ime... men se dopade... user posted image


Hvala,sva ze dveuser posted image .

(odgovor članu Blueeyes)
  Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: POMOC PRI MUSLIMANSKIH IMENIH
3.9.2009 17:13:09   
katja.nero
Pozdravljeni! jaz imam decembra rok in imeli bomo fantka. Sicer sem že tretjič noseča,deklici sta osnovnošolki. Želim si mu dati muslimansko ime, morda izpeljanko... Pprosim za pomoč čimprej, ker nikakor ne pridem blizu vsaj enemu imenu. Hvala vam.
katy

_____________________________

katja

(odgovor članu Kaliope)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: POMOC PRI MUSLIMANSKIH IMENIH
3.9.2009 18:37:56   
Anonimen
meni je tarikuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu katja.nero)
  Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: POMOC PRI MUSLIMANSKIH IMENIH
3.9.2009 23:42:30   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

meni je tarikuser posted image user posted image user posted image user posted image


enako user posted image pa Adam, Aron, Isa in Abas. sem tok eksotična, da je že čudno user posted image Kenan mi je lepo, samo ne vem a je muslimansko, vem da je bosansko..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: POMOC PRI MUSLIMANSKIH IMENIH
3.9.2009 23:50:39   
Anonimen
Tarik je tudi meni lepo ime.user posted image

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: POMOC PRI MUSLIMANSKIH IMENIH
5.9.2009 14:25:25   
katja.nero
miska_mccute , ja tudi moj navija za Tarika, tako da hvala ti, Tarik mi je res kar všeč, pa začne se na T, tako kot začetnici imen mojih dveh hčerk. Super, mislim , da bo ta, ker Aron, ne vem, mi tako ameriško zveni, za punčko pa mi je všeč INAJA.
Lep dan vam želim,papa

_____________________________

katja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: POMOC PRI MUSLIMANSKIH IMENIH
9.9.2009 23:18:16   
metka_zone
Morda pa bi lahko bil Taras ali Tarisa?

(odgovor članu katja.nero)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: POMOC PRI MUSLIMANSKIH IMENIH
10.9.2009 0:02:56   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: metka_zone

Morda pa bi lahko bil Taras ali Tarisa?


to pa nista ravno muslimanskega/arabskega izvora..

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: POMOC PRI MUSLIMANSKIH IMENIH
13.9.2009 8:51:47   
7lina7
oj!

men je ostalo v spominu (prebrano v eni knjigi o erabskih emiratih) ime NAIA  pomeni pa varna.
sicer pa drži,da vse 3 vere krščanska muslimanska in židovska izhajajo iz iste osnove ( osnovni zapisi so v babilonščini- kasneje se je s prepisovanjem in različnim razlaganjem razvilo vse troje in v pri vseh 3 najdemo velike podobnosti) in zato najdemo imena v raznih izpeljankah.
iz otroštva pa se spomnim ene deklice po imenu tabata.
...
karkoli izbereš,če res ni neka modna muha bi znalo imet tud muslimanske korenine,le zapis je važen. izberi ime in ga potem zgooglaj..user posted image

lep pozdrav

< Sporočilo je popravil 7lina7 -- 13.9.2009 8:52:59 >


_____________________________

Lin@


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: POMOC PRI MUSLIMANSKIH IMENIH
27.10.2009 12:14:34   
hayat
poglej si na zgoraj omenjen elektronski naslov.


kar se pa tiče imena Kenan-je bosansko,ampak vsi vemo da bosansko pomeni tudi muslimansko-ja Kenan je muslimansko ime!!!

IMAN-lahko moško ali žensko ime ( vera)
ILAN-dobra oseba
INAS-lahko moško,lahko žensko
AMAN- zaupljivost
AYAN
RAYAN-ja muslimansko -arabsko ime
RIDVAN
RYAN
TARIK ali TAIK
EJUB
ARYAN
ANEL
in še in še .......................................

(odgovor članu 7lina7)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Pomoč pri muslimanskih imenih
27.10.2009 14:36:50   
sakuL
tarik user posted image

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Pomoč pri muslimanskih imenih
1.11.2009 18:17:46   
klavdiy4
Za user posted image  Tarik za user posted image  pa definitivno Lejla...user posted image

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Pomoč pri muslimanskih imenih
3.11.2009 8:52:04   
L & L
Poznam sestrici Lejlo in Lindo, pa fantka Darisa njegova sestrica je Arijana, pa še bratca in sestrico Sami in Samina.
Potem pa še tri punčke, no ja dve sta že orenk pumci, najstarejša je Endrina, srednja je Ahmedina, najmlajša pa Sadika.
Drugač je pa meni tut všeč ime Tarik in Jasmin.

Vsi našteti otroci so iz muslimanskih družin, nekaj je naših sosedov nekaj pa sošolcev v vrtcu, aha imamo pa tudi Mariso v vrtcu, zelo lepo ime.


_____________________________

Patrik 24.6.2005
Loris 14.8.2006
Orson 15.4.2009
I & L 26.6.2004



http://patrik-loris.moj-album.com/

(odgovor članu klavdiy4)
Neposredna povezava do sporočila: 98
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?