|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   uvajanje goste hrane
13.12.2007 13:41:45   
dajmir80
lara bo stara 23. ga ta mesec 4 mesece, ne vem če je pametno že uvajat na kakšno gosto hrano..
povejete ve
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 13:42:33   
Strawberrie Cherrie
Ne.

(odgovor članu dajmir80)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 13:44:41   
altati
NE. Absolutno prekmalu.

(odgovor članu dajmir80)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 13:45:02   
Anonimen
Lahko, klobaso ali tatarca.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 13:46:10   
Tiamo
s krvavicam se lahko že začne uvajat...pa prebranac je tudi uredu...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 13:49:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dajmir80

lara bo stara 23. ga ta mesec 4 mesece, ne vem če je pametno že uvajat na kakšno gosto hrano..
povejete ve


Kolegica je pri 4v mesecih skoraj "morala" že uvajat gosto hrano, ker je bil otrok kr velik in je baje potreboval še kaj več od mleka. Pravi, da je bil lačen.

(odgovor članu dajmir80)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 13:50:59   
dajmir80
ja tud to sem že slišala da se eni otroci ne najejo mleka

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 13:51:24   
caillou
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Lahko, klobaso ali tatarca.


Ja, samo tatarc naj bo vseeno domač.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 13:51:38   
Tiamo
s krvavicam se lahko že začne uvajat...pa prebranac je tudi uredu...
jaz sem čist narobe prebrala, prebrala sem da je stara 23 mesecev ...jaz ti rečem, da je prekmalu...sorry za tisto o krvavicah....

(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 13:52:46   
dajmir80
e mi je zdelo da nisi prav prebrala

(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 13:54:15   
Tiamo
e mi je zdelo da nisi prav prebrala
moram nehat čvekat, ker že narobe vidim in berem....

(odgovor članu dajmir80)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 13:55:14   
Ronči
ne še, jaz bom počakala do 5 meseca, potem  bomo pa začeli s kakšno žličko kuhanega jabolka...po obroku, tako da se navadi na okus... sicer sem ji dala že kapljico probat, pa je kar znorela od veselja :).
vendar pred 5 mesecom nikakor ne začela z uvajanjem

(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 13:55:32   
Lenny
Teorije so različne in zelo hitro se spreminjajo. Prvi sin je rojen 2002 in je bila takrat priporočena praksa, da se izključno doji do 4. meseca, potem se začne uvajanje GH. Drugi sin je rojen 2006 in je bil izključno dojen do 6. meseca. No, pa bodi pameten user posted image  Če dojenje tvojemu otroku še zadošča, jaz ne bi hitela. Sicer pa uvajanje tako začneš z zelo malimi količinami. Kaj pa pravi pediater?

(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 13:58:32   
dajmir80
prvijo da naj se nebi uvajala pre 5mesecem samomleko ji ni dost včeraj sem ji dala od hippa kašico z okusom riže pa je vse pojela ter spala 5 ur, po moje ker je bila sita

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 14:00:13   
Ronči
kaj jo dojiš al je na adaptiranem mleku?

(odgovor članu dajmir80)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 14:01:33   
ElaM
Meni se je pa čudno zdelo, kaj ste nekatere, tako nesramne v odgovorih?user posted image

Pri naši tamali smo začeli z uvajanjem takrat, ko sem nehala dojit, stara je bila malo čez 5m. Sva pa začeli res počasi, zvečer kakšno žlico rižolina v mleko, včasih med med obrokom kakšno žlico pretlačenega korenčka, krompirja, jabolka, hruške. Da je bil pa celoten obrok GH, pa mislim, da nekje tam v 7-8 mesecu.

_____________________________

:)

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 14:19:32   
mami_miki
ja...mi smo pri 4 začeli....če je na adaptiranem mleku lahko prej...naš ni bil več sit od mleka pri 4 mesecih, pa je rekla zdravnica, da lahko začnemo...pa je vse ok...

(odgovor članu dajmir80)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 14:21:49   
mami_miki
ja..nekatre ste res nesramne v teh odgovorih glede uvajanja goste hrane, kot da ste najbolj pametne na celem svetu...ja kdo pa pravi, da pa bo otrok največji alrgik pa najbolj ne vem kja, če začnete pri 4 mesecih uvajat...

če ima v sebi alerigi jo bo po 1 leto fasal, pa čeprav boste ve pridno dojile....

skoz težite s tem, ne ne ne..,zakaj pa ne....na vsaki nek procent se nekaj slabega zgodi, pa če dojite ali pa malo manj časa....tak da ne skoz gnjavituser posted image


(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 14:22:58   
Ronči
mami saj so se le šalile...

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 14:23:53   
Mešamdrek
IZVIRNO SPOROČILO: Ronči

mami saj so se le šalile...


Pa narobe so prebrale.user posted image

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 14:24:25   
mami_miki
baje da hrana telesno NE škoduje otroku, pač pa vpliva na njegove prehrambene navade....

tako je boljš z zelenjavo začet, ker če bi najprej sladko-mu paše, pa potem kao nič bolj kislega ali slanega noče....

pri 4 mesecih se men zdi ok, če pač nekdo hoče....

tako je: ko mami začuti, da je treba gota hrana- takrat je pravi čas...

(odgovor članu dajmir80)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 14:26:23   
.ču
Moja izkušnja je bila,da sem pri drugemuser posted image ravn tko "morala" s štirimi meseci poskusit uvajat gosto hrano.

Drugače sm dojila,otrok se je sicer najedu dovolj,vendar je bil revež tako zaprt,da nisem vedla kaj naj še počnem..poleg sveč s katerimi ni dobro pretiravat,donata,raznih čajčkov,masaže trebuščka....nič ni pomagalo. Sicer pravijo,da je 5 do 7 dni normalno,da dojen otroček ne kaka,vendar je bil mali že po dveh dneh zaprtja čist bogi...s takimi krči,da sm ga komej držala v rokah.
Potem mi je patronažna svetovala naj probam zamenjat samo dopoldanski obrok za sadno kašico. In to je bil kluč do uspeha....kile drekauser posted image in to redno vsak dan....tko sva se ptem hranla dobra dva meseca in šele nato sm počasi začela uvajat druge zadeve...

Lp,Muser posted image

_____________________________

What's up :)


(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 14:26:29   
mami_miki
ne...ča pa mi res gre na živce...user posted image bilokje berem o tej gosti hrani na tem forumu, so tiste ki že pač prej uvajajo gosto hrano-vedno kregane....user posted image

joj babe...

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 14:27:59   
Tiamo
ja..nekatre ste res nesramne v teh odgovorih glede uvajanja goste hrane, kot da ste najbolj pametne na celem svetu...ja kdo pa pravi, da pa bo otrok največji alrgik pa najbolj ne vem kja, če začnete pri 4 mesecih uvajat...
nismo bile nesramne, ampak smo se pošalile nazaj, ker smo prebrale da je Lara stara 23 mesecev. Sem se opravičila...vidim, da ene tudi berete med tako, kot sem jaz prebrala : površno!!

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: uvajanje goste hrane
13.12.2007 14:29:28   
Mešamdrek
IZVIRNO SPOROČILO: Tiamo

ja..nekatre ste res nesramne v teh odgovorih glede uvajanja goste hrane, kot da ste najbolj pametne na celem svetu...ja kdo pa pravi, da pa bo otrok največji alrgik pa najbolj ne vem kja, če začnete pri 4 mesecih uvajat...
nismo bile nesramne, ampak smo se pošalile nazaj, ker smo prebrale da je Lara stara 23 mesecev. Sem se opravičila...vidim, da ene tudi berete med tako, kot sem jaz prebrala : površno!!


Površno in med vrsticami,kot prave babe.user posted image

(odgovor članu Tiamo)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?