|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 8 [9]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
21.3.2008 13:00:36   
PinkaPolonka
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Samo en kueščn...user posted image .

A takole na dolgo in siroko, trikrat citirano plus podcrtano in odebeljno razlagate svojim otrokom, kaj bi radi?

Saj ni cudno, ce vas ne poslusajo, ker cloveka ob teh crevah mine, da bi poslusal....kvecejmu na kaksno neumnost se misli, da bi cimprej usel pridigaaaaaaaaaaaaaaaam user posted image .


Mič II to si pa zadela...




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
21.3.2008 22:12:40   
Anonimen
Vsi rabimo pozornost. Če je ne dobimo tako, jo dobimo pa drugače.
In če se že v rani mladosti, tisti najbolj nežni in občutljivi, naučimo, da moramo naredit "pi......o" da pritegnemo pozornost staršev (pa čeprav je to potem ena vzgojna ali še kahujšega, ali neskončno kričanje in pridiganje), ker nas sicer ignorirajo, bomo ta vzorec nosili s seboj, povsem nehote, celo življenje.


Ja, tole me v bistvu zalosti...

(odgovor članu Čupka)
  Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
22.3.2008 10:36:38   
Čupka

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Vsi rabimo pozornost. Če je ne dobimo tako, jo dobimo pa drugače.
In če se že v rani mladosti, tisti najbolj nežni in občutljivi, naučimo, da moramo naredit "pi......o" da pritegnemo pozornost staršev (pa čeprav je to potem ena vzgojna ali še kahujšega, ali neskončno kričanje in pridiganje), ker nas sicer ignorirajo, bomo ta vzorec nosili s seboj, povsem nehote, celo življenje.


Ja, tole me v bistvu zalosti...


Tudi meneuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
22.3.2008 18:23:45   
žirafica
IZVIRNO SPOROČILO: PinkaPolonka
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Samo en kueščn...user posted image .

A takole na dolgo in siroko, trikrat citirano plus podcrtano in odebeljno razlagate svojim otrokom, kaj bi radi?

Saj ni cudno, ce vas ne poslusajo, ker cloveka ob teh crevah mine, da bi poslusal....kvecejmu na kaksno neumnost se misli, da bi cimprej usel pridigaaaaaaaaaaaaaaaam user posted image .


Mič II to si pa zadela...


Ne bi rekla, ne bi reklauser posted image

Ker neprestane pridige ti zlezejo pod kožo, v pozavest. Lahko še tako bežiš bred njimi, se ti vcepijo za celo življenje in ti kot tiha senca sledijo...

(odgovor članu PinkaPolonka)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
22.3.2008 18:46:45   
Seven*

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Gina, glej, ne moreš komentirat avtorja in njegovih del, če jih nisi prebrala Najprej si vzemi čas in dela preberi potem pa komentiraj...


Gina, J. Juul bo (je že) končno tudi v slovenčiniuser posted image user posted image




user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
23.3.2008 8:19:25   
Anonimen
Sem šla brat tisti članek od Juula in sem se ene dvakrat nasmejala.
Prvič, ko opisuje karakterne lastnosti - tak je moj mož in podobno vzgojo, kot je opisana v članku, je tudi imel. Ma, njegova mama je morala biti zelo srčna, ljubeča ženska, ampak pri sinu je sfalila sto na uro. Je razvajen, da glava boli. In je vseeno tak karakter, da to prizna user posted image . Sedaj kot odrasel pri sebi popravlja nekatere vzgojne napake.
In drugič, ko omeni, da lahko razbijejo svojo sobo - jo je. Kaj se je zgodilo? Kaj bi vi naredili, če bi vaš otrok razbil sobo? Zakaj jo je razbil? Ker se je v njej počutil utesnjeno. Jo je razbil. In dobil nagrado user posted image  - večjo sosbo, ki jo je prej imela njegova sestra, in novo pohištvo. Nobene kazni! Ma, da bi jaz to naredila, bi očetu še 10 let odplačevala pohištvo, novo bi si morala sama sfinancirat in vsak mesec bi mi metal naprej, da sem naredila nekaj zelo narobe.
Otroci, ki so zelo samosvoji, razmišljajo nekonvencionalno, imajo v svoji glavi zelo točno začrtano, kaj hočejo. In ravno zaradi tega morajo biti starši še toliko bolj strogi in dosledni v svoji zahtevah. Pregovarjanje? Dogovarjanje? Kako se boš dogovarjal z nekom, ki ima manipulacijo v krvi? Mu boš dal iz omare 3 hlače, naj izbere katere bo oblekel. Iz inata ne bo hotel nobenih od teh. Kaj naprej? Mu odpreš celo omaro? Ne bo hotel nobenih ampak ene, ki jih je videl v trgovini. Kaj ga boš nagega nesel v trgovino? Skuhaš kosilo, pa tega noče jest. Bi nekaj drugega. Saj nisem restavracija. Kako se bo otrok naučil spoštovati delo in čas drugih, če se mu vedno v vsem ustreže? Pa OK, se dogovoriš, da bo tisti dan jedel špagete. Tak otrok bo potem, ko bo kuhano, iz inata rekel, da špagetov ne bo jedel, ker so prekuhani ali karkoli že. Bi jedel zrezke. Mu boš spekel zrezke? Poje naj špagete, ali bo pa lačen.
Pa tudi tista o odvzemu privilegijev ne drži. Res pokažejo, da se jih odvzem kao ne dotakne, a se jih. Še bolj kot druge. Le da tega ne pokažejo.
Bolj ko je otrok samosvoj, močna osebnost, bolj morajo biti pravila jasna in bolj dosledno se jih je potrebno držati.

Kaj hočem povedat; Knjige so fajn, vsak nasvet pride prav, ampak se ne sme nič vzeti za sveto tako kot je, temveč se je potrebno prilagoditi posamezniku in situaciji.
Meni je članek čisto fajn v tistem delu, kjer govori o karakternih značilnostih. Samo po moje so vzgojne metode za tako samosvoje otroke preveč, veliko preveč mehke.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
4.4.2008 16:05:26   
tehnofil
Res malo je fizičnega nasilja, ko pretepenega otroka pripeljejo v modricah na urgenco. Posledice psihičnega nasilja mater (maminih sinčkov) in očetov pa je pogosto vidno.

Meni ni še bilo žal zaradi ene po riti. Nikoli je niti ni dobil po riti zato, da bi ga bolelo.

----------------------------------------------------------------

Prg 29,15: Šiba in opominjanje dosegata modrost, razpuščen otrok pa dela sramoto svoji materi.





(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
4.4.2008 21:11:15   
Pikec
Ker neprestane pridige ti zlezejo pod kožo, v pozavest.


Ne sam naučiš se prav hitro dat nek blablablabla na ignor v stilu skoz eno uho notr skoz tadrugo ven.
Od pridig si pa zapomniš točno tisto kar boš lahko kasneje staršem mal naprej vrgel - govoriš tako, delaš pa tako... (no to malo večji otroci)

(odgovor članu žirafica)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: Kaj pomeni ena vzgojna po riti...
8.5.2015 16:49:20   
MarjanJ
Zdravo,

če koga zanima je tukaj: SPLETNA RAZPRODAJA z največjimi popusti v Sloveniji.
Zaloge so omejene.

lp

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 209
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 7 8 [9]
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 8 [9]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?