|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Cerkvena poroka
20.12.2007 19:20:07   
Kepica83
Verujem v boga. Zakaj se nisem krstila? hm zato ker še nisem o tem tak razmišljala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Cerkvena poroka
20.12.2007 19:21:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miniko

Verujem v boga. Zakaj se nisem krstila? hm zato ker še nisem o tem tak razmišljala.


Katerega boga? Na kakšen način veruješ?

(odgovor članu Kepica83)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Cerkvena poroka
20.12.2007 19:22:41   
baguSka
Ja miniko.. naj te mal razsvetljim.. user posted image

Civilno se u bistvu porocis za drzavo, na obcini.. user posted image

Cerkveno pa pac za cerkev in boga, v cerkvi.. user posted image

Kapis?

Sej lohk se tud samo cerkveno, ampak potem uradno ne bosta porocena. :) Razen ce gresta samo na obcino papirje podpisat in k notarju overit. :)

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Cerkvena poroka
20.12.2007 19:23:55   
Anonimen
Ja bog je tako nekak zelo širok odgovor.
Ne obstaja samo krščanstvo. Si se sploh spoznala z vero? Jo sploh poznaš?
Sej ne da te hočem prepričat da se ne smeš, sam prej se je pametno mal seznanit s stvarmi. Ti se mi zdi pa še osnovnih stvari ne veš.
Sploh veš kaj krst je? Pa kaj je obhajilo? Pa kaj birma? Pa kaj zakon sklenjen v cerkvi?
Al sam veš da je to pač treba narest da maš lepo poroko?

(odgovor članu Kepica83)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Cerkvena poroka
20.12.2007 19:26:11   
Anonimen
Ampak ja cerkveno se mi zdi nekako lepše. Ko si združen pred bogom.


Pejta z dragim v kakšno lepo cerkev. Tam si obljubita zvestobo....in bog vaju bo slišal.

Za to ne rabiš nobenih zakramentov....nič denarja...samo vero, če jo imaš :).

(odgovor članu Kepica83)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Cerkvena poroka
20.12.2007 19:26:32   
Kepica83
 Verujem da je Jezus božji sin in odrešenik, ki je kot judovski mesija prišel na Zemljo, bil križan, umrl in tretji dan vstal od mrtvih, in je s svojo daritvijo na križu vse ljudi odrešil. itd. Hvala baguska za razlago!

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Cerkvena poroka
20.12.2007 19:29:19   
Kepica83
Žal je res moje znanje kaj se vere tiče malo omejeno ampak sem prebrala kar nekaj knjig. Žal to le bolj na skrivaj ker doma se o veri ne govori prav veliko. Veri sem predana kolikor mi pač dopušča moje znanje.

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Cerkvena poroka
20.12.2007 20:00:44   
pearl_shell
miniko...
letos poleti sem se poročila, zato ti mora lahko postrežem z več ali manj svežimi podatki.

Taksa, ki jo plačaš na občini, da se lahko poročiš civilno, znaša 31,91 evra. Kolikor vem, je ta povsod enaka - ne glede na kraj.
Ostalo, kar plačaš, pa zavisi od kraja. Recimo na Loškem gradu poleg takse znaša obred 120 evrov, torej vse skupaj 151,91 evra.

Če se poročaš cerkveno, se moraš prej poročit civilno, in sicer moraš, še preden se obred začne, prinesti izpisek iz matične knjige o sklenjeni zakonski zvezi, ki ga prejmeš na civilni. Po cerkvenem pravu je to nuja, sicer pa so duhovniki, ki pogledajo skozi prste, ampak to je že drugo poglavjeuser posted image

Za cerkveno poroko pa morata imeti vse zakramente, kot so nekatere že povedale. Je pa res, da četudi ima samo on zakramente in jih ti nimaš, se še vedno lahko poročita. Temu se reče nezakramentalen zakon. Torej je cerkveno poenostavljeno povedano poročen le on user posted image
"Med dvema krščenima je veljavna zakonska pogodba povzdignjena v dostojanstvo zakramenta. Veljavna cerkvena poroka je tudi med krščenim in nekrščenim, vendar potem ni zakramentalen zakon"

Kdor torej ima zakramente, mora prinesti duhovniku samski/krstni list, če se poroča v drugi župniji kot je njegova matična, ter potrdilo o opravljeni pripravi na zakon.
Poročna priča pa je lahko brez zakramentov.  

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Cerkvena poroka
20.12.2007 20:06:19   
baguSka
Poročna priča pa je lahko brez zakramentov.


A povsod?user posted image

(odgovor članu pearl_shell)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Cerkvena poroka
20.12.2007 20:07:07   
Kepica83
in če se poročima cerkveno on krščen jaz nekrščena je kakšna razlika med obredom v primerjavi ko se poročita krščen-krščena? Hvala za tak natančen opis

(odgovor članu pearl_shell)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Cerkvena poroka
20.12.2007 20:08:00   
Kepica83
a baguska zdaj pa še je nekaj koristnega za tebe na tej temi ne?user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Cerkvena poroka
20.12.2007 20:58:03   
pearl_shell
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Poročna priča pa je lahko brez zakramentov.


A povsod?user posted image


Kako to misliš povsod?
Pri poroki je priča le priča...le prisostvuje tam in potrdi tisto, kar sta si mladoporočenca obljubila. Namreč gre za zakrament, ki si ga podelita drug drugemu. Ko pri duhovniku bodoča žena in mož delata zapisnik, le temu ni potrebno dati nobenega potrdila o pričah. Poda se mu le podatke, ime in priimek ter kraj bivanja. Drugo ga ne zanima.  

Če pa misliš na botrstvo, tam pa je pomembno, da ima zakramente. Sicer ne dobi potrdila. V tem primeru mora župnik prejeti potrdilo, da si kot botra krščena.
Če si to mislila user posted image


Razlika je v tem, da pač ne moreš prejeti obhajila, ne mora vaju oba obhajat pod podobo kruha in vina. Vse podrobnosti pa lahko izveš, ko se bosta oglasila pri duhovniku. Pojdita v župnišče in vama bodo vse na dolgo in široko povedali. No glejta pa, da bosta pristopila k kakšnemu dobremu, sicer pa brez strahu user posted image  Nisi edina, niti ne prva in ne zadnja user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Cerkvena poroka
20.12.2007 21:29:54   
Balonchy
IZVIRNO SPOROČILO: pearl_shell

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Poročna priča pa je lahko brez zakramentov.


A povsod?user posted image


Kako to misliš povsod?
Pri poroki je priča le priča...le prisostvuje tam in potrdi tisto, kar sta si mladoporočenca obljubila. Namreč gre za zakrament, ki si ga podelita drug drugemu. Ko pri duhovniku bodoča žena in mož delata zapisnik, le temu ni potrebno dati nobenega potrdila o pričah. Poda se mu le podatke, ime in priimek ter kraj bivanja. Drugo ga ne zanima.  

Če pa misliš na botrstvo, tam pa je pomembno, da ima zakramente. Sicer ne dobi potrdila. V tem primeru mora župnik prejeti potrdilo, da si kot botra krščena.
Če si to mislila user posted image


Razlika je v tem, da pač ne moreš prejeti obhajila, ne mora vaju oba obhajat pod podobo kruha in vina. Vse podrobnosti pa lahko izveš, ko se bosta oglasila pri duhovniku. Pojdita v župnišče in vama bodo vse na dolgo in široko povedali. No glejta pa, da bosta pristopila k kakšnemu dobremu, sicer pa brez strahu user posted image  Nisi edina, niti ne prva in ne zadnja user posted image


Povsod!

Moja poročna priča nima zakramentov in niti ni krščanske vere. user posted image
Po vrhu je še tuj državljan (Afrika) in niti približno nismo imeli nobenih problemov. user posted image

< Sporočilo je popravil Balonchy -- 20.12.2007 21:31:41 >

(odgovor članu pearl_shell)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Cerkvena poroka
20.12.2007 22:12:24   
malecka
Cerkveno se lahko poročiš tud če sploh krsta ne nardiš. Sam odvisno kje. Uradno se ne da, neuradno se da vse. Mam tri prijatelje k so prvič na ohceti cerku od znotrej vidl, niso krščeni, pa so cerkveno poročeni.
Je pa to men svetovna neumnost.
Ti sploh nisi verna? Al si? V cerkvi bi se poročila sam zato k je lepo? Pa da bosta združena pred bogom? Če si verna in verjameš v to ti je verjetno itak cilj se krstit in tud "uradno" verovat? Ali pač ne? Ne štekam zakaj bi se kdo k ni veren želel poročit v cerkvi, še manj pa kako se unmu drugmu k je veren to ne zdi greh. K mene so učil da je lagat greh. In ti, če ne verjameš v to kar tam pridigajo boš lagala pred oltarjem. Men osebno nesprejemljivo. Pa tud nikul v lifu mi neb na pamet padlo da bi mojmu k je ateist rekla nej se cerkveno poroči. V čem je štos?.....če pa ne verjame!
Če bi si to že tako želela bi se samo jaz poročila cerkveno. Lahko se samo on, pa obred je isti, samo izrečene besede mal drgačne.


Se popolnoma strinjam, tud sama bi ti to napisala...No jaz sem se poročila bbrez cerkvene poroke in ti povem, da če bi šla še enkrat čez to bi naredila isto. Svatje so bili pa navdušeni nad organizacijo....user posted image user posted image


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Cerkvena poroka
20.12.2007 22:16:11   
baguSka
Kako to misliš povsod?
Pri poroki je priča le priča...


Ja na sosednji temi ki sem jo odprla glih to sprasujem... ker eni pravjo, da mora tud prica - porocna prica met narjene zakramente!'

(odgovor članu pearl_shell)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Cerkvena poroka
20.12.2007 22:17:29   
baguSka
Povsod!

Moja poročna priča nima zakramentov in niti ni krščanske vere.


Ja kako ves da povsod?? user posted image  A si bla po vseh slovenskih cerkvah in pri vseh zupnikih?

(odgovor članu Balonchy)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   [Brisano sporočilo]
20.12.2007 22:37:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kepica83)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Cerkvena poroka
20.12.2007 22:38:21   
baguSka
lahko pridobiš v enem letu


verjetno si hotla napisat v enem tednu user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   [Brisano sporočilo]
20.12.2007 22:46:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Cerkvena poroka
20.12.2007 22:47:35   
baguSka
a tko? moj fotr je v enmu tednu naredu vse zakramente in vse tecaje in vsa predavanju k jih je mogu..user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   [Brisano sporočilo]
20.12.2007 22:56:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Cerkvena poroka
20.12.2007 22:56:51   
baguSka
Očitno obstajajo razlike


ocitno..

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Cerkvena poroka
20.12.2007 22:57:41   
baguSka
ne vem no.. men je po eni strani tud mal cudno, ce bi se dva rada porocila cez en mesec, da se ne moreta, ampak morata celo leto pocakat, da se lahko.. user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   [Brisano sporočilo]
20.12.2007 23:01:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Cerkvena poroka
20.12.2007 23:13:37   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

IZVIRNO SPOROČILO: miniko

Verujem v boga. Zakaj se nisem krstila? hm zato ker še nisem o tem tak razmišljala.


Katerega boga? Na kakšen način veruješ?


Joj, albajna, si tečnauser posted image

Evo, moj primer: Jaz sem verna ... zelo. Nikoli pa se nisem štela za pripadnico nobene religije, ampak verjamem v boga kot boga. Pika. Konc. Tukaj, mislim, da mi ni potrebno naprej razlagati. 
Od zakramentov (krščanskih) imam opravljen le krst (ne po svoji volji user posted image ), sem se pa tudi jaz želela poročiti v cerkvi iz podobnih razlogov kot avtorica izhodiščnega posta - ker sem se želela združiti z možem pred bogom in, ja, ker je lepouser posted image . Sem pa možu jasno povedala, da ne mislim delati nobenih zakramentov (on jih ima), ker se bi mi to zdelo zelo zlagano in nefer do cerkve kot inštitucije, pa tudi kot verni osebi po tem ne čutim potrebe. Moja vera je globoka in iskrena in tega mi ni potrebno nikomur dokazovati.
Pa sem našla način, le moža sem morala v to prepričatiuser posted image . Poročila sva se v evangeličanski cerkvi, kjer zadostuje za poroko samo (krščanski)krst, niti nobenega uradnega "prestopa ali vstopa" ni treba. Kaj ti po njihovem mnenju - in mojem osebnem - za povezanost z bogom človek ne potrebuje nobenega posrednika in nobenih nevemkakšnih ceramonij. Samo jaz in bog. Za moža katolika in vso ostalo katoliško žlahto sem uporabila argument, da gre itak za istega boga, namen najine poroke pa je združitev pred bogom. To je vse!

In zdaj sem srečno cerkveno poročenauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?