|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: porodniško nadomestilo
4.1.2008 16:45:33   
trnuljčica
Nataliteta ne narašča zaradi vladine oz državne politike. Narašča ker je sedaj največ mladih. Baby boom iz 70 ih se pozna, saj sedaj rojevajo. Če se je v porodnišnici **** recimo leta 77 rodilo 5000 otrok, sedaj ta generaci, ko bo generacija 95 iz porodnišnice **** rojevala- saj se je takrat rodilo le 2500 otrok.

(odgovor članu TamaraJ)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: porodniško nadomestilo
4.1.2008 17:22:16   
trnuljčica
Ups, se mi je nekaj zgubilo. Mišljeno je bilo: leta 77 , 5000 otrok rojenih v **** porodnišnici, ki sedaj rojevajo. Hudo bo ko bodo rojevali tisti rojeni leta 95 saj jih bo le 2500.

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: porodniško nadomestilo
4.1.2008 18:26:24   
Naty*
Evo taka reklama je bla na tole temo, da sm še js mogla vse prebrat, kar je blo napisano. In priznam pri postu od anonimne sem se prav smejala, čeprav bi se človek lahko prav komot tudi razjokal.

Anonimna kaj ti nuca 5000 ali 6000 EUR mesečno, če ne premoreš niti toliko srca in uvidevnosti, da bi svoje debilno razmišljanje zadržala zase??? Seveda imaš pravico do svojega mnenja in nobena ne pljuva po ljudeh, ki veliko zaslužijo, to sploh ni bistvo. Ampak kako lahko sploh izjaviš kaj tako absurdnega, kot je to, da si ziheraš dokler nimaš vajinih mesečnih dohodkov. Verjetno si ena od tistih, kjer so že doma imeli vedno "dovolj in preveč" dohodkov. Ati in mami sta ti kupila stanovanje, po faxu našla super službo, našla si si tipa, ki je tudi sam iz take družine, mogoče sta pa potem CELO skupaj opremila stanovanje. In na podlagi tega misliš, kako zelo si zaslužna za to, da ti gre v življenju dobro. Mogoče se motim, ampak ne predstavljam si nekoga, ki se je moral celo življenje sam truditi, da bi iz sebe nekaj naredil, da bi razmišljal tako kot ti. Taki vemo, da je tudi povprečno življenje lahko lepo in da za srečo otrok ne potrebuješ 6000 EUR mesečno. Verjetno se boš odločila za samo enega otroka, ker tak ziheraš pa tud verjetno nisi, da bi si upala pri 6000 EUR imet dva otroka!!! Kako vendar, ko potem ne boš mogla obema dosti nudit. In ta tvoj edinček, bo en mali razvajenček, ki bo čez 20 let tako kot ti zaničeval ljudi, ki jim v življenju ni bilo dano toliko kot njemu. In se bo celo počutil zaslužnega za to, kako dobro mu gre. 
Lahko te je samo sram, da se primerjaš z ljudmi, ki morajo preživeti z borih 200 EUR na mesec. In potem še misliš, da si babica Božiček, če si odtrgaš 100 EUR na mesec za neko družino. Prepričana sem, da pri vsakih danih 100 EUR ne pozabiš na pridigo, kako bi si tudi oni lahko izboljšali življenje.

obrigit popolnoma podpiram tvoj namen, da spraviš tole v javnost. Upam samo, da ne bo kot ponavadi naletelo na gluha ušesa.

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: porodniško nadomestilo
4.1.2008 18:28:03   
Anonimen
In obljubim vam da se bom potrudila in napisala določen članek,ki bo romal na pop tv.Če ne druga bom dosegla vsaj to,da se bo morda kdo poglobil v to temo ter se nad njo tudi zamislil.Glede na to,da pa precedujemo evropski skupnosti imam mogoče tudi rahlo upanje na kaj več.


Utopija. Pošlji taisti članek še na CNN, BBC in World News, lepo prosim.

Imeti otroka brez finančne stabilnosti ter se obenem zanašati na državo je neodgovorno in pika.

Pregovori v smislu da je še vsak gor zrasel, so danes aktualni v kakšni afriški vasi in ne v kapitalističnem okolju v katerem živimo, ki ni vsak dan bolj socialno temveč obratno.




(odgovor članu trnuljčica)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: porodniško nadomestilo
4.1.2008 18:49:50   
Anonimen
Naty, otročarija.

Za tistega, ki mora preživeti z 200 eur na mesec mi je hudo. Tisti, ki pa se zaveda, da ima samo toliko dohodka in se kljub temu odloči imeti (celo drugega) otroka, pa je moderni hipi. Ljubezen je vse. Pajade.

Seveda mora biti ljubezen. Pojdi v Mercator in z ljubeznijo plačaj poln voziček hrane brez luksuza 200 eur, pa kasneje poročaj koliko ljudi te je nabrcalo.

Metanje peska v oči ni rešitev.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: porodniško nadomestilo
4.1.2008 19:02:30   
Naty*
Ja seveda otročarija... Sicer se lahko tule dajemo kolikor nam paše, ampak ljudje smo si pač različni tako po statusu, kot po srcu. Poznam veliko ljudi, ki imajo več otrok, katerim so privoščili samo osnovne stvari pa so bili srečnejši, kot pa edinček, ki sta mu starša dala vse, kar je denar lahko kupil, ne pa sama sebe, ker sta ves čas namenila služenju denarja.  Glavno, da lahko ti kupiš veliko luksuzne hrane s svojimi dohodki.

Povej kje pa je ljubezen, ko se znana odvetnica mesec dni po porodu odloči, da se bo vrnila na delo? In potem se še brez sramu s tem hvali.  Prepričana sem, da bo njen otrok imel najboljše firme oblačil, smučanje, morje.... ampak ali je to tisto, kar je pomembno? Meni in večini normalnih žensk je pomembnejša bližina, ki jo mamica nudi svojemu otroku v prvih mesecih njegovega življenja...in kasneje. Vsak se pa odloča po svoje.

Kot sem že napisala, imaš pravico do svojega mnenja, ampak ali ne premoreš toliko človečnosti, da bi prihranila svoje snobovstvo ljudem, ki se pogovarjajo o svojih nizkih prihodkih?

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: porodniško nadomestilo
4.1.2008 19:03:10   
Estrella*
Tisti, ki pa se zaveda, da ima samo toliko dohodka in se kljub temu odloči imeti (celo drugega) otroka, pa je moderni hipi.


Glede na to izjavo vsaj 40% Slovencev ne bi smelo imeti pravice do otroka, kaj šele, da bi se odločil še za enega. To mi zveni; z denarjem kupiš otroka.... Glede na tvoje razmišlajanje bo tvoj otrok "kupljen" Groza.
Nikoli se ne bi želela imeti stršev, ki tako razmišljajo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: porodniško nadomestilo
4.1.2008 19:44:24   
obrigit
Hvala bogu rojena sem v sedemdesetih in če ne bi bilo takrat hipijev ne bi bilo nas.In če bi naši starši takrat igrali na karto finančne varnosti nas verjetno tudi ne bi bilo.Tako pa smo tukaj in veliko naših staršev tudi s finančno varnostjo,vsaj moji.Ko sem se jaz rodila sta bila revna ko crkvena miš,danes je oče uspešen poslovnež s petnajstimi zaposlenimi.
Imela sem vse toda kljub temu si danes vso prihodnost ustvarjama z možem sama brez pomoči staršev,in ravno zaradi tega premorema tisti kanček sočustvovanja do soljudi in moram priznati da imama velik krog prijateljev, ki naju spoštujejo in imajo radi,ker vejo da nikoli ne boma nobenega pustila na cedilu,pa čeprav bo pomoč samo v lepi besedi in tolažbi.

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: porodniško nadomestilo
4.1.2008 19:59:20   
Anonimen
Mogoče se motim, ampak ne predstavljam si nekoga, ki se je moral celo življenje sam truditi, da bi iz sebe nekaj naredil, da bi razmišljal tako kot ti. Taki vemo, da je tudi povprečno življenje lahko lepo


Veš to je pa tud grdo napisano. Jaz tudi ne zagovarjam tega da ima nekdo k ima dohodka 200€ na mesec al pa 500€ s partnerjem skupej takrat otroke. Pač poskrbiš da prideš na bolje in jih maš takrat. Sej to ne traja 10 let. In se pol zanaša na to da ga bodo starši in država preživljali. Odrasli ljudje se sami preživljajo. Država oz. davkoplačevalci naj bi pomagala samo takrat ko je to potrebno. Mi je pa čist logično da tako nizko pomaga, k pa pol slovencev igra samohranilke in goljufa in tako jemlje takim k nimajo. In študentke dobijo tud štipendijo zravn, k je kar visoka. Če ne pavziraš seveda, al pa ponavljaš pa si jo že prej mel.
In nikjer ni rečeno da si mlad človek ne more sam ustvarit nič brez da mu kdo da. Midva sva si vse sama ustvarla. Pa sva še mlada in tud čakava user posted image . Pa sva skupaj že skor 11 let pa nama na pamet ni padl imet otroka k sva bla totalno brez denarja.
Tud zdej ga ne serjeva, mava pa za sprot, pa na svojem sva. In to je pomembno. Da si zmožen sam skrbet za svoje otroke. Na druge se zanašat je utopija.
In če ga lahko preživite z 500€ mesečno....super za vas. Jst si tega ne predstavljam. Mi je isto absurdno ko nekdo napiše da je to za družino dovolj, kot mi je absurdno ko nekdo napiše da je minimum za družino 5.000€. Vse v mejah normale. Sam s 500€ jst osebno še bencina pa hrane ne poravnam. Ne vem kje je kle še najemnina al pa kredit, pa plenice, pa mleko, pa položnice, elektrika, tv, telefon, obleke, zdravila, vrtec.... Super če vam laufa s 500€ na mesec. Zame ste čarovniki.

Skrb za otroke ni samo ljubezen, je tudi sposobnost preživljat jih. Ne razvajat, ampak preživljat. In če za osnove nimaš.....pol pač ne moreš prčakvat da se bo k bo otrok na svetu kar samo od sebe vse rešilo.
Aja, pa moji starši niso bli hipiji, sta bla navadna delavca k sta se ubijala cele dneve da sta preživela 4 otroke. Pa naučila sta nas da je treba za denar neki narest, da ti ni nič podarjeno. Za to sem jima zelo hvaležna. Da me nista razvadila in mi vcepila miselnosti da morjo drugi zame skrbet.

(odgovor članu obrigit)
  Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: porodniško nadomestilo
4.1.2008 20:48:35   
Anitka
Punce ne vem, če se splača sploh komentirat take izjave. Potemtakem ne da ne bi smelo imeti 40% Slovencev otrok, mislim, da bi bilo to kar krepkih 60%. Mislim. Brezveze komentirat.



IZVIRNO SPOROČILO: Naty*J
Povej kje pa je ljubezen, ko se znana odvetnica mesec dni po porodu odloči, da se bo vrnila na delo? In potem se še brez sramu s tem hvali.  Prepričana sem, da bo njen otrok imel najboljše firme oblačil, smučanje, morje.... ampak ali je to tisto, kar je pomembno? Meni in večini normalnih žensk je pomembnejša bližina, ki jo mamica nudi svojemu otroku v prvih mesecih njegovega življenja...in kasneje. Vsak se pa odloča po svoje.




Tudi sama poznam take primere.

Mah brezveze. Mi je hudo, ob prebiranju takih izjav kot jih imaš ti Anonimna. Pa to je samo moje mišljenje. Brala pa te teme ziher več ne bom.


_____________________________

Upanje umre zadnje!

Moja sreča je postala popolna 25.5.2008 ob 17.45, ko se nama je pridružil samo najin sonček Gal.

http://gal2505.moj-album.com/

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: porodniško nadomestilo
4.1.2008 20:49:27   
Naty*
karin24 kaj je pa blo tam grdo napisano??? To da če sam zase nekaj narediš, znaš celo življenje cenit denar, veš pa tudi, da to ni edina stvar, ki je v življenju pomembna.

Hvalabogu imava midva trenutno zelo zadovoljivo finančno stanje, vendar se še vedno zavedam in znam sočustvovati s tistimi, ki jim ne gre tako dobro. Ker sem bila tudi sama že precej na slabšem. In ne obsojam nekoga, ki se je odločil za otroka, kljub temu, da še nima stalne službe, svojega stanovanja, velikega avtomobila in 5000 EUR na računu za slabe čase. Res je, lahko se odločiš in čakaš, da se bo situacija spremenila. Kaj pa če se ne? Naj bodo zato vsi ti pari brez otrok? In mogoče bo nekdo, ki ima trenutno res 500 EUR prihodkov čez tri leta imel 2000 EUR in dve leti starega otročka. Pa tiste, ki čakate na popolno situacijo? Ne privoščim nikomur, ampak ne bodi sigurna, da ti potem, ko imaš vse, otrok kar pade z neba.... 

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: porodniško nadomestilo
4.1.2008 20:55:20   
tteeaa
Tale debata me je pa zelooo pritegnila, sem zdaj vse poste prebrala. in se odločila, da povem še svoje mnenje oz. zgodbo. Sama sem študentka, sicer absolventka, tako da mi do oktobra pripada še štipendija, potem pa več ne. V vsakem primeru bom dobila 175 EUR nadomestila in verjetno otroški dodatek. In tukaj se pri meni konča. Oče tega otroka je odšel en mesec po tem, ko sva izvedela, da sem noseča, tako da sem sama. Če se sprašujete, če je bilo načrtovano, naj povem, da ne, ni bilo načrtovano, ampak se je zgodilo in mi, tudi po tem, ko se ostala sama, niti na kraj pameti ni prišlo, da otroka ne bi obdržala. Nisem nasprotnica splava, ampak sama se nikoli ne bi odločila zanj.

In kljub vsemu bom preživela: oprema za dojenčka bo pač rabljena, oblekce bodo prispevali sorodniki, ki imajo otroke, in bom nekak zmogla. Imam tudi moralno podporo svojih staršev, kolikor se bo dalo tudi finančno, vendar je zaposlen samo ati, pa še on nima niti 1000 EUR plače. tako da sem jim hvaležna vsaj za moralno podporo.

Skratka, bom preživela. Sicer pa je je, kot lahko preberete spodaj, moj moto: Kar te ne ubije, te naredi močnejšo. In mene ta preizkušnja definitivno dela močnejšo!!!

Nisem se hotela nobenemu smilit, verjetno bom dobila (glede na prejšnje poste) tudi kakšno pripombo v smislu, kaj se pa grem, da si v  taki situaciji omislim otroka, ampak tako pač je in tako bo. Imela sem fanta s službo za nedoločen čas, imela sva skupno stanovanje, se pravi, urejene razmere, pa se je žal moj fant naekrat odločil, da vsega tege več noče in se vrnil k bivši.... ja, tudi to se dogaja.....

_____________________________

Kar te ne ubije, te naredi močnejšo!
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: porodniško nadomestilo
4.1.2008 21:06:47   
Anonimen
Jaz se pa podpišem pod Karin24. Država te ni dolžna preživljat. In dajte se tega zavedat.

(odgovor članu tteeaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: porodniško nadomestilo
4.1.2008 21:08:09   
TamaraJ
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Utopija. Pošlji taisti članek še na CNN, BBC in World News, lepo prosim.

Imeti otroka brez finančne stabilnosti ter se obenem zanašati na državo je neodgovorno in pika.



Pa ti res ne dojemaš al kaj?? Tukaj smo palile na mino zaradi stavka, da sta se ''komaj'' odločila za otroka pri ''skromnih'' dohodkih 6000€. Zakaj?? Mu s tem denarjem ne moreta omogočit zlate zobne ščetke posute z briljantki??? Ta izjava je res bolana. In vse skupaj se gre za to, da bi država morala pomagati mladim na začetku poti. Potem bodo itak dobili službo in si uredili vse ostalo. Za otroka pa bodo prestari. Zakaj zaboga pa misliš, da je porast nedonošenih otrok?? Ker preveč žensk čaka na ''idealno'' stanje in ko (če) to pride so stare 40 let. In zato bi država morala pomagati mladim družinicam. Ko doštudiraš rabiš kaj vse za službo,a? Izkušnje (študentsko delo se kao ne šteje), mlada ženska bo imela otroke in odpade,..... veze... Mlad moraš imeti otroke in si ustvarjati kariero kasneje. vse materialno se da. In kot je rekla Naty... otrok pa ne pade z neba kadar si zaželiš, ane?



_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: porodniško nadomestilo
4.1.2008 21:15:16   
Anonimen
Država te ni dolžna preživljat. In dajte se tega zavedat.


Država se je obvezala, da zagotavlja posebno varstvo za otroke in mladoletnike, za katere starši ne skrbijo.

Prav tako "obvezuje" starše, da imajo pravico in dolžnost vzdrževati, izobraževati in vzgajati svoje otroke.

Oboje določa slovenska ustava.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: porodniško nadomestilo
4.1.2008 21:45:01   
Anonimen
Pa ti res ne dojemaš al kaj?? Tukaj smo palile na mino zaradi stavka, da sta se ''komaj'' odločila za otroka pri ''skromnih'' dohodkih 6000€. Zakaj?? Mu s tem denarjem ne moreta omogočit zlate zobne ščetke posute z briljantki??? Ta izjava je res bolana.


Da, da. Seveda dojemam. Vendar dojemam v celoti.

Zakaj se mi zdi 5k eur malo? Zato, ker je potrebno za načrtovane otroke zagotoviti dovolj velik dom. Zato, ker je za shranjevanje izvornih celic potrebno odšteti 2k eur po otroku. Zato, ker je potrebno odšteti določeno vsoto na mesec za varčevanje, prostovoljno dodatno zdravstveno zavarovanje, prostovoljno dodatno pokojninsko zavarovanje, varčevanje za otrokovo šolnino, zavarovanje za avto in dom, itd. Zato, ker obstajajo fiksni mesečni stroški za vzdrževanje doma. Zato, ker je potrebno vsako leto registrirati ter vzdrževati dva avtomobila (ko otroci zrastejo pa še dva povrhu). Zato, ker dobri anatomski vozički ne pridejo v pralnem prašku, temveč je  za njih potrebno odšteti okoli 1k eur z lupinico vred. Zato, ker kuhinja ne pade z neba, temveč je potrebno za njo odšteti nekaj tisoč evrov. Zato, ker kopalnica ni zastonj in je za opremo dveh kopalnic spet potrebno odšteti nekaj tisoč evrov. Zato, ker plenice ne delijo z jutranjim časopisom, temveč je potrebno za njih odšteti precejšnjo vsoto na mesec. Zato, ker si morata starša kupovati vse stvari (od hrane, oblačil, obutve, kozmetike, itd), kar sta si kupovala preden sta se odločila za otroka. Zato, ker bodo otroci vedno otroci in bodo hočete ali nočete, zbadani s strani vrstnikov, če bodo nosili pulover, ki je že tretjič zašit na komolcu. Ma v nedogled bi lahko naštevala.

Jaz si brez pomoči svojih in njegovih staršev, kljub sorazmerno dobremu dohodku, ne predstavljam kako bi spravila vse skozi in resnično občudujem vse, ki znajo preživeti s 500 eur na mesec.

Nikogar ne obsojam za nič, saj smo konec koncev vsi samo ljudje, vendar ne razumem pa, zakaj me napadate, če postavim vprašanje, ki je meni nedojemljivo.

Namreč, če bi bil kje napisan recept kako preživeti s 500 eur na mesec, bi ga z veseljem prebrala in se morda tudi kaj naučila. Tako pa pač ne znam in porabim mesečno premosorazmerno s svojimi prihodki.


(odgovor članu TamaraJ)
  Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: porodniško nadomestilo
4.1.2008 22:27:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

Da, da. Seveda dojemam. Vendar dojemam v celoti.


Ne, ne dojemaš v celoti.

Ker zagotoviti otroku in svoji družini kakovostno življenje ni samo 500€ na mesec, ne 1.000€.....ne 5.000€.....ne 100.000€....

Je mnogo mnogo več.....ali pa mnogo mnogo manj. Če razumeš. Ko boš razumela. Enkrat. Mogoče.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: porodniško nadomestilo
4.1.2008 22:34:49   
Anonimen
Zakaj se mi zdi 5k eur malo? Zato, ker je potrebno za načrtovane otroke zagotoviti dovolj velik dom. Zato, ker je za shranjevanje izvornih celic potrebno odšteti 2k eur po otroku. Zato, ker je potrebno odšteti določeno vsoto na mesec za varčevanje, prostovoljno dodatno zdravstveno zavarovanje, prostovoljno dodatno pokojninsko zavarovanje, varčevanje za otrokovo šolnino, zavarovanje za avto in dom, itd. Zato, ker obstajajo fiksni mesečni stroški za vzdrževanje doma. Zato, ker je potrebno vsako leto registrirati ter vzdrževati dva avtomobila (ko otroci zrastejo pa še dva povrhu). Zato, ker dobri anatomski vozički ne pridejo v pralnem prašku, temveč je za njih potrebno odšteti okoli 1k eur z lupinico vred. Zato, ker kuhinja ne pade z neba, temveč je potrebno za njo odšteti nekaj tisoč evrov. Zato, ker kopalnica ni zastonj in je za opremo dveh kopalnic spet potrebno odšteti nekaj tisoč evrov. Zato, ker plenice ne delijo z jutranjim časopisom, temveč je potrebno za njih odšteti precejšnjo vsoto na mesec. Zato, ker si morata starša kupovati vse stvari (od hrane, oblačil, obutve, kozmetike, itd), kar sta si kupovala preden sta se odločila za otroka. Zato, ker bodo otroci vedno otroci in bodo hočete ali nočete, zbadani s strani vrstnikov, če bodo nosili pulover, ki je že tretjič zašit na komolcu. Ma v nedogled bi lahko naštevala.


Jaz si pa vse to lahko prvoščm pa mava pol manj dohodkauser posted image ....se je splačal ekonomijo študirat očitnouser posted image

Bedna tema v glavnem, nikul je ne bo konc.....je zmeri tku k so finance posredi.
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: porodniško nadomestilo
4.1.2008 22:50:00   
Lupita
Podpišem se pod AnjoPH, Karin24 in Aninimno, ki bi pošiljala članek na CNN user posted image - punce, sama ne bi mogla bolje  napisati. Dodala bi še tole: ne mislim, da je 5k € na mesec bajno veliko ali premalo - zdi pa se mi, da je dovolj.

In tudi se mi ne zdi prav, da nas tiste, ki nam starši lahko pomagajo pri osamosvojitvi, obravnavate kot manjvredne in manj marljive. Jaz sem dala vse od sebe v vseh šolah, se še vedno izobražujem na svojem in tudi na drugih področjih - delam nadure in sem 100% pri delu, tudi večino vikendov! Zavedam pa se, da sem imela to veliko srečo, da so mi starši priskočili na pomoč, ko sem jih potrebovala, da se postavim na noge - in naj vam povem tole - tudi jaz bom svojim otrokom pomagala, kolikor bom lahko, upam, da mi bo to dano, ker lažje kot je nam, jim verjetno ne bo. Zaradi subvencij države pa zanesljivo ne!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: porodniško nadomestilo
4.1.2008 22:54:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Bedna tema v glavnem, nikul je ne bo konc.....je zmeri tku k so finance posredi.


Zakaj bi bila bedna user posted image


Zato k je zmeri isto. Tist k nima nič ma ljubezen, tist k ma dnar nima ljubezni, niti sočutja....pa prerekanja čigavi otroc bodo srečnejš ipd..
Mislm tako kot ni višek denarja pogoj da bo otrok srečen in ljubljen tud pomanjkanje ni. Ne živijo vsi otroc v pomanjkanju ful srečno, niti bogataški ne vsi nesrečno. Keš pr sreči ne igra nobene vloge. Igra pa vlogo pr tem da preživiš, si zmožen sam zase skrbet, si samozadosten v finančnem smislu.
Pa če ne sočustvuješ z parom k se z 500€ dohodka zavestno odloči za otroka in pol neki jamra in čaka na pomoč drugih, še nisi slab človk. Mogoče sam mal bl racjonalen kot ta par.
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: porodniško nadomestilo
4.1.2008 22:56:06   
Lupita
Še tole, seveda je ljubezen najpomembnejša - to vemo vsi, upam vsaj.

Res je pa tudi, da imamo ljudje različne standarde, ko pride do materialnih stvari. Ampak znanje je tudi pomembno, zapomnite si - to je edina prava stvar, ki jo imate in skoraj nič ne stane - ZAENKRAT! Rada bi pa verjela, da bom sposobna čez toliko in toliko let svojim otrokom (če jih bom imela) nuditi najboljšo izobrazbo - to je prava naložba.

Ljubezen pa je predpogoj, ampak ne za preživljanje, za življenje!

(odgovor članu Lupita)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: porodniško nadomestilo
4.1.2008 23:33:17   
Lupita
Pa če ne sočustvuješ z parom k se z 500€ dohodka zavestno odloči za otroka in pol neki jamra in čaka na pomoč drugih, še nisi slab človk. Mogoče sam mal bl racjonalen kot ta par.
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Se strinjam.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 0:04:34   
Katy13
popolnoma se strinjam, da bi država morala poskrbeti za nosečnice  oz. mlade mamice, da bi dobivale več denarja. Cenzusi so res zelo nizki, nadomestila pa tudi.

Obrigit - moram pa te popravit, da kljub finančnim stiskam število rojstev v Slo narašča.

_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu obrigit)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 1:00:26   
Katy13
Karin24 - ne vem od kje ti podtek, da so štipendije visokeuser posted image  Sama sem podiplomska študentka, povprečje ocen imam nad 9, imam Zoisovo štipendijo in dobim 255 evrov. Meni osebno se to ne zdi veliko.

Mogoče boste narobe razumele moj prejšnji post, vendar sem ga napisala,ko sem brala prvo stran. Sedaj pa ko sem prebrala vse psote, sem ugotovila, da moram malo bolj razložiti svoje mnenje.

Tudi sam sem študentka in trenutno user posted image . Lani sem opravila pripravništvo in sedaj se moram odločiti ali se bom odločila za porodniško ali bom še naprej prejemala štipendijo +175 evrov. ZA otroka sva se odločila premišljeno, ker ne mislim čakat na redno službo še 10 let, ker ne bi rada imela otrok pri 40 letih. Verjamem, da bova imela dovolj denarja (njegova plača + moji dohodki - kar pač bo). Čeprav sem 2 leti nazaj diplomirala do sedaj še nisem iemla redne službe in se niti ne kaže, da bi jo v prihodnosti imela. Držala sem se načela, da je pomembno znanje in se vpisala na podiplomski študij. Verjamem, da se mi bo to enrkat povrnilo, samo vprašanje je kdaj in če takrat ne bi bilo prepozno, da bi imela prvega otroka. Samo upam lahko, da se mi bo po končani porodniški ponudila služba, pa četudi le kakšno nadomeščanje.

Je pa res, da se v tej naši preljubi državici socialna pomoč preveč izkorišča. Pozanm ljudi, ki imajo dokončano OŠ oz. mogoče poklicno in se sami hvalijo zakaj bodo hodili v službo, če pa dobijo 205 evrov socialne pomoči, nekaj malega še naredi privat in dobi plačo, ki bi jo dobil, če bi delal. Je pa 24 ur na dan doma. Sama ne bom nikoli prišla na svojo plačo (socilna pomoč + popoldansko delo na črno) in mi je cilj, da si čim prej najdem službo, vendar vsi niso takšnega mnenja in po moje je takšne potrebno kritizirati.

Naj za konec dodam še to, da sem vedno govorila, da bom imela otroka, ko bom imela preskrbljeno stanovanje, redno službo..., lani sem bila postavljena v situacijo iskanje službe in ugotovila, da če bom čakala na to, da bom kar hitro prestara, ker ko se enkrat odločiš za aotroka, ta ne pade iz neba.

_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu Katy13)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 8:06:59   
Naty*
IZVIRNO SPOROČILO: Lupita

In tudi se mi ne zdi prav, da nas tiste, ki nam starši lahko pomagajo pri osamosvojitvi, obravnavate kot manjvredne in manj marljive.


Hvala si sama vse povedala zakaj. Ravno zato, ker so v vašem primeru (ja zdej vas je že več, da ma Anja PH družbo user posted image ) s svojim denarjem očitno dosegli, da so se njihovi otroci izšolali, medtem so pa pozabili, da je otrokom potrebno dati tudi čut za sočloveka. In zgodba se ponavlja...

Sicer bom nehala sodelovati pri tejle temi, ker je res vse skupaj mlatenje prazne slame. Lažje je dat nekomu 100 EUR (tud če nimaš 5000 na mesec), kot pa mu pri teh letih vcepit čut za moralo.

Katy13 glede tvoje odločitve bi ti pa povedala za primer ženske, ki mi je razlagala svojo zgodbo. Je ženska na zelo vplivnem položaju na pravnem področju, z dvema odraslima otrokoma. Nosečnost jo je presenetila, ko je še študirala in se je takrat odločila, da bo dvojčka obdržala. Po porodu se je takoj vrgla nazaj v študij in dokončala pravo ter, kot sem že rekla, od takrat dosegla zelo veliko. Pa vendar mi je zaupala, da če bi se še enkrat odločala, bi izkoristila čas s svojima otrokoma, dokler sta jo najbolj rabila.Tega nikoli ne dobiš nazaj. Zato mislim, da si se prav odločila. Za vse ostalo je še čas, če je le človek dovolj vztrajen. tteeaa tud zate velja isto.

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu Lupita)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?