|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 8:53:00   
Estrella*

Obrigit - moram pa te popravit, da kljub finančnim stiskam število rojstev v Slo narašča.



Seveda narašča in je ena napisala tudi zakaj. Ta trend se bo kmalu ustavil, ker začnejo z rojevanjem generacije po 80 letu, ki pa jih je bistveno manj kot nas hipijev iz 70´.
 
Vsaj kolikor poznam ljudi okoli sebe, se je tudi miselnost malo spremenila in se veliko parov odloča za 3 ali celo 4 otroka.
Znano pa je, da se vedno več otrok rodi v kriznih, ekonomsko slabih časih.
 
Da otroku nudiš tisto kar resnično potrebuje mogoče res ne zadošča 500eu, vendar mislim, da je bila ta cifra mišljena bolj kot ne na na en dohodek. Skupaj s partnerjem je verjamem višja. Vsaka podpora naj bo to prijateljev, staršev in države je pa vedno dobrodošla in ne bi smel nobeden imeti slabe vesti, če sprejme pomoč, ki jo resnično potrebuje. Iskoriščanja pa bodo na žalost vedno prisotna in jih izkoreniniš lahko le, če vse skupaj ukiniš. S tem pa bi bili vsi na slabšem...
 
Rada bi od AnjePH zvedela, kolikšen znesek, ki ga družina potrebuje je potreben, da normalno, dostojno živi???
 
Država je odgovorna za višino plač in določenim poklicom (prodajalci, strežnice, snažilke) izplačuje takšne plače, da dejansko niso za preživetje, pa ti ljudje za to niso odgovorni!!!!!! RABIMO JIH IN SMO LAHKO VESELI, DA KDO SPLOH OPRAVLJA TAKA DELA. A TO DOJAMEŠ, TU JE DEJANSKI PROBLEM, NE V SAMIH LJUDEH!!!!!!TU GOVORIMO O LJUDEH, KI SE JIM NE DA PRILOŽNOSTI IN NE O LJUDEL LENUHIH, KI DRŽAVO IZKORIŠČAJO.
Pri nas so določene branže previsoko plačane in spet druge prenizko. Ko bomo to uspeli uravnovesit, potem tudi takih tem ne bo potrebno odpirati!!!!
 
Živela sem v Nemčiji in vem kako je tu poskrbljeno za otroke. Tam dejansko lahko človek normalno žive ne glede na to ali je zdravnik ali pa navadni delavec.

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   [Brisano sporočilo]
5.1.2008 11:40:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 11:52:00   
Anonimen
Hruška debeluška. Tvoji komentarji niso konstruktivni. Ne zdi se mi smotrno pregovarjati se z nekom, ki za argument uporablja primerjavo današnjega načina življenja z načinom življenja v preteklosti.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 12:08:37   
Estrella*
Anjaph, način življenja se je res spremenil in ga težko primerjamo z današnjim, pa vedar smo ljudje ostali še vedno enaki  in v osnovi z enakimi potrebami za preživetje.
Dejstvo je, da smo si nagrmadi cel kup materialnih stvari, ki so popolnoma nepotrebne oz. jih lahko smatramo za luksuz.
Edina razlika je ta, da bo nekdo , ko ima več sredstev vozil boljši avto in za zavarovanje in vzdrževanje plačeval neprimerno več kot neki povprečnež, ki bo pač vozil slabši avto z nižjimi stroški vzdrževanja. Ti kupiš kruh za 3e, on pa za 1e.....
To je vsa razlika.

Jaz ti želim le to, da boš rodila zdravega otroka in ga s svojim načinom razmišljanja ne boš preveč razcvadila, kajti to te bo najbolj teplo. Velikokrat slišiš....ja pa kaj mu je, saj sem mu vse v rit stlačil, sedaj pa mi tako vrača.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 12:11:52   
Taula
Jaz si brez pomoči svojih in njegovih staršev, kljub sorazmerno dobremu dohodku, ne predstavljam kako bi spravila vse skozi in resnično občudujem vse, ki znajo preživeti s 500 eur na mesec.


Kaj pa ko bodo umrli? Aja...čakaš na dediščino. user posted image  Jao sram te je lahko....lastnega otroka ne moreš vzdrževati brez staršev. A se nisi hvalila da je treba iti v šole, da si sam lahko zagotoviš super life. Pač na začetku napiši da si razvajena ritka katero živijo starši še kar.user posted image

Neanonimna Taulauser posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 12:21:11   
Anonimen
Karin24 - ne vem od kje ti podtek, da so štipendije visoke Sama sem podiplomska študentka, povprečje ocen imam nad 9, imam Zoisovo štipendijo in dobim 255 evrov. Meni osebno se to ne zdi veliko.


No vidiš, meni se pa zdi to ful veliko. Ker nekateri za 8 ur dela vsak dan, dobijo tolko plačo.
Pa midva sva se tud med mojim študijem odločila za otroka, sam je on redno zaposlen in sva zračunala da prideva čist normalno skoz. In štipendiji se ti ni treba odpovedat če dobivaš nadomestilo. To velja samo za penzijo da moreš izbrat med enim in drugim. Lahko imaš tistih 175€ al kolk in štipendijo. Eno ne izključuje druzga. In to znese 430€ sam zate. To pa ni tako malo, če ima še fant dobro plačo(recmo povprečno). Se da čist fajn zvozit z takim denarjem.
Z 500€ se pa po moje ne da.
Jaz nimam nič proti študentkam mamicam, proti ljudem z nizkimi dohodki z otroki.
Živcirajo me pa ljudje ki trdijo da morajo drugi poskrbet za njih. Sami mormo zase poskrbet. Noben drugi. Super če kdo pomaga. Samo v prvi vrsti moramo sami zase poskrbet.
Isto velja za ljudi k so jim tastari vse k riti prnesli. Isto sranje k tisti k prčakujejo da jim bo država.
Odrasel človek naj sam zase skrbi, država naj pa priskoči na pomoč takrat ko se kaj zalomi, kdo ostane brez službe ipd.
Ne pa da načrtno delaš na tem da te bodo drugi preživljali.
In jaz imam čut za sočloveka. In spoštujem ljudi. Sam take k si probajo pomagat, so delavni, jim ni panike recmo v fabrko it delat z diplomo če druzga ni, take spoštujem. Take ki so zmožni preživet z tistim kar dobijo. K so skromni al pa pač ne če jim ni treba bit.
Ne spoštujem pa ljudi k od drugih pričakujejo da bodo za njih delal, in ki čakajo da jim kej na mizo prleti brez da rit premaknejo. Takih pa res ne spoštujem. In se niti ne mislim opravičevat zarad tega.

(odgovor članu Estrella*)
  Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 12:29:19   
TamaraJ
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

Zato, ker je za shranjevanje izvornih celic potrebno odšteti 2k eur po otroku.

Draga moja, hvala bogu da imata denar. Če bo vajin otrok zbolel bo seveda preživel, ker bosta dala shraniti izvorne celice. vsi ostali reveži pa ne, ker sta bila mama in ata tako neodgovorna, da nista imela tega usranega denarja še za to. Ti si malo obremenjena se mi zdi. Jaz pa sem eden izmed norcev, ki se bo prepustila poti življenja, kakršnakoli pač je in v tem uživala. In moji otroci bodo mogoče podlegli kaki hudi bolezni, ker idiotska mati ni shranila izvornih celic. Le kako je človeštvo preživelo do sedaj se sprašujem.

Zato, ker je potrebno odšteti določeno vsoto na mesec za varčevanje, prostovoljno dodatno zdravstveno zavarovanje, prostovoljno dodatno pokojninsko zavarovanje, varčevanje za otrokovo šolnino, zavarovanje za avto in dom, itd.

Matr, pa mi smo res čarovniki. Za vse to varčujem s petino tvojih dohodkov.

Zato, ker obstajajo fiksni mesečni stroški za vzdrževanje doma. Zato, ker je potrebno vsako leto registrirati ter vzdrževati dva avtomobila (ko otroci zrastejo pa še dva povrhu).

Uauuu, kakšna super mama. jaz sem si svoj avtomobil vzdrževala sama, ne boš verjela.

Zato, ker dobri anatomski vozički ne pridejo v pralnem prašku, temveč je  za njih potrebno odšteti okoli 1k eur z lupinico vred.

ne morem verjet, pa mi smo vsi preživeli v desetkrat podedovanih, neanatomskih, grdih starih vozičkih.

Zato, ker kuhinja ne pade z neba, temveč je potrebno za njo odšteti nekaj tisoč evrov. Zato, ker kopalnica ni zastonj in je za opremo dveh kopalnic spet potrebno odšteti nekaj tisoč evrov.

Lubica, tole je en sam luksuz. Nam gre kuharija kar dobro v cenejši kuhinji. Pa nismo se še zastrupili.


Zato, ker plenice ne delijo z jutranjim časopisom, temveč je potrebno za njih odšteti precejšnjo vsoto na mesec.

Hmmmm
Zato, ker si morata starša kupovati vse stvari (od hrane, oblačil, obutve, kozmetike, itd), kar sta si kupovala preden sta se odločila za otroka.

user posted image

Zato, ker bodo otroci vedno otroci in bodo hočete ali nočete, zbadani s strani vrstnikov, če bodo nosili pulover, ki je že tretjič zašit na komolcu.

Ti si res bolana in tebe bo ta materializem pokopal. Res ti želim, da prideš k sebi in dojameš bistvo obstoja. Da dojameš, da so v življenju pomembne druge stvari. Želim ti, da se sprostiš in zadihaš globje. In se umiriš. Včeraj sem napisala, zakaj bi država morala pomagati. In da nimajo vsi sreče, da so tako finančno obdarjeni kot si ti. In nehaj biti žaljiva do ljudi, ki ne živijo tako kot ti. Dejstvo je, da bi država MORALA ukrepat, da imajo mladi otroke. Ker se s tem zmanjša zdravstveno tveganje za mater in otroka. Ti ljudje bodo kasneje ustvarili nekaj več. Kot sveže doštudiran brez pomoči staršev pa imaš malo možnosti in traja leta, da (če sploh) dosežeš spodoben dohodek.

Ma v nedogled bi lahko naštevala.

Jaz si brez pomoči svojih in njegovih staršev, kljub sorazmerno dobremu dohodku, ne predstavljam kako bi spravila vse skozi in resnično občudujem vse, ki znajo preživeti s 500 eur na mesec.

Le daj, le daj. Očitno so te dobro razvadili...

Nikogar ne obsojam za nič, saj smo konec koncev vsi samo ljudje, vendar ne razumem pa, zakaj me napadate, če postavim vprašanje, ki je meni nedojemljivo.

Ne razumeš...verjamem

Namreč, če bi bil kje napisan recept kako preživeti s 500 eur na mesec, bi ga z veseljem prebrala in se morda tudi kaj naučila. Tako pa pač ne znam in porabim mesečno premosorazmerno s svojimi prihodki.

Blagor tebi, ane?




_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 12:32:16   
TamaraJ
IZVIRNO SPOROČILO: Lupita

delam nadure in sem 100% pri delu, tudi večino vikendov!



Škoda je vikandov, ko nisi z družino. Zame so neprecenljivi in denar res premalo vreden, da bi odškrtnila čas, ko sem z otrokom.


_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu Lupita)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 12:37:33   
TamaraJ
IZVIRNO SPOROČILO: Naty*

Hvala si sama vse povedala zakaj. Ravno zato, ker so v vašem primeru (ja zdej vas je že več, da ma Anja PH družbo user posted image ) s svojim denarjem očitno dosegli, da so se njihovi otroci izšolali, medtem so pa pozabili, da je otrokom potrebno dati tudi čut za sočloveka. In zgodba se ponavlja...

user posted image user posted image

Sicer bom nehala sodelovati pri tejle temi, ker je res vse skupaj mlatenje prazne slame. Lažje je dat nekomu 100 EUR (tud če nimaš 5000 na mesec), kot pa mu pri teh letih vcepit čut za moralo.

Katy13 glede tvoje odločitve bi ti pa povedala za primer ženske, ki mi je razlagala svojo zgodbo. Je ženska na zelo vplivnem položaju na pravnem področju, z dvema odraslima otrokoma. Nosečnost jo je presenetila, ko je še študirala in se je takrat odločila, da bo dvojčka obdržala. Po porodu se je takoj vrgla nazaj v študij in dokončala pravo ter, kot sem že rekla, od takrat dosegla zelo veliko. Pa vendar mi je zaupala, da če bi se še enkrat odločala, bi izkoristila čas s svojima otrokoma, dokler sta jo najbolj rabila.Tega nikoli ne dobiš nazaj. Zato mislim, da si se prav odločila. Za vse ostalo je še čas, če je le človek dovolj vztrajen. tteeaa tud zate velja isto.


user posted image user posted image Se podpišem. Tega res marsikatera ne razume. Kariero lahko gradiš kadarkoli. Časa, ki si ga izgubil pa NIKOLI ne moreš dobiti nazaj. In otroci zrastejo... ti jim materialno omogočiš marsikaj... vendar si zamudil najlepše trenutke v življenju, ko si sedel za mizo v pisarni in ''reševal svet''


_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 13:00:37   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

Pa ti res ne dojemaš al kaj?? Tukaj smo palile na mino zaradi stavka, da sta se ''komaj'' odločila za otroka pri ''skromnih'' dohodkih 6000€. Zakaj?? Mu s tem denarjem ne moreta omogočit zlate zobne ščetke posute z briljantki??? Ta izjava je res bolana.


Da, da. Seveda dojemam. Vendar dojemam v celoti.

Zakaj se mi zdi 5k eur malo? Zato, ker je potrebno za načrtovane otroke zagotoviti dovolj velik dom. Zato, ker je za shranjevanje izvornih celic potrebno odšteti 2k eur po otroku. Zato, ker je potrebno odšteti določeno vsoto na mesec za varčevanje, prostovoljno dodatno zdravstveno zavarovanje, prostovoljno dodatno pokojninsko zavarovanje, varčevanje za otrokovo šolnino, zavarovanje za avto in dom, itd. Zato, ker obstajajo fiksni mesečni stroški za vzdrževanje doma. Zato, ker je potrebno vsako leto registrirati ter vzdrževati dva avtomobila (ko otroci zrastejo pa še dva povrhu). Zato, ker dobri anatomski vozički ne pridejo v pralnem prašku, temveč je  za njih potrebno odšteti okoli 1k eur z lupinico vred. Zato, ker kuhinja ne pade z neba, temveč je potrebno za njo odšteti nekaj tisoč evrov. Zato, ker kopalnica ni zastonj in je za opremo dveh kopalnic spet potrebno odšteti nekaj tisoč evrov. Zato, ker plenice ne delijo z jutranjim časopisom, temveč je potrebno za njih odšteti precejšnjo vsoto na mesec. Zato, ker si morata starša kupovati vse stvari (od hrane, oblačil, obutve, kozmetike, itd), kar sta si kupovala preden sta se odločila za otroka. Zato, ker bodo otroci vedno otroci in bodo hočete ali nočete, zbadani s strani vrstnikov, če bodo nosili pulover, ki je že tretjič zašit na komolcu. Ma v nedogled bi lahko naštevala.

Jaz si brez pomoči svojih in njegovih staršev, kljub sorazmerno dobremu dohodku, ne predstavljam kako bi spravila vse skozi in resnično občudujem vse, ki znajo preživeti s 500 eur na mesec.

Nikogar ne obsojam za nič, saj smo konec koncev vsi samo ljudje, vendar ne razumem pa, zakaj me napadate, če postavim vprašanje, ki je meni nedojemljivo.

Namreč, če bi bil kje napisan recept kako preživeti s 500 eur na mesec, bi ga z veseljem prebrala in se morda tudi kaj naučila. Tako pa pač ne znam in porabim mesečno premosorazmerno s svojimi prihodki.




Ti si pa ena resnično razvajena kura. Oprosti, ko sem to prebrala, mi je prvo padlo to na pamet. Ne morem verjet, da nekateri s takimi dohodki rabite še pomoč staršev. Kaj potem so starši neki hudi bogataši ali kaj?
Ne rečem, da ti starši pomagajo pri osamosvojitvi in pri tem, da prideš do stanovanja ipd. ampak čakaj malo, ljudem z dosti manjšimi prihodki rata imeti 2 otroka, plačevati kredit in še kam it na počitnice. Pač pametno razmišljajo in pametno vložijo denar. Nisem se misla vmešavat v to temo, ker mi je čisto mimo, ampak tole kar si ti napisala, je pa res smešno za zjokat. Koliko pa je potem visok prihodek za dostojno življenje?
Pa ne govort bedarije o zbadanju otrok. Otroci, ki ne bodo dobili vsak dan nove igrače ali tono njih za rojstni dan, bodo znali bolj ceniti tisto, kar imajo.
Pa briga me, kaj si misliš o mojem komentarju.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 13:14:15   
Roberta69
Vidim, da ste razkurjene kot 100 user posted image ...

DELO PREK ŠTUDENTSKEGA SERVISA + 175 EUR
Mene pa zanima predvsem nekaj, ali katera ve, če je možno teh 175 evrov prejemati občasno, se pravi, da bi kakšen mesec raje delala prek študenta, kak mesec pa vzela teh 175 evrov. Namreč itak se mi zdi prav absurdno, da če prejemaš teh "bednih" 175 evrov (ki vseeno niso = 0!), ne smeš delat prek študenta, butasto pa zato, ker delo prek študenta ni nek reden prihodek. Oziroma, ali veste, kje točno se lahko o tem pozanimam.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 13:17:43   
tweetek
Jah, kavaliteta življenja je zelo relativna stvar - verjamem da se tebi zdi tvoj prihodek "primeren " za ustvarjanje družine, meni se pa moj zdi "primeren" - gre zato kako si navajen živeti in kje živiš pa seveda tudi kaj ocenjuješ kot kvaliteto življenja. Jaz in moj mož imava skupaj eno plačo (njegovo, dobi približno 800 - 900 EUR) , zraven še prevajam, ampak ne veliko ker moram imeti dovolj časa za študij, zaslužim v povprečju okrog 150  - 200 EUR. To se tebi in še komu najbrž zdi preklemano malo, nama pa je dovolj. Živiva na podeželju, v dvojčku kjer si deliva stroške s sosedi, kurimo na drva, ki jih delamo sami, hrano kupujeva v Lidlu, veliko pa tudi tašča prispeva z domačimi jajčki in zelenjavo. In ne boš verjela, kljub najinim majhnim prihoidkom imava že kupljen npr voziček za otroka, opremila sva si stanovanje (sicer s pomočjo staršev, veliko pa s pomočjo lastne ustvarjalnosti) in tudi na dopust greva - ne na sejšele, nama je Korčula dovolj dobrauser posted image . Poleg tega je moj mož izredni študent in si plačuje šolnino. Imava tudi internet in kabelsko. Živiva blizu naravi in imava vsak svoje konjičke. Skratka če mene vprašaš je najina kvaliteta življenja superuser posted image . Je pa res da pri opremi za dojenčka pač ne bova mogla nakupit vsega  - veliko bova podedovala. Ampak tudi jaz kot tretji otrok nisem imela nič novega, pa sem preživela user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 13:22:34   
tweetek
Aja, še moj point - kvaliteta življnja v veliki meri ni odvisna od prihodkov - važno je da jih je dovolj za osnovne potrebe, ostali "luksuz" pa je če mene vprašaš zastonj. Za ljubezen, spoštovanje v družini, dobre odnose in kvalitetno preživljanje prostega časa ne potebuješ denarja.

Aja, pa še ena opomba - res je, da nama ni treba plačevati najemnine in živiva na podeželju kar močno zmanjša stroške bivanja - v Ljubljani najini prihodki ne bi zadostovali za pokritje osnovnih potreb. Zato seveda ful podpiram to, da bi morala bit sociala boljša in predlagam da gremo mamice na štrajkuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tweetek)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 13:27:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

Zato, ker plenice ne delijo z jutranjim časopisom, temveč je potrebno za njih odšteti precejšnjo vsoto na mesec.


Glede na to, da znaš dobro računati do 5.000....bi lahko vedela,da plenice v današnjem času stanejo relativno malo :).

(odgovor članu TamaraJ)
  Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 13:31:56   
tweetek
Ojej, če bi vse poste prebrala sploh ne bi nič napisala - punce, ne se jezit nanjo, človek ki je mel celo življenje veliko ne zastopi kako je če imaš malo, pa ni treba da je slab zarad tega. Mam eno bogato prijateljico ki na te stvari popolnoma enako gleda in jo je skoraj kap ko sem rekla da sem noseča. 

(odgovor članu tweetek)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 13:39:55   
tweetek
Roberta če prav vem, ti lahko mirno delaš preko študenta-  to ne izljučuje nadomestila za porodniško (za študentke). Je pa res da se šteje to kar zaslužiš preko študenta v višino otroškega dodatka - skratka če delaš preko študenta je otroško dodatek nižji.

(odgovor članu tweetek)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 13:49:02   
Naja30
Tudi jaz mislim, da lahko delaš preko študenta in hkrati prejemaš porodniško.

(odgovor članu tweetek)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 13:59:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Tudi jaz mislim, da lahko delaš preko študenta in hkrati prejemaš porodniško.


Mislim da ne smeš. Bom pa še preverla.
Dobivaš lahko porodniško in štipendijo. Delat pa mislim da ne smeš ko jo dobivaš.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 14:00:35   
Peli
Kolk ste smešne!!!  user posted image

Jest čist verjamem da tisti ki ima 5000EUR, ne živijo kej dost bolje kot tisti z 1200EUR, več maš...več zapraviš, mogoče se nam ki nimamo toliko zdi da zapravlajo za brezvezne stvari... recimo zakaj bi kupila plenice za 12 Eur, če jih lahko za 7, zakaj bi kupila nove otroške cunje, če lahko dobim rabljene, ki izgledajo kot nove... Prav tako se tistih 5000EUR zapravi. Mislim da če bi tudi me bile navajene na 5000EUR na mesec - nam denar nebi ostajal user posted image .
Midva sva nekaj časa hodil čez mesec s 500EUR, zdej ko še jest zaslužim, nama čist nč ne ostane, čeprav je nekaj več denarja...

Kar pa se tiče tega nadomestila od socialne  -  je pa lahko državo sram!!!

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 14:17:19   
tweetek
Se strinjam peli, tud jaz bi gotovo znala zapravt 5000 EUR user posted image user posted image user posted image ... A kera ne bi?
Ja Karin če kaj zveš glede tega se priproročam jaz sem namreč milsna normalno delat naprej, ker delam od doma.... A kaj veš kako je če delaš preko avtorske pogodbe?

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 15:36:03   
Anonimen
Veste kaj je pa meni najbolj smešno? A kuhinjo in kopalnico vsako leto opremljaš? Midva sva jo letos, za kuhinjo, leseni deli sva dala 1300€ za 5.5 m, pa če ne poveva, vsak misl, da je bla ful več. Pa v kopalnico lahko daš tud ploščice, ki nimajo zlatega roba, pa so vseen lepe. Aja, pa izvorne celice - Anja ph - želim tebi in vsem zdrave otroke, da nikoli ne bi potrebovale teh celic.
Me zanima, koliko imaš delovne dobe oz. delovnih izkušenj, da lahko pametuješ. Mislm, da so na forumu ženske, ki so zrelejše, z več izkušnjami, manjšimi dohodki, pa lahko morda katera pove, da ni potrebovala vsega luksuza. In še nekaj - otroci, ki imajo polno rit vsega, so velikokrat zelo neamostojni. Zakaj? Dr. Ščuka je rekel: "Če daš npr. otroku jest, predn je začuti potrebo po hrani, če mu kupiš smučke, predn začuti željo po smučanju... mu s tem ne narediš nič dobrega. Zakaj? Ker bo ob najmanjši prepreki pogorel. Ne bo znal priti do stvari, ki si jih bo zaželel, če mu le-te ne bodo padle v naročje." In s tem se popolnoma strinjam. Če želi biti človek uspešen, mora kdaj začutiti potrebo po stvareh.

(odgovor članu tweetek)
  Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 15:36:45   
TamaraJ
Mislim, da je avtorska pogodba ločena in da lahko prejemaš porodniško in delaš preko avtorske. Mislim samo, da je potrebno potem pri dohodnini to prijaviti. Jaz sem delala bolj za kakšne prilike (čestitke, unikatne izdelke...) ampak sem to prijavila kot dopolnilno delo, kjer lahko zaslužiš do povprečne letne plače in seveda lahko delaš za stranke, ki zahtevajo račun. Avtorska se mi zdi, da je nekaj podobnega. Pozanimaj se na upravni enoti.

_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu tweetek)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 16:02:04   
Lupita
Draga Naty,

ne mislim se opravičevati, ker so mi starši pomagali do stanovanja, kjer živim si ga sama ne bi mogla kupiti niti s 3000 euri na mesec (pa jih še zdaleč nimam toliko), če razdelim znesek, ki ga ima par v gospodinjstvu anonimne. Veliko delam za vsak euro, ki ga zaslužim in da te razočaram - sploh nismo bogati ne po enih ne po drugih kriterijih.

Sama izobrazba me pa ni stala čisto nič, niti mojih staršev, knjige res ni težko dobiti, samo brati je treba znati - tudi jaz sem si sposojala knjige v knjižnici! Da bi se pa opravičevala zato, da sem doštudirala, Naty, in če obsojaš kogarkoli, ki ima drugačno mnenje, še ne pomeni, da imaš prav in pravico pljuvati po drugih!

Kar se tiče pa debate, je pa prav, da se o tem govori, da se povejo mnenja, in sploh ni point v tem, kdo ima prav in narobe, ker imajo ljudje za svoje življenje pravico sami odločati! To je pravica do odločitve, ki je največ, kar lahko človek ima!!! Vsak se zase odloči kako in kaj! In prav je tako. Da pa bi pljuvala po ljudeh zato, ker imajo več kot jaz, Naty?! Ne, hvala, ne bi ti bila rada podobna!

Tvoji posti pa več povedo o tebi kot o drugih!



(odgovor članu TamaraJ)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 16:11:54   
Čmrlika
Tri ure branja mi je vzelo, pa da ne komentiram raje...user posted image user posted image user posted image  vsem, ki ste "zaključile" anonimne kure.Res! Se strinjam-lepo je met polno rit, pa drugim pamet solit,kot anonimna! Pustite punci veselje z njenimi 6000 euri, pa ji ne dajte več veselja na tem forumu!!!user posted image user posted image user posted image  Predlagam, da ji nehamo sploh komentarje nazaj dajat, pa naj ma pol svoje veselje...Temo-tisto prvo izvorno, pa ste tako že dobro obdelale...Edino še eno pošto na kako ministrstvo pa na pop tv- tu pa se podpišem. Takoj!!!user posted image user posted image user posted image  
Lep dan vsem skupaj, pa hvala ker ste me malo ene raspiz..pa zdaj zarad tega bolj cenim kar imam....user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu TamaraJ)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 16:30:54   
Naty*
Draga Lupita user posted image !

Mogoče si napačno ocenila, da pljuvam po kom, ki ima več kot jaz. Tako kot jaz ne vem kakšen je tvoj status, tako ti ne veš kakšen je moj. Tudi jaz sem sama poskrbela za svoje šolanje in stanovanje in avto in še bi se lahko naštevalo. Ampak prav zaradi tega, ker mi ni bilo nič k riti prinešeno znam ceniti delo vsakega človeka in tudi vsakega človeka zaradi tega kakršen je, ne pa zaradi tega koliko ima. Ne prenesem pa ljudi, ki se imajo zaradi svojega statusa za kaj več od ostalih. Kdo tebi ali Anji PH daje pravico misliti, da so otroci v družini, kjer nimajo dveh kopalnic za kaj prikrajšani? In da zbujata slabo vest ženskam, ki so se odločile za otroke, kljub temu da ne zaslužijo 5000 EUR mesečno?

Prepričana pa sem, da moji posti povedo o meni točno tisto, kar hočem da povedo. In zato nisem anonimna. Prav imaš, vsak ima pravico do svojega mnenja. Ampak če je tvoje mnenje tako, da žali ljudi, ki jim pa starši žal niso mogli pomagati niti do stanovanja, ga včasih raje zadrži zase. Sama imam rada ljudi in če me kaj razjezi je to nespoštovanje in krivica, ki se dogaja nekaterim. In da brez slabe vesti obsojaš kogarkoli, ki nima toliko v žepu kot ti....zamisli si, kdo bi rad bil tebi podoben.

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Želje
buči

Kaj si trenutno najbolj želiš?

Zdravja, sreče, ljubezni. (69%)

Denarja, finančne brezskrbnosti, konca recesije. (14%)

Snega. (6%)

Dopusta in brezskrbnosti. (5%)

Tišine. (3%)

Nore žurke. (2%)


Število vseh glasov: 293

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!