|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 16:48:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lupita

Draga Naty,

ne mislim se opravičevati, ker so mi starši pomagali do stanovanja, kjer živim si ga sama ne bi mogla kupiti niti s 3000 euri na mesec (pa jih še zdaleč nimam toliko), če razdelim znesek, ki ga ima par v gospodinjstvu anonimne. Veliko delam za vsak euro, ki ga zaslužim in da te razočaram - sploh nismo bogati ne po enih ne po drugih kriterijih.

Sama izobrazba me pa ni stala čisto nič, niti mojih staršev, knjige res ni težko dobiti, samo brati je treba znati - tudi jaz sem si sposojala knjige v knjižnici! Da bi se pa opravičevala zato, da sem doštudirala, Naty, in če obsojaš kogarkoli, ki ima drugačno mnenje, še ne pomeni, da imaš prav in pravico pljuvati po drugih!

Kar se tiče pa debate, je pa prav, da se o tem govori, da se povejo mnenja, in sploh ni point v tem, kdo ima prav in narobe, ker imajo ljudje za svoje življenje pravico sami odločati! To je pravica do odločitve, ki je največ, kar lahko človek ima!!! Vsak se zase odloči kako in kaj! In prav je tako. Da pa bi pljuvala po ljudeh zato, ker imajo več kot jaz, Naty?! Ne, hvala, ne bi ti bila rada podobna!

Tvoji posti pa več povedo o tebi kot o drugih!





No, to je primer konstruktivnega, kulturnega in z dejstvi utemeljenega sestavka, katerega je vredno komentirati.

Naty in vse ostale, ki nas, drugače misleče, obkladate z žaljivkami.
Pravzaprav je Lupita povedala vse.

Človek pri sočloveku kot moteči faktor najprej opazi stvari, katere ga motijo pri samemu sebi in besede, ki jih govori o drugem človeku so pavzaprav odraz njega samega.

Ravno tako so žaljivke vzvod za sproščanje frustracij in negativne energije, s katerimi se posameznik za trenutek počuti izjemno, dolgoročno pa stagnira, saj se z žaljivkami nenehno "brani" ter si daje potuho pred morebitnimi spremembami v mišljenju in ravnanju.

Nehote sem dobila asociacijo srednjega veka in sežiga čarovnic na grmadi. Seveda drugače mislečih od večine v vlogi čarovnic. Poznavalke zgodovine bodo nemudoma razbrale subtilno sporočilo asociacije.

Obsojanje in ločevanje ljudi na bogate in revne je nesmiselno. Sama se nimam za bogato, tako ste me na podlagi ušive številke označile ve, brez poznavanja faktov in okoliščin.

(odgovor članu Lupita)
  Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 17:12:59   
*Snežinka*
Uh, to pa je debata.

Jest mam pa eno vprašanje. Koliko časa je treba biti zaposlen preden nastopiš porodniški dopust oz. dopust za nego otroka, da potem dobiš (glede na plačo seveda) porodniško ?

Nekje sem zasledila in že spraševala, pa baje 3 mesece min.

Pa je potem verjetno pomembno, koliko plače imaš v teh treh mesecih ali ni, glede na to da je to minimalni čas dela pred porodniško?  Da ne bi potem oni izplačali minimalno porodniško zato, ker si pač tako malo časa delal.




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 17:15:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH

Človek pri sočloveku kot moteči faktor najprej opazi stvari, katere ga motijo pri samemu sebi in besede, ki jih govori o drugem človeku so pavzaprav odraz njega samega.


In kaj je tebe privedlo na debato?

Strah pred revščino? Ta zna biti hujši od revšine same.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 17:17:55   
Naja30
Že s svojo anonimnostjo pri tako delikatni temi kot je porodniško nadomestilo si lahko vedela, da boš netila ogenj, kaj šele s svojim prvim postom. Tako pač je. Kot je ena napisala, s polno ritjo je lahko srat. Bodi vesela, da imaš to kar imaš in želim ti veliko sreče in veselja s svojim otrokom.

Karin, ne vem točno glede štipendije in porodniške. Sklepala sem po tem, ko sem med pavziranjem na faksu dobivala socialno plus delala sem preko študenta. Vem pa, da so potem nekaj poostrili in spreminjali tako da se opravičujem, če nimam prav.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 17:18:12   
Katy13
Roberta69 - najbolje da se pozanimaš na Centru za socialno delo, ampak po moje ne moreš enkrat dobivati nadomestila, spet drugič ne. KAko je z delom preko študentskega servisa ne vem. Poglej si malo na internetni strani od CSD Šiška, verjento piše kaj.

_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 17:19:51   
Katy13
*Snežinka* - zaposlena moraš biti vsaj en dan pred nastopom porodniške, s tem, da po moje moraš imeti nekaj delovne dobe. Najbolj, da se poznaimaš na Centru za socialno delo.

_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu *Snežinka*)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 17:19:57   
Estrella*
Snežinka: izračun porodniške je povprečje zadjih 12 izplačanih plač. Torej če si zaposlena 3 mesece pred nastopom porodnniške, se ti bo verjetno štela le ena plača + 11 (55% zajamčene plače v SLO)oz. (tistih opevanih 175eu), ker moraš oddati potrdilo o plači 60dni pred PDP.
Če te kaj podrobneje zanima se javi na ZS

(odgovor članu *Snežinka*)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 17:29:32   
Naty*
Anja PH seveda se ti zdi Lupitin post edini kulturen in konstruktiven, saj je ena redkih, ki podpira tvoje razmišljanje.

Glede na to, kako učeno se izražaš (predvidoma, da bi še poudarila razlike, ki se pojavljajo, ne samo na podlagi zaslužka), bi lahko razumela, da nas pri tvojem postu ni zmotil znesek mesečnega dohodka tvoje družine.
Mene osebno je zmotilo to, da se na temo, ki je bila odprta zaradi nizkih porodniških nadomestil, vrineš z neumestnim komentarjem, ki dobesedno žali ženske, ki zaslužijo manj kot ti, pa si kljub temu upajo imeti otroke. In samo to je moteči faktor, poleg tega pa nisi imela niti toliko poguma, da bi to pisala pod svojim nickom. A si si mislila, da bodo vse za računalniki popadale od zavisti in si zaželele, da bi bile na tvojem mestu?

Tvoj mesečni proračun, ali proračun istomisleče Lupite me še zdaleč ne moti. V življenju imam vse, kar potrebujem in še več, tudi moj otrok ali celo dva bosta imela dovolj. Predvsem pa sem ponosna na to, da kljub temu, da gre meni dobro, še vedno znam prisluhniti tistim, ki jim sreča ŠE ni odprla vseh vrat in pomagati po svojih najboljših močeh. Včasih je sočustvovanje in prijateljski nasvet bolj pomemben kot dani evri. Definitivno pa bolj konstruktiven, kot tvoje primerjave prihodkov.

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu Katy13)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 17:32:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naty*

Mene osebno je zmotilo to, da se na temo, ki je bila odprta zaradi nizkih porodniških nadomestil, vrineš z neumestnim komentarjem, ki dobesedno žali ženske, ki zaslužijo manj kot ti, pa si kljub temu upajo imeti otroke. In samo to je moteči faktor, poleg tega pa nisi imela niti toliko poguma, da bi to pisala pod svojim nickom.


Enako.

In moji dohodki so daleč od 500€ mesečno, da ne bo pomote.
In zavedanje, da sem v vsakem trenutku sposobna preživeti sebe in svojega otroka :).

(odgovor članu Naty*)
  Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 17:39:27   
Lupita
Draga Lupita !

Mogoče si napačno ocenila, da pljuvam po kom, ki ima več kot jaz. Tako kot jaz ne vem kakšen je tvoj status, tako ti ne veš kakšen je moj. Tudi jaz sem sama poskrbela za svoje šolanje in stanovanje in avto in še bi se lahko naštevalo. Ampak prav zaradi tega, ker mi ni bilo nič k riti prinešeno znam ceniti delo vsakega človeka in tudi vsakega človeka zaradi tega kakršen je, ne pa zaradi tega koliko ima. Ne prenesem pa ljudi, ki se imajo zaradi svojega statusa za kaj več od ostalih. Kdo tebi ali Anji PH daje pravico misliti, da so otroci v družini, kjer nimajo dveh kopalnic za kaj prikrajšani? In da zbujata slabo vest ženskam, ki so se odločile za otroke, kljub temu da ne zaslužijo 5000 EUR mesečno?


Prepričana pa sem, da moji posti povedo o meni točno tisto, kar hočem da povedo. In zato nisem anonimna. Prav imaš, vsak ima pravico do svojega mnenja. Ampak če je tvoje mnenje tako, da žali ljudi, ki jim pa starši žal niso mogli pomagati niti do stanovanja, ga včasih raje zadrži zase. Sama imam rada ljudi in če me kaj razjezi je to nespoštovanje in krivica, ki se dogaja nekaterim. In da brez slabe vesti obsojaš kogarkoli, ki nima toliko v žepu kot ti....zamisli si, kdo bi rad bil tebi podoben.
IZVIRNO SPOROČILO: Naty*

Draga Lupita user posted image !

Mogoče si napačno ocenila, da pljuvam po kom, ki ima več kot jaz. Tako kot jaz ne vem kakšen je tvoj status, tako ti ne veš kakšen je moj. Tudi jaz sem sama poskrbela za svoje šolanje in stanovanje in avto in še bi se lahko naštevalo. Ampak prav zaradi tega, ker mi ni bilo nič k riti prinešeno znam ceniti delo vsakega človeka in tudi vsakega človeka zaradi tega kakršen je, ne pa zaradi tega koliko ima. Ne prenesem pa ljudi, ki se imajo zaradi svojega statusa za kaj več od ostalih. Kdo tebi ali Anji PH daje pravico misliti, da so otroci v družini, kjer nimajo dveh kopalnic za kaj prikrajšani? In da zbujata slabo vest ženskam, ki so se odločile za otroke, kljub temu da ne zaslužijo 5000 EUR mesečno?

Prepričana pa sem, da moji posti povedo o meni točno tisto, kar hočem da povedo. In zato nisem anonimna. Prav imaš, vsak ima pravico do svojega mnenja. Ampak če je tvoje mnenje tako, da žali ljudi, ki jim pa starši žal niso mogli pomagati niti do stanovanja, ga včasih raje zadrži zase. Sama imam rada ljudi in če me kaj razjezi je to nespoštovanje in krivica, ki se dogaja nekaterim. In da brez slabe vesti obsojaš kogarkoli, ki nima toliko v žepu kot ti....zamisli si, kdo bi rad bil tebi podoben.



Nikjer nisem tega trdila niti napisala sploh pa niti pomislila ne bi na to! Dve kopalnici??? Ko sem bila jaz majhna, smo bili veseli za eno, ki smo jo imeli! Niti nisem  hodila na smučanje ipd., sem bila pa zelo srečen otrok, nikoli nisem čutila, da mi kaj manjka, sploh pa ne stvari, ki so jih imeli drugi! - ampak to je odvisno od perspektive in vzgoje Naty, ker sem zadovoljna tudi sedaj in ne zavidam
drugim. Pa da te še enkrat razveselim, sploh nimam visoke plače, ampak mi zadošča - nekateri pač hočejo več, pa kaj???

Nikoli niti za trenutek pa nisem nikogar žalila niti mu zbujala slabe vesti. Ampak ti, Naty, tako podle žalitve in obsodbe, ki jih ti daješ, so pa resnično nagnusne. Žal mi je, da si tako zelo nesrečna! Ampak zapomni si, ti me ne moreš več užaliti!

Kar se tiče pa vseh gnusnih človeških lastnosti, s katerimi me obmetavaš, v tem virtualnem svetu je pač pomembno pokazati svojo identiteto, a ne Naty z ipsilonom? - lepo ime imaš!

Kar se tiče pa subvencij! Res so mizerne, ampak stanje v državi se ne izboljšuje, mi sploh ne bomo imeli pokojnine, pa si vsi zatiskajo oči!

Kakšen status? Sploh veš, kaj ta beseda pomeni, ali jo pač uporabljaš priložnostno, ko je potrebno po nekom hoditi?

Dovolj je bilo - res mi je žal, če je katera resno verjela Natyjinim sprevrženim obtožbam in brez skrbi, tvoji posti zares kažejo tvojo podobo verjetno takšno, kakršna je!

KOGA JAZ OBSOJAM?! KOGA SEM JAZ OBSODILA? Da te ni sram! Da si upaš podtikati in tako nizko napadati ljudi, res neverjetno. Ampak ti me ne moreš več užaliti!


< Sporočilo je popravil Wahoo RR -- 25.1.2008 16:34:06 >

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 17:52:26   
Taula
Sama izobrazba me pa ni stala čisto nič, niti mojih staršev, knjige res ni težko dobiti, samo brati je treba znati -


Seveda da stane.user posted image Ko sem se vpisala na gimnazijo sem se tja vozila z avtobosom..to ni poceni. Ko sem se vpisala na faks, sem bivala v zasebnem stanovanju-ta ni poceni bil.  Niso samo knjige...če ne živiš v kraju kjer je fakulteta in se tja voziš vsak dan oz. si najemnik kje za to rabiš denar. Nismo vsi bili doma kjer je šola.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Katy13)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 17:55:34   
Lupita
Ne morem verjeti, zdaj te celo moti učeno izražanje, karkoli že po tvoje to pomeni?

Ne vem, ne razumem! Sočustvovanja in razumevanja si res polna Naty, res ne poznam večje svetnice - in kako si vsa lep a in nedolžna ob tem, ko pljuvaš po drugih in jim podtikaš take nagnusne interpretacije!

Da bi se morali sramovati svojega izražanja?! Ta je pa res višek konstruktivne debate.

Ja, forum je namenjen nadomestilu za nego in varstvo otroka. Mislim, da ni nikogar, ki bi se mu zdela višina nadomestila v primeru brezposelnosti primerna! Nikogar! Sramotna je in z niti 200€ je res zelo težko. Žal mi je, da se sploh moramo pogovarjati o tem - to je žalostno! Z vsemi, ki jim finančno okoliščine niso naklonjene, z ali brez otrok, nikomur ni lahko, ampak je treba zato žaliti ljudi na tak nizkoten in podel način? In da se besede spreobračajo in tako grdo podtikajo nagnusne izjave...! Brez veze! Niti slučajno se na teh forumih ne da debatirati, ker administratorji dovolijo take žalitve in se lahko piše vse, po njihovi lastni presoji! Mič RR? Ampak seveda vse v duhu kulture in izmenjavanja mnenj - hvala lepa!

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 17:55:46   
Anonimen
Sama izobrazba me pa ni stala čisto nič, niti mojih staršev


Seveda jih je stala :).

Samo vse enako in vsi so plačevali na prikrit način.
Danes pa že stane različno in še bolj različno v prihodnosti verjetno bo.

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 17:56:12   
Lupita
Tudi jaz ne Taula! 

(odgovor članu Lupita)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 17:58:17   
Anonimen
Mič RR?


Kaj želiš od mene?

(odgovor članu Lupita)
  Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 18:00:59   
Lupita
V primerjavi s tem, kar nas čaka v prihodnje, je bila šola do univerze resnično dostopna vsem.  Zdaj mi pa še navrzite, da ste morali plačati OŠ?

Dobro veste, kaj sem hotela povedati s tem in nisem iz LJ! Moji starši tudi niso bili! Pa je oče kljub temu, da niti za jesti dostikrat niso imeli, doštudiral. Ne mi govoriti, da ne vem, kako hudo je lahko! Lahko je še hujše, lahko pa je boljše! In znanje je res pravo bogastvo in če se vam zdi, da je to samo še ena pocukrana fraza, pa tako ali tako nimam kaj! Potem smo si res različni. Pa ne zaradi denarja - za življenje ne rabiš veliko..., za prijaznost pa NIČ!

(odgovor članu Lupita)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 18:03:39   
barbaw
Ko prebiram vaše poste ne vem več kaj naj si mislim. Najboljše bi bilo, da bi prenehali debatirati. Lahko jokamo kolikor hočemo in ne bo nič pomagalo, žalitve pa so res neumestne. Zbujajo samo slabo voljo po nepotrebnem. Tudi jaz sem imela porodniško nadomestilo (40.000 sit, ker so bili še tolarji) in me je kasneje moja socialna delavka vprašala kako lahko sploh s tem živim. Vsak se znajde po svoje. Je pa res, da če dobivaš nadomestilo in greš do socialne delavke, lahko še dobiš socialno pomoč do minimuma ali tako nekak. Pred tremi leti je bilo cca 76.000. Pač življenje je kakršno je, in eni živimo bolj skromno in si tu pa tam privoščimo kaj večjega, eni pa so navajeni živeti bolj "razkošno" in jim je nekaj 1000 eurov premalo. Vedno bodo razlike, zato sem se jaz že vdala. Eni si pač kupijo s kešom voziček za 600 eurov, eni pa ga bomo kupili na obroke. Juser posted image  ga. Je pa neumno če kdo jamra, ki ima več kot 1500 eurov prihodka (mi ga nimamo). To je moje mnenje.

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 18:05:16   
Anonimen
Mene osebno je zmotilo to, da se na temo, ki je bila odprta zaradi nizkih porodniških nadomestil, vrineš z neumestnim komentarjem, ki dobesedno žali ženske, ki zaslužijo manj kot ti, pa si kljub temu upajo imeti otroke.


Torej, kar človeka osebno moti/zmoti ali preganja je njegova stvar in stvar njegove zagrenjenosti.

Ponovno natančno preberi moje poste. Žalila nisem nikogar. Niti neposredno niti posredno. Ljudje vedno interpretiramo prebrano subjektivno, torej tako, kot nam najbolj ustreza oz. tako, kot to najbolje znamo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 18:06:01   
Taula
 

quote]Tudi jaz ne Taula! [/quote]

Kaj ne? Če te izobrazba ni nič stala baje, si torej živela v kraju faksa. Razen če je zate to da ti starši plačujejo najemnino, avtobus malenkostni strošek.


_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Lupita)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 18:20:02   
Lupita
Taula,

potrebuješ bilanco stroškov mojega šolanja? Je res, da so univerze drage - oziroma, kar spada zraven, do univerze je pa šolanje na voljo vsem. Ne vem, če hočeš razumeti, razumeš, če pa nočeš pač ne boš. Najlažje je najslabše govoriti o drugih. Sicer pa to sploh ni pomembno!

Kaj je bistveno:

NI ŠOLNIN! Zaenkrat tudi za faks ne, ampak bojim se, da temu več ne bo tako! In dokler je tako, je to pač treba izkoristiti, če le imaš možnost in veliko ljudi jo ima.

Mislim, da je večina, ki je hotela študirati, študirala, kljub visokim najemninam, vem pa, da niti šolanje v takšni ureditvi, kot jo imamo v Sloveniji, ni dostopno vsem. To ne izniči vrednosti izobrazbe - upam pa, da resnično ne bo postala privilegij.


(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 18:42:08   
Lupita
Škoda je vikandov, ko nisi z družino. Zame so neprecenljivi in denar res premalo vreden, da bi odškrtnila čas, ko sem z otrokom.
IZVIRNO SPOROČILO: TamaraJ

IZVIRNO SPOROČILO: Lupita

delam nadure in sem 100% pri delu, tudi večino vikendov!




Nimam otrok, si ga pa zelo želim! Delam toliko zato, ker sem se želela  postaviti na svoje noge in biti finančno neodvisna! To je vse. In vsak prosti trenutek izkoristim za družino in partnerja, kljub temu, da veliko delam! Če mi bo dana ta sreča, da imam otroka, bom pač manj delala, ampak mislim, da ni nobene potrebe, da se spuščamo v to, kako bo, ko bo. Tole sem dodala samo zato, ker zgleda kot da imam otroka in sem čez vikende odsotna.  Za to, da dajem vse od sebe v službi in da rada delam se tudi ne mislim opravičevati. 

(odgovor članu TamaraJ)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 19:19:15   
Lupita
Taula,
ne derem se nate. Ne vem, zakaj bi se drla nate. Z veliko sem napisala "ni šolnin" zato, da bi to poudarila, ne zato, da bi se drla nate. user posted image Oprosti, ker sem bila tako neprevidna.

Kot sem napisala, če misliš, da je izobrazba draga, počakaj še malo. Drugače pa ja, sem to napisala, saj je to razvidno iz mojega posta in vedno vem, kaj rečem in napišem in prej tudi razmislim, ampak sem napisala tudi to: če boš hotela, boš razumela, če ne boš, pač ne boš! Jaz mislim, da veš, kaj sem želela s tem povedati,  dopuščam pa možnost, da v resnici nisi in je vredno sedaj o tem debatirati še naslednji 2 strani.


Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 19:38:13   
Anonimen
No ja, če mislite, da izobrazba nič ne stane: počakajte na prvi razred devetletke, pa boste videle kolk stanejo vsi učbeniki, zvezki po seznamu.user posted image  manj kot 200€ še nobena ni dala za svojega otroka. In ne vem zakaj se tako spotikate ob tole šolanje.Še prehitro bomo dojeli rek naših staršev: mali otrok mali problemi, velik otrok, veliki problemi. Seveda tudi stroški. Vsaka izobrazba stane, saj je treba otroka oblečt, da ne govorimo o vseh izletih, športnih dnevih...se bomo odrekli otrokovim talentom, npr. glasbena šola, atletika, šport...?

Ma sploh ne bom več sem pisala, ker sem razkurjena kar berem. Vse po spisku.user posted image

(odgovor članu Lupita)
  Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 19:39:59   
Anonimen
Ja, pa vedno se najde denar za take stroške. Tudi tisti, ki dobijo manj kot 500€ na mesec. user posted image  Zato pa je debatiranje o tem in onem čisto brez veze, sploh kadar je povezano z denarjem.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: porodniško nadomestilo
5.1.2008 19:43:47   
obrigit
Halo punce zdaj pa mislim da je dovolj,če bi vedela da bo moja tema prišla na tako žalosten nivo je sploh ne bi odprla. Je že res da imamo ljudje različna razmišljanja in cilj je bil da izpostavimo dejstvo da nekdo ne more preživeti z 175 eu ter ne to koliko denarja katera zasluži,kakšen avto ima in izobrazbo to je nesmisel.
Vsak poskrbi za svojo družino po svojih močeh in prav je tako.In prav je da jim tudi starši pri tem pomagajo ali kdor koli drug.
Ni pa prav da država ne poskrbi za novorojenčke ker pomislite da imate hčero ki po nesreči zanosi pri 20 in še študira,fant jo zapusti vi je finančno ne morete podpreti in tukaj ima lahko država ključen pomen da pomaga človeku v stiski,ker ta mamica je v trenutni krizi in na konc koncev bo kasneje dokončala študij in našla zaposlitev ampak tisti trenutek pa je to nemogoče.
TO JE SMISEL DEBATE IN NE DA ČAKAŠ NA DRŽAVO DA TE BO PODPIRALA.PADEŠ V TRENUTNO KRIZO NE ZA CELO ŽIVLJENJE.

(odgovor članu Lupita)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




SPANJE
riba5

KJE SPI VAŠ OTROK

PRI VAS V POSTELJI (22%)

V SVOJI POSTELJICI (52%)

V SVOJ SOBI (26%)


Število vseh glasov: 223

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!