|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
9.1.2008 12:25:36   
Anonimen
Ne, sploh ne. Saj nimaš cele klobase gor nalimane.

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
9.1.2008 14:59:05   
smigli
Ne ne kompliciraš, meni se ne zdi primerno da uporabljajo garderobo, kjer so vsi v čevljih, za take namene. Meni tudi ne bi blo fajn, da se mi otrok plazi po takem, kjer vsi hodjo.
Sam z dugega vidika, pa so vzgojitelce malo v nemilosti, ker imajo verjetno prostorsko stisko, pa še čistilka ni glih vedno na razpolago.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
9.1.2008 15:09:43   
crci06
A nobena pa ne pomisli, da če otroci puzajo po čisti igralnici, potem pa po umazanem hodniku oz. garderobi, sej potem tudi v to čisto igralnico notri prinesejo svinjarijo? in jo jejo na obroke, ne le tiste minute.

Saj ne, da bi jaz imela vse sterilno user posted image user posted image user posted image

samo meni bi bilo normalno, da dam jaz svojega otroka v garderobi za eno minutko puzat na tla, ta čas, ko si oblačim bundo in ga pač gledam. Da pa bi bil tam 10 minut v varstvu, se mi pa ne sliši fajn.

Je pa fajn, da luftajo.

Škoda, da se bolje ne zorganizirajo.  Mogoče bi po prihodu vseh otrok ena varuška samo za silo pomila po sredi hodnikov... vsaj v grdem vremenu... ja, saj vem, to pač ni njeno delo. ideja pa je.

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
9.1.2008 15:22:48   
mika
Otrok se pač mora navadi, da poje tudi nekaj svinjarije.


zato pa ima naša že drugič v štirih mesecih glisteuser posted image  samo je baje letos ogromno glist, tako da smo zdravilo komaj dobili.

anckabancka...ne kompliciraš.
v našem vrtcu je vedno, ko pridem čisto. hčerko pripeljem zjutraj 8:40 in pridem ob 14 .20. pred vrati je vedno bela -čista krpa. in če je pri nas to možno, zakaj ne bi bilo tudi drugod?

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
9.1.2008 15:33:57   
Anonimen
No, samo tole:
sem zjutraj peljala malega in jasno sva imela umazane čevlje (kljub brisanju v tepih)....ko sem prišla ob 14h ponj, je bila garderoba pomita. Imamo pa isti sistem, kot pri ančkibančki (ko zračijo gredo v garderobo). In sem vprašala, kako pomivajo, pa so mi rekli, da vsako jutro ob 9h pomijejo, da gredo ob 9.30 v garderobo.

Tko, da, ančka, ti kar reči pa vprašaj, kako pomivajo. Pa javi, kaj si opravila.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
9.1.2008 20:37:44   
frutka_
Mika zelo verjetno je, da je gliste staknila v peskovniku. Tudi od zelenjave lahko pridejo na otroka. Pri nas peskovnik pokrivamo, da se mačke ne iztrebljajo noter.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
9.1.2008 20:46:28   
Anonimen
Ne samo da nimajo mali otroci kaj iskati v garderobi na tleh, ker je umazano, meni najprej pride na misel, da je tam ja mrzlo . No vsaj pri nas so na tleh navadne ploščice.

No in seveda na koncu še glasovanje user posted image :

slovesno sporočam, da se mi niti pod razno ne zdi, da ančkabančka komplicira. Ji dam prav. Ne moreš otrok spustit kot psov, naj letajo, kjer jim paše.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
9.1.2008 21:25:21   
frutka_
V večini vrtcev je prostorska stiska in enostavno nimaš kaj druga kot da greš z njimi v garderobo, postaviš trampolin, privlečeš tobogan, previsne gugalnice, kolesa,... Sploh kadar je slabo vreme  in si z njimi celi dan v igralnici.
Poglej, itak stvari ne pridemo do dna. Verjamem, da so delale v dobro otrok in jim niso želele škodovati. Da pa greš takšne stvari tožit do vodstva pa se mi zdi smešno. Sploh na podlagi enkratnega opažanja.
Oprosti, ampak zadnji stavekuser posted image ...da jih spustiš kot pse naj letajo kjer želijo...

Namerno so jih peljale ven, da se prezrači igralnica. Saj niso bili sami.

Upam, da si uredila tako kot meniš da je prav. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
10.1.2008 9:10:27   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Mika zelo verjetno je, da je gliste staknila v peskovniku. Tudi od zelenjave lahko pridejo na otroka. Pri nas peskovnik pokrivamo, da se mačke ne iztrebljajo noter.


najverjetneje jih dobi iz peskovnika. pa vem, da si umivajo roke v vrtcu, ker ima nov način umivanjauser posted image , tako kot sta jim vzgojiteljici pokazali.

za gliste sem napisala zato, ker se ne strinjam(več), da otoci morajo pojest nekaj svinjarije ...

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
10.1.2008 9:15:16   
Anonimen
Frutka, če je to tako, potem bi jaz, če bi bila vzgojiteljica, šla sama tla pomit. Saj to je par minutk dela.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
10.1.2008 9:43:11   
frutka_
Mika, če je peskovnik odkrit je v njem neprimerno več nesnage. Tudi gliste, zato se mi zdi pokrivanje peskovnika, če ga vrtec ima, bistveno. V takih primerih je starš dolžan opozoriti vrtec kaj se je primerilo(glistavost) in morda pesek menjati, ga prekopati,...ne vem kaj se naredi v teh primerih, ker kot pravim našega pokrivamo.
Splišni, v vnašem vrtcu smo imeli navado na tla položit stare koce, ki so služili kot predpražniki po celi garderobi. Ko si želel z otroki ven si jih samo zložil. Tla so bila spodaj suha. Ampak vseeno ne tako čista.
Poglej, ne pravim da otroci morajo pobrati vso nesnago s tal. Kar me je zbodlo je bil tisti drek na njenih čevljih (ki si še ga vedno ni očistila!) in to da je nečistočo opazila (na srečo) le enkrat. Prav se mi zdi,da jih je opozorila. user posted image

Mamice, lepo se imejte in uživajte z vašimi baucki user posted image


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
10.1.2008 9:49:47   
TiaSara
Samo eno vprašanje? A ve svojih sončkov poleti nikoli ne peljete ven, na travnik, na dvorišče?

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
10.1.2008 9:50:09   
Anonimen
Prasci tisti, ki ne pobirajo drekov za svojimi psi.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
10.1.2008 9:55:35   
Pajaca
Ne da se mi brat.

Kompliciraš 100 na uro, pa ne sam to, še packa si, da si šla v vrtec s posranimi čevlji in nisi počistila za seboj... al pa vsaj opozorila vzgojiteljico, da si pred vrtcem stopila na pasji drek in ga ponesreči razpacala po celi garderobi... potem bi sigurno počistile po tleh. Sploh če veš, da so v garderobi igrala za otroke.




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
10.1.2008 10:14:09   
mika
V takih primerih je starš dolžan opozoriti vrtec kaj se je primerilo(glistavost) in morda pesek menjati, ga prekopati,...ne vem kaj se naredi v teh primerih, ker kot pravim našega pokrivamo.


frutka, peskovnik tudi pri nas pokrivajo....nisem pa pomislila, da bi jih opozorila na gliste. prvič jih je dobila doma v peskovniku ali kje drugje, ker so ji test naredili pred vstopom v vrtec.  decembra, pri sistematskem pregledu so pa spet ugotovili, da jih ima. sem mislila, da so gliste pač v vsakem pesku.

kot sem že napisala, je v našem vrtcu čisto. pa ne samo, da je čisto, imamo res super vzgojiteljice. naša pupa  se z vsemi carta, tud s kuharico user posted image


(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
10.1.2008 12:16:36   
Pobalami
Saj sploh ni problem, če se nekaj časa igrajo v garderobi - za hodeče, večje otroke. Če pa se enoletnik plazi po umazani garderobi pa ni glih vredu. Neke meje morajo biti. Za majhne otroke je tista igralnica več kot dovolj velika. Če se zrači se jih pa za tistih pet minut pelje v sosednjo igralnico.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
10.1.2008 21:50:22   
anckabancka
IZVIRNO SPOROČILO: Pajaca



Kompliciraš 100 na uro, pa ne sam to, še packa si, da si šla v vrtec s posranimi čevlji in nisi počistila za seboj... al pa vsaj opozorila vzgojiteljico, da si pred vrtcem stopila na pasji drek in ga ponesreči razpacala po celi garderobi... potem bi sigurno počistile po tleh. Sploh če veš, da so v garderobi igrala za otroke.






Ma tole me ja pa tako zjezilo, da mora še nakaj dodat!

Packa nisem jaz ampak tisti, ki sredi Ljubljane ne zna (noče) pospraviti za svojim psom! Vsako jutro pokam 2 otroka v avto in jih dajem noter tam, kjer je zelenica vsa posrana. Seveda vozim slalom med dreki in se jim izogibam, ampak tokrat mi v kakih 2 letih pač ni uspelo in sem enega nagazila. Da ne govorim kako je tamali že sedel enkrat v sedežu in mi zdrekom namazal cel sedež pa še sedež od sovoznika, ko sem opazila DREK! No, to je eden od razlogov zakaj mi psi niso pri srcu. V bistvu pa so krivi njihovi lastniki.

V glavnem, sem že napisala, pa bom še enkrat. Malega uvajam v vrtec in sem se predno sem šla v igralnico preobula v copate. Ko sem odhajala za eno uro, sem se preobula v garderobi nazaj v čevlje in prijela z roko drek na podplatuuser posted image Čevlje sem šla takoj očistit z brisačkami in vodo. V garderobi pa nisem opazila nič po tleh. Ko sem se vrnila pa so se otroci plazili v garderobi po tleh in tla niso bila vmes nič pomita. Prej sploh nisem vedela, da imajo to prakso, da prezračijo sobouser posted image
Glede na to, da zjutraj pride 20, verjetno še več staršev z mokrimi, blatnimi. drekastimi (karkoliže...) čevlji, se mi ne zdi prav da se malčki plazijo tam. Tudi doma nihče ne hodi v čevljih po stanovanju. Sploh, če imaš malega plazilca malo bolj paziš. Vsaj pri nas. Pa ne pomivam tal vsak dan, še vsak teden mi ne znese vedno...

Ampak jaz itak kompliciramuser posted image

Glade peskovnika pa mislim, da je predpisano, da se mora pokrivat.


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
11.1.2008 7:37:09   
Lenny
Anckabancka, omeni vzgojiteljici. Pri nas je praksa, da pomočnica garderobo pomije, ko so vsi otroci v vrtcu. Pa gre za skupino od 3 do 6 let. Enako naredijo, ko se otroci pred kosilom vrnejo iz igrišča, izleta, .... Generalno čiščenje je sicer popoldne, ampak garderobo vedno 2xdnevno pobriše tudi pomočnica vzgojiteljice user posted image  Enako velja za kopalnico in stranišča, kjer se kaj polije in podobno.
Prijazen pogovor nikoli ne škodi.

_____________________________

Oči: "Sine, kaj delaš?"
Sin: "Nič oči. Pa to počasi!"

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
11.1.2008 9:59:02   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: anckabancka


Packa nisem jaz ampak tisti, ki sredi Ljubljane ne zna (noče) pospraviti za svojim psom!



user posted image


_____________________________



(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
11.1.2008 10:37:25   
Blink1
Ok.. problem ni v tem al je ancabanca počistila tisti drek al ne...

Če je garderoba fsrana, tja pač ne pelješ enoletnikov, ki se plazijo po tleh. meni je to logično. Vzgojiteljica pač prej pogleda ali bi bilo bolje obrisat garderobo, ali dat kaj na tla ali pa bi peljela otroke v drugo igralnico, ali je pač nebi prezračila. Če bi po tleh ležali kosi pasjega dreka, jih verjetno vzgojiteljica ne bi pustila tam, ali pač?

Meni se to ne zdi kompliciranje...

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
11.1.2008 12:54:35   
Dadi
Meni se zdi sploh neumno od vzgojiteljic otroke v garderobo peljatuser posted image ...itak je tam največja frekvenca ljudi...jaz bi jih peljala za ta čas raje v telovadnico ali drugo igralnico. Za 5 minut ne bo nihče kompliciral od vzgojiteljic...če so še s kakšno skupino.
Ja no glede packov ki ne čistijo za svojimi cucki pa je škoda izgubljati besed.user posted image

Ne anckabancka nič ne kompliciraš...če bi jaz to videla v našem vrtcu bi sploh znorela...da se mi po garderobi po tleh otročički plazijo...nak.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
11.1.2008 18:08:53   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: Pajaca

Ne da se mi brat.


Kompliciraš 100 na uro, pa ne sam to, še packa si, da si šla v vrtec s posranimi čevlji in nisi počistila za seboj... al pa vsaj opozorila vzgojiteljico, da si pred vrtcem stopila na pasji drek in ga ponesreči razpacala po celi garderobi... potem bi sigurno počistile po tleh. Sploh če veš, da so v garderobi igrala za otroke.






drugič daj da bo tvoj odgovor bolj na mestu in na kulturnem nivojuuser posted image

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
11.1.2008 20:42:46   
mehurčica
Se strinjam s tistimi, ki pravijo da kompliciraš. Sem sigurna da ne luftajo vsak dan na tak način, da grejo otroci počakat v hodnik. Mogoče pač tisti dan niso šli ven....ne vem.

Kaj boš pa na nas rekla, ko smo se dobivale v Koloseju in so naši 10 mesečniki(ali celo manj) plazili takole naokoli:
user posted image

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
11.1.2008 20:46:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mehurčica

Se strinjam s tistimi, ki pravijo da kompliciraš. Sem sigurna da ne luftajo vsak dan na tak način, da grejo otroci počakat v hodnik. Mogoče pač tisti dan niso šli ven....ne vem.

Kaj boš pa na nas rekla, ko smo se dobivale v Koloseju in so naši 10 mesečniki(ali celo manj) plazili takole naokoli:




Nagravžno.

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 13.1.2008 15:20:15 >

(odgovor članu mehurčica )
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Čistoča v vrtcu. Ali kompliciram?
11.1.2008 20:50:50   
mika
Kaj boš pa na nas rekla, ko smo se dobivale v Koloseju in so naši 10 mesečniki(ali celo manj) plazili takole naokoli:


jaz za vas nič ne bom reklauser posted image

sama pa tega nisem pustila. mogoče bi  morala kdaj prit v kolosej in bi si premislilauser posted image

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?