|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Drugačen način zadovoljitve
17.1.2008 11:08:04   
aurora6
Evo pa ne bit jezna... ampak morda bo bolje da vprasas G in poves tocno tako kot si tukaj nam...
Gre se za tvoje zdravje!!
Ne govorim o sexu ampak kot je že v naslovu teme napisano o drugačnem načinu zadovoljitve.......menda ja vem da ni priporočljivo sexat.......eh.......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Drugačen način zadovoljitve
17.1.2008 11:18:55   
aurora6
Zdej sem vse prebrala hudoooooooooo v kaj se je ta debata spremenila....od orgazma do islama hahahahahahahahahaha zanimivo hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image joj joj joj........

(odgovor članu aurora6)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Drugačen način zadovoljitve
17.1.2008 11:46:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Kar se pa tice Biblije... user posted image user posted image user posted image
Jaz sem muslimanka in pri nas je zenska dneve ko ima menstruacijo ali cisco tretitrana enako kot dneve ko je "cista"...
Tako da v islamu zenska ni kuzna kot v krscanstvu...
Se pravi da si udarila cist mimo...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Lep pozdrav ****


Vem, da ne paše in da se me ne tiče, ampak ne samo zanima, zakaj za hudiča potem nikjer v islamskih državah, ženska, v času ko ima menstruacijo ne sme it v tempelj?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Drugačen način zadovoljitve
17.1.2008 13:48:22   
bumerang
Lahko vstopim v ring z blatom? user posted image

To, da JE čišča kužna (in ne da je lahko) sem tudi jaz slišala in prebrala že milijonkrat. In bi si tudi upala trdit, da verjetno bolj JE kot JE VERJETNO glede na to, da nihče od nas ni nikoli popolnoma zdrav.

Muslimanske ženske niso enakopravne moškim. Vsaj v očeh zahodnega sveta ne. V lastnih očeh pa tudi ne, vsaj po moje. Za vsako stvar morajo imeti dovoljenje moškega člana družine, same ne smejo živeti, še za lastne otroke ne morejo biti skrbnice. Pa da ne naštevam, itak se ve. Veliko pa tudi ne. Ampak že tisto kar se ve, je dovolj!

****, če bi ti imela samo egipčanski potni list, bi svoje otroke zagotovo lahko odpeljala iz Egipta brez privoljenja svojega moža, kajneda?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Drugačen način zadovoljitve
17.1.2008 16:55:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: aurora6

Evo pa ne bit jezna... ampak morda bo bolje da vprasas G in poves tocno tako kot si tukaj nam...
Gre se za tvoje zdravje!!
Ne govorim o sexu ampak kot je že v naslovu teme napisano o drugačnem načinu zadovoljitve.......menda ja vem da ni priporočljivo sexat.......eh.......


Nihce ti ni nikdar rekel da cesa ne ves. Vprasanje je bilo samo ce se zavedas da je cisca kuznina?
Iz tega je potem nastal staveek:
Ces kaj pa govoris cisca pa ja ni kuzna saj je del nasega telesa....
Na ta stavel sem jaz napisala eno stvar ki mi je bila morda res neprimerna...
In potem je ta oseba nalimala verze iz Biblije v znak ces ali seti tega drzis...
Poleg tega pa se kasneje izjavi da ne ve od kje je vzela citat... kar spet kaze na razgledanost te osebe..
Iz tega smo prisli do tega da jaz z Biblijo nimam nic...in potem na islam...

In potem na koncu jim podas strokovno razlago in se se vedno delajo norca celo iz samega dr. Pusenjaka... tisto o skafandrih... glede na to da je sam dr. zapisal da je s cisco treba delati kot s kuznino pa to samo potrjuje da je moja prva izjava namenjena tebi kot opozorilo cisto na mestu...

Evo kratka obnova...user posted image user posted image

(odgovor članu aurora6)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Drugačen način zadovoljitve
17.1.2008 17:19:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sunqueen



Vem, da ne paše in da se me ne tiče, ampak ne samo zanima, zakaj za hudiča potem nikjer v islamskih državah, ženska, v času ko ima menstruacijo ne sme it v tempelj?


..................................................................................................................................

Nic hudega saj se marsi kaj ne pase v to temo...in itak smo ze zasmetili.
Zenski v Islamu ni nikdar treba iti moliti v Mosejo, ce gre je to pac njena izbira..
Kadar pa ima menstruacijo ji sploh ni treba moliti in ker je Moseja namenjena samo molitvi ne vem zakaj bi potem sploh sla tja???

Drugace pa glede moseje mora biti cist tudi moski ki vstopa...in se primerno umiti...
Tudi cevljhe sezujejo...
Skratka ce tvoje vprasanje ni samo provokacija si lahko preberes mopj blog z naslovom Moseja...

link:
http://www.rtvslo.si/blog/bata/moseja/938

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Drugačen način zadovoljitve
17.1.2008 17:51:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Lahko vstopim v ring z blatom? user posted image

To, da JE čišča kužna (in ne da je lahko) sem tudi jaz slišala in prebrala že milijonkrat. In bi si tudi upala trdit, da verjetno bolj JE kot JE VERJETNO glede na to, da nihče od nas ni nikoli popolnoma zdrav.

No, to je bil point prepira... ker eni ne samo da niso tega prebrali ampak trdijo da to pa ze ni res!!user posted image user posted image


V lastnih očeh pa tudi ne, vsaj po moje. Za vsako stvar morajo imeti dovoljenje moškega člana družine, same ne smejo živeti, še za lastne otroke ne morejo biti skrbnice. Pa da ne naštevam, itak se ve. Veliko pa tudi ne. Ampak že tisto kar se ve, je dovolj!

No v lastnih oceh smo zelo zadovoljne. Z nic ne rabimo dovoljenja, totalna dezinformacija... Same nocejo ziveti ne da ne morejo, ker imamo mal drugacen pogled na druzino in na druzbo nasploh.
Za lastne otroke ne more biti nihce drug skrbnik kot mati. Tudi v Primeru locitve otroci pripadajo materi...
Ocitno je da vse kar se ve ni cisto res in to jaz zelo dobro vem...
Ker tudi sama pred 10 leti nisem imela prav dobre predstave o Islamu in sem razmisljala prav tako kot ti... joj kok so boge...user posted image user posted image user posted image
Danes vem da sem bila v veliki zmoti...
 
Ampak tesko je lacnemu razloziti obcutek sitosti!!!


****, če bi ti imela samo egipčanski potni list, bi svoje otroke zagotovo lahko odpeljala iz Egipta brez privoljenja svojega moža, kajneda?


Otroci niso samo moji zato se z mozem o vsemu odlocava skupaj. Zato sploh ne razumem kaj zelis povedat??
Ne potrebujem nobenega dovoljenja... res ne vem o cem govoris??

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Drugačen način zadovoljitve
17.1.2008 18:04:24   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

No, ampak na ta način je kužno tudi lastno scanje, pa se še vedno gremo oralo ane? user posted image user posted image user posted image  Ne pretiravat in obračat besed.


Mislim pa se ti Seven???user posted image user posted image Ki sem te imela za eno res cool formurasico...
Noben ne obraca besed in mislim da noben tukaj ne pije ali lize scanje..in v danasnjih casih pa je higiena menda ze na tem nivoju da tudi scanje pri orali ni treba lizat...

ampak res... pa se ti??user posted image user posted image user posted image





Noben ne govori o lizanju scanja. Gre pač za to, da ostanki urina ostanejo na genitalijah, hočeš nočeš. In vedno se ne umijemo točno takrat preden seksamo.

Vsaka stvar je kužna, če jo pustiš na zraku, da se razkraja. Ene bolj, druge manj.

Čišča je kužna toliko ko menstruacija. Pač zadevo kolonizirajo bakterije.. Ne zdi se mi pa potrebno delati iz tega neke strašne stvari. Ne poznam nobene, ki bi od čišče umrla.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Drugačen način zadovoljitve
17.1.2008 18:23:00   
bumerang
Glej, ****, v marsikaj me lahko prepričaš ampak v to, da so muslimanske ženske svobodne, me ne moreš. Sem dala kar precej sveta skozi in kar ni bilo po bližnji okolici, je bil islamski svet, predvsem Egipt. Ne samo odročne lokacije ampak tudi mondene, kamor hodijo tudi in predvsem muslimanske družine, ki imajo kaj pod palcem.
Tale tvoja razlaga "svobodne"ženske me močno spominja na pranje možganov in na papagajsko ponavljanje tega, kar moški vcepijo svojim ženskam v glavo. Variante, takšne in drugačne, sem videla na lastne oči milijonkrat. Da ne govorim o knjigah, ki so bile napisane po resničnih zgodbah in poljudnodokumentarnih oddajah, kjer so ženske, v mojem primeru Italijanke, pripovedovale svoje zgodbe o tem, kako so dobesedno izgubile svojega otroka prvič ko so s svojim možem odšle živeti nazaj v "Islam". Prej normalno europeizirani moški pa so postali pravi tirani.
Dejstvo je, da se ženska v ostalih delih sveta lahko odloča svobodno, v muslimanskih pa ne. Bodisi zato, ker ji to ne dopušča javna morala, bodisi zato, ker tako določajo tudi zakoni. Za Egipt ne bom trdila, ker ne vem, ampak v marsikateri islamski državi ženske nimajo skrbništva nad otroki. In bi si drznila trditi, da v večini držav.
Pa ne jemlji zdaj tega kot kritiko tebe in tvojega načina življenja. Ne, to je samo moj pogled in mnenje, ki sem si ga ustvarila sama. Zna bit, da tem ženskam tak način življenja dejansko ustreza, ampak dam glavo, da bi, če bi imele možnost spoznati evropejski način življenja, zamenjale brez pomislekov. Ne spoznati v smislu videti dvakrat v življenju, ker jim vcepljena mentaliteta tega ne bi dopuščala, ampak živeti par desetletij.
S spoštovanjem, ampak s precej drugačnim pogledom na stvar!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Drugačen način zadovoljitve
17.1.2008 20:00:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

No, ampak na ta način je kužno tudi lastno scanje, pa se še vedno gremo oralo ane? user posted image user posted image user posted image  Ne pretiravat in obračat besed.


Mislim pa se ti Seven???user posted image user posted image Ki sem te imela za eno res cool formurasico...
Noben ne obraca besed in mislim da noben tukaj ne pije ali lize scanje..in v danasnjih casih pa je higiena menda ze na tem nivoju da tudi scanje pri orali ni treba lizat...

ampak res... pa se ti??user posted image user posted image user posted image





Noben ne govori o lizanju scanja. Gre pač za to, da ostanki urina ostanejo na genitalijah, hočeš nočeš. In vedno se ne umijemo točno takrat preden seksamo.

Vsaka stvar je kužna, če jo pustiš na zraku, da se razkraja. Ene bolj, druge manj.

Čišča je kužna toliko ko menstruacija. Pač zadevo kolonizirajo bakterije.. Ne zdi se mi pa potrebno delati iz tega neke strašne stvari. Ne poznam nobene, ki bi od čišče umrla.


Aja no to pa ne vem. Mi se namrec po vsakem lulanju umijemo z vodo!!
Sem pozabila da so Slovenske higienske norme mal drugacne, sorry...

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Drugačen način zadovoljitve
17.1.2008 20:08:00   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

No, ampak na ta način je kužno tudi lastno scanje, pa se še vedno gremo oralo ane? user posted image user posted image user posted image  Ne pretiravat in obračat besed.


Mislim pa se ti Seven???user posted image user posted image Ki sem te imela za eno res cool formurasico...
Noben ne obraca besed in mislim da noben tukaj ne pije ali lize scanje..in v danasnjih casih pa je higiena menda ze na tem nivoju da tudi scanje pri orali ni treba lizat...

ampak res... pa se ti??user posted image user posted image user posted image





Noben ne govori o lizanju scanja. Gre pač za to, da ostanki urina ostanejo na genitalijah, hočeš nočeš. In vedno se ne umijemo točno takrat preden seksamo.

Vsaka stvar je kužna, če jo pustiš na zraku, da se razkraja. Ene bolj, druge manj.

Čišča je kužna toliko ko menstruacija. Pač zadevo kolonizirajo bakterije.. Ne zdi se mi pa potrebno delati iz tega neke strašne stvari. Ne poznam nobene, ki bi od čišče umrla.


Aja no to pa ne vem. Mi se namrec po vsakem lulanju umijemo z vodo!!
Sem pozabila da so Slovenske higienske norme mal drugacne, sorry...



Jep. Slovenci smo packi. user posted image  And I like it that way.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Drugačen način zadovoljitve
17.1.2008 20:11:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Glej, ****, v marsikaj me lahko prepričaš ampak v to, da so muslimanske ženske svobodne, me ne moreš. Sem dala kar precej sveta skozi in kar ni bilo po bližnji okolici, je bil islamski svet, predvsem Egipt. Ne samo odročne lokacije ampak tudi mondene, kamor hodijo tudi in predvsem muslimanske družine, ki imajo kaj pod palcem.
Tale tvoja razlaga "svobodne"ženske me močno spominja na pranje možganov in na papagajsko ponavljanje tega, kar moški vcepijo svojim ženskam v glavo. Variante, takšne in drugačne, sem videla na lastne oči milijonkrat. Da ne govorim o knjigah, ki so bile napisane po resničnih zgodbah in poljudnodokumentarnih oddajah, kjer so ženske, v mojem primeru Italijanke, pripovedovale svoje zgodbe o tem, kako so dobesedno izgubile svojega otroka prvič ko so s svojim možem odšle živeti nazaj v "Islam". Prej normalno europeizirani moški pa so postali pravi tirani.
Dejstvo je, da se ženska v ostalih delih sveta lahko odloča svobodno, v muslimanskih pa ne. Bodisi zato, ker ji to ne dopušča javna morala, bodisi zato, ker tako določajo tudi zakoni. Za Egipt ne bom trdila, ker ne vem, ampak v marsikateri islamski državi ženske nimajo skrbništva nad otroki. In bi si drznila trditi, da v večini držav.
Pa ne jemlji zdaj tega kot kritiko tebe in tvojega načina življenja. Ne, to je samo moj pogled in mnenje, ki sem si ga ustvarila sama. Zna bit, da tem ženskam tak način življenja dejansko ustreza, ampak dam glavo, da bi, če bi imele možnost spoznati evropejski način življenja, zamenjale brez pomislekov. Ne spoznati v smislu videti dvakrat v življenju, ker jim vcepljena mentaliteta tega ne bi dopuščala, ampak živeti par desetletij.
S spoštovanjem, ampak s precej drugačnim pogledom na stvar!


Res nima smisla... mene se ni izucilo ampak morda pa tokrat le.
Kako me vedno prepricujejo ljudje v nekaj...
Fantazirajo o tem da vedo kako nam je musilmankam... kako smo uboge... nesvobodne...
Res skoda besed...
sama poznam zelo dobro cel arabski svet,povej drzavo ki te zanima... kajti veliko sem ze prepotovala...in se ne osredotocam samo na Egipt v svojih besedah...
Verjamem pa glih kontra kot ti, da bi marsi katera zenska z veseljem zamenjala svoje Slovensko zivljenje z mojim Egipcanskim...

Drugace pa ob takih debatah se pocutim kot da bi jaz zenska sla razlagat mojemu mozu kako je imeti penis...

MISLIM???

Menda ja vem kaj je res in kaj ne... saj zivim tukja danes in stvari poznam...
Govorim iz lastnih izkusenj ne pa rekla kazala...

In nic ti ne zamerim... ker te poplnoma razumem,kot sem rekla rojena in vzgojena sem v katoliski tipicni Slovenski druzini in prav tako kot govoris ti danes sem jaz vcasih...

Pa samo en stavek me je res zmotil, tisto o da nam moski kaj vtepajo v glavo... to je pa res popolnoma zgreseno...
Ampak ti verjetno o nasem zivljenju in o Islamu na sploh ves vec od nas ki zivimo tukaj... tako da ti pac ne rabim razlagat..

pa brez zamere, nic slabega nisem zelela povedat..imas popolno pravico do svojega mnenja samo prosim te ne prepricuj me  da je zunaj noc ce jaz vidim da je dan...

user posted image user posted image user posted image  lepo te pozdravljam  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Drugačen način zadovoljitve
17.1.2008 20:27:23   
bumerang
No, tudi glede higiene se strinjam s tabo. Zame je uporaba bideja stvar vsakokratne uporabe stranišča za 99,9% Slovencev pa znanstvena fantastika. Ljudje projektirajo nove bajte brez bideja. Celo če imajo tri kopalnice nimajo niti enega.
Ko sem prvič videla tiste pipice mi je bilo strašno žal, da smo imeli inštalacije po kopalnicah že potegnjene.

Glede mnenja o statusu muslimank pa še vedno mislim enako.
Bi mi pa bilo zelo všeč, če bi malo opisala zakaj in v čem si ti spremenila svoje mnenje, predvsem s konkretnimi primeri, ki so te presenetili. Ampak res, no, me res zanima. Sploh glede na to, da si pomuslimanjena.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Drugačen način zadovoljitve
17.1.2008 21:21:44   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR


Jep. Slovenci smo packi. user posted image  And I like it that way.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
kaj je nastalo iz enega vprašanja glede ORGAZMA-zanimivo (da se na RR tko dogaja) user posted image


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Drugačen način zadovoljitve
18.1.2008 2:51:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

No, tudi glede higiene se strinjam s tabo. Zame je uporaba bideja stvar vsakokratne uporabe stranišča za 99,9% Slovencev pa znanstvena fantastika. Ljudje projektirajo nove bajte brez bideja. Celo če imajo tri kopalnice nimajo niti enega.
Ko sem prvič videla tiste pipice mi je bilo strašno žal, da smo imeli inštalacije po kopalnicah že potegnjene.

Glede mnenja o statusu muslimank pa še vedno mislim enako.
Bi mi pa bilo zelo všeč, če bi malo opisala zakaj in v čem si ti spremenila svoje mnenje, predvsem s konkretnimi primeri, ki so te presenetili. Ampak res, no, me res zanima. Sploh glede na to, da si pomuslimanjena.


Joj kok bi bilo to veliko za pisat...
Samo en popravek najprej nisem pomuslimanjena... ampak sem prestopila sama se predno sem sploh poznala svojega moza.. v glavnem moja svobodna volja brez vpliva kake 2 osebe...

Glede konretnega primera...

V Sloveniji sem hodila v sluzbo po sluzbi hitro po sinka in domov pa kuhat pa pospravljat pa... saj sama ves.. ( pa nocne pa prazniki pa nedelje ...)
Placevati poloznice in hrano...
Mozev denar( prvi moz) in pa moj denar vse je slo v skupno dobro...
On je bil cist cool tip... ni ne pil niti bil grob ali kaj podobnega , samo casa ni imel nikoli.. samo sluzba, sluzba...

Moj sedanji moz je iz res verne druzine in Islama se zelo drzi... torej mi pripadajo pravice o katerih se mi se sanjalo ni...
Satnovanje, hrano vse placa on in poleg vsega mi daja se denar ki je samo zame....moj denar ki ga dobim z najemnino iz Slo. pa je samo moj...in precej uzaljen je bil na zacetku ko tega nisem razumela...
Zapravim ga kamor jaz hocem... najveckrat raztalam revezom... ali pa za kake neumnosti...lol user posted image user posted image
Skratka nimam financnih skrbi...
Nisem utrujena od sluzbe in ne iscem casa za otroke ker ga imam na pretek..
Nikoli mi ni branil delati ko sem se imela te ideje... sla sem na razgovor za uciteljico anglescine v KG1 in KG2. Pa me je minilo ker placa bi bila 2000 funtov jaz pa ko grem enkrat po fasengo zapravim 1500....
Tako da... sem potem delala samo pri njemu in sicer kot tajnica...ima namrec firmo. Ker doma mi je pa bilo biti skoz res dolgcas...
No sedaj ko sem noseca mi ne dovoli niti da dvignem telefon... ampak kaksno ponudbo mu se vedno spisem ampak doma...
Joj... ma lahko bi pisala res do jutra...

Recimo moja najstarejsa necakinja studira in ji na pamet ne pade da bi se sploh kdaj porocila... parvi da si zeli kariero..
In, kaj potem... Oce se pravi moj svak jo popolnoma podpira in pravi da sploh ni problema pa ce zivi doma vedno...
S tem primerom hocem povedat da nam otroci niso v breme in da jih v nicemur ne oviramo... ne glede na spol.

Ne vem kaj naj ti se povem... naprimer da bolj lenih zensk in razvajenih kot so arabke se nisem videla... V KSA se mogoce bolj kot v Egiptu...
Celo zivljenje so na dopustu... in moski so v mojih oceh prav izkorisceni...
Samo malce pospravijo, za tezja dela ze jamrajo... tukaj vidim da okne pomivajo samo moski... ker to je ze prevec za zensko...
Potem skuhajo in to je to...cel dan cvekajo in gledajo tv ...
Res ... jaz z njimi ne grem v stric ker mi je to malo mimo...
Zato sedaj bluzim po netu, prej pa sem sla raje k njemu v firmo...

Ne vem ce sem ti odgovorila na to kar si vprasala... poskusala sem... ker prevec osebno pa nocem tukaj pisat...

V glavnem ce ti ni odvec preberi moj blog znaslovom zenska v Islamu..ti dam spodaj link... pa me bos bolje razumela...

Aja pa se to sem pozabila dopisat kar sem ze veckrat rekla... najbolj mi je tukaj vsec glede na to da imam vso zlahto razsuto po dolenjski in so vsi ves cas nacvickani... kot sem rekla najbolj mi je vsec odsotnost alkohola in posledicno vsega kar le ta prinasa druzini in otrokom... Kajti to se mi zdi je en velik problem v Sloveniji...

Evo, ker ze smetiva po tej temi... me pa zanima zakaj ti mislis da nam je hudo v zivljenju in v cem bi bila prednost Slovenke??

se link:
http://www.rtvslo.si/blog/bata/zenska-v-islamu/1008

lep pozdrav ****



(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Drugačen način zadovoljitve
18.1.2008 14:23:45   
bumerang
Sem te prebrala že zgodaj zjutraj pred službo in potem o tem postu veliko razmišljala. Zdaj imam polno glavo misli in ne vem, če bom vse napisala, kar sem razmišljala in tako kot sem domislila. user posted image

Glej, jaz ti čisto verjamem, da ti je fajn in da ti nič ne manjka. In čisto verjetno bi marsikateri dan zamenjala s tabo, pa mi, verjemi tudi ti meni, v primerjavi s povprečno Slovenko gre neprimerno bolje in mi ne manjka ničesar, niti časa za družino ne. Verjamem tudi, da marsikatera tvoja soseda živi bolje kot kaka moja. Ampak ve, ki tako živite, ste le promil ostalih žensk muslimank, ki so tretirane kot žive nule. In se tako tretirajo tudi same.
Kako vem? Vem, ker sem jih videla, kako se obnašajo. Vem, ker sem videla moške kloftati svoje žene in "ženske". Pa ne samo enkrat. Vem, ker se v muslimanskem svetu z mano kot žensko sploh nočejo pogovarjati.
Pustimo knjige in zgodbe Evropejk, ki so se poročile z muslimani, in potem doživele maltretiranje tako s strani svojih mož kot predvsem ženskega dela njegove familije.

Prepričana sem v to, da višji sloj muslimanskih žensk odlično živi. Tebi mesečna najemnina stanovanja v Sloveniji pomeni enoletno (ali celo več) delavsko plačo tako da ne dvomim, da ti gre dobro. Kaj pa vse ostale?
V muslimanskih deželah je veliko revežev. Ampak RES revežev. Ker ko jaz pri nas slišim, da so ljudje revni, bi koga skloftala. Pol pa greš v trgovino pa vidiš polne vozičke bedarij, kafiči so tudi vedno polni. Nezaposleni kadijo škatlice cigaret. In to naj bi bili revni?

Ok, gremo nazaj. user posted image  
Te revne ženske so za moške tam zato, da jim kuhajo, strežejo spredaj in zadaj in dajo otroke. Moški pa za to, da nosijo denar k hiši. Verjamem, da marsikatera familija tako dobro funkcionira in to marsikateri ženski prav paše. Še predvsem, če v to verjame, ker je bila tako vzgojena. Ampak le vse dotlej, dokler je ženski tako prav. Ko pa bi kaj želela po svoje, ne more, ker ji to moški (ponekod tudi zakon) ne dopušča. Govorim o večini žensk, ne o peščici priviligiranih.
V vseh muslimanskih deželah ima vera veliko vlogo. Če ne zakonsko uveljavljeno pa moralno. Praktično živiš prežet z vero. Če se tega ne držiš, si kot moški izobčen, kot ženska pa kamenjan. Tudi dobesedno. Na zahodu se lahko odločiš, da si verski fanatik ali pa ateist pa te ne bo nihče na cesti zaradi tega premlatil.
Si že kdaj slišala, da bi kako žensko v Evropi kdo na cesti ustavil in skloftal, ker ima rdeče čevlje?
Si že kdaj slišala, da bi katero punčko v Evropi infibulirali? V skoraj vseh muslimanskih državah je to vsakodnevna praksa. Še več, tega se držijo tudi emigranti. "Godne" deklice, ki so živele v Evropi, odvlečejo nazaj v matične države in jih obdelajo. Ali pa plačujejo kirurgom na črno, da to naredijo. Zakaj? V dobro ženske?
O tem, da matere nimajo skrbništva nad otrokom, sem že pisala.
Umorjene novorojenke samo zato, ker so deklice.
Ženske, ki jim na obraz zlijejo kislino, ker bi se rade ločile ali pa bi se radi ločili možje. 
Vnaprej določene poroke, ki so stvar družine. Kjer nevesta vidi svojega ženina, magari 30 let starejšega, par dni pred poroko. Hkrati s poroko postane podložna še njegovi mami.

Navedla sem le nekaj primerov, ki so se mi motali po glavi, pa še precej neurejeno. V bistvu želim povedati to, da so ženske primorane v določen način življenja. Govorim za večino, ne zate konkretno. Tebi se to, vem, ne dogaja. Se pa dogaja v muslimanskih državah. Množično, ne posamično.

Vem, da boš za marsikatero stvar rekla, da je Koran ne zapoveduje oz. da tega ni v Koranu. Ampak kaj to ubogim ženskam pomaga? Kaj jim pomaga, če o infibulaciji ni ničesar, če se jim pa to zgodi? In v to jih prisilijo. Kar je najhujše - lastne mame.
In ravno to je največja tragedija muslimanstva. Nezmožnost razmišljanja z lastno glavo, slepo sledenje veri oz. prisiljenost v to. Moški zato, ker jim je seveda to komot, ženske zato, ker so tako vzgojene ali v to primorane.
In kaj mi pomaga, če moj mož čisti šipe namesto mene, če me takrat, ko se odločim, da ne bom danes skuhala kosila, zaradi tega sklofta. Spet govorim o generalni situaciji ne o tvoji.

Trdno verjamem, da če bi se ženske namesto tega, da cele dneve posedajo in opravljajo vse kar leze in gre, pijejo presladek čaj in grizljajo sezamove piškote, zaposlile in imele enega otroka ali dva namesto desetih, hitro pobrale in zaživele zelo podobno kot ostale ženske po svetu. Tudi državi bi to na dolgi rok zelo koristilo. Ampak potem bi moški izgubili svojo dominantno vlogo, to pa seveda ni v njihovem interesu.

Glede alkohola. Jaz sem velik nasprotnik alkohola, še bolj pa cigaret. Nisem pa za prohibicijo. V muslimanskih deželah sem velikokrat doživela, da je zaposleno osebje z mini bara kradlo alkoholne pijače. Ali pa so te kar direkt vprašali, če jim jo daš. Verjamem, da ga taki na skrivaj srkajo tudi doma. Z vsemi posledicami za ženo in otroke.

No, med pisanjem tega posta sem še malo pospravila hišo, skuhala kosilo zdaj grem pa delat naprej. user posted image

p. s. Tvojega bloga še nisem prebrala. Ampak ga bom kasneje z velikim veseljem.




_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Drugačen način zadovoljitve
19.1.2008 3:38:36   
Anonimen
Se ti poravicujem da odgovarjam tako pozno toda danes je pri nas "nedelja". Ob petkih se ponavadi druzimo ali kam gremo...
No sedaj pa kot ponavadi ne morem spati... mal me matra kislina mal pa neki cudni krci tam spodaj... pa sploh me to nosecnost daja nespecnost..

No zal ti moram povedat da si v veliki zmoti in da delas eno veliko napako in tu je problem da nikoli ne moreva priti skupaj...
Poglej ti govoris o muslimanih namesto o arabcih. Musliman je tisti ki zivi po Islamu. Islamska pravila pa so znana. In po njih je zenska kraljica.
To je tako kot ce bi jaz goivorila namesto konkretno o Slovencih o katolikih in bi vse slabe stvari ki se tam dogajale pripisovala nekim verskim pripadnikom.
Naprimer rekla bi da je Plut primer kako so katoliki zmesani morilci... Potem da je lastnost katolikov da ze skoraj vsaka druga zenska pade po stopnicah...potem da katoliki veliko pijejo...Vse to seveda ni res... Torej tukja si v zmoti ne smes za vse bolane primere ,ki si jih nastela in jih bom obdelala enega po enega pripisovati Islamu in muslimanom ampak posameznikom ali vsaj narodu...
Torej jaz lahko dolocene lastnosti pripisem kvecjemu slovencem nikaor pa ne neki vecinski vereizpovedi.
Predvsem je tvoja napak da sodis vero po ljudeh...
Upam da se razumeva.

Sedaj pa konkretno k tvojemu pisanju:
Ne bom govorilao muslimanih kajti vse kar si nastela ni znacilnost muslimanov kot pravih pripadnikov Islama.
Torej konkretno bova govorili o arabcih ki papredstavljao samo 25% muslimanov na tem svetu.Kajti skupaj naj bi jih bilo ze vec kot 1.3 miljarde.

Pravis da si videla nasilje nad zensko ... No jaz tega se nisem videla..Vidim pa budale ki se znasajo nad otroki...
Verjamem da si videlakaj takega ampak ali je to kaj posebnega??
Ali mislis da so samo v arabskem svetu taki primeri?? Zkaj pa potem rabite v Sloveniji varne hise? Hocem povedat povsod po svetu so nasilnezi in nasilje ne izvira iz vere...ampak je to stvar cloveka- posameznika.

Pravis da se s tabo moski tukaj ne pogovarjajo. No to ti verjamem. To pa je nekako povezano z Islamom. Res je da se moski sploh porocen z drugo zensko ce ni nujno potrebno sploh ne pogovarja..
To pa zato ker ze to stejejo kot pot v nekaj slabega..
Verjamejo najprej da je najboljse imeti nobene zveze z tujo zensko niti pogovor, kot pa da na koncu pride do najhujsega..
Ne vem ce razumes... ampak recimo moj bi rekel takole: najprej pogled , pogovor, kavica, sok, vecerja in smo tam...
Moj moz je ravno zaradi te lastnosti ki jo imajo imel kar nekaj tezav z zenskim spolom v firmi kjer je bil zaposlen. Gospe so ga narobe razumele ces glej izpod casti mu je z nami govort ali nas pozdravit... kaj pa misi da je..
On, revez pa je samo tako navajen da enostavno ima doma svojo gospo in z drugimi razen ce je sluzbeno ali pa kako drugace neizogibno enostavno ne komunicira...
Prav gotovo da ne bo pobegnil iz trgovine ce je tam zaposzlena zenska...Ne bo pa v casu malice namerno sel in se prisedel k zenskim sodelavkam- govorim za Slovenijo..
Njim je bilo to seveda nerazumljivo... On pa je pac tako vzgojen...
Zato ce se moski ni zelel s tabo pogovarjati je to zgolj iz spostovanja in ne zaradi tega ker bi bila ti kaj manj vredna...
Jaz to dozivljam vsakodnevno...moski z manirami se kadar sva z mozem kjer koli skupaj z pogovorom obrnejo nanj, ne name... in ker vem da mi s tem izkazujejo spostovanje jim to se nikoli nisem jemala za slabo.Bi pa me razpalilo ce bi kdo prisel do mene in direktno zacel pogovor ali celo zvizgal za mano ali dal kako neprimerno pripombo.. In to se turistkam veckrat dogaja ker jih enostavno vse kategorizirajo kot lahke zenske.
Tako da tega da s tabo niso govorili jimne smes jemati za slabo...

Nadalje govoris o knjigah zensk ki so zapisale slabe izkusnje... Koliko pa je teh knjig? 100 morda 1000? Kak procent pa je to na 1.3 miljarde??
Se pravi ce so v Sloveniji napisane vsaj 2 knjige o pijancu ki je matretiral zeno in otroke je potem to slika Slovenskega moskega ali morda katolika ce greva opredelit na vero??
Saj Slovencev je recimo malomanj kot 2 miljona ... ne stejem slovenskih drzavljanov ampak res Slovencev..
Torej ce sta spisani samo 2 knjigi je to ogromen %..
Zato jaz res ne bi posplosevala... da so te knjige odraz pravega zivljenja muslimanov ali pa arabcev... So samo slabe izkusnje zensk ki fizicno in psihicno niso pasale v ta svet...
Jaz se tudi morda ne bi dobro pocutila konkrteno med kakimi domorodci tam v Indoneziji... Pa zato niso oni krivi niti njihove navade... Problem je oziroma bi bil v meni..
Upam da se tudi tukja razumeva..

Naprej si se dotaknila mojih dohodkov.. Vidis to je point Islama jaz ne zivim dobro zaradi mojih dohodkov ampak se za moje zivljenje da je kolikor toliko na nivoju potrudi moj moz. Kajti moj denar je samo moj in z njim razpolagam kakor je meni volja...
Drugace pa jaz sem prej srednji sloj kot visji. Ne zivim v vili z bazenom ceprav jih gledam za vogalom in si seveda tega zelim. Le kdo si pa ne?
Zivim v bloku toda res v zelo dobri soseski.
Tudi denarja nimam na pretek... Skratka zivljenje laufa..ni pa neki luksuz...
Drugace pa moja najemnina nanese 2 delavske place ... Tako da tudi moji prihodki niso nek bajni denar..
Razdelim pa od 300 eurov vsaj 200 eurov revezom ,ker tako me uci islam. In pa ker jih tukaj res vidis ogromno- revezev namrec.

No in revezev si se dotaknila tudi ti v svojem pisanju. Ja res je ogromno jih je... Po zadnjih podatkih naj bi jih bilo samo v Kairu 13 miljonov...
In to so res revezi!!
Lahko ti povem da so na cesti otroci stari tudi samo 5 let, zapusceni... Lahko ti povem da so na ulici invalidi brez nog in brez vozicka , razcepani in hodijo po rokah..
Pred kratkim sem bila prica porodu na sredi ulice ... ker zenska nima doma!!! Niti denarja  za bolnico...
Res je V Sloveniji ne vedo se kaj je res revez..In upam da nikoli ne bodo...
In tukaj bi dodala samo to, ce bi Egipt bil prava muslimanska drzava teh revezev ne bi smelo biti, kajti v Islamu naj poglavar ne bi spal na postelji dokler vsi njegovi ljudje nimajo postelje... naj ne bi jedel dokler vsi njegovi ljudje niso jedli... saj razumes kaj hocem poverdat..
Ker pa je Egipt diktatura tako kot vse ostale arabske drzave, kjer je Islam samo se na papirju in pri rekih ljudeh v resnicnem zivljenju... je pac tako..
In to... revscina mene najbolj boli in to je razlog poleg umazanije in totalno neurejenih javnih sluzb da mi Egipt ni najbolj pri srcu...
Toda tukaj sem danes in pac delam kar lahko po svojih moceh zaboljsi jutri pa ceprav vem da sem samo kaplica v morje...

Potem pa pises o vecini zensk...
Vecina zensk je tocno tako kot pravis... cisto drugacne mentalitete kot smo mi Slovenke.. Njim je cilj da se porocijo, ljubezen jim sploh ni point... V glavnem da se porocijo in so preskrbljene in da imajo urejen dom in otroke...
Skratka ce grem jaz razlagat kaki zenski z tipicno arabsko mentaliteto ... kako zivijo Slovenke ali evropejke, se zgrazajo kako vendar lahko Slovensak zenska tako trpi???
Ni jim jasno da mora zenska delati v sluzbi in deliti denar da lahko druzina prezivi...
Grozno se jim zdi da mora zenska oddati 1 leto starega otrocka za skoraj cel dan v neko zgradbo imenovano vrtec?? Ne predstavlajo si tega!!
Grozno se jim zdi da potem ko pride slovenka domov mora se gospodinjiti...
Sprasujejo pa kako to zmorejo? A niso zmatrane??
In ne morajo razumeti da vcasih vse to ni dovolj se vedno nimajo niti za prezivetje kaj sele za kaj drugega...
Ne razumejo zakaj in ako to da obstajajo samohranilke in jim ne pomaga kaksen clan druzine, moski seveda???
Kako to da je ne vzdrzuje brat ali oce ali kak drug moski sorodnik ce je naprimer vdova me sprasujejo??
Skratka povprecni arabski zenski se Slovenska zenska smili in jo ne razumejo!!!
Evo to je njihov zorni kot... in zato jaz nikoli ne pametujem ljudem,ki so drugace vzgojeni da morda njihov vzgoja ni prava...Oni so zadovoljni in srecni tako!!!

No potem pa si omenila da zsivis prezet z vero.... Ce zivis prezet z vero verjemi mi si srecen. In gede izobcenja ali kamenjanja..
Kazni so za zlocin ne glede na spol popolnoma enake.
Za zlocin za katerega je predpisano kamenjanje ni pomembno ali so moski ali zenska...Kamenjajo prav tako moske...
V kazni se jaz ne bi spuscala, ker ima vsaka drzava pravico do svojega kazenskega zakonika moja dovznost kot drzavljana pa je da te zakone upostevam...
Zato ne vidim v tem nic narobe...
So razlicne drzave in razlicni zakoni... V tistih drzavah kjer imajo za kazenski zakonik Sheriatsko pravo je pac ena izmed kazni tudi kamenjanje...
In kot pravim v tem ne vidim nic slabega...tako pac je in kdo sem jaz da pametujem kaj je prav in kaj ne...

Tistega o verskem fanatiku ali ateistu nisem prav dobro razumela? Ce si mislila na to da v arabskem svetu v marsi kateri drzavi moras imeti veroizpoved...ker jo zapisejo v dokumente. Ne vem v cem je problem? Imajo pac take zakone...
Da pa na zahodu nihce nic nikomur noce... hm?? Kaj pa Gvantanamo?? Ljudje so tam zaprti brez sojenja samo zato ker so muslimani??
Pa veliko skrivnih zaporov po vsej Evropi??
Sicer pa pred kakimi 15 leti je v Sloveniji gospod Jelincic streljal na neke fante muslimane!!! Verjetno iz ljubezni do njih??
Ne, verjemi mi v Sloveniji ali kje drugje mi ni lahko zato ker sem muslimanka...
Ni res da me pustijo pri miru... vecina ja... toda so ljudje ki se vtaknejo vame...
Ze v bolnici ko prosim za obroke brez svinjine ne gre brez komentarja... kaj sele na cesti ce imam ruto...
Ne nimas prav ... ni res da mi noben nic noce..toda jaz imam ze trdo kozo in pa predvsem 100% verjamem da sem na pravi poti in nic me ne preprica v nasprotno...Pa tudi ce bi me pretepali do smrti jaz svoje vere ne dam!

Tisto o cevljih prav tako ne razumem? Kajti tudi v arabskem svetu te ne bo noben klofutal zaradi barve cevljev... he,he... ta je prav smesna..

Potem pa pises o necem : infibulirati?? Te besede ne poznam..
Predvidevam pa da gre za obrezovanje deklic??
Torej obrezovanje deklic ni Islamski obicaj niti se ne izvaja v arabskem svetu.
To pocnejo samo v Afriki in najvec v podsaharski Afriki...
Ta obicaj izvira izpred islama... v Isamu pa tega ni. Glavni verski poglavar Tantawy v Egiptu je ze pred leti ti javno prepovedal!! In obljubil Bozjo kazen tistim ki to delajo..
Kajti ni skrivnost da na jugu Egipta to se vedno pocnejo.. Zakaj?? Nimam pojma!!! Nima pa nobene veze z Islamom... Kar je zelo enostavno dokazatti tudi z statistiko..
In sicer v podsaharski Afriki zivi najvec 5 % ljudi islamske vereizpovedi v primerjavi z 1.3 miljarde muslimanov po svetu!!
Vsak pameten torej ve po logiki da to potemtakem ni Islam, saj se bi drugace ta poseg delal tudi v arabskem svetu, turciji, indoneziji... i/t.d.
Toda tega nikjer drugje ni...
Torej ne nekih starih obicajev izpred 2000 let in vec pripisovati Islamu pa ceprav seveda vemo da so med tistimi ki to se vedno pocnejo tudi ljudje ki sestejejo za muslimane...

Umorjene novorojenke??? Hm, tole si pa zamenjala z Indijo ...
Kajti tocno to je Islam v arabskem svetu izkoreninil!!
To se je namrec pri satrih arabcih v predislamskem, casu dogajalo kot se se danes v Indiji...
Toda Islam in Koran je to izrecno prepovedal. In tega 100% v arabskem svetu ni.. Ce   trdisnasprotno zal moram zahtevat dokaz!!
Kajti vem da so deklice mogoce pri katerem moskem manj zazeljene, kar pa je isto povsod po svetu vecina moskih si zeli sina... toda da bi jih pa zato umorili tega pa tu ni!!!
So pa razni primitivci ki ne nudijo deklicam istih moznosti kot deckom, kot naprimer solanje... ampak to je zgolj stvar posameznika ne pa nekaj povezanega zIslamom, kajti V islamu ima deklica popolnoma iste pravice kot decek...
Tako da to da se to dogaja in celo mnozicno.. to je neresnica!!
Je pa res kot sem zezgoraj zapisala da ima kot pravis vecina zensk drugacen pogled na zivljenje kot slovenka in njim se ne zdi da so primorane ampak si tega zelijo.. Pac ziveti kot zivijo... kot sem ze zgoraj povedala ... arabki je pac slovenski nacin zivljenja nerazumljiv in mucenje... tebi pa obratno...

Potem pa pises o slepem sledenju veri. Za nas ni slepo mi v to 100% verjamemo in se nam zdi to edina prava pot...
Kar je zate nerazumljivo je nam logicno..
Kar se pa tice da je moskim tako komot in zenske pa so primorane... Moskim ni komot ... so zelo obremenjeni in v marsi cem jim niti slucajno ne zavidam. Zenska pa ni nikakrsna mucenica..
Je pa res da v Islamu in prav tako v arabskem svetu na splosno velja delitev na zensko in mosko delo... Vecina zensk si ne zeli delati toda ce hoce pa tudi lahko... Zadnje case jih vedno vec studira in imajo potem kariero..
Se pravi s tega pogleda ni razlik v ozadju pa se vedno so... in obstaja zenski in moski svet..
Med tem ko v EU oziroma Sloveniji teh omejitev ni... ne ve se vec kaj je mosko in kaj je zensko... ce se njim tako zdi prav pa naj bo... toda naj pustijo tiste ki imajo drugacno misljenje pac pri miru in jim naj ne vsiljujejo svojega..
Mi je pa zelo zanimiv komentar ki sem ga zasledila pred kratkim... in sicer da je v Zahodnem svetu meja med zenskim in moskim svetom ze tako zabrisana da lahko samo se pricakujemo kdaj bodo zaceli moski se rojevati otroke...
Seveda je to hvala Bogu ne mogoce, misljeno je bilo bolj kot cinizem...
Skratka zivi in pusti ziveti!!

Tisti del o tem kaj bi arabke raje... sem ze zgoraj opisala... Aja otrok nimajo vec po 10 le redki se...
Torej delati nocejo!! Vsaj vecina ne, tiste ki hocejo pa tudi delajo...
Kako bi to ce bi si arabke zazelele zivljenja kot ga imajo evropejke ,ki se njim zdi trpljenje.... koristilo drzavi pa ne vem??

Glede alkohola, ce smem vprasat kje si pa to bila?? Kajti v Egiptu ni nobene prohibicije in ga lahko mirno kupis... saj imamo konec koncev tudi kar veliko kristjanov ,ki ga srkajo brez prepovedi...
Skratka nisem se naletela na arbsko drzavo kjer bi bil alkohol tak problem... razen Iran..ki pa je seveda sheitski... Sheite  pa obravnavamo kot sekto ,ki v osnovi pripada Islamu.. Aja pa v Iraku tudi odkar so sesuli Huseina...
Veliko tezje je v arabskih drzavah priti do svinjine kot do alkohola samo tko za primerjavo...
Moram pa povdariti, da verjamem da ga kdo cuka... seveda  naskrivaj ker bi ga bilo javno sram. Toda jaz v vseh teh letih se nisem naletela na pijanega cloveka v zivo...
Skratka ni primerjave... ker vsi vemo kako je v Sloveniji z alkoholom... se posebaj jaz vem kako je s tem po dolenjskih vaseh...
Zalostno...

O.k. ce bos prebrala blog, me prosim pokomentiraj... zal smetiva tukaj v eni temi ki nima z vsem skupaj nic... toda jaz sem ZS blokirala, ker sem dobila par zelo cudnih sporocil...
Tako da mi komentar ali pa svoje misli da ne bova smetili se na temomojega bloga, zapisi raje pod blog...

Lep pozdrav.... ozirom pri nas je ze dobro jutro...

****







(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Drugačen način zadovoljitve
19.1.2008 22:20:08   
nejcko
Se bom malo vmešala v tole debato o islamu.

Zase ne morem trditi, da sem neka velika poznavalka islama, sem pa po študijaki in službeni dolznosti, predvsem pa iz lastnega interesa, potrudila ga malo bolje spoznati. Ker sem prepričana, da vsaka vera v svojem bistvu uči dobro in ker nam znajo stereotipi zelo zamegliti možgane.

****, z veseljem sem prebrala tvoj post, blog me še čaka. Mislim, da si dala zelo realno sliko o islamu kot religiji in vsak, ki bi imel vsaj malo interesa se poglobiti vanj in ne slepo zaupal le temu, kar se o njem piše v zadnjih parih letih, bi bil zelo presenečen.
Mene je "presenetil" že sam Mohamedov življenjepis, kajti ni mi bilo jasno, kako je lahko vera, katere začetnik je v bistvu prav fajn človek, ki ni zapovedoval nobenih skrajnosti, o katerih lahko beremo in jih lahko gledamo po svetu, pravzaprav se je celo zavzemal za njihovo odpravo, dela čisto nekaj kontra temu.
Doma imam tudi slovenski prevod Korana (oz. njegovo "skrčeno" izvedbo) in tudi tam lahko preberemo marsikaj, kar je v popolnem nasprotju s tem, kar se v nekaterih islamskih državah dogaja.

Terorizem, samomorilski napadi, "šolanje" mučenikov, Osama bin Laden, popolnoma zakrite ženske brez vsakršnih pravic ... to so dejansko produkti SKRAJNEŽV, so produkti ZLORABE vere kot take, so MANIPULACIJA z vero, kot sredstvom, s katerim se najlažje manipulira.
In predvesm je potrebno vedeti, da se islamske države močno razlikujejo med seboj po tem, kateri veji islama pripadajo. Povesm enako kot v krščanskem svetu, kjer je močno opazna razlika med "pravoslavnimi dražavami" ali pa izrazito katoliškimi ali izrazito protestantskimi.  Vera je sicer povsod ista, le interepretacije so različne, predvsem pa je pomembno, kako voditelji "furajo" to interpretacijo.

Tudi jaz sem iz Mohamedovega življenjepisa ter iz Korana razbrala, da je ženska v islamu enakovredna moškemu. Veliko bolj kot v Bibliji. Po Bibliji je ženska že v izhodišču grešnica in manjvredna, v islamu tega ni, pa čeprav ima prav tako korenine v Stari zavezi oz.  njeni razlagi  stvarjenja sveta in človeka. In nikakor ne smemo pozabiti, da je krščanstvo (zahodni, zdaj tako demokratični svet) skoraj 2 tisoč let blazno zatiralo ženske. Tudi v krščanstvu je primarna naloga ženske, da je pokorna možu (Pavel: Moškemu je glave Cerkev, ženski je glava mož, zato naj bo ženska v cerkvi pokrita), da rojeva otroke, da ne sme prešuštvovati. V krščanskem (zahodnem) svetu so bile izobražene ali pametne ženske čarovnice, obsojene na grmade; ženske pisateljice so morale pisati pod moškim psevdonimom, če so hotele objaviti svoje knjige; poroke so bile tudi dostikrat dogovorjene, vsekakor pa se do začetka prejšnjega stoletja niso mogli kar vsi po vrsti prosto poročati; seks pred zakonom je bil greh (kaj niso dali princese Diane na junfer test pred krščansko poroko?) nezakonske matere so bile izobčene, nezakonski otroci preganjani in zasmehovani; nekrščeni pokopani za pokopališkim zidom ...
Ja, tudi to je krščanstvo (bilo), tudi to je slika preteklosti sedaj tako oh in sploh razvitega zahodnega sveta.

Vera je čudovita, če človek ne zaide v skrajnost. In prav tako, kot je bilo v krščanstvu še 200 let nazaj ogromno verskih skrajnežev (še vedno pa jih lahko najdemo ponekod po svetu), ki so počeli vse zgoraj našteto v imenu vere in Boga, vse to se zdaj dogaja ponekod v islamskem svetu - v imenu vere in Alaha. ZLORABA VERE in ne VERA kot taka.  Zgodovina se venomer ponavlja, le akterji so drugi. In tako, kot je šlo nekoč za pokristjanjevanje sveta, stopamo ponovno na pot spopada dveh civilizacij. V imenu vere in Boga.

< Sporočilo je popravil nejcko -- 19.1.2008 22:21:46 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Drugačen način zadovoljitve
19.1.2008 23:29:41   
Anonimen
Nejcko... vse si povedala. Nimam kaj dodati. Razen hvala ker razumes...in predvsem apriori ne obsojas ampak si se prej malo izobrazila v tej smeri potem pa naredila zakljucke.
Najbolj cenim ljudi ki ne sodijo vere po ljudeh..
Saj ti ni treba imeti rad Islama samo je pa lepo da si ustvaris relano sliko z znanjem...

lep pozdrav ****

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Drugačen način zadovoljitve
19.1.2008 23:40:37   
only_me
žalostno od vas. da tako zasmetite temo.

Da začnete vero mešati s čiščo in orgazmom, pol pa še se blatite vse prek.... sram vas naj bo.
Moderatorji, kje ste???

In orgazem med čiščo ni škodljiv.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Drugačen način zadovoljitve
20.1.2008 9:45:09   
bumerang
Ja, only_me, strašno stram me je, ker si upam prekiniti kreganje in blatenje z neko malo bolj konstruktivno debato. Pravzaprav se posipam s pepelom! Glede na to, da so ostale teme tako puristično čiste, si kaj takega bogokletnega res ne bi smela privoščiti.

****, tudi jaz sem si vzela malo več časa. Prebrala pa sem te že včeraj navsezgodaj zjutraj preden smo odrinili na smučanje. Ker potrebujem za zapis svojih misli malo več časa in predvsem mir.

Ja, res je. O Islamu in muslimanih sem govorila na splošno neglede na kraj na svetu oz. državo, ki sem jo obiskala, saj o tem je bil govor, ne? O ženskah muslimankah in o položaju žensk muslimank v primerjavi z ostalimi ženskami. S tem, da sem jaz pod "ostale ženske" mislila ženske, ki so neobremenjene z vero oz. tiste, ki so (kvazi)kristjanke. Kvazi pišem zato, ker se krščanstvo v zahodnem svetu večinoma odvija res kot kvazi. Vzameš to, kar ti paše, ostalo opustiš oz. ignoriraš.
Po prebiranju tvojega foruma (mimogrede - zelo zanimiv, škoda, da ne napišeš še kaj več, sploh o vsakdanjem življenju in načinu življenja in o tvoji osebni poti, me res firbec matra) sem ugotovila bistveno razliko med nama. Ti si bila vzgojena že od mladih nog, ali pa si čutila potrebo, v veri in se potem tudi v njej iskala. Mene nobena od ver ni nikoli fascinirala v celoti, kot otrok sem bila vzgojena v ateista, vendar v spoštovanju do vseh religij, kasneje sem se bolje spoznala z budizmom, Islamom nikoli, ker se mi je vedno zdel preveč temačen in zatirajoč.
Nisi se našla v krščanstvu, ker si ga pač občutila kot zlaganega. Glede na to, kar zadnje čase beremo v raznih knjigah, bi si upala trditi, da to ni tako daleč od resnice. Pa tudi vsakdanje življenje nam to potrjuje.
Ampak veš, z Islamom je enako. Eno je teorija, drugo je praksa. Ti teorijo dobro poznaš in tudi živiš, o praksi pa si zagotovo slišala in jo tudi videla. In prav ta razlika je to kjer ti oporekam. Koran je res že lepo napisan ampak kaj to pomaga milijonom ženskam po svetu, ki so zatirane in mučene? Ker procentualno gledano, je takih žensk neprimerno več kot tistih, katerih možje upoštevajo Koran tako kot je bil mišljen.
In tu pridemo do razlik v "zahodnem" svetu. Ženska v zahodnem svetu, ki ni zadovoljna s svojim življenjem in je ekonomsko neodvisna od svojega moža, lahko TEORETIČNO svojega moža nekam pošlje in zaživi drugače, muslimanka večinoma ne more, ker jo v tem omejuje vera. Ali z zakoni, ki ji tega ne dovoljijo, ali morala, javna ali njena lastna, ki ji tega ne dovoli. In to je point vsega mojega pisanja. Vera, tako ekstremna in tako izvajana, da se ji slepo sledi brez da bi premislil z lastno glavo.
Po branju tvojega bloga vem, da me ne boš razumela. Imaš pregloboko potrebo po veri, vse življenje si se iskala in videla samo v okrilju neke vere in se našla v Islamu. Vesela sem zate, da te to osrečuje in da si se končno našla. Ampak veš, nekatere ženske (ker o ženskah gre debata) nimajo sploh nikakršne potrebe po veri, z mano vred. Kar ne pomeni, da ne verjamem v nekaj, kar je nad nami in močnejše od življenja samega. Ampak to, kar zame pomeni verjeti, ni v nobeni povezavi z nobeno od ustvarjenih ver. Ker zame so samo umetni stvor peščice ljudi, ki so si na tak način želeli pridobiti oblast. In jo tekom stoletij tudi obdržali. Zato me noben "izem" ne fascinira tako, da bi svoje misli podredila do stanja: "Če tam tako piše, potem tako mora bit." In če že upoštevam katerega od izmov, sem za oportunizem. user posted image  In si od vsake vere vzamem to, kar meni ustreza. Nikakor pa se nisem pripravljena podrediti nečemu, s čemer se ne strinjam in je v nasprotju z mojim razumom. Ampak jaz si to lahko privoščim, množica muslimank (če do tega sploh zaradi prežetosti z javno moralo sploh pridejo) pa ne.
Ti sicer praviš, da nimajo nobene potrebe po tem. Ja, nimajo, ravno zato, ker so gor tako rasle. Ampak jaz jih pa imam in verjamem, da če bi bila zdaj prisiljena živeti skladno z islamskimi načeli, bi hudo trpela.

Grem še korak naprej. K zadnji moji misli.
Torej: zapisala sem že, da je Koran lahko sicer fajn zapisan (ne vem, nikoli ga nisem brala, ker me nikoli ni zanimal) ampak izvaja se pa že ne tako. V veliki meri in v večini primerov. V teh primerih seveda nastradajo ženske, ne moški. Le zakaj? Zato, ker so ekonomsko od njih odvisne. Če bi se ženske izobraževale in zaposlile in, če sem lahko malo ironična in povzamem sklop misli user posted image , same brisale svoje šipe, potem bi bilo veliko več možnosti za to, da bi se Koran izvajal tako kot je zapisan. Ker bi imele dejansko oblast v svojih rokah, ne pa samo teoretično.

Zdaj grem pa še enkrat tvoj post prebrat, da vidim, kaj vse sem izpustila.
1. Ja, seveda govorim o muslimanih in ne o Arabcih. Kot rečeno sem debato razumela kot razliko med položajem žensk muslimank in žensk "zahodnega sveta". In ko govorim o muslimanih, govorim tako o afriških kot o azijskih, oboje sem spoznala in videla večkrat na lastne oči.
2. Se strinjam glede tega, da sodim o muslimanskem narodu po njegovi veri. Ampak bog pomagaj, saj narod živi prežet s to vero in vsi jo izražajo do skrajnosti. Jaz v Egiptu ne vidim zmernosti, vidim samo osebe, ki živijo tako kot jim vera zapoveduje ali pa kot si jo sami predstavljajo. V Sloveniji pa vidim osebe, ki živijo po lastnem prepričanju neglede na to, kaj vera pravi. Vzamejo to, kar jim paše, ostalo izpustijo. In zaradi tega niso ne kaznovani ne izobčeni.
In seveda sodim tudi vero po narodu. Ker če vera ne dovoli, da narod živi človeku dostojno življenje, in je tisti, ki to poskuša storiti, kaznovan, potem to ni človeška vera.
3. Ne, agresija ni stvar vere. Ampak agresija nad žensko se v muslimanskih državah izvaja pred očmi vseh, ker je to normalno, v krščanskih državah, ali če želiš, Sloveniji, pa za zaprtimi vrati.
4. Zame to, da moški z mano ne govori, če ga kaj vprašam, ni spoštovanje ampak poniževanje. Ker si ne želim prav nobene zaščite in je tudi ne rabim, ker sem sama sposobna oditi na trg in kupiti kilo jabolk. In če si samo zato, ker sem ženska, ne zaslužim odgovora, potem zame to ni normalno. Konec koncev obstaja tudi homoseksualnost. Če moški govori z moškim, a je potem v nevarnosti, da bo postal homoseksualec? Razlaga z nevarnostjo prešuštva je zame le krinka podpiranja večvrednosti moškega sveta. Ki tako pod zastavo vere prisilijo svoje ženske, da ostajajo doma za štedilnikom in kuhajo in se ukvarjajo z otroki. Prevara namreč ni v priložnostih ampak v glavi. In če me moj moški ne prevara samo zato, ker nima priložnosti, potem hvala lepa za takega dedca, naj ga kura nekam brcne!
5. Tudi v Bibiliji vera zapoveduje ženski, da naj bo moškemu pokorna in ponižna. Ampak ženske so z izobraževanjem in ekonomsko osamosvojitvijo dosegle enakopravnost, če si jo seveda želijo. In potem lahko izbirajo svobodno ali so take, kot zapoveduje Biblija, ali pa živijo tako kot jih lastna pamet vodi. V katerokoli smer pač.
6. Revščina... Ja, revščina v Afriki in Aziji. Solze mi stopijo v oči, ko pomislim na to, kar sem videla, in na dejstvo, da sem nemočna nad tem. Bogi, bogi otroci. Bogi, bogi ljudje.
Samo vidiš, če bi bili malo manj pokorni svoji veri in bi kaj naredili zase, potem bi bilo revščine definitivno manj. Ampak ne, vera jim tega ne pusti.
7. Ne, zaradi barve čevljev te ne bo nihče klofutal. Zaradi tega, ker imaš krilo do kolen, pa ja. In ker hodiš naokoli nezakrita. Ne primerjaj zdaj tega s tem, da tudi v Sloveniji ne moreš hoditi naokoli naga. Ker med biti kakorkoli oblečen in biti nag je velika razlika.
8. Krajo alkohola sem doživela na vsakem obisku Maldivov in na enem od obiskov Egipta.
9. Ostale komentarje bom izpustila, ker sem že predolga pa tudi sicer se vse vrti okoli zgornjega sestavka, ki ni numeriran. Ker bi res čisto vsako tvojo misel zamenjala moja na enako vižo. In ta je "svoboda mišljenja in bitja". Tako tudi niti pod razno ne uspem razumeti tega, da boš svojo hčer zakrila. In če še tako razmišljam, res ne razumem. In vem, da jaz tega ne bi sprejela in naredila nikoli. Bi raje umrla kot živela na tak način. Kar pa ne pomeni, da tvoje izbire in tvojega načina življenja ne spoštujem in te ne z zanimanjem berem. Ampak smisel sobivanja, po moje, je v tem, da skupaj živijo vsi, čeprav drugačni, ampak enakopravni.
Če bi jaz želela živeti po svoje v npr. Savdski Arabiji, bi me po cesti klofutali in kmalu zaprli, če pa ti svoj način življenja živiš v Sloveniji, pa boš slišala največ pripombe in videla čudne poglede. Če bi pa tako živela v Milanu ali Parizu, te pa niti opazili ne bi. Vidiš, v tem je ves point!

Prošnja za moderatorje: Tale debata je res prešla okvire naslova. Tudi meni ni prav, da moram, če hočem komu sporočiti kaj o tem sestavku, povedati, naj išče pod "Drugačen način zadovoljitve". user posted image
Prosim, če del pogovorov o Islamu in muslimanih prestavite pod ustrezen naslov na ustrezen forum in sodelujoče o tem obvestite, da bomo vedeli, kje se lahko najdemo.  

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Drugačen način zadovoljitve
20.1.2008 10:56:07   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: only_me

žalostno od vas. da tako zasmetite temo.

Da začnete vero mešati s čiščo in orgazmom, pol pa še se blatite vse prek.... sram vas naj bo.
Moderatorji, kje ste???

In orgazem med čiščo ni škodljiv.
Joj, kaj pa kdo tebi hoče, ženska?? Kaj pa je narobe, če se je debata, ki je bila na robu debate, spravila nazaj na kulturen nivo? Če bi prebrala kakšen post, bi se mogoče še kaj naučila. In, če smo že dosledni mešajo orgazem s čiščo in šele potem z vero.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Drugačen način zadovoljitve
20.1.2008 13:19:17   
nejcko
Tudi jaz bi prosila moderatorje, da se ta debata o islamu prestavi na ustrezen forum.
Glede na to da se je problem  čišča - orgazem - kužnost že razjasnil, pa ne vidim nobenega problema, da zainteresirani nadaljujemo debato, ki se je v okviru prejšnjega problema pač sprožila. Saj nihče nikomur nič noče, tista, ki je temo odprla, pa je tako ali tako že dobila odgovor na svoje vprašanje.

Jaz bi dodala samo še tole.
Bumerang, popolnoma te razumem, kaj hočeš povedati, in tvoje razmišljanje mi je tudi blizu, saj sem enako kot ti pripadnica zahodne kulture, poleg vsega pa določenih odgovorov nikakor ne iščem v veri. Zame je vera nekaj zelo osebnega in je lahko nekaj zelo čudovitega,  vse dokler ne prestopi meja zdravega razuma. Tam pa se tudi pri meni vse neha. V nobenem primeru ne prenašam nobene verske skrajnosti, verskega ekstremizma, še najmanj pa verske fanatičnosti. Kot ženska in kot človek sem srečna, da imam (od Boga dana) razum in vest, ki me usmerjata med dobrim in zlim, in če bi vsak človek ravnal samo po enem samem,  za vsa verstva značilnem načelu: ne stori drugemu, česar nočeš, da drugi stori tebi, bi bilo življenje na tem svetu en sam raj.

Kar se tiče položaja žensk v islamu, lahko rečem, da je ni in je ni bilo religije ne kulture (civilizacije), kjer ne bi bila ženska v "manjvrednem" položaju. Manjvredno sem dala v narekovaj zato, ker si pojem manjvrednosti lahko interpretiramo na tisoč načinov, pač glede na posameznikovo kulturo, tradicijo, vero ali pa povsem življenjsko prepričanje.
Nam zahodnjakinjam se muslimanke zdijo prikrajšane za marsikaj, ker pač ne smejo nositi mini kril in razkazovati svojega bujnega oprsja, eni muslimanki pa se morda me zdimo zlorabljene s strani moškega sveta, ki na nas ženske dejansko gledajo samo iz seksualnega vidika - kot na kos bolj ali manj lepega mesa, s katerim bi delali hmmmm, kaj že? Že samo na tej točki bi lahko debatirali v nedogled.
Meni osebno se torej ne zdi sporno, da imajo muslimake svoj klasičen (za vse enak) način oblačenja - tukaj moram poudariti, da to velja samo za v javnost, kajti doma pred možem se lahko sprehaja v tangicah in oh in ah oblečena - dokler zahteve ne prestopijo meje zdravega razuma. Absolutno sem namreč proti, da morajo biti v nekaterih islamskih državah ali pa samo družinah ženske za ven oblečene kot v skafandre tudi pri +40°C in biti zakrite tudi čez oči. To mi je pa absolutno mimo, še najbolj pa se mi to zdi v nasprotju z božjo voljo, saj nas bi potemtakem sam bog ustvaril kot kocke s parimi luknjami in to bi bilo to.  No, take skrajnosti so tudi meni nedoumljive.
Samo naglavna ruta (morda deloma zakrit obraz) pa se mi ne zdi ne vem kakšna zloraba. Potemtakem bi lahko rekli, da so tudi Indijke zlorabljene s tistimi pikami sredi čela, ali pa Židi s svojimi črnimi oblačili in tistimi cuflji ob straneh. V bistvu bi se potem za zlorabo lahko štela vsakršna narodna noša ali tradicionalno oblačilo neke države oz. naroda.

Kar se tiče fizičnega kaznovanja, sem tudi jaz zelo proti. Ne vem, no, ampak kamenjati nekoga do smrti, se mi zdi dejanje, nevredno človeka. Nobena vera tega ne bi smela dopuščati, a glede na to, da so velika verstva nastajala še v zelo kamenih časih in take kazni predvidevajo v svojih temeljnih knjigah, bi morali vsaj verski voditelji reči temu NE! Ampak tukaj pa spet naletimo na večni problem, da je vera čudoviti sredstvo za manipulacijo, in noben oblasti željan tiran se čemu takemu ne bo odpovedal, saj le na tak način lahko drži ljudi v šahu. Svinjarija brez primere in žal je treba tukaj priznati, da islam res prednjači po številu teh kamenodobnih kaznih. In zame tukaj niti Koran niti božja volja ne smeta in ne moreta biti opravičilo. 

Kakorkoli, zame osebno nobena vera ni a priori slaba, slabi so lahko le ljudje. In bolj so ljudje neizobraženi, lažje je z njimi upravljati s pomočjo verskih čustev. In tukaj človek vedno naleti na paradoks - vera, ki naj bi učila dobro, je v zgodovini sveta povzročila največ gorja in trepljenja. In še ga bo. 

Zato jaz verujem, ampak vsaki verski opredelitvi ali instituciji rečem NE in amen! 

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Drugačen način zadovoljitve
20.1.2008 14:10:53   
bumerang
Ja, Nejcko, Ja! To sem hotela povedati.
Potem po pisanju posta sem kaki slabi dve uri malo generalno po bajti pucala in razmišljala res samo o tej temi. Sem imela tudi zlato priložnost glede na to, da sta šla moja dva moška ven. user posted image
In sem prav rekla, da moram napisat, da vse kar sem zapisala velja za vse vere tega sveta, ne samo za Islam. Vera ja, dokler lahko vzameš to, kar ti paše, in do meje, ki tebi paše. Ne pa slepi fanatizem. Vsaka skrajnost škodi, tudi in predvsem verska, pa naj si bo to katerakoli vera tega sveta. Je pa dejstvo to, da smo se na zahodu vere osvobodili in si vzamemo to, kar nam paše. In te zaradi tega nihče ne "kamenja", dobesedno ali v prenesenem pomenu.
Prej sem razmišljala, da se položaj žensk v Islamu danes lahko primerja s položajem žensk v Evropi v srednjem veku. Kar se praktičnega statusa tiče - pustimo teorijo, zapisano v knjigi. Verjamem, da bi se praksa v muslimanskih državah precej spremenila, če bi do oblasti prišle ženske. Potem bi se Islam začel lahko tako izvajati kot naj bi se. Do takrat pa bo krasno orodje moškim s katerim si podrejajo ženske.
Tudi zakrivanje si razumela pravilno. Te ženske so vse pri 40 stopinjah v senci oblečene v črno sintetiko in nihče me ne bo prepričal v to, da jim je udobno. In če se katera odloči, da ji to ne paše, tega ne sme. In to je zame teror nad lastno voljo.
Največji teror pa se mi zdi to, ko tujci, priseljeni na zahod, od svojih otrok, celo rojenih na zahodu, zahtevajo obnašanje skladno z lastnim verskim prepričanjem. In če jih otroci ne ubogajo, so kaznovani. V najboljšem primeru z izobčenjem v družini, v skrajnem celo s smrtjo. Tudi temu je vzrok zgolj in le vera. In na žalost se za take primere sliši samo za muslimane. Ker svojo vero res jemljejo zelo ekstremistično. Črno - belo, si ali nisi. Tako je vedno bilo, tako je zapisano in tako mora biti!
Je že imel prav Marx, da je vera opij ljudstva. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Drugačen način zadovoljitve
20.1.2008 17:13:20   
Freycha
Joj, že dolgo časa nisem brala in sodelovala v tako dobri temi, ki kljub močnim nasprotjem ostaja na tako kulturnem nivoju. Za to sem res hvaležna vsem, ki v tej temi sodelujeteuser posted image

Super stvari ste napisale. Moram priznati, da se z obema stranema strinjam do določene mere  in obe strani imata na določenih področjih čisto prav.

Pa mi ni dalo miru o enem aspektu Islama in vere in muslimanov itd.... Res je, da sem bila 10. let nazaj še taka smrklja, da me o politiki in tem ni kaj dosti zanimalo. Zato me prosim popravite, če se motim. A ko se probam spomniti situacijo pred desetimi leti ali celo več, se je Islam, muslimane, bližnji vzhod itd.. bore malo omenjalo. Pa pustimo bosanske muslimane, ki so bili naši "sosedje", pa kljub vsemu niso neki tipični muslimani. Njih smo bili nekako navajeni, moške si ločil predvsem po zlatih debelih ketnah in velikih prstanih, bolj temne polti, pa še to nisi točno vedel, ali je res musliman, ali je pravoslavec, ali katolik ali celo neka mešanica.  Hočem reči, da se včasih niso tako drastično po zunanjosti ločevali od ostalih. Ženske z ruto na glavi praktično nisi videl (mogoče stare muslimanke so se tega še držale, a mladih zagotovo ne), tudi ko smo se enkrat o tej temi s kolegi pogovarjali, so mi zatrdili, da je bilo povsod po Evropi skoraj isto. Rute so sicer bile, a prej izjema, kot pravilo. Mogoče v Nemčiji, kjer je bilo ogromno starejšega prebivalstva še rojenega v Turčiji, pa so to tradicijo peljali naprej, a mladi so se probali čimbolj asimilirati v družbo in ne kazati svojih korenin. Tudi o bližnjem vzhodu se ni dosti govorilo, edino takrat, ko ga je Amerika kaj srala po tistih koncih, pa še takrat so jih dobili po nosu...

Potem se je pa kar naenkrat začelo. Vem, da že mnogo prej, ampak nekako od 11. septembra je bilo vse drugače. Naenkrat je bilo žensk oblečenih v dolga krila, vse zakrite in z rutami na glavi ogromno. V tujini na vsakem koraku. Se mi zdi, da so se muslimani začeli vračati nazaj v preteklost in se zopet začeli bolj istovetiti z vero in Islamom. Ves ekstremizem in fanatičnost je prišla do vrelišča, muslimani so na vseh koncih sveta čisto "ponoreli" (figurativno).

Saj ne, da tega ne razumem. Bili so sprovicrani in ker se borba med verami odvija odkar ima človek vero in Boga in so tudi odgovorili. Verjetno bi jaz tudi. Verjetno bi tudi s ponosom hotela povedati, da sem muslimanka in začela nosti naglavne rute, ampak to je bila le dodatna provokacija za katoličane, ki jih je v Evropi in Ameriki v večini.
Dejstvo je tudi, da rasizem rodi rasizem, ampak navsezadnje če smo pošteni, so vse skupaj zakuhali Američani. Ampak oni so cool, muslimani pa, ki se branijo, pa niso. Pa čeprav tudi sama ne podpiram ekstremizma in fanatikov, razumem, da so eni dobili svoj trenutek, da se maščujejo... in se.... in vse nas bo to hudičevo veliko stalo. Razmak med religijami postaja vse večja in tudi borba za vernike ni nič kaj bolj skromna...

In potem ni čudno, da je toliko nasprotnikov Islama in Muslimanov....
____________________________
Če pa grem spet nazaj na muslimansko žensko, sem pa danes razmišljala v tej smeri:

Sem ateist in zame vera obstaja le samo vase in bližnje, katere imam rada.

zato ne morem razumeti, da sprejmeš vero kot del življenja
prav tako ne morem razumeti, da se zavoljo vere odpoveš nekaterim pravicam
oz. da se za voljo vere odpoveš svoji lastni svobodi in svobodnemu načinu izbire
prav tako ne morem razumeti, da ti nekdo narekuje način življenja,
da nekomu (razen državi) odgovarjaš za svoja dejanja (če ne govorimo o kakršnem koli kriminalu, seveda).
Si ne znam zamisliti, da bi mi nekdo narekoval, kako naj se oblačim, obnašam, da ne smem česa rečt, ker mi ni "dovoljeno".... v vezi z obleko tudi ne morem razumeti, da se moraš oblačiti tako, da koga ne izzivaš. Saj je to njihov problem in ne moj, ker se tako oblačim (pa spet ne narobe razumeti, tudi sama se ne oblačim izzivalno, a moram imeti občutek, da lahko oblečem, kar me je volja)....

pa ne glede na to, za katero vero gre!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?