|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 13:07:55   
Anonimen
Tukaj lahko vsi lapate o skromnosti in ključih do uspeha. Nekaterim mogoče ni bilo omogočeno za študirati . Zakaj? Ker je mogoče oseba, katerih starši so v zaposleni bili v tekstilni industriji,ki jo je pobral hudič. Pa še bi lahko naštevala primere...Maruška tvoje razmišljanje o izobrazbi je čisto mimo. Lahko ga serješ na polnorit. Ne poznaš življenjskih izkušenj in pomanjkanj ljudi. Premalo jih očitno poznaš da takole pišeš.


Ok. Ta je pa bosa.
Jaz sem se cel študij sama preživljala.
Na faksu sem mela sošolko, k je imela 9 bratov in sester, brez očeta(umrl), mami doma. Živeli so resnično ful skromno. Ona si je vse sama plačevala. Imela je štipendijo, vsak dan je šla zvečer za 4ure delat v en lokal in čez vikende je delala. Punca je diplomirala med prvimi.
Študira lahko čist vsak ki hoče.
Pa kaj resno mislite da smo vsi k mamo diplome razvajene bogataške riti al kaj. Mojadva sta bla tud delavca pa 4 otroci. Pa nista nikul tolk jamrala k zdej en folk k se v avtu za pet miljonu voz pa zravn cajhna k si ne more prvoščt unga za 7miljonuuser posted image

Nekateri resnično nimajo. Večina pa sam misli da nima, k se skoz sam primirjajo z drugmi. Pa si folk ne more prvoščt smučanja pa misli da je revenuser posted image

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 13:11:20   
malamanja
IZVIRNO SPOROČILO: tinkatonka

Pač obiskujem Hoferja in Lidla.

Lp Tina 



Kaj pa je narobe s Hoferjem in Lidlom?

Zadnjič mi je moj reku, da žena njegovega kolega kupuje kar precej v Hoferju in Lidlu. Da imajo boljše sadje in zelenjavo (I.kvaliteta), pralne praške, plenice,... Da je blago nasplošno boljše kvalete ker je proizvedeno v Avstriji, Nemčiji in ne na Poljskem ipd..
Pa niso revni. Oba sta visoko izobražena, privatnika tak, da jima res ni treba šparat pa da bi zato morala kupovat v diskontih.

Sam kaj ko smo pa mi navajeni na Špar, Tuš pa Mercator pa na določene blagovne znamke.


_____________________________

....

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 13:14:44   
Anonimen
Seveda sem pozabila, da ti gledaš samo generacijo današnjih študentov. Kje so pa starostniki po 35 letu, pa tisti, ki imajo zdaj 50? Pojma nimaš kako se je živelo včasih. Pa koliko otrok je bilo v familiji? Najamanj 3-je.

Ni bilo za jesti velikokrat, po možnosti samo eden zaposlen, saj varstva ni bilo...in TI LJUDJE SO ZDAJ NASTRADALI, ker nimajo izobrazbe. Do nje niso mogli priti. Veliko jih je pustilo že osnovno šolo. Šli sodelat s 14 leti, 15, 16. Odvisno od razmer. Šola je bila katastrofa včasih, da ne govorim o cerkvenih fintah.

Zadnjičkrat ti napišem: ne sodi. Ne poznaš situacij, kar je videti že iz tvojih postov.Sama sem generacija rojenih po letu 1980, pa sem že takrat občutila kaj je revščina. Moji starši so eni izmed tistih, ki so živeli od kmetije, vsi otroci so zgarani že sedaj, pa vsem manjka najmanj še 15 let do penzije, kljub del.dobi, ki jo npr. ima moja mami pri svojih 48 letih že 34 let. Kapiš?

Očitno se pa tukaj na RR ne moreš pogovarjati normalno, če nimaš vsaj fakulteto končano ne? Čeprav kot oseba zaslužim mnogo več kot ti in podobne tebi , samo s 4 letno izobrazbo.user posted image  Zavistne ste. Jaz se pa ne hvalim s tem kar imam.

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 13:17:56   
Anonimen
Ni bilo za jesti velikokrat, po možnosti samo eden zaposlen, saj varstva ni bilo...in TI LJUDJE SO ZDAJ NASTRADALI, ker nimajo izobrazbe. Do nje niso mogli priti. Veliko jih je pustilo že osnovno šolo. Šli sodelat s 14 leti, 15, 16. Odvisno od razmer. Šola je bila katastrofa včasih, da ne govorim o cerkvenih fintah.


Jaz sem že nekje na začetku napisala da se mi smilijo starejši k si nimajo kako pomagat. Mladina se mi pa ne smili.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 13:21:16   
polona2

IZVIRNO SPOROČILO: caillou
Me pa resnično zanima koliko plačujete ogrevanja in za kakšno stanovanjsko kvadraturo ?



Za cca.60 kvadratov veliko stanovanje je položnica za ogrevanje za december 118 evrov. Stanovanje je najemniško, v stolpnici in hvala bogu, da se ga kmalu rešimo, ker tole je res tu mač...

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 13:26:29   
crci06
moja mnenja: "na kratko":

vse bolj verjamem v rek: vzemi tistemu, ki jamra, daj tistemu, ki je tiho

Tele zadnje mesece in podražitve, ki še sledijo, so pa mnogim dale mislit

Poznam ogromno takih, ki nimajo veliko, a na veliko jamrajo, potem pa stojim v trgovini za njimi v vrsti in gledam, kaj zlagajo iz vozička... ti so pomoje na meji, da si ne morejo (ne zanjo) privoščit dolgih počitnih, pa si nakupijo brezveznih stvari, da si dajo občutka, da imajo vse. Potem pa sosedu za darilo prinesejo plišasto igračko za 1 eur, ker kao nimajo denarja, ker zidajo. (izmišljen primer).

Vsak se mora po svoje znajti in tudi glede šole se strinjam, da neke razlike morajo biti.

Celoten standard bi se moral dvignit.

mislim, da učiteljice precej pazijo na dejstva, kot, če je nekdo brez mamice.
Vsaj razredničarka ali tudi druge vedo za take primere. In če je fant brez mame, mu je za moje pojme že tako dovolj hudo, da ga pogosto omenjanje materinskega dne tistih nekaj dni v letu ne prizadane.

otroka bi pa jaz poslala v šolo v naravi, pa čeprav z izposojeno opremo.
Lahko bi se tudi dogovorila za sestanek z učiteljico in jo prosila, da naj v razredu na glas predlaga to možnost in jo izpostavi kot pozitivno. Sej točno vejo kdo je opinion maker v razedu in če tistega pridobijo, lahko to rata še moderno. Pa tudi če ne - otrok bo pozabil otroške zbadljiivke zaradi opreme, ne bo pa pozabil, kako so bili v hotelu, kako se je naučil smučat, tudi svoje otroke bo čez leta lažje naučil, da je fajn marsikaj probat...  če ti izposodijo opremo, bi morala v bistvu biti vesela in to izkoristit.. Menim, da bi tako naredila najboljše za otroka. Mu največ nudila.

bivši sošolec, ki ni naredil  OŠ in šel delat, si je do leta, ko je moja generacija končevala študij že ogromno ustvaril. Naučil se je, kako se stvarem streže, prva leta je pa vse vložil v avto in nekaj orto firmskih cunj, in a ne rečem, da je bil daleč  največji frajer v bolj oddaljenih krajih. v domaih krajih se ga pa ni videlo.
razen, če je štoparke razvažal.
važno je, kako se človek znajde.

grobo nametane misli, a je v njih mnogo resnice

dokler si pišemo na RR, nam še ni hudo.
Tisti, ki ima manj kot 100 EUR na mesec za tuto kompleto hrano itd verjetno ne bi imel adsl-ja 

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 13:28:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Ni bilo za jesti velikokrat, po možnosti samo eden zaposlen, saj varstva ni bilo...in TI LJUDJE SO ZDAJ NASTRADALI, ker nimajo izobrazbe. Do nje niso mogli priti. Veliko jih je pustilo že osnovno šolo. Šli sodelat s 14 leti, 15, 16. Odvisno od razmer. Šola je bila katastrofa včasih, da ne govorim o cerkvenih fintah.


Jaz sem že nekje na začetku napisala da se mi smilijo starejši k si nimajo kako pomagat. Mladina se mi pa ne smili.


Pa se ti lahko. Koliko otrok poznaš, ki imajo na Dolenjskem oba starše brezposelna, na kupu položnice iz leta 2006? Huda je ta, ko gre toliko firm v stečaj na enem koncu, po možnosti še delovni invalid...ta itak službe več ne dobi.

Poznaš? Ne, zato tudi teh ne sodi. Preveč je ljudi, ki jih očitno nočete videti. Ne zdaj govorit o nekem študentskem delu, ki bi ga lahko opravljali. Konkreten primer : bratec in sestrica, katera starša sta oba v tekstilu izgubila službo, sta še OŠ komaj končala, v taki stiski so bili. Srednja šola je bila zadnji cilj pred zaposlitvijo, da bosta oba lahko pomagala staršem, ki sta še vedno na cesti, saj sta oba v skupini, kjer so težje zaposlive osebe.



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 13:30:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: moj_moj

moja mnenja: "na kratko":

vse bolj verjamem v rek: vzemi tistemu, ki jamra, daj tistemu, ki je tiho

Tele zadnje mesece in podražitve, ki še sledijo, so pa mnogim dale mislit

Poznam ogromno takih, ki nimajo veliko, a na veliko jamrajo, potem pa stojim v trgovini za njimi v vrsti in gledam, kaj zlagajo iz vozička... ti so pomoje na meji, da si ne morejo (ne zanjo) privoščit dolgih počitnih, pa si nakupijo brezveznih stvari, da si dajo občutka, da imajo vse. Potem pa sosedu za darilo prinesejo plišasto igračko za 1 eur, ker kao nimajo denarja, ker zidajo. (izmišljen primer).

Vsak se mora po svoje znajti in tudi glede šole se strinjam, da neke razlike morajo biti.

Celoten standard bi se moral dvignit.

mislim, da učiteljice precej pazijo na dejstva, kot, če je nekdo brez mamice.
Vsaj razredničarka ali tudi druge vedo za take primere. In če je fant brez mame, mu je za moje pojme že tako dovolj hudo, da ga pogosto omenjanje materinskega dne tistih nekaj dni v letu ne prizadane.

otroka bi pa jaz poslala v šolo v naravi, pa čeprav z izposojeno opremo.
Lahko bi se tudi dogovorila za sestanek z učiteljico in jo prosila, da naj v razredu na glas predlaga to možnost in jo izpostavi kot pozitivno. Sej točno vejo kdo je opinion maker v razedu in če tistega pridobijo, lahko to rata še moderno. Pa tudi če ne - otrok bo pozabil otroške zbadljiivke zaradi opreme, ne bo pa pozabil, kako so bili v hotelu, kako se je naučil smučat, tudi svoje otroke bo čez leta lažje naučil, da je fajn marsikaj probat...  če ti izposodijo opremo, bi morala v bistvu biti vesela in to izkoristit.. Menim, da bi tako naredila najboljše za otroka. Mu največ nudila.

bivši sošolec, ki ni naredil  OŠ in šel delat, si je do leta, ko je moja generacija končevala študij že ogromno ustvaril. Naučil se je, kako se stvarem streže, prva leta je pa vse vložil v avto in nekaj orto firmskih cunj, in a ne rečem, da je bil daleč  največji frajer v bolj oddaljenih krajih. v domaih krajih se ga pa ni videlo.
razen, če je štoparke razvažal.
važno je, kako se človek znajde.

grobo nametane misli, a je v njih mnogo resnice

dokler si pišemo na RR, nam še ni hudo.
Tisti, ki ima manj kot 100 EUR na mesec za tuto kompleto hrano itd verjetno ne bi imel adsl-ja 



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu crci06)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 13:35:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ


Dostojno življenje je za nakatere, da lahk kupiš kar želiš, da greš na izlet ko želiš in kamor želiš in da lahko otroku kupiš kar ti srce poželi.



KO sem govorila o dostojnem življenju, nisem mislila tega, kar omenjaš ti.
In verjemi, da je veeeliiiko ljudi, ki jim niti na kraj pameti ne pade sploh razmišljati o izletih in ne vem kakih materialnih stvareh. Ker preprosto nimajo.
Dostojno življenje je zame to, da imaš streho nad glavo, da s financami shodiš normalno skozi mesec (pa ne govorimo o kaviarju, pa o nekih nadstandardih).

In zdaj ste se vse spravle na študente. Ja... a sam študenti obstajajo v tej naši državi al kaj? Kaj pa tisti z dvoletnimi šolami? (ja tudi te šole obstajajo).
Pa ne mi rečt, da so si sami krivi, ker se jim ne ljubi učit.  NISO SPOSOBNI se naučit kaj več kot za 2 letno šolo.
Nisem verjela, dokler nisem spoznala ene punce, ki je obiskovala tako šolo.

Punca pridna, delovna, sedela za knjigami cele dneve. Znanja pa nič. Ker njene spospbnosti niso bile tako visoke.

Kje so ti ljudje? Na robu. na čistem robu preživetja.
In po mojem si ti ljudje prav tako zaslužijo dostojno življenje. Pa ga lahko imajo?

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 13:36:13   
Anonimen
Ker je mogoče oseba, katerih starši so v zaposleni bili v tekstilni industriji,ki jo je pobral hudič.

Ja, je mama delala nekoč tudi v tekstilni industriji, ki je propadla - oče pa tudi v propadli Iskri. Pa sem tudi faks naredila. Pa je bilo treba iti v šolo, pa ni bilo plače za knjige in mesečno karto... Pri nas, zaenkrat mi ne bo noben razlagal, da se ne da iti na faks, če je želja in interes. Žal danes za povprečen  faks še pameti ne potrebuješ, kaj dosti. Vsi pa vemo, da študentska pri nas le  ni tako draga in nedosegljiva... Pa tudi ni nobene potrebe pri študiju, da imaš avto in podobne zadeve... Ampak ljudje smo si različni, kot so si različni dohodki. In nikar misliti, da če imaš faks in izobrazbo, da tudi posledično boljši materialni položaj. Morda so le poti za dosego le-tega malček bolj enostavne. 
Včasih bi bilores potrebno razmišljat bolj na široko. Zakaj za vsako ceno obdržat neko podjetje (tekstilno industrijo), ki je že vnaprej obsojeno na životarjenje. Pa lepo vas prosim, koliko jih  bo kupovalo Murino (blago je bistveno slabše kvalitete) obleko za 500 evrov, če dobiš čisto spodobno tudi v Zari za 170,00 evrov? Neka huda znamka pa tudi ni, da bi si svoj ego zaradi ene murine obleke gor dvigovala. Jah, potem pač kupiš Armanija, ali pa Versacija (če ni tudi to že mimo). Mi je šlo včeraj pošteno na živce, ko je direktor Novolesa in župan Dolenjskih toplic razglabljal, kako ni variante, da bi delavcem dvignili plače... Zakaj enostavno ne pustijo, da bi takšna podjetja resnično propadla? Že zadnjih 20 let poslušam, kako Novoles životari, po drugi strani pa le slabih 10 km stran uvažajo v Revozu delavce iz Hrvaške.  Je pa treba v revozu delati in to ne samo dopoldan, ampak v 3 izmenah. Plača pa je, pa tudi ne tako user posted image  slaba. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 13:40:47   
Anonimen
Miša99, popolnoma razumem tvoj post. So ljudje ki so kljub revščini lahko šli študirati. So pa otroci, ki ne morejo! Ni možnosti. Vzrokovje ogromno.

Sicer se pa dandanes marsikje ne gleda na izobrazbo ampak na tisto kaj ti lahko ponudiš firmi s svojim znanjem.user posted image  Znajdi se po svojih močeh.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 13:50:00   
piščanc
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77

meni tudi ni jasno, zakaj je treba pa otrokom pa ČIST VSE nudit. Jaz kot otrok tudi nisem mela smučarske opreme, pa vsak dan nove hlače, pa čokolade doma, pa 10 Barbik,.... pa sem čist preživela.

otroci? mi na misel ne pade, ker nimam časa pa niti denarja, da bi jim lahko nudila življenje tako kot si ga zaslužijo. Niti nimam nikogar okoli sebe, da bi se lahko nanjga zanesla za kakšno varstvo. Najprej vse ostalo, potem pa otroci mogoče.



tole se pa mal izključuje al se samo meni zdi? najprej praviš, da otrokom ni treba vsega nudit, potem pa da otrok nimaš, ker mu ne moreš vsega nudit.

da se veliko tudi brez izobrazbe, samo delat je treba, delat in ne jamrat. vsak lahko še npr. čisti, pazi otroke, pelje pse na sprehod, streže, pobira hmelj in jagode...




_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 13:51:34   
frutka_
Caillou pred kratkim je bila podobna tema na Čvekanju. In tam sem tudi sama napisala, da dokler imam zdrave roke in noge bom lahko poskrbela zase. Ker drugi ne bodo.Ziher si bom kje našla job. Ziher.
Delati sem začel v srednji šoli, ko sem občasno pazila kakšne otročke in ko sem pomagala v tetini trgovini. Na faxu sem redno poleg celo pomlad kelnarila na valetah in maturantskih, enkrat tedensko pomagala teti v trgovini ter občasno še vedno baby-sittala. Pa še trenirala sem jazz balet poleg. Pa je vse šlo. In sem ravno tako končala. Diplomirala. Delam odkar se spomnim. Ali pomagam. Ni mi težko. Pa ni bilo doma nobene stiske. Nismo živeli v razkošju ampak imeli smo nov avto, enkrat letno dopust in vikend.
Kar se mi zdi noro je to, da poznam ljudi ,ki imajo penzije boljše kot so imeli plače in poznam ljudi ki imajo penzije mizerne. Resnično hudo mi je za ljudi, ki so nemočni, si ne znajo pomagat. Velika večina upokojencev pa še je dokaj krepkih, da lahko kaj postorijo.
Druga stvar je ta, da mi ni jasno kaj menite kako bo, ko bomo mi šli v penzion? Boljše? Slabše? Mi2 imava plan, da ko odplačava stanovanje kupiva še eno in to bo za penzijo. Državi in raznim stebrom ne zaupam svojeg denarja, na delnice pa se na žalost ne spoznam.
Današnji upokojenci so živeli v enih lepih, gotovih časih, v ziher službah kjer so jih čakali s stanovanji. Celo življenje so trdo delali in na koncu ugotovili, da ni bilo dovolj. Da so si žepe napolnili drugi, njim pa pobrali mladost in zdravje. Žalostno je to spoznanje, da si po desteletjih dela nevreden spodobne pokojnine.
Danes, je slika drugačna. Delaš ampak si nadomestljiv. Delaš, pa je vedno premalo. Delaš, pa te pritiskajo v kot.

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 13:55:53   
Anonimen
Pa se ti lahko. Koliko otrok poznaš, ki imajo na Dolenjskem oba starše brezposelna,

Danes ne poznam nikogar. Pred časom pa, kdor je bil kolikor toliko si je našel delo.  Pa Dolenjska je med zadnjimi, kjer bi lahko govorili o revščini. Pa živela sem na kmetih, v delavski družini, tudi oba starša ostala enkrat vmes brez službe, tako da še kar dobro poznam stanje... Ko smo že pri Dolenjski... Zadnjič berem v Dolenjskem listu. "Obrtna zbornica Novo mesto zbrala denar za nakup novega prenosnega računalnika za....N.N., ki je uspešno dokončala I. stopnjo študija.." Nisem mogla verjet lastnim očem... Na sliki je bila dekle, ki je živela s svojimi še 4 brati in sestrami pri mami in stari mami brez očeta... Tako njena mama kot stara mama sta par let nazaj umrli. Vsi so živeli od penzije stare mame, potem pa verjetno od različnih socialnih transferjev. Tako, da če se hoče se da... No pa še druga zgodba, tudi z Dolenjske. Zadnjič prav tako berem v lokalnem glasilu. "Na občinski svet je prišla prošnja N.N. za nakup prenosnega računalnika, ker je dijak N.N. v dijaškem domu v NM." So svetniki poslali pismo, da prosečemu odstopijo 2 leti star namizni računalnik iz občinske uprave. No pa je zopet nazaj priromalo pismo, da žal namizni ne pride v poštev, ker je on v dijaškem domu...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 14:03:15   
jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: piščanc

tole se pa mal izključuje al se samo meni zdi? najprej praviš, da otrokom ni treba vsega nudit, potem pa da otrok nimaš, ker mu ne moreš vsega nudit.

da se veliko tudi brez izobrazbe, samo delat je treba, delat in ne jamrat. vsak lahko še npr. čisti, pazi otroke, pelje pse na sprehod, streže, pobira hmelj in jagode...





v smislu časa in pa strehe nad glavo je bilo mišljeno, ne dobrin.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 14:15:51   
maruškaŠ
Seveda sem pozabila, da ti gledaš samo generacijo današnjih študentov. Kje so pa starostniki po 35 letu, pa tisti, ki imajo zdaj 50? Pojma nimaš kako se je živelo včasih. Pa koliko otrok je bilo v familiji? Najamanj 3-je.


Moja starša sta tista generacija in vedno pravita, da v tistih časih se je lahko šolal vsak, ki se je hotel. Tudi moja starša sta se šolala sama (starši niti v sanjah niso imeli to). Ampak sta imela cilj, voljo in motiv.

Res pa je, da je dosti ljudi z nižjo izobrazbo, ki so znali svoje znanje dobro prodati in imajo nadstandardno življenje. Vendat pa ne enim, ne drugim in ne tretjim ni kriva država - to je tisto kar mene moti - vedno kriviti vse druga in vedno jamrati.

Zelo, zelo pa se strinjam z eno, ki je rekla, da bi bilo treba v teh časih vzeti tistemu, ki jamra in dati tistemu, ki je tiho.

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 14:18:39   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Didlina

Miša99, popolnoma razumem tvoj post. So ljudje ki so kljub revščini lahko šli študirati. So pa otroci, ki ne morejo! Ni možnosti. Vzrokovje ogromno.

Sicer se pa dandanes marsikje ne gleda na izobrazbo ampak na tisto kaj ti lahko ponudiš firmi s svojim znanjem.user posted image  Znajdi se po svojih močeh.


V bistvu je blo to včasih bolj pomembno - kaj znaš in lahko ponudiš. Dandanes pa je izobrazba osnovni pogoj, da sploh kam lahko prideš - znotraj tega pa se moraš še hudooo dokazat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 14:29:08   
mateyka
Vidim, da živiš drugje, pa bi vseeno rada vedela, kaj pomeni imho. in atm.


se opravičujem user posted image
atm (at the moment) = trenutno
imho (in my humble opinion) = po mojem skromnem mnenju
ne poznam pa slovenske verzije teh kratic (so z irca drugače)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 14:55:54   
Taula
Kje pa piše, da ti mora bit omogočeno študirat in da sine morš tega sam omogočit? Veš koliko študentov je ob študiju delalo preko študenta, da so lahko funkcionirali? Samo tisti, ki imajo voljo, motiv in cilje to storijo ostalim je pa to samo prikladen izgovor.


Kaj oa naj naredijo po tvojem mnenju, tisti ki niso sposobni študirati...pa ne zaradi financ, ampak jim IQ tega ne omogoča.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 17:38:33   
hannika
veš kaj, to si pa zelo nizkotno naredilauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , ko praviš da si nižje izobraženi ne zaslužijo dostojnega denarja. So slabše razviti kraji kjer ti izobrazba nič ne pomeni, ker so dobre službe dobili vsi po VIP, ostali delamo pa za 400 E.

Da ne bo pomote. Imam VI. stopnjo izobrazbe, pa delam za 400 E. Delam zelo, nisem nobena lenoba, ampak tako je in temu nisem kriva jaz niti moja previsoka izobrazba. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

kaj bo pa takrat, ko bodo imeli vsi fakultetno izobrazbo, neizobraženih ali tistih z nižjo izobrazbo pa ne bo? Kdo bo takrat delal na strojih, na normi, kdo bo čistil vaše prelestne pisarne in ceste? Si pomislila, da na tem svetu ne gre ne brez enih ne brez drugih in da se vsi zelo namantramo za plačo?

Škoda da imaš ti tako izobrazbo pa da imaš tako primitivno razmišljanje.






(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 17:49:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Kje pa piše, da ti mora bit omogočeno študirat in da sine morš tega sam omogočit? Veš koliko študentov je ob študiju delalo preko študenta, da so lahko funkcionirali? Samo tisti, ki imajo voljo, motiv in cilje to storijo ostalim je pa to samo prikladen izgovor.


Kaj oa naj naredijo po tvojem mnenju, tisti ki niso sposobni študirati...pa ne zaradi financ, ampak jim IQ tega ne omogoča.


Evo... o tem že ves čas govorim... In sprašujem isto kot Taula.

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 18:16:06   
nejcko
Berem tole debato in se sprašujem, kako imate nekateri lahko tako omejene poglede na svet. Razumem, da vsak najprej izhaja iz sebe, ampak za tako omejenost pa mora biti človek prav talentiran, nouser posted image

Strinjam se, da je vsak človek v prvi vrsti odgovoren za lasten blagor, ampak na svetu je toliko ljudi, da se stvari pač ne da posploševati.
Najprej moramo vedeti in razumeti, da je vsak človek unikat. Vsak človek je skupek neskončno mnogo dejavnikov, ki ga oblikujejo v to, kar je. Povsem isti genski material postavite v povsem drugačen čas ali okolje, pa zopet dobite unikat brez primere. In ta isti unikat postavite v neko novo situacijo in boste dobili zopet unikatno reakcijo ... nešteto kombinacij je možnih iz 6 mrd ljudi.
Ampak nekateri nenehno trobite eno in isto, ker ste VI nekaj tako naredili, ker ste VI nekaj na tak način uspeli, ker ste VI nekaj na nek določen način uspeli. VI ste, mnogo drugih pač ni. So zato manj vredni? So zato leni? Si zato ne zaslužijo prostora pod soncem?

In se kdaj vprašate, da so vsi ti "lenuhi", ki so namesto v šole šli za tekoči trak ali ceste pometat, pravzaprav VAM omogočili vaš študij? Namesto vas so 10 let plačevali davke, vam izpod riti so odnašali smeti, za vami so čistili wc-je, vam so omogočili, da ste sedeli v čistih učilnicah in opravljali vaše potrebe na šolah v čiste wc-je, da ste lahko zapisovali v zvezke in mape in ne na tablice, da ste se lahko pripeljali z busom v šolo, da ste lahko šli na malico ... Ste se kdaj vprašali, koliko je na svetu enega dela, ki ga namesto vaše šolane visokosti opravljajo drugi, da je (tudi) VAM lepše in lažje???

Očitno se ne, ker čim se boste enkrat kaj takega vprašali, boste vsem tem "lenuhom" lahko presneto hvaležni za to, da so "lenuhi". In mogoče jim boste po tridesetih ali petintridesetih letih garanja za vaš luksuz (ker sebi si ga s plačo težko privoščijo) namenili še kaj več kot le kozarec vode in skorjo kruha.

V Ustavi in v Deklaraciji o človekovih pravicah piše, da ima vsak človek pravico do dostojanstva - in dostojanstvo se ne neha le pri enem obroku dnevno - ker vsako dostojanstvo raste premo sorazmerno z luksuzom družbe, v kateri posameznik živi. Večji je torej luksuz, več potrebuje posameznik za dostoj(a)n(stve)o življenje.

In še nekaj o narcisoizmu vaše vrste (če sem jaz zmogel, lahko tudi drugi) - če bi tako gledali na to vsi znanstveniki, bi bili tudi vi zdaj globoko v riti. Ker bi komot en znanstvenik rekel: če sem bil jaz sposoben odkriti zdravilo zoper to in to, pa naj ga še tisti, ki jamra, da je bolan in zdravilo potrebuje.
In doktor bi si zdravilo spravil v omarico - zase ... za hude čase!  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 18:21:58   
Anonimen
didlina se popolnoma strinjam s teboj...kako lahk reče človek ja v šolo bi hodil pa bi imel dnar??? aha kaj pa če bi res meli možnost vsi šolo hodit??kdo bi ti pa potem bil trgovec, čistilka,mehanik itd.??? tud sama sem tako mislila, ja kaj te jamrajo,saj niso v šolo hodili in to sem sama enkrat mami rekla, ko je še imela  triletno srednjo sprva nareto, pa je rekla: lubica včasih so starši otroke takoj po osnovni šoli poslali delat,da so ja meli kaj doma za jest. Tako da ne kr na hitro ven na blef rečt in še nekaj,eni ljudje tud niso za študij, pač enostano jim ne gre in imajo pač srednjo šolo in za to še ne pomeni da lahko imajo sam 400€ na mesec, obstajajo pa tud lenuhi ja.


< Sporočilo je popravil ena pač -- 18.1.2008 18:22:03 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 18:34:02   
caillou
Vse vaše poste sem prebrala in kot sem lahko razbrala smo ti in jaz in oni, ena huda  potrošniška družba. Se strinjam in kot je že ena napisala, imamo še vedno dovolj, da si lahko privoščimo takole čvekat po netu in za praznike take in drugačne polnimo trgovinske vozičke. Seveda, če imamo srečo in pred supermarketom dobimo prosto parkirno mesto. Zavedamo pa se tudi, da se nobeden od pomoči potrebnih ni oglasil na vse naše poste. Enostavno tisti, na katere mi sedaj ciljamo, nimajo internetnega dostopa.

Mogoče se je tema res preveč oddaljila od prvotnega namena, pa vseeno, zanimiva debata.

Zelo zanimivo mi je bilo, ko je ena omenila, da za doma kupuje navadne jogurte. Ja, tudi mi jih kupujemo in sem pa tja ga kupi tudi moja mama z eno in edino razliko. Jaz osebno si na ta račun debelim mošnjiček (varčujem), mama, ki  tukaj predstavlja socialno ogroženega človeka, pa trikrat premisli, če ni mogoče kakšna stvar nujnejša, ker je do prvega še dolgo. Tisti s pravega socialnega dna vedo kako to zgleda.

Nikogar ne obsojam, ma niti tistega ne, ki si je premoženje pridobil s čudnimi posli.  Privoščim tudi tistim, ki si znajo celo z osnovnošolsko izobrazbo dobro služiti kruh, visokokvalificiranim za bajne plače, še vedno pa mi ni jasno po kateri logiki in zakaj se vedno jemlje tam, kjer je že tako najmanj in kjer najbolj prizadane ?

Pozna kdo odgovor na to zadnej vprašanje user posted image








_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
18.1.2008 18:35:54   
caillou
Nejcko user posted image .

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?