|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: dojenje 3 letnikov
28.1.2008 20:51:18   
Nenya
Malo off teme, pa brišite ...

Jaz bi kot mati težko pred sabo upravičila to da otrokoma dajem neenake možnosti pri rojstvu in v prvem letu- prvi se je dojil sam in si ustvaril vez z mamico, drugi pa je vedno drugi in še med dojenjem nima posebnega časa zase in za mamico.

Da bi 6-letnemu otroku dovolila da popije novorojenčku/dojenčku vse mleko, WTF???

Da bi dojila prehlajenega 3 letnika še v porodnišnici (!!!) i(upam da je bil pri novorojenki tačas oče), tvegala da mi zmanjka mleka zanjo, ne bi, zato ne ker sem se pri prvi preveč trudila za dojenje.

Da bi si dovolila da si otrok pri meni postreže kot na tankšteli, nepredstavljivo. Kot tudi da bi me nateral z obiska domov na kavč, da se podojiva.

Zanima pa me kako na vas, dolgometrašice, in na dojenje 2+ letnikov, gledajo vaši partnerji, a ste(a) se za tako dolgo dojenje odločile(a) že pred rojstvom otroka? To vpr sem že enkrat postavila pa nisem dobila odg.

Če pa ste zraven še AP starši, kako je, da nimaš niti v lastni postelji prostora ali časa za partnerski odnos, da se z dragim kaj pogovoriš, mal stisneš, slončkaš?

Prosm ne napadam nikogar (vsaj ne namenoma), sem le radovedna.


_____________________________

Ever stopped to think ...
then forgot to start again?

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: dojenje 3 letnikov
28.1.2008 21:03:25   
April
Saj se najbrž prej podučiš preden se lotiš tandemskega dojenja. Moj sin se je sam nehal dojit, ko sem bila jaz že 5.m noseča. Če takrat ne bi nehala, bi pa sproti vidla, kako bi se zadeve odvijale. In naredila kompromis, da bi bilo vsem ok.
Moj partner in okolica ni imel negativnega odnosa glede dojenja. To jemlje kot hranjenje.
Ja, zdaj pa res nimam časa, da sva s partnerjem sama. Ampak ne zarad dojenja.

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   [Brisano sporočilo]
28.1.2008 21:04:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nenya)
  Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: dojenje 3 letnikov
28.1.2008 21:15:31   
saskija
jaz moje 7 letnice in počasi že skoraj 6 letnika ne dojim jima pa večkrat dam za spit malo mojega mleka za zaščito pred raznimi virusi in ostalimi nadlogami.

ko sem dojila sina je  bila hčerka kronično zaprta sem ji začela dajat moje mleko na kozarček in se je stvar hitro popravila, tako je mleko pila vsak dan dokler sem dojila.

mož pa ga za v kavico ni hoteluser posted image

user posted image ni nič trpelouser posted image

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: dojenje 3 letnikov
28.1.2008 21:17:10   
Anonimen
jaz moje 7 letnice in počasi že skoraj 6 letnika ne dojim jima pa večkrat dam za spit malo mojega mleka za zaščito pred raznimi virusi in ostalimi nadlogami.


Samo zdaj pa tudi jaz ne vem več, če je tole ravno zdravo user posted image

(odgovor članu saskija)
  Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: dojenje 3 letnikov
28.1.2008 21:19:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

jaz moje 7 letnice in počasi že skoraj 6 letnika ne dojim jima pa večkrat dam za spit malo mojega mleka za zaščito pred raznimi virusi in ostalimi nadlogami.

ko sem dojila sina je  bila hčerka kronično zaprta sem ji začela dajat moje mleko na kozarček in se je stvar hitro popravila, tako je mleko pila vsak dan dokler sem dojila.

mož pa ga za v kavico ni hoteluser posted image

user posted image ni nič trpelouser posted image


A to se hecaš, a ne?user posted image

(odgovor članu saskija)
  Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: dojenje 3 letnikov
28.1.2008 21:21:32   
saskija
al bina, če pa piješ kravje mleko je pa ok?

ne vem kaj je narobe če pijeta moje mleko tu pa tam predvsem zdaj ko recimo razsajajo črevesne okužbe??? saj ju nič ne silim.

eh brezveze.

skoz imam tak občutek da vas ogromno dojenje zamenjuje za spolni akt- gre za obliko hranjenja!!!

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: dojenje 3 letnikov
28.1.2008 21:22:44   
saskija
Ja tisto za v kavico splišna se hecam user posted image  ampak moje mleko jima pa kdaj pa kdaj dam da ga spijeta, če sta nahodna lai pa sedaj ko so na pohodu črevesne okužbe, ampak seveda iz kozarčka.

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: dojenje 3 letnikov
28.1.2008 21:23:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

al bina, če pa piješ kravje mleko je pa ok?

ne vem kaj je narobe če pijeta moje mleko tu pa tam predvsem zdaj ko recimo razsajajo črevesne okužbe??? saj ju nič ne silim.

eh brezveze.

skoz imam tak občutek da vas ogromno dojenje zamenjuje za spolni akt- gre za obliko hranjenja!!!


Aha, torej je le res. Ne, ne, v redu ti kar doji oz. pumpaj mleko za svoje 6 in 7-letnike, ni panike, mene nič ne motiš. Samo orto čudno se mi pa zdi. Orto, orto čudno. user posted image

(odgovor članu saskija)
  Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: dojenje 3 letnikov
28.1.2008 21:24:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

Ja tisto za v kavico splišna se hecam user posted image  ampak moje mleko jima pa kdaj pa kdaj dam da ga spijeta, če sta nahodna lai pa sedaj ko so na pohodu črevesne okužbe, ampak seveda iz kozarčka.


Aja, se mi je zdelo.

Ampak, saskija, saj to pa vendar veš, ko toliko časa že dojiš, da so v mleku protitelesa samo proti tisti bolezni, ki jo mati trenutno preboleva?

(odgovor članu saskija)
  Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: dojenje 3 letnikov
28.1.2008 21:27:27   
ZARA
Jst bi samo citirala in kopirala samo sebe iz ene druge debate:
 
Nisem dojila ... oziroma ene 14 dni. Ampak začuda je moj otrok bolj zdrav od vseh dojenih otrok tukaj na RR, kar jih berem. Brez alergij, brez AB, brez nahodov, brez zelenih smrkljev...
 
Hvala za razumevanje in lp



_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: dojenje 3 letnikov
28.1.2008 21:42:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Jst bi samo citirala in kopirala samo sebe iz ene druge debate:
 
Nisem dojila ... oziroma ene 14 dni. Ampak začuda je moj otrok bolj zdrav od vseh dojenih otrok tukaj na RR, kar jih berem. Brez alergij, brez AB, brez nahodov, brez zelenih smrkljev...
 
Hvala za razumevanje in lp




ZARA kok si ti men ušečuser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: dojenje 3 letnikov
28.1.2008 21:44:34   
Anonimen
Pa Gina in Splišni...kapo dol,super napisanouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: dojenje 3 letnikov
28.1.2008 21:50:16   
pravljica

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
 
Nisem dojila ... oziroma ene 14 dni. Ampak začuda je moj otrok bolj zdrav od vseh dojenih otrok tukaj na RR, kar jih berem. Brez alergij, brez AB, brez nahodov, brez zelenih smrkljev...
 
Hvala za razumevanje in lp




tisto "od vseh" bi lahko malo drugače napisala user posted image ...ker moj je bil dolgo dojen, pa saj nima veze, v glavnem JE BIL dojen in je tudi zdrav, brez zelenih smrkljev, kaj šele, da bi imel kakšno alergijo ali bil na kakšnih antibiotikih ipd. user posted image  ampak sama nikoli ne povezujem tega le z dojenjem...samo to tvoje "od vseh dojenih" me je malo zmotilo user posted image



_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: dojenje 3 letnikov
28.1.2008 23:11:32   
Princess Mononoke
Sem Slovenka ki živi v tujini in sem se na RR prijavila ker sem mislila da imamo Slovenci pristen pristop do otrok, pa zgleda da sem se kar pošteno zmotila. Metode in miti ki so že zdavnaj opuščeni v konservativnih zahodnih državah so v Sloveniji še vedno temeljito zakoreninjeni.

Napisala bom kako tukaj omogočijo da dojenje boljše steče že na začetku puncam ki so o tem spraševale. Spodbujajo čim bolj naraven porod tako da so porodne sobe opremljene čim bolj podobno kot doma in vsaka ima možnost med popadki hodit, bit v vodi, pod tušem oz kar koli si želi. Porod se ne izvaja leže če si tega porodnica ne želi. Vse to zmanjša bolečine in s tem potrebo po zdravniških posegih. Kar potem tudi pomaga pri dojenju. Novorojenček ostane pri materi od rojstva cel čas ne glede na vrsto poroda. Če je CR je otrok zraven le sestre cel čas pomagajo. Dodatek lahko mati da otroku le če podpiše izjavo in če se tako odloči noben ne komplicira. Vsi imajo bombažne plenice zato da v bolnici vidijo koliko mokrih plenic in pokakanih pleničk ima novorojenček. Tako ocenijo če otrok dobi dovolj mleka, ne koliko si mati izčrpa ali z tehtnico. Kdaj pride materi naval mleka in če otrok spije dovolj in ne pije samo predmleko ocenijo po barvi drekca. Odpustijo te domov če je vse v redu tretji dan (s tem da sestra hodi na dom še pet dni), če ne pa ostanejo v bolnici 5 dni. Ko je otrok domov odpuščen ponavadi ima nižjo težo od porodne in je to normalno. Ponavadi zgubijo 10 do 15% teže, lahko pa tudi več. Vse to mislim da vendarle tukaj deluje saj večina mater doji otroke po porodu in prvih 6 mesecev pa čeprav veliko jih gre v službo že 3 mesece po porodu. Jaz osebno mislim da v Sloveniji ne nudijo dovoj pogojev da dojenje steče na začetku.

Po drugi strani pa je dojenje tukaj tudi bolj sprejeto v družbi kot zgleda po vaših opisih v Sloveniji. Sicer ne vidim da veliko ljudi doji v javnosti otroke starejše kot 3 leta (moja se je odločila da se neha dojiti v javnosti po enem letu),  ostale pa brez problema dojijo in tudi sama nisem nikoli imela slabih izkušenj.

Kar se tiče pa nekaterih izjav, ki sem jih tukaj prebrala in zgleda da od izobraženih oseb, moram priznat ne morem verjet da si to sploh upate pisati na tak način. Popolnoma neutemljene in zrasle na vašem zelniku, ki kot zgleda ni niti dovoj obsežen. Seven je bila edina ki je svoje izjave podala iz literature in ne kar na pamet. Tiste ki ne verjamete v znanost in raziskave in njihove ugotovitve popolnoma popljuvate, pa z veseljem nudite vašim otrokom adaptirano mleko ki so ga ravno ti znanstveniki pripravili na osnovi znanja in analiz dojenja.

V glavnem, neketere dojijo, nekatere ne, kar je prav. To pa da doječe oz nedoječe matere obsojajo nasprotno misleče predvsem na osnovi svojih prepričanj pa ni prav.

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: dojenje 3 letnikov
28.1.2008 23:36:22   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Nenya

Prosm ne napadam nikogar (vsaj ne namenoma), sem le radovedna.



Ah, kje pa! Jaz sem pa princesa Diana pod krinko:)

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: dojenje 3 letnikov
28.1.2008 23:56:09   
Gina
Princeska iz sydneya, pri nas zgleda v porodnišnici enako, kot pri vas. Nihče ti ne brani hodit, ali pa rodit alternativno, lahko greš v vodo, lahko imašEA al pa ne, kakor želiš, novorojenček ostane pri materi, tudi če je cr, otroka ti odnesejo le če sam tako želiš,  oz. pol porodnišnic tega ne omogoča, te prisilijo, da imaš otroka ne glede na vse, kar se s tabo dogaja, otroka ves čas pri sebi, dodatka v nekaterih porodnišnicah ne moreš dobiti, ponekod ga lahko....ponekod imajo bombažne plenice, npr. v postojni, ker pravijo, da je bolj natur, ponekod ne, vsekakor pa imaš narobno predstavo o slo. Tudi sydney ni sanjska vas, je pa tam nekje, kot smo mi najbrž.
Ljudje pa menijo tako pri vas, kot pri nas različno. Eni tako, drugi drugače. Eni čez trupla za dojenje, drugi samo za dojenje v normalnih merah. Niti ena sama samcata ni trdila, da je proti dojenju, zato ne vem od kod ti take ideje, pa neko širjenje nekih znastvenih ugotovitev, ki jih ni. V tej zvezi ni bilo narejenih nobenih raziskav, razen v okviru LLL in njim podobnih. Neodvisnih raziskav na temo vpliva lastnosti staršev (posesivnosti, dopuščanja vsega, ali egoizma) in dojenja 3 in več letnikov ni. Poleg tega, kdo je proti dojenju govoril? Jaz? Beri malo boljše prosim.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: dojenje 3 letnikov
29.1.2008 1:16:32   
Anonimen
Princeska iz sydneya, pri nas zgleda v porodnišnici enako, kot pri vas. Nihče ti ne brani hodit, ali pa rodit alternativno, lahko greš v vodo, lahko imašEA al pa ne, kakor želiš, novorojenček ostane pri materi, tudi če je cr, otroka ti odnesejo le če sam tako želiš, oz. pol porodnišnic tega ne omogoča, te prisilijo, da imaš otroka ne glede na vse, kar se s tabo dogaja, otroka ves čas pri sebi, dodatka v nekaterih porodnišnicah ne moreš dobiti, ponekod ga lahko....ponekod imajo bombažne plenice, npr. v postojni, ker pravijo, da je bolj natur, ponekod ne, vsekakor pa imaš narobno predstavo o slo. Tudi sydney ni sanjska vas, je pa tam nekje, kot smo mi najbrž.


Aja??? 2x rodila v Ljubljani.. ne dozivela nic od tega... Zakaj ze???

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: dojenje 3 letnikov
29.1.2008 8:59:24   
skuštrana
ponekod imajo bombažne plenice, npr. v postojni, ker pravijo, da je bolj


Gina, samo da te popravim, v Postojni nimajo bombažnih plenic, imajo pamperskeuser posted image , čez pa povijalne zaradi širokega povijanja..


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: dojenje 3 letnikov
29.1.2008 9:03:03   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: pravljica
tisto "od vseh" bi lahko malo drugače napisala user posted image ...

OK, od večine, kar jih berem... recimo, da tebe berem malo manj. user posted image  

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: dojenje 3 letnikov
29.1.2008 9:04:22   
skuštrana
Če pa ste zraven še AP starši, kako je, da nimaš niti v lastni postelji prostora ali časa za partnerski odnos, da se z dragim kaj pogovoriš, mal stisneš, slončkaš?


Naša L. spi z nama (no, zadnji mesec ne več), nekaj časa smo spali vsi 4 skupajuser posted image ....Pa če je nam pasalo...celo komentar mojega moža je bil, kako je to fajn in lepouser posted image
Slončkanje - ma, ta drugi otrok je bil kar od svetega duha danuser posted image




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: dojenje 3 letnikov
29.1.2008 9:06:53   
skuštrana
Tema glede porodov v Slo in drugje je pa že čisto off topic, tako da o tem ne bom...user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: dojenje 3 letnikov
29.1.2008 10:09:18   
pety78
Mene pa nekaj zanima. Kakšna je po vaše razlika dojiti 3 letnega otroka v primerjavi s 5 letnim? 

_____________________________



(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   [Brisano sporočilo]
29.1.2008 10:10:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: dojenje 3 letnikov
29.1.2008 10:25:46   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin RR

pomoje je samo vletih razlika, vsaj jaz ne vidim druge.


Ok, to za leta mi je jasno, ampak tako me zanima, mišljenje mamic. Kakšna bi bila razlika, bi dojile 5 letnika tudi, oziroma katera je zgornja meja, do katerih let bi recimo dojile svojega otroka?


_____________________________



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?