|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A moški res nič ne vidjo?
25.1.2008 19:09:35   
spps
Pri nas je bilo včasih isto,za vse sem bila sama ,skrb  za otroka ,pospravljanje,kuhanje,morala bi ga pedinat od spredi in od zadiuser posted image  naj povem še to,da sem živela pri njih,tašča je bila skoz doma,pa ni bilo nikol nič vredu,mojga je pa stregla kot kralja...od tega,da ne znam skrbet za otroka,doma pa itak nič ni blo prav.pa še user posted image  je užival ko mu je mati nosntop dajala potuhouser posted image  
pa počasi se mi je nabiralo ,nabiralo potem pa mi je zakuhalo,ker mi je minalo do vsega,tud njega sem mela poln kufer...pa sem pobasala malo in sem šla.
po enem letu smo spet vsi trije skupaj,živimo za sebe,moj tud zdaj kuha,pospravlja,skrbi za malo,resnično sem srečnauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .rabil je nekaj časa,da odrasteuser posted image

pa tud takrat,ko sem šla z malo od njih,je tašča priznala,da se zaveda da je pripomogla k temu,da sem šlauser posted image
zdaj pa je res tako,da imam takšno družino kot sem si vedno želela-v svojem otroštvu je nisem imelauser posted image

tako,da punce ni vam treba samim skrbet za vse,tud ve si zaslužite,da mal izprežete
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image vsem,ki imate težave s svojimiuser posted image ,da jih čimprej rešite

(odgovor članu Rozica25)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: A moški res nič ne vidjo?
25.1.2008 19:39:40   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: sonček00

Ko tole berem se vprašam samo eno. Zakaj user posted image  še vedno velja pravilo, da so gospodinjska opravila predvsem žensko delo?!  V najboljšem primeru je delitev recimo 65 % ženska, 35% moški. In če je tako bi morale biti srečne!



Ma saj to ni pravilo ali navada. To nima veze s tem. Moški in ženske funkcioniramo popolnoma drugače. Druge vrednote imamo. Moški se dokazujejo s popolnoma drugimi rečmi, kot ženske. ženskam je familija prvenstvena, pred vsem ostalim. In zato kot prvo stvar poskrbijo za te zadeve. V genih je to. Moški se dokazujejo s svojim hobijem (lahko je to služba, šport, šraufanje, mehanika, gostilne, prijatelji, modelarstvo, kaj pa vem kaj še vse....)+ zraven še družina. če jim boš dal ultimat ali družina ali hobi, bodo izbrali sicer s težkim srcem hobi. Če bo še tolk nujno nekaj naredit doma, ne bodo tega delali čez trupla, oz. ko bodo na smrt zmatrani, razen v primeru, da bo to delo v družini povezano z njihovim hobijem. če je to način njihovega dokazovanja, potem bodo pristali na to, sicer pa ne. Pa še v eni odvisnosti je delo v hiši z moškimi....namreč imaš dece, ki jim ni tolk pomembno, da je doma vse tipi top, taki sicer pomagajo, če jim rečeš, pa jih malo s tem posiliš, vendar nikdar ne težijo, če ni vse tipi top, pa nikdar ne bodo kar sami od sebe vsega videli, pa če bodo preveč crknjeni ne bodo nikdar mogli tisti hip kaj doma postoriti. Obstajajo druge vrste deci, takim je ful pomembno, da je doma vse zgloncano, tudi sami se s tem dokazujejo in veliko doma postorijo, vendar tudi neprestano težijo svoji ženski, če ni vse narejeno točno natančno tako, kot so si oni zamislili. Tako moški funkcionirajo. Večina moških ima eno zelo dobro varovalko. ko so preveč utrujeni, jim varovalko ven vrže. Oni ne morejo več, se uležejo in počivajo pred tv-jem, pc-jem.... Ženske nimamo te varovalke. Gensko je nimamo. Če nekaj vidimo, da je nujno, teramo čez trupla in naprej in naprej in naprej, dokler ne zbolimo od hudega. Ko zbolimo, zelo hitro za nami zboli še mož.user posted image user posted image user posted image  Torej smo gensko drugačni, ne moremo biti enaki, ker fizikalno niti kemijsko nismo. Nikdar ne bomo. Lahko sicer najdemo krasne točke en pri drugem, lahko normalno skup živimo, samo pričakovati ne smemo nečesa, kar ne more biti. Jaz osebno imam raje deca, ki mu je treba reči, naj nekaj naredi, pa ki nikdar ne teži, če ni kaj narejeno, pa ki mi reče, ljubica, oddahni se, nehaj delati, kot nekoga, ki bi naredil morda reči sam od sebe in zraven zateženo žnaral kar naprej, kako nisem dovolj delala. Mogoče ni problem samo v decih, ker imajo varovalko, mogoče je večji problem v nas, ker je nimamo. Moramo jo včasih vklopit. In verjemite mi, deci itak vse naredijo, samo z malo zamude. Ko si napolnijo prej baterije. In v končni fazi je vseeno, če je nekaj narejeno na silo danes, pa za veliko energetsko ceno ali jutri pa v miru in z dobro voljo.

V genih je še kaj drugega. Lohk ti fantkom še tolk rineš v roke punčke, se ne bodo toliko igrali z njimi, kot jih bo veselilo igranje z avtki ali šraufanje. In obratno. Punčke večinoma raje zlagajo reči, urejajo, nekoga vzamejo v zaščito, razlagajo... Fantki se igrajo durgačne igre zato, ekr so fantki, ne zato, ker so drugače vzgojeni. Njim je v genih, da se radi borijo, punčke nimajo toliko fizične napadalnosti v sebi. Po drugi strani so fantki mnogo manj komplicirani, bolj direktni. Vsak spol ima svoje pluse in minuse, ki bi jih zdajle lahko še naštevala in naštevala. Fantki pač nimajo toliko pospravljanja stanovanja v sebi. Sicer se lahko potrudijo in to naredijo, kot jaz lahko na silo šraufam avto, čeprav mi je to odvratno. Vendar se moramo zavedat, da enakopravnost ne pomeni vedno tega, da mora vsak narediti točno enako, oz. polovico vsega. Meni osebno je to mimo. Pri nas pač naredi vsak več tistega, kar je njemu bolj fajn in manj tistega, kar je njemu zoprno. Tudi otroci. Kar je vsem zoprno, is pa nekako razdelimo, pa mnogo manjkrat tisto delamo. To je zame neka poštena delitev dela. IN kar tako apriori reči, da deci nič ne delajo je zame enako hudo nespoštovanje njihovega dela, kot obratno, kadar vas res pustijo, da same v resnici vse delate. Delo je tudi ukvarjanje z otroki, morda pa vaš moški vzame otroke in gre ven z njimi, mendtem ko ve pucate doma. To je tudi delo. Morda pa vaš dec pelje medtem avto na servis ali otroka k dohtarju ali kaj drugega, morda medtem služi denar, ne vem no...treba je gledati malo bolj kompleksno vse reči.

Moški so drugačni, nismo enaki, vendar imajo svoje pluse, ki jih lahko vzamemo kot nekaj krasnega, ali pa tarnamo, ker niso enaki, kot me, ker nimajo enakih vrednot (družina: hobi) kot me, ker ne delajo točno polovico istih reči, kot me.


p.s. kalbo in blažka, danes me spominjata na tipičen par, ki se čist brez veze nekaj sprička, pa noben noče popustit, v bistvu pa vsi vemo, da sta oba fajn in se imata fejst rada, pa jasno nama je, da zihr oba fejst delata, samo mogoče sta malo preobremenjena, pa še hormončki naredijo svoje. Ajd, hitro enega lupčka, pa pocrkjljat.user posted image user posted image

(odgovor članu sonček00)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: A moški res nič ne vidjo?
25.1.2008 19:43:32   
*tajda*
Kuhaj samo zase,peri svoje perilo,njemu prepusti  vse njegovo,se bo že navadil.Jst mu enostavno ne bi več prala,kuhala...itduser posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: A moški res nič ne vidjo?
26.1.2008 8:07:16   
VERONICA
Vse je stvar občutka odgovornosti.
Recimo, na delu jaz ne vidim praha. Tudi če nimam nič za delat ne bom šla čistit. Ker za to imamo strežnice.
Doma pa je drugače. V prvem zakonu sem recimo X krat slišala od tašče kaj je vse doma za narediti. Seveda potem postaneš pozorna. In to nima zveze z genetiko.
Ali poslušaš opravljanja kako ena ima vse umazano.

Ah ta ženska "solidarnost". Zato se nam ženskam slabo godi.


(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: A moški res nič ne vidjo?
26.1.2008 12:39:10   
blazka
p.s. kalbo in blažka, danes me spominjata na tipičen par, ki se čist brez veze nekaj sprička, pa noben noče popustit, v bistvu pa vsi vemo, da sta oba fajn in se imata fejst rada, pa jasno nama je, da zihr oba fejst delata, samo mogoče sta malo preobremenjena, pa še hormončki naredijo svoje. Ajd, hitro enega lupčka, pa pocrkjljat.


Hvala za tole, ja včerej sem bila res malo prehuda, me je tale RR kar potegnu vase, da sem mislila, da morm še jest mal tarnat. Sam ko sem vidla, kaj sem nardila, mi je bilo pa žal. Dragi možek, se ti opravičujem, pa obljubim, da drugič ne bodo prsti hitrejši od pametiuser posted image .
Kar se pa crkljanja tiče, smo pa že zrihtal!user posted image

(odgovor članu VERONICA)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: A moški res nič ne vidjo?
26.1.2008 18:01:03   
kalbo
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 81
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?