|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   svetovni dan indigo otrok
29.1.2008 13:12:45   
piščanc
Indigo otroke so poimenovali po barvi njihove avre, ki naj bi bila temno vijolične oziroma indigo barve. Takšni otroci naj bi se od običajnih otrok ločili ne samo po značajskih lastnostih, pač pa tudi telesno.

TELESNE POSEBNOSTI
Bojda je imunski sistem indigo otrok veliko bolj odporen, njihovi notranji organi naj bi delovali na drugačen način, njihov DNK zapis naj bi se razlikoval od običajnih otrok, desna in leva možganska polovica pa naj bi bili usklajeni, njuno delovanje pa povsem uravnoteženo.

KAKO GA PREPOZNATI?Indigo otroci imajo nekaj tipičnih značajskih lastnosti:


  • Se visoko cenijo že od otroštva, staršem in okolici pa ne pustijo, da bi jih podcenjevali, saj zahtevajo, da se z njimi ravna kot z odraslo osebo.
  • Pri njih običajne vzgojne metode po sistemu avtoritete ne učinkujejo, takšni otroci namreč potrebujejo možnost izbire in demokratično odločanje.
  • V pogovoru so vedno direktni in povedo točno to, kar si v danem trenutku mislijo – brez olepševanja.
  • Imajo ogromne količine energije, ki jo morajo porabiti.
  • So polni idej, ki jih želijo uresničiti.
  • Hitro jim postane dolgčas, zato jih je treba vedno znova motivirati in predvsem spodbujati razvoj njihovih potencialov.
  • Osredotočenost je njihova slabost, prav tako težko sedijo pri miru.
  • So zelo trmasti in ne odnehajo zlahka.
  • Neuresničene želje, da bi svet okoli sebe spremenili na bolje, se lahko spreobrnejo v nemogoče ali celo destruktivno vedenje.


_____________________________

iz malega zraste veliko
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: svetovni dan indigo otrok
29.1.2008 13:15:41   
Anonimen
Zame so indigo otroci - razvajeni otroci, ki jih starši ne morejo krotiti in so jim zaradi lastne blamaže nadeli fensi ime - indigo. Mislim svašta.

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: svetovni dan indigo otrok
29.1.2008 13:38:04   
urskas
poznam ogromno otrok s takimi značajskimi lastnostmi oziroma jih ne poznam dosti, ki takšnih lastnosti ne bi imeli.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: svetovni dan indigo otrok
29.1.2008 15:38:05   
Anuška79


IZVIRNO SPOROČILO: adelaide

Zame so indigo otroci - razvajeni otroci, ki jih starši ne morejo krotiti in so jim zaradi lastne blamaže nadeli fensi ime - indigo. Mislim svašta.



Moj je daleč od razvajenega otroka, čeprav ni žival ga znam 'krotit', če bi že šla po kriterijih, bi v veliki meri ustrezal skoraj vsem. Je pa res, da zame je on 'moj' otrok in ne 'indigo' otrok.

Pa če že imamo otroke s posebnimi potrebami, otroke s primanjkljaji na področju sluha, vida, koncentracije, prostorske predstva, pa nadarjene športnike, umetnike itd. itd....zakaj ne bi imeli še indigo otrok.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: svetovni dan indigo otrok
29.1.2008 19:50:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anuška79

Pa če že imamo otroke s posebnimi potrebami, otroke s primanjkljaji na področju sluha, vida, koncentracije, prostorske predstva, pa nadarjene športnike, umetnike itd. itd....zakaj ne bi imeli še indigo otrok.


Seveda, to je treba zdaj po pasmah razvrstit. Mojadva sta pasme okolokućni klobasožder.

(odgovor članu Anuška79)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: svetovni dan indigo otrok
29.1.2008 19:53:54   
Anonimen
Vsak izgovor je dober, da ni treba prevzeti krivde.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: svetovni dan indigo otrok
29.1.2008 20:35:29   
Anuška79


IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Vsak izgovor je dober, da ni treba prevzeti krivde.user posted image


Pa kakšne krivde user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: svetovni dan indigo otrok
29.1.2008 20:37:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anuška79



IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Vsak izgovor je dober, da ni treba prevzeti krivde.user posted image


Pa kakšne krivde user posted image


Da nam je spodletela vzgoja.user posted image

(odgovor članu Anuška79)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: svetovni dan indigo otrok
30.1.2008 13:43:18   
piščanc
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Da nam je spodletela vzgoja.user posted image


kaj pa je dobra vzgoja? da otrok sedi pri miru in se popolnoma podreja staršem in družbi ali da je samostojen, pove svoje mnenje, je izviren in s tem tudi izstopa iz grupe.

saj nikjer ne piše, da so indigo otroci neobvladljivi. sicer mi je pa samo zanimivo, da imajo svoj dan.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: svetovni dan indigo otrok
31.1.2008 12:42:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: piščanc
kaj pa je dobra vzgoja? da otrok sedi pri miru in se popolnoma podreja staršem in družbi ali da je samostojen, pove svoje mnenje, je izviren in s tem tudi izstopa iz grupe.

saj nikjer ne piše, da so indigo otroci neobvladljivi. sicer mi je pa samo zanimivo, da imajo svoj dan.

To zame ni vzgoja, spljoh (kot bi rekla zara).user posted image   To pa doseže šele, ko preide puberteto. Prej pa potrebuje identifikacijo s sovrstniki, idoli in ideali. In je nekaj popolnoma normalnega.

  • Hitro jim postane dolgčas, zato jih je treba vedno znova motivirati in predvsem spodbujati razvoj njihovih potencialov.

  • Osredotočenost je njihova slabost, prav tako težko sedijo pri miru.

  • So zelo trmasti in ne odnehajo zlahka.

  • Neuresničene želje, da bi svet okoli sebe spremenili na bolje, se lahko spreobrnejo v nemogoče ali celo destruktivno vedenje.
     
    Te točke so mi fascinantne. Ker tak je za moje pojme vsak otrok, ki preizkuša meje, do kamor lahko gre. Potem pa je na starših kako odragirajo in vzgojijo otroka.

    To je pa tudi meni zanimivo. Kdaj je dan Natase77?user posted image user posted image user posted image

    (odgovor članu piščanc)
  •   Neposredna povezava do sporočila: 10
       RE: svetovni dan indigo otrok
    31.1.2008 13:05:49   
    frutka_
    Metauser posted image .
    Nekaterim staršem je lažje, če popredalčkajo posamezne lastnosti otrok.
    Po mojem imajo en lažen občutek varnosti, da so na dobri poti vzgajanja.
    V stilu: "Eh, moj je indigo. Oni pač taki so. "
    "Res. Moj pa je HA."
    "Otroci danes so pa res drugačni kot nekoč!"

    Blablabla...

    (odgovor članu Anonimen)
    Neposredna povezava do sporočila: 11
       RE: svetovni dan indigo otrok
    30.10.2008 0:32:51   
    Anonimen
    Hej,

    na to temo sem slišala že toliko dobrih in slabih stvari pa še vedno ne razumem, kako se lahko o temi (pravzaprav o katerikoli) govori, ne da bi se jo dobro poznalo. Ne želim sprožati nobenih polemik in debat na to, sem pa našla eno fino stran, ki se ukvarja s to temo na malo drugačen način. Morda bo komu všeč in mu pride informacija prav www.indigo-svet.si

    LP

    (odgovor članu frutka_)
      Neposredna povezava do sporočila: 12
       RE: svetovni dan indigo otrok
    30.10.2008 13:00:56   
    2ursae
    priznam, moj NI INDIGO user posted image . Star je tri leta, se zlahka osredotoči, tud po eno uro sedi pri miru za svojo mizico in ustvarja s plastelinom ... kaj je pol moj? Jaz temu pravim bister user posted image

    _____________________________

    moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


    (odgovor članu Anonimen)
    Neposredna povezava do sporočila: 13
       RE: svetovni dan indigo otrok
    30.10.2008 15:56:09   
    Anonimen
    Ali pa biser. ;) hihihi

    (odgovor članu 2ursae)
      Neposredna povezava do sporočila: 14
       RE: svetovni dan indigo otrok
    30.10.2008 16:12:10   
    kaya2007
    in? sebe kot otroka lahko najdem v vseh zgoraj napisanih točkah, pa sem s temi lastnostmi imela kvečjemu več težav kot prednosti user posted image

    (odgovor članu Anonimen)
    Neposredna povezava do sporočila: 15
       RE: svetovni dan indigo otrok
    30.10.2008 19:30:35   
    Gina
    Jaz ne verjamem v biserne in indigo in ne vem kakšne otroke. Današnji otroci so pa res načeloma precej bistri. in bombandirani z milion informacijami in temu primerno izobraženi in seveda temu primerno težko se koncentrirajo, ker so bombandirani.

    Bi pa dala v razmislek še en kontra indigu, o katerem nikdar ne govorite tisti, ki verjamete v to:
    Avra vsakega otroka je kristalno čista. Ne odseva v nobeni barvi, ampak v vseh enako, ker ima vse energetske centre popolnoma urejene, vrtijo se uravnoteženo, so ravno prav veliki in prave barve, ter popolnoma nezapackani. Vsak dojenček je tak. Potem se z leti človek začne packati, iztiri si svojo energetsko kroglo v razne oblike in rotacije (večinoma z mislimi, dogajanji, vzgojo, družbo, vsemi vplivi pač), ali drugače rečeno, barve čaker postanejo motne, presvetle ali pretemne, čakre prevleike ali premajhne in ne rotirajo več prav in posledično človek odseva bolj eno barvo kot drugo. To pomeni o njem samo eno, da mu energetski centri ne delujejo ok, da ima blokade gor in da se mora spucat. Če bi nekdo odseval indigo barvo, bi to pomenilo smao to, da ima 6. čakro zapackano, da mu preveč rotira in da je čist v oblakih in neprizemljen, z vsemi posledicami, ki jih to prinese.

    Če skrajšam, če je nekdo indigo, oz. odseva praktično cel v tej barvi, ima zanič 6. čakro in mora delat na tem, da si jo popravi, ker sicer bo slej ko prej zbolel, ker ni pretoka energije skoznjo!

    < Sporočilo je popravil Gina -- 30.10.2008 19:31:45 >

    (odgovor članu kaya2007)
    Neposredna povezava do sporočila: 16
       RE: svetovni dan indigo otrok
    31.10.2008 21:32:52   
    Ronči
    čisto bye the way...čakra, avra user posted image


    _____________________________

    You can't fix stupid.

    (odgovor članu Gina)
    Neposredna povezava do sporočila: 17
       RE: svetovni dan indigo otrok
    31.10.2008 23:42:39   
    Anonimen
    Hahaha! O punce, kako se nekatere usedete na prav vsako besedo. Pod biser nisem imela v glavi nobene klasifikacije. user posted image Veliko ljudem recimo rečem, da so zlati ... user posted image Pravzaprav pa ... ali ni vsak otrok sam po sebi biser? ;)

    Preveč se ukvarjamo s klasifikacijami. A ni vseeno kdo je kdo. Glede barve nisem pa sama nikoli nič rekla, ker teh stvari ne vidim. Vem, da je nalepka za ene zato, da jim je lažje, če imajo težave s svojim otrokom (kar je totalno narobe) za druge kot zaničevanje (kar je spet narobe) nekateri celo za poveličevanje (eh ... brezveze).

    Osebno mislim, da so otroci pač otroci, da vsi rabijo močne meje in ljubezen ... pa verjamem v teorijo indigo otrok. ;)

    Težava je pri napačnih interpretacijah in pri tem, da se je iz tega naredilo cel oh in sploh, da potem veliko staršev doživlja travme in strah pred vzgojo. Čisto po nepotrebnem.

    (odgovor članu Ronči)
      Neposredna povezava do sporočila: 18
       RE: svetovni dan indigo otrok
    1.11.2008 15:36:06   
    Gina
    IZVIRNO SPOROČILO: Ronči

    čisto bye the way...čakra, avra user posted image



    Tisti, ki verjamejo v indigo otroke, verjamejo v čakre, auro... v tovrstno energetsko sestavo človeka, ker indigo barva je barva čakre - o tem govori teorija o idigo otrocih. Torej vsak, ki se za to zanima, ve o čem sem pisala. Če te te reči ne zanimajo, pa je itak vseeno, o čem pišem, a ne? V tem primeru tudi ne moreš vedeti bistva teorije idigo otrok, torej najbrž itak ne verjameš vanjo...

    (odgovor članu Ronči)
    Neposredna povezava do sporočila: 19
       RE: svetovni dan indigo otrok
    3.11.2008 5:01:11   
    Anonimen
    Jaz pa mislim, da bistvo "teorije" o indigo otrocih ni barva njihove avre. To je le en delček vsega. Jaz se nikoli nisem ukvarjala s tem kakšno barvo avre imajo otroci, pač pa kakšna je njihova igra. Preko tega jih prepoznam sama. Sem bolj zemeljska, kar se tega tiče. Dopuščam možnost, da je tako, vem pa, da to ne spremeni prav ničesar. Spremeni pa veliko - način vzgoje, ljubezen, spoštovanje ...


    (odgovor članu Gina)
      Neposredna povezava do sporočila: 20
       RE: svetovni dan indigo otrok
    3.11.2008 16:21:18   
    Gina
    Kaj pa ti pomeni izraz: indigo otrok? Če verjameš, da se rojevajo indigo otroci, potem verjameš, da je nekdo, ki usmerja njihovo rojevanje, verjameš v teorija vzroka in posledice in reinkarnacije, oz verjameš v reinkarnacije duše, da se ne vem kolikorat rojena duša znova rodi v obliki indigo otroka, kot "kao višje razvita duša". To je na kratko to o indigu. Barva kot taka nima veze, barva pomeni samo obliko energije v tem primeru, ker barva je izraz nekega energetskega centra. Posledično je sicer relativno logično, da ljudje, ki sevajo indigo, niso popolnoma nič prizemljeni, da ne upoštevajo zemeljskih reči, da so polni novih in dobrih idej, da povezujejo znanja iz raznih koncev, po drugi strani pa je jasno, da so čisto neorganizirani, da se jim ne da preveč fizično karkoli počet, ne migat, ne delat.. ma lahko bi naštevala dalje, ampak smisel ni, da oni postanejo še bolj indigo, ali da se njihov pretirani indigo prenese kot nek ideal in se njemu prilagodi, sploh ne, ampak je smisel, da iz indigo začnejo nazaj sijat v vseh možnih barvah in to lepo, usklajeno. Tudi svojo indigo barvo morajo umiriti, ne jo zadušiti, sploh ne, ampak umiriti, da bo lahko pretočna in da se ne bo energija ustavljala zgolj na njej. Evo, tako jaz to vidim.

    (odgovor članu Anonimen)
    Neposredna povezava do sporočila: 21
       RE: svetovni dan indigo otrok
    3.11.2008 18:46:36   
    Jutra
    Gina, fajn, da si indigo otroke opisala še iz energetskega zornega kotauser posted image

    _____________________________

    Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

    (odgovor članu Gina)
    Neposredna povezava do sporočila: 22
       RE: svetovni dan indigo otrok
    3.11.2008 23:48:56   
    Lord Vader
    Zame so indigo otroci - razvajeni otroci, ki jih starši ne morejo krotiti in so jim zaradi lastne blamaže nadeli fensi ime - indigo. Mislim svašta.


    Več kot očitno je da nimaš pojma nič o tem. Moj je tudi indigo in ni razvajen.

    _____________________________


    p.s. mi je pa žal da niso še izumili cepiva proti nesramnosti in aroganci. Ti bi očitno potreboval/a konkretno dozo.

    (odgovor članu urskas)
    Neposredna povezava do sporočila: 23
       RE: svetovni dan indigo otrok
    4.11.2008 11:36:13   
    Jutra
    Čestitke vsem staršem, ki imajo to srečo, da so se jim rodili indigo otroci.

    _____________________________

    Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

    (odgovor članu Lord Vader)
    Neposredna povezava do sporočila: 24
       RE: svetovni dan indigo otrok
    4.11.2008 13:21:05   
    mateyka
    Gina user posted image

    (odgovor članu Lord Vader)
    Neposredna povezava do sporočila: 25
    Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
    Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
    Pojdi na:





    5 glavnih nalog vsake družine
    Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
    BLOG: Ljubki kaos velike družine
    Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".




    Dojenje...
    пеперутка16

    Do kdaj ste dojile?