|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
21.2.2008 14:25:57   
saskija
Vsebnost beljakovin in mineralov je višja kot v kravjem, torej absolutno prevelika za dojenčka in njegov prebavni sistem.
Otroci, ki uživajo predvsem kozje mleko, so nagnjeni k anemiji zaradi pomanjkanja nekaterih vitaminov iz skupine B, predvsem folne kisline.
To velja tudi za ovčje mleko,zato za prehrano dojenčka nista primerni.


to velja tudi za kravje mleko, po enem ali dveh letih pa seveda otrok začne uživati tudi kravje mleko.

koliko pa so mleko in mlečni izdelki sploh človeku potrebni pa je spet stvar druge debate.

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
21.2.2008 14:30:55   
erna14
mi smo z 10.5 mesecem zacel,kupila sem navadno mleko od planike tistga k ga prodajajo v plasticnih prozornih steklenicah pa najprej sem dala vec vode k mleka,pol sem pa zmanjsevala kolicino vode in povecvala mleko,sej ce gre v vrtec tam itak kravje dobi

_____________________________

moj soncek Ziga-12.3.2007

(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
21.2.2008 16:23:16   
andie
J itak da kravje mleko ni primerno do kakega 8. do 12. mesca, ampak ko enkrat greš iz adaptiranega, je bolš začet s kravjim kot pa kozjim.
To sm misla povedatuser posted image

Očitn pa zlo različno začenjamo dajat to mleko našim bebicam, že na tej temi vidim.
Moja je stara 10,5mes, pa boma začele vrjetn tam pri 1 letu z navadnim, kr alpskim.
Sicer dobr prenaša mlečne izdelke, tak da se ne bojim, da bi bla kaka alergija, ampak tak se mi zdi najbolš, da še mal počakam.
Ne zdi se mi pa smiselno-kar se mene tiče, dajat 1,5 let staremu otroku adaptiranega, čeprav ga prodajajo.
Našim gospem v lekarni je šlo prav na smeh, ko sm jih prašala, kak to, da je še Novalac 3.
So rekle, da je bolš začet s kravjim mlekom, da redkokdo sploh kupuje to mleko...
Se jim ga pa splača delat, ker nektere ga še po 1 letu turajo.
Škoda dnara.

(odgovor članu erna14)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
21.2.2008 19:27:24   
kai1
Jaz mojmu malemu naredim gres, čokolešnik in podobne stvari z kravjim mlekom (alpskom.). Star je 9m in 3tedne. Samega kml, mu pa še nisem dala. Sicer nima nobene reakcije. Tudi P sem to omenila, pa ni nič protestirala.
Drugače, pa tisti, ki ima alergijo na kml in običajno tudi na adap. mleko,saj tudi ta vsebujejo posneto mleko.

(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
21.2.2008 23:24:01   
kšpela
saskija-moja gre v vrtec ko bo stara eno leto in tam baje dobivajo kravje mleko.zato jo bom jaz tud kaksen mesec pred vrtcom zacela navajat na kravje mleko.ker ce bo ze dobila kaksno alergijo raje vidim da doma kot pa v vrtcu ki me pa tud zraven nebo.
kdaj si pa ti dala v vrtec svoje otroke in kako so pol v vrtcu naredili glede kravjega mleka?a si jih enostavno prosila naj jim ne dajejo kravjega mleka.

ker jaz bi ful pocakala z kravjim mlekom saj do enega leta ce ne do leta in pol.sam me je res strah kaj bo pol v vrtcu.

(odgovor članu kai1)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
22.2.2008 8:02:04   
saskija
kšpela sama prvima dvema nisem dajala kravjega mleka do 2 let predvsem iz vidika razvoja saj sem marsikje prebrala da je za zdravje- boljšo absorbcijo vitaminov in mineralov bolje adaptirano mleko oziroma dojenje.

Moja dva sta šla v vrtec zelo pozno- prva skoraj pri 4 letih, drugi pri dopolnjenih 3 letih.



_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu kšpela)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
22.2.2008 17:40:10   
Rivi
IZVIRNO SPOROČILO: saskija

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

To je baje edino kar je prav!


tok tipično za slovenske pediatre (in tud ginekologi ne zaostajajo dost), da mi je kr user posted image



se podpišem!!!user posted image


Mene pa tolk jezi, ker mečete vse pediate v isti lonec!!!

user posted image user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil Rivi -- 22.2.2008 17:42:23 >


_____________________________

Mia - 20.08.2007
Miino mesto


(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
22.2.2008 18:38:42   
saskija
jaz vzamem nazaj, ni vse tako kot zgleda ampak je veliko boljeuser posted image

_____________________________

Dojenček se z vsakim dnem spreminja in raste in bo nekega dne odrasel in odšel;prah pa vas bo zvesto čakal.

(odgovor članu Rivi)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
26.2.2008 16:16:16   
sonchek
mene pa zanima kako smo mi preživel..če se jaz kaj spomnim so nam že zelo zgodaj začeli dajati kravje mleko..pa men osebno zaradi tega čist nič ne manjka...user posted image

..pomoje se zdej preveč komplicira..no ne bom nič več rekla, to je sam moje mnenje...bomo pa videli kako bomo mi ko bomo začeli uvajati GH...user posted image

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu saskija)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
27.2.2008 15:21:12   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: sonchek

mene pa zanima kako smo mi preživel..če se jaz kaj spomnim so nam že zelo zgodaj začeli dajati kravje mleko..pa men osebno zaradi tega čist nič ne manjka...user posted image

..pomoje se zdej preveč komplicira..no ne bom nič več rekla, to je sam moje mnenje...bomo pa videli kako bomo mi ko bomo začeli uvajati GH...user posted image


lih zadnjič mi je tašča razlagala, da je ona že od začetka dajala otrokom (pa je 3 zdrave gor spravla) kravje mleko+kofe. Men je skor oči ven vrglo. Mi pa kompliciramo, katero adaptirano mleko bomo kuple.

No, jaz že po tanovem kuham gres na kravjem mleku za naša 2 sedemmesečnika. Pa ga imata ful rada in ni nobene reakcije.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
27.2.2008 15:29:13   
Anonimen
tok tipično za slovenske pediatre (in tud ginekologi ne zaostajajo dost), da mi je kr
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Kako pa zgleda gor pri vas, kaj pa pravijo gor pediatri glede uvajanja KM?  Bi bilo zanimivo prebrat.

No naša starejša se je pri 9,5 mesecih sama odstavila, potem sem ji verjetno še ene 3-4 mesece dajala adaptirano mleko, čeprav ga je v vrtcu pila že navadnega. Predvidevam, da bo pri mali isto, sam da se bova skušali dojiti še mal dalj, vsaj zaenkrat tako kaže.  Moje mnenje glede teh zadev pa je, da ni nobene potrebe po hitenju. Enostavno pač mleka in kruha na našem jedilniku še nekaj časa ne bo user posted image .

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kdaj in kako kravje mleko
27.2.2008 16:16:15   
Kaštrun
Lučka je stara 10 m pa je vse kar se tiče mlečnih izdelkov, samega mlega pa še ne pije.

_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?