|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: 8.plačilni razred za vrtec
12.2.2008 10:22:44   
Anonimen
plačilni
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

...jaz sem samo rekla, da ni fer, glede na najino plačo da bova plačevala toliko kot nekdo, ki ima 10x višjo plačo od naju, pa živi v vili, hudi hiši, dobri avtomobili in podobno. Najina oba stara stanovanja pa sta vredna veliiiiiiiiiiiko manj.
Pa da me ne bo katera narobe razumela, nič ne jamram...sam res je to velik denarja za vrtec na najino plačo, sva se ravno z možem pogovarjala, da je to full velik.


Je velik, ja, pač neke meje postavijo. Jaz si kot s.p. plačujem minimalne prispevke (baraba), moj ima plačo mal nad povprečjem, pa sva v 6. plačilnem razredu. A to je pa fer? Pa se nikomur ne pritožujem.


Kolk si napadalna madona, sej teb nism nič hotla, rekla sem samo da ni fer...pa ne govor men neki o najemnini in o dveh stanovanjih ko si ti izplačuješ minimalca, tko da pol rajš ne komentiraj, ker ti nism nič hotla.
Sploh pa če ima tvoj "malo" nad povprečjem ti pa komaj da imaš plačo, mi ne bo nobeden rekel da padeš v 6.razred z "malo nadpovprečno plačo".
Na vlogo pa moraš napisati stanovanje v katerem ne živiš in vrednost. Seveda da bom napisala, kaj naj lažem al kaj.
Če pa ne razumeš bistva naših postov je pa čist tvoj problem.

Spoh pa ne mislim več o tem debatirat, ker sem svoje stališče povedala in če ga ne razumeš samo ti je to tvoj problem.

< Sporočilo je popravil Vesnyca -- 12.2.2008 10:28:12 >

(odgovor članu CatJa)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: 8.plačilni razred za vrtec
12.2.2008 10:27:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lonib

IZVIRNO SPOROČILO: Vesnyca

Midva z možem sva si zračunala vrtec, s plačami padeva v 6.razred...ker pa imava še dva stanovanja, v enem živiva, v drugem pa ne, lepo padeva v 8.razred...oba stanovanja sva podedovala, ampak zaradi tega bova očitno hočeš-nočeš plačevala vrtec toliko kot nekdo ki ima 10x višjo plačo od naju.
Edino to meni ni fer, da bo nekdo plačeval enak znesek vrtca kot nekdo ki ima 10x, 20x ali večkrat višjo plačo. Ali pa nekdo ki je bogat ko sam satan in nima nič prijavljeno nase in tko lepo furajo...sam to na žalost tko je.



Meni se pa ne zdi fer, da privatniki prikazujejo najnijžo plačo in padejo v najnižji plačilni razred (da ne govorimo še o otroških dodatkih). V vrtec se pripelje z mercedezom, BMW ali pa Audijem, plača pa skoraj nič. Moja mami, ki dela v vrtcu, je rekla, ko so včasih še one talale položnice, da so samohranilke več plačale kot tisti, ki je bil privatnik. user posted image user posted image Ne mi zamerit, ampak taki ljudej so za mene podli.



Se popolnoma strinjam s tabo. In ravno o tem sem govorila, tisti ki imajo full nimajo prijavljeno nase popolnoma nič, plače si izplačujejo ko "da so reveži" in plačujejo minimalno vrtca, in tisti ki goljufajo so "mati samohranilke" samo da bolje čez pridejo, tudi to je podlo do amena.
Midva sva podedovala stanovanja, oba čist stara, en mali avto star 10let in zdej se mi bo nekdo našel da je pa to fer...dejte no.

< Sporočilo je popravil Vesnyca -- 12.2.2008 10:29:20 >

(odgovor članu smotka lonib)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: 8.plačilni razred za vrtec
12.2.2008 10:35:37   
Anonimen
Aja še tole...jaz pravim, da bi morali gledati znesek vrtca na izplačane dohodke. Ne da v zadnji razred pademo "vsi", ne nisem za to, sem pa za to , da bi procentualno gledali na plače, to bi pa bilo fer.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: 8.plačilni razred za vrtec
12.2.2008 11:16:49   
smotka lonib
IZVIRNO SPOROČILO: Vesnyca

Aja še tole...jaz pravim, da bi morali gledati znesek vrtca na izplačane dohodke. Ne da v zadnji razred pademo "vsi", ne nisem za to, sem pa za to , da bi procentualno gledali na plače, to bi pa bilo fer.


pol bi pa privatniki spet malo plačevali. itak ima kakšen še jahto, pa jo ima na staro mamo napisano. user posted image


_____________________________

Nejc 15.9.1995 (53cm, 3320g)
Vanja, 24.11.2000 (59cm, 4880g)
Zala 29.3.2007 (54cm, 3970g)


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: 8.plačilni razred za vrtec
12.2.2008 11:24:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lonib

IZVIRNO SPOROČILO: Vesnyca

Aja še tole...jaz pravim, da bi morali gledati znesek vrtca na izplačane dohodke. Ne da v zadnji razred pademo "vsi", ne nisem za to, sem pa za to , da bi procentualno gledali na plače, to bi pa bilo fer.


pol bi pa privatniki spet malo plačevali. itak ima kakšen še jahto, pa jo ima na staro mamo napisano. user posted image



Ja na žalost bo vedno tko ja user posted image verjetno bi bvedno prišli na začetek.

(odgovor članu smotka lonib)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: 8.plačilni razred za vrtec
12.2.2008 16:25:05   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: Vesnyca


Kolk si napadalna madona, sej teb nism nič hotla, rekla sem samo da ni fer...pa ne govor men neki o najemnini in o dveh stanovanjih ko si ti izplačuješ minimalca, tko da pol rajš ne komentiraj, ker ti nism nič hotla.
Sploh pa če ima tvoj "malo" nad povprečjem ti pa komaj da imaš plačo, mi ne bo nobeden rekel da padeš v 6.razred z "malo nadpovprečno plačo".
Na vlogo pa moraš napisati stanovanje v katerem ne živiš in vrednost. Seveda da bom napisala, kaj naj lažem al kaj.
Če pa ne razumeš bistva naših postov je pa čist tvoj problem.

Spoh pa ne mislim več o tem debatirat, ker sem svoje stališče povedala in če ga ne razumeš samo ti je to tvoj problem.



Ej, bejbi, dej se mal skuliri. A zdaj, če napišem dejstva, sem pa napadalna?

Prvo kar je, ti nisem nikjer 'očitala', da imata dva stanovanja, pač pa sem zgolj navedla dejstvo, da je treba med drugim na vlogo vpisati določeno premoženje. A lahk mogoče jaz to spremenim? Ne morem, žal. Če ima nekdo nekaj hektarjev gozda ali pač neko kmetijsko zemljišče, tako davkarija kot v našem primeru vrtec/občina smatra, da imaš od tega neko korist (za katastrski dohodek smo najbrž že vsi slišali). Če je nimaš, si pač slab gospodar. Ali pa imaš pač vrednostne papirje, ki ti prinašajo eno rento. Pa ne vem kaj vse je še na tej vlogi. In to, kaj konkretno imata ali nimata vidva, mi res prav dol visi.

Drugo kar je, si ne izplačujem nobenga minimalca, če še nisi slišala s.p.-ji nimamo plače. Če te skrbi moja poštenost, davkarija ima moj naslov in mi lahko mirne duše pride pregledat knjige. Tista baraba v oklepaju je bila namenjena zgolj temu, ker vsi, ki zasedate varne stolčke v firmah, za katere prihodnost vam po četrti uri popoldan dol visi, pljuvate po zasebnikih. Če je to tako na izi, ne vem, zakaj niste še ostali tako pogumni in se spustite v te vode.

In tretjič, ne vem zakaj bi ti zdaj morala jaz dokazovat, da smo v 6. plačilnem razredu z dohodki, ki sem jih navedla. A ti naj najini dohodninski odločbi skeniram?

In nazadnje, kot sem že 2x napisala (pa je očitno nerazumevanje bolj na tvoji strani), ja, ni fer. Življenje v naši ljubi državici je vsak dan dražje in vsako dete ve, da najbolj najuser posted image  reven in srednji sloj. Takih, ki imajo 10x večjo plačo od povprečja, pač ni treba sploh mešat v take debate. Ker če bi obstajal 15. plačilni razred, jim ga ne bi bilo težko plačevat.

A je zdaj kaj bolj jasno?!

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: 8.plačilni razred za vrtec
12.2.2008 16:49:00   
frutka_
Sicer je debata malce zašla ampak se strinjam s Catjo. Plačilni sistem najbolj drapne po žepu srednje. Pa ne samo pri vrtcih ampak letos bo podobno pri novi dohodninski napovedi pa še kje.
Tudi mi smo 6.plačilni razred. Od nekdaj pa je bilo plačilo vrtca en kredit. Saj se ni bistveno spremenilo nič.
Pa potem gredo otroci v šolo pa je treba spet marsikaj kupit in te spet nihče ne vpraša kje boš vzel. Pa grejo na izlet, potrebujejo gore učbenikov in delovnih zvezkov,plačaš krožke, inetresne dejavnosti,...Kdo pa takrat gleda na plače? Nihče.  Plačat moraš in pika.
Seveda se ne strinjam s plačilnim sistemom ampak v zakup vzamem vse kar mu vrtec nudi-ZASTONJ. Recimo telovadbo v vrtcu, nekateri imajo integrirano učenje TJ, kvalitetno prehrano prilagojeno otrokovim potrebam (diete), ves material s katerim ustvarjajo, lutkovne predstave, tople in hladne napitke,...Vse našteto se v večini držav plača in računa posebej!
Lahko bi bil plačilni sistem bolj pregleden, predvsem bolj prilagojen potrebam staršev ampak luknje se bodo vedno našle. In našli se bodo ljudje, ki bodo luknje izkoriščali. Ztao nima smisla, da si pulimo lase.
Srečno!user posted image

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: 8.plačilni razred za vrtec
12.2.2008 19:25:41   
Anonimen
CatJa ja ti si pa res pametna, kaj bi brez tebe user posted image .

Citiram tvoj post: "Tista baraba v oklepaju je bila namenjena zgolj temu, ker vsi, ki zasedate varne stolčke v firmah, za katere prihodnost vam po četrti uri popoldan dol visi, pljuvate po zasebnikih"....hahaha, bom raje kar zapustila debatouser posted image ...
Sploh pa vem kako je imeti s.p. draga moja.

CatJa lepo te pozdravljam in ti pošiljam rožico user posted image   da ne boš tako slabe volje zaradi vsega.


< Sporočilo je popravil Vesnyca -- 12.2.2008 19:30:09 >

(odgovor članu CatJa)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: 8.plačilni razred za vrtec
12.2.2008 20:58:43   
CatJa
Ooooo, kako lepo, hvala, Vesny, ampak nikar ne skrbi za moje počutje. Ta večji je spet zdrav, ta mali pridno raste v trebuščku, radi se imamo, za jest imamo, prav tako topel domek, tako, da res ne vidim razloga za slabo voljo user posted image .

Pa ti?

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: 8.plačilni razred za vrtec
12.2.2008 21:10:01   
smotka lonib
jest bi imela eno vprašanje:
Drugo kar je, si ne izplačujem nobenga minimalca, če še nisi slišala s.p.-ji nimamo plače.

Od česa pa pol živite?user posted image Pol ne bi nobeden imel s.p.-ja.



_____________________________

Nejc 15.9.1995 (53cm, 3320g)
Vanja, 24.11.2000 (59cm, 4880g)
Zala 29.3.2007 (54cm, 3970g)


(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: 8.plačilni razred za vrtec
12.2.2008 23:07:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lonib

jest bi imela eno vprašanje:
Drugo kar je, si ne izplačujem nobenga minimalca, če še nisi slišala s.p.-ji nimamo plače.

Od česa pa pol živite?user posted image Pol ne bi nobeden imel s.p.-ja.




user posted image

Od dobička mogoče?

user posted image

(odgovor članu smotka lonib)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: 8.plačilni razred za vrtec
13.2.2008 0:09:57   
Anonimen
CatJa, hvala, jaz sem tudi v redu, delamo na user posted image in upamo da bo pa tokrat vse v redi pa čeprav bomo plačeval u iber vrtca, hahahahahauser posted image , zdej se pa že mal hecam, hihihi...skratka tudi mi se imamo lepo.
Ma sva zmenjeni a ne, se da tudi lepo, sam sej veš kako pravjo, pr denarju se vse konča   user posted image .


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: 8.plačilni razred za vrtec
13.2.2008 1:35:13   
piščanc
IZVIRNO SPOROČILO: lonib

Meni se pa ne zdi fer, da privatniki prikazujejo najnijžo plačo in padejo v najnižji plačilni razred (da ne govorimo še o otroških dodatkih). V vrtec se pripelje z mercedezom, BMW ali pa Audijem, plača pa skoraj nič. Moja mami, ki dela v vrtcu, je rekla, ko so včasih še one talale položnice, da so samohranilke več plačale kot tisti, ki je bil privatnik. user posted image user posted image Ne mi zamerit, ampak taki ljudej so za mene podli.



ne vem zakaj se tako posplošuje... pa to niso vsi. vsak podjetnik ali s.p. ni podel ipd. in ja s takimi dohodki mirno padeš v najvišji razred. in pri s.p. -ju se gleda dobiček, ne prispevki. direktorji doo-jev morajo pa imeto po zakonu direktorske plače...tako da ne vem, kje najdete take modele... mene bolj motijo razlike v ceni vrtca po različnih občinah

drugače pa vrtec sploh ni predrag. veliko več te stane, če je otrok doma. privatniki pa na otrocih kar lepo šparajo, tako da nikoli več privat varstva ali privat vrtca. najlaže ga pa znižaš z več člani user posted image

in ja, tudi stanovanje v katerem ne živiš ti lahko prinaša dohodek. in če tako pogledamo vsak da približno enak procent od dohodkov za plačilo vrtca. samo da je razlika 1/3 od 500 € in 1/3 od 2000€. tisti, ki imajo pa 20.000€ mesečnih dohodkov, pa sploh nimajo predšolskih otrok

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu smotka lonib)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: 8.plačilni razred za vrtec
13.2.2008 4:36:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: piščanc
tisti, ki imajo pa 20.000€ mesečnih dohodkov, pa sploh nimajo predšolskih otrok

Samo na RR vem za tri take (pare), ki imajo takšen dohodek (eden cca. toliko, dva pa večjega), pa imajo vsi trije predšolske otroke (en par enega, dva para dva).

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: 8.plačilni razred za vrtec
13.2.2008 9:16:10   
CatJa
in pri s.p. -ju se gleda dobiček, ne prispevki.


Popravek: Dobiček + prispevki user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: 8.plačilni razred za vrtec
14.2.2008 10:23:25   
Anonimen
Meni se niti sanja ne v kateri plačilni razred bi z mojim padla. Če gledam eno leto nazaj, torej dohodki leta 2007, moj cca 2 mio starih sit (celo leto), jaz sem pa bla zaposlena par dni z minimalno plačo, pol pa je nastopla minimalna porodniška, ostalo je pa bla socialna pomoč. Kaj se sploh šteje pod dohodke? Živiva že od lanskega leta v najemniškem stanovanju. A avto se tudi poleg šteje? Čez pol leta se bo treba namreč odločit ali tamalo dat v vrtec ali starim staršem (kar mi najbolj ne diši) ampak ne vem, če si bova vrtec lahko privoščila. Če mi lahko katera kaj pomaga se priporočam.
Hvala!

(odgovor članu CatJa)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: 8.plačilni razred za vrtec
14.2.2008 11:59:32   
mojcaziga
Sešteješ bruto tvoje in partnerjeve dohodke in jih deliš s št. članov. Potem pa pogledaš v lestvico glede na to koliko pride bruto dohodek na enega člana.
Razred ti lahko dvigne katastrski dohodek, parcela/hiša/stanovanje, v katerem ne živiš, lastniški deleži v podjetjih in avto, katerega vrednost presega določeno vrednost (v tolarjih je bilo okoli 1,8 milijona, se pa spreminja, ker je vezano na povpr. plačo v RS)
Plačilo je odvisno tudi od vrtca, ker vsi nimajo enakih cen. Ti bom dala link od MB vrtcev in si lahko informativno izračunaš

http://www2.arnes.si/~vvzmboz2/dokumenti/PP2008.htm

LP, MOjca

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: 8.plačilni razred za vrtec
16.2.2008 13:23:28   
taja27
Punce, še dobr, da ne sedite ve v parlamentu, ker bi zihr zglasvale nov zakon in ne bi blo več 8 plačilnih razredov ampak 20.

Ampak vaša položnica bi pa še zmer ista ostala.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: 8.plačilni razred za vrtec
23.2.2008 15:25:32   
Anonimen
mi smo tudi v osmem pa smo dali hcerko kar v privatni vrtec - placujemo 520 evrov na mesec - kar bi verjetno tudi v drzavnem vrtcu glede na 8.placilni razed

(odgovor članu smotka lonib)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?