|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
11.2.2008 23:41:43   
kekec in mojca
Iskala sem že nekaj informacij z iskalnikom, pa ne deluje (mogoče bo AlBina ali katera druga kaj našla in pripopala kakšen link, bom zelo vesela!).

Torej,  kupili bomo sedež Maxi Cosi Cabrio Fix. Danes sem videla, da je v prodaji tudi podstavek EasyBase, pa me zanima, koliko je to sploh uporabno in če se zaradi tega kaj poveča varnost otroka v prometu.

Na njihovi strani piše, da podstavek ne gre v vse avtomobile, nikjer pa ni seznama avtomobilov, v katere gre... A ta podstavek paše v starega Focusa?

Skratka, vesela bom kakršnekoli informacije.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
12.2.2008 0:21:26   
gaya24
Hej!
Nevem sicer, če je easy base kaj drugačen, ker mi bomo vzeli easy fix podstavek. Je pa drugače easy fix skupaj z lupinico maxi cosi edini avtosedež od 0+, ki je dosegel vse pike na testeranju. Sama lahko v avtu pogledaš, če ima easy fix nastavke. In sicer na zadnjem levem ali desnem sedežu, ali obeh ima med naslonjalom in sedežem, na vsaki strani dva haklčka. Sam boš mogla roko not potisnit in mal narazen razpret, da se bo vidlo. Drugače pa poglej v avto navodila. Mora pisat. Midva imava Golf 4 99 letnik in ima nastavke.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
12.2.2008 7:15:48   
A-N-J-A
Mi ga prodajamo(skupaj z lupinico),če te zanima mi piši na ZSuser posted image .

(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
12.2.2008 7:37:25   
kekec in mojca
Anja, hvala za ponudbo, avtosedež bom dobila darilo, babica pa noče niti slišat, da bi svojemu vnukecu/ici kupila karkoli rabljenega. user posted image

Ne, ne sprašujem za easy fix, ampak easy base. Isofixa v avtu namreč nimam.

Kaj res nima nobena tega?



(odgovor članu A-N-J-A)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
12.2.2008 8:16:06   
tasyo
Kolikor jaz razumem tole zadevo, je ta podstavek uporaben predvsem zato, ker je fiksiran v avto, pa je potem natikanje sedeža bistveno hitrejše, ker ne rabiš opletat z varnostnim pasom, sam natakneš ga na podstavek. Če se pa dejansko kej poveča varnost, pa ne vem, ampak dvomim. Je pa po moje vsaj enakovredna... Sicer pa naj se javi katera, ki to ima, tudi mene zanima, če se splača!

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
12.2.2008 14:04:00   
silmarillion
easybase gre v vsak avto ker ga pripnes z pasom, easyfix pa v dolocene modele ki jih lahko vidis na maxi cosi strani!

je pa vsekakor bolj varno z temi podstavki!

lp

(odgovor članu tasyo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
12.2.2008 14:04:47   
gaya24
tasyo: Avtosedež maxi-cosi je bil ocenjen z najboljšo oceno samo skupaj s podstavkom! Varnost je večja! Sicer je pa že logično,če se sedež pritrdi na nekaj fiksnega al pa samo s pasovi

(odgovor članu tasyo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
12.2.2008 14:05:03   
A-N-J-A
No kokr sem rekla imamo mi easy base.Fiksira se s pasom in ostane v avtu.Lupinico samo položiš  not.Je pa zelo fiksen in ti ga priporočamuser posted image .

(odgovor članu tasyo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
12.2.2008 14:31:44   
kekec in mojca
Bila sem v Baby Centru in  mi je trgovka odsvetovala tak nakup, ker gre res samo za čim lažje montiranje jajčke v podstavek, stane pa 99 € na netu in 120 v trgovini. Easybase namreč ni fiksiran na karoserijo avtomobila kot easyfix. Tudi ocena na crash testu naj ne bi bila zaradi tega nič višja. Ne vem, to še moram preverit.

Hvala vsem, ki ste se oglasile.

(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
14.2.2008 11:34:18   
tweetek
Mene pa zanima kolko časa vam traja da montirate lupinico v avto če nimate podstavka (easy-fix ali easy-base), se pravi če jo pripenjate z varnostnim pasom? A se pol še splača bebico v lupinici prenašat al to rata nepraktično in je boljš imet dodatno torbo za dojenčka? 

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
14.2.2008 12:07:13   
ajdaN
IZVIRNO SPOROČILO: tweetek
Mene pa zanima kolko časa vam traja da montirate lupinico v avto če nimate podstavka (easy-fix ali easy-base), se pravi če jo pripenjate z varnostnim pasom? A se pol še splača bebico v lupinici prenašat al to rata nepraktično in je boljš imet dodatno torbo za dojenčka? 


Maksimalno 15s traja, ko se enkrat navadiš.

Ne vem pa kaj misliš s prenašanjemuser posted image . Kam bi jo pa prenašala? Jaz jo še vedno dam v lupinico v stanovanju, nesem v avto in nazaj grede enako.

(odgovor članu tweetek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
15.2.2008 16:39:36   
tweetek
AjdaN - hvala za informacijo user posted image . Sem mislila da je mogoče to bolj komplicirano....

saj v bistvu  to sem mislila - prenašala bi jo iz avta v stanovanje pa iz avta k tašči (ker bomo najbrž kar veliko tam - je zelo blizu pa rada nam kaj skuha), pa za razne obiske pri zdravniku (mogoče žlahti, prijateljih ...) da ni treba za 5 minut iz avta do vhodnih vrat vozička/dodatne torbe s sabo vlačituser posted image .. Seveda pod pogojem da se user posted image v lupinici v redu počuti, kar bomo pa itak šele potem vidli. V bistvu je moja vprašanje: "ali poleg lupinice potrbujem tudi dodatno torbo za prenašanje dojenčka"? 

(odgovor članu ajdaN)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
15.2.2008 19:12:18   
ajdaN
IZVIRNO SPOROČILO: tweetek
"ali poleg lupinice potrbujem tudi dodatno torbo za prenašanje dojenčka"? 


Ne! Od začetka tudi skupaj z lupinco niso tako težki, da jih ne bi mogla ene 50m nest. Kasneje ga pa lahko vzameš ven, pa neseš samouser posted image . Samo za prenašanje torbe NE rabiš, razen če jo misliš uporabljati tudi v vozičku.

(odgovor članu tweetek)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
16.2.2008 9:51:20   
frutka_
KM jaz imam lupinico PP Viaggio, ki ma podoben podstavek. Kolikor se spomnim informacij izpred dobrih 3-eh let (mater kako daleč nazaj je že to!user posted image ) je namen tegale podstavka zgolj v PRAVILNEM natikanju lupinice v avto.
Velikokrat prihaja do napak v površnem montiranju lupinic v avtu. To je sedež, ki ga veliko jemlješ ven in noter  (več kot recimo kasnejše sedeže, ki jih imaš fiksirane v avtu) in so običajno namontirani narobe. Ali pasi niso dovolj zategnjeni, ročaj ni v pravem položaju, otrok nima dovolj zategnjenih pasov, lupnica ni fiksirana ampak pleše,...
Tale podstavke pa je zmeraj v avtu, preko njega je zmeraj nategnjen pas. Ko lupinico klikneš gor, zategneš le gornji-daljši pas ipreko hrbtnega dela in je urejeno. Sedež je že fiksiran preko podstavka in ga ne rabiš več nič dodatno nastavljat.


Upam, da sem kaj pomagala. glej to sdem še našla:

http://www.maxi-cosi.com/maxicosi/content.aspx?contentcode=specs&id=8 

(odgovor članu ajdaN)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
16.2.2008 11:43:10   
bina30
Mene pa zanima kdaj lahko dam tisto varovalo za glavico ven iz Maxi Cosi-ja? Moj Žiga je pri dveh mesecih že velik fant in se mi zdi, da ga tako klačim not, po drugi strani pa je fajn, ker je hrbtenica dodatno podprta s tistim.

Pa še nekaj. Žiga bo zagotovo imel 9kg čez kaka dva meseca in bo počasi prerasel lupinico, glavica pa seveda še ne bo fiksna, da bi ga lahko dala v ta veliki avtosedež. Kako ste ve delale?

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
16.2.2008 11:49:26   
frutka_
Ne vem točno kdaj sem mu dala tisto podporo ven ampak podobno kot tvoj je tudi naš bil velik fant in je pri 6-ih mesecih prešaltal na taveliki sedež 9-18kil.
Jajčko je varneje uporabljati čim dlje časa. Jaz sem ga v taveliki sedež dala decembra (je poletni) in ga v zimskih oblačilih enostavno nisem več stlačila noter.
Taveliki sedež (Romerja) je imel nastavljen v ležeč položaj (kolikor se da) in se je veliko bolje počutil. Večina taboljših sedežev ima fajn podprto in varno stransko zaščito.

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
17.2.2008 9:07:15   
KT
Toplo priporočam podstavek easy base - ne samo, da je nameščanje lupinice lažje, tudi varnost je veliko večja in tista prodajalka, ki je pametovala, da je podstavek uporaben samo za hitrejše nameščanje lupinice naj si najprej sama pogleda kakšno varnost ponuja easy base v primerjavi z navadnim zapenjanjem lupinice v avto. Sprednja noga, ki seže do tal avtomobila zadrži udarce od spredaj, easy base se veliko trdneje fiksira v avto kot bi sam uspel zapeti lupinico z varnostnim pasom. V primeru, da nameravaš lupinico pripeti na sprednjem sedežu, pa sama nebi prav veliko razmišljala in se seveda odločila za varnejšo varjanto, torej easy base ali easy fix.  
Lupinico uporabljaš dokler otrok z glavico ne seže preko zgornjega robu lupinice - noge niso problem, če malo gledajo preko roba, glavica pa ne sme, seveda je veliko tudi odvisno od otroka kako se počuti v lupinici.   

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
18.2.2008 23:04:53   
Anonimen
Kolikor se spomnim informacij izpred dobrih 3-eh let (mater kako daleč nazaj je že to!user posted image ) je namen tegale podstavka zgolj v PRAVILNEM natikanju lupinice v avto.


Ja, sem tudi razumela na ta nacin.

Pa meni se zdi bolj stabilno, ce je na podstavku.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
27.3.2009 8:45:26   
kekec in mojca
Po letu dni sem se spet spomnila na to temo in vsem, ki se odločajo za nakup tega podstavka - TOPLO PRIPOROČAM!

Ni boljšega, sedež je montiran v cca. 10 sek, meni je sploh prav prišlo, ko sem morala oba nadebudneža spravljat v avto, pa je po možnosti še deževalo, snežilo...

Res, če si le lahko privoščite, ga vzamite.


_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
27.3.2009 9:22:12   
anika87
hvala kekec in mojca, nisem sploh opazila, da je tema stara...
Mi je pa zanimiva in bom vsekakor preverila še malo o tem nastavku, saj meni so rekli v trgovini, ko sma povedala da imama avto star 10 let, ah potem itak v vašega ne paše... to so verjetno potem mislili za easyfix, nisem pa vedla, da obstaja še kaj drugega...user posted image

lp

< Sporočilo je popravil anika87 -- 27.3.2009 9:26:02 >


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
27.3.2009 9:39:30   
anika87
A paše na ta easybase nastavek lupinica PP Primo viaggio?

_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
27.3.2009 10:04:31   
kekec in mojca
Dvomim, mislim, da ne, da je samo za maxi cosi.

Ta nastavek paše v tvoj avto, v bistvu paše v vse. Mi smo imeli zadaj problem,ker so naši pasovi bili prekratki za lupinico, s tem podstavkom smo vse težave rešili.

Sicer pa, poglej za rabljene, ker se splača... Mi bomo našega še prišparali, mogoče bomo imeli še tretjega.


_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
27.3.2009 14:35:36   
anika87
Aha, hvala za odgovor, bom pa še pogledala v trgovini, če paše.
Misilm si, da bi morala pasatuser posted image , ker na isofixa so rekli da paše, samo mi ne paše za avto...


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
14.11.2009 14:44:26   
lana70
punce, a mi lahko katera razloži razliko med easy base in easy fix, moj avto namreč ima isofix oznake na sedežu, kupila  pa sem tudi maxi cosi lupinico, pa bi rada kupila še te adapterje pa žal ne vem katere user posted image

_____________________________

.....in prišla je Živa....

(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Avtosedež Maxi Cosi in podstavek EasyBase
17.11.2009 10:02:35   
bušika2010
Easyfix je pritrjen na sedež s sistemom isofix, medtem ko je easybase podstavek pritrjen na sedež s pasovi. In v tem je vsa poanta. Je pa res, da na te podstavke gre samo jajček Maxi Cosi Cabriofix, Citi pa ne gre.

(odgovor članu lana70)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?