|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 19:17:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: didikaa
plačilo prevoza ni odvisno od delodajalca... delodajalec ti more zagotovit povrnjeno avtobusno ali železniško karto za cel mesec

Kolikor jaz vem, je bilo spremenjeno, da ti delodajalec prevoza ni več dolžan povrniti v celoti, ne vem pa, ali to velja za javni prevoz ali za gorivo. Lahko preverim.

IZVIRNO SPOROČILO: didikaa
plemenita.. zelo pomembno je da se pravilno izražaš kajti kaj kmalu lahko pride do napačnega razumevanja.

No, za to se pa opravičujem - nisem namreč ne računovodkinja, ne pravnica - in povem po domače. user posted image

(odgovor članu didikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 19:17:48   
didikaa
Izplačilo regresa je bilo od nekdaj (nisem zasledila, da bi spremenili) vezano na letni dopust. In če je regres razpolovljen (očitno po novem), potem bi znal biti tudi letni dopust (pri polovičnem delovnem času). Drugače pa res ni nobene logike. No, pa saj to ne bi bil prvi nelogičen zakon.


letni dopust se ne šteje v urah ampak v dnevih.. torej če imaš ti 1DLD imaš 1DLD ne glede če delaaš 4 ure ali 8 ure dnevno...

_____________________________

~¤NikoLi niSmo taKo vELiki,da nE bi mogLi biTi šE vEčji¤~

(odgovor članu didikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 19:20:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: didikaa
letni dopust se ne šteje v urah ampak v dnevih.. torej če imaš ti 1DLD imaš 1DLD ne glede če delaaš 4 ure ali 8 ure dnevno...

Drži... Načeloma... ampak če si zaposlen za polovični delovni čas, ti že v pogodbi o zaposlitvi piše, da ti pripada sorazmeren del dopusta (v dnevih), torej pol manj dni, kakor če bi bil zaposlen za polni delovni čas.

(odgovor članu didikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 19:21:31   
didikaa

IZVIRNO SPOROČILO: didikaa
plemenita.. zelo pomembno je da se pravilno izražaš kajti kaj kmalu lahko pride do napačnega razumevanja.
No, za to se pa opravičujem - nisem namreč ne računovodkinja, ne pravnica - in povem po domače.


to govorim iz dnevnih izkušenj z raznoraznimi delavci in delodajalci.... marsikdo si po svoje predstavlja stvari in potem so jezni ko ni čist tak kot so  si predstavljali :) user posted image

_____________________________

~¤NikoLi niSmo taKo vELiki,da nE bi mogLi biTi šE vEčji¤~

(odgovor članu didikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 19:24:29   
didikaa

Drži... Načeloma... ampak če si zaposlen za polovični delovni čas, ti že v pogodbi o zaposlitvi piše, da ti pripada sorazmeren del dopusta (v dnevih), torej pol manj dni, kakor če bi bil zaposlen za polni delovni čas.


hm... zato pa je treba vsako pogodbo vredu prebrat... ni pa nujno da ti to piše... mi mamo kr nekaj takšnih ki so zaposleni za 20 ur tedensko...imamo tudi 10 in 15 ur tedensko pa noben nima sorazmernega dela LD je pa res da je spet to stvar vsakega delodajalca zmeraj pa pogodbe vredu prebrat kr si človek ne more mislit kaj vse ljudje podpišejo ker se jim ne da brat

_____________________________

~¤NikoLi niSmo taKo vELiki,da nE bi mogLi biTi šE vEčji¤~

(odgovor članu didikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 19:26:26   
Anonimen
Saj ti lahko delodajalec kljub polovičnemu delovnemu času da toliko letnega dopusta, kot bi ga imel, če bi bil zaposlen poln delovni čas, ampak to je samo njegova dobra volja, ne obveznost. Pogodbe o zaposlitvah je treba v vsakem primeru prebrati, jasno, ampak velja pa pri njih "načelo", da kar ni izrecno omenjeno, se upošteva/izvaja po zakonu. Zakon pa predvideva polovični dopust.

(odgovor članu didikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 19:34:40   
didikaa
že... ampak pogodba more vsebovat koliko letnega dopusta mi pripada drgače je ne podpišem...

_____________________________

~¤NikoLi niSmo taKo vELiki,da nE bi mogLi biTi šE vEčji¤~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 19:35:49   
Anonimen
Podpis oz. ne-podpis je pa vedno prostovoljen, seveda. user posted image

(odgovor članu didikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 19:40:36   
didikaa
plemenita ti si zaposlena 20 ur tedensko, če ni skrivnost =? ali delaš na davčni upravi...verjetno ne glede na to da kr dost vešuser posted image


_____________________________

~¤NikoLi niSmo taKo vELiki,da nE bi mogLi biTi šE vEčji¤~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 19:41:32   
Anonimen
Ne eno, ne drugo. Za oboje sem preveč trapasta. user posted image

(odgovor članu didikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 19:43:41   
didikaa
za delo na davčni upravi ni nihče trapast...glede na to kdo danes dela tam....( seveda moje izkušnje ) fajn pa je da dost vemo o delovnih razmerjih...

_____________________________

~¤NikoLi niSmo taKo vELiki,da nE bi mogLi biTi šE vEčji¤~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 19:45:40   
Anonimen
No, ja... jaz ne bi šla delat na DURS, pa četudi bi mi ponudili službo tam... hvala lepa za tako rutino... pri šihtim sem dala pa že vse mogoče in nemogoče čez v 14-ih letih, odkar delam in... in nič. user posted image

(odgovor članu didikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 19:47:26   
didikaa
kak to misliš.. pa nič =?


_____________________________

~¤NikoLi niSmo taKo vELiki,da nE bi mogLi biTi šE vEčji¤~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 19:48:57   
Anonimen
Tako, da še sama zase nimam komentarja glede na to, na kakšne delodajalce vse sem naletela. No, seveda so vsi takšni zdaj BIVŠI delodajalci, da ne bo pomote. user posted image

(odgovor članu didikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 19:52:31   
didikaa
verjamem...da si =) bivši pa je najlepša beseda za take..user posted image  eni znajo celo grozit.... a si delala pri s.p. jih al pri kakšnih firmah =?

_____________________________

~¤NikoLi niSmo taKo vELiki,da nE bi mogLi biTi šE vEčji¤~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 19:54:09   
Anonimen
Pri s.p.-jih, pri d.o.o-jih, pri d.n.o.-jih in celo pri enem k.d.-ju... zdaj sem pa v d.o.o-ju... in, če bo vse po sreči, od poletja dalje pri d.d.-ju.

(odgovor članu didikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 19:56:10   
didikaa
a se firma spremeni ali greš drugam =? najlepše je bit pa sam svoj šef... tak da če obvladaš svoj posel in imaš možnost... ti priporočam =)

_____________________________

~¤NikoLi niSmo taKo vELiki,da nE bi mogLi biTi šE vEčji¤~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 19:56:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: vesna.com

Sori sam to je pa neumnost da delovna doba normalno teče.Za 20 ur na teden ti v delavno knjigo vpišejo po enem letu 6mesecev delovne dobe.


Zakaj ti delovna doba ne bi tekla polno user posted image

48. clen ZSDP:

V primerih iz prvega in drugega odstavka tega člena mu delodajalec zagotavlja pravico do plače po dejanski delovni obveznosti, Republika Slovenija pa mu zagotavlja do njegove polne delovne obveznosti plačilo prispevkov za socialno varnost od minimalne plače.

(odgovor članu vesna.com)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 19:59:00   
Anonimen
Jaz sem kar službe menjala (beri: direktorje user posted image )... Sem pa delala v tistem k.d.-ju, ki se je potem spremenil v d.o.o., ja... njegov problem user posted image ... če bo vse po sreči, bo pa moj Dragi postal s.p. nekje do jeseni... potem se mi pa slabo piše (ker pričakuje, da bo imel mene za papirje urejat user posted image )... sanja svinja kukuruz.

(odgovor članu didikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 20:00:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

in, če bo vse po sreči, od poletja dalje pri d.d.-ju.


A to je da dragi...user posted image ?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 20:00:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Zakaj ti delovna doba ne bi tekla polno user posted image
48. clen ZSDP:
V primerih iz prvega in drugega odstavka tega člena mu delodajalec zagotavlja pravico do plače po dejanski delovni obveznosti, Republika Slovenija pa mu zagotavlja do njegove polne delovne obveznosti plačilo prispevkov za socialno varnost od minimalne plače.

Prvi in drugi odstavek sta invalidska in starševska, če se ne motim. Če je pa pogodba o zaposlitvi že v štartu in brez teh dveh točk napisana za polovični delovni čas, potem pa ni polne delovne dobe. Nima od kje biti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 20:02:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007
in, če bo vse po sreči, od poletja dalje pri d.d.-ju.

A to je da dragi...user posted image ?

To je vsak dan, Mič user posted image  ... mislila sem pa Mercator.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 20:05:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Če je pa pogodba o zaposlitvi že v štartu in brez teh dveh točk napisana za polovični delovni čas, potem pa ni polne delovne dobe. Nima od kje biti.


Kako to mislis, napisana v startu?

Recimo da imam zdaj pogodbo s PDČ, 40 ur tedensko. Po porodniski koristim skrajsanega, kot posebno pravico mladega starsa, za to podpisem aneks k osnovni pogodbi, vendar se mi osnovna pogodba ne spremeni.

A prispevki za pokojninsko zavarovanje niso socialni prispevki? Jaz mislim, da so. Edino, kar zgubis je po moje to, da ti drzava te prispevke placuje v sorazmerni visini minimalne place in ne toliko kot je tvoja dejanska placa. No, ce je v pogodbi o zaposlitvi dolocena minimalna placa, ne izgubis nicesar, kar se pokojnine tice.

< Sporočilo je popravil Mič II -- 19.2.2008 20:06:21 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 20:08:18   
didikaa
plemenita... to vsi moški pričakujejo ... mi mamo eno stranko ki ima s.p. že 5 let pa še nikoli ni bil na dursu =) tak da tvoj ni edini... iuser posted image

_____________________________

~¤NikoLi niSmo taKo vELiki,da nE bi mogLi biTi šE vEčji¤~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: 4 urni delovnik
19.2.2008 20:09:22   
Anonimen
Če greš po porodniški uveljavljat polovični delovni čas, potem ti teče polna delovna doba, ja - to ti zagotavlja država, kakor si napisala. Če pa se ti takrat, ko imaš npr. otroka, starega 10 let, nekje na novo zaposliš za polovični delovni čas (in nisi invalidka), pa ti delovna doba teče polovično. Tukaj nimaš ugodnosti, saj je pogodba za polovični delovni čas (pustimo švercerje user posted image ) napisana zato, ker te za dalj kakor 4 ure ne potrebujejo. Zakaj bi ti jih torej plačevali 8, če te pa ni tam?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Katere pleničke uporabljate?
sonček08



Pampers (53%)

BeautyBaby (12%)

Lionstar (1%)

Sparky (3%)

drugo (31%)


Število vseh glasov: 476

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!