|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: je treba šparat
29.2.2008 22:42:49   
Anonimen
za kaj pa šparate?


Za ljubi mir.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: je treba šparat
1.3.2008 10:06:15   
janca
Nataša pol mi pa povej, če tvoj tast v vseh letih ni nič ustvariluser posted image  
Mogoče sem se mal narobe izrazla. Ja, treba si je toliko našparat, da si kupiš stanovanje pa avto in mogoče še kaj. Pol ti pa res ni treba več šparat. Če si pa enkrat nepokreten, se pa najde kdo, da bi skrbel zate v zameno za stanovanje avto in še kaj. Vem pa iz lastnih izkušenj, da je muka skrbeti za nekoga,ki je nepokreten.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: je treba šparat
1.3.2008 10:14:06   
Anonimen
Midva šparava za:
-nov avto
-za penzijo(če je ne bova dočakala bodo dediči dobil denar)
-k bodo otroc še za njih
-pa čez let za višje izdatke(registracije, morje, smučanje, oprema...)

Se pa ne odrekava stvarem zato da šparava. Pač namest da se zapufava raj prej šparava.

Vidim pa da še vedno dosti ljudem ni jasno da bodo čez 40 let penzije minimalne. Tud če boš mel stanovanje ne boš mogu s tistim preživet.
Aja, saj nekatere bodo drugi preživljaliuser posted image

(odgovor članu janca)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: je treba šparat
1.3.2008 21:24:00   
Anonimen
Vidim pa da še vedno dosti ljudem ni jasno da bodo čez 40 let penzije minimalne. Tud če boš mel stanovanje ne boš mogu s tistim preživet.
Aja, saj nekatere bodo drugi preživljali

Ne samo, da z enim ubogim stanovanjem ne boš mogel preživeti (ker mošnjiček se hitro sprazni), vedno več bo ljudi, ki bodo bankrotirali in svojim potomcem pustili ogromne dolgove (aja, to nas ne briga, kajne). Pa se bodo še potomci odpovedali dediščini bomo pa davkoplačevalci skrbeli za tiste, ki so celo življenje živeli lagodno.
Kako preprosto. Kakšen avion pa tank manj se bo kupil, pa bo.

Domovi so polni, starih in bolnih se že zdaj otepajo, že zdaj je v zdravstvu tako, da prej crkneš, preden dobiš kar ti pripada (kaj šele, da bi po defaultu skrbeli zate). Primer-moj tast. Komisija mu je odobrila najmanjši znesek za nego in postrežbo izključno zaradi tega, ker lahko drži žlico v rokah (o tem koliko hrane dejansko pristane v ustih, jih ne zanima).

Nataša pol mi pa povej, če tvoj tast v vseh letih ni nič ustvaril

Pa še odgovor Janci. Ja, ustvaril. Ker je šparal. Ampak on je hudo šparal. Pa če mu vse kar ima prodamo in s tem denarjem doplačujemo dom, bo to za nekaj let. Kaj pa potem? A sva midva dolžna z njega plačevat? A naj se mu odpoveva? Odpoveva kot človeku, ne materialno (midva imava zase več kot dovolj, sem že napisala).

Mah... kam gre ta svet...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: je treba šparat
1.3.2008 21:25:32   
Anonimen
vedno več bo ljudi, ki bodo bankrotirali in svojim potomcem pustili ogromne dolgove (aja, to nas ne briga, kajne).


Ja, celo novi zakon bo ze kmalu (ce ze ne) uvedel moznost osebnega bankrota.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: je treba šparat
1.3.2008 21:27:12   
Anonimen
Pa če mu vse kar ima prodamo in s tem denarjem doplačujemo dom, bo to za nekaj let. Kaj pa potem?


Tudi to je res. Domovi se vecinoma doplacujejo ze zdaj, razen pri najvisjih pokojninah. V nasi generaciji bo pa to zelo velik strosek, verjetno si niti ne predstavljamo ne, koliko.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: je treba šparat
1.3.2008 21:50:54   
Anonimen
razen pri najvisjih pokojninah

Najvišje pokojnine pa imajo le še nekateri borci iz II. svetovne in tudi teh borcev v nekaj letih ne bo več.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: je treba šparat
1.3.2008 21:52:32   
Anonimen
razen pri najvisjih pokojninah

Najvišje pokojnine pa imajo le še nekateri borci iz II. svetovne in tudi teh borcev v nekaj letih ne bo več.


Mislim, da je delez najvisjih pokojnin zanemarljiv...user posted image . Grem mal pobrskat, me firbec matra.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: je treba šparat
1.3.2008 21:59:03   
Anonimen
Ekola, tukaj:

Pokojnine

13% jih ima danes vec kot 1.000€ na mesec...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: je treba šparat
1.3.2008 22:21:09   
Anonimen
No še moja statistika. Velja pa za povsem običajen dom za ostarele. Nič nadstandarda.
oskrba 1 (pokreten, priseben): 373,38 €/mesec
oskrba 2 (delno pokreten, priseben): 465,57 €/mesec
oskrba 3 (nepokreten, priseben): 557,97 €/mesec
oskrba 4 (nepokreten, nepriseben): 577,08 €/mesec
To so samo stroški bivanja. Sem NE spadajo dodatni stroški za posebno prehrano (1,07€/dan), dodatna plačila za kopanje, čiščenje, britje, ...

P.S. Za tasta je narejen približen izračun nekje 700-800€/mesec

< Sporočilo je popravil natasa77 -- 1.3.2008 22:22:32 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: je treba šparat
2.3.2008 19:46:01   
janca
Jest sem si nekako takole izračunala. Če imaš penzijo in moraš recimo še približno 150 eur doplačevat za dom, imaš pa stanovanje, ki je vredno 84000 eur (dvosobno v okolici Kranja) in ga prodaš. Ta znesek daš na banko, imaš obresti in vsak mesec se ti za dom trga 150 eur. Nevem govorim tako na pamet. Problem pa je, da je treba za dom čakat. Je pa tko, da ima vsak svoje mnenje glede tega. To sem napisala sam tko približno, ker se niti nisem poglabljala v stroške koliko stane bivanje v domu.

Kaj se ve, kaj naš še čaka. Bogve kakšno starost bomo dočakali. Sem ratala optimist in se ne sekiram in si ne delam dolgoročnih planov. Mogoče zato, ker imam zase in za svoje tri froce več kot dovolj.

Pa brez zamere natasa.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: je treba šparat
2.3.2008 19:49:05   
Anonimen
Ni panike janca.user posted image  Dokler ostajamo na kulturnem nivoju zelo rada berem druga mnenja. Ker vedno pravim: Kaj pa veš, mogoče se pa jaz motim.user posted image
user posted image user posted image user posted image
P.S. Sploh nisva daleč ena od druge.user posted image  Mogoče se kdaj srečamo pa v živo izmenamo mnenja.user posted image

< Sporočilo je popravil natasa77 -- 2.3.2008 19:51:33 >

(odgovor članu janca)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?