|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prosim, povejte mi...
11.3.2008 10:15:25   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Mandek

Ne, ne verjamejo ji. Gre za to, da je zakon takšen, da proti temu nimajo kaj. Na žalost.


V bistvu zakon ni takšen - ker je to kar počnejo kaznivo in je kršenje zakona in ne luknja v zakonu. Res pa je, da se s temi stvarmi šele v zadnjem času malo bolj ukvarjajo, pa še to samo nekaj CSDjev po državi. Večina socialnih delavk pa še vedno raje na eno oko zamiži, samo da ji ni treba preveč delat...

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Prosim, povejte mi...
11.3.2008 10:18:44   
Mandek
Žalostno, da je tako kot je.
Ampak res sem misla, da gre za 500€ minimalno razlike. Je pa precej popularna zadeva, ni kaj. Moja soseda ima 4 otroke z istim partnerjem in je še vedno samohranilka...

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Prosim, povejte mi...
11.3.2008 10:19:17   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Mandek

Nikoli nisem nameravala ali imela podobnega namena. Me je pa resnično zanimalo, koliko je tega denarja...Presrečna sem, da sem lahko srečna.


In tega se drži - je neprecenljivo...

Tega denarja - v bistvu gre za to, da se v takšnem primeru upoštevajo samo dohodki matere samohranilke in tista preživnina, ki jo plačuje oče, ter se deli na mati in otroka-e. Posledično so višji otroški dodatki in nižja plačila vrtca ipd..., regresirana malica v šoli če je res hudo...) - je pa tudi res, da če oropaš banko tudi ne dobiš 'malo' denarja - pa še v 1kratnem znesku je. Sam takšna vrsta kraje je večini nedopustna, tudi tistim, ki kradejo na drugačen način (lažne samohranilke).

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Prosim, povejte mi...
11.3.2008 10:33:33   
N _ B
Palica ima vedno dva konca. Saj ni treba, da te kdo prijavi, se življenje še prehitro kar samo poigra z nami.

Primer iz resničnega življenja:
Živita v izvenzakonski skupnosti in je ona "kvazi samohranilka" dveh otrok. Na sodišču imata vse urejeno glede preživnine, on se uradno odpove otrokoma itd itd. Leta tečejo dalje in v njuno zvezo se vmeša tretja oseba. Ona se z otrokoma odseli k drugemu in mož ostane brez pravic do lastnih otrok, ker je to že vse URADNO urejeno.

< Sporočilo je popravil N & B -- 11.3.2008 10:35:33 >

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Prosim, povejte mi...
11.3.2008 10:36:35   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: N & B

Palica ima vedno dva konca. Saj ni treba, da te kdo prijavi, se življenje še prehitro kar samo poigra z nami.

Primer iz resničnega življenja:
Živita v izvenzakonski skupnosti in je ona "kvazi samohranilka" dveh otrok. Na sodišču imata vse urejeno glede preživnine, on se uradno odpove otrokoma itd itd. Leta tečejo dalje in v njuno zvezo se vmeša tretja oseba. Ona se z otrokoma odseli in mož ostane brez pravic do lastnih otrok, ker je to že vse URADNO urejeno.


Še ena iz resničnega življenja:

Imata nekaj otrok, ona brezposelna igra samohranilko, on na zelo dobrem položaju in zzelo dobro plačo. Podpisano imata seveda minimalno preživnino. On jo dejansko zapusti zaradi druge....z minimalnimi preživninami in brezposelno...

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Prosim, povejte mi...
11.3.2008 10:37:13   
Anonimen
V bistvu so ženske ki to delajo zame poleg tega da so čist brez dostojanstva tud butaste. A si predstavljate da živite 10 let s človekom, narediš hišo, al pa kupiš stanovanje, maš minimalno preživnino, ne delaš ker pač ful socialne vlečeš, si "samohranilka". Pol pa dedc najde drugo. Tebe vrže iz hiše v katero si vlagala. Nimaš nobene pravne podlage da kaj zahtevaš. Odletiš stran k knof na gatah. Z minimalno preživnino in tisto socialno. Brez vsega. Zdej pa živi.

(odgovor članu N _ B)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Prosim, povejte mi...
11.3.2008 10:39:18   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Ljudem brez dostojanstva in morale se marsikaj splača. Tud krast.

To, da goljufa državo, se meni v primeru lažnega samohranilstva zdi še najmanj pereče. Bolj grozno se mi zdi to, da zaradi tega zatajijo lastno družinsko srečo. Potem pa trdijo, da jih je itaq država prisilila v to, češ ni primernih služb, bla, bla.. user posted image Ja, s finančnega stanja se mogoče splača, ampak z moralnega vidika pa NIKOLI in NIKDAR!! Raje cekrete čistim. Resno!! In potem mi tak osebek še jamra, kako ubogo živi user posted image user posted image Halo!! Meni, ki vsak cent pošteno zaslužim in navsezadnje slabše živim, kot takšen goljuf... je pa res, da grem z mirno vestjo spat in me ni strah, da nas bo kakšen uradnik s CSD ali sodišča videl, srečne na kakšnem sprehodu.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Prosim, povejte mi...
11.3.2008 17:47:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24
A si predstavljate da živite 10 let s človekom, narediš hišo, al pa kupiš stanovanje, maš minimalno preživnino, ne delaš ker pač ful socialne vlečeš, si "samohranilka". Pol pa dedc najde drugo. Tebe vrže iz hiše v katero si vlagala. Nimaš nobene pravne podlage da kaj zahtevaš. Odletiš stran k knof na gatah. Z minimalno preživnino in tisto socialno. Brez vsega. Zdej pa živi.

Ni panike. Saj so otroci dediči. user posted image  
Vmes pa ona kot samohranilka s 4mi otroci dobi še neprofitno stanovanje (najemnina je drobiž). In dobi zase DSP 200€, za otroke 250€, pa otroških dodatkov 450€ in preživnin enako. Ni hudega, a? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Prosim, povejte mi...
11.3.2008 17:50:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Haj, Eva, saj obstajajo še večji ekstremi... npr...
 
Ona ni zaposlena. Zanosi. Uradno ostane samska. Med nosečnostjo ima izgovor, zakaj se ne zaposli. In prejema 200€ DSP. Rodi. Uradno je še vedno samska. Prejema 170€ starševskega dodatka, okrog 200€ DSP in 100€ otroškega dodatka, za blef pa še 100€ preživnine. Po enem letu gre otrok v vrtec. Ona še vedno prejema okrog 300€ DSP + otroški dodatek, ki se poviša za 30% + preživnino. Ker ima DSP, je vrtec zastonj. In gre delat še na črno, za kakšen šank, kjer imaš hitro 1000€ mesečno. In že ves čas ima toliko plače tudi njen partner, ki uradno ne obstaja.
 
Pa računajte profit.
 
Ampak se NE splača.


Samo vprašam?? A se nihče od državnih uradnikov ne vpraša zakaj pa rabi dat otroka v vrtec če je brezposelna??

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Prosim, povejte mi...
11.3.2008 17:56:23   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: karin24
A si predstavljate da živite 10 let s človekom, narediš hišo, al pa kupiš stanovanje, maš minimalno preživnino, ne delaš ker pač ful socialne vlečeš, si "samohranilka". Pol pa dedc najde drugo. Tebe vrže iz hiše v katero si vlagala. Nimaš nobene pravne podlage da kaj zahtevaš. Odletiš stran k knof na gatah. Z minimalno preživnino in tisto socialno. Brez vsega. Zdej pa živi.


Poznam eno tako user posted image  Ostala je dobesedno brez lastnega spodnjega perila, ker uradno ni nikoli živela pri partnerju in ni imela vstopa. Z dvema otrokoma in socialno podporo kljub visokemu otroškemu dodatku potem kot prava samohranilka ni mogla preživeti - prej fiktivna preživnina pa je bila smešno nizka... Pristala je na psihiatriji user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Prosim, povejte mi...
11.3.2008 17:58:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Ljudem brez dostojanstva in morale se marsikaj splača. Tud krast.

To, da goljufa državo, se meni v primeru lažnega samohranilstva zdi še najmanj pereče. Bolj grozno se mi zdi to, da zaradi tega zatajijo lastno družinsko srečo. Potem pa trdijo, da jih je itaq država prisilila v to, češ ni primernih služb, bla, bla.. user posted image Ja, s finančnega stanja se mogoče splača, ampak z moralnega vidika pa NIKOLI in NIKDAR!! Raje cekrete čistim. Resno!! In potem mi tak osebek še jamra, kako ubogo živi user posted image user posted image Halo!! Meni, ki vsak cent pošteno zaslužim in navsezadnje slabše živim, kot takšen goljuf... je pa res, da grem z mirno vestjo spat in me ni strah, da nas bo kakšen uradnik s CSD ali sodišča videl, srečne na kakšnem sprehodu.

user posted image user posted image

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Prosim, povejte mi...
11.3.2008 21:38:14   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Haj, Eva, saj obstajajo še večji ekstremi... npr...
 
Ona ni zaposlena. Zanosi. Uradno ostane samska. Med nosečnostjo ima izgovor, zakaj se ne zaposli. In prejema 200€ DSP. Rodi. Uradno je še vedno samska. Prejema 170€ starševskega dodatka, okrog 200€ DSP in 100€ otroškega dodatka, za blef pa še 100€ preživnine. Po enem letu gre otrok v vrtec. Ona še vedno prejema okrog 300€ DSP + otroški dodatek, ki se poviša za 30% + preživnino. Ker ima DSP, je vrtec zastonj. In gre delat še na črno, za kakšen šank, kjer imaš hitro 1000€ mesečno. In že ves čas ima toliko plače tudi njen partner, ki uradno ne obstaja.
 
Pa računajte profit.
 
Ampak se NE splača.


Samo vprašam?? A se nihče od državnih uradnikov ne vpraša zakaj pa rabi dat otroka v vrtec če je brezposelna??


To tut mene že od nekdaj zanima. In ne samo, da imajo v tem primeru brezplačen vrtec, celo prednost imajo pred otroci zaposlenih staršev - to je šele absurd.

Se strinjam, da nekatere iščejo službo - vendar bi jaz vrtec odobrila v primeru, da mama (ki je brezposlena in doma) prinese potrdilo - da je bila na razgovoru ipd... in bi tako imela vrtec odobren samo za takšne dni...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Prosim, povejte mi...
11.3.2008 22:36:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: ****
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007
Haj, Eva, saj obstajajo še večji ekstremi... npr...
 Ona ni zaposlena. Zanosi. Uradno ostane samska. Med nosečnostjo ima izgovor, zakaj se ne zaposli. In prejema 200€ DSP. Rodi. Uradno je še vedno samska. Prejema 170€ starševskega dodatka, okrog 200€ DSP in 100€ otroškega dodatka, za blef pa še 100€ preživnine. Po enem letu gre otrok v vrtec. Ona še vedno prejema okrog 300€ DSP + otroški dodatek, ki se poviša za 30% + preživnino. Ker ima DSP, je vrtec zastonj. In gre delat še na črno, za kakšen šank, kjer imaš hitro 1000€ mesečno. In že ves čas ima toliko plače tudi njen partner, ki uradno ne obstaja.
 Pa računajte profit.
 Ampak se NE splača.

Samo vprašam?? A se nihče od državnih uradnikov ne vpraša zakaj pa rabi dat otroka v vrtec če je brezposelna??

To tut mene že od nekdaj zanima. In ne samo, da imajo v tem primeru brezplačen vrtec, celo prednost imajo pred otroci zaposlenih staršev - to je šele absurd.
Se strinjam, da nekatere iščejo službo - vendar bi jaz vrtec odobrila v primeru, da mama (ki je brezposlena in doma) prinese potrdilo - da je bila na razgovoru ipd... in bi tako imela vrtec odobren samo za takšne dni...

Ne, nihče ne vpraša. Ker so vsi otroci enakovredni, ne glede na to, kdo ali kaj so njihovi starši. Kar je sicer prav. In poudarek je na SICER. Ni pa prav pri tistih starših, ki uradno sicer iščejo službo, neuradno pa lepo živijo od DSP. Ampak vseeno JE prednost pred otroci zaposlenih staršev zato, ker zaposleni starši pač ŽE imajo službo (kar posledično pomeni tudi plačo, če imaš pa plačo, si pa lahko varuško plačaš), nezaposleni pa je ŠE nimajo (in otrok "mora" v vrtec, da gre starš lahko vsaj na razgovor, da potem morda dobi službo in da vrtec začne kasirati od njega, za varuško pa ni denarja, če ni plače).
 
Njihova logika.

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Prosim, povejte mi...
11.3.2008 22:39:11   
Anonimen
A si predstavljate da živite 10 let s človekom, narediš hišo, al pa kupiš stanovanje, maš minimalno preživnino, ne delaš ker pač ful socialne vlečeš, si "samohranilka". Pol pa dedc najde drugo.


Ti si pa v najboljsih letih za delat in brez delovnih izkusenj, razen tistih, kako od drzave pokasirati cim vec.

Pac kratkorocne koristi pretehtajo nad dolgorocnimi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Prosim, povejte mi...
11.3.2008 22:57:14   
janca
Ja veš bambina tile uradniki delajo samo po zakonu in briga jih koga vidijo na sprehodu. To vem iz lastnih izkušenj. Ko sem zapustila mojega prvega partnerja, sem dejansko ostala brez vsega. Začela se je kalvarija po sodiščih. Pa sem šla na CSD in prosila,če mi lahko upoševajo samo eno plačo pri dokladih, ker sem se odselila in prijavila z otroki na drugem naslovu (podnajemniško). Rekla sem jim, da lahko pridejo tudi pogledat. Pa mi je začela bluziti in zahtevala od mene vlogo s sodišča, katero naj bi vložila za preživnino.  Bolj ko sem ji govorila, da nimam prebite pare za takse in ostale stvari, bolj mi je govorila o zakonih. Tako, da so mi še eno leto izplačevali doklade z upoštevanjem obeh plač. Šele,ko sem prinesla vlogo potrjeno s sodišča, da sem vložila za preživnino so mi jih povečali. Pa sem jih potem vprašala, če mi bodo kej dal za nazaj. Pa so se samo nasmihali. No in kaj naj si mislim. Oni so še daleč od pravičnosti. Tko, da mene sploh ne briga, če jih ljudje izkoriščajo in goljufajo. Taki so zakoni.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Prosim, povejte mi...
12.3.2008 6:39:37   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: janca

Ja veš bambina tile uradniki delajo samo po zakonu in briga jih koga vidijo na sprehodu. To vem iz lastnih izkušenj. Ko sem zapustila mojega prvega partnerja, sem dejansko ostala brez vsega. Začela se je kalvarija po sodiščih. Pa sem šla na CSD in prosila,če mi lahko upoševajo samo eno plačo pri dokladih, ker sem se odselila in prijavila z otroki na drugem naslovu (podnajemniško). Rekla sem jim, da lahko pridejo tudi pogledat. Pa mi je začela bluziti in zahtevala od mene vlogo s sodišča, katero naj bi vložila za preživnino.  Bolj ko sem ji govorila, da nimam prebite pare za takse in ostale stvari, bolj mi je govorila o zakonih. Tako, da so mi še eno leto izplačevali doklade z upoštevanjem obeh plač. Šele,ko sem prinesla vlogo potrjeno s sodišča, da sem vložila za preživnino so mi jih povečali. Pa sem jih potem vprašala, če mi bodo kej dal za nazaj. Pa so se samo nasmihali. No in kaj naj si mislim. Oni so še daleč od pravičnosti. Tko, da mene sploh ne briga, če jih ljudje izkoriščajo in goljufajo. Taki so zakoni.


Janca brez zamere, ampak gospa je imela prav. Zakoni so zakoni - na lepe oči se nič ne dobi. Žal nisi imela prijetne situacije, a v tem primeru niso bili drugi čisto nič krivi. In glede na to, da je plačilo za vlogo za tožbo za ločitev 30€, je mal težko reči, da nisi imela denarja, če si imela plačo.

In, da ne bo pomote - ljudje ne goljufajo in izkoriščajo NJIH, ampak mene in tudi tebe, če si davkoplačevalka. In niso zakoni taki, ampak te lažne samohranilke kršijo zakon, kar je kaznivo. To pa je razlika.

(odgovor članu janca)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Prosim, povejte mi...
12.3.2008 6:43:16   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: ****
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007
Haj, Eva, saj obstajajo še večji ekstremi... npr...
 Ona ni zaposlena. Zanosi. Uradno ostane samska. Med nosečnostjo ima izgovor, zakaj se ne zaposli. In prejema 200€ DSP. Rodi. Uradno je še vedno samska. Prejema 170€ starševskega dodatka, okrog 200€ DSP in 100€ otroškega dodatka, za blef pa še 100€ preživnine. Po enem letu gre otrok v vrtec. Ona še vedno prejema okrog 300€ DSP + otroški dodatek, ki se poviša za 30% + preživnino. Ker ima DSP, je vrtec zastonj. In gre delat še na črno, za kakšen šank, kjer imaš hitro 1000€ mesečno. In že ves čas ima toliko plače tudi njen partner, ki uradno ne obstaja.
 Pa računajte profit.
 Ampak se NE splača.

Samo vprašam?? A se nihče od državnih uradnikov ne vpraša zakaj pa rabi dat otroka v vrtec če je brezposelna??

To tut mene že od nekdaj zanima. In ne samo, da imajo v tem primeru brezplačen vrtec, celo prednost imajo pred otroci zaposlenih staršev - to je šele absurd.
Se strinjam, da nekatere iščejo službo - vendar bi jaz vrtec odobrila v primeru, da mama (ki je brezposlena in doma) prinese potrdilo - da je bila na razgovoru ipd... in bi tako imela vrtec odobren samo za takšne dni...

Ne, nihče ne vpraša. Ker so vsi otroci enakovredni, ne glede na to, kdo ali kaj so njihovi starši. Kar je sicer prav. In poudarek je na SICER. Ni pa prav pri tistih starših, ki uradno sicer iščejo službo, neuradno pa lepo živijo od DSP. Ampak vseeno JE prednost pred otroci zaposlenih staršev zato, ker zaposleni starši pač ŽE imajo službo (kar posledično pomeni tudi plačo, če imaš pa plačo, si pa lahko varuško plačaš), nezaposleni pa je ŠE nimajo (in otrok "mora" v vrtec, da gre starš lahko vsaj na razgovor, da potem morda dobi službo in da vrtec začne kasirati od njega, za varuško pa ni denarja, če ni plače).
 
Njihova logika.


Se strinjam - njihova logika. No moja ni taka. Predvse, ko vidim vse tiste 'brezposelne' iskalke službe, ki cele dopoldneve čepijo v kafičih in šetajo po trgovinah...- zato pa res potrebujejo vrtce. Sej pravim - tisti/e, ki so aktivne iskalke zapolitve - takoj podprem - vse ostale pa bi blo treba na marš nagnat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Prosim, povejte mi...
12.3.2008 6:52:22   
Strawberrie Cherrie
No, fino, da dobijo toliko denarja.
To je definitivno za enih 100,150€ več, kot pri nas dobi delavka na Prevetu. Ki dela na 3smene, in mogoče še vrtca ne dobi, v končni fazi pa vrtec tudi zelo težko plača. Tudi 50€ je zanjo veliko.
In ja,  lažne mamice samohranilke, ki itak dobijo večji otroški dodatek od te mamice, pa mal pomoči od centra, pa če je še v porodniški, dobi še porodniško, pa po logiki itak nima samo enega otroka.Pa pripelje prva otroka v vrtec, pa zadnja pride po njega, celi ljubi dan ne dela nič, po kafičih se gonijo, da na koncu, ko pride po otroka, tolk smdri po čikih, da ne veš, ali si je pa le mogoče našla job v gostinjskem lokalu.

Men se dobesedno gnusijo. In zaradih teh ljudi se mamice, ki so resnično potrebne pomoči morajo pravdat na sodišču za 140,150€ preživnine. Gnus, od gnusa.user posted image

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Prosim, povejte mi...
12.3.2008 7:15:57   
maruškaŠ
Evo, njo vprašajte za nasvet kako 'igrati' njeno vlogo čim bolj pristno:

Re: Kako lahko oče uveljavlja olajšavo za dohodnino... novoNapisal: m95 Datum: 11.03.2008 13:31

moj bivši že leto dni ne plačuje preživnine.mi ni dal niti 1 mesec še preživnine.je bogi nima.njegova logika ,da ne bo zame delu češ da bom ta dnar jst porabla.ne ve pa da z svojimi še ne 400 evri plače na mesec,moram plačat vse položnice,ki mi poberejo skor celo plačo.saj je sam najemnine skor 200evr.kje je pol še hrana za cel mesec,pa obleka pa obutev za dva šoloobvezna otroka,in vse ostalo.in če bo letos uveljavlu olajšavo za otroka pri dohodnini bom znorela.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Prosim, povejte mi...
12.3.2008 8:36:41   
pikica36
nevem a se splača ali se neuser posted image po mojem ne!!!

no, primer moje sosede. s partnerjem živita skupaj v hiši, samo da imata prijavljeno ločeno gospodinjstvo. imata tri otroke oz. ona ima dva iz prejšnjega zakona , enega ima s tem partnerjem.
on ji plačuje kao minimalno preživnino in tudi od prejšnjega partnerja dobiva preživnino  100 evrov za oba.
otroških dokladov dobi350 evrov, vrtca za najmlajšo plačuje 18 evrov....  njej se absolutno splača, ko ma tri otroke še kar nekaj nakaplja skupaj. ampak vseeno.................. teh 300 evrov na mesec ni toliko vredno kot čista vest.
če bi te namišljene samohranilke ne izkoriščale toliko države in nas davkoplačevalcev bi mamice ki resnično potrebujejo pomoč lahko dobile kak evro več!

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Prosim, povejte mi...
12.3.2008 8:43:09   
pikica36
Samo vprašam?? A se nihče od državnih uradnikov ne vpraša zakaj pa rabi dat otroka v vrtec če je brezposelna??



Vrtec je otrokova PRAVICA!!! ne glede na to  a so starši zaposleni ali ne.

(odgovor članu pikica36)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Prosim, povejte mi...
12.3.2008 8:45:38   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: pikica36

Samo vprašam?? A se nihče od državnih uradnikov ne vpraša zakaj pa rabi dat otroka v vrtec če je brezposelna??



Vrtec je otrokova PRAVICA!!! ne glede na to  a so starši zaposleni ali ne.


Ja itak in pol dobi pravico otrok brezposelne mame, ki cele dneve visi po kafičih (ne rečem, da so vse take), izvisi pa otrok mame, ki je v službi in si mora zrihtat varstvo kakor ve in zna..

Kar naj bo pravica - ne pa prednostna pravica...absurd.

(odgovor članu pikica36)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Prosim, povejte mi...
12.3.2008 12:16:56   
Mandek
In potem se ob vsem tem pošteno zamisliš...Sva z mojim predebatirala tole temo. Smešno, ni kaj. Za bruhat.
Premalo ljudi se zaveda, da se vse v življenju slej ko prej vrne. Povrne. Tudi dvojno. Za kazen ali vzgojo, kakorkoli pač.
In potem še vse procedure...Da greš na sodišče, k socialni in da se pretvarjaš. Še prehitro pride do tega, da se še pretvarjati več ni treba...

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Prosim, povejte mi...
12.3.2008 12:19:13   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Mandek

In potem se ob vsem tem pošteno zamisliš...Sva z mojim predebatirala tole temo. Smešno, ni kaj. Za bruhat.
Premalo ljudi se zaveda, da se vse v življenju slej ko prej vrne. Povrne. Tudi dvojno. Za kazen ali vzgojo, kakorkoli pač.
In potem še vse procedure...Da greš na sodišče, k socialni in da se pretvarjaš. Še prehitro pride do tega, da se še pretvarjati več ni treba...


Me pa veseli, da še obstaja vsaj nekaj poštenih ljudi ...

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Prosim, povejte mi...
12.3.2008 14:23:51   
Mandek
Opažam, da se nobena "samohranilka" ni javila.  Kaj res to naredi občutek krivde?
Prijateljica od moje sodelavke je bila zadnjič pri nas v službi. Same babe in smo načele to temo. jaz sem jo. Ker vem, da ima tri otroke, četrtega na poti in je samohranilka. Samohranilka istega darovalca semen.
In je obrazložila zakaj je ona pred pravico samohranilka. Njen partner zasluži tako malo, da ne bi preživeli. Ampak, kaj je za njo preživetje? Nov avto na kredit, nov LCD ekran (ki si ga še midva ne privoščiva, ker ne prenesem plačevanja na obroke...grrrrrrrrr) za TV, orbitrek (ker je pač moderno), dva nova vozička za ta malega, ker je eden zimskiuser posted image , vsak mesec po nove cotke za vso familjo...Ja, prosim lepo, pa iz koga se ljudje delajo norca?In vse to na obroke. kako naj potem človek preživi?In povrhu vsega je babnca že na zavodu, ker se ji ne da delat. Zelo, zelo me jezijo te stvari. Da so nekateri enostavno preleni, da bi dvignili svojo rit in šli na razgovor, dva. Takšni so potem zgled svojim otrokom...In ti delajo popolnoma iste stvari.

Ob prebiranju teh postov sem dobila neko novo energijo, zagon, kaj jaz vem, kako naj opišem. Ponosna sem, da tega ne bom nardila, ja, maruškaŠ, točno tako kot si sama rekla. Če sem poštena zaradi tega? jaz bi prej rekla, da iskrena sama do sebe in ljudi, ki to potrebujejo zaradi drugih dejavnikov, ne laži. In zaradi tega je vredno. Da bom lahko hodila z dvignjeno glavo, da se bomo mi trije lahko skupaj brez strahu sprehajali in se imeli lepo. Tega pač ne nadomesti 200 ervov...no, mastercard mogočeuser posted image



(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?