|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prosim, povejte mi...
12.3.2008 14:30:33   
janca
Ja ok. Vem, da ni ona nič kriva. Mela sem malo težji primer glede preživnin, zato sem mogla najeti odvetnika itd.

No ampak hočem še povedat, da sem tud jst pol mela svoje finte in sem dobila vse nazaj, mogoče še več, sicer ne tisto leto ko sem bila na dnu ampak čez kakšno leto, ko sem prišla z "dreka" ven. Tko da vem, da majo zakoni ogromne luknje in pač tako je. Znajdit se je treba pa čeprav včasih ni vse čisto po ps. Pa brez zamere.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Prosim, povejte mi...
12.3.2008 15:07:31   
Anchikaa
Pozdravljene.
Stara sem 21let,trenutno na porodniški,imam čudovito hčerkico staro skoraj dva meseca. Mi2 s partnerjem nikoli nisva pomislila da bi se šla to samohranilstvo.On je zaposlen,dobi plače izplačane,ker mu še kredit za avto vlečejo, okoli 500evrov,včasih še manj.Jaz nisem prej nikoli delala,dobivam starševsko varstvo al dodatek saj nevem kak se reče 190evrov,dobivava pa še otroške doklade,oz. jih boma začela s tem mesecem dobivat. Živima pri njegovih doma. Resda si ne morema kaj dosti privoščit,ampak kolko lahko sva srečna, oz. smo srečni.
Jaz nebi mogla tega naret pa špilat samohranilko,ker kaj je teh par evrov več v moji denarnici če pa lahko pridejo pa preverijo,niti ne bi mogla mirno it vsak večer spat.Raje mam to kar mam,in smo srečni.
Z januarjem nasl. leto pa začnem iskat službo, ker mi je po eni strani malo sramotno da bi bla skoz na DSP-ju.

Morem it, moj zakladek se oglaša.

(s)mejte se,

Anchikaa

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Prosim, povejte mi...
12.3.2008 16:40:06   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: janca

Ja ok. Vem, da ni ona nič kriva. Mela sem malo težji primer glede preživnin, zato sem mogla najeti odvetnika itd.

No ampak hočem še povedat, da sem tud jst pol mela svoje finte in sem dobila vse nazaj, mogoče še več, sicer ne tisto leto ko sem bila na dnu ampak čez kakšno leto, ko sem prišla z "dreka" ven. Tko da vem, da majo zakoni ogromne luknje in pač tako je. Znajdit se je treba pa čeprav včasih ni vse čisto po ps. Pa brez zamere.



Se strinjam s teboj. Zakoni imajo luknje in hvala bogu, da se kakšno najde. A to z lažnimi samohranilkami ni luknja v zakonu temveč je kršenje zakona in torej kaznivo. Prav tako kot bi ropu banke rekli luknja v zakonu, če te ne dobijo...

Itak, da se je treba znajti, samo v okviru zakona in ne izven.

(odgovor članu janca)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Prosim, povejte mi...
12.3.2008 21:23:27   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: Mandek
Ob prebiranju teh postov sem dobila neko novo energijo, zagon, kaj jaz vem, kako naj opišem. Ponosna sem, da tega ne bom nardila, ja, maruškaŠ, točno tako kot si sama rekla. Če sem poštena zaradi tega? jaz bi prej rekla, da iskrena sama do sebe in ljudi, ki to potrebujejo zaradi drugih dejavnikov, ne laži. In zaradi tega je vredno. Da bom lahko hodila z dvignjeno glavo, da se bomo mi trije lahko skupaj brez strahu sprehajali in se imeli lepo. Tega pač ne nadomesti 200 ervov...no, mastercard mogočeuser posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Prosim, povejte mi...
13.3.2008 11:17:14   
NinKa
IZVIRNO SPOROČILO: Mandek

Grozno...
Študentka sem. Pred porodom bom diplomirala in še ne bom imela službe. Ampak moj zasluži precej, zato ni takih skrbi glede tega. me je pa groza misli, da bi mogla nekomu lagati, da sem samohranilka in da se z mojim, ki ga ljubim in obožujem, ne razumem. Pojasnevati nekomu, zakaj ga ne in če se res ne bi dalo zmenit? Za tistih par evrov več? To enostavno ne bi bila jaz...


user posted image user posted image  Iz istih razlogov se sama nisem mogla odločit pri prvem user posted image , da bi bila samohranilka. Ni šlo, da bi tajila očeta otroka, ki sva si ga oba zelo želela. Ni šans.  Mam raje kako user posted image  manj na mesec in svoj ponos.

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Prosim, povejte mi...
13.3.2008 20:15:48   
janca
Ojoj Mandek drugi stavek je pa kar krut. Ne metat vse v isti koš. Jst sem bla osem let enostarševska družina. Pa sem šla na socialno pa sem prosila, če lahko uveljavljam socialno pomoč kot mati samohranilka. In kaj mi je odgovorila? Ja gospa vi niste samohranilka vi ste enostarševska družina. Nisem dobila nič, nič. Prvič in zadnjič sem koga prosila za pomoč. Prou trapasto se mi je zdelo, nizka plača, boj za preživnino, najemniško stanovanje, dva šoloobvezna otroka pa so smatrali, da imam še zmeraj dovolj. Hvala bogu, da sta bila malčka razumljiva in da sem lahko delala po dvanajst ur dnevno poleg tega še vse sobote in nedelje. No pa smo se preživeli. Vedno sem upala, da bo tudi zame posijalo sonce in se mi bo nasmehnila sreča in da mi ne bo treba več toliko delati. Pa se mi je res, ko sem spoznala sedanjega partnerja. Samo škoda, ker sem veliko zamudila pri otrocih. No toliko o samohranilkah. 

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Prosim, povejte mi...
16.3.2008 20:01:56   
mimi81
Živjo!

Ko berem vaša razmišljanja, včasih kar ne morem verjet! O nezaposlenih mamicah, da zakaj sploh potrebujejo dat otroka v vrtec - za božjo voljo, le ga ne bi dale, kako pa naj nastopijo (nekatere - brez babic) s službo, če nima kam otroka dat? Pa o tem, kok so nekatere butaste, ker so uradno samske, potem pa ostanejo brez vsega premoženja, ki bi jim sicer pripadalo, če bi bile uradno v zvezi (marsikatere so uradno v zvezi, pa prav tako ostanejo brez marsičesa, ker niso nič manj butaste). Pa o tem, da prijava enostarševske družine ni luknja v zakonu ampak je kraja? Pa ste tukaj na tem forumu res čisto vse tako brez dlake na jeziku, poštene, prijazne, ... da si lahko privoščite takih obsodb?

Sprašujem se samo to, če mislite, da je država res tako poštena do vas, da ji poštenost v taki meri vračate? Do mene ni. Prekleto veliko vzame (finančno) in si privošči preveč prevelikih napak, da bi lahko obsojali državljane, ki le izkoriščajo njene pomanjkljivosti (morda si celo na drugačen način vračajo sredstva, ki jim jih je nekoč vzela - pa ne gre le za prijavo oblike družine). Ne vemo natančno in dokler je tako, ne obsojajmo vnaprej, saj sicer izpade, kot da imamo res preveč časa v življenju za kvasenje bedarij po forumih.


(odgovor članu janca)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Prosim, povejte mi...
16.3.2008 20:35:22   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ
Predvse, ko vidim vse tiste 'brezposelne' iskalke službe, ki cele dopoldneve čepijo v kafičih in šetajo po trgovinah...- zato pa res potrebujejo vrtce. Sej pravim - tisti/e, ki so aktivne iskalke zapolitve - takoj podprem - vse ostale pa bi blo treba na marš nagnat.

------------------------
Kako pa je možno, da jih vidiš, ko cele dopoldneve čepijo v kafičih, medtem ko ti sama trdo služiš svoj kruhuser posted image ?! Ah, dajte no, ženske, nehat nakladat! Za vse težave v državi so krivi Romi in samohranilke user posted image user posted image user posted image !

P.S.: Pa ne spadam ne v eno in ne v drugo skupino.

In da bomo kompatibilne z aktualnim praznikom: "Naj vrže kamen, kdor je brez greha... user posted image "

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Prosim, povejte mi...
16.3.2008 20:37:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ
Predvse, ko vidim vse tiste 'brezposelne' iskalke službe, ki cele dopoldneve čepijo v kafičih in šetajo po trgovinah...- zato pa res potrebujejo vrtce. Sej pravim - tisti/e, ki so aktivne iskalke zapolitve - takoj podprem - vse ostale pa bi blo treba na marš nagnat.

------------------------
Kako pa je možno, da jih vidiš, ko cele dopoldneve čepijo v kafičih, medtem ko ti sama trdo služiš svoj kruhuser posted image ?!


user posted image user posted image

(odgovor članu Rožica I)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Prosim, povejte mi...
16.3.2008 20:57:58   
lotoska
Poglejmo še z drugega konca na opisano zadevo: poznam družino z otrokoma nad 20 let, oba študenta, živijo v bloku, starša sta se pa pred koncem osnovne šole otrok" LOČILA NA PAPIRJU", da otroka (pridno delata tudi preko študenta) lahko prejemata štipendijo, ki je sicer ne bi. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 9:30:03   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ
Predvse, ko vidim vse tiste 'brezposelne' iskalke službe, ki cele dopoldneve čepijo v kafičih in šetajo po trgovinah...- zato pa res potrebujejo vrtce. Sej pravim - tisti/e, ki so aktivne iskalke zapolitve - takoj podprem - vse ostale pa bi blo treba na marš nagnat.

------------------------
Kako pa je možno, da jih vidiš, ko cele dopoldneve čepijo v kafičih, medtem ko ti sama trdo služiš svoj kruhuser posted image ?! Ah, dajte no, ženske, nehat nakladat! Za vse težave v državi so krivi Romi in samohranilke user posted image user posted image user posted image !

P.S.: Pa ne spadam ne v eno in ne v drugo skupino.

In da bomo kompatibilne z aktualnim praznikom: "Naj vrže kamen, kdor je brez greha... user posted image "


Morda imamo ali smo nekateri imeli delo, ki ni vezano na fiksno delovno mesto, ampak je vezano tudi na vožnjo med delom??

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 9:35:14   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: mimi81

Živjo!

Ko berem vaša razmišljanja, včasih kar ne morem verjet! O nezaposlenih mamicah, da zakaj sploh potrebujejo dat otroka v vrtec - za božjo voljo, le ga ne bi dale, kako pa naj nastopijo (nekatere - brez babic) s službo, če nima kam otroka dat? Pa o tem, kok so nekatere butaste, ker so uradno samske, potem pa ostanejo brez vsega premoženja, ki bi jim sicer pripadalo, če bi bile uradno v zvezi (marsikatere so uradno v zvezi, pa prav tako ostanejo brez marsičesa, ker niso nič manj butaste). Pa o tem, da prijava enostarševske družine ni luknja v zakonu ampak je kraja? Pa ste tukaj na tem forumu res čisto vse tako brez dlake na jeziku, poštene, prijazne, ... da si lahko privoščite takih obsodb?

Sprašujem se samo to, če mislite, da je država res tako poštena do vas, da ji poštenost v taki meri vračate? Do mene ni. Prekleto veliko vzame (finančno) in si privošči preveč prevelikih napak, da bi lahko obsojali državljane, ki le izkoriščajo njene pomanjkljivosti (morda si celo na drugačen način vračajo sredstva, ki jim jih je nekoč vzela - pa ne gre le za prijavo oblike družine). Ne vemo natančno in dokler je tako, ne obsojajmo vnaprej, saj sicer izpade, kot da imamo res preveč časa v življenju za kvasenje bedarij po forumih.



Zanimiva argumentacija za opravičevanje kraje. Kot že 1000krat do sedaj - znajti se, iskati luknje v zakonu NI enako kot lagati in krasti, torej kršiti zakon.

Pa v bistvu tukaj ne gre za kvasenje bedarij po forumih - vsaj jaz nisem nikoli tako gledala na poštenje, dostojanstvo, čisto vest,...

Aja jaz ne vračam poštenost državi, ampak sem poštena do sebe, svoje družine in svojih so-državljanov (saj so tko oni tisti, ki prispevajo v proračun)...


(odgovor članu mimi81)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 9:40:49   
Anonimen
Mene pa samo zanima, kako veste (po čem sklepate?), da je ženska v starosti okrog 30 let, lepo urejena, ki sedi pred lokalom s kavo, čikom in prijateljico, lažna samohranilka, ki živi od DSP-ja? user posted image

Tudi jaz sem stara (skoraj) 30 let, na trenutke se celo uredim user posted image , grem s prijateljico ali prijateljem sredi belega dopoldneva na kavo. Moram zdaj čakati, kdaj bo do mene kdo pristopil in me vprašal, od česa si kavo plačam?! user posted image

Mislim... pa tudi takrat, ko sem dejansko živela od DSP-ja (leta nazaj)... otroka sem ob 8-ih dala v vrtec, šla na razgovor za službo (več razgovorov na dan je nekako nerealno, kajne?), potem pa ven na kavo... in?... plačala sem jo seveda od DSP-ja, saj drugega nisem imela... in?... ja, vrtec je bil zastonj takrat... in morda se še katera spomni, da sem prav jaz prav tukaj na RR vprašala, kakšna je to logika - nekdo, ki ima DSP, ima denar (pa kakršenkoli že) in ima vrtec zastonj... nekdo, ki nima DSP-ja (pa je kljub temu brezposeln), mora pa vrtec plačati... ja od česa pa, če je brez denarja?!

Ne odobravam nategovanja države, da ne bo pomote, ampak še manj pa odobravam pljuvanje po mamah, ki delajo na tem, da bi dobile službo, medtem pa živijo od DSP-ja in imajo otroka v vrtcu... in grejo 1x na teden ven na kavo, ve pa jih vidite ravno takrat! user posted image user posted image

(odgovor članu Mandek)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 9:45:42   
maruškaŠ
Mene pa samo zanima, kako veste (po čem sklepate?), da je ženska v starosti okrog 30 let, lepo urejena, ki sedi pred lokalom s kavo, čikom in prijateljico, lažna samohranilka, ki živi od DSP-ja?


Jaz sem govorila o primerih, ki jih poznam (ne vem sicer če so lažne samohranilke), vem pa da so že leta brezposlene in jim to tut ustreza... Morda bi sprejele edino eno super fajn plačano službo, na primerni lokaciji, z ustreznim delovnim časom in vsebino delo - za vsa dela, ki ne pašejo v to kategorijo so pa itak krivi drugi. O teh sem jaz govorila - poznam pa najmanj ene 3-4 punce v moji bližini.

Drugače pa tudi jaz ne maram pljuvanja po tistih, ki si tega ne zaslužijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 9:49:47   
Anonimen
Hja, pa naj bodo do smrti brezposelne, če jim paše... dokler to ni na naš račun... najbrž mož dela... ona pa zjutraj otroke v vrtec, dopoldan malo gospodijstva, okrog poldneva kofe ali kosilo s kolegico, popoldan pa po otroke in skuhat še za njih in moža, ki pride iz službe... Naj, če njim to ustreza... saj bi meni tudi, če bi si lahko privoščila... in veliko je takih, ki skalkulirajo, da se jim pri dveh (ali večih) otrocih ne splača hoditi v službo, saj bi šla ena plača samo za vrtec ali varuško... kje so potem še potni stroški in malica na šihtu, pa kakšna boljša obleka, da ne greš delat ravno v trenirki... pa organizacija s časom in vso ostalo sranje... je ceneje, udobneje in primerneje biti doma, 24 ur na dan na voljo družini... pa pametneje tudi, v takem primeru... in to ni ne kraja, ne luknja v zakonu, ne laž... samo preračunljivost, bi se reklo... realna preračunljivost, ne požrešna.

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 9:52:05   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Hja, pa naj bodo do smrti brezposelne, če jim paše... dokler to ni na naš račun... najbrž mož dela... ona pa zjutraj otroke v vrtec, dopoldan malo gospodijstva, okrog poldneva kofe ali kosilo s kolegico, popoldan pa po otroke in skuhat še za njih in moža, ki pride iz službe... Naj, če njim to ustreza... saj bi meni tudi, če bi si lahko privoščila... in veliko je takih, ki skalkulirajo, da se jim pri dveh (ali večih) otrocih ne splača hoditi v službo, saj bi šla ena plača samo za vrtec ali varuško... kje so potem še potni stroški in malica na šihtu, pa kakšna boljša obleka, da ne greš delat ravno v trenirki... pa organizacija s časom in vso ostalo sranje... je ceneje, udobneje in primerneje biti doma, 24 ur na dan na voljo družini... pa pametneje tudi, v takem primeru... in to ni ne kraja, ne luknja v zakonu, ne laž... samo preračunljivost, bi se reklo... realna preračunljivost, ne požrešna.


Ma ja, se sicer čist strinjam - sam mene moti samo to, da imajo velikokrat ti otroci v vrtcu prednost pred tistimi, katerih staršev so dejansko zaposleni. Je pa menda popolnoma jasno kdo bolj potrebuje varstvo, ane?

< Sporočilo je popravil maruškaŠ -- 17.3.2008 9:53:56 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 9:55:56   
Anonimen
Niti ne, po mojem mnenju... poglej... brezposlena mama potrebuje vrtec za otroka zato, da bo imela čas iskati službo in potem čimprej prispevati (tako ind rugače) v državno blagajno... dokler nima službe, niti nima denarja (od DSP-ja se ne da plačati varuške) za zasebno varstvo... in ni nujno, da ima starše ali znance, ki bi bili varuške... zaposlena mama pa ima službo in plačo... nič ne rečem, kakšno, ampak denar pa v vsakem primeru je... če je torej zavrnjena v vrtcu, ima še vedno možnost (dokaj realno), da najde in plača zasebno varstvo... in dela dalje...
Tako, da bi bila še najboljša rešitev tista, ki je podobna Zavodu... v vrtcu dokazuj, da iščeš zaposlitev, pa ga boš imel zastonj... povezava vrtcev z Zavodom (kakor CSD in Zavod)... ko zaje*eš, boš plačal... pa če imaš s čim ali ne... če ne boš plačal, pa otrok ne bo v vrtcu, a ne?... razen, seveda, če imaš zelo opravičljiv razlog.

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 9:57:48   
karamela
Jaz tudi nisem za samohranilstvo.

s partnerjem pošteno dava oba dohodka (za vrtec,  dodatek....  Še ko je res moj partner ostal brez službe, jaz v 7 mesecu nosečnosti, in 4 letni otrok sem šla na CSD, da mi situacijo upoštevajo in povečajo otroški dodatek in glej ni bilo  mogoče, ker se upoštevajo prihodki za nazaj.  Napotila me je 1 nadstropje nižje, kjer bi lahko zaprosila za enkratno denarno pomoč, pa sem prišla do vrat in se obranila ker sem imela nekaj malega prišparano in sem bila poštena do države, da bobojo res tisti ki to nujno  potrebujejo za golo preživetje. Jaz sem za kruh in mleko imela našparano.

In glej ga zlomka kolk je država poštena? Sem za leto 2006 pozabila v olajšavo napisat plačilo zdravstvenih premij in sem opazila, ko sem dobila premalo vrnjeno dohodnino. Kot dokazilo k pritožbi  sem državi  davčni poslala originalne izpiske o plačilu, pa niso upoštevali. Pobrali so poštenemu človeku še 100 dodatnih evrov.

Zato sory, ampak tudi država do nas, ki smo pošteni dostikrat ni poštena, če že govorilmo o poštenju!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 9:59:25   
maruškaŠ
Še vseeno se lažje išče službo z otrokom, ki nima varstva, kot pa hodi v službo brez varstva...

Sem pa ravno zato rekla, da bi morali selekcionirati aktivne iskalke zaposlitve in vse ostale, ki so pač doma ker družini tako bolj ustreza in tudi tistimi, ki se jim ne ljubi delat, ipd...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 10:01:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ
Še vseeno se lažje išče službo z otrokom, ki nima varstva, kot pa hodi v službo brez varstva...

Ne predstavljam si priti na razgovor za službo s 13-mesečnikom v naročju... In npr. jaz, ki imam službo - če bi mi za tamalega zavrnili vpis v vrtec, bi našla zasebno varuško... in delala dalje... kaj pa vem...

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 10:03:38   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ
Še vseeno se lažje išče službo z otrokom, ki nima varstva, kot pa hodi v službo brez varstva...

Ne predstavljam si priti na razgovor za službo s 13-mesečnikom v naročju... In npr. jaz, ki imam službo - če bi mi za tamalega zavrnili vpis v vrtec, bi našla zasebno varuško... in delala dalje... kaj pa vem...


Za razgovor se lahko najame študentko za nekaj uric (maksimalno) in tudi to ni vsak dan. Zaposlena mama pa potrebuje varstvo vsak dan minimalno 9 ur.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 10:04:29   
maruškaŠ
Karamela - s kakšno utemeljitvijo pa so ti zavrnili pritožbo na dohodnino?

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 10:05:30   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: ****
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007
Haj, Eva, saj obstajajo še večji ekstremi... npr...
 Ona ni zaposlena. Zanosi. Uradno ostane samska. Med nosečnostjo ima izgovor, zakaj se ne zaposli. In prejema 200€ DSP. Rodi. Uradno je še vedno samska. Prejema 170€ starševskega dodatka, okrog 200€ DSP in 100€ otroškega dodatka, za blef pa še 100€ preživnine. Po enem letu gre otrok v vrtec. Ona še vedno prejema okrog 300€ DSP + otroški dodatek, ki se poviša za 30% + preživnino. Ker ima DSP, je vrtec zastonj. In gre delat še na črno, za kakšen šank, kjer imaš hitro 1000€ mesečno. In že ves čas ima toliko plače tudi njen partner, ki uradno ne obstaja.
 Pa računajte profit.
 Ampak se NE splača.

Samo vprašam?? A se nihče od državnih uradnikov ne vpraša zakaj pa rabi dat otroka v vrtec če je brezposelna??

To tut mene že od nekdaj zanima. In ne samo, da imajo v tem primeru brezplačen vrtec, celo prednost imajo pred otroci zaposlenih staršev - to je šele absurd.
Se strinjam, da nekatere iščejo službo - vendar bi jaz vrtec odobrila v primeru, da mama (ki je brezposlena in doma) prinese potrdilo - da je bila na razgovoru ipd... in bi tako imela vrtec odobren samo za takšne dni...

Ne, nihče ne vpraša. Ker so vsi otroci enakovredni, ne glede na to, kdo ali kaj so njihovi starši. Kar je sicer prav. In poudarek je na SICER. Ni pa prav pri tistih starših, ki uradno sicer iščejo službo, neuradno pa lepo živijo od DSP. Ampak vseeno JE prednost pred otroci zaposlenih staršev zato, ker zaposleni starši pač ŽE imajo službo (kar posledično pomeni tudi plačo, če imaš pa plačo, si pa lahko varuško plačaš), nezaposleni pa je ŠE nimajo (in otrok "mora" v vrtec, da gre starš lahko vsaj na razgovor, da potem morda dobi službo in da vrtec začne kasirati od njega, za varuško pa ni denarja, če ni plače).
 
Njihova logika.


Se strinjam - njihova logika. No moja ni taka. Predvse, ko vidim vse tiste 'brezposelne' iskalke službe, ki cele dopoldneve čepijo v kafičih in šetajo po trgovinah...- zato pa res potrebujejo vrtce. Sej pravim - tisti/e, ki so aktivne iskalke zapolitve - takoj podprem - vse ostale pa bi blo treba na marš nagnat.


kako pa jih vidiš, da sedijo po kafičih in kako veš, da niso v službi sicer? In da imajo otroke v vrtcu one pa so brezposlene. ne, ker to me res zanima, kako vse to veste? jaz ne vem za nobeno, npr., pa dopoldne tudi ne hodim po kafičih, da bi lahko čekirala, kdo tam sedi. Imam službo.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 10:05:43   
Anonimen
In kako boš od DSP-ja plačal varuško? Verjemi, ne gre. Been there, done that - al' kako se že reče.

9 ur na dan - ja, se strinjam. Ampak a veš - daljše in rednejše kot je varstvo, cenejše je. Varuška stane na mesec 200€. In če imaš samo povprečno SLO plačo (okrog 800€, a ne?), znese.

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Prosim, povejte mi...
17.3.2008 10:13:19   
maruškaŠ
Volga - odgovorila sem že višje v postih - in jaz sem govorila o primerih, ki jih pozna, osebno. Iz njihovih ust sem slišala, da ne delajo, ker se jim ne splača, ker nobeno delo za njih ni dovolj dobro.... To, da sedijo v kafičih pa ni samo stvar mojih oči - tudi to ti povejo, da se vsak dan dobijo na kavi...

Se sicer strinjam, da vsak lahko počne kar mu paše - še vedno pa trdim, da ni pošteno, da imajo njihovi otroci prednost v vrtcu pred otrokom katerega starša sta zaposlena.

Plemenita - glede aktivnih iskalk/isklacev zaposlitve jaz nima pripomb - ker če smo iskreni takšni tako in tako niso dolgo brez dela.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?