|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Glasni in moteči sosedje
13.3.2008 10:31:10   
natalia
ko smo še mi živeli v bloku, so bili tudi nad nami eni, ki so non stop nekaj prestavljali, razbijali, tudi do enih zjutraj. Pa stopi moj ata gor do njih, pozvoni in mu odpre ženska, zadaj za njo pa tri gromozanske luknje v steni user posted image

enkrat pa nam začne tečt dol po stropu, pa leti ata gor, pa je ženska pustila vodo tečt, da bi se šla kopat, vmes pa je zaspala user posted image

hvala bogu smo zdaj v hiši in zjutraj me nervirajo samo srake, ki se derejo pred oknom.

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Glasni in moteči sosedje
13.3.2008 10:33:23   
jagoda77
no tko, tudi če si v bloku doma, še ne pomeni, da moraš prenašat ropot od vseh sosedov.
je že zakon, da od 6h do 22h lahko vsak zbija, samo vseeno mora biti v meji normale.
mi smo se preselili v nov blok, povdarek na NOV. in pod nami so se uselili eni bosanci (nisem nacionalist ampak vseen), ki so ne vem kaj počeli, ampak cel teden je en z štemarco vrtal v stene pa ne vem kam še vse, tako glasno je bilo, da se mi v stanovanju nismo morali pogovarjat, zato ker se nismo slišal sploh.
potem smo eno soboto pobegnili ven, oki je bilo vsaj lepo zunaj, ampak ko je pa začel v nedeljo, sem pa znorela in šla dol in rekla, da naj takoj nehajo, ker mam dost. pa ravno takrat so bili otroc od mojga pri nas, pa je šla tamala dol z mano in potem men začne una bosanka lajat, da kao naš otroc tud cele dneve skačejo user posted image  halo, sej sploh nista pri nama cele dneve ampak enkrat vsake 14 dni, pa še to ne norita nikoli po stanovanju... kr neki ej, ampak potem je bil njun sin tolk brihten, da je utišal oba starša in rekel, da ne bo noben več nabijal nič.
ali pa te fore ob pol 8h zjutraj v soboto je treba 5 minut nekaj vrtat, potem je pa cel dan tišina, hudiča a ne more človk ob 10h tiste slike obest user posted image  oz. karkol že počne!

sej meni ni panike, če kdo kej dela, samo nej obesi na oglasno desko, delal se bo te pa te dni od takrat do takrat, pa se lahko potem človek malo zorganizira, pa gre kam ven, ne pa da se ravno uleže za popoldanski počitek, pa brrrrmmmmm brmmmmmm

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Glasni in moteči sosedje
13.3.2008 10:40:09   
maruškaŠ
Sam enga soseda moti če vrtaš zjutri, drugega čez opoldne, tretjega popoldne.

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Glasni in moteči sosedje
13.3.2008 10:57:29   
narava
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77
in pod nami so se uselili eni bosanci (nisem nacionalist ampak vseen), ki so ne vem kaj počeli, ampak cel teden je en z štemarco vrtal v stene pa ne vem kam še vse, tako glasno je bilo, da se mi v stanovanju nismo morali pogovarjat, zato ker se nismo slišal sploh.

sva se midva vselila v blok in so v stanovanju zraven naju eni slovenci (mlada druzina z malim otrokom), ki so se celo noc do jutranjih ur pretepali, kricali, metali stvari v steno ipd (fantek pa je zraven histericno jokal). Zbudili in vzemirjali ne samo nas na tistem stuku, pac pa dejansko celoten blok. sta v istem stuku se dve druzini, ki nista slovenski, pa od njiju (imajo majhne otroke, 3 in 5 let) ne slisim niti glasu. user posted image  s(m)o zato slovenci slabi sosedje? ne. to je le en primer slabega soseda..

Ne prenesem posplosevanje in sistem: nisem tak in tak, AMPAK itd. Kaj to res pomeni, da bosanci bojo vrtal in nabijal, s slovenci bo pa mir? Ja vrajt. Ocitno je moj primer posplosevanja nasproten tvojemu?


una bosanka lajat

brez komentarja.

kar se tice vrtanja in podobnih zadev: ce je treba stvar urediti, jo je potrebno urediti. Ko so pri nas v bloku kaj delal, so zacel ze ob pol 7 (ob 8.00 bi bil ocitno ze luksuz) in so delal cel dan, do vecernih ur. Nardit je treba, pac je treba potrpet. Ce mi poci cev v kopalnici, bom pustila tako kot je in ne bom "vzmemirjala" sosedov s popravili? Jah. Pol bi se pa pritozil, da jim voda dol tece user posted image  kot je marusa rekla: pri "blokovskih" zadevah je treba to vzet v zakup in se temu pac prilagodit..
pa, kot si predlagala, napisat obvestilo, da se bo delalo..

lp

_____________________________

Recept za zdravo pridobivanje zobkov: 12 neprespanih noci, 14 dni vrocine, 36 ml sline, 24 ur tecnobe in mamica s 6l kave in podocnjaki.
Kuhati cca 6 mesecev pri 38,5-39, od cca enih zjutraj do petih.
Uspeh zagotovljen!

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Glasni in moteči sosedje
13.3.2008 11:02:56   
jagoda77
joj, kolk se je treba v besede vtikat.. .bosanc, cigan, lajat, neslovenc... whatever... nikjer nisem napisala, da pa slovenci niso kej bolj.. ampak v našem bloku je 30 stanovanj, v katerem je ena bom se po tvoje izrazla neslovenska družina in samo ona dela probleme... 
ja in je lajala... je sem prišla na vrata in lepo prosila, če v nedeljo lahko nekaj zbijat, kar je tudi po zakonu, da imamo pravico do miru in se je začela dret name in me pošiljat nekam... tko da prosim...

ja zaradi vrtanja nisem rekla, če se dela se dela, samo kakšno obvestilo prej ne bi škodovalo in ob sobotah je po zakonu do 17 ure možno zbijat, prav tako uporabljat kosilnice in vse ostale zadeve, sem slišala že tudi, kako je nekdo soseda prijavil, ker je ob 18h uri kosil poleti.

(odgovor članu narava)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Glasni in moteči sosedje
13.3.2008 11:56:51   
Shorty_
Živim v hiši ampak s tem težav ni konecuser posted image
Mamo soseda pianista njegov oče je pa trobentač in na harmoniko igra in nič nimam proti njim še na poroki sta mi igrala vse super fino fajn, sam ko začneta poleti v nedeljo oba trenirati ob 13h in to pri odprtih vratih in oknih različne melodije (eden poročno koračnico drugi na golici) jaz pa hočem zadremati na vrtu in ker tamala takrat spi mora biti hermetično zaprta v hišo da je ne zbuditauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Glasni in moteči sosedje
13.3.2008 11:59:01   
kalbo
To so radosti in lepote blokovskega življenja. Tko v bloku je, pa če se na glavo postaviš. Lahko doživiš, da se zgornja soseda tepeta, lahko doživiš, da ti ob otroški igri spodnja klofa po ceveh, da ti tečen stari sosed pride zvonit na vrata in se dret....svašta. Sam sem rojen v bloku in sem v bloku tudi 20 let živel. Tko pač je v bloku, nikoli ni za vse prav, če ne drugaga je pa kreg zarad parkplacevuser posted image . Gajbice so zakonuser posted image

Zdaj živim v hiši in moram priznati, da sem se mogel na nočni mir prav navadit. Moja žena je pri meni vedno skakala gor ponoči, ko je slišala stopinje po stopnišču. Blokovskega življenja se je treba navadit, al pa zidat bajto. Če se pa za vsako figo zapenjaš in hodiš težit po bloku....to je šele katastrofa.

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Glasni in moteči sosedje
13.3.2008 12:00:25   
kalbo
sem pa znorela in šla dol in rekla, da naj takoj nehajo, ker mam dost.


No to nisi ravno lepo rekla, se mi zdi.

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Glasni in moteči sosedje
13.3.2008 12:00:32   
baguSka
Seksat me pa nikol ni slišala....pa sem mal v dvomih, da se tko naglas učim...


Ja ona tocno ve, kaj je hotla s tem povedat... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Glasni in moteči sosedje
13.3.2008 12:21:28   
karmy
zanimivo, pri meni je pa mir....user posted image user posted image  Edino en zanič violinst hrešči vsake toliko, mi gre prav na živce, k ne zna igratuser posted image  pa  vsi bloki v bližini to slišijo...zanimivo je da potem po hitrem postopku neha...res pa je da sem v takšnem bloku kjer so v veliki večini starejši brez otrok

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Glasni in moteči sosedje
13.3.2008 13:23:17   
maruškaŠ
ja in je lajala... je sem prišla na vrata in lepo prosila, če v nedeljo lahko nekaj zbijat, kar je tudi po zakonu, da imamo pravico do miru in se je začela dret name in me pošiljat nekam... tko da prosim...


Brez zamere, ampak jst bi te tut nekam poslala....

Ko sva s partnerjem obnavljala kupljeno stanovanje - si nisva ravno mogla privoščit non stop jemat dopust in delat samo ob takšnih uricah, ko ne bi motila nobenga soseda - in ja RAVNO nedelja poleg sobote sta nama predstavljala NAJBOLJ uporabna dneva. Sicer sva na oglasno desko dala obvestilo, da obnavljava in da prosiva za razumevanje. Nama sicer nihče ni nič rekel, ampak sigurno ni vsem vedno pasalo...

Brez zamere jagoda, ampak v tvojem primeru se mi zdi, da si TI preveč nestrpna in nervozna...Pri življenju v bloku gre za življenje v skupnem sožitju. Komur to ne ustreza naj gre v hišo. Tako žal je.

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Glasni in moteči sosedje
13.3.2008 13:57:31   
jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Brez zamere jagoda, ampak v tvojem primeru se mi zdi, da si TI preveč nestrpna in nervozna...Pri življenju v bloku gre za življenje v skupnem sožitju. Komur to ne ustreza naj gre v hišo. Tako žal je.


kot si napisala gre za skupno sožitje, torej moramo vsi tisti, ki bi radi v nedeljo mir, trpet, da lahko ostali zbijajo in delajo po mili volji? zakaj že? jaz imam po zakon pravico imet v nedeljo mir in neki je obvestilo, nekaj je pa to početi kar tko ker se ti zdi.
če sem nestrpna pa nervozna, ker mi gre vrtanje v nedeljo na živce, prav... mi je čist vseeno. in če je tebi hiša tako na lahko dosegljiva, potem lahko še v naš proračun prispevaš. S polno ritjo je lahko pamet drugim solit.

Tako kot jaz lahko tebi v tvojem primeru rečem, da me čist nič ne briga, če ti ne moreš dopusta jemat čez teden, ob nedeljah se ne bo zbijal, če ti pa kej ne paše, si pa bajto postavi.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Glasni in moteči sosedje
13.3.2008 14:03:10   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Brez zamere jagoda, ampak v tvojem primeru se mi zdi, da si TI preveč nestrpna in nervozna...Pri življenju v bloku gre za življenje v skupnem sožitju. Komur to ne ustreza naj gre v hišo. Tako žal je.


kot si napisala gre za skupno sožitje, torej moramo vsi tisti, ki bi radi v nedeljo mir, trpet, da lahko ostali zbijajo in delajo po mili volji? zakaj že? jaz imam po zakon pravico imet v nedeljo mir in neki je obvestilo, nekaj je pa to početi kar tko ker se ti zdi.
če sem nestrpna pa nervozna, ker mi gre vrtanje v nedeljo na živce, prav... mi je čist vseeno. in če je tebi hiša tako na lahko dosegljiva, potem lahko še v naš proračun prispevaš. S polno ritjo je lahko pamet drugim solit.

Tako kot jaz lahko tebi v tvojem primeru rečem, da me čist nič ne briga, če ti ne moreš dopusta jemat čez teden, ob nedeljah se ne bo zbijal, če ti pa kej ne paše, si pa bajto postavi.


Sej pravim, da niso vsi za v blok. Pa po novem zakonu (kolikor je meni jasno v nedeljo ni nobenga posebna problema vrtat) - in mogoče tebi paše met mir v nedeljo - ne pomeni pa, da to paše vsem. Trgovki, ki dela v nedeljo in je v ponedeljek frej, ji verjetno bolj paše mir v ponedeljek, pa prav tako policaju, delavcu na železnici, pa še in še....

Aha torej v hiši so potrebna dela v bloku pa ne? Ker po tvoji logiki bi moral biti v hiši kdor želi preurejat?!

Ti pa res nisi za skupno življenje v bloku - in problematični ti bojo vsi sosedi, pa naj bojo slovenski, bosanski, hrvaški, al pa ameriški.

< Sporočilo je popravil maruškaŠ -- 13.3.2008 14:04:31 >

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Glasni in moteči sosedje
13.3.2008 14:29:09   
jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Aha torej v hiši so potrebna dela v bloku pa ne? Ker po tvoji logiki bi moral biti v hiši kdor želi preurejat?!

Ti pa res nisi za skupno življenje v bloku - in problematični ti bojo vsi sosedi, pa naj bojo slovenski, bosanski, hrvaški, al pa ameriški.


pejt še enkrat prebrat, kaj sem pisala, pa ti bo vse logično, nikjer nisem napisala, da se v bloku ne sme preurejat, vendar vse ob pisnem obvestilu na oglasni deski, da se človek lahko zorganizira in tiste dni kam gre, če ne želi poslušat.

in če hoče človek v nedeljo mir pri goveji župi, pa če zaradi tega ne more v bloku žvet, potem ne vem... pol sem pa nestrpna, briga me.

Iz zakona Uredba o hrupu v naravnem in življenjskem okolju vzeto:

Stopnje varstva pred hrupom, določene glede na občutljivost posameznega območja naravnega ali življenjskega okolja (v nadaljevanju: območje) za učinke hrupa, so:
   – I. stopnja varstva pred hrupom za območje, ki potrebuje povečano varstvo pred hrupom, to je naravno območje, namenjeno turizmu in rekreaciji, neposredna okolica bolnišnic, zdravilišč in okrevališč ter območje naravnih parkov (v nadaljevanju: I. območje);
   – II. stopnja varstva pred hrupom za območje, kjer ni dopusten noben poseg v okolje, ki je moteč zaradi povzročanja hrupa, to je območje, ki je primarno namenjeno bivanju oziroma zgradbam z varovanimi prostori, čisto stanovanjsko območje, okolica objektov vzgojnovarstvenega in izobraževalnega programa ter programa osnovnega zdravstvenega varstva, območje igrišč ter javnih parkov, javnih zelenih in rekreacijskih površin (v nadaljevanju: II. območje);
   – III. stopnja varstva pred hrupom za območje, kjer je dopusten poseg v okolje, ki je manj moteč zaradi povzročanja hrupa, to je trgovsko-poslovno-stanovanjsko območje, ki je hkrati namenjeno bivanju oziroma zgradbam z varovanimi prostori in obrtnim ter podobnim proizvodnim dejavnostim (mešano območje), območje, namenjeno kmetijski dejavnosti ter javno središče, kjer se opravljajo upravne, trgovske, storitvene ali gostinske dejavnosti (v nadaljevanju: III. območje);
   – IV. stopnja varstva pred hrupom za območje, kjer je dopusten poseg v okolje, ki je lahko bolj moteč zaradi povzročanja hrupa, to je območje brez stanovanj, namenjeno industrijski ali obrtni ali drugi podobni proizvodnji, transportni, skladiščni ali servisni dejavnosti ter hrupnejšim komunalnim dejavnostim (v nadaljevanju: IV. območje).



V I., II. in III. območju sta uporaba kosilnic, škropilnic, žag in drugih naprav z motorji na notranje izgorevanje, vrtalnih in brusilnih strojev, kladiv in žag ter izvajanje drugih hrupnih vrtnih in hišnih opravil, ki povzročajo v okolju visoke ravni hrupa, dovoljena od ponedeljka do sobote med 8. in 19. uro.
   Uporaba naprav in izvajanje opravil iz prejšnjega odstavka sta prepovedana tudi na praznik, če je dela prost dan.
   Omejitve iz prejšnjih odstavkov ne veljajo za opravljanje nujnih vzdrževalnih del.
   Omejitve iz prvega in drugega odstavka tega člena ne veljajo v III. območju za opravila, povezana s kmetijsko dejavnostjo.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Glasni in moteči sosedje
13.3.2008 14:40:16   
kalbo
 Da se ti dauser posted image , vsa čast. Veš dostikrat pri takemle prepiranju s sosedi lepa beseda lepo mesto najde. Nikol ne veš, kdaj bo tebi cev v kopalnici počla, pa boš morala ti urgentno zbijat, pol ti bo pa nerodno.
Že po parih postih sodeč si eno zoprno bitje, ki v vsaki stvari najde nekaj negativnega, sicer pa, kaj te briga a ne, sam da ni dolgčas.

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Glasni in moteči sosedje
13.3.2008 14:45:45   
Naja30
kalbo, se strinjam. Lepa beseda mesto najde. Če pride sosed do nas in pove, zdaj bomo pa kopalnico prenavljali 2 tedna, pa tudi kakšna nedelja bo zraven, si pač pripravljen na to. Ko sva midva renovirala stanovanje, sva se s strankami pogovorila in so vedeli, čeprav smo res glasni bili samo kakšen teden. Ampak tako je, če si prijazen, ponavadi dobiš prijazno reakcijo nazaj. Če se pa grep dret na nekoga, se bo pa valda nazaj zdru in te nekam poslal. Pa zakoni gor ali dol.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Glasni in moteči sosedje
13.3.2008 14:49:30   
Anonimen
No očitno bi se večini k bi pod nama živela strgalo. K k sva midva prenavljala stanovanje je to trajal več k leto, delali smo večinoma vikende, ker mamo pač službe. Pazili smo da nismo delali po sedmi zvečer k majo sosedi majhnega otroka. Je pa kar fejst rauštal.
Pa sedaj spet razbijamo ker je cev pod banjo se premaklna in pušča. Kar fejst je blo slišat, k smo mogl bajno razbit.
Ne vem kako naj bi drugače uštimal stanovanje kot pa da razbijamouser posted image

Hvalabogu so najini sosedje kar razumevajoči. Še pomagal so nama material nosit, pa pol hladilnik, omare.....

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Glasni in moteči sosedje
13.3.2008 14:50:38   
jagoda77
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Da se ti dauser posted image , vsa čast. Veš dostikrat pri takemle prepiranju s sosedi lepa beseda lepo mesto najde. Nikol ne veš, kdaj bo tebi cev v kopalnici počla, pa boš morala ti urgentno zbijat, pol ti bo pa nerodno.
Že po parih postih sodeč si eno zoprno bitje, ki v vsaki stvari najde nekaj negativnega, sicer pa, kaj te briga a ne, sam da ni dolgčas.


še dobr, da nimam tebe za partnerja, ker res ne bi prenesla nekoga, ki ne spoštuje mnenja drugih in misli, da je samo njegovo sveto, tako se ti obnašaš...

sej povedala svoje mnenje in če je vam fino, da vam zbijajo ob nedeljah, potem super... enim pa tudi ni in če to gledate kot ne vem kakšen zločin in ne vem kak negativizem, potem res ne vem, kako še kaj drugega prenašate.

ljudje smo si različni

ja se mi da, ker predno sem šla rečt, da naj dajo mir, sem prebrala zakon in zato vem, kakšne so moje pravice.
če si dobro prebral, če mi poči cev, je nujno vzrževanje in tle te zakon omogoča zbijane...

ampak eni na tem forumu se zelo radi vpiknejo v točno določene besede, seveda tiste, ki jim najbolj sedejo in potem nad tem nergajo in ne gledajo celote...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Glasni in moteči sosedje
13.3.2008 15:00:21   
kalbo
še dobr, da nimam tebe za partnerja


Se pridružujem mnenju...no vidiš, pa se v eni stvari strinjavauser posted image

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Glasni in moteči sosedje
13.3.2008 19:29:33   
LoCa
vidim, da se v vsakem bloku najde nekdo, k skale sredi noči meče po tleh user posted image . tudi uni nad mano, en par...prejšnji teden sem bla bolana in sem se različno zbujala, že ob petih je bil nek abnormalen hrup. tv gledajo tko naglas, še posebej zvečer, da se včasih ne slišim s tipom pogovarjat. enkrat so vrtali v petek zvečer, clo po deseti, in je una krota pod mani k MENI poslala policijo ob enih ponoči. js res ne vem v čem ještos, ker se mi zdi, da se samo zgornje sliši user posted image . pa kako se pogovarjajo,  derejo, skačejo ob desetih zvečer....same weird stuff. še kdaj ščijejo vem. ogabno.
težit smo šle s sestro samo enkrat bivšim spodnjim sosedom, ker so sred dneva do konca nabijali neko govedarijo, in se je izkazalo da je bil tip pijan, pa tut družinske razmere niso zgledale glih briljantne.
poskušam pa bit tolerantna, ker tut sama ne vem, kolko se sliši mene in mojga psa, ko ima izpade. in tudi razumem, da imajo ljudje različne delavne dneve, tko da je logično, da eni vrtajo danes, drugi pa za vikend.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Glasni in moteči sosedje
13.3.2008 20:30:11   
smrka
Jest ti svetujem da stopis do njih in jim poves da so glasni in naj se po 22 uri umirijo, ce ne poklici policijo.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Glasni in moteči sosedje
13.3.2008 20:51:40   
Lianna
Se strinjam, da je prej potrebno dati obvestilo na oglasno desko. Če ga ni tudi mene moti. Če so pa tako fer, da obvestijo kdaj bodo delali mi je pa ok. Eno vljudno obvestilo, da se prenavlja stanovanje pa tudi nobenega nič ne stane.

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Glasni in moteči sosedje
13.3.2008 21:27:02   
ninataja
Ja, radosti bloka ... Lani sem živela v bloku v 2. nadstropju s cimrami. Nad nami je bila gospa stara okoli 60 let, ki je živela sama. Še predenj smo se vselili nam je lastnica povedala za gospo nad nami ki je glasna. Nismo se preveč obremenjevale s tem, ker nismo mislile da bo tako hudo. Ampak smo že prvi dan vselitve občutile to. Jaz ne vem kaj je ženska delala v svojem stanovanju, samo slišat je blilo, kot da bi v stanovanju hodila s coklami in poskakovala vmes ... user posted image  Misle smo si, mogoče je pa slaba izolacija. In enkrat na hodniku srečam spodnjo sosedo in jo malo povprašam, če smo me študentke kaj glasne, če se nas sliši ko hodimo po stanovanju in je rekla da sploh ne, da ona ne sliši skoraj nič. Hmm ... user posted image  Potem pri prvi najemnini omenimo lastnici to težavo in vprašamo, če se je že kdaj poskušala pogovoriti z njo in je rekla da večkrat, samo ni nikoli nič dosegla. Prav in odidemo enkrat vse cimre k njej potrkamo, se predstavmo in povemo težavo. Ona pa kot da nič ne sliši, da ti naši prisluhi prihajajo od drugod oz. so namišljeni ... user posted image  Najbrž res ja. No, od takrat je bila še bolj glasna ...
Ko so se začeli izpiti junija, je pa celo naselje renoviralo kopalnice, kuhinje ... In ni bilo dne, v katerem bi se lahko učila v miru ... In nobenega obvestila ali opravičila kje ... Nimaš druge kot se vsak dan zjutraj napotit v knjižnjico in ostat tam do večera, da se kaj naučiš.
Letos ne živim več v tistem stanovanju. Sedaj sem v bloku, v najvišjem nadstropju in je sanjsko :)

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Glasni in moteči sosedje
27.3.2008 8:56:26   
Anonimen
Sicer bolj pozno pišem ampak vseeno. Sem prebrala vse vaše komentarje pa vidim, da ste se eni skoraj že skregaliuser posted image .
No v glavnem je tako, da sem stopila do hišnikove žene..no oni imajo malo več pojma kaj se dogaja v bloku kakor mi, ki smo komaj prišli not. In je tudi sama rekla, da je že imela probleme z njimi in so ji drugi dan po vsej verjetnosti prav oni naredili rise po avtomobilu. Tako, da mi je svetovala, da naj pustim raje vse skupaj pri miru, ker pač ne mislimo dolgo tu bit. In res bomo tako storili, čeprav se mi zdi, da ti res kar malo izzivajo, začnejo najbolj tolčt po radiatorjih pa ceveh po osmi uri zvečer. Dve noči zapored je tolko od ene do pete ure zjutraj bogvekaj spet. Ma do konca leta bomo probali nekak zdržat, čeprav me najbolj moti res to, da mi tamala ne more zaspat, ker kar naprej nekaj ropota. Ja ono večer sva se z mojim tako ustrašla, sva mislila, da je kaj v našem stanovanju padlo pa so le zgornji spet tako ropotaliuser posted image .
Kot je en napisal....radosti blokauser posted image . Saj bo bolje, ko bomo v hiši.

(odgovor članu ninataja)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Glasni in moteči sosedje
27.3.2008 9:05:45   
BarbaraE
Pri mojih starših je podobna situacija. Pa ni fora, da ne bi bila navajena bloka. Pred temi sosedi so že živeli eni z dvema mulcema in se ni nikoli toliko hrupa slišalo. Problem je nastal, ko so se ta novi v to stanovanje preselili in ga malo preuredili - steno podrli in dali na tla laminat. Od tedaj se sliši vsak hrup - ko se tamala igra z žogo po laminatu se sliši, kot da se meče ne vem kaj ob tla. Pa ko tamala laufa gor pa dol po stanovanju. No, moja mami jim je šla enkrat rečt, če lahko vsaj zvečer malo pazijo, da ne bo preglasno in da še poročil na TV-ju ne sliši. Pa ji je sosed rekel le, da naj da TV bolj na glas.
Jaz vem, da če bi se nekam na novo preselila, bi malo pazila, kaj in kako. Ampak 100 ljudi, 100 čudi.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?