|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: zahtevna posesivna smrklja
14.3.2008 23:52:20   
sonjaka
Pri nas je to starejša hčerka začela delati takoj, ko se je sin začel malo bolj igrati, prijemati igrače..., sploh pa ko se je začel plaziti (razlika sta 2 leti). To je moje, moje...je ponavljala in skrivala, njegove igrače pa prav tako in pulila iz rok. Tako sem rekla, da so igrače od obeh in da se oba lahko igrata z vsemi, ki so na voljo, velja le eno pravilo in to je, da se igrač ne puli iz rok. Jaz ne prenesem tega, da mu izpuli igračo in potem prinese nekaj drugega, kot tudi mi gre na živce, če kakšen otrok njej izpuli igračo na igrišču npr. (njeno) in potem ponuja kaj drugega. Kar pikice dobim, ko starši to lepo tolerirajo. Seveda so puzzli, škarjice in podobne igrače na policah, kjer jih mlajši ne doseže (s tem se res ne more še igrat in bi samo uničil ali kaj izgubil). Včasih je prav prežala, da mu je kaj padlo iz rok in potem takoj pobrala, češ saj nima več v rokah, ampak se je kar unesla. Če mu je vzela, mu je morala vrniti, ali sem ji pa jaz vzela in mu dala nazaj. Zdaj smo v fazi, ko on bolj puli in je ona pripravljena deliti, ampak tudi njemu vzamem in ji vrnem, njemu pa poskušam preusmeriti pozornost (včasih pa to ne pomaga in od užaljenosti tuli).
Ne vem, koliko se mala že sporazumeva, samo jaz bi ju navajala na to, da se vpraša / dovoli. Naj ima nekaj svojih igrač, drugače pa z lepo besedo, razlago, da smo prijatelji, si delimo..., ampak odločnim dejanjem (mora vrniti, če je vzela, skrila). Če ob tem besni, tuli se gre za zelo kratek čas ohladit, potem pa se zopet igramo naprej (jo povabiš, privabiš, in ne omenjaš "incidenta"). Nekje sem brala in tudi sama opazila, da potem pogrevati, očitati preveč, razgljabljati za nazaj ni preveč dobro, ker otrok dobro ve, kaj je storil narobe in mu je nerodno. Pozitivna dejanja pa naj bodo tista, zaradi katerih bo dobila več pozornosti.
Je sicer to faza, vendar bodo sorojenci vedno v nekem rivalstvu, tako da je treba pazljivo postopati, da ne delaš nekih krivičnih razlik.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: zahtevna posesivna smrklja
15.3.2008 12:14:51   
Anonimen
mert čisto nič konkretnega mi nisi povedala! naslov je tak zato da pritegne čim več pogledov user posted image


Se strinjam z mert. In "zahtevna posesivna smrklja" se obnasa tocno tako, da pritegne cim vec pogledov. Le zakaj?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: zahtevna posesivna smrklja
15.3.2008 16:04:37   
Volga
Ne morem nič pametnega reči, ker nisem nikoli imela dveh, samo ko gledam pri frendici je za štalo v 99% procentih ktiva tamala, kaznovan je pa taveč. Pa ne zdaj kaznovan, samo vedno je on tisti, ki mora odnehati, ki mora vračati igrače, itd....daj, Lara, malo še tamalo čekiraj, kaj počne, da ji taveča tako kontrira. ker kar iz lepega se fajti po moje ne začenjajo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: zahtevna posesivna smrklja
15.3.2008 19:20:56   
piščanc
pri nas je navečji problem v tem da je starejša bolj komandant in če je ona glavna, igra lepo teče. mali pa noče biti skoz podrejen in potem začne nagajat. ampak to je karakter, tukaj ne morem nič.

itak je to samo, če sta utrujena ali tečna. ponavadi poiščem še eno isto igračo, oz. ponudim drugo. tepenja, trganja ipd, ne toleriram. če je še vedno fajt gre igrača na visoko mesto. tjaša se s tem tudi ohladi, njej igrače veliko pomenijo. mali pa ponavadi potrebuje še kakšno minuto ohlajanja. samo ni to od enkrat. vedno je treba mirno in zbrano nastopit in ene petič to popolnoma zaleže.

smo pa vsi samo ljudje.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: zahtevna posesivna smrklja
17.3.2008 12:36:26   
Mojca B
IZVIRNO SPOROČILO: sonjaka

Ne vem, koliko se mala že sporazumeva, samo jaz bi ju navajala na to, da se vpraša / dovoli. Naj ima nekaj svojih igrač, drugače pa z lepo besedo, razlago, da smo prijatelji, si delimo..., ampak odločnim dejanjem (mora vrniti, če je vzela, skrila). Če ob tem besni, tuli se gre za zelo kratek čas ohladit, potem pa se zopet igramo naprej (jo povabiš, privabiš, in ne omenjaš "incidenta"). Nekje sem brala in tudi sama opazila, da potem pogrevati, očitati preveč, razgljabljati za nazaj ni preveč dobro, ker otrok dobro ve, kaj je storil narobe in mu je nerodno. Pozitivna dejanja pa naj bodo tista, zaradi katerih bo dobila več pozornosti.
Je sicer to faza, vendar bodo sorojenci vedno v nekem rivalstvu, tako da je treba pazljivo postopati, da ne delaš nekih krivičnih razlik.


sonjaka : ja s telim se pa tud jaz strinjam. Naš je 3,5 l. star in se res že dobro zaveda. In 1 minuta ohlajevanja mu koristi. in kot praviš NE POGREVAJTE STVARI!! Jaz sem to napako dolgo delala in dobila samo še bl histeričen in napadalen odziv. Ko se odloči in pride iz sobe delamo vse normalno naprej. Zvečer pa se pred spanjem pogovorimo o tem izpadu...IN POHVALIMO VSE DOBRE STVARI, KI JIH JE NAREDIL. Stanje se izboljšuje. Sem imela pa tudi obdobje k sem totalno obupala, bla na robu histerije... v bistvu je verjetno čutil mojo živčno napetost... Zdaj gre na bolje! Počasi vendar se premikamo.

_____________________________

Gaj - 28.06.2004
Jona - 20.04.2007

(odgovor članu sonjaka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: zahtevna posesivna smrklja
17.3.2008 13:30:46   
aezzy
pri moji sestricni pa deluje sistem,kot je bil opisan v tisti oddaji od varusk in sicer, da ima vsak otrok isto igraco za dolocen cas.
pri njih je bilo zelo podobno kot pri tebi, Lara (mislim,pri sestricni), samo, da je tamala hotela z knjigo udarit ta malga, jo je drzala nad glavo in kricala, da naj izpusti igraco. (mislim,ojoj!!!)
potem je uvedla takole (ima 5 otrok user posted image ): igrace se delijo, vsak ima pa seveda tudi kaksno najljubso vedno sam in drugi ne tikajo!, imajo jo po 15minut. ce v tem casu ne izkoristi igrace ( ce trmari , joka ali se ne igra) je pac njegov problem, po 15 minutah jo mora dati naprej.
in izkazalo se je, da deluje, ta vecji se itak ne igrajo vec z igracami od tamalih, ker so ze preotrocje (npr.plisaste ali ta mehke knjigice) ali pa jih v tistih 15 minutah ze mine in se zamotijo drugace.
ne vem, probaj.
glede knjige (pri tebi glede skarij) je pa naredila takole: lepo ji je razlozila, kaj se sme in kaj ne in da ce bo se enkrat,bo kaznovana. da,ce bi ga udarila s knjigo, bi ga zelo bolelo in bi moral k zdravniku,naj se sama spomni ali gre rada tja ali ne, ce bi morala to biti ona.

no, se strinjam z napisanim v naseldnjih postih in sicer, da ce noce dat svojih igrac je ok, ga ne mores prisilit, samo potem se verjetno tudi ne more igrati z igracami od drugih.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: zahtevna posesivna smrklja
17.3.2008 15:39:24   
ajrin
Kaj pa če tavelka samo išče pozornost svojih staršev, katero z škarjami v roki sigurno dobi?
(pa čeprav je kregana). Kakšen objem več tavelki v trmastih časih ne škodi, preverjeno.
LP Irena

_____________________________

Irena z ropotijo (Luka 9, Domen 7, Miha 4)

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: zahtevna posesivna smrklja
17.3.2008 15:42:08   
Meceno
Včasih je dobro tudi to, da pustite otroke, da se sami odločijo ali bodo kaj delili ali ne.user posted image V igralnici zanalašč njej na uho rečem naj se zmeni z otrokom če kaj želi od njega, da jaz ne smem rečt, ker nisem otrok in je to zelo nevljudno, da tako velika mamica zahteva nekaj od otročička. ( se razume občasni jok, ki sledi, saj je edinka )

Imam enega otroka ( mlada mamica, se pravi otrok pri vzgoji in številuuser posted image  ) in naši deljenje igrač ni tuje.
Ko mora čakat se včasih zjoče, ko si nekdo želi njeno igračo, pa jaz rečem tudi tistemu,( včasih naša kar sama ) da naj počaka oz, da se bo naša sama odločila in ji dal/a igračo. In včasih ne mine minuta, ko naša da igračo, se mu opraviči in reče, no, tu jo imaš, jaz pa grem po nekaj drugega. Stara bo julija tri leta, je občutljiva, ima rada nasmejane otroke, male ki še ne šibajo po štirih ( tem nosi grickote vseh oblik ). Ne mara divjih, grobih otrok in to naša kar sama pove ( velikimuser posted image  in manjšim ). Če ima dva podobna avtka, se igra in ji nekdo želi vzet enega, ne dovoli ( normalno user posted image  ), a po mojem vprašanju, a bi ti enega od teh dveh posodla, pa da ravno tistega, ki ga tisti otrok ni njej prej vlekel iz rokuser posted image  ( tudi čisto tipično ).

Lara, tvoja najmlajša hčerka je stara dve leti in ji razložiuser posted image , saj razume, ji rečeš na uho, da je njena sestrica smotka, se nekaj napravlja, noče delit tiste igrače ( obrneš komplet na hec ) in da zdajle pa gresta vedve nekaj bolj pomembnega delat ( recimo,... v umivalnik mehurčke s slamico user posted image  ) . Učink je ta, da se bo mala itak boljše s tabo zabavala ( vsakemu otroku je fajn če se igra s starši ). Tavelika pa bo hit dala igračo mali nazaj, vrjemi, če bo pa hotla bit glavna še pri tej igri, pa lahko s tamalo vrneta igračo in jo pošljeta ven iz kopalnjice.
Dobr ne ?


Držite se, pa veliko fint za preusmerjanjeuser posted image ( jaz včasih vedno kaj neumnega kopujem, skrijem v omaro, pol pa ven za hude cajte potegnemuser posted image  )


< Sporočilo je popravil Meceno -- 17.3.2008 15:44:30 >

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: zahtevna posesivna smrklja
20.3.2008 12:40:17   
Tracy
Meni vsi govorijo da je to eno obdobje v razvoju, ko se otrok začne zavedat to je moje!!!
 
Preživet boste mogli, sicer če dela to s škarjami, jo je seveda treba kaznovat, ker drugič gre lahko z nožem nad sestrico. Pa vendar misli pozitivno in misli na to da bo tudi to enkrat minilo.

_____________________________

Če ste sklenili da nekaj zmorete, potem imate zagotovo prav.

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: zahtevna posesivna smrklja
20.3.2008 14:28:19   
anny1
Lara tudi pri nas je podoben primer samo da imam jaz sedaj eno 3,4staro eno pa 7t in se zaradi igrač še ne kregata mi jo pa stalo budi in tuli-malo sem se pozanimala pri svetovalkah pa so rekli da je to trma in obdoble otroka, jaz poskušam če pride do problema z drugimi vzet to igračo in jo pospravit-da ni več od nikogar,poskušala sem tudi s pogovorom, za nekaj časa je koristilo potem pa isto,jaz ji nekako sedaj poskušam dopovedati da ni to njeno ampak naše, upam da mi bo uspelouser posted image . Vem pa in ti verjamem da jim nič ne pomaga- izkusila tudi jaz, ko sem se hotela vklopit v njeno igo ali ji pokazat kako kako novo igračo sem jo dobila v "glavo" in se je začela jokat. Dobila pa sem en nasvet da vsak starš najbolje pozna svojega otroka in naj v skladu s tem tudi reagirauser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: zahtevna posesivna smrklja
21.3.2008 11:09:24   
Romcka
nisem uspela vse prebrat, tako da ne vem ce je katera omenila tole knjigico od Elizabeth Pantley - Z otrokom lahko sodelujete? Noter so super ideje kako pomagati otrokom pri odnosih z drugimi...
pa se knjigico Bratci in sestrice smo nabavli od dr.Richard C.Woolfson-a...tudi je prepolna nasvetov, ki bi ti lahko bili v pomoc...

Mi imamo dve zlati deklici..eno staro 8m in eno 2 leti in 8m... Ker je Kaja (starejsa) se vseeno  tako mala, veliko prakticiramo to, da ponavlja za mano kako naj se zmeni za igraco (ne dovolimo da spuli iz rok )...recem NEJA ALI MI LAHKO POSODIS MALO MEDVEDKA, TI TAKOJ VRNEM? in ona ponovi in jaz odgovorim kot da sem Neja (mlajsa) SEVEDA LAHKO....itd...itd...v nedogled...samo to res pali pri nas, ker sta obe tok majhne...ti pa poglej v knjigice se za kake ideje ki bodo tebi v pomoc...

Pa vsakic ko je prijazna in ji sama ponudi igraco ali je nezna ali jo zabava in ji poje...jo hvalimo na vsa usta...

Ma kaj pa vem..res je tezko nasvete talat..ker vsaka od nas ima totalno drugacno situacijo doma in otrocki so razlicni....vseeno pa bo mogoce kaj v pomoc vsaj knjigica..
Lep dan in vlik potrpljenja zelim user posted image
R


_____________________________

mi pa imamo dve sončici: Kajo in Nejo:)

http://krizajcki.moj-album.com/


(odgovor članu anny1)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: zahtevna posesivna smrklja
21.3.2008 13:39:32   
Barbs
Vse ste že povedale na to temo, pa bi vseeno rada nekaj dodala ( mislim, da sta si celo dve uporabnici upali reči nekaj v tej smeri).
Ko sem prebrala naslov teme sem bila prepričana, da nekdo "kritizira" sosedovo oz. kar eno punčko iz vrtca, ki  je "posesivna in zahtevna" do otroka avtorice teme. In sem si mislila, ok, soet nekomu grejo na živce tuji otroci in mora mal pojamrat, kakšna krivica se godi njegovemu ( tudi jaz včasih to počnem, največkrat potiho in sama pri sebi, ker v bistvu vem, da so vsi otroci in so si vsi podobni v enakem obdobju razvoja, ampak, je fajn mal pojamrat čez druge in svojga hvalit - čisto človeško in normalno, a ne..). 
Nato me je skoraj vrglo. Meni so vse tri besede zelo težke; sploh, če bi govorila o mojem otroku. Pa četudi bi tako deloval. Ker v resnici še ne more bit tak. Ker se šele oblikuje. Kako okolje vpliva na tako odzivanje - na to temo ste tudi že nekaj rekle, tako da ne bi, včasih okolje ni nič krivo, je samo karakter otroka malo bolj impulziven oz. da ne zaidem...

nikoli, ampak res nikoli ne bi tako grobo kršila otrokove integritete in bi,  čeprav se ne poznamo  med sabo in  (skoraj) nihče ne pozna mojih otrok, o enem izmed njih pisala, da so smrkavci, smrklje ( pamži, paglavci,  itd.....)

Ne kritiziram, ne izzivam in nisem jezna, samo žalostna.
In res, kakor je že ena punca napisala, morda pa mala "zahtevna in posesivna smrklja" samo sledi vzorcu. MORDA pravim. Ker imam svoje otroke in vidim, kako včasih sledijo napačnim vzorcem. Tudi mojim.

p.s.
Iz mnogih napisanih prispevkov avtorice te teme sem si pa že ustvarila svoje mnenje o vsem skupaj. Spet poudarjam - svoje mnenje. NNPuser posted image

Brez zamere.



_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Romcka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: zahtevna posesivna smrklja
21.3.2008 15:56:30   
PinkaPolonka
Se povsem strinjam z Barbs. Tudi sama ne morem verjeti, da lahko še ne 4-letnega otroka označiš kot "zahtevna posesivna smrklja", ne glede na razlog.

Sicer pa so res že druge napisale, kakšne so opcije v teh primerih. Mogoče so samo izpustile, da spremeni odnos do hčere. Predvidevam, da je deležna tvoje 100% pozornost, predvsem takrat ko preide v ekstreme. V primeru, da bi moj sonček napadel mojo sončico s škarjami, bi se zagotovo vprašala, od kje mu taka agresivnost. Otroci so pač kot gobe, njihova dejanja so odsev nas samih.   

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?