|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 20:39:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Bi si upala ja. Ampak za kredo, položnice in hrano je 700/mesec premalo.


700€ ostane po placilu kredita, ce je prav razumeti.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 22:24:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Bi si upala ja. Ampak za kredo, položnice in hrano je 700/mesec premalo.


700€ ostane po placilu kredita, ce je prav razumeti.


In kolk plačujete za položniceuser posted image
Mislm jst sm jih šla zdej premetat in seštela januarske oz. plačilo za december. Komunala+elektrika+plin(ogrevanje)+2xvzajemna+internet+kabelska=330€ - za 80kvadratov, 2osebi
Pol sta pa kle še dva mobitela, pa življenjsko, ....+1xletno dve registraciji+gume+možna popravila avta+možna popravila v stanovanju(nama se je recimo po treh letih bivanja v totalno obnovljenem stanovanju premaknila cev in sva bla ob skor pol plače, k sva mogla kopalnico razbijat)+jest je tud treba...ne vem, moj kalkulator ni tko optimističen k vašuser posted image
+ko pridejo otroci vrtec(to je kar krepek strošek se mi zdi)+poraba mesečna za otroka
+v 20ih letih bo najmanj 1xtreba menjat avto(ta je tko ekstremno optimistična)+v 20ih letih bodo šli že vsi gospodinjski aparati k hudiču in jih bo treba menjat+v roku 20ih let bodo otroci že krepko v puberteti(predvidevam) in bodo kar krepko porasle njihove potrebe
+a se je res vredno za ceno tega da si na "svojem" odpovedati čisto vsemu materialnemu v življenju za 20 letuser posted image

Pa obnova stanovanja po obrokih.....težko je razbijat ko si enkrat vseljen. Midva sva recimo dala tri leta nazaj za totalno obnovo, s tem da smo večinoma sami delali, s tem da je pohištvo vse na akcijah kupljeno in cenejše varjante.......pa je pršlo ene 5takratnih miljonov. Ni vse tako poceni kot deluje. Tud v blokih je treba menjat cevi, pa varčevat za streho, pa za obnovo bloka.....

Jaz verjamem da se s temi 700€ da preživeti, ne verjamem pa da se da živeti. Zame je to velika razlika.

Drugače pa občudujem ljudi k so tako optimistični, jaz sem žal prevelik realist, pa še ekonomist po vrhu in mam kalkulator skoz v torbiciuser posted image

< Sporočilo je popravil karin24 -- 18.3.2008 22:27:43 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 22:29:58   
Anonimen
Jaz verjamem da se s temi 700€ da preživeti, ne verjamem pa da se da živeti.


Ljudje imamo razlicne potrebe v razlicnih trenutkih. Ce nekomu idealno stanovanje na idealni lokaciji pomeni ogromno, bo temu namenil svoje finance in case in bo zadovoljen in srecen. Drugemu bo nekaj pomenil avto, tretjemu pocitnice, cetrtemu varcevanje...pac smo razlicni :).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 22:35:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Jaz verjamem da se s temi 700€ da preživeti, ne verjamem pa da se da živeti.


Ljudje imamo razlicne potrebe v razlicnih trenutkih. Ce nekomu idealno stanovanje na idealni lokaciji pomeni ogromno, bo temu namenil svoje finance in case in bo zadovoljen in srecen. Drugemu bo nekaj pomenil avto, tretjemu pocitnice, cetrtemu varcevanje...pac smo razlicni :).


Ja to mi je čist jasno, sam moj kalkulator je šel res v minus k sm šla preračunavatuser posted image . Mam hecngauser posted image

Men se tud ni bla panika odpovedat marsičemu, nisva šla dve let na morje niti smučat, eno leto sm tolk šparala da si niti ene stvari zase celo leto nism kupla, k sva rihtala stanovanje. Sam to je blo leto-dve.....velika razlika napram 20 let.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 22:41:14   
Anonimen
Marsikaj se da ne porabit, ce hoces in ce vidis, da ti to ni pomembno....
Telefon zanemarljiv strosek, internet nekaj vec...
Zivljenjsko zavarovanje ni nujno...ce umrem (skrajni scenarij) se lahko tudi stanovanje proda.
Dva avta sta redko nujnost, sploh ce nimas otrok.
Zimske gume tudi...user posted image .
In tako naprej. Pac odvisno od prioritet.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 22:43:42   
Anonimen
Glede na to, da smo štirje + pes, nimamo s 700€ na mesec česa početi. Stanovanjski stroški so cca. 200€, cca. 100€ je privat prevoz (gorivo in cestnine), cca. 100€ so oblačila in obutev (osnova za 4 ljudi), najmanj 100€ je vrtec/šola za enega otroka, pri nas torej 200€... da bi pa 20 let gledala oddajo "Desetka" (kako narediti kosilo za 4 ljudi za največ 10€), zabubljena med 150.000€ vredne stene... ne, hvala.

(odgovor članu naja17)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 22:47:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Marsikaj se da ne porabit, ce hoces in ce vidis, da ti to ni pomembno....
Telefon zanemarljiv strosek, internet nekaj vec...telefona v položnice nisem štela, internet ja lahko ga nimaš(otroci bodo tega veseliuser posted image )
Zivljenjsko zavarovanje ni nujno - je nujno če imaš stanovanjski kredit na hipoteko, kar je pri dvajsetih letih kredita nekak samoumevno+zelo nespametno je ne bit življenjsko zavarovan ko imaš otroke...ce umrem (skrajni scenarij) se lahko tudi stanovanje proda.
Dva avta sta redko nujnost, sploh ce nimas otrok. ni potrebe po dveh avtih, sam  tud tistga enga je treba registrirat, pa če je dvajset let star tud kar dostkrat k mehankarju vozit, lahko se pa avtu odpoveš seveda in hodiš pešuser posted image
Zimske gume tudi...user posted image .seveda, zimskih gum v alpski deželici pa res ne potrebujemo, imamo resnično premalo nesreč na cestah, pa kazni za to tud nimamo predvideno
In tako naprej. Pac odvisno od prioritet. prioritete ima vsak, sam na toplem, pa sit in obut in neskrivajoč pred rubežniki se mi zdi da je pa vsakemu prioriteta


eh, bom končala raj.....saj meni je čist vseeno, sam dejstva sem naštelauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 22:54:50   
eya
Uh, si ne predstavljam, da bi preživela s samo 700 € na mesec-pri nas varstvo pride 200 €, v trgovini samo za hrano, čistila, plenice,... (brez oblačil) damo 400 €. Kje so še vsi ostali stroški...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 23:00:55   
Anonimen
zimskih gum v alpski deželici pa res ne potrebujemo,

eh, bom končala raj.....saj meni je čist vseeno, sam dejstva sem naštelauser posted image


V letosnji zimi jih se nisem...user posted image .
Samo dejstvo.

Mogoce jih bom naslednji teden? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 23:04:04   
Anonimen
lahko se pa avtu odpoveš seveda in hodiš peš


Sploh ni slabo...user posted image .

Ce racunas, da naj bi idealna lokacija stanovanja ponavadi pomenila tudi dostopnost javnega prevoza, blizino poste, trgovine....tezko je pa posplosevat, pac odvisno od konkretnega primera. Je pa treba razmisljat tudi sirse, ne samo v denarju, ki je relativna zadeva.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 23:05:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Pol sta pa kle še dva mobitela,


Kako ju ne stejes user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 23:07:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

zimskih gum v alpski deželici pa res ne potrebujemo,

eh, bom končala raj.....saj meni je čist vseeno, sam dejstva sem naštelauser posted image


V letosnji zimi jih se nisem...user posted image .
Samo dejstvo.

Mogoce jih bom naslednji teden? user posted image


Tud če jih ne rabiš kao....ne vem, a pr vas letne zastojn talajo?user posted image

P.S.
pri O stopinjah jih vsak rabi-če mu je kaj do njegove varnosti seveda, kle se sploh ne gre za sneg, ampak za oprijem gume na površini pri različnih temperaturah

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 23:08:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Pol sta pa kle še dva mobitela,


Kako ju ne stejes user posted image


v tistih 330€ jih nism štela

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 23:10:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Tud če jih ne rabiš kao....ne vem, a pr vas letne zastojn talajo?user posted image


Nima veze, kako pri nas pridejo letne...niti zimske.

Pac stvar prioritet, se enkrat. Idealno stanovanje na idealni lokaciji komot pomeni, da grem v sluzbo pes, mogoce s kolesom, mogoce s trolo...ne vem, moznosti so razlicne. Jaz v zivljenju se nisem imela svojega avta, pa sem zelo mobilna :).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 23:10:56   
BUŠICA
upala ali ne-ni šans! 1.na mesec 700eur je premalo, 2. 20let je predolgo, 3.želim si hišo enkrat, 4.brez da si kaj privoščiš pa tud ni življenje! pač moje mnenje.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 23:14:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Pol sta pa kle še dva mobitela,


Kako ju ne stejes user posted image


v tistih 330€ jih nism štela



A se ne pogovarjamo o 700€ user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 23:18:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Pol sta pa kle še dva mobitela,


Kako ju ne stejes user posted image


v tistih 330€ jih nism štela



A se ne pogovarjamo o 700€ user posted image


Hm.....napisala sem da so pri nama samo osnovne položnice(brez mobitela), za december prišle 330€. 700-330=370€ Iz teh 370€ bi pol recimo lahko kupila hrano, mogoče kaj za oblečt in obut da me neb zebl, mogoče bi celo mobitel si prvoščla, pa mogoče bi plačala življenjsko(oz. bi ga mogla če bi mela hipoteko).....pa smo na nuli. Vsaj na mojmu kalkulatorju. Sam to sm hotla povedat. Da se ne izide, vsaj po mojih izračunih ne. Pol nej pride pa še vrtec, pa šola, pa....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 23:21:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Pol sta pa kle še dva mobitela,


Kako ju ne stejes user posted image


v tistih 330€ jih nism štela



A se ne pogovarjamo o 700€ user posted image


Hm.....napisala sem da so pri nama samo osnovne položnice(brez mobitela), za december prišle 330€.


To je pri vama.

Nekdo drug lahko zivi tudi na pol kvadratih manj, posebej za zacetek in sploh ce nima otrok, in ima manj stroskov. Pa kabelska ni osnovna poloznica...user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 23:23:39   
Anonimen
+v 20ih letih bo najmanj 1xtreba menjat avto(ta je tko ekstremno optimistična)+v 20ih letih bodo šli že vsi gospodinjski aparati k hudiču in jih bo treba menjat+v roku 20ih let bodo otroci že krepko v puberteti(predvidevam) in bodo kar krepko porasle njihove potrebe
+a se je res vredno za ceno tega da si na "svojem" odpovedati čisto vsemu materialnemu v življenju za 20 letuser posted image


Pa v dvajsetih letih bodo sle tudi place gor, ce si vsaj malo zagnan....user posted image .
In prvih nekaj let bom zagotovo uzivala v novem idealnem stanovanju in to ima pac svojo ceno.
Se enkrat, ni vse v denarju. Mora bit, ne pomeni pa stevilka vsega.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 23:25:27   
Anonimen
Nekdo drug lahko zivi tudi na pol kvadratih manj, posebej za zacetek in sploh ce nima otrok, in ima manj stroskov. Pa kabelska ni osnovna poloznica... .


user posted image
Ok....odbijve 15€ za kabelsko, pa 100€ za ogrevanje, če mata manjš stanovanje.
Kakšn luksuz si lahko prvoščiš s 115€.....no, verjetno bi glih vrtec enkrat ko bo treba pokril.

Pa mič.....midva tud nimava otrok, mačka pa pokurta glih 2deci vode na dan tko da....user posted image

Zdej pa nehiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 23:27:29   
Anonimen
Kakšn luksuz si lahko prvoščiš s 115€.....no, verjetno bi glih vrtec enkrat ko bo treba pokril.


Vrtec bo...enkrat ko bo. Pa ce se mi da zjutraj vstat in delat, bom tudi za vrtec imela, ko bo prisel cas.

A v zivljenju rabis luksuz user posted image , da reces, da zivis? Hmmm.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 23:39:48   
Anonimen
A v zivljenju rabis luksuz , da reces, da zivis? Hmmm.


ah dej no......pa kakšn luksuz neki......pač moja računica se ne izide(tista osnovna, ne luksuz), če se pa od drugih pa super
In vse kar sem pod stroške prištela(položnice, vzdrževanje avta, hrana, zavarovanje, vrtec, šola....) ni luksuz. No je.....če živiš v afriki.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 23:42:35   
Anonimen
A v zivljenju rabis luksuz , da reces, da zivis? Hmmm.


ah dej no......pa kakšn luksuz neki......


Zakaj pa potem govoris o luksuzu user posted image

In gledas samo na stroske? V bilanci so tudi prihodki...ki niso do konca zivljenja zacementirani...tako kot stroski ne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 23:44:17   
Anonimen
Jaz verjamem da se s temi 700€ da preživeti, ne verjamem pa da se da živeti.


Kako se ti racunica ne izide... ce se da prezivet....user posted image ?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Ali bi si upale-nakup stanovanja
18.3.2008 23:56:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Jaz verjamem da se s temi 700€ da preživeti, ne verjamem pa da se da živeti.


Kako se ti racunica ne izide... ce se da prezivet....user posted image ?


Človk preživi tud na kruhu pa vodi, če smo že na tem....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?