|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: malček-žabe
31.3.2008 11:10:55   
Naja31
Se strinjam z Volgo.

Ne vem če je toliko odvisno od otroka, bolj od staršev, ki po mojem mnenju pretiravajo z žabicami na plus 10 stopinj.
Moj nosi žabice samo, če je zjutraj pod 0, in če se potem čez dan ne pogreje nad plus 5.
Če je zjutraj plus 3, plus 4 in če je sonček, popoldan bo pa plus 15, mi niti na misel ne pade, da bi mu dala žabice gor.
Tudi če so zunaj, niso pri miru, ampak laufajo naokrog 100 na uro, tako da jim je še prej vroče.
+

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: malček-žabe
31.3.2008 11:14:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TiaSara

Po moje ni pravila, do katere temparature so še primerne žabe in kdaj več ne. Vsak svojega otroka najboljše pozna in ga temu primerno obleče.


Se popolnoma strinjam.

Moj je letos kakšne 3-krat imel žabe, torej uno smučarsko spodnje perilo. Ampak ko je bil mlajši, sem ga pa bolj oblačila, če se prav spomnim.

(odgovor članu TiaSara)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: malček-žabe
31.3.2008 11:21:57   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: N & B

pa kaj če je zjutraj minus, ko greš domov je pa plus 15 Pa v igralnici je 25 stopinj, pa se potem ves dan v tistih žabah pajsajo dokolenke so več kot dovolj.



A vaši ne gredo nič ven? Naši so sedajle že sigurno zunaj in je 4 st.


ja, seveda gredo, samo ne stojijo na miru v senci, pač pa norijo čez celo igrišče, tako da jih gotovo ne zebe.

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: malček-žabe
31.3.2008 11:37:40   
Shorty_
moja 16 mesečnica jih ima vendar je v skupinici že celo zimo samo v žabicah ko gredo pa ven se je pa do dveh tednov nazaj še vozila v vozičku sedaj jih še ima vedndar ima tajše hlače. Tudi mi bomo zečeli z dokolenkami.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: malček-žabe
31.3.2008 12:05:55   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Se strinjam z Volgo.

Ne vem če je toliko odvisno od otroka, bolj od staršev, ki po mojem mnenju pretiravajo z žabicami na plus 10 stopinj.



Ja eni res pretiravajo. Ampak je sigurno odvisno tudi od otroka. Ena moja sodelavka je v kratkih rokavih, druga pa v puliju in brezrokavniku. Pri otrocih je isto. eni so bolj zmrzjeni kot drugi.

Se pa temperature tako spreminjajo, da je težko napovedati kakšno bo popoldne. lahko je 18 stopinj, lahko je pa 10 stopinj, tudi če drugače napovedo. 10 stopinj je zame še hladno.

Je pa z žabami podobno kot s kapo. Če jo celo zimo ne nosiš, potem jo zdaj res ne rabiš. Enako žabe. V kolikor si pa celo zimo imel kapo/žabe ne moreš kar v šusu prenehat, ker te bolj zebe. Pri odraslih je isto. Ni dobro prehitro prenehat na spomlad s zimskimi cunjami dokler se vreme res ne ustali.


(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: malček-žabe
31.3.2008 12:45:49   
SSARA
...utrjevanje otrok al pa drugače misleči user posted image  se strinjam da vsa za svojega že najbolj ve kako in kaj in da tudi ob teh temp.ki so sedaj še zjutraj oblečejo žabice, odvisno pa tudi od starosti otroka.
user posted image

(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: malček-žabe
31.3.2008 12:57:46   
dana
Jaz mu žabe oblečem če je mrzlo (-3 ali več minusa). V igralnici je namreč zelo toplo in si ga ne predstavljam kako skače v tako toplem prostoru v žabah in hlačah, potem pa gre ves razkuhan ven na sprehod. Po mojem je boljše če mu je noter ravno prav toplo, zunaj ga pa tudi najbrž ne zebe. Nosi dokolenke, bunda pride tudi čez rit, hlače so kosmatene...

Doma opažam, da ga nikoli ne zebe pa je isto oblečen kot v vrtcu.

Sicer pa vsak po svojeuser posted image .

(odgovor članu SSARA)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: malček-žabe
31.3.2008 13:00:17   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: Olivija
Naša dvoletnica jih ima. Ampak samo zaradi tega, ker za nogavice tudi slišati noče. Zdaj pa ravno tuhtam, če bo mogoče sama ugotovila, da ji je prevroče.


Pri nas isto, le razlog je še bolj neumen, namreč čez zimo se je tako navadila na žabe, da jo zdaj vse hlače na golo kožo 'žulijo', tako sama pravi in je prav tečna ker je sposobna 2 uri na sprehodu jamrat da jo žuli.
Tako da naredim kompromis, tanke žabe in tanko trenirko sp.del, pa je volk sit in koza cela.

Dopoldne na sprehodu v vrtcu pa v glavnem ne tekajo po igrišču, ampak se sprehajajo prav počasi in se držijo za vrvico, tako da ji ziher ni prevroče.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: malček-žabe
31.3.2008 13:13:38   
zp
pri nas v vrctu pa v skupini dvoletnikov še kar vztrajajo, da naj imajo oblečene samo žabe v skupini, ker jim za ven na senčno teraso potem samo čez  žabice hlače oblečejo, pa čevlje in bundice... vzgojiteljica pravi, da se tudi radi na tla vsedejo, tako, da imajo vsaj eno plast več pod ritjo user posted image

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   [Brisano sporočilo]
31.3.2008 14:25:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zp)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: malček-žabe
31.3.2008 21:10:48   
bini
naša dva jih imata - zakaj???
ker sta totalno zmrznjena in če jih nimata, imata prav mrzle nogice nad kolenom in to tudi če je zunaj že +10 ... morda sta čudna ali pa pač samo po mami... vem pa da od prijateljice fantič, ki je mlajši od mojih, žabic sigurno ne bo nikoli rabil - on je vedno topel kot radiator, pa nima vročine user posted image

sploh pa če se naša dva zunaj (npr. doma) igrata, neštetokrat obsedita na škarpi, na pesku, na kamnu.. in če mata žabice spodaj me vsaj ne skrbi, da bi se prehladila.... v vrtcu jih tudi večina ima, tako da me ne skrbi da sem pretirano čudna... če bi pa moji mami omenila, da jima jih mislim že marca ukinit, bi jo pa kar nekaj na tla vrglo user posted image

ampak res smo si različni... tud odrasli... kot je že rekla ena.. imam sodelavce, ki so celo zimo v kratkih rokavih, v isti stavbi pa drugi letamo v pulijih in debelih puloverjih user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: malček-žabe
1.4.2008 9:03:00   
urskas
odvisno od dneva. če je toplo, tako kot včeraj in danes - potem ima samo nogavičke. če je pa max. 8 st. zunaj, ji dam pa žabice gor. v stanovanju se večinoma po tleh valja, pa ni preveč toplo, ker imamo laminat. če je pa vroče, ji damo pa trenirkico dol, pa je samo v žabicah.

ne vem kaj se druge tako zgražate nad žabicami?? sej je še vedno maRec in ne junij...


Točno tako kot pri nas...
Jaz sem za žabe vedno, ko začutim da ima otrok hladne noge ali ritko, ne glede na to, kolk je stopinj zunaj.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: malček-žabe
1.4.2008 9:07:51   
Marogica
Se strinjam z Volgo. Otrokom je redko mrzlo, saj so redko na miru...na našo žalostuser posted image

Naša dva žabic sploh ne poznata. Jima jih nisem niti enkrat oblekla oz. sploh kupila. Pozimi damo preko smučarske hlače, v prehodnih obdobjih pa malo debelejše hlače. 


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: malček-žabe
1.4.2008 10:13:12   
frutka_
NIma jih. Ampak je divje sorte in se hitro ogreje. Poznam pa otroke, ki so vedno mrzli. Mrzle roke, mrzle noge, zebe jih. Takšne je pač treba malo bolj zaviti.
Pa druga skrajnost. Otroci, ki jim je zmerja vroče. Ves čas so potni. Potna glava, potna majčka...
Poznaš svojega otroka in če OK temperira svoje telo potem jih najbrž ne potrebuje.

Pa še nekaj mora povedati, da sem full razočarana nad H&M štrampelci. Naslednje leto ziher kupim dolge gate pa nogavice in bo to nosil pod hlače. Kaj se potem pod te dolge bombažne gate oblečejo še gatke ali ne?!user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: malček-žabe
1.4.2008 10:23:12   
Maleal
Pa še nekaj mora povedati, da sem full razočarana nad H&M štrampelci


zakaj?pri nas se je elastika v pasu čisto raztegnila.user posted image

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: malček-žabe
1.4.2008 10:23:42   
Maleal
Naš skoraj 3 letnik ima dokolenke.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: malček-žabe
1.4.2008 10:59:22   
krfjolca
Pri nas sta skupaj v varstvu (pri tašči) dva mulčka - moj mali in njegov bratranček. In sta si popolnoma kontra. Mojemu je ves čas vroče, njihovemu pa ne. Tako da je moj običajno notri oblečen v spodnji del trenerke (tanek) in majčko ali bodi. Za ven ima pa zdaj tanko jaknico ali jopico, žabe je imel pa pomojem v celi zimi oblečene 5x. Zdaj že lep čas ne več, pa so veliko zunaj. Če je hladneje, mu raje dam podložene hlače, kot pa žabe. Pa če ravno piha, še tanko kapico ali raje trak za ušesa (pa še to pomojem ne bi bilo nujno, ampak tašča vztraja). Nečak je pa v žabah pomojem od septembra do junija. Notri ima vedno dva rokava, pa debelejšo trenerko. Za ven so mu zadnjič pri 18 stopinjah dali žabe, podložene hlače, puhovko in velurjasto kapo user posted image . Revež je bil čisto poten, ker so pa že res pretiravali. Načeloma je pa vedno 2x več oblečen od mojega, pa jima je ravno prav. Moj je kljub tamu, da je malo oblečen, včasih čisto poten, ko tako dirkata naokrog.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 42
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?