|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
2.4.2008 13:09:38   
Alisa
Jaz sem včeraj dobila odločbo, da dobim 20,36 eur. Bo za dvakrat po kruh user posted image .

_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
2.4.2008 13:14:30   
srki
No, malo večkrat pa resuser posted image .

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
2.4.2008 13:26:43   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: srki

IZVIRNO SPOROČILO: taška30

Jaz moram plačat 800€user posted image user posted image  in se že celi dan sprašujem, kako je lahko nekdo tako z a **** l pri izračunu akontacije med letom.
Res je da sem imela jan in feb prijavljenega 1 otroka, ki ga zdaj nisem uveljavljala (bo mož), ampak to ne more biti to.user posted image
Res mi ni jasno.user posted image


Meni se zrola, da moram toliko plačat. Daj se pozanimaj oz. preveri, če je res to pravilno.


Sej se meni tudi rola.user posted image  Sicer bo moj dobil kar nekaj nazaj na račun otrok, ki jih ni imel sploh med letom prijavljenih, samo še zdaleč ne bo dost za pokritje minusa.
Sem si pa sama informativno izračunala že prej in ja, to je to. Razen če so se pri izpiskih (služba, CSD) zmotili.user posted image
Oz. zdej že razvijam eno teorijo, da glede na to, da je bilo prej 5.davčnih razredov, zdej so pa trije, da so mi obračunavali po enem razredu, zdej sem pa v drugem. Ne vem al je to sploh možno?!?

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
2.4.2008 13:34:08   
srki
No, če je po tvojih izračunih tudi toliko prišlo, potem je verjetno prav. Ali pa jih pokliči oz. daj ugovor. Jaz sem itah butelj za te zadeve.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
2.4.2008 13:37:18   
Ajvy
punce..mi lahko pomagate, PROSIM.....sem totalni antitalent za davkarijo in te stvari...v bistvu priznam ,da sploh kej dosti ne razumem...bi vas pa prosila za pomoč....ponavadi je vse to naša mami delala, ampak nje žal ni več med nami....
Kako moram napisat, da mam otroka in da naj mi ga dajo v olajšavo, saj je niso upoštevali.....ker do januarja sem pa pozabila oz. priznam nisem vedela, damoram sploh oddat, oddat njo za olajšavo...vsakršne pomoči bom izredno vesela

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
2.4.2008 13:45:23   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: Ajvy

punce..mi lahko pomagate, PROSIM.....sem totalni antitalent za davkarijo in te stvari...v bistvu priznam ,da sploh kej dosti ne razumem...bi vas pa prosila za pomoč....ponavadi je vse to naša mami delala, ampak nje žal ni več med nami....
Kako moram napisat, da mam otroka in da naj mi ga dajo v olajšavo, saj je niso upoštevali.....ker do januarja sem pa pozabila oz. priznam nisem vedela, damoram sploh oddat, oddat njo za olajšavo...vsakršne pomoči bom izredno vesela


Tole sprintaj http://www.durs.gov.si/fileadmin/durs.gov.si/pageuploads/Davki-predpisi_in_pojasnila/Dohodnina/Obrazci-FIZICNE_OSEBE/Ugovor_2007_31.3.2008.pdf izpolni in oddaj na davčno. Pa čimprej, da ne zamudiš roka. Navodila so zraven.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
2.4.2008 13:49:39   
Ajvy
Enolla ...najlepša hvala....

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu Enolla)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
2.4.2008 13:50:32   
Volga
No, jaz sem jo tudi dobila danes. 35 evrov dobim nazaj. Nekaj je ampak je bilo prejšnja leta veliko več. To letos je kar nekaj user posted image

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
2.4.2008 13:58:36   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

No, jaz sem jo tudi dobila danes. 35 evrov dobim nazaj. Nekaj je ampak je bilo prejšnja leta veliko več. To letos je kar nekaj user posted image


user posted image user posted image  Jaz sem pa vesela, ker moram doplačati polovico manj kot sem ponavadi. Ma sem bila tako hepi, da sem skoraj včeraj hotla letet na banko plačat, da si slučajno ne premislijo.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
2.4.2008 16:13:45   
lotoska
Dobila, dolgujem jim 1 cent.  Upam da mi bodo ta dolg odpisali.user posted image

(odgovor članu Enolla)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
2.4.2008 19:15:53   
PBJ
Res je da sem imela jan in feb prijavljenega 1 otroka, ki ga zdaj nisem uveljavljala (bo mož), ampak to ne more biti to.
Res mi ni jasno.


Za ta dva meseca bi morala ti uveljavljati olajšavo.

Jaz sem imela predlani pol leta sina prijavljenega, da so mi ga mesečno upoštevali pri plači kot olajšavo. V dohodninski napovedi sem ga nato  jaz prijavila v olajšavo za tiste mesece, drugače bi morala doplačati dohodnino.

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
2.4.2008 21:32:35   
taška30
PBJ, to razumem in sem tudi pričakovala, da bom nekaj morala plačat. Pač sva se naknadno dogovorila, da bo moj imel oba otroka prijavljena in zato tudi dobil več nazaj.

Ampak 800€ za ta dva meseca?!?user posted image

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
2.4.2008 21:56:31   
PBJ
800 evrov je res preveč za ta dva meseca...

Ali si naredila izračun na spletni strani durs-a?

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
2.4.2008 22:02:31   
mala pikica
Pa saj ni olajšav vpisanih. Moramo verjetno dati ugovor oziroma pritožbo, tam vpisat olajšave, potem pa bo še kakšen evrček več user posted image

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
2.4.2008 22:51:32   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: PBJ

800 evrov je res preveč za ta dva meseca...

Ali si naredila izračun na spletni strani durs-a?


A ne da? Ja, sem izračunala sama, pride isto.
Kaj je možno, da so se zmotili v službi ali na CSD-ju, ko so mi pošiljali letne izpise?
Pismo, moram tole preverit.

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
3.4.2008 8:05:19   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: taška30

PBJ, to razumem in sem tudi pričakovala, da bom nekaj morala plačat. Pač sva se naknadno dogovorila, da bo moj imel oba otroka prijavljena in zato tudi dobil več nazaj.

Ampak 800€ za ta dva meseca?!?user posted image


Pa sta ziher, da se vama ne splača bolj, da imaš ti 2 meseca oba v olajšavi ostale 10 mesecev pa on oba. Ne en enega in en drugega. Vedno oba skupaj, ker je za drugega otroka vedno višja olajšava (če je seveda skupaj s prvim otrokom v istem obdobju pri istem upravičencu).

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
3.4.2008 8:11:59   
Naja31
Mogoče je pa res fora v novi davčni zakonodaji in spremnjenih razredih? Mogoče si za malenkost padla v višji razred, ki je bistveno več obdavčen.

Glede odvajanja akontacije pa tudi meni ni jasno kdo to določa. Jaz sem mislila, d aje akontacija nek fiksni delež od prihodka pa očitno ni. Ker moj mož je za leto 2006 plačal 2000 eurov dohodnine, letos pa dobi nazaj 500 eurov, dohodki so bili skoraj identični, razlika pa je v tem (sem šla primerjat odločbo za 2006 in 2007), da firma v letu 2006 ni plačevala skoraj nič akontacije, v lanskem letu so jo pa full.

Pa tudi v moji firmi, naša tajnica vedno pravi, da nam ni treba skrbeti glede vračanja, da v našem računovodstvu že med letom dovolj odvajajo za akontacijo, da potem na koncu ni treba doplačevati. Tako da je očitno odvisno od firme do firme.

Po moje je najbolje da vprašaš na DURS.
Pa potem sporoči, ker mene tudi full zanima.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
3.4.2008 8:19:31   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: taška30

PBJ, to razumem in sem tudi pričakovala, da bom nekaj morala plačat. Pač sva se naknadno dogovorila, da bo moj imel oba otroka prijavljena in zato tudi dobil več nazaj.

Ampak 800€ za ta dva meseca?!?user posted image
Poslušala sem prej po radiu, da je baje letos ogromno napak in da dobro preverite napoved, ker je štala!

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
3.4.2008 8:22:03   
arsha
Bojda je fora tudi v tem, da se v dohodninsko olajšavo več ne upošteva zdravstveno zavarovanje. To nam je zraven nekontrole nad astronomsko inflacijo zakuhala Janševa vlada.

Jaz plačam 130E, pa komaj čez mesec pridem s tem, kar imam... user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
3.4.2008 8:24:46   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: arsha

Bojda je fora tudi v tem, da se v dohodninsko olajšavo več ne upošteva zdravstveno zavarovanje. To nam je zraven nekontrole nad astronomsko inflacijo zakuhala Janševa vlada.

Jaz plačam 130E, pa komaj čez mesec pridem s tem, kar imam... user posted image


ne, res ne upoštevajo pa tudi tista 2% splošne olajšave, ki so jo vsako leto ne več. Banda.

(odgovor članu arsha)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
3.4.2008 8:38:35   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: taška30

IZVIRNO SPOROČILO: PBJ

800 evrov je res preveč za ta dva meseca...

Ali si naredila izračun na spletni strani durs-a?


A ne da? Ja, sem izračunala sama, pride isto.
Kaj je možno, da so se zmotili v službi ali na CSD-ju, ko so mi pošiljali letne izpise?
Pismo, moram tole preverit.


To se je zelo lahko zgodilo v primeru, ko so med letom napačno obračunavali in odvajali akontacijo dohodnine.

Akontacija dohodnine med letom se je morala obračunavati in odvajati po tem ključu http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/dohodnina_pojasnila/stopnje_dohodnine_za_leto_2007/lestvica_za_odmero_dohodnine_in_olajsave_za_leto_2007/

Pa še ena je možna: da so sicer prav obračunavali dohonina vendar po izračunu ravno toliko premalo, da so odvajali po nižji lestvici.


_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
3.4.2008 9:30:27   
pupika
Banda ušiva, zakaj pa ne upoštevajo več dodatnega zdravstvenega zavarovanja, Janševa vlada je naredila več škode kot koristi. Moj je vsako leto dobil nazaj okoli 100E, letos pa mora sam plačat 64E, saj ni veliko, ampak vseeno. Grem Vido vprašat kako je z mojo dohodnino, kajti jaz bi morala imeti še stanovanjski kredit in 1 otroka.

(odgovor članu Enolla)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
3.4.2008 9:37:47   
pupika
Pa saj ne morem verjet, kaj pa se letos sploh upošteva za olajšavo. Vido sem vprašala za stanovanjski kredit in dobim tale odgovor


Vaš vnos: olajsava stanovanjski kredit

Pri odmeri dohodnine za leto 2007 ni več mogoče uveljavljati olajšav v višini 2 oziroma 4 odstotkov letne davčne osnove


(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
3.4.2008 9:57:20   
Mišni
Tukajle so napisane olajšave:
Davčne olajšave

1. Splošna olajšava je namenjena vsem zavezancem, pod pogojem, da drug rezident zanje ne uveljavlja posebne olajšave za vzdrževanega družinskega člana. Zmanjšanje letne davčne osnove za leto 2007 se prizna v višini 2.800 € oziroma 233,33 € na mesec.

2. Osebne olajšave, ki so namenjene:
  • rezidentom invalidom s 100-odstotno telesno okvaro: pod določenimi pogoji se prizna zmanjšanje letne davčne osnove v višini 14.971 € oziroma 1.247,58 € na mesec,
  • rezidentu po dopolnjenem 65. letu: prizna se zmanjšanje letne davčne osnove v višini 1.205 € oziroma 100,42 € na mesec,
  • rezidentom, prejemnikom pokojnin in nadomestil iz obveznega pokojninskega in invalidskega zavarovanja ter priznavalnin po Zakonu o republiških priznavalninah in po Zakonu o uresničevanju javnega interesa na področju kulture: prizna se zmanjšanje dohodnine v višini 13,5 odstotka odmerjenega prejemka.


3. Posebne osebne olajšave:
  • rezidentu, ki se izobražuje in ima status dijaka ali študenta: pod določenimi pogoji se prizna zmanjšanje davčne osnove v višini 2.800 € na leto,
  • rezidentu, ki samostojno opravlja specializiran poklic na področju kulturne dejavnosti ali novinarski poklic: pod določenimi pogoji se prizna zmanjšanje davčne osnove v višini 15 odstotkov prihodkov na leto do zneska 25.000 €. 


4. Posebna olajšava, namenjena osebam, ki vzdržujejo družinske člane, v absolutnem znesku:
  • za prvega otroka in za vsakega drugega vzdrževanega družinskega člana 2.066 € na leto oziroma 172,17 € na mesec; za vzdrževanega otroka, ki potrebuje posebno nego in varstvo in ima pravico do dodatka za nego otroka, 7.486 € na leto oziroma 623,83 € na mesec,
  • za drugega vzdrževanega otroka se olajšava poveča za 180 € na leto oziroma za 15 € na mesec,
  • za tretjega vzdrževanega otroka se olajšava poveča za 1.680 € na leto oziroma za 140 € na mesec,
  • za četrtega vzdrževanega otroka se olajšava poveča za 3.180 € na leto oziroma za 265 € na mesec,
  • za petega vzdrževanega otroka se olajšava poveča za 4.680 € na leto oziroma za 390 € na mesec,
  • za šestega in vse nadaljnje vzdrževane otroke se olajšava poveča za 1.500 € na leto oziroma za 125 € na mesec glede na višino olajšave za prejšnjega vzdrževanega otroka.


5. Olajšava za prostovoljno dodatno pokojninsko zavarovanje – do 2.390 € na leto.

Navedene olajšave bodo v skladu z zakonom lahko uveljavili le rezidenti Slovenije, nekatere standardne olajšave (splošno, seniorsko in posebno za vzdrževane družinske člane) pa lahko uveljavljajo tudi rezidenti držav članic Evropske unije, ki bodo v Sloveniji dosegli najmanj 90 odstotkov svojega celotnega obdavčljivega dohodka v davčnem letu.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: A je kdo dobil dohodninsko odločbo?
3.4.2008 10:03:34   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: pupika

Pa saj ne morem verjet, kaj pa se letos sploh upošteva za olajšavo. Vido sem vprašala za stanovanjski kredit in dobim tale odgovor


Vaš vnos: olajsava stanovanjski kredit

Pri odmeri dohodnine za leto 2007 ni več mogoče uveljavljati olajšav v višini 2 oziroma 4 odstotkov letne davčne osnove




Ja, seveda - to je prinesel novi zakon o dohodnini, ki je bil objavljen v Ur.l. 117 16.11.2006, uporablja pa se od 1.1.2007 naprej. In je istočasno prinesel tudi precej višjo splošno olajšavo,ki pokrije tudi tiste procente od kreditov in razno raznih računov v višini 2%.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?