|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
8.4.2008 13:15:28   
aradej
gajka če so izvidi slabi te pokliče g na ponovno kontrolo, govorim iz lastnih izkušenj. Sama sem dala dvakrat kri in obakrat so bili izvidi nedoločeni.Vsakič je bilo napisano da okužba ni izključena v času nosečnosti. V Lj. so pa dejali da po teh izvidih je prišlo pač malo pred zanositvijo in sem dobila antibiotik in še dva pregleda podrobna z Uz. Ko pa rodim mi bojo vzeli kri meni, doječku pa iz popkovine in naredili teste, če je prišlo do okužbe se gremo zdravit na infekcijsko.

(odgovor članu gloria)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
10.4.2008 23:21:58   
gloria
aradej a ti tud jemlješ antibiotike?

(odgovor članu aradej)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
11.4.2008 8:33:23   
majaS80
Pozdrav,
mene pa zamina če je pri posegu oz. amniocintezi lahko patner prisoten ali ne?

Hvala.


_____________________________

MajaK

(odgovor članu gloria)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
15.4.2008 10:46:28   
katjolinka
Gloria, srečno danes na AC user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gloria)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
15.4.2008 20:33:59   
gloria
Maja juter mam ac pa ti javim če je lahko partner zraven
Katjolina hvala ti....

(odgovor članu katjolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
15.4.2008 21:04:52   
katjolinka
Oj, Gloria sem spregledala, da je res jutri 16/4 - držim pesti za jutri in kar pogumno, bo sigurno vse o.k.
Morda pa tudi mene čaka kmalu podobna pot kot tebe, čakam na drugi rezultat na tokso, katerega dobim v petek. SREČNO

(odgovor članu gloria)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
15.4.2008 21:18:26   
mika
gloria, tud jaz močno stiskam pesti, da bo vse v redu
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gloria)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
15.4.2008 21:23:19   
Anonimen
Gloria, srečno! user posted image

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
15.4.2008 22:31:35   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: majaS80

Pozdrav,
mene pa zamina če je pri posegu oz. amniocintezi lahko patner prisoten ali ne?

Hvala.



moj v ljubljani ni smel biti, me je pa čakal zunaj in me potem cartal medtem ko sem počivala.....v tisti sobi pa je zraven brez problema.....user posted image

GLORIA: srečno jutri! Saj bo itak vse vredu. user posted image

< Sporočilo je popravil rija -- 15.4.2008 22:32:01 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu majaS80)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
16.4.2008 8:52:48   
cleopatra
Jaz sem se zdaj čist prestrašila ko berem te poste, pa me zanima nekaj: meni v materinski knjižici piše pod 1. toksopl. : IgG poz. Kaj to pomeni, da sem okužena? Ker mi ni nič omenjala, ampak sem slučajno gledala mat. knj. in sem videla.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
16.4.2008 9:51:36   
Odette
Če piše poz., to pomeni, da si bila okužena že pred časom (znaki - podobno prehladu) in sedaj lahko mirno uživaš nosečnost, brez da bi te skrbela okužba, ker si jo že prebolela in že imaš v svojem telesu protitelesa. Nevarna je le prva okužba v času nosečnosti.

Gloria drži se user posted image

(odgovor članu cleopatra)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
17.4.2008 12:21:51   
gloria
Punce hvala vam za lepe besede....user posted image
Katjolinka javi mi kakšen izvid boš dobila...držim pesti da bo vse ok
Cleopatra ja to res pomeni da je okužba že stara in imaš protitelesa...uživaj
Evo da mal povem kako je potekalo....včeri je bila kr gužva,ponavadi je 6 punc včeri ih je pa bilo 12(nekaj so omenjale da bi morale v petek ampak so ih prestavli baje zaradi štrajka).Poklicana sem bila prva...soba je bila polna gin.,sester,študentov uf...prvo mi je nardila uz,meritve glavice,trebuščka in še velik tega...povedala je da je razvoj otroka normalen zdej pa še sam kaj bo pokazal izvid....vse sem spremljala na plazmi in tisti trenutek ko je igla zraven otročka je kr mal neprijeten...drugače pa sam poseg kr znosen....mal je tak boleč pritisk ko ti bode z iglo...no preživeli smo,dobila sem slikco,enkrat drug teden pa pokličem za izvide....jaz sem mislila da bom morala dlje čakat ampak v takem primeru ti ih dajo prej...zdej morem 3 dni mirovat(nič delat sam ležat)in upat na dobre izvide....

(odgovor članu Odette)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
18.4.2008 8:54:25   
cleopatra
jaz pa držim pesti zate in za tvojega sončka, da bo vse v reduuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gloria)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
18.4.2008 10:03:03   
katjolinka
Gloria, tudi jaz držim pesti, da bo s tvojim user posted image  vse o.k., kar tudi bo. Prebrala sem veliko literature v angleškem jeziku o tem in res gre redko v prvem in začetku drugega tromesečja majhen % na user posted image . Posebej, če je po UZ vse, kot mora bit, je res majhna verjetnost, da bi bil okužen tudi user posted image . Zato, draga Gloria user posted image ! Vem kako ti je. Jaz nisem toliko prejokala in pretrpela, kot sedaj v teh 3 tednih še nikoli v življenju. Moj prvi rezultat pa je bil IGG - negativno (kar pomeni tokse nisem nikoli še imela) in IGM - mejna vrednost (kar pomeni ali sem se okužila le nekaj  dni pred testiranjem, oziroma je lažno rezultat na mejni vrednosti, kar je baje pogosto). Moj ginekolog pravi, da je 99,9 % verjetnosti, da ne gre za svežo okužbo, ampak kljub temu me je tako strah. Danes moram po 13,00 poklicati po telefonu in vam povem, da se že vsa tresem, če samo pomislim, da bom klicala in čakala kaj bodo povedali.
Gloria javim ti rezultat, ko ga izvem in seveda pošiljam ti nešteto user posted image  za srečo in pogum ob čakanju na rezultat !

(odgovor članu cleopatra)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
18.4.2008 10:13:20   
johnie
Gloria verjamem da bo vse ok, čeprav si niti predstavljati ne znam kaj moraš preživljat. Tvojo nosečnost spremljam že od pred začetka. Mislim nate in držim pesti. user posted image  

(odgovor članu katjolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
18.4.2008 10:42:58   
srki
Joj, ta toxa. Jaz grem naslednji teden dat kri, upam, da je vse OK, sem pa v prvi nosečnosti imela neko prisotnost na toxo, vendar to naj bi bila neka stara okužba in tudi sedaj v drugi nosečnosti je to pokazalo in G je napisala, da je to stara okužba, zdaj me je pa vseeno malo strahuser posted image .

(odgovor članu johnie)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
18.4.2008 11:23:05   
gloria
Katjolinka hvala ti za tako lepe besede....pri meni je isto od 4.3.za mene več ni mirne nosečnosti...ta okužba me je dala v takšen strah,moje življenje se je čist spremenilo...zdej ko sem na polovici ko mi misli uidejo da bi trebalo kam v trgovine mal pogledat za vozičke,odlekce za otroka se kr sama prepričujem da čim manj mislim na to ker kaj če bom morala prekinit...res je teško in vem kak je tebi...Kaj je pa v primeru če je sveža okužba je tud majhna možnost da se prenese na plod ker pri meni je sveža?Obavezno mi javi kakšne rezultate boš izvedla....držim pesti za te in tvojouser posted image ....user posted image user posted image user posted image
Johnie hvala ti...tebe se pa spomnem...
Srki če je stara okužba ni nobenega straha za drugo nosečnost...mirno uživaj
Cleopatra hvala ti user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
18.4.2008 12:17:11   
srki
Hvala, Gloria. Vse dobro vsem vam puncam, ki morate to čez dat.

(odgovor članu gloria)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
18.4.2008 13:55:19   
katjolinka
Gloria - dobila sem drugi rezultat od TOXE in sicer je tokrat spet IGG - negativno in IGM - mejna vrednost 10,2 AU/ml, kar je še manj kot zadnjič (11,3 AU/ml). Po besedah mojega ginekologa je to dober rezultat, ker ni nič naraslo, kar bi pa moralo od 11/3  do 8/4-08, ko sem dala kri. Tudi dr. Pušenjak je eni odgovarjal, ko je imela dvakrat rezultat "v sivi coni" - torej mejni vrednosti, da lahko okužbo s toxo izključi, ker je obvezen pojav IGG, če gre res za okužbo in tudi IGM bi se moral zvečati. Sicer mi bodo 13/5, ko imam morfologijo še enkrat vzeli kri za IGG za vsak slučaj.

Gloria zate pa user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
18.4.2008 14:01:52   
gloria
Katjolinka vesela sem za te da je izvid ok user posted image user posted image user posted image ...

(odgovor članu katjolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
23.4.2008 9:03:59   
katjolinka
GLORIA, e vedno sem v mislih s tabo in VEM, da bodo rezultati taki, kot morajo bit! Torej taki, da je s tvojim user posted image  vse v najlepem redu.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gloria)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
23.4.2008 10:19:56   
lejla007
Gloria, živjo!

Ne vem, če se me spomniš, ampak tudi jaz sem čvekala in nestrpno čakala z vami na temi IVF/ICSI. Tudi sama sem zanosila po IVF postopku in prvi izvid na toxo je bil negativen, tako da je tudi jaz žal še nisem prebolela. In zdaj vidim ta naslov in tvoj post... MOČNO MOČNO držim pesti, da bo z otročkom vse ql, so ti pa že punce napisale, da nikar ne skrbi! Vse se bo dobro izteklo... Si pa le prehodila že dolgo pot do sem, tako da zaupaj in verjemi!

SREČNO! user posted image

(odgovor članu katjolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
23.4.2008 12:38:13   
pf
Katjolinka čestitke za dober rezultat, tebi Gloria pa držim pesti. Itak, da bo vse dobro.

(odgovor članu lejla007)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
24.4.2008 19:02:47   
gloria
Izvid je NEGATIVEN user posted image user posted image user posted image
Končno sem to dočakala....zdej mam pa še podrobne preglede v lj. ampak najtežje je šlo skozi...hvala vam za spodbudne besedeuser posted image
Katjolinka hvala ti...
Lejla007 veš da se te spomnemuser posted image ...kak si ti?
Pf teb tudi hvala...saj dosti prebiram septem.08 in zdej se vam tud pridružim

(odgovor članu pf)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: AMNIOCENTEZA(okužba z toxo)
25.4.2008 9:28:17   
lejla007
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

BRAVO Gloria!!! Res sem vesela, da se je vse dobro izteklo! Želim ti srečno še naprej!

Jaz sem drugače kr ql, sem v 16. tednu in nestrpno čakam, kdaj bom prvič začutila otročka user posted image   Verjetno še prekmalu, ampak sem tko neučakana user posted image

Punce, uživajte!



(odgovor članu gloria)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?