|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
7.4.2008 22:43:54   
Rubin.
 Mič, sicer itak veš, ampak da ti še jaz povem, da si pametna punca. user posted image

< Sporočilo je popravil Rubin. -- 7.4.2008 22:44:19 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
7.4.2008 22:47:35   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II


In kaj bi naredila, ce bi poslusala pametne nasvete? Devet let (ali kaksno vec?) se mucila v soli, ki bi me ne veselila, se ene pet let delala "dobro" sluzbo....pol pa verjetno k pameti prisla user posted image . Pa bi slo petnajst let.


No, sej bi potem imela še čas celo življenje študirat, tisto kar te veseli user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
7.4.2008 22:48:33   
frutka_
Da to lahko izjavi samo človek ki tega ni izkusil.
Ni izkusil česa? Službe, ki je ne bi maral?
V življanju je pač tako, da MORAŠ delat. Če s službo združiš še veselje je super. Ne vem katero delo na svetu bi bilo tako, da ga ne bi mogla opravljati, da bi mi bila muka, trpljenje in depresija...Edino kot kakšenga zdravnika ali patologoa, ki šari po trup(l)ih si sebe ne morem predstvljat. Ostalo bi šlo skoz. Tudi kombi znam vozit in traktor. 
Itak sem odgovorila, najprej na tako šolo, da dobi službo, potem pa nekaj za veselje. Na koncu bodo vsi zadovoljni. Pa še dva poklica bo imel! Če bo priden bo do 30.leta vse končal.user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
7.4.2008 22:51:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II


In kaj bi naredila, ce bi poslusala pametne nasvete? Devet let (ali kaksno vec?) se mucila v soli, ki bi me ne veselila, se ene pet let delala "dobro" sluzbo....pol pa verjetno k pameti prisla user posted image . Pa bi slo petnajst let.


No, sej bi potem imela še čas celo življenje študirat, tisto kar te veseli user posted image


To ga imam tudi v obratni smeri...user posted image .

Koliko bi bilo zivljenje lepse, ce bi ljudje poceli tisto, kar jih veseli...ker potem vse gre, ko te nekaj veseli....

(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
7.4.2008 22:57:45   
kofetek2010
frutka - se strinjam s tabo user posted image

Po drugi strani pa se trendi tako hitro obrnejo - ko sem se leta 1988 vpisala v SŠ so nam rekli, da bomo po zaključku šole skoraj vsi (cca. 70%) dobili službo. Štiri leta kasneje je bila slika čist drugačna - samo še 10% jih je dobilo službo, ostali smo bili primorani študirat. In s srednjo turistično nisi imel kaj dosti izbire študija (EPF, pedagoška in se že konča) in prav tako ne moreš delat s to izobrazbo kjer koli.
In kolikor vem v turizmu delata mogoče 2 ali 3 sošolke - so pa druge postale učiteljice (ja, teh je največ), revizorka, strokovna sodelavka na MZZ, kozmetičarka, ekonomistke,...

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
7.4.2008 22:58:14   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Da to lahko izjavi samo človek ki tega ni izkusil.
Ni izkusil česa? Službe, ki je ne bi maral?
V življanju je pač tako, da MORAŠ delat. Če s službo združiš še veselje je super. Ne vem katero delo na svetu bi bilo tako, da ga ne bi mogla opravljati, da bi mi bila muka, trpljenje in depresija...Edino kot kakšenga zdravnika ali patologoa, ki šari po trup(l)ih si sebe ne morem predstvljat. Ostalo bi šlo skoz. Tudi kombi znam vozit in traktor. 
Itak sem odgovorila, najprej na tako šolo, da dobi službo, potem pa nekaj za veselje. Na koncu bodo vsi zadovoljni. Pa še dva poklica bo imel! Če bo priden bo do 30.leta vse končal.user posted image


Narobe sva se razumele.
Mislila, sem da nisi izkusila tega, da bi se vpisala na šolo samo zato, da bi dobila službo. Ker domnevam, da si se vpisala na to šolo ker rada delaš z otroci in ne zato, da bi dobila službo.
Kaj bova pa svetovali najinim otrokom, pa je itak najina stvar.

Me pa zanima, če bi tudi tvoji pupi svetovala to kar si napisala:

Če bi se moj otrok trenutno odločal za vpis na fax bi mu ziher priporočala tehničnega. Gradbeno, stronjo, elektro varianto. Vse ostalo dobiš šiht ko kdo umre.Prej ne . 




(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
7.4.2008 23:00:05   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

frutka - se strinjam s tabo user posted image

Po drugi strani pa se trendi tako hitro obrnejo - ko sem se leta 1988 vpisala v SŠ so nam rekli, da bomo po zaključku šole skoraj vsi (cca. 70%) dobili službo. Štiri leta kasneje je bila slika čist drugačna - samo še 10% jih je dobilo službo, ostali smo bili primorani študirat. In s srednjo turistično nisi imel kaj dosti izbire študija (EPF, pedagoška in se že konča) in prav tako ne moreš delat s to izobrazbo kjer koli.
In kolikor vem v turizmu delata mogoče 2 ali 3 sošolke - so pa druge postale učiteljice (ja, teh je največ), revizorka, strokovna sodelavka na MZZ, kozmetičarka, ekonomistke,...



Pa si zamisli, da greš študirat nekaj samo zato, da dobiš službo, potem pa se trendi obrnejo in je prav tako ne dobiš?

Za razjokat.


No kakorkoli, vidim da smo si različni in se v kontra ne bomo prepričali user posted image .

Sicer pa je verjetno odvisno tudi kakšen človek si.
Jaz naprimer, vedno delam po svoji vesti, ne glede, kam me to pripelje, pa če je v trendu ali ne user posted image  in zaenkrat kar dobro furam že kar precej let.

< Sporočilo je popravil Rubin. -- 7.4.2008 23:03:15 >

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
7.4.2008 23:03:45   
Kaštrun
jaz samo upam, da bom svojim otrokom stala ob strani pri izbiri poklica v tolikšni meri, da se bodo SAMI odločili. meni so srednjo šolo "izbrali" starši, oz. sem bila čisto pod njihovim vplivom. če bi se odločala sama NIKOLI ne bi bila tam, kjer sem sedaj. čeprav mi tudi tam kjer sem nič ne manjka. ampak uživala bi pa vseeno veliko bolj v tistem, ki sem si želela.

_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
7.4.2008 23:07:07   
frutka_
Kolikor svojega otroka poznam bi hotel nekaj na hitro. Ni ravno med vztrajnimi. Ima pa rad ročna dela in gibanje. Če bi sodila po tem mu najbrž delo na banki ne bi odgovarjalo. user posted image  In bi mu priporočala kaj tehničnega.
Nimam želja, kaj naj počne. Želim mu, da bo srečen in zadovoljen. Od tega kar bo delal pa bo moral preživeti, ker nimamo namenov nemarno obogateti v prihodnosti.user posted image Da bi potem lahko otroci uživali na sadovih najinega bogastva.
Nimam pa tudi namena gledati doma svojih otrok kako se čuhajo po riti jaz pa celo življenje delam. Za njihov blagor.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
7.4.2008 23:07:35   
kofetek2010
Ja, ko si star 15.let si npr. pod pojmom turizem predstavljaš čist nekaj drugega kot potem pri 20. ali več. user posted image
In potem ugotoviš, da si, če delaš v tur.agenciji, ena "obična prodajalka". user posted image user posted image user posted image  O sanjskih potovanjih ne duha, ne sluha. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
7.4.2008 23:09:32   
frutka_
 
To si ti Janauser posted image ? Meni se je turistični vodič tudi vedno zdel romantičen poklic, poln luxuznih potovanj in razkošnih križarjenj.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
7.4.2008 23:10:45   
kofetek2010
O mojih otrocih pa samo tole...


... sin je imel nekaj časa fiksno idejo, da bo, ko bo velik nogometaš. user posted image
In prepričali smo ga, da je za to potreben DIF. user posted image user posted image user posted image

Bomo pa kmalu na tem, da se bo treba odločit kaj in kako, ker hodi že v 6.r. user posted image

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
7.4.2008 23:12:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka
Trdim pa, da študij NI edina možnost (in še manj garancija), da boš dobil službo in to celo dobro plačano

Univerzitetna izobrazba ni nič drugega, kot vstopnica v svet boljših možnosti.

Točno tako. Diploma JE MOŽNOST. Problem je samo v tem, ker se marsikateri diplomant zanaša izključno na DIPLOMO. Na način "saj jaz jo imam". Kar pa vseeno ne pomaga dosti. Tisti, ki nimamo diplome, pa uporabimo vse ostalo -iznajdljivost, pridnost, delavnost, nekompliciranost in podobno. In v večini primerov prej dobimo službo. S plačo, višjo od minimuma, za nedoločen čas, z možnostjo tako povišanja plače (ne samo zakonski minimum) in z napredovanjem. Ker nismo izbirčni. Ker smo veseli, da lahko delamo in živimo od svojih rok in možganov. Pa čeprav brez diplome. Jaz osebno imam raje iznajdljivost. Letos bom stara 30 let. Imam samo OŠ in delam že 15 let. Še nikoli nisem bila brez službe - razen en kratek čas, ko se mi ni dalo delati in sem raje ležala doma (ko sem si to lahko privoščila).

Kamorkoli se obrnete, boste videli primere, ki dokazujejo nasprotno - vsak keramičar, ki odpre s.p., ima netto več kakor referentka v javni upravi. Zidar zasluži 800€ na mesec, pa ima samo OŠ. Natakarica enako.
Ja in? Vendar ti, ki si jih naštela žal ne bodo nikoli zaslužili kaj dosti več.
Za tistega 26 letnega mulca (z nerešenim stanovanjskim problemom) z doktoratom v žepu, za katerega praviš, da v življenju ni naredil še nič koristnega, pa zgornji limit praktično ne obstaja.

Dokaz, da tvoja navedba ne drži - moj Dragi ima prav tako samo OŠ, kakor jaz. Dela kot taksist. NIMA diplome. In njegov zaslužek (zgornji limit) ne obstaja. Prav tako ne pri mojem sodelavcu, s katerim sem govorila okrog 21-ih. Danes je zaslužil 218€. V petek 462€. Izračunaj mesečno. Vsaj povprečje. Primerjaj ga z večino delovnih mest diplomantov (in pusti izjeme, ki so seveda povsod). Do kakšne kalkulacije prideš? user posted image


Še vedno vztrajam - vsak naj dela, kar mu narekuje srce in kanček zdrave pameti. user posted image  Z diplomo je možnosti sicer več, ampak nikjer pa ni dokazano, da so boljše. Ali obratno - tudi brez diplome lahko zaslužiš ogromno, vendar v zameno za denar pač nimaš neke stabilnosti. Sicer pa je stabilnosti tako ali tako vedno manj. V neki drugi temi sem napisala, da danes "služba za nedoločen čas" pomeni samo "1-mesečni odpovedni rok". Žal je tako, da če želimo doseči svoje cilje, potrebujemo denar. Brez njega ne gre. Vsi stremimo prednostno za boljšim zaslužkom. Papirji postajajo stranska stvar. Koga bi pa vi vzeli v službo - diplomanta brez izkušenj ali gimnazijskega maturanta z izkušnjami? Kdo vam bo delo bolje opravil? S kom boste imeli manj skrbi? Koga boste morali manj preverjati? Kdo vas bo manj stal? In kdo se bo bolj gnal za tem, da bo delo dobro opravljeno - maturant, ki se mora vseskozi dokazovati zaradi razmišljanja, kakršno je bilo na tej temi že omenjeno, ali diplomant, ki se zanaša na diplomo? Razmislite...

Pa nikakor ne zaničujem diplomantov. Ne vas osebno, ne vseh posplošeno. Vsa čast tistim, ki ste diplomirale, predvsem pa tistim, ki ste diplomirale v stroki, ki vam je pisana na kožo. In kapo dol tistim, ki ste potem tudi dobile željeno delovno mesto. Ne glede na plačo. Čeprav je denar prioriteta, pa je dober občutek na delovnem mestu nenadomestljiv. Tudi 5.000€ netto ne odtehta terorja, ki ga lahko zganjajo nad vami, ali pa zamorjenosti, ki jo doživljate vsako jutro, ko morate začeti opravljati delo, ki vas ne veseli.

Če ste srečne, kjer ste, potem je vseeno, ali imate diplomo ali ne. V to sem pa prepričana. Manjvreden ni pa nihče. Kakor tudi večvreden ne. Ne jaz z OŠ, ne kakšna s tremi diplomami.

< Sporočilo je popravil Plemenita007 -- 7.4.2008 23:13:48 >

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
7.4.2008 23:13:24   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: frutka


To si ti Janauser posted image ? Meni se je turistični vodič tudi vedno zdel romantičen poklic, poln luxuznih potovanj in razkošnih križarjenj.



ja, ja, ja... samo ne pri nas user posted image

Ampak sem ponosna, da se mi je uspelo vpisat v prvi letnik, ker so bili takrat sprejemni - edina SŠ, ki jih je imela! In samo en razred, 34, nadobudnih turističnih tehnikov. user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
7.4.2008 23:19:58   
Anonimen
Ko se tako vsedemo za mizo na klepet,vam povem mi ni prijetno.razpravljajo na veliko o otrocih,ki študirajo na fakultetah,kakšne ocene


A so normalni? Da se moji starsi pogovarjajo na obiskih, kaksne ocene imam user posted image  oz. sem imela? A ne obstaja boljsa tema? Taki starsi si ne bodo oprali svoje vesti z desetimi doktorati svojih otrok....ker jih uporabljajo v napacne namene.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
7.4.2008 23:27:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Diploma JE MOŽNOST.
ko se mi ni dalo delati in sem raje ležala doma
In njegov zaslužek (zgornji limit) ne obstaja.
Še vedno vztrajam - vsak naj dela, kar mu narekuje srce in kanček zdrave pameti. user posted image   
Če ste srečne, kjer ste, potem je vseeno, ali imate diplomo ali ne. V to sem pa prepričana. 


Si pa naredila povzetek...user posted image .

Bi dodala samo to, da so studijska leta neprecenljiva....ne zaradi diplome, ceprav na koncu tudi zaradi nje, ampak zaradi vsega ostalega. Vsaj meni so bila.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
7.4.2008 23:29:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Bi dodala samo to, da so studijska leta neprecenljiva....ne zaradi diplome, ceprav na koncu tudi zaradi nje, ampak zaradi vsega ostalega. Vsaj meni so bila.


Evo s tem se pa strinjam.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
7.4.2008 23:30:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Bi dodala samo to, da so studijska leta neprecenljiva....ne zaradi diplome, ceprav na koncu tudi zaradi nje, ampak zaradi vsega ostalega. Vsaj meni so bila.

Čeprav tudi piješ in seksaš lahko brez diplome.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
7.4.2008 23:37:32   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Bi dodala samo to, da so studijska leta neprecenljiva....ne zaradi diplome, ceprav na koncu tudi zaradi nje, ampak zaradi vsega ostalega. Vsaj meni so bila.

Čeprav tudi piješ in seksaš lahko brez diplome.


saj to se dela pred diplomo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
7.4.2008 23:38:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jana73
saj to se dela pred diplomo user posted image

Vem... saj še nimam diplome. user posted image

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
8.4.2008 0:06:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Bi dodala samo to, da so studijska leta neprecenljiva....ne zaradi diplome, ceprav na koncu tudi zaradi nje, ampak zaradi vsega ostalega. Vsaj meni so bila.

Čeprav tudi piješ in seksaš lahko brez diplome.


Tukaj si pa zelooooooooooooo falila....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
8.4.2008 0:06:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

IZVIRNO SPOROČILO: jana73
saj to se dela pred diplomo user posted image

Vem... saj še nimam diplome. user posted image


Tud po njej...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
8.4.2008 1:46:54   
Anonimen
Ene malo pretiravate.Občutek kot,da se tolažite,ker same niste nadaljevale šolanje. Pameten diplomant se bo dobro prodal. Itak,da ti sprva ponudijo malo,pač sprobajo, ampak vsak diplomant bi moral met jajca in postavit tud svoje pogoje,saj pa ni v času študija v luft gledal. Nabiral je znanje in naj to pokaže tud ob iskanju službe.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
8.4.2008 12:28:47   
natasarobi
Nisem brala vsega kar ste napisale, bi pa dodala moje mnenje:

Sama imam VII. stopnjo izobrazbe - prvo delo sem dobila tako, da sem začela kot študent in sem se nato redno zaposlila. Drugo službo sem iskala kar nekaj časa, veliko odgovorov je bilo negativnih.

Sedaj iščem tretjo službo, pošiljam tudi za delo, kjer naj bi bila zahtevana nižja stopnja od moje - tudi tu dobivam negativne odgovore, češ, da mojih znanj ne potrebujejo.

Večina jih gleda na to kakšna znanja imam in jih izobrazba tako rekoč ne zanima. Po eni strani jim dam prav - ni važno kaj si, važno je, da svoje delo opravljša tako kot moraš. Okoli mene je bilo kar nekaj ljudi z dokončano VII. stopnjo, ampak velikokrat sem se vprašala, kdo jim je diplomo sploh dal.

Verjetno je bolje, da si izučen za nek poklic (mizar, frizer, zidar,...) saj delo imaš, če ne drugače pa odpreš s.p., fušaš, .. tako, da delo imaš tako ali drugače. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Študiraj,da ti ne bo treba delat
8.4.2008 17:56:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ena pač
Ene malo pretiravate.Občutek kot,da se tolažite,ker same niste nadaljevale šolanje.

Imam občutek, da tole leti name user posted image  (če se pa motim, pa nič hudega).
Niti malo se ne tolažim, ker se nisem šolala. Kot prvo zato, ker vem, da bom šolo dokončala takoj, ko bo priložnost (ne iz veselja, ampak zaradi nuje user posted image ), kot drugo pa zato, ker tudi brez diplome zaslužim toliko, kakor masikatera z njo. Vse ostalo mi je nepomembno (trenutno). Nobene uradne izobrazbe ne potrebujem, da vem, da sem tudi brez diplome vredna točno toliko kakor tisti, ki jo imajo. Papir mi ne bi nadomestil zdrave pameti. Smilijo pa se mi tisti, ki mislijo, da so z diplomo nekaj več. To ne leti na avtorico citata, da ne bo pomote, saj niti ne vem, ali je diplomirana ali ne user posted image .
Dobro pa se bo prodal (mater, kakšen izraz user posted image  - vse smo k***e, po tej logiki user posted image ) VSAKDO, ne samo diplomant. Če temu že rečem prodajanje, potem sem se jaz z osnovno šolo in plačo čez 800€ bolje prodala kakor diplomant s plačo 900€, recimo. Pa smo videle, da marsikatera diplomantka nima take plače. Za to, da se dobro prodaš, ne potrebuješ diplome, ampak spet zdravo pamet, tega pa te ne naučijo na faksu. Tega te nauči življenje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?