|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Uhani-kdaj?
13.4.2008 7:28:55   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Se strinjam z vsemi, da ko si otrok sam zaželi uhane, naj jih dobi.In predvsem mora biti toliko star, da ve KAJ si želi.



Kdaj pa je to?


Nekje med 7 in 100 letom.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Uhani-kdaj?
13.4.2008 7:37:54   
Dashenka
Kdaj?

NIKOLI!

Luknjanje delov telesa otrok je najbolj milo rečeno barbarsko dejanje.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Uhani-kdaj?
13.4.2008 7:56:41   
Meceno
Isto kot Lenny, jih jaz tudi sedaj ne nosim.

Se pa zelo dobro spomnim ( stara manj kot pet let ) kako so me presenetili s pištolco in vem da si drugo uho nisem pustila kar nekaj časa preluknjat. Pa groza no, men je to ena oseba ( ženska vem da ) v gostilni naredlauser posted image  Vem, da so me nahecali za drugič, da če se dam preluknjat še drugo uho, bom vedno dobila zastonj sladoled. Tak da, če je katera iz Cerkelj ob Krki in je bila pri oni gostilni blizu cerkve in je tudi mogoče tako dobila uhane? Imamo vse še zdaj sladoled zastonjuser posted image
Samo zdaj ga niti ne maram preveč,...se pa strinjam da je bilo to zelo čudno, če zdaj gledam za nazajuser posted image

Me strese...

(odgovor članu Tonchka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Uhani-kdaj?
13.4.2008 8:04:01   
Meceno
Etoga, sem šla slike gledat, za svoj 4rd sem imela tist en uhan, se pravi, sem jih imela malo pred četrtim letom in se spominjam kot da je bilo včeraj.

Ni čudno da nisem mojim nikoli zaupala...res malo nouser posted image

(odgovor članu Meceno)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Uhani-kdaj?
13.4.2008 9:05:32   
piščanc
naša si jih je zaželela za 6 rd. malo sem oklevala, potem sva pa šle. sedela je čist pogumno, ko ji je luknjala (z iglo) in je bila nadvse srečna. po dveh mesecih se je pa vse skupaj začelo gnojiti in uhani šli ven. sedaj me ne prepriča več. bo šla kar sama, ko bo dovolj stara.

se pa tudi jaz spomnim, da sem želela uhane, so mi jih dali notri in potem se mi kljub medicinskim ni hotelo zaceliti. luknje imam še sedaj po 20 letih (brez uhanov), se mi sploh ne zaceli.



_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Meceno)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Uhani-kdaj?
13.4.2008 20:33:52   
*jasminika*
user posted image

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Uhani-kdaj?
13.4.2008 22:09:27   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Se strinjam z vsemi, da ko si otrok sam zaželi uhane, naj jih dobi.In predvsem mora biti toliko star, da ve KAJ si želi.



Kdaj pa je to?


Ko odraste in gre sam v zlatarno in si da preluknjat ušesa.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Uhani-kdaj?
14.4.2008 9:22:55   
Pajaca
Pri nas jih bo šla kar lepo sama delat, ko bo imela denar za to, pa ko bo znala sama do zlatarne.

Drgač pa mama in teta sta jih imeli že majhni, pa sta se nekje pri 7 letih fajn stepli in mama je teti po nesreči potegnila uhan z ušesa..... je rekla da še nikoli ni videla toliko krvi, da je bil uho razklan in da je grozno zgledalo...... tko da to je še en razlog zakaj sem proti uhanom. Sploh pa meni na majhnih punčkah uhani ne potegnejo.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Uhani-kdaj?
14.4.2008 10:46:46   
Anonimen
Meni se zid vsak nakit na otrocih grozen; vključno z raznimi zlatimi zapestnicami, verižicami ipd. Sploh zlato - popolnoma cigansko in kaže na pomanjkanje dobrega okusa...

Pač pa se naši 4-letni deklici to zdi nekaj najlepšega, stalno navija za uhane. Ampak tukaj me ne premakne, uhanov pred 10. letom od mene ne bo dobila. In ne, ne bojim se, da jih ji bo nataknil kdo drug.

(odgovor članu Pajaca)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Uhani-kdaj?
14.4.2008 11:02:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Se strinjam z vsemi, da ko si otrok sam zaželi uhane, naj jih dobi.In predvsem mora biti toliko star, da ve KAJ si želi.



Kdaj pa je to?


Ko odraste in gre sam v zlatarno in si da preluknjat ušesa.


Se strinjam.

Zadnjič sem videla otroka, starega 3 mesece z uhanom. user posted image  Groza!!!!

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Uhani-kdaj?
14.4.2008 19:47:27   
Anonimen
Meni se zid vsak nakit na otrocih grozen; vključno z raznimi zlatimi zapestnicami, verižicami ipd.


Meni zlato tudi ne potegne.

Mi je pa vsec kaksna kici kici verizica, npr. iz perlic za puncke :). To mi je pa frajersko.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Uhani-kdaj?
14.4.2008 20:02:33   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Meni se zid vsak nakit na otrocih grozen; vključno z raznimi zlatimi zapestnicami, verižicami ipd.


Meni zlato tudi ne potegne.

Mi je pa vsec kaksna kici kici verizica, npr. iz perlic za puncke :). To mi je pa frajersko.


Meni zlato na takih malih cartekih ne potegne. Prav tako mi ne potegnejo napisi Sexy in druge vulgarne stvari.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Uhani-kdaj?
17.4.2008 11:54:32   
dadica
Meni pa so uhani všeč, ne sicer pri dojenčkih ampak pri punčkah pa že(1,5 leta dalje),tudi na fantih so mi luškani.Je pa čisto tvoja presoja, kaj boš naredila. Če so ti všeč ji daj delat! Meni so jih naredili za 1. rojstni dan pa mi ni žal, da jih imam.

Kar se pa tiče da otrok sam presodi če jih želi, kdaj pa je otrok dovolj zrel da sam presodi?
Jaz sem si nato dala naredit še tri luknje pri 17 letih, pa so bile aktualne glih eno leto. Danes pa mi je skoraj malo žal da sem si jih dala naredit!

lp dadica


< Sporočilo je popravil dadica -- 17.4.2008 11:56:37 >

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Uhani-kdaj?
17.4.2008 12:15:44   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Meni se zid vsak nakit na otrocih grozen; vključno z raznimi zlatimi zapestnicami, verižicami ipd. Sploh zlato - popolnoma cigansko in kaže na pomanjkanje dobrega okusa...



Razmišljam enako.

Sama sicer nosim uhane, sem si jih zaželela nekje v začetku gimnazije in jih tudi dobila.

Ko bo moja punčka dovolj stara in če si jih bo želela, jih bo dobila. Čim kasneje tem bolje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Uhani-kdaj?
17.4.2008 21:45:02   
jakoLUlana
zakaj pa ne pocakas, da se sama za to odloci? Kaj imas ti od tega, ce ima ona uhane?
Potem ji pa se v nos daj enega pa v jezik - mogoce ji bo vsec ko bo velikauser posted image user posted image

(odgovor članu Bojananika)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Uhani-kdaj?
18.4.2008 15:38:30   
Mašolina
Mi smo naši punčki dali uhane pri 22 mesecih. Ima majhne okrogle  in iz belega zlata. Tako da jih nič ne pritiska od zadaj, poleg tega pa ti  dober zlatar svetuje, da so boljši taki, ker "dihajo", kot tisti, ki stisnejo. Naša je bila potem sama sebi všeč, tudi pri luknjanju je čisto malo zajokala, potem pa v trenutku pozabila. Je prav nič ne motijo.
Sama tudi nosim uhane od majhnega. Če se jih bo naša naveličala, jih pač kasneje ne bo imela.

LP

(odgovor članu jakoLUlana)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   [Brisano sporočilo]
18.4.2008 22:59:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mašolina)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Uhani-kdaj?
19.4.2008 21:01:20   
sabri
Naša jih je dobila za darilo malo po rojstvu inzdaj vsi napeto čakajo, kdaj ji bom dala luknice naredit, stara eno leto. Sem pa videla na srečo zadnjič punčko staro 7 mesecev z uhančki, pa še to z okroglimi uhani, in mi ni bilo všeč. Tako da sem sama sebi odgovorila, da jih še nekaj časa ne bom dala. Malo poglej, kako zgleda in boš videla, kako ti je všeč, se boš lažje odločila. Čeprav se meni zdi bolj nepraktično in bolj moteče pri tako malih, ker se res hitro kaj naredi, sploh med igro.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Uhani-kdaj?
19.4.2008 21:06:10   
Bojananika
Punce, hvala za odgovore. Glede uhanov v nosu, itd pa ne bi komentirala....

Lepo sem vprašala in večina mi je lepo odgovorila, tako da se vsem zahvaljujem, meni so uhani pač všeč, bog pomagajuser posted image

(odgovor članu sabri)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Uhani-kdaj?
21.4.2008 9:02:11   
mika
Lepo sem vprašala in večina mi je lepo odgovorila, tako da se vsem zahvaljujem, meni so uhani pač všeč, bog pomagaj


bojanika, ti ji kar daj delat uhane. jaz sem jih dobila pri dveh letih in sem bila zelo ponosna user posted image .
naša pupa je stara tri leta pa jih še nima,  pa je že izrazila željo po njih, ampak na to pozabimuser posted image  

nisem  vedela, da lahko nastane  cirkus na RR zaradi uhanovuser posted image ...svaštauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Bojananika)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Uhani-kdaj?
21.4.2008 9:46:29   
Pobalami
Jaz mislim, da tako majhni otroci ne rabijo nakita. Edino bolj izstopajo, če bi to rada. Za tiste dve majhni luknjici v ušesu  ni treba takšen halo delat. Tudi vrtanje v zob je poseg v telo. Ampak je pa res da ima namen, kar ga luknja v ušesu nima-vsej prevelkega ne . Niti v SŠ.

Jaz sem uhane dobila pri treh letih. Mislim, da sem jih kar rada nosila, so bili neki svetleči. Potem se mi je nekje v sedmem letu začelo vse zaraščati in sem jih nehala nosit za vedno.

Naredi po svoji presoji.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Uhani-kdaj?
21.4.2008 11:43:41   
ŠpelaP
Pri majhnemu otroku so lahko uhančki v ušesih tudi nevarni:
- da si uhančka ne iztakne iz ušes in ga poje;
- ji/mu uhanček zgrabi kak drug malček in pretrga uho (BTW to je meni pred leti naredila takrat 1,5 leta stara nečakinja - ne zanalšča ali iz hudobije);
- možnost alergične reakcije - ekcema (nikelj...)

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Uhani-kdaj?
23.4.2008 15:25:36   
skokica01
ojej. jaz ji ne bi dala. to naj bo njena osebna odločitev.

(odgovor članu Bojananika)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Uhani-kdaj?
23.4.2008 15:58:54   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: Bojananika

Punce, hvala za odgovore. Glede uhanov v nosu, itd pa ne bi komentirala....

Lepo sem vprašala in večina mi je lepo odgovorila, tako da se vsem zahvaljujem, meni so uhani pač všeč, bog pomagajuser posted image



Joj, ne sekiraj se. Uhani so res lahko eden lepših kosov nakita in me sploh ne čudi, da so ti všeč.
Naša tavelika tamala bo stara sedemnajst let in ima "prebodeno" že svašta čuda. Ušeska (n-krat), popek, ustnico, na nosku pikico itd...pa je ful lepa in pridna puncauser posted image  Je pa res, da se je sama odločila, da bi to nosila.
Tamala tamala (deset let) ne nosi uhanov nikjer (lahko, da jih bo kdaj, bo najbrž povedala, ko bo čas, če sploh bo kdaj in ji ne bom branila, ko bo rekla, da bi), tamalček je pa motorist in previdevam, da bo slej ko prej rabil zamorčkauser posted image

In?
OMB, a zdaj bi se pa zaradi uhančkov sekirali...otroci v Afriki pa lačniuser posted image

< Sporočilo je popravil Barbs -- 23.4.2008 15:59:50 >


_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Bojananika)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   [Brisano sporočilo]
24.4.2008 10:52:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Bojananika)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?