|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 12:29:20   
Tanik
meni se pa zdijo ti ljudje slabiči, ker pač ne najdejo rešitve iz svojih težav in raje končajo svoje življenje in s tem pustijo, da se z njegovimi težavami ubadajo drugi.
poznam primere, tudi ko je eden preživel ampak je bil na nitki, je tisti čas obžaloval svoje dejanje, žal mu ni uspelo. če pa je človek bolan pa konča svoje življenje pa ne vem kaj naj si mislim, ne zdi se mi fer do ljudi, ki morajo potem to preživeti in trpeti nekoga smrt.
to je samo moje mnenje, sem jaz tuid večkra trazmišljala kaj so ti ljudje, ki storijo samomor.
kdo ve, nikol ne veš. žalostna so ta dejanja, kakor koli polgedaš, naj je junak, strahopetec, slabič, še vedno je žalostno in težko za družino.


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 12:33:37   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: zimska

za moje pojme so to totalni slabiči. najlažje je rečt - ne grem se več, adijo svet.


Mislim, da niso slabiči in da jih je grdo tako imenovat. Oni samo enostavno ne zmorejo bremena in se zlomijo.

Ker po tej logiki so tudi ljudje, ki zapadejo v depresijo, slabiči in bi zanje moral veljati potem enako zaničevalen odnos. Pa so samo ubogi, na duši bolani ljudje. Eni imajo pač nežnejše, drugi pa bolj trdne duše. Ampak tega niso sami krivi. Taki so.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 12:34:38   
baguSka
Jaz ne vidim samomora kot znamenje strahopetnosti ali junaštva ampak kot znamenje obupa (nekaj tako močnega, da ne moreš jasno in realno razmišljat)


No evo... tko nekako razmisljam jaz. In tudi glede tega, se v glavi zgodijo neki kemicni procesi. Nekaj, cemur se storilci ne morejo nikakor upret in so 100%, da to izpeljejo.

Se pa NE strinjam s tem, da ce bi imeli nekoga ob sebi, da tega nebi naredili. Obstajajo tudi taki, ki so jih imeli, pa jih nihce pac ni mogel ustavit.

Imas tudi primere, ki so ze od rojstva nagnjeni k temu (ne vem tocno kako se takim rece) pa je samo vprasanje casa, kdaj jim bo uspelo...

Dejstvo je, da je takim zelo tezko pomagat (so pa izjeme).

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 12:44:39   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Jaz ne vidim samomora kot znamenje strahopetnosti ali junaštva ampak kot znamenje obupa (nekaj tako močnega, da ne moreš jasno in realno razmišljat)


No evo... tko nekako razmisljam jaz.


Ja, jaz tudi. Samo to veš, da ne moreš več.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 13:12:28   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: zimska

za moje pojme so to totalni slabiči. najlažje je rečt - ne grem se več, adijo svet.


Mislim, da niso slabiči in da jih je grdo tako imenovat. Oni samo enostavno ne zmorejo bremena in se zlomijo.

Ker po tej logiki so tudi ljudje, ki zapadejo v depresijo, slabiči in bi zanje moral veljati potem enako zaničevalen odnos. Pa so samo ubogi, na duši bolani ljudje. Eni imajo pač nežnejše, drugi pa bolj trdne duše. Ampak tega niso sami krivi. Taki so.


Se strinjam.


(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 13:21:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: srki

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: zimska

za moje pojme so to totalni slabiči. najlažje je rečt - ne grem se več, adijo svet.


Mislim, da niso slabiči in da jih je grdo tako imenovat. Oni samo enostavno ne zmorejo bremena in se zlomijo.

Ker po tej logiki so tudi ljudje, ki zapadejo v depresijo, slabiči in bi zanje moral veljati potem enako zaničevalen odnos. Pa so samo ubogi, na duši bolani ljudje. Eni imajo pač nežnejše, drugi pa bolj trdne duše. Ampak tega niso sami krivi. Taki so.


Se strinjam.



Saj v bistvu se jaz tudi strinjam. Sam k vidim pa te otroke k sami sebe obtožujejo za to.....ma ne vem no. V bistvu pa ne morem razumet tega. Na srečo.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 13:26:13   
Anonimen
3 leta nazaj sem izgubila zelo dobrega kolega, 2 meseca nazaj pa bratranca. In za nobenega izmed njiju si ne upam reči, da sta slabiča. Bila sta vsak zase na tem svetu, vsak je imel svoje probleme...nobeden izmed njiju se ni želel spopasti z življenjem. To je bila njuna odločitev, eden izmed njiju nadaljuje tradicijo samomorov v familiji.user posted image  

In o tem razpravljati je zelo težko, ker je situacij več, še več je ljudi, ki imajo različne poglede na taka dejanja.
V prvi meri pa je vzrok samomora družina. In še vsakega, ki sem ga poznala, ki je naredil to dejanje, je dejansko imel probleme v familiji, pa naj bo to samo del vsakdana, kjer ni bilo splošnih vsakodnevnih pogovorov.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 14:07:15   
madela
Zame samomor ni ne junaštvo in ne strahopetno dejanje.
To so ljudje,ki jih obup pripelje do skrajnega roba,ko ne vidijo izhoda iz svojih težav. Padejo v depresijo in lezejo vse globje v brezno. To so bolniki,ki niso deležni prave pomoči ali pa je nočejo sprejeti.
Iz pogovora nekoga,ki je poskušal storiti samomor lahko povem,da velika večina teh,ki storijo samomor sploh ne gleda v prihodnjost.Hočejo končat svoje težave tisti trenutek. Ne razmišljajo,da je to konec za zmeraj,konec vsega...

Jaz jih ne obtožujem in še manj hvalim,kot junake. Mi je pa zelo hudo za vsakega posameznika,ki se odloči za tak korak.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 14:12:14   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

To je bila njuna odločitev, eden izmed njiju nadaljuje tradicijo samomorov v familiji.user posted image   



A mislite da je to "dedno"? Mislim, da če so samomor naredili tvoji predniki, da imaš ti več možnosti, da prideš do tega?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 14:15:56   
madela
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

To je bila njuna odločitev, eden izmed njiju nadaljuje tradicijo samomorov v familiji.user posted image   



A mislite da je to "dedno"? Mislim, da če so samomor naredili tvoji predniki, da imaš ti več možnosti, da prideš do tega?


Dedna je nagnjenost k depresiji in raznim odvisnostim,s tem pa je tudi večja možnost da pride do samomora.
Ampak to je samo nagnjenost,kar ne pomeni,da bodo pa zdaj vsi depresivni v familiji.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 14:17:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: madela

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

To je bila njuna odločitev, eden izmed njiju nadaljuje tradicijo samomorov v familiji.user posted image   



A mislite da je to "dedno"? Mislim, da če so samomor naredili tvoji predniki, da imaš ti več možnosti, da prideš do tega?


Dedna je nagnjenost k depresiji in raznim odvisnostim,s tem pa je tudi večja možnost da pride do samomora.
Ampak to je samo nagnjenost,kar ne pomeni,da bodo pa zdaj vsi depresivni v familiji.


Tako je.

(odgovor članu madela)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 14:19:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: madela

Zame samomor ni ne junaštvo in ne strahopetno dejanje.
To so ljudje,ki jih obup pripelje do skrajnega roba,ko ne vidijo izhoda iz svojih težav. Padejo v depresijo in lezejo vse globje v brezno. To so bolniki,ki niso deležni prave pomoči ali pa je nočejo sprejeti.
Iz pogovora nekoga,ki je poskušal storiti samomor lahko povem,da velika večina teh,ki storijo samomor sploh ne gleda v prihodnjost.Hočejo končat svoje težave tisti trenutek. Ne razmišljajo,da je to konec za zmeraj,konec vsega...

Jaz jih ne obtožujem in še manj hvalim,kot junake. Mi je pa zelo hudo za vsakega posameznika,ki se odloči za tak korak.user posted image


Lepo povedano.

(odgovor članu madela)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 14:26:10   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: madela

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

To je bila njuna odločitev, eden izmed njiju nadaljuje tradicijo samomorov v familiji.user posted image   



A mislite da je to "dedno"? Mislim, da če so samomor naredili tvoji predniki, da imaš ti več možnosti, da prideš do tega?


Dedna je nagnjenost k depresiji in raznim odvisnostim,s tem pa je tudi večja možnost da pride do samomora.
Ampak to je samo nagnjenost,kar ne pomeni,da bodo pa zdaj vsi depresivni v familiji.


Aha, ja, saj to pa verjetno res držalo.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 14:29:35   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Torej, kaj mislite? Večkrat sem razmišljala o tem, kakšno dejanje je to, pa še do danes nisem prišla do odgovora. Kaj pa ve misllite in zakaj tako mislite?


Odvisno, če so trije ljudje v navezi, pa se spodnji odloči odrezat, da reši zgornja dva je to junaško dejanje, v večini ostalih primerov pa prej sebično kot strahopetno dejanje.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 14:31:49   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Torej, kaj mislite? Večkrat sem razmišljala o tem, kakšno dejanje je to, pa še do danes nisem prišla do odgovora. Kaj pa ve misllite in zakaj tako mislite?


Odvisno, če so trije ljudje v navezi, pa se spodnji odloči odrezat, da reši zgornja dva je to junaško dejanje, v večini ostalih primerov pa prej sebično kot strahopetno dejanje.


Ja, kalbo, tole je še najbiže mojemu razmišljanju, samo nisem ga znala tako preprosto ubesediti kot ti. Res je, madona si dobro zadel user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 14:33:14   
Raho
Samomorilec za ja moje pojme pogumen slabič. Pogumen zaradi tega, ker dvigne roko nase (mislim,d a je to izjemno težko), slabič pa zato, ker se ne zna drugače soočiti s težavo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 18:08:34   
Anonimen
Recimo da pride do vas prijatelj in pove, da bo naredil samomor. Kaj bi naredili?

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 18:17:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Recimo da pride do vas prijatelj in pove, da bo naredil samomor. Kaj bi naredili?


Ko je prišla oseba do mene in mi povedala svoje namene, sem ostala z njo. Se pogovarjala z njo. Jo poslušala. Jokala z njo.
Milijonkrat sem ji povedala da sem ob njej, da sem ji vedno na razpolago (tudi sredi noči - takrat je najtežje). Da mi ni vseeno. To sem ji ponavljala ves čas.
In mislim, da je to edino, kar si ti ljudje želijo slišat. 


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 18:30:19   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: matovilcica

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Recimo da pride do vas prijatelj in pove, da bo naredil samomor. Kaj bi naredili?


Ko je prišla oseba do mene in mi povedala svoje namene, sem ostala z njo. Se pogovarjala z njo. Jo poslušala. Jokala z njo.
Milijonkrat sem ji povedala da sem ob njej, da sem ji vedno na razpolago (tudi sredi noči - takrat je najtežje). Da mi ni vseeno. To sem ji ponavljala ves čas.
In mislim, da je to edino, kar si ti ljudje želijo slišat. 




Ja enako. Jaz sem dobila telefonski klic. In sem takoj laufala k tej osebi - brez pardona in bila tam, dokler se mi je zdelo,  da se ni situacija kolikotoliko pomirila... Sem pa nekako predvidevala, da je bil to le klic na pomoc, ker tisti, ki ima take namene, bi to naredil brez opozorila. A ostala sem vseeno, dokler se mi je zdelo prav... No, od tega je zdaj ene 9 let (mensezdi) in ta oseba je se vedno ziva.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 18:33:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

ker tisti, ki ima take namene, bi to naredil brez opozorila.


Baje da ni tako....da je vedno opozorilo.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 18:35:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Sem pa nekako predvidevala, da je bil to le klic na pomoc, ker tisti, ki ima take namene, bi to naredil brez opozorila.


Baguska ni nujno. Eni celo življenje o tem govorijo nardijo pa nič drugi so zabavljači do konca, potem pa čez noč se odločijo...

Eni pa dolga leta govorijo, potem pa nekega dne to naredijo.

Čist odvisno...

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 18:39:10   
baguSka
Baje da ni tako....da je vedno opozorilo.


No, odvisno kako to vzames.... opazis sicer lahko nekoga, ki je v depresiji, vendar se ne ves kaksne namene ima. Imas pa take, ki na glas povejo svoje namene, za take pa jaz tezko verjamem, da bi to naredili v resnici. Ker ko do tega pride, tega nikomur ne povejo, ker vedo, da jim drugace nebi uspelo.

Poznam dva primera kar konkretno, ko jim je uspelo.

In poznam dva primera, ki vedno le opozarjata in poskusata, vendar vedno neupesno in odkrito - vsem pred ocmi in ne na skrivaj. Oba se sicer tudi zdravita, ker dejansko ne ves, kdaj bo (ce bo) slo zares. A zal, ce se kdo zares odloci, bo to naredil in potem nimas vec dosti vpliva.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 18:40:21   
baguSka
Baguska ni nujno.


Ja, sej sem se popravila, da nikoli ne ves.

Tudi pri zdravem cloveku ne, kaj sele pri takem..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 18:44:09   
Anonimen
Ko je že ravno govora o tem ali je pogumno dejanje ali strahopetno.

Meni se zdi najtežji korak, ki ga mora narediti človek ki razmišlja o tem (samomoru), je korak do bližnjega. Do nekoga (psihologa, prijatelja,...) in priznati... glej... razmišljam da bi skočil iz mostu, da bi se obesil, da bi...
In ko je človek enkrat tega sposoben... potem je rešen.

Najhuje pri tem pa je, da okolica dostikrat opazi, da je nekaj narobe, ampak ne more pomagat. Ker ta oseba tega ne pusti. ker beži pred vsemi.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Samomor-junaško ali strahopetno dejanje?
14.4.2008 18:49:26   
baguSka
In ko je človek enkrat tega sposoben... potem je rešen.

Najhuje pri tem pa je, da okolica dostikrat opazi, da je nekaj narobe, ampak ne more pomagat. Ker ta oseba tega ne pusti. ker beži pred vsemi.


No sej... nekako o tem govorim. Tisti ki to naglas pove, se poskusa resit!! In potem je skor ziher, da tega ne bo naredil. Ker ce pove naglas, potem mu pomagas.

Nekateri pa nocejo povedat in se zapirajo vase. In tudi ce hoces pomagat ne mores. Pri takih je pa zlo tezko potem pomagat. Ker so ze nekako odloceni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?