|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 [8] 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vrtec - zavrnjeni
7.5.2008 8:31:42   
rumba
Komisija v Viških vrtcih je odločila, da imajo otroci letnik 2006 prednost pred 2007 in 2008. Torej je lahko otrok letnik 2006 imel dosti manj točk od otroka 2007 in je bil starejši sprejet. Poznam en primer, ki imajo res zelo veliko točk, pa ravnotako niso sprejeti (letnik 2007)- bližina prebivališča+službe+sorojenec v vrtcu. Nekaj jih bo zavrnilo vrtec, ampak potem pridejo na vrsto še vsi čakajoči (15 jih je menda) iz letnika 2006, šele nato 2007.

(odgovor članu januskica)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: vrtec - zavrnjeni
7.5.2008 8:39:45   
rumba
ana35, še tole sem pozabila, citiram iz Pravilnika o sprejemu otrok v vrtec: Komisija s sklepom odloči, ali bo oblikovala prioritetni vrstni red za vrtec oziroma za enoto vrtca po programih in starostnih obdobjih ali po letnikih rojstva otrok. Sklep mora obrazložiti. (tako piše v 7. členu). Torej je komisija lahko tako odločila, lahko samo zahtevamo vpogled v zapisnik in preberemo obrazložitev. To pa je menda kar vse. Žal.
Besedilo pravilnika je pripravljal MOL (najverjetneje, ker je isto za vse LJ vrtca), tako da bi morali spodbijati sam pravilnik.

(odgovor članu rumba)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: vrtec - zavrnjeni
7.5.2008 10:27:34   
sazi
S tem rangiranjem je tako, da bomo vedno nezadovoljni vsi, ki bomo zavrnjeni, pa naj bo rangiranje na osnovi letnikov rojsta, točk ali česa drugega. Jaz bi pa za naš vrtec lahko besnela, kako so grozni, ker so letnik 2006 sprejeli samo 2, letnikov 2007 pa malo morje. In kaj naj zdaj? Moj mali je letnik 2006, smo 19. v čakalni vrsti torej ni šans, da je tudi med letom sprejet.
Ostal bo pri varuški, ki pa jo je res težko najti, ampak jaz sem jo iskala in našla še v nosečnosti, torej sem imela cca leto in pol časa, da najdem zanesljivo osebo, ker sem že prej ugotovila, da tole z vrtci ne bo šlo, pa še za vsaj prve pol leta sem želela, da še ni v vrtcu, ker je bil ves čas bolan.
Letniki 2006 imajo pa ponavadi res da 10 dodatnih točk , ker so bili prejšnje leto zavrnjeni in tudi po točkah prehitijo večino (ampak gotovo ne vseh) letnikov 2007 in 2008.

(odgovor članu rumba)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: vrtec - zavrnjeni
11.5.2008 21:14:15   
atanja
Jaz sicer še nisem dobila odgovora sam glede na zasedenost vrca bo najbrž negativen odgovor.
Moram pa vam povedat da je moj otrok rojen leta 2006, lansko leto ga niso obravnavali ker je rojen novembra-en mesec prepozenuser posted image .

No in ker ga lansko leto niso obravnaval letos tudi ne dobi več točk za lansko letno prijavo ker se ga ni obravnaval...

Mene pač ne jezi pravilnik-ampak to da je prezasedensot vrtca že nekaj let problem. Ko pa vprašaš občino pa naredijo problem samo trenutnega leta in ne naredijo NIČČČČČ. To pa me jezi. Al pa k mi rečejo pa sej je prostor  v drugi občiniuser posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: vrtec - zavrnjeni
12.5.2008 12:50:51   
maakk
Spoštovane mamice in očki!

Sem novinarka na Tv Slovenija in pripravljam prispevek o tegobah, ki so se pojavile ob letošnjem vpisu otrok v vrtce - točno to, o čemer pišpete na forumu.

Vesela bi bila, če bi bil kdo med vami pripravljen pred kamero deliti svojo izkušnjo in spregovoriti nekaj besed. Vem, da je to mogoče neprijetno, a le na tak način se vaš glas 'sliši' tudi v širši javnosti. Obrnili se bomo seveda tudi na Mestno občino in ostale pristojne, a moramo imeti obe plati zgodbe.

Če je kdo med vami tak, ki bi bil pripravljen sodelovati, mi lahko piše na: zarja.kambic@email.si

Že v naprej hvala za sodelovanje in lep pozdrav

(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: vrtec - zavrnjeni
12.5.2008 15:17:22   
orhideja1
Vpis otroka v vrtec je postalo še slabše kot sprejem na fakulteto!
Lp, O.

(odgovor članu maakk)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: vrtec - zavrnjeni
13.5.2008 20:30:24   
lemavrica
Mi smo pa danes le dobili vrtec. Se mi je kar kamen odvalil od srca.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu orhideja1)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: vrtec - zavrnjeni
13.5.2008 21:02:12   
nova sloncica
a ni reku jankovič da bojo letos vsi otroci v lj dobili vrtec??? da bo on zrihtu. mislim da bi on res to znal zrihtat..user posted image

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: vrtec - zavrnjeni
16.5.2008 14:08:33   
ursa1981
Se podpišem pod vse, ki ste dobile negativen odgovor, jaz sem danes izvedala da nismo sprejeti in smo 36. v čakalni vrsti in da bomo drugo leto sigurno sprejetiuser posted image  Kaj meni koristi drugo leto. KRIZA.

(odgovor članu nova sloncica)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: vrtec - zavrnjeni
16.5.2008 17:00:56   
frutka_
Danes sem v Večeru prebrala, da bodo v naslednjih 2-eh letih zagotovili prosta mesta za cca 1500otrok po LJ!user posted image  
Župan ima namreč sam delno zvezane roke, ker urejajo, zbirajno in čakajo dokumentacijo za odprtje novih oddelkov kjer so nekoč že bili. Ko so te oddelke, ker ni bilo potreb zaprli, so se vanje naselile knjižnice, razne društva ipd.. Zdaj bi občina rada te prostore nazaj za večje št. novih otrok, vendar morajo poiskati nadomestno lokacijo tudi za njih.
Poleg tega je velik problem tudi to, da starši vpišejo otroke v več vrtcev in ni realne slike.

(odgovor članu ursa1981)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: vrtec - zavrnjeni
16.5.2008 20:29:44   
Rubin.
Poleg tega je velik problem tudi to, da starši vpišejo otroke v več vrtcev in ni realne slike.



Jaz tudi mislim, da tu tiči največji problem in resnično upam, da ga bodo uvideli in spremenili sistem.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   [Brisano sporočilo]
16.5.2008 23:35:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: vrtec - zavrnjeni
17.5.2008 8:44:08   
rumba
Jaz poznam eno mamico, ki je dala vlogo v 8 vrtcev in je bila v 7 sprejeta!!!! No, evo, šest mest se bo sprostilo.user posted image  Upam, da je v naši enoti še več takih.user posted image  Pritožbe mi pa še niso obravnavali....
Jaz res srčno upam, da tudi v LJ centralizirajo ta sistem, ker sedaj res ne moreš vedeti, koliko imaš dejansko možnosti dobiti določen vrtec.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: vrtec - zavrnjeni
17.5.2008 22:36:04   
atanja
A mi lahko katera pove če mi lahko vrtec prekine pogodbo oz.ne podaljša ker nisem iz Ljublanske občine? sej dam Jankoviču prav da poskrbi za svoje občane in mu za to tud čestitam. Mali je že od septembra notri. Dala sem spet v našo občino in sem na 3.mestu. Sam če en bom dobila pri nas bi rada ostala v tem kjer sem zdaj-oz.nimam druge.

(odgovor članu rumba)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.5.2008 19:37:17   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: nova sloncica

a ni reku jankovič da bojo letos vsi otroci v lj dobili vrtec??? da bo on zrihtu. mislim da bi on res to znal zrihtat..user posted image


Ja res je. Sem danes brala v Mladini. Ampak zaradi tega bodo skupine bolj polne. Ker sedaj je zaradi majhnih prostoro tako, da ubistvu skupine niso tako polne kot bi lahko bile. Sedaj bodo pa šli čisto do normativa, torej več otrok na isto št. vzgojiteljic. Pa nekaj otrok iz prvega starostnega obdobja bodo preselil v 2. starostno obdobje oz. bodo malo skupine združili. Pa prizidke bodo začeli gradit. Uporabili bodo tudi kakšne proste prostore OŠ. Vsaj za otroke v 3. starostnem obdobju.

(odgovor članu nova sloncica)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.5.2008 23:17:22   
rumba
atanja, ko imaš otroka enkrat vpisanega v vrtec, podpisano pogodbo, te ne morejo sami izpisati. Brez skrbi!

(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: vrtec - zavrnjeni
19.5.2008 11:14:23   
emaa
Evo mi smo zavrnjeni tudi v matični občini Domžale, kako bos  sprostitvijo mest pa ne vem. Po možnosti, se bo sprostilo za enega, za drugega pa ne. dvojčkov pa na dveh krajih ne morem imet

(odgovor članu rumba)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: vrtec - zavrnjeni
19.5.2008 18:30:37   
mickaa
A slučajno kdo ve kako poslati inšpekcijo na vrtec? Ženska katera odloča o tem kdo je sprejet v vrtec in kdo ne je namreč v konfliktu z mojo mamo in je mojega otroka zanalašč zavrnila, čeprav ima več pik kot drugi in kljub temu, da sva z otrokom socialno ogrožena družina, ker sm študentka samohranilka.

(odgovor članu januskica)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: vrtec - zavrnjeni
20.5.2008 21:56:14   
Pi-kica 1
Za inšpekcijo ravno ne vem, lahko pa se pritožiš na svet zavoda.

(odgovor članu mickaa)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: vrtec - zavrnjeni
21.5.2008 10:57:39   
ninka80
Mickaa,

sej o vpisu otrok v vrtec ne odloča samo ena ženska, ampak komisija. Ne more ona kar tvojga otrka ne vzet, čeprav ima več točk kot nekdo drug, ta pa je sprejet.
Napiši pritožbo na občino.


_____________________________

http://nina80.moj-album.com/





(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: vrtec - zavrnjeni
21.5.2008 23:01:28   
prolet
pritožbeni organ je župan občine, ki izda odločbo. Imaš pa možnosti tudi na MJU in MDDSZ

(odgovor članu ninka80)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: vrtec - zavrnjeni
22.5.2008 8:19:24   
silvestra
Hura, včeraj so me poklicali, če še rabimo vrtec. user posted image
Tako da smo seveda sprejeli,čeprav samo za enega. To je Šentviški vrtec- sapramiška, smo bli 26. v čakalni vrsti, za hčerko ki pa je na 49. mestu pa nebo vrtca.
Mi je kolegica rekla, da se naj pritožim da bi vzeli še drugega pa se mi zdi noro,ker smo komaj za tega dobil, pa še naknadno so nas poklical.

Bomo šli v vrtec.user posted image


(odgovor članu prolet)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: vrtec - zavrnjeni
22.5.2008 8:55:00   
Ženkica
Mene pa zanima sledeče (če morda katera pozna zakon natančneje); naš vrtec kar ni postavljal prioritetnega vrstnega reda za zavrnjene otroke (mi smo bili zavrnjeni že drugo leto zapored); baje, da tak sistem ni pravilen, da je prioritetni vrstni red zakonsko določen; je to res?

Gre za vrtec v Ivančni Gorici.

Ženkica.

(odgovor članu silvestra)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: vrtec - zavrnjeni
22.5.2008 9:11:21   
Ženkica
še člen iz pravilnika:

15. člen

Na seji komisije se piše zapisnik, ki vsebuje:
- poimenkso prisotnost članov komisije in drugih oseb,
-..................,
-................,
-.......................,
-...............,
-določitev vrstnega reda prednosti otrok, ki so bili zavrnjeni za sprejem.



In še besedilo v odločbi, ki smo jo dobili:

Prioritetnega vrstnega reda komisija ni postavljala. O tem bo odločal svet vrtca Ivančna Gorica.

?????????







(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: vrtec - zavrnjeni
22.5.2008 10:12:41   
ursa1981
Dekleta, ki niste dobile prostega mesta v vrtcu za svoje malčke preberite temo Preverjeno in se mi prosimmmm javite.

Urša

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 7 [8] 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 [8] 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...
Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?