|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
18.4.2008 10:40:26   
Samsa
Pozdravljene sladke nosečnice user posted image

Dajmo združiti moči in si poročajmo kaj jemo oz. kaj bomo jedle. 
To velja tudi za zajtrk, dopoldansko malico, popoldansko malico, večerjo in povečerek.
Meni počasi že zmanjkuje idej, zato bo lažje, če dobim še kakšno idejo.
Zdaj se mi zdi, da se mi cel dan vrti samo okoli hrane ( kdaj, kako, koliko in kaj).

Jaz sem za zajtrk jedla:
- 60 g kosmičev ( 5 vrst)
- 200 ml mleka
- 50 g skute
- 25 g kisle smetane
-125 g svežih jagod in
- 70 g ringlo

Za dopoldansko malico ( ki bo sedaj počasi), pa bom jedla:
- 200 ml jogurt 0,1 % maščobe
- pa spet kosmiče 40 g
- 150 g jabolko


Kosilo je pa še v fazi razmišljanja... user posted image

LP zaenkrat

< Sporočilo je popravil Samsa -- 18.4.2008 10:42:26 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
18.4.2008 12:34:44   
Ninica
Jaz sem pa dobila pri diabetologu eno knjižico v kateri so bila vsa živila in zraven vsebnost sladkorja, ter priporočena količina enot določenega živila, tako da sem si na podlagi tistega priročnika sama sestavila koliko enot pojesti. Na pamet se pa več ne spomnim točno kaj je bilo. Probaj se pozanimati pri svojem diabetologu za to brošuro.

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu Samsa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
18.4.2008 12:40:20   
Samsa
Saj jo imam... sam mi počasi  hrana postaja enolična, tako da zbiram ideje ( zase in mogoče še za druge sladkorčice)..
Saj veš... več glav, več ve user posted image  

(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
18.4.2008 18:33:47   
digi
Jah, vse po malem user posted image ... Imam kuahrsko knjigo za diabetike doma, kjer so vse vrednosti tudi zraven itd.... A kateri tip sladkorne? Gastracijska ali 1, 2?!

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu Samsa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
18.4.2008 21:54:37   
Samsa
Odkrili so mi gestacijski diabetes....

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
21.4.2008 12:05:01   
Samsa
hmmm...  a vse ljubosumno skrivate svoje recepte? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Samsa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
21.4.2008 14:27:36   
asra
zajtrk:
90g kruha
1 žlica doma narejene tunine paštete
1 lonček navadnega jogurta
80g banane (čim majn zrele)

malica
preostala polovica banane ( 75g)
2 koščka prepečenca

kosilo
kisla repa (kuhana) 300g
240g krompirja (skuhan v koščkih, nato pa tenstan skupaj z repo na 2 kapljah olja)
120g klobase (doma narejena iz divjačinskega mesa - damjak, 8% maščob)
(rata pa to ful robe, tako da ponavadi zmanjšam repo kar na 200g)

popoldanska malica
sadna solata

ananas: 70g
breskev: 80g

hruška: 75g
jagode: 125g

kivi: 75g
banana: 40g

Vsaka količina sadja predstavlja pol enote, da je solata bolj pestra in polna.
Skupaj malica zajema 45g OH, sladkor pa je po njej normalen.

večerja:
sklada zelene solate
25g fižola (pol enote)
150g paradižnika
35g paprike (1/4 enote)
25g cvetače (1/4 enote)

zraven pa: 1 trdo kuhano jajce in 25g sira     ali
80g govejega mesa iz juhe            ali
mala konzerva rib..po možnosti v lastnem soku in 12g sira
Vse skupaj okisam v eni skledi...olja ne uporabljam

povečerka pa ne jem...včasih le kakšno jabolko

< Sporočilo je popravil asra -- 21.4.2008 14:30:03 >

(odgovor članu Samsa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
23.4.2008 10:45:26   
Samsa
user posted image  hvala asra za odgovor user posted image
Kako pa ti naredis tunino pasteto?

Evo moj jedilnik za vceraj:

ZAJTRK:
             40 G ovsenih kosicev
           200 ml mleka
           40 g rzenega kruha
            30 g piscancjih prsi
            150 g jabolko

DOPOLDANSKA MALICA:
               40 g ovsenih kosmicev
             200 ml jogurta z 0,1 mm
             150 g hruske

KOSILO:   DUVE
               40 g neoluscenega riza
              80 g krompirja
              40 g korenja
              15 g graha iz konzerve
              40 g cebule
              65 g paprike
              65 g paradiznika
              65 g jajcevca ( melancane)
              65 g buck
              105 g puranjega mesa
              olivno olje
Ce vas slucajno zanima recept : riz preprazis na mascobi in zalijes z vodo. Zacinis s soljo in poprom. Dodas korencek ( narezan na koscke), grah in krompir ( narezan na koscke) in skuhas. V drugi posodi preprazis na olju cebulo in meso. Ko je preprazeno dodas papriko( narezano na koscke) in paradiznik ( prav tako narezan na koscke). Ko se malo preprazi ( da paprika in paradiznik spustita sok), dodas se jajcevce in bucke in zacinis. Ko je to preprazeno ( ima malo omake), dodas se riz s korenckom, grahom in krompirjem, da se okusi premesajo. Lahko se malo zalijes z vodo ( ce ti je pregosto) in preslano. Jaz sem to kuhala se 20 min.
 
POPOLDANSKA MALICA:
                80 g rzenega kruha
                140 g ringloja

VECERJA:
                 90 g rzenega kruha
                 40 g piscancjih prsi
                 150 g paprike
                  kumare ( pise: neomejeno, tako da je nisem vagala)

Evo moj jedilnik za vceraj.... Prosim, da mi povete, ce ga kje biksam....

(odgovor članu asra)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
25.4.2008 9:56:52   
asra
Pri prvem jediliku bi jaz ven vrgla tisto kislo smetano, ker menim da je 1E skute zadosti.
Pri zadnjem mi pa ni jasno, da si pri malici imela 80g kruha, kar je skoraj 3e, pa mislim, da sta ponavadi samo 2.
Pa 3 enote škrobnega živila za večerjo.

Je pa res, da imava mislim, da drugače sestavljeno dijeto in je hrana drugače prerazporejena čez dan. Tak da si mislim, da sta verjetno obedve prav porihtani na 1800 oz 2000 kcal. Sem že pri Katini opazila, da imava malo drugačno sestavo obrokov, pa sem o tem že pisala v nosečniši sladkorni.

Jaz mam na primer malo večji zajtrk... (1e kruha več) in imam potem za večerjo vsega po 2 e.

Pa še nekaj sem se pomnila, pa bom kar tu napisala. Katina je enkrat omenila, da zjutraj ne sme mesa (npr: puranji šink). No lahko povem, da lahko mirno ješ zjutraj 25g nekega mesnega izdelka. Vem pa zato, ker sem bila že na PDCju v ljubljani (prenatalni dnevni center), kjer je bila dr. Tomažičeva. Tam moraš ponavadi biti že ob 7.30 na tešče in potem ti oni prinesejo zajtrk. No, vse smo prav lepo uživale ob puranjem šinku. :)

(odgovor članu Samsa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
4.11.2009 14:45:57   
lenybaby
Da malo ubudimo tole zelo koristno temo...

Kaj si torej kuhate za kosilo in večerjo, kaj jeste za zajtrk in vmesne obroke? "Plava buklca" je pač osnova, idej pa rado zmanjka in potem se ponavlja iz dneva v dan... Kaj torej user posted image  z NS skuhate pa vam kasneje izmerjen cukrček ne dela problemov? Na plan s predlogi! user posted image


Moj jedilnik je približno takle:

ZAJTRK
  • 2 dl posnetega mleka (pogrejem v mikrovalovki)
  • 2 veliki žlici doma namešanih kosmičev (ovseni kosmiči z različnimi semeni iz Millerja, malo kornfleksa, par rozin, 5 polovičk orehovih jedrc (narezanih)
  • jabolko (ali kakšen drug sadež - hruška, grenivka, pomaranča ipd.)

______________________________________________________________________________

  • nesladkan čaj (zadnje čase pač iz malinovih listov kr je tko zelo opevan user posted image )
  • črna (polnozrnata) žemljica
  • 3 rezine piščančjih prsi
  • majhna rezina manjmastnega sira
  • list zelene solate
  • 3 rezine svežega paradižnika

_______________________________________________________________________________
  • jogurt 1,3 (lonček) ali približno 2 dl
  • kos polnozrnatega kruha
  • jabolko (ali drug sadež)

MALICA

  • bela kava (ali venezzia cappucino) - brez sladkorja
  • jabolko (ali drug sadež)
  • 2 krex prepečenca ali košček polnozrnatega kruha (ali košček nesladkega peciva)

(malica je tak bolj suhoparen obrok... user posted image )

KOSILO

  • 3 velike žlice polnozrnatih testenin (no, recmo raj 4 kr vedno pol dol pade user posted image ) kuhanih al dente v ne preslanem kropu
  • 1/2 male konzerve rio mare (malo prepražiš na ognju, dodaš 2-3 žlice paradižnikovega koncentrata in kar fajno dozo origana user posted image )
  • solata iz svežega zelja, paradižnika, endivije npr. (tako sem mela dans, lih tolk da niso te solate preveč enolične, lahk pa daste not kar vam pač paše), malo soljena, z malo olivnega olja in precej jabolčnega kisa (nekje sem brala da kis in cimet fajn nižata cuker user posted image  - če je slučajno kej na tem ga dam kr mal več... user posted image  )

__________________________________________________________________________________
  • 105 g cca. piščančjega fileja (zmerno soliš, popraš, popečeš na olivnem olju, dodaš narezan česen, zaliješ z vodo, zgostiš z minimalcem moke (polnovredne) - tisti k ne marate česna lahko zrezek začinite z rožmarinom in ga popečete na žaru
  • 4 velike žlice polnozrnatih testanin ali 2 srednje velika krompirja (skuhaš v kosih v ne preslanem kropu)
  • cca. 250 g zamrznjene zelenjave (brokoli, cvetača, korenček), skuhaš v rahlo slanem kropu in na koncu dodaš pol žlićke margerine

__________________________________________________________________________________
  • 1/2 manjše čebule podušiš na žlički olivnega olja da ovene, dodaš
  • 105 g na koščke narezanega piščančjega fileja, dušiš, zaliješ s pol skodelice vode, počakaš da povre, dodaš
  • neluščeni riž (cca. pol manjše skodelice), premešaš in doliješ še trojno količino vode kolikor je bilo riža (rjavi riž rabi dalj da se skuha zato ga prej raje namočiš za kako uro ali dve v hladni vodi), soliš in popraš.
  • peteršilj dodaš po želji (nasekljan, svež) in dodaš še
  • 100 do 200 g zmrznjene zelenjave (lahko tudi isto mešanico-brokoli, cvetačo, korenje ali pa samo korenje in grah), raje manj ker se te rižote nakuha za dvakrat! Ko zavre počakaš in mešaš dokler odvečna tekočina ne povre, potem pa daš še za 12-15 minut v pečico da se rižek malo zapeče na 200 stopinj. potreseš s svežim petršiljem in parmezanom.

(tole sm si nardila z belim rižem in je bil cukr 7,0! Zato toplo priporočam rjavi riž, sam prej mal preštudirejte kako je z njegovim kuhanjem - z rjavim po pravici povedano še nisem poskusla kuhat user posted image ). Zraven lahko pojeste še skledo solate kr je zelenjave v rižoti manj kot bi je naj bilo po predpisani dieti.

VEČERJA (glej KOSILO user posted image )

Ali pa si narediš ogromno skledo mešane solate z vsemi možnimi dodatki k ti padejo na misel! Npr. zelena solata, paradižnik, ohlajene polnozrnate testenine ali topl kuhan krompir, koščki sira, tuna ali kosčki popečenega piščančjega mesa.... kar ti pač pade na pamet in je v mejah predpisanega!


Tole je tisto, kar jaz nekak najraje jem... Seveda je vmes kakšn normaln kosil, ko se poje kaka fajna domača župca in govedina in krompirček npr. ..... mmmmmmm.....

SAMO NE POZABLJAJTE NA ZADOSTNO KOLIČINO GIBANJA PO OBROKIH!!! Js poskusim it vsaj dvakrat na dan mal ven za 20 - 30 minut, se mal nahodit in nadihat, sesam doma skor vsak dan - tud to je dobra rekreacija user posted image  in če se le da se ne zasedet za računalnikom, sploh pa ne takoj po jedi! Vmes veliko vode pa bi mogl it skoz! Poskuste si mert cukr večkrat na dan in ne samo po glavnih obrokih. Sam tko boste vedle kako se giba skozi dan. Jaz ga že neki časa merim na tešče, po zajtrku, včasih po malci, po kosilu in večerji, kdaj pa kdaj tud pred glavnim obrokom... user posted image  Sej ni fino k te že vse blazince pol bolijo sam je pa zanimiv vidt kaj cukr sprav s tira in kaj ne. Js vem da mam probleme s sirnimi namazi (pa sm mislna da jih mam s kruhom! user posted image  ). Zadnjih nekaj dni vsak dan pojem kos orehove potice za malco in mam po njej cukr 4,9! Tko da - probite vse pa boste vidle.


Srečno!

Pa še kak recept z vaše strani bi prišel prou... user posted image

(odgovor članu asra)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
21.3.2010 9:01:27   
lumpa6
u recepti, ki prau pridejo

(odgovor članu lenybaby)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
21.6.2010 10:40:19   
DeVilla
Men se že v tretje obeta nosečniška sladkorna, pa moram poiskat jedilnike od prej. Bom kaj napisala, kako je moj prehranjevalni dan izgledal oz. kako bo prav kmalu... user posted image

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu lumpa6)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
5.7.2010 13:19:49   
Masha_M
Ojla nosečke!

Jaz sem si včeraj prvič poskusila skuhati mlečni riž s temnim in neoluščenim rižem (seveda brez sladkorja oz. z umetnim sladilom), pa ni bil nič kaj dober. Riž se sploh ni navzel nič okusa po mleku in je bilo na koncu tako, kot da bi navadno kuhan riž stresla v 2dcl sladkanega mleka. user posted image

Malice in zajtrk itd. se mi ne zdijo neka huda umetnost, tako da mislim, da bodo bolj v pomoč nasveti za kosila in večerje.

Aja, prej pa še eno vprašanje. Ali je katera vprašala/izvedela kako je s priporočili glede uporabe posebnih diabetičnih izdelkov? Npr. medu, marmelade, piškotov, čokolade za diabetike? So dovoljeni? Niso? V kakšnih količinah in kombinacijah? Hvala za odgovore!

Kar se tiče kuhanja, pa jaz večinoma živim zadnje tedne le še od perutnine. Rdečega mesa ne maram prav preveč že od prej, morsko hrano pa nosečnicam itak odsvetujejo zaradi težkih kovin v ribah. Jaz tako kupujem predpakirane piščančje mini fileje, ker mi 3 koščki praviloma pridejo skoraj točno 105g, kar je enako 3 enotam piščanca, ki jih imam za kosilo.

Eno od mojih kosil je bilo recimo takole:
  • Pečen piščančji file s sirom
  • Pire krompir
  • Dušena zelenjava
  • Solata
Tri mini piščančje fileje sem posula z začimbno mešanico in jih po eni strani namazala z gorčico. Popekla sem jih na  minimalni količini olja (olje kanem na robček in z njim pomažem dno ta najmanjše teflonske ponvice da se maščoba ne rezgubi preveč po veliki ponvi - recimo da je to pol enote maščobe). Najprej vedno popečem tisto stran brez gorčice, nato jih obrnem. En listek topljenega sira (še cca. 1e maščobe, skupaj torej do zdaj 1,5e) sem razrezala na tretjine in vsako tretjino položila na en filejček, po tem ko sem jih že obrnila. Ker so fileji mali in tanki so hitro pečeni in tudi sir se hitro stopi. Ko jih poberem iz ponvice, kanem v ponvico kakšne četrt deci vode in malo premešam, da se voda premeša z ostanki gorčice, soka od piščanca in preostalih začimb in to prelijem/dolijem k mesu.

240g krompirja sem skuhala narezanega na ploščice (da je hitreje kuhan) in na koncu vanj dodala pikico mleka in masla, da sem vse skupaj predelala v pire. Recimo da je to dvoje še ena enota maščobe - skupaj 2,5e.

Na preostali polovički enote maščobe sem popekla čebulo, nanjo dodala pikico na kocke narezanega korenčka, kar nekaj raznobarvnih paprik, kasneje pa še bučke in del melancana. Da se ne bi vse skupaj prijemalo in prismodilo sem dodala še ene 3 velike žlice paradižnikove salse iz lončka, ki mi jo je dala tašča. Tam notri ni nič drugega kot pokuhani paradižniki z začimbami in zmiksani, zato sklepam, da bi vam morali dobro služiti tudi kakšni pelati iz konzerve, ki jim same dodate začimbe (npr. provansalske začimbe, majaron, origano...). Zadevo sem potem tako dušila nekaj časa, a ne predolgo, da je zelenjava ohranila nekaj čvrstosti.

Za solato sem si pripravila mešano iz paradižnika in kumar z malo čebule, vendar me rešuje to, da je meni za solato dovolj zgolj balzamični kis in nekaj provansalske zeliščne soli. Tiste, ki nujno rabite olje na solati ste tukaj že v r***, ker sem prej pokurila že vso maščobo. user posted image

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
5.7.2010 13:27:08   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: Masha_M
Aja, prej pa še eno vprašanje. Ali je katera vprašala/izvedela kako je s priporočili glede uporabe posebnih diabetičnih izdelkov? Npr. medu, marmelade, piškotov, čokolade za diabetike? So dovoljeni? Niso? V kakšnih količinah in kombinacijah? Hvala za odgovore!


men so rekli, da ne. zaradi umetnih sladil itd., ki niso najbolj fajn za telo. da je bolje, če pojem "navadne" izdelke in teh manj, pa samo občasno kot pa diabetične. da naj pač probam imet domačo marmelado z manj sladkorja, če je možno, pirine/polnozrnate/ajdove/... piškote s temnim cukrom, temno temno temno čokolado (ne mlečne).

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
5.7.2010 13:43:25   
Masha_M
Druga moja malo bolj inovativna opcija je bila:
  • rižota z bučkami in piščancem
  • solata
Ugotovila sem, da mi je mnogo lažje kuhati za več ljudi/obrokov, ker se potem sumarno nabere več enot in je med njimi lažje kombinirati in menjati. Kuhala sem 2 porciji skupaj, torej po mojem jedilniku 3+3 enot škroba, 3+3 enot mesa, 3+3 enot maščobe in 3+3 enot zelenjave.

Rižoto sem pripravila nekako takole: na 2e olja sem vrgla nasekljano čebulo in 6 enot na listke narezanega piščančjega fileja (je prej gotov, če je tako tanko narezan in potem rabim zanj manj maščobe). Po ene 5 minutah sem dodala še 6 enot temnega neoluščenega riža in na kocke narezane bučke. Vse skupaj sem zalila z vodo in 2 enotama smetane za kavo in kuhala po navodilih na rižu. Skupaj so to zdaj porabljene 4e maščobe od 6ih. Sama imam za rižote & co. riž Bali, ki se kuha 15 minut. Ko sem podobno rižoto poskušala z rižem Zlato polje, ki se kuha 30-50 minut, seveda na to nisem računala in sta piščanec in bučke popolnoma razpadla. user posted image

Tik preden je bila rižota gotova sem vanjo vrgla še en sirček v listku za pokurit peto enoto maščobe, na krožniku pa sem na rižoto dala še parmezan in tako porabila še zadnjo enoto maščobe. Solato sem spet delala samo z balzamičnim kisom in začimbami.

Po obeh navedenih obrokih je bil moj krvni sladkor znotraj mej, pa sem imela na 50g OGTT zelo visoke vrednosti (11,1 mmol/l po 60min)!

Pa dober tek vsem! user posted image

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
5.7.2010 13:44:35   
Masha_M
IZVIRNO SPOROČILO: khurde

men so rekli, da ne. zaradi umetnih sladil itd., ki niso najbolj fajn za telo. da je bolje, če pojem "navadne" izdelke in teh manj, pa samo občasno kot pa diabetične. da naj pač probam imet domačo marmelado z manj sladkorja, če je možno, pirine/polnozrnate/ajdove/... piškote s temnim cukrom, temno temno temno čokolado (ne mlečne).

Najlepša hvala za odgovor! V petek grem itak spet na pregled, ker bom že v 36. tednu, tako da bom takrat lahko vprašala tudi diabetologinjo, če se mi porodi še kakšno vprašanje.

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
5.7.2010 17:26:41   
DeVilla
Vidim da je fajn, da spremljam tale forum. V petek imam tadolg cukrast test, pa da vidimo, kolk sm pridna. Se zdaj kr držim diete... user posted image  Hvala za ideje za kosilo!

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
6.7.2010 20:19:35   
Soncchhek
Masha-M, si spraševala za piškote......jaz jem medexove- pirine in pa polnozrnate. Za popoldansko malico npr. pojem 2-3 te piškotke+ sadje. Ostalih " sladkarij" še nisem poizkusila....
Si pa kdaj zjutraj namažem nekaj kruh-a z domačo ( normalno )  marmelado....čisto na tanko, pa je bil cuker potem ok. Pa včasih si zvečer privoščim kepico sojinega sladoleda...pa je tudi ok. To je to.

Meso-tudi jaz pojem veliko perutnine....rdeče meso pa- npr. goveji zrezki v omaki...



(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
6.7.2010 20:38:34   
Anonimen
Punce jst sem lani takle čas preživljala v LJ P, ker sem v 34 tednu dobila popadke. No na srečo se je umirilo, sem pa tam prišla do poznanja, da je pomembna količina in ne vrsta hrane. V P dobiš popolnoma vse za jest, samo porcije so ponavadi manjše, kot doma in pa resnično tam ješ 5 ali 6 obrokov na dan, doma pa redkokdaj. No moji cukri so v P bili odlični tudi ko sem šla rodit in po porodu.

Sedaj sem spet noseča in predvidevam, da bom spet cukerašica, ampak se ne sekiram preveč. Dieta pa zame pomeni (sploh ko si enkrat na inzulinu), da se ne nažiram s sladkarijami in da si doziram manjše porcije in res pazim da jem 5 ali 6 obrokov dnevno. Jem pa vse!!

Sicer pa pridne vse, ki se tako pridno ukvarjate z merjenjem enot in g hrane user posted image user posted image user posted image SVAKA ČAST!!!


(odgovor članu Soncchhek)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
6.7.2010 20:52:40   
DeVilla
Živa25 - Čestitke za drugo nosečnost! Ali tudi zdaj pričakuješ povišan sladkor?

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
6.7.2010 21:07:19   
Anonimen
pričakujem ga ja user posted image So mi tudi na Polikliniki obljubili, da v drugo bom ziher spet tam, ker sem v rizični skupini že zaradi debelosti. Ampak se ne sekiram. V prvo se nisem niti zredila, niti z Žigatom ni bilo nič narobe. Edini neprijeten spomin, ki je vezan na sladkorno je 24ur porodne user posted image Ampak tudi to bom preživela user posted image   Sem pa bila na inzulinu (Novorapid in Insulatard), v porodnišnici pa so mi 3 dni pred indukcijo poroda dali Actrapid. Sem dobivala manjše doze in sem imela boljše cukre... je rekla zdravnica da naj naslednjič to povem...

Pa hvala za čestitke user posted image


(odgovor članu DeVilla)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
20.8.2010 17:34:45   
Anonimen
user posted image  Hvala vsem predhodnicam za ideje, Sicer me še čaka predavanje ampak na hrano pa lahko pazim že zdaj. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
8.10.2010 11:54:22   
briljantina
Pozdravljene!

Objavljeni recepti zelo prav pridejo, jaz sem šele začela z dieto, pa mi že počasi zmanjkuje, ker bi mogla vsak dan drugače v trgovino, pa ni časa.

Zanima me pa nekaj: dobila sem tudi Keto-Diastix (lističe, s katerimi si merim ketone v urinu). Sedaj jih uporabljam tri dni in je vedno bil obarvan kožno (prvi kvadratek). Zanima me, kaj se zgodi, če je listek obarvan s temnejšo barvo. Kaj to pomeni?

Hvala za odgovore.

Pozdravček!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
8.10.2010 14:04:53   
majčica1508
kaj pa lahko namest mesa jem...........Bo lahki sir ok

tudi jaz rabim jedilnik za 1 teden.....pol se mi bo pa ponavljal...
Namreč v 1 mesecu sem šla 5kg gor,pa mi je moja G rekla,naj se probam
ne zredit do konca.....v prvi nosečnosti sem šla gor 33kg.....
in mi je priporočala jedilnike za sladkorne bolnice in pa sol naj zmanjšam
nekaj jih že imam zbranih od tukaj gor,kak nov bi bil pa še kako dobrodošel

(odgovor članu briljantina)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Jedilniki za nosečnice s sladkorno..
8.10.2010 14:42:38   
briljantina
Meso je skupina zase, topljeni sir pa spada v skupino maščob. Mislim, da tu ne gre za takšno menjavo. Npr. namesto mesa lahko ješ tudi jajca, drugače pa 1 E mesa = 2 enoti zelenjave (nekaj takega), menjaš lahko, nisem pa še točno preštudirala, koliko v kaj.

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?