|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kozmatika-kakšno uporabljamo?!?!
6.5.2008 20:11:57   
aprilčica07
Za malega uporabljam v glavnem Weledo, zase pa sem dolga leta uporabljala Vichy, ma zaradi hudih težav s kožo sem prešaltala na Avene. Zaenkrat sem zadovoljna.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kozmatika-kakšno uporabljamo?!?!
7.5.2008 1:05:27   
budulove
Jst mam Terra Natur čistilno mleko za obraz , pa je ful nežno pa še ful poceni. Jst mam unga k je roza, drgač je pa še en rumen, odvisno kako kožo maš. 

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kozmatika-kakšno uporabljamo?!?!
13.5.2008 19:50:01   
anarabarbara
Uh, sem jezna. Skoraj sem že nabavila Nuxe kremo za obraz in okoli oči, ko mi je farmacevtka svetovala, naj prej probam testerje. Ok, dobim katalogec, kjer na veeeliko piše brez parabenov. In doma vseeno še pogledam sestavine 1., 2. in 3. kreme - v VSEH VSI parabeni, kar jih je. Kakšna natega.

_____________________________

Ko bo posekano zadnje drevo, zastrupljena zadnja reka, ulovljena zadnja riba, takrat bo jasno, da se denarja ne da jesti.

(odgovor članu budulove)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kozmatika-kakšno uporabljamo?!?!
13.5.2008 20:02:45   
Anonimen
Ok, dobim katalogec, kjer na veeeliko piše brez parabenov.


Ja, v reklamah....user posted image . Je vse brez in vse bio...user posted image . Kao user posted image


(odgovor članu anarabarbara)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kozmatika-kakšno uporabljamo?!?!
29.5.2008 21:37:32   
Felicita
verjetno paše sem, pa verjetno ste v zadnjih dneh že slišale o tem, torej:

http://www.zps.si/sl/za-medije/izjave-za-javnost/neodvisni-test-soncnih-krem-cena-pogosto-ne-odraza-kakovosti-izdelka.html

komentarji?


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kozmatika-kakšno uporabljamo?!?!
13.6.2008 22:21:16   
rainbow
felicita, zares zanimivo. Sem danes nabavila to kremo, ampak sem vzela za otroke.

mi pa ne gre z glave ta tema in sem šla malo raziskovat. pa me kar kap. In sem si rekla, vsaj za moji punci lahko kaj ukrenem, zame je morda že prepoznouser posted image no, upam, da ne.

Recimo če primerjam dve kremi za sončenje, torej to od Cien, ki je kao najboljša po teh testih, in od la Roche-Posay, ki sem jo kupila v lekarni za astronomskih 25€ glede na te sumljive sestavine (parabene, PEG-e itd) in so v ta dražji vsi možni parabeni, medtem ko v Cien-ovi ni nobenega. edino parfum ima Cien-ova, kar tudi ni v redu.

Sem pa nabavila nekaj zadev od Alverde iz DM-a, pa so cene res smešne, pa nekaj od Welede, ki je kar draga. Pa zguglala sem dve dobri firmi Aubrey Organics in Akamuti (mogoče ste ju že omenjale??),
pa me zanima, če ju katera uporablja.

nujno moram itak zamenjat za sebe zadeve za obraz in zdj sploh ne vem, kaj bi.

ps  upam, da bo katera še to bralauser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kozmatika-kakšno uporabljamo?!?!
17.6.2008 14:52:58   
nežka
Mi pa za tamalega uporabljamo Avalon z BDIH-om, ki tudi ni tako draga in je cenovno čisto dosegljiva, zase imam pa tudi Avalon za telo in dr. Hauschka za nego obraza.
Edino šamponov za lase pa ne morem uporabljati naravnih, sem poskusila enkrat Hauschko, pa so bili lasje grozni. Tako, da zaenkrat ostajam na "kemiji in strupih"user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kozmatika-kakšno uporabljamo?!?!
17.6.2008 19:19:56   
rainbow
nežka, kje kupiš Avalon izdelke?????

jaz sem si dvakrat namazala z Alverde kremo obraz (za otroke) in dobila alergijouser posted image user posted image user posted image  tak da zdaj čakam, da mine in raziskujem različne firme, sestavine itd.

Nežka, pa ti odgovarjajo kreme Hauschke za obraz??

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu nežka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kozmatika-kakšno uporabljamo?!?!
17.6.2008 21:15:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rainbow



Nežka, pa ti odgovarjajo kreme Hauschke za obraz??


Nisem Nežka user posted image , pa bom vseeno odgovorila.

Meni zelo odgovarja kozmetika dr. Hauschka, predvsem za obraz. Tudi v salon hodim, kjer izključno uporabljajo le to kozmetiko. Sicer pa je odvisno od kože. Enemu paše, drugemu ne. user posted image

(odgovor članu rainbow)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kozmatika-kakšno uporabljamo?!?!
17.6.2008 22:11:18   
rainbow
hvala, tiannauser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kozmatika-kakšno uporabljamo?!?!
30.6.2008 11:44:47   
smeja2
rainbow - jaz uporablajm kremo za obraz od aubrey organics, pa šampon pa balzam, pa lotion za telo in mi je vse super. zdej si bom naročila še gel iz aloe vere za po sončenju al pa če te mal opeče je aloa najboljša men.
probaj - mal prečekiri njihov web pa lahko si tud brezplačne vzorce naročiš

http://infozin.googlepages.com/home

nežka - probaj šampone od aubrey organics - men so super
sam jaz si naprimer trikrat glavo s šamponom, da je boljši učinek
lase so pa super potem, sploh balzam je odličen

(odgovor članu nežka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kozmatika-kakšno uporabljamo?!?!
30.6.2008 21:30:04   
rainbow
smeja2, super, da si se oglasila tule. Veš, da sem naročila dva testerja od Aubrey in jih ta teden dobila. In to Vegecol cremo za obraz in en lotion za telo. samo ju še nisem uporabila, ker imam trenutno na nogah reakcijo od britjauser posted image  tak da si to zdravim, pa pred kratkim sem imela alergijo na eno kremo na obrazuuser posted image user posted image  pa še čakam, v glavnem.

Pa velik minus mi je, ker po netu nerada kupujem (saj vem, da sem za časom), trgovino pa imajo samo v LJ. Bo treba kar tjauser posted image



_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu smeja2)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kozmatika-kakšno uporabljamo?!?!
30.6.2008 22:35:41   
al1*
Rainbow - veliko izbiro naravne kozmetike imajo na vogalu Poštne na Glavnem trgu - tudi s testerji so kar radodarni. 

_____________________________

lp


(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kozmatika-kakšno uporabljamo?!?!
1.7.2008 10:55:48   
zmajči25
Torej, na katere sestavine moram biti posebej pozorna oz. česa kozm. izdelki ne smejo vsebovati? Če bi katera čisto na kratko samo naštela pa kako se pojavljajo na deklaraciji oz. točno naziv, ki se ga prebere na embalaži ....

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kozmatika-kakšno uporabljamo?!?!
1.7.2008 14:43:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zmajči25

Torej, na katere sestavine moram biti posebej pozorna oz. česa kozm. izdelki ne smejo vsebovati? Če bi katera čisto na kratko samo naštela pa kako se pojavljajo na deklaraciji oz. točno naziv, ki se ga prebere na embalaži ....


Če bi rada popolnoma naravno kozmetiko, mora imeti BDIH certifikat. Piše na embalaži. user posted image

(odgovor članu zmajči25)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kozmatika-kakšno uporabljamo?!?!
1.7.2008 14:44:41   
Anonimen
Evo:

user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kozmatika-kakšno uporabljamo?!?!
1.7.2008 22:28:10   
smeja2
10 SINTETIČNIH KOZMETIČNIH SESTAVIN, KI SE JIM IZOGIBAJTE
       

 
  user posted image                              user posted image user posted image  
NE VERJEMITE BESEDI »NARAVNO« NA KOZMETIČNIH IZDELKIH.

PREBERITE SESTAVINE!

Če želite uporabljati zdrave, naravne proizvode, morate biti pripravljeni, da jih malo raziščete. Naučite se brati sezname sestavin na zadnji strani embalaže vaših kozmetičnih izdelkov. Ne zadovoljite se z napol naravnimi izdelki za nego kože in las. V tem prispevku smo nanizali in opisali deset najbolj škodljivih sestavin, kemikalij, katerih ne bi smelo biti v tako imenovanih »naravnih« izdelkih za nego telesa.
Imena sestavin so v angleščini, kot jih najdete na originalnih embalažah.
                        1. METHYL, PROPYL, BUTYL in ETHYL PARABEN – Uporabljajo se kot zaviralci rasti mikroorganizmov in za podaljšanje roka trajanja izdelkov. Povzročili so že mnogo alergičnih reakcij in izpuščajev ali lišajev na koži. Raziskave so potrdile, da so šibko estrogenski in se absorbirajo v telo skozi kožo. Se na široko uporabljajo, čeprav je znano, da so toksični.

2. DIETHANOLAMINE (DEA), TRIETHANOLAMINE (TEA) – Pogosto se uporabljata v kozmetiki kot emulgatorja ali za pospeševanje penjenja. Lahko povzročita alergične reakcije, draženje oči ter suhost kože in las. DEA in TEA sta amina (sestavina amoniaka) in lahko povzročita nastanek kancerogenih nitrosaminov, če prideta v stik z nitrati. Sta toksična, kadar se absorbirata skozi kožo dalj časa.

3. DIAZOLIDINYL UREA, IMIAZOLIDINYL UREA – To so konzervansi, ki se na široko uporabljajo. Ameriška Akademija za dermatologijo je odkrila, da so glavni vzrok za kontaktni dermatitis (vnetje kože). Dve tovarniški imeni za te sestavine sta tudi Germall II in Germall 115. Nobeden od njiju ne vsebuje dobrega agensa proti glivicam in se morata kombinirati še z drugimi konzervansi. Obe ti kemikaliji v telo sproščata formaldehid, ki je toksičen.

4. SODIUM LAURYL / LAUTERH SULFATE - Poceni, groba detergenta, ki se uporabljata v šamponih zaradi svojih čistilnih sposobnosti in povzročanja penjenja. Običajno jih izdelajo kot derivate surove nafte, pogosto so prikriti pod izrazom »prihaja iz kokosa«. Povzročajo draženje oči, luščenje lasišča podobno prhljaju, lišaje na koži in ostale alergične reakcije.

5. PETROLATUM
– Znan tudi kot »petroleum jelly« - naftni žele. Je derivat mineralnih olj in se uporablja kot emolient (mehčalo) v kozmetiki. Nima nikakršne hranilne vrednosti za kožo in lahko negativno vpliva na lasten, naraven vlažilni mehanizem našega telesa, kar pripelje do suhosti in razpokanja kože. Pogosto povzroči prav tak učinek, kot naj bi ga preprečeval. Proizvajalci kozmetike ga uporabljajo, ker je neverjetno poceni.

6. PROPYLENE GLYCOL – Idealno je to rastlinski glicerin, zmešan z alkoholom iz zrnja, ki sta oba naravna. Žal pa je običajno sintetična zmes kemikalij, predelana iz surove nafte, ki se uporablja kot vlažilec. Znano je, da povzroča alergijske reakcije, koprivnico in ekceme. Kadar med sestavinami opazite PEG (polyethilen glycol) ali PPG (polypropylene glycol), pazite, saj sta tudi sorodni kemikaliji.

7. PVP / VA COPOLYMER – Kemikalija, derivat surove nafte, ki se uporablja v lakih za lase, pripomočkih za oblikovanje pričeske in ostalih kozmetičnih sredstvih. Lahko je toksičen, saj delci, ki jih vdahnemo, lahko poškodujejo pljuča občutljivih oseb.

8. STEARALKONIUM CHLORIDE – Štirikratna amonijeva sestavina, ki se uporablja v balzamih za lase in kremah. Razvili so jo v tekstilni industriji kot mehčalec za perilo in je precej cenejša in lažja za uporabo v kozmetičnih proizvodih za lase kakor proteini ali zelišča, ki dejansko koristijo lasem. Povzroča alergijske reakcije in je toksična.

9. COLOR – Sintetične barve. Uporabljajo se, da bi kozmetični izdelki imeli lep videz. Sintetičnih barvil, tako kot sintetičh barv za lase se izogibajte, če je le možno. Označene so lahko kot FD&C ali D&C, čemur sledi barva in številka (na primer FD&C red no. 6). Mnogo sintetičnih barvil je lahko kancerogenih. Če jih vaš kozmetični izdelek vsebuje, ga ne uporabljajte.

10. FRAGRANCE – Dišave v kozmetičnih izdelkih. Dišave so lahko sestavljene iz do 200 različnih sestavin. Nikakor ni mogoče vedeti, katere so te sestavine, saj na etiketi izdelkov preprosto piše »fragrance«. Nekatere težave, povezane z uporabo teh kemikalij so glavoboli, vrtoglavica, izpuščaji, hiperpigmentacija kože, dražeč kašelj, bruhanje, draženje kože – seznam se še kar nadaljuje. Nasvet: ne kupite kozmetičnega izdelka, če zasledite besedo »fragrance« med seznamom sestavin.
 

(odgovor članu zmajči25)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kozmatika-kakšno uporabljamo?!?!
2.7.2008 17:56:32   
rainbow
To si dobro nalepila, smeja2user posted image

s tem, da sem jaz začela te zadeve ravno pred kratkim "študirat" in sem na enem forumu brala, da je pomembno, da so te sestavine, če pač že so, na zadnjih mestih pri sestavinah in ne na prvih petih, recimo. Da če so na zadnjih mestih, potem so v zanemarljivi količini in zato nenevarne.

prosim, samo povzemam, nisem si zmislilauser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu smeja2)
Neposredna povezava do sporočila: 43
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?