|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: protest proti vrtcem...
16.5.2008 11:13:38   
Tanchy
Pozdravljene,

oglaša se še ena razočarana mamica, saj to kar se dogaja v naših vrtcih je KATASTROFA. Res je, da nisem iz Lj, ampak iz primestne občine Dol pri Ljubljani in moram rečt, da je to kar se dogaja višek user posted image ! Naša občina je bila lansko leto vodilna v priseljevanju iz drugih občin, vrtec pa imamo samo en user posted image user posted image user posted image in seveda polno zaseden. Glede na to, da je občina KRIVA za nastalo situacijo - v tridesetih letih ni niti malo povečala kapacitet v vrtcu, vedeli pa so, da je to nujno potrebno. Za to krivim organe na občini, saj so totalno nesposobni user posted image user posted image za delo na področju, ki je nujno. Sama sem se tudi odločila, da napišem protestno pismo in ga oddam čim večim organom tako občine kot države. Če bo potrebno bomo zbirali tudi protestne podpise. Če je slučajno katera iz te občine naj se mi oglasi.

Drugim bi pa dejala, da se strinjam s protesti in upam, da se bodo te situacije čim prej rešile, saj imajo naši otroci PRAVICO DO VARSTVA.

Lep pozdrav, Tanja

(odgovor članu Kaliope)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: protest proti vrtcem...
16.5.2008 14:02:27   
ursa1981
Zdravo,

ja tudi jaz sem danes že pretočila solze. TUdi mi smo izvedeli, da smo zavrnjeni - imeli smo 49 točk, meja za sprejem naj bi bila 52. No, pritožba bo 100% - kriterij je tudi bližina starševe službe - mož je zaposlen 3 km od vrtca in tega niso upoštevali, češ, da je bližje Črnučam kot Jaršam - če bi dali vlogo v Črnuški vrtec, pa bi nam odbili 6 točk, ker ni vrtec Črnuče najbližji našemu domu. Katastrofa.

Ne, vem kaj bom naredila, če ne dobim vrtca. Res ne! Tudi, sama bom počakala še pisni sklep in nato napišem maile prav na vse omenjene naslove in pritožbo v vrtec.
Najbolj me boli to, da so v dopisu, ko so nam poslali vlogo za komisijo napisali, da nepopolnih in prepozno vdanih vlog ne bodo upotevalai in da bo odgovor do konca aprila oz. takoj v začetku maja. No v začetku maja je mož klical, kaj je z odgovorom in kaj je bil odgovor, čakamo še tiste, ki so oddali nepopolne vlogeuser posted image  Mislim, kako si lahko kaj takega privoščijo, pišejo eno, delajo drugo.
Katastrofa.

Ja Janković obljublja za vse Ljubljanske otroke mesto v vrtcih, pa bo to res, tudi če bo upam, da mi ne bo treba hčerke vozit na drug konec LJ. v vrtec, ker v takem primeru bo v vrtcu več kot 9 ur, kot je max.

LP

URŠA

(odgovor članu Tanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: protest proti vrtcem...
16.5.2008 14:08:50   
pikica*
Ursa1981, a ste imeli vlogo v vrtcu Jarše, če prav razumem? Mi namreč tudi čakamo njihov odgovor.

(odgovor članu ursa1981)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: protest proti vrtcem...
16.5.2008 14:10:01   
ursa1981
Ja Pikica, koliko točk si imela? Mi smo jih imeli 49 - premalo, meja je 52, saj pravim ravno moževa služba bi prinesla 3 točke pa niso upoštevali.

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: protest proti vrtcem...
16.5.2008 14:13:41   
pikica*
Sem takoj letela pogledat pošto, ampak ni še ničesaruser posted image . Pri hčerki bi morali imeti 62 točk (ker smo bili lani zavrnjeni in dobimo 10 dodatnih točk), pri sinu pa računam na 52 (ker se v istem šolskem letu vpisujeta oba otroka). Upam, da se ne motimuser posted image .

Še to...kateri ste pa na čakalni vrsti (tako za občutek)?

< Sporočilo je popravil pikica* -- 16.5.2008 14:14:04 >

(odgovor članu ursa1981)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: protest proti vrtcem...
16.5.2008 14:14:24   
ursa1981
Potem je možno, da boš sprejeta.

Ne, mi smo klicali, pošto oddajo danes naprej tako, da jo pričakuj jutri oz. ponedeljek. Smo pa 36. na čakalni vrsti.

< Sporočilo je popravil ursa1981 -- 16.5.2008 14:15:02 >

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: protest proti vrtcem...
16.5.2008 14:20:24   
pikica*
Ja, za hčerko bi bila res zelo presenečena, če bi dobili negativen odgovor, pri sinu je pa vprašanje, ker ne vem kako bodo kaj točkovali. Sem šla pa zdaj še enkrat računat in mislim, da sem se prvič zmotila....za malega bomo dobili samo 49 točk, kar pomeni, da bo odgovor negativen. Mesto na čakalni vrsti bo pa potem odvisno od datuma oddaje vloge, ker nas je verjetno ogromno z 49 točkami. Na srečo imamo zanj pač backup...dosedanjo  hčerkino varuško. Bi nam pa vrtec bolj ustrezal, ker bi pač plačevali varstvo samo za enega.

So pa v Jaršah tri enote in možno je, da se v parih mesecih zadeva tudi malo razpuca. Pa veliko jih sploh ne pride na vpis in se že takoj junija sprostijo mesta. Držim pesti, da vam uspe priti not kljub trenutno negativnem odgovoru.

< Sporočilo je popravil pikica* -- 16.5.2008 14:25:10 >

(odgovor članu ursa1981)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: protest proti vrtcem...
16.5.2008 14:31:59   
ursa1981
JA, mi smo vlogo oddali že 20.12.2007, in imamo 49 točk ter smo 35. na čakalni listi, torej si lahko malo predstavljaš.

LP

URŠA

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: protest proti vrtcem...
16.5.2008 15:13:50   
sazi
Sem takoj letela pogledat pošto, ampak ni še ničesar . Pri hčerki bi morali imeti 62 točk (ker smo bili lani zavrnjeni in dobimo 10 dodatnih točk),


Te nočem strašiti, mapak zgolj v vednost ti povem, da v Črnuškem vrtcu tudi 62 točk ne bi bilo dovolj, za sprejem otroka letnik 2006 v vrtec. Namreč vlog je ilo 28, sprejeli pa so samo 2.

Ko sem šla gledat zpisnik z zasedanja, kjer je tabela z vsemi prostimi mesti, ter številom vpisa za ta mesta (in to pri več vrtcih) sem prišla do ugotovitve:
Letos so takorekoč vsi otroci letnik 2005 dobili vrtec, ker se vse skupine povečajo na prehodu iz jasli v starejšo skupino. Letnikov 2007 so sprejeli zelo veliko, letnokov 2006 pa spet zelo malo, saj so skupine še od lani polne, širijo se pa ne. Spet niso bili sprejeti vsi otroci, ki so letnik 2004 ali 2003 - torej in vsega tega sklepam, da otrok ZAGOTOVO in NAJLAŽJE dobi vrtec, če se ga vpiše, ko dopolni 3 leta, vse prej ali pozneje je bolj kot ne loterija. Se mi zdi, da je za 2-letnika težje dobiti vrtec, kot za enoletnika.

Pikica, vidim, da imaš toliko starega sončka, kot jaz (2 leti 3 mesece in skoraj 3 tedne). Moj sinko bo ostal pri varuški do septembra 2009, takrat bo šel pa v vrtec, saj naslednje leto bi pa moral biti sprejet, ko bo šel lahko v starejšo skupino.

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: protest proti vrtcem...
16.5.2008 15:23:35   
pikica*
sazi, se pravi, da jih lahko še ornk po glavi dobimo. Nimamo kaj...bomo čakali na pošto in upali na najboljše.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: protest proti vrtcem...
16.5.2008 21:03:19   
sazi
Nimamo kaj...bomo čakali na pošto in upali na najboljše.


Želim vam vse najboljše - kot rečeno, ni povsod taka situacija, se pa lahko zgodi. Mislim, da je bilo v Črnučah potrebnih 65 (ali celo 68) točk - za letnik 2006.

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: protest proti vrtcem...
16.5.2008 22:42:36   
* Mateja *
Ojej, ful je res naval na vrtce! sam jaz pa delo išče za pomočnico in se mi zdi fajn, ker bodo veliko novega kadra rabili. Po drugi strani pa. če dobim delo kam bom dala Nejca? Drek vrh dreka. Sem pa z Ajdovščine in vem, da bodo pr nas ful novih oddelkov odrpli!

Nonice in nončkoti ne bojo meli jeseni kaj delat!!!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: protest proti vrtcem...
19.5.2008 7:16:17   
pikica*
sazi, 62 točk je bilo vrh glave dovoljuser posted image . V jaršah očitno niso gledali po letnikih, ker je pisalo, da so v 1. starostno skupino sprejeli 72 otrok...hčerka je bila na 15. mestu in seveda sprejeta. Se je pa za sina slabše razpletlo. Smo 37. na čakalni vrstiuser posted image . Kaj čmo....očitno bomo mastno plačevali....eden v vrtcu, drugi pri varuški. Me kar malo glava boli koliko denarja bo šlo za varstvo, ampak ni druge.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: protest proti vrtcem...
23.5.2008 11:15:18   
ursa1981
Naj vam povem, da sem prejela odgovor Varuhinje človekovih pravic, ki pa kot piše nima nobenih drugih pristojnosti, kot to, da je posredovala na MOL in zahtevala odgovor.

Iz MOLa so sporočili, da se situacije zavedajo in da že delajo na tem, vendar da se čez noč to ne da. Obljubljajo 100 mest v obstoječih vrtcih, kjer so premajhne skupine II. starostnega obdobja in 140 mest po vrtcih, ki so včasih delovali (Dunajska, Glinškova, Vojkova),   še vedno pa bo več kot 100 Ljubljanskih otrok ostalo brez javnega varstva.
POTEM PA SE POJDIMO KAJ!!!

Ne, vem več kako postopati. Verjetno se bo potebno sprijaznit s tem, da bomo našli neko privat varstvo n ač rnem trguuser posted image

(odgovor članu Kaliope)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: protest proti vrtcem...
23.5.2008 11:36:18   
sazi
sazi, 62 točk je bilo vrh glave dovolj

super, da ste dobili. Želim, da vam tudi za sinka uspe dobiti mesto.

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: protest proti vrtcem...
24.9.2013 8:04:40   
Zelenojamka
Dragi starši, 5 let po odprtju teme je stvar samo še hujša. Kaže, da bo treba še protestirati, na žalost brez pomoči oddaje Pogledi Slovenije. Živimo v ugrabljeni državi. Medtem ko mlade vzgojiteljice pripravništvo v vrtcu opravljajo brezplačno (če ga dobijo), so v vrtcu tudi 2 leti po izbruhu afere še vedno zaposleni ljudje, ki so si vrtčevski denar javno nakazovali na svoj s. p. (http://supervizor.kpk-rs.si/podj/33128014/). Sodstvo pa nič ...

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 41
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?