|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Moja porodna zgodba
1.5.2008 17:46:36   
Angellina
...sicer napisana v na hitro, z obilo napak in zelo neizvirno, toda pri tele zgodbi izvirnost ne bo potrebna. Point je samo v tem, da hočem, da se ve.

Pred dobrim tednom sem prišla iz kliničnega centra. Še vedno nerada govorim o svojem porodu, čeprav bo kmalu 2 leti od tega. Zdaj po tolikem času, ko se mi je psihično in fizično stanje max poslabšalo so v kliničnem ugotovili še nekaj hujšega, kar me je zaznamovalo do konca življenja. Zdaj ne bom več molčala, vse to gre namreč pred sodišče in moja zgodba v javnost.
Vam nisem nikoli povedala, svoje porodne zgodbe, ker mi besede preprosto niso šle iz ust. Toda zdaj jo bom, na kratko, pa vendarle.
V bolnišnico sem prispela nekaj čez 20 uro zvečer s popadki na 4 min. Dobre volje in polna pričakovanja, predvsem pa optimistična in brez strahu. Ob 23 sem še v porodni plesala račke in zabavala svojega prestrašenega moža. Ob pol enih zjutraj mi je odtekla voda, popadki pogostejši. Odprta centimeter. Ob treh babca izjavi, da se ne odpiram in da je očitno, da bo potreben CR. Kliče doktorja domov, ta ne želi priti predčasno, pravi, da pride ob sedmih zjutraj. Do šeste ure odprta 3 cm, popadki še pogostejši. Ob sedmih pride doktor in takoj izjavi, da ne bo delal CR, da naj rodim po naravni poti. Z ginekologinjo se poleg mene prepirata, nakar on izjavi, da ne bo delal CR, ker je ona tako rekla in odide. Kasneje me pride nekajkrat raztegovat na roke, vendar neuspešno. Spomnim se, da so mi rekli naj potiskam in sem. Dolgo, močno. Okrog 12 tih zgubim zavest, odpeljejo me v operacijsko, sledi CR. Zbudim se okrog dveh, v hudih nenormalnih bolečinah. Otroka mi prinesejo k prsim, ne poznam ga, mislim, da je opica. Blede se mi, ne ločim obrazov. Bolečine so neznosne. Dobim protibolečinsko infuzijo, celo popoldne, dokler ne omagam in dokler aparature niso oznanile, da bitje srca pojenja. 5 ur sem krvavela v trebuh in skoraj izkrvavela. Hitro so me odpeljali v operacijsko. Zbudim se okrog 22 ure zvečer. Ob meni sedi cimra, jaz vsa v cevkah, maska s kisikom, transfuzija nad menoj. Vprašam kaj se je zgodilo, pove mi, da sem imela operacijo. Vprašam, sestro, če so obvestili domače, pravi da ne. Prosim, da jih pokličejo, niso hoteli. Pokliče cimra, jaz nisem mogla niti rok dvigniti. 7 dni sem bila povsem nepokretna. Brisali so mi rit, me hranili, me učili dihati, nazadnje celo hoditi. Marka so mi sicer zapeljale v sobo, kjer je v posteljici jokal, jaz pa nisem imela moči, da se dvignem. Tako sem mu v joku pela, on pa je jokal. Po sedmih dneh, sem šla na porodni oddelek, kjer me je še vedno bolel trebuh. Če sem potolkla je donel kot boben. Izmenjalo se je več doktorjev in jaz sem več dni tožila, da me boli. Po 4 dneh se me je eden končno usmilil. Naredil mi je ultrazvok in ugotovil, večjo podkožno krvavitev v trebuhu. Ker sem že imela dve narkozi so mi kri črpali brez anastezije, na roke, kot v srednjem veku. Da ne govorim kako so mi na živo vstavljali dren v trebuh in delali luknjo kar pri šivu. Na koncu sem staknila še sepso. Ma veliko je bilo vsega, marsičesa, se še spomnim ne več. Poporodna depresija me je mučila 3 mesece. Skoraj se mi je zmešalo. In zdaj skoraj dve leti kasneje? Začelo se je s tem, da nimam menstruacije, omedlevica vaj 1x tedensko, nenormalna utrujenost, čez ves dan, brez moči, visok krvni tlak, depresija… Hotela sem narediti samomor. Ko sem nazadnje omedlela, me je odpeljal rešilec, saj sem dobila še hud napad migrene, ki jo je spremljal napad podoben epilepsiji. Kaj so ugotovili v kliničnem? Da me je zaradi prekomernega napenjanja pri porodu zadela možganska kap! Krvavela sem v možgane, tisti del se je vnel in tako je prišlo do trajne poškodbe hipofize, ki uravnava vse hormone v telesu. Če ta hipofiza ne deluje, tudi hormoni ne opravljajo svoje funkcije in tako se ti vse zbalina po domače povedano. Podobno kot če bi bila v meni, samo, da me spremlja še več nepreijetnosti.Menstruacije sama ne bom nikoli več imela, imam hormone v obliki tablet in enekcij, ki jih bom morala jemati do konca življenja. Le s tabletami, bom imela lahko menstruacijo. Otrok pa ne morem imeti več. Bravo naša preljuba trboveljska porodnišnica!!!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Moja porodna zgodba
1.5.2008 17:53:26   
novopecena
pa kaj so ja NORI!!!!!??!?user posted image user posted image
žal več kot sočustvovati s tabo ne morem, želim pa ti da se dokončno postaviš na noge in začneš z optimizmom gledati naprej.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ljudje smo kot angeli z eno perutjo,
če hočemo leteti se moramo objeti
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
No.1 fanica mojega malega Reneja

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Moja porodna zgodba
1.5.2008 17:59:33   
urška
sploh nimam besed....lahko samo držim pesti zate.....user posted image user posted image

(odgovor članu novopecena)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Moja porodna zgodba
1.5.2008 18:04:33   
Anonimen
O joj.... pazi nase.In s tabo sem...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Angellina)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Moja porodna zgodba
1.5.2008 18:06:58   
Anonimen
Šokirana sem.Občudujem vsako žensko, ki ni tiho in si upa  v javnosti povedati o napakah zdravnikov.
Prevečkrat smo ljudje tiho o napakah in malomarnosti zdravnikov, zato se dogaja vedno več nepravilnosti, zdravniki pa mislijo, da so bogovi. O takšnih stvareh je treba govoriti.
Drži se punca user posted image

(odgovor članu Angellina)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Moja porodna zgodba
1.5.2008 18:24:11   
urbancek
Sočustvujem s teboj in ti svetujem da jih takoj TOŽIŠ.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Moja porodna zgodba
1.5.2008 18:24:11   
2suzika7
O ti božcauser posted image ! Kaj vse si dala skozi oz. se še kar boriš!!! Želim ti neskončno poguma in moči za naprej! Bom mislila nate!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dobila sem več kot sem si upala sanjati: dva zlata,pridna angelčka - TANAJO in JANEJA.

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Moja porodna zgodba
1.5.2008 18:27:58   
kovač
Šokantnouser posted image !

Koliko let pa imaš? A je z Markom vse v redu? Bodi močna zaradi Marka veš in ne misli več na kaj hudega kot si pisala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Moja porodna zgodba
1.5.2008 18:42:04   
catisima
pa sej n emorš verjet...drži se punca in naj pravica končno zmaga, pa ne se pustit manipulacijam, ki te bodo sedaj spremljale...drži se!

_____________________________

enga :), pa pa Simonka

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Moja porodna zgodba
1.5.2008 19:08:25   
lindy
Drži se in veliko sreče ti želim!user posted image user posted image

_____________________________

Moja mala Manca je moja največja sreča!

(odgovor članu catisima)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Moja porodna zgodba
1.5.2008 19:33:36   
Perunika
Tudi meni je žal, da si morala doživeti malomarnost brez primere. Na žalost nekateri zdravniki vidijo pred seboj samo telo in ne zmorejo nobenega vživljanja in sočutja, zaradi zaverovanosti vase in v svoje sposobnosti ne znajo slišat kakršnekoli pripombe oz. prošnje. Bodi močna in pogumna zaradi sebe in svoje družine in upam, da ti na sodišču uspe doseči obsodbo tistih, ki so ti povzročili hudo. Držim pesti zate!

(odgovor članu lindy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Moja porodna zgodba
1.5.2008 19:37:25   
špelin@
Jezus, ne morem dojeti... A smem ugibati, kateri je bil tisti zdravnik?? Ali bom obtožena obrekovanja... Možna sta samo dva: Č ali V, ampak V se je verjetno upokojil že prej.
 
user posted image user posted image user posted image  Žal mi je, iz vsega srca žal, da si dala skozi tole agonijo, ki te je - milo rečeno - zaznamovala za celo življenje... user posted image user posted image user posted image
 
Vidiš, tudi to je eden od razlogov, zakaj jaz nočem v Trbovlje, čeprav imam to bolnico par km stran! V LJ je vseskozi na voljo vsaj en porodničar!!!
 
Pred 32. leti je moja mami s hudimi popadki in zavezano cerklažo v Trbovljah v mukah trpela in v smrtnem strahu čakala, da se je zdravnik zjutraj privlekel v porodnišnico, ker prej ni hotel priti, čeprav so ga babice nonstop klicale. Raztrgal se ji je MV in ni več mogla donositi... Deja vu?!
 
Imaš mojo 100% moralno podporo!

(odgovor članu lindy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Moja porodna zgodba
1.5.2008 19:39:22   
gruška
Kar kurja polt me obliva in sem brez besed ... držim pesti zate ... user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Edina stvar, ki nas poleg zaljubljenosti prižene preko vseh meja, je zavest o lastni minljivosti ...

(odgovor članu Perunika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Moja porodna zgodba
1.5.2008 19:41:01   
altati
Angellina, ne morem verjeti....ampak lahko rečem samo eno: hvala bogu, da sem se vedno zavestno izognila Trboveljski porodnišnici. čeprav mi je bila najbližja...Tebi pa -  veliko moči, energije, volje.....in ja, povej javnosti celo zgodbo. Jaz bi se na tvojem mestu vsekakor obrnila na medije s to zgodbo. da se ne bi nikoli več zgodila! Ne v Trbovljah, ne kjerkoli drugje!

(odgovor članu Perunika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Moja porodna zgodba
1.5.2008 20:01:44   
Volga
Angelina s smokiji?

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Moja porodna zgodba
1.5.2008 20:02:12   
Anonimen
user posted image user posted image

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Moja porodna zgodba
1.5.2008 20:07:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Angelina s smokiji?


Ja.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Moja porodna zgodba
1.5.2008 20:10:47   
Volga
O, madona, moj smoki, tako se ti je dogajalo? Ti revše ubogo, potem pa res ni čudno, da te je kakšna depra ujela. In ja, te podpiram, da skušaš zadevi priti do konca. Čeprav resno dvomim, da boš kakorkoli uspela. Žal. Drži se.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Moja porodna zgodba
1.5.2008 20:17:25   
Kaliope
jao, jao, jao, jao ... nedotakljivost nevestnih in vase zagledanih zdravnikov je premočna. tvoja zgodba mora priti v javnost, nekdo mora odgovarjati ... joj, joj ... saj sploh ne vem, kaj naj napisem ... drži se ...

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Moja porodna zgodba
1.5.2008 20:26:20   
Anonimen
O moj boguser posted image user posted image user posted image

user posted image

(odgovor članu Kaliope)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Moja porodna zgodba
1.5.2008 20:36:21   
Rakica_80
user posted image user posted image user posted image user posted image Res mi je žal zate....bodi močna, ker nisi samauser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Moja porodna zgodba
1.5.2008 20:48:24   
DEBELUŠKA30
Angelina drži se user posted image user posted image user posted image !
Jaz sem pri prvem porodu skor dvakrat izgubila otroka (na koncu se je vse srečno končalo) in vem kakšna je, če lahko rečem temu depresija ko te zagrabi, če samo pomisliš za nazaj, zato ti svetujem, da se tega čim manjkrat v življenju še spomniš!
Meni je le tako pomagalo v nasprotnem primeru bi se mi zmešalo!
Vedi pa da nisi sama user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Prijateljstvo ne nadomesti ljubezni, a če je iskreno je vredno polovico nje!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Moja porodna zgodba
1.5.2008 20:48:55   
Dream
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Nimam besed...

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Moja porodna zgodba
1.5.2008 20:50:42   
BUŠICA
vem, da maščevanje ni vrlina. ampak taka pocarija? se ti je po dogodku kdo opravičil? razložil, zakaj? je kdo pokazal, da mu je žal? te vzel pod posebno skrb??? če ne, si ti ljudje ne zaslužijo naziv dr. in morajo plačat. kakorkoli. kar pogumno. maščevanje je včasih sladko. drži se!

(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Moja porodna zgodba
1.5.2008 21:04:58   
mama_milchy
angelina, sem čisto brez besed in ti lahko le nudim topel user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
upam, da je z Markom vse v redu....

no, moja mama je mene pred 27 leti rojevala 4 ure brez babice in porodničarja; ker se babici ni ljubilo poklicali G in na koga jaz naletim popoldne po porodu: to isto babico, ki je mojo mamo pustila sama, še dobro da sem preživela; ženska se je prav znašala nad mano in zaradi nje je imel Žigec ob odhodu iz porodnišnice vneta usta in zatečene ustnice tako da se nisva en teden mogla dojit, jaz pa mleka za izvoz....

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?