|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 8:26:29   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: dana


Me pa moti, da nekatere enačite slepce, gože, belouške (ki so nestrupene) in pa gada, ki JE strupena kača.



Mene boli če je strupena ali ni strupena. Obliko majo isto in en skupni imenovalec majo: plazilci brez nog so in so NAGRAVŽNE!!!!

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 8:27:45   
Marogica
SEm komaj sedaj temo videla....Madona, kar gade imate domauser posted image  GLede na debato, ki se je razvila, je res, da se naj ne bi kač ubijalo, pa drugih živali tudi ne, vendar je to vedno odvisno od situacije in človekove "panike".  Sama tudi ne vem, če bi bila toliko prisebna, da bi vzela lopato in jo ubila, ker ne bi imela jajc. V takšnih primerih pokličem moža, ki ima jajca...sevedauser posted image

In kača se še kako priplazi v hiši. Vsaj pri nas se je lani, poleti.SKozi edina vrata, ki so skoraj cel dan odprta, ki vodijo skozi mojo "pisarno", kjer sem tudi sedaj. In očitno se je lepo splazila mimo mene v predsobo in se ustavila pred stopnicami, kjer sem jo našla, ko sem šla v zgornje nadstropje. SEm takoj letela po moža, ki jo je "zbezal" v škatlo in jo odnesel v naravo. Vendar je bil "samo" gož...

AMpak...če sem iskrena...ko pomislim, da se je ta gospa kača plazila mimo mojega hrbta, ko sem čvekala na RR-ju....me kar zmrazi...lahko bi zašla tudi v "napačno" smer..proti pisalni mizi, kjer sem jaz sedela....brrrrrrr, me kar zmrazi....ob tej misli...

In če bi bil gad, ne pa gožuser posted image  Najbrž bi ga tudi ubili....Pa očitno imate res gnezdo nekje...upam, da ga boste čimprej odkrili-jaz ne bi bila mirna, dokler ga ne bi našli.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 8:28:57   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: dana

Mi jih imamo vsako leto, in to gade. Se lepo sončijo na obrobju vrta na cipresah.

Me pa moti, da nekatere enačite slepce, gože, belouške (ki so nestrupene) in pa gada, ki JE strupena kača.

Za "naše" kače lahko rečem, da so zelo "boječe", saj čim stopim na vrt švigne dol s ciprese.

Zdaj že preventivno s palico mal po cipresah potolečem ko pridemo ven, tako da jih spravim nazaj (kamor koli že grejo). Ker odrasli smo že pozorni nanje, otrok pa ne in ga lahko mimogrede ugrizne, če bi jo presenetil.

So pa letos res zgodnje, saj smo že 14 dni nazaj na gozdni poti videli slepca. Je bila pa zelo "zaspan".


Dobra si, jaz si otroka niti za pol sekunde ne bi upala spustit izpred oči. Pa naj bodo plašne ali ne.

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 8:31:09   
srki
Jaz bi morala, da se mi kača v hišo priplazi, vsak večer vse pregledat. Kaj pa če bi se kam skrila in lepo ponoči po postelji lezla in še kam zlezlauser posted image .

O ne, kako nagravžno in strašljivo, kaj pa če jo res ne vidiš, pa se ti kam skrije.  O bože, kač me je pa res groza.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 8:34:49   
Blejka26
jaz razločim slepce..oz.strupene kače in nestrupene.nestrupenih ne ubijam in jih niti ne bi..se jih ne bojim in tud slepca dostikrat rešim ko se maček igra z njim..

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 8:37:45   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Blejka26

jaz razločim slepce..oz.strupene kače in nestrupene.nestrupenih ne ubijam in jih niti ne bi..se jih ne bojim in tud slepca dostikrat rešim ko se maček igra z njim..


TI mogoče ja...vsak pa ne, ker jih preredko v živo vidimo. In naravna reakcija je obramba. To je dejstvo. Vsaj glede na to, kar smo v življenju o kačah prebrali ali slišali. Se jih prej bojimo kot pa ne. Pa Freud gor ali dol.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 8:38:08   
Blejka26
ja dana dobra si..jaz tud otrok neb pustila niti sekunde izpred oči..in 100% bi nekaj naredila da se neb več gadi tam sončili.samo za varnost otrok sem zmožna vse narest..ne bi tvegala kakor ti

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 8:48:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dana

Me pa moti, da nekatere enačite slepce, gože, belouške (ki so nestrupene) in pa gada, ki JE strupena kača.



GOŽ je sicer res nestrupena kača. Kar pa ne pomeni, da je povsem nedolžna.
Si že videla kdaj kako reagira gož, ki se čuti ogroženega? Napade te. In požene se tako visoko, da odraslemu človeku )povprečno visokemu) seže do pasu.
In njegov ugriz (sicer nestrupen) zelo boli... In gož ne odneha kar tako.
SEm imela sama priliko videt akcijo (na srečo ne na sebi in na srečo se je vse dobro končalo). pa tudi ta ugriz ni nedolžen, ker vseen spusti strup v telo (ki sicer ne pokonča človeka), ki deluje tako, da se začne meso  v okolici rane razkrajati in se taka rana precej časa ne zaceli.

In če pomisliš, da tvoj otrok čist nič hudega hoteč, naleti na goža, ki se sonči v travi in pride do srečanja? Boš še tako usmiljena do gožev?

(odgovor članu dana)
  Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 9:09:02   
Lepotica
Dobra si,da si tkole uletela z lopato. Ste že najdl mamo? A to doma na dvorišču?

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 10:02:00   
Mešamdrek
Vidim,da se je razvila poštena debata.
Jaz bi rekla samo,da je takole lahko pametovati.Nisem nikakršna mučiteljica živali,in verjemite,da če bi kačo zagledala v gozdu ali na kakšnem travniku jo ne bi ubila,ampak bi zbežala kar bi me noge nesle.

Torej,ti dve kači sta bili na našem dvorišču,kjer se igrata moj otrok in pes,hodijo pa tudi stranke(imamo zraven  trgovino).


(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 10:06:03   
Volga
in se ustavila pred stopnicami, kjer sem jo našla, ko sem šla v zgornje nadstropje. SEm takoj letela po moža, ki jo je "zbezal" v škatlo in jo odnesel v naravo. Vendar je bil "samo" gož...


A po stopnicah ne gre? Mislim, ne more al kako? Ker potem je v redu, pri nas so stopnice za v hišo, potem verjetno ne bi mogel not, ker imam tudi non stop vrata odprta user posted image

(odgovor članu Lepotica)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 10:07:55   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

in se ustavila pred stopnicami, kjer sem jo našla, ko sem šla v zgornje nadstropje. SEm takoj letela po moža, ki jo je "zbezal" v škatlo in jo odnesel v naravo. Vendar je bil "samo" gož...


A po stopnicah ne gre? Mislim, ne more al kako? Ker potem je v redu, pri nas so stopnice za v hišo, potem verjetno ne bi mogel not, ker imam tudi non stop vrata odprta user posted image


Lahko pa ti jo mačka prinese v gobčku. user posted image user posted image user posted image  Našim sosedom je in to direkt na hodnik. Za popi****

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 10:08:38   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

in se ustavila pred stopnicami, kjer sem jo našla, ko sem šla v zgornje nadstropje. SEm takoj letela po moža, ki jo je "zbezal" v škatlo in jo odnesel v naravo. Vendar je bil "samo" gož...


A po stopnicah ne gre? Mislim, ne more al kako? Ker potem je v redu, pri nas so stopnice za v hišo, potem verjetno ne bi mogel not, ker imam tudi non stop vrata odprta user posted image


naj te razžalostim da lahko gre tudi po stpnicahuser posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 10:12:20   
Shorty_
Mi imamo na vrtu stalnega stanovalca slepca je res konkreten primerek in lepe barve. sama sem ljubiteljica kač, slepcev malo manj samo če je že v bližini sva se navadila en na drugega.
V tej situaciji kot je bila mešamdrek pa ne vem kaj bi naredila saj je bila kača v bilžini otroka in to strupena....hja vrjetno je sama ne bi ubila vendar bi poklicala mže ali tasta da jo odneseta v gozd ki je zelo blizu.
Mešamdrek preverite vse možne kotičke zaradi gnezda, ker zna bit res zoprno če je ob hišiuser posted image

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 10:15:13   
Lepotica
Mešamdrek, odreagirala si tako kot bi skoraj vsaka od nas. Sej kaj pa češ-jo odnest v gozd al kaj? Če je ne bi ubila, bi zihr pršla nazaj.

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 10:17:05   
Mešamdrek
IZVIRNO SPOROČILO: Lepotica

Mešamdrek, odreagirala si tako kot bi skoraj vsaka od nas. Sej kaj pa češ-jo odnest v gozd al kaj? Če je ne bi ubila, bi zihr pršla nazaj.


Če bi bil kakšen moški v bližini bi ga poklicala.Jaz je nisem imela kam odnesti,ker so zraven hiše,torej bi ju morala odnesti kakšnemu sosedu.user posted image

(odgovor članu Lepotica)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 10:17:30   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: shorty

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

in se ustavila pred stopnicami, kjer sem jo našla, ko sem šla v zgornje nadstropje. SEm takoj letela po moža, ki jo je "zbezal" v škatlo in jo odnesel v naravo. Vendar je bil "samo" gož...


A po stopnicah ne gre? Mislim, ne more al kako? Ker potem je v redu, pri nas so stopnice za v hišo, potem verjetno ne bi mogel not, ker imam tudi non stop vrata odprta user posted image


naj te razžalostim da lahko gre tudi po stpnicahuser posted image



presica user posted image

Ti, mešamdrek, še zdaj nisi povedala iz kje točno si.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 10:19:16   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Mešamdrek

IZVIRNO SPOROČILO: Lepotica

Mešamdrek, odreagirala si tako kot bi skoraj vsaka od nas. Sej kaj pa češ-jo odnest v gozd al kaj? Če je ne bi ubila, bi zihr pršla nazaj.


Če bi bil kakšen moški v bližini bi ga poklicala.Jaz je nisem imela kam odnesti,ker so zraven hiše,torej bi ju morala odnesti kakšnemu sosedu.user posted image


Ti se nikar ne sekiraj, mešamdrek, če katera želi, ti naj da GSM, pa jo drugič pokličeš, da si jo pride iskat. kačafon user posted image

(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 10:24:29   
Mešamdrek
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Mešamdrek

IZVIRNO SPOROČILO: Lepotica

Mešamdrek, odreagirala si tako kot bi skoraj vsaka od nas. Sej kaj pa češ-jo odnest v gozd al kaj? Če je ne bi ubila, bi zihr pršla nazaj.


Če bi bil kakšen moški v bližini bi ga poklicala.Jaz je nisem imela kam odnesti,ker so zraven hiše,torej bi ju morala odnesti kakšnemu sosedu.user posted image


Ti se nikar ne sekiraj, mešamdrek, če katera želi, ti naj da GSM, pa jo drugič pokličeš, da si jo pride iskat. kačafon user posted image


Sem že hotla predlagat,da naj si jih pridejo iskat in naj jih odpeljejo v naravo,jaz jim pa še kofe skuham.

Volga,sem pa direkt iz NM(plava laguna),samo delam pa v Krškem,kjer so bile tudi kače.user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 10:31:48   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Mešamdrek

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Mešamdrek

IZVIRNO SPOROČILO: Lepotica

Mešamdrek, odreagirala si tako kot bi skoraj vsaka od nas. Sej kaj pa češ-jo odnest v gozd al kaj? Če je ne bi ubila, bi zihr pršla nazaj.


Če bi bil kakšen moški v bližini bi ga poklicala.Jaz je nisem imela kam odnesti,ker so zraven hiše,torej bi ju morala odnesti kakšnemu sosedu.user posted image


Ti se nikar ne sekiraj, mešamdrek, če katera želi, ti naj da GSM, pa jo drugič pokličeš, da si jo pride iskat. kačafon user posted image


Sem že hotla predlagat,da naj si jih pridejo iskat in naj jih odpeljejo v naravo,jaz jim pa še kofe skuham.

Volga,sem pa direkt iz NM(plava laguna),samo delam pa v Krškem,kjer so bile tudi kače.user posted image


Aha, v redu, v Krškem naj pa kar bodo user posted image

(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 10:43:48   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Mešamdrek

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Mešamdrek

IZVIRNO SPOROČILO: Lepotica

Mešamdrek, odreagirala si tako kot bi skoraj vsaka od nas. Sej kaj pa češ-jo odnest v gozd al kaj? Če je ne bi ubila, bi zihr pršla nazaj.


Če bi bil kakšen moški v bližini bi ga poklicala.Jaz je nisem imela kam odnesti,ker so zraven hiše,torej bi ju morala odnesti kakšnemu sosedu.user posted image


Ti se nikar ne sekiraj, mešamdrek, če katera želi, ti naj da GSM, pa jo drugič pokličeš, da si jo pride iskat. kačafon user posted image


Sem že hotla predlagat,da naj si jih pridejo iskat in naj jih odpeljejo v naravo,jaz jim pa še kofe skuham.

Volga,sem pa direkt iz NM(plava laguna),samo delam pa v Krškem,kjer so bile tudi kače.user posted image


Aha, v redu, v Krškem naj pa kar bodo user posted image


A misliš, da v NM jih pa ni, al kako user posted image ? So, so. Tudi potrebne so zaradi "naravne regulacije" živih bitij v naravi  ( rade imajo glodalce - sej veš, miši pa to ).

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 10:44:07   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: shorty

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

in se ustavila pred stopnicami, kjer sem jo našla, ko sem šla v zgornje nadstropje. SEm takoj letela po moža, ki jo je "zbezal" v škatlo in jo odnesel v naravo. Vendar je bil "samo" gož...


A po stopnicah ne gre? Mislim, ne more al kako? Ker potem je v redu, pri nas so stopnice za v hišo, potem verjetno ne bi mogel not, ker imam tudi non stop vrata odprta user posted image


naj te razžalostim da lahko gre tudi po stpnicahuser posted image



presica user posted image




ne presica kača gre po stopnicah Volgauser posted image user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 10:44:24   
snake
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Upam, da snake ne bo videla teme user posted image



draga zara ti si ne moreš predstavljat kako se jaz bojim kač, v soboto ko sem okopavala krompir sem eno videla in sem tekla ko na maratonu do hiše::::((((((
na vsak način hočem premagat ta strah pa ga ne morem, nik sem izbrala tak prav zaradi tega da sama sebe prepričujem da se ne bojim.....a še vedno vsakič ko vpišem (snake, kača) me zmrazi, čeprav malo manj kot pred leti......

joj malo sem zabluzila vse skupi u glavnem se borim po svojih močeh da se znebim tega strahauser posted image


_____________________________

življenje je lepo

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 11:04:34   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Mešamdrek

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Mešamdrek

IZVIRNO SPOROČILO: Lepotica

Mešamdrek, odreagirala si tako kot bi skoraj vsaka od nas. Sej kaj pa češ-jo odnest v gozd al kaj? Če je ne bi ubila, bi zihr pršla nazaj.


Če bi bil kakšen moški v bližini bi ga poklicala.Jaz je nisem imela kam odnesti,ker so zraven hiše,torej bi ju morala odnesti kakšnemu sosedu.user posted image


Ti se nikar ne sekiraj, mešamdrek, če katera želi, ti naj da GSM, pa jo drugič pokličeš, da si jo pride iskat. kačafon user posted image


Sem že hotla predlagat,da naj si jih pridejo iskat in naj jih odpeljejo v naravo,jaz jim pa še kofe skuham.

Volga,sem pa direkt iz NM(plava laguna),samo delam pa v Krškem,kjer so bile tudi kače.user posted image


Aha, v redu, v Krškem naj pa kar bodo user posted image


A misliš, da v NM jih pa ni, al kako user posted image ? So, so. Tudi potrebne so zaradi "naravne regulacije" živih bitij v naravi  ( rade imajo glodalce - sej veš, miši pa to ).


O ja, so, dady, so, tudi na našem vrtu. No, zadnjič je bil slepec, no, teh je itak vsako elto kar nekaj, pa potem je bila pa enkrat ena taka bolj debela, bolj svetla, bolj bele barve ena kača okoli stebra ovita na tleh, ko sem ravno hotela nek plevel spulit. Samo je bila čisto na miru, se sploh ni dala motiti, je bilo pa zgodaj spomladi, tako da jo je verjetno še zeblo, pa se nio mogla ravno gibat. tisto takrat pa ne vem, kaj ej bila zaena, takoj pod stopnicami. Je, pri nas je kar nekaj kač, zato sem pa skoz vsa presrana.

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Kači sem ubila-grrrrrrrrrr
8.5.2008 11:09:26   
Anonimen
BTW, slepec ni kača, temveč kuščar, le nogice so mu zakrnele. In je revež čisto neškodljiv, oz. celo zelo fajn, ker na vrtu je žužke.

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?