|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koliko vam ostane na mesec?
19.5.2008 21:09:36   
nerka
ostane...ojoj... NIC OD NIC... poloznice, najemnina, kredit za avto... pa ostane.. hmm 10-20 eur??? sej nismo ne lacni ne goli, ampak ce tko gledas je res groza da si vcasih nemoros privosciti kar si zelis... pa magar kako malenkost... upam da bo kdaj bols..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Koliko vam ostane na mesec?
19.5.2008 21:49:47   
karamela
Vsak mesec nič.

Je pa res, da plačujeva kredit za nepremičino kot naložbo za prihodnost, varčujeva za otroka 100 eur mesečno, plačujeva sebi v pokojninski sklad za penzijo, nekaj sva naložila v delnice, pa tudi na srečo lepo zaslužila. Drugače pa ko plačam vse položnice, hrano kupujem v 90% le na kartico, ker ne nosim v denarnici več kot 10 Eur,varčevanja, kredit za nepremičnino , nama na mesec ne ostane nič. Bo pa boljše septembra ko mi poteče en kredit. Drugače pa obleke kupujeva samo toliko kolikor potrebujeva, frizerja imamo vsi 4 zastonj oz. kompenziramo, moj zelo veliko naredi sam (od knaufa do popravila čevljev, do otroške sobice, delo mizarja, šivanja), ne kadiva, ne pijeva, kofetkam jaz ene 4x na teden, gsm porabiva vsak le ene 5 Eur na mesec... Pride pa vsak mesec nekaj dodatnih storškov  od zimovanja za otroka, do letovanja,  rojstni dnevi mojih otrok in prijateljevih. zavarovanja avtomobila, menjava gum , moj ima 10 let star avto in je vsako leto treba nekaj zamenjat user posted image  in stane  po par 100 € na fuš.., pa še 100 drugih stvari. Si pa privoščimo dopust vsaj 2x letno in to daljši.
Konce meseca aprila sem imela na računu 9 Eur. Še na bankomat nisem mogla iti.user posted image

(odgovor članu nerka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Koliko vam ostane na mesec?
21.5.2008 8:19:53   
Beti S
Ko plačamo kredit,položnice, zavarovanja, hrano in vse kar spada zdraven, nam ostane približno 300-400 €, to ponavadi pustimo na miru, tega denarja ne vzanemo za druge stvari (popravilo avta, dopust). Pustimo za gradnjo- obnovo hiše.

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Koliko vam ostane na mesec?
21.5.2008 9:12:35   
Skratek46
Nič ne jokat draga...zdej ti bom napisala kako je pri nama:
2000EUR na mesec plače...
-600EUR stanovanjski kredit
-200EUR položnice
-200EUR benzin
-cca.300EUR hrana
-120EUr cigareti za oba(vem ja da bi to lahko opustili-sam tko pač je zaenkrat)
No-pa da še tuki dodam kake stroške nepredvidene(okvara avtomobila,servisi,se kaj v stanovanju zalomi...)
To ti je moj mesečni proračun-tko da smo vsi na istem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Koliko vam ostane na mesec?
21.5.2008 9:18:03   
puppa
IZVIRNO SPOROČILO: karamela

Vsak mesec nič.

Je pa res, da plačujeva kredit za nepremičino kot naložbo za prihodnost, varčujeva za otroka 100 eur mesečno, plačujeva sebi v pokojninski sklad za penzijo, nekaj sva naložila v delnice, pa tudi na srečo lepo zaslužila. Drugače pa ko plačam vse položnice, hrano kupujem v 90% le na kartico, ker ne nosim v denarnici več kot 10 Eur,varčevanja, kredit za nepremičnino , nama na mesec ne ostane nič. Bo pa boljše septembra ko mi poteče en kredit. Drugače pa obleke kupujeva samo toliko kolikor potrebujeva, frizerja imamo vsi 4 zastonj oz. kompenziramo, moj zelo veliko naredi sam (od knaufa do popravila čevljev, do otroške sobice, delo mizarja, šivanja), ne kadiva, ne pijeva, kofetkam jaz ene 4x na teden, gsm porabiva vsak le ene 5 Eur na mesec... Pride pa vsak mesec nekaj dodatnih storškov  od zimovanja za otroka, do letovanja,  rojstni dnevi mojih otrok in prijateljevih. zavarovanja avtomobila, menjava gum , moj ima 10 let star avto in je vsako leto treba nekaj zamenjat user posted image  in stane  po par 100 € na fuš.., pa še 100 drugih stvari. Si pa privoščimo dopust vsaj 2x letno in to daljši.
Konce meseca aprila sem imela na računu 9 Eur. Še na bankomat nisem mogla iti.user posted image


Brez zamere, sam zakaj že jamraš?

Po mojem mnenju ne moreš odgovorit na vprašanjem koliko ti ostane na mesec z NIČ, če pa varčuješ zase pa za otroka pa še ne vem kje.
TO je denar KI TI OSTANE NA MESEC.

Da ti na mesec ne ostane nič, zame pomeni, da plačaš stanovanje, hrano, bencin... pač sprotne stroške... in ti potem ne ostane NIČ.

To je NIČ.

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Koliko vam ostane na mesec?
21.5.2008 9:24:28   
Anonimen
Men tudi ni jasno zakaj mislite da to k varčujete ni ostanek na mesec. Itak da je.

(odgovor članu puppa)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Koliko vam ostane na mesec?
21.5.2008 10:53:28   
SINEJA
IZVIRNO SPOROČILO: muška

jaz dobim samo otroški dodatek in to je to. Mož dobi ko mu pač nakažejo, tako da kak mesec piskamo tako na tenko da ne moreš verjet, seveda se stvari kopičijo in ko končno dobi nakazilo, in ko poravnam položnice za nazaj,... ma smo spet na istem user posted image    . Delam na samozaposlitvi in upam, da mi rata. user posted image


Takšne ljudi pa kar občudujem.Jaz kljub temu,da sem šparovna in nimam ravno slabega OD,prav tako mož,pa je včasih ,ne ravno kriza ampak moram bolj pogledat kam dam kak evro.Te res občudujem oziroma vse tiste,ki ste na istem.
Iz srca ti privoščim,da ti rata samozaposlitev.Dobro da si tako pozitivna.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Koliko vam ostane na mesec?
21.5.2008 13:54:19   
PinkaPolonka
IZVIRNO SPOROČILO: ejša1

Mi smo tudi bolj šparavni. Pa ne ker bi bilo to tako nujno, ampak ker smo tako navajeni. Tudi mi ne zapravljamo na znamkah oblačil ali avtomobilov. je pa res, da pa verjetno nadpovprečno zapravimo za dopustovanje (smučanje, 1.maj, poletni dopust, vmes pa še kakšne toplice). Sicer pa sva do izgradnje hiše živela od moje plače, moževe pa sva dajala na stran. Sedaj, ko imava kredit za hišo, pa lahko dajeva na stran pol moževe plače. In smo čisto zadovoljni, da je tako.


Pri nas je podobno. Vozimo 10 let star, ekstra mini avto (štirje + pes se komaj stlačimo v njega), 10 let sva dajala na stran skoraj celo fantovo plačo za rešitev stanovanjeskega problema, tako da imava sedaj nizek kredit 200€ še cca. 5 leta, drugih kreditov nimava. Ne uporabljava kreditnih kartic (oz. jaz jo sploh nimam, fant pa samo za primer ko gremo v tujino), ker so preveč zavajajoče (konec meseca te boli glava ko dobiš obračunuser posted image ). Obleke kupujeva predvsem v Zari in podobnih trgovinah. Kofetkava pa ko nama paše in dovoljuje čas (žal slednje ni prav pogosto), 1xtedensko gremo ven na pico ali kaj podobnega ter privoščiva si kakšen dober koncert, film ali gledališko predstavo. Ter seveda financirava plavalno šolo in igralne urice tamalima. 
 
Varčujeva pa vse planirano (v večini primerov imava, kar odprte trajnike):
- Za vsakega otroka od rojstva( ter planirano do faksa) varčujeva 150€/mesečno v Vzajemnih skladih,
- za naju pa 100€/na osebo prav tako v Vzajemnih skaldih,
- 300€/mesečno za dopust (smučanje, 1.maj, poletni dopust, toplice),
- 150 €/mesečno "denara za vsak slučaj"
- in zadnje 2 leti 150€/mesečno za avto.

(odgovor članu ejša1)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Koliko vam ostane na mesec?
21.5.2008 13:56:54   
tajtaja
Tudi pri nas je trenutno bolj suša. V roku enega leta smo zgradili hišo, se vselili, sedaj okolica..
Smo med srečneži ki voziloj Espaca 2,2 če veste kaj to pomeni(Tednik) in nam je par mescev po garanciji zletel motor (9.800€, sicer je 60% sofinanciral Renault, drugače bi šla kar na štrik)
pa pet otrok, ena že srednješolka
Če že kaže da bi kaj ostalo, pa so keremu čevlji premajhni, pa All Starke obvezno in pod nujno-seveda obe
No, dopustu se pa res še nobeno leto nismo odpovedali-običajno 14 dni, letos samo 7 dni, pa 1. maj in kakšno smučanje (letos zaradi bolezni ne).
Se ne smem pritoževati. Živimo še kar lagodno.
Ampak se vedno pogosteje zalotim, ko tehtam ali kupit ali ne...user posted image


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu SINEJA)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Koliko vam ostane na mesec?
21.5.2008 18:09:40   
karamela
Saj ne jamram. Sem malo narobe prebrala oz. razumela vprašanje pa zato tako čudno odgovrila.

Se opračujem, ne bit hude.

Torej za hrano, kozmetiko, kavico, mačjo hrano  in plenice  in ostale drobnarije mi ostane  oz. porabimo  cca.  300-350 Eur na mesec. Nikoli  ne seštevam, sem napisala po občutku. Smo na vasi, tako da nekaj zelenjave in sadja imamo doma.





(odgovor članu puppa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Koliko vam ostane na mesec?
21.5.2008 19:42:58   
Maja T.
za enkrat še gre, HB

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?