|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: priimek
20.5.2008 23:20:33   
kofetek2010
Sin je imel oba dokler se nisva poročila, potem sva mu mojega dala stran.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: priimek
20.5.2008 23:48:57   
Anonimen
Varianta je tudi, da si brez poroke en od vaju s partnerjem spremeni priimek in se vsi pišete isto. Ali pa si izmislite nek čist drug priimek, recimo skovanko obeh ali kaj podobnega. Stane pa cca 46 EUR takšna sprememba, in v roku treh tednov dobiš odločbo, da imaš priimek uradno spremenjen.user posted image

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: priimek
21.5.2008 0:05:25   
CatJa
Moja dva imata očetovega. Se pa strinjam z Angelino - nič lažjega kot spremenit priimek, če je tako moteče, da se različno pišete.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: priimek
21.5.2008 9:00:33   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: Lunc_a

In zakaj zmešnjava?zakaj bi moral imeti oba priimka


se strinjam ja,.... meni je to boljše kot dva priimka user posted image


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: priimek
21.5.2008 9:04:24   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: *alja*

Kako pa otroku razložita zakaj se vsak piše drugače?



čisto preprosto, kaj pa pri meni: hčera ima očetov priimek, očeta nima več, jaz imam drugačen priimek, ko si bom poiskala nekoč drugega partnerja bo tud on imel drugačen priimek, ČE bova imela otroka bo mogoče imel priimek od obeh (recimo) - mislim, da sem zmagala z zmešnjavo tukaj user posted image


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: priimek
21.5.2008 9:28:10   
Clavdy
Najin ima oba priimka. Če ali ko se bova poročila, pa bo imel enega (skor verjet da partnerjev priimek).

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: priimek
21.5.2008 9:29:05   
slovenka
midva sva poročena in sem prevzela možev priimek - prve tri mesece mi je bilo kar čudno, nato sem se navadila, sedaj ko pa pride beba, pa mi je super, da bomo vsi enako, en priimek na veliko napisan na poštnem nabiralniku user posted image . Če bi midva imela različna priimka pa ne vem, kaj bi pri bebi - verjetno bi se pisala po atiju - da bi že mali otroci imeli dva priimka, nisem navajena - kaj pa ko se poroči - ima potem tri?

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: priimek
21.5.2008 9:31:51   
Zamima
Važno, da vemo kam spadamo in da se imamo radi, priimek res ni tako pomemben, vsaj meni ne user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: priimek
21.5.2008 9:37:47   
Mišni
Moj otrok ima oba priimka.

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: priimek
21.5.2008 9:41:51   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: *alja*
A pol tisti ki se piše po tebi je "bolj" tvoj drugi pa "bolj" njegov!


A potem so vsi tisti otroci, ki se pišejo samo po očetu "bolj" od očija kot od mami. Trapasto razmišljanje.

Jaz bi dala oba priimka, ker se mi ne zdi, da imam s svojim otrokom različen priimek. Pa imam par prijateljic, ki se jim je že kdaj zakompliciralo, ker je imel otrok priimek samo po očetu.

Ampak, vsak po svoje...

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: priimek
21.5.2008 9:44:54   
Zamima
nič se ne komplicira, saj ima rojstni list user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: priimek
21.5.2008 9:50:49   
mateyka
kaj pa ko se poroči - ima potem tri?


takrat se pa on odloči kako se bo pisal in kako njegovi otroci - kot se sedaj ti odločaš zase in zanje user posted image

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: priimek
21.5.2008 9:51:35   
kristinaj
njegovega.....

(odgovor članu patricijap)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: priimek
21.5.2008 9:54:59   
Lunc_a
da,enega otroka ne maram zato se piše po njem user posted image   Pač smo se tako odločili MI in ne vi.Nam to ni nič sebično,niti zmešnjava.
A je priimek tako pomemben,da bi bil otrok pri tem kakorkoli prozadet in vedno spraševal zakaj je eden po očetu in zakaj po materi?Kakor ste napisale vaše mnenje in vsaka ddela po svojeuser posted image

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: priimek
21.5.2008 9:56:01   
byanca
njegovega bodo vsi najiniuser posted image imeli

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: priimek
21.5.2008 10:06:55   
Putka
Jaz sem probala čimmanj komplicirat, zato imata obe njegov priimek. Itak sta punci, če (ko) se bosta poročili se bosta sami odločili, kateri priimek obdržat. Moj priimek je zelo redek in mi je žal, da nimamo več potomcev. No, moj dragi se pa tudi ni želel preimenovat.

Meni se zdita dva priimka popolnoma odveč, si sploh ne predstavljam, ko se je treba v šoli vsak dan 100 x podpisat Aleksander Luka Gorenc Dolencuser posted image . Je treba malo na otroke mislit, ne nase..

Situacija od Lunc_e se pa tudi meni zdi neumnost, mene je moja ta strejša že pri treh letih spraševala, zakaj imam drugačen priimek. Kako bi ji šele težko ra<zložila, zakaj ima tudi sestrica drugega? Ti si očkova, ona je mojauser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: priimek
21.5.2008 10:43:23   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: Zamima

nič se ne komplicira, saj ima rojstni list user posted image


Ja, ni mela rojstnega lista sabo. Meni bi bilo gadno, da bi mogla vedno z rojstnim listom letat okol.

Druga je šla pa narazen in je potem hotela sinu zamenjat priimek, pa tip ni pustil. Lovili so se okrog po Sloveniji, ker je pri otrokovi starosti 3 mesece dec poniknil, niti pogledat ga ni več prišel. Na koncu so urejali preko CSD in je imela žive muke, da je uspela sterat tolk, da ima otrok dva priimka.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: priimek
21.5.2008 12:49:51   
lana777
Jaz imam oba, user posted image  pa le njegovega

_____________________________

Vsak trenutek mine. A v nas ostanejo tisti, ki nas delajo boljše in srečnejše. Taki postanejo neminljivi.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: priimek
21.5.2008 12:52:43   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Lunc_a

da,enega otroka ne maram zato se piše po njem user posted image   Pač smo se tako odločili MI in ne vi.Nam to ni nič sebično,niti zmešnjava.
A je priimek tako pomemben,da bi bil otrok pri tem kakorkoli prozadet in vedno spraševal zakaj je eden po očetu in zakaj po materi?Kakor ste napisale vaše mnenje in vsaka ddela po svojeuser posted image



Mi je drugače vseeno, kako se pišejo tvoji otroci ampak, a ko/če bo tretji, kako se bo pa on pisal?

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: priimek
21.5.2008 12:57:45   
Lunc_a
če ti je vseeno čemu potem vprašanje?

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: priimek
21.5.2008 13:00:49   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Lunc_a

če ti je vseeno čemu potem vprašanje?


ker sem firbčna, mnenja pa nimam. Mi je vseeno, kako se pišejo. Saj če ti je pretežko, itak ne rabiš odgovoriti. kar pozabi, je že v redu.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: priimek
21.5.2008 13:03:02   
Mišni
Po mojem je Volga mislila, da ni opredeljena do tega, kako si ti dala priimka svojima otrokoma, samo zanima jo, kako bi se pisal tretji, če bi ga imela.
Ker mene tudi.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: priimek
21.5.2008 13:03:42   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Po mojem je Volga mislila, da ni opredeljena do tega, kako si ti dala priimka svojima otrokoma, samo zanima jo, kako bi se pisal tretji, če bi ga imela.
Ker mene tudi.


No ja, pa tako. Ti znaš to bolje, hvala user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: priimek
21.5.2008 13:08:08   
Lunc_a
mogoče po jelinčiču-kaj pa znaš

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: priimek
21.5.2008 13:09:40   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Lunc_a

mogoče po jelinčiču-kaj pa znaš


user posted image user posted image user posted image user posted image  joj, polulala se bom. Definitivno najbolj smešna stvar danes user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?