|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: priimek
21.5.2008 13:10:49   
Maxica
Če midva ne bi bila poročena, bi otroka gotovo nosila samo njegov priimek. Že pri sebi sem bolj kot ne zakomplicirala, ko sem vzela oba priimka, tako da s tem ne  bi "morila" še otroka.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: priimek
21.5.2008 14:00:12   
watershine
me2 nisva poročena ampak bo otrok imel fantov priimek... to da bi imel oba sploh ne pride v poštev ker se priimka nikakor ne ujemata-čist kontra ampak to bi se dal prenest če nebi bil od fanta priimek dolg 9črk moj pa 7 potem tu pride še ime k tudi po vsej vrjetnosti ne bo najkrajše in lahko bjo začeli izdelovati nove kartice za tiste ki imajo tako dolga imena user posted image

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: priimek
21.5.2008 15:40:23   
mateyka
ker se priimka nikakor ne ujemata-čist kontra


joj, si me spomnila na žensko, ki se imenuje Marija Kruh-Lakota user posted image

(odgovor članu watershine)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: priimek
21.5.2008 15:46:22   
mama11
Naša ima oba priimka. Poroka ni v načrtih, za čez mejo pa sami tako ne bova rabili še rojstnega lista. Pa še dobro, ker je bolj podobna njemu user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: priimek
21.5.2008 17:25:16   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: viv

IZVIRNO SPOROČILO: Zamima

nič se ne komplicira, saj ima rojstni list user posted image


Ja, ni mela rojstnega lista sabo. Meni bi bilo gadno, da bi mogla vedno z rojstnim listom letat okol.




jaz ga imam zraven samo ko grem čez mejo (pa še mi zaenkrat nisi osebne niso pogledali kaj šele rojstnega lista) in ko kaj urejam. To pa ni tak pogosto, da bi mi bilo odveč tisti list s sabo vzet.
Eni res komplicirajo po nepotrebnem. user posted image


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: priimek
21.5.2008 19:42:36   
LinaK
Najin otrok bo imel priimek od partnerja.
Upam pa da se kmalu poročiva (pa ne zaradi priimka)user posted image in se bomo vsi pisali isto!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: priimek
22.5.2008 10:07:15   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Zamima

IZVIRNO SPOROČILO: viv

IZVIRNO SPOROČILO: Zamima

nič se ne komplicira, saj ima rojstni list user posted image


Ja, ni mela rojstnega lista sabo. Meni bi bilo gadno, da bi mogla vedno z rojstnim listom letat okol.




jaz ga imam zraven samo ko grem čez mejo (pa še mi zaenkrat nisi osebne niso pogledali kaj šele rojstnega lista) in ko kaj urejam. To pa ni tak pogosto, da bi mi bilo odveč tisti list s sabo vzet.
Eni res komplicirajo po nepotrebnem. user posted image



Pa da se navežem na tole, da ima otrok drugačen priimek kot mati. Ni problem samo pri prehodu meje in urejanju dokumentov, tudi pri zdravniku, ko kličeš in se predstaviš, pa v vrtcu, če kaj po telefonu sprašuješ, vedno poraš povedati, od koga mamica si, čisto od nekoga drugega se to potem sliši.
Ne vem, meni je tudi zaradi tega bilo bolj fajn, da ima otrok dva priimka.

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: priimek
22.5.2008 10:24:42   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni
Pa da se navežem na tole, da ima otrok drugačen priimek kot mati. Ni problem samo pri prehodu meje in urejanju dokumentov, tudi pri zdravniku, ko kličeš in se predstaviš, pa v vrtcu, če kaj po telefonu sprašuješ, vedno poraš povedati, od koga mamica si, čisto od nekoga drugega se to potem sliši.
Ne vem, meni je tudi zaradi tega bilo bolj fajn, da ima otrok dva priimka.


Jaz pa, zanimivo, zaradi tega nikoli nimam problemov. Ali pa ima med. sestra naše pediatrinje tako dober spomin, da točno ve, kam kdo spada. Ene 3x sem rekla tainta pri telefonu, kličem za sina tegaintega in ko zdaj pokličem, takoj poveže osebe user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: priimek
22.5.2008 10:56:33   
Zamima
Catja, točno tako user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: priimek
22.5.2008 10:58:27   
Lunc_a
Mišni nikoli ne vzemam roj. list s sabo in nimamo nobenih težav

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: priimek
22.5.2008 11:00:29   
Zamima
jaz sem bolj ziheraš pa ga vzamem, kadar grem po opravkih in čez mejo, čeprav pravim, da nikol nisem imela nobenih težav user posted image .
Edino kaj je, da mene včasih pokličejo Ga. pa hčerin priimek zraven, pa me to niti malo ne moti user posted image


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: priimek
23.5.2008 11:25:36   
Izabela_
IZVIRNO SPOROČILO: Lunc_a

Eden ima mojega,drugi ima pa od partnerjauser posted image


Meni se pa ta rešitev zdi prav fajn, res ne vidim, zakaj toliko negativnih besed okoli tega?

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: priimek
23.5.2008 21:10:05   
ella79
naša ima njegov priimek, sej mogoče ga pa še jaz kdaj dobim user posted image user posted image

_____________________________

Pri nas sije sonček vsak dan od 4.2.2008.
Sončku je ime Zoja.

(odgovor članu Izabela_)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: priimek
24.5.2008 14:31:19   
Anonimen
user posted image  ima očetov priimek.

(odgovor članu patricijap)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: priimek
24.5.2008 20:10:22   
goa
Še ne vemo kako bo. Moj fant ima za naše kraje zelo nenavaden priimek (ki je v drugih delih slo običajen). In jaz ko se bova poročila en bom vzela nejgovega priimka ampak samo obdržala svojega, ker se učiteljica in bi bilo preveč norčevanja iz njegovega priimka. In zato se ne morem odločiti kaj narediti z otroci. Bi jim dala svoj priimek, ampak fant ni za to. Tako da bo to pri nas še zelo zanimivo.

_____________________________

Vedno lahko dosežeš vse kar si želiš, samo vztrajati je treba.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: priimek
26.5.2008 12:09:49   
jocika
Meni je pa čist logično, da ji bom dala priimek od lubija. Če se bova kdaj poročila, bo lažje, če se pa ne bova, si bom dala pa jaz priimek spremenit, pa se bomo vsi enako pisal. Če je punčka, mi še posebej ni oba priimka za devat. Kaj pa ko se bo poročila - oz. če?
Bo mela tri? Kako se bo šele ona odločila, kako naj se njeni otroci pišejo?

_____________________________

Patricija je sonček, ki nama je polepšal svet...

(odgovor članu goa)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: priimek
26.5.2008 18:28:49   
watershine
HAHAHA....     in kako se bojo pisal otroci od otroka... ja v najslabšem primeru bo usaka naslednja generacija imela priimek več user posted image user posted image user posted image ... no kokr komu paše :D

(odgovor članu jocika)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: priimek
26.5.2008 19:28:33   
atanja
Hm jaz imam tudi prijateljico ki je imela komplikacije zaradi priimka-mala je imela njegovega.
Zaradi tega je tudi spremenila potem in dodala še svojega da ji ni blo treba dokazovat da je njena.

ZAto ima tudi naš oba priimka. Ker je bolj enostavno dat še moj priimek zraven kot pa da moram vedno pazit na rojstni list.

Aja mogoče zdaj ne komplicirajo glih ne vem kaj čez meje. So pa en mesec nazaj ko sta šla dva znanca malo dlje. In sicer so jih dal vsakega posebej v zasliševalnosobo in po dolgem letu ful zasliševal. 

(odgovor članu watershine)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: priimek
26.5.2008 20:02:39   
Oaza
Najin user posted image  se bo pisal po  partnerju.

(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: priimek
28.5.2008 15:14:37   
zaspančka
Men se zdi pa najbl enostavno, če se poročiš in pol ni sploh nobenga vprašanja več, kako se bo kdo pisal.

(odgovor članu Oaza)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: priimek
28.5.2008 19:10:35   
frutka_
Najbrž moževega. Tako kot ga ima zdaj, ko sva poročena.

(odgovor članu patricijap)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: priimek
28.5.2008 20:19:29   
hmm...
Meni se zdi, da je večja zmešnjava, če ima otrok 2 priimka.

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: priimek
29.5.2008 9:21:39   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: watershine

HAHAHA....     in kako se bojo pisal otroci od otroka... ja v najslabšem primeru bo usaka naslednja generacija imela priimek več user posted image user posted image user posted image ... no kokr komu paše :D



Bolj težko, ker več kot dveh imen in dveh priimkov ni možno imet.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu watershine)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: priimek
29.5.2008 17:24:38   
watershine
no sej to je bilo bolj kot ne retorično, ker ne vem če je kdo tak "debil" da da svojemu otroku več kot 2 priimka in še povrh usega več kot 2 imena... sej nism misnla resno user posted image

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: priimek
29.5.2008 17:50:00   
Maja T.
sicer sem poročena, če pa ne bi bila, bi pa dala moževega user posted image

_____________________________

ZARA - 08.07.2008

Nemogoče pomeni le, da vam bo vzelo nekaj več časa, kot ste načrtovali

(odgovor članu watershine)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?