|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 13:14:45   
sazi
Jaz sem tudi mnenja, da se vse preveč zakomplicira, če sta v družini 2 z enakim imenom.
Imaš pa tako dituacijo, kot jaz. Vedno sem si želela nekoč imeti sina z imenom XX, pa sem se zdaj poročila z XX, sinu pa sva dala potem drugačno ime. No, sanje so se mi na nek nčin uresničile - eden zame najpomembnejših moških je XX - ni sin, je pa možuser posted image

(odgovor članu bastian111)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 13:14:58   
Pobalami
Jaz ne bi dala enako ime.
Mogoče podobno: Martin, Valentin. Tudi Jaka je lepo.

Kar se sklanjatve imana tiče pa ne vem zakaj bi se s tem spopadala. Na našem koncu vsi sklanjajo moška imena na končnico A kot Jakata, Mihata, Lukata in je to nekaj običajnega.


(odgovor članu bastian111)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 13:26:26   
Volga
Ja pa kaj res mislite, da bosta oče in otrok večno živela skupaj? Mislim takrat, ko bo sin začel dobivati svojo pošto, se bio že zdavnaj odselil, če pa bo prej dobil Cicibana ali Trobentico na dom, pa valjda, da ni za očeta. user posted image

Meni je Tine všeč in me ne bi prav nič motilo, da bi imela oče in sin enkao ime. Moja mama in stara sta ga tudi imeli, pa mi je škoda, da ga moja mami ni dala naprej, ker je res lepo ime. Se mi pa zdi, da bo sestra dali svoji hčerki, če jo bo imela, to ime, pa bo šlo spet malo naprej. no, malo bo poskočilo za eno generacijo.

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 13:29:16   
Anonimen
Ciciban in Trobentica user posted image user posted image user posted image

Volga pri nas je bil problem, ker smo v isti vasi.Pa tudi veliko otrok se ne odseli, ampak ostane doma.
In tega je čedalje več, ker si malokdo lahko privošči svoj lasteni dom.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 13:30:56   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Ciciban in Trobentica user posted image user posted image user posted image

Volga pri nas je bil problem, ker smo v isti vasi.Pa tudi veliko otrok se ne odseli, ampak ostane doma.
In tega je čedalje več, ker si malokdo lahko privošči svoj lasteni dom.


Oprosti, čedalje manj, ker tastari pa tamladi že dolgo in vse bolj ne gredo več skupaj.- Ampak to je druga tema, odpri novo nekje drugje, pa bomo videli, kje je kdo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 14:10:25   
dulcinea
Ko bo Tine starejši, bo lahko na banki oropal lastnega fotra, ker itak ne preverjajo datuma rojstva.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 15:22:07   
Barbara33
Meni osebno to niti približno ni simpatično, da imata oba enaki imeni in enostavno tudi ne vidim opravičujočega razloga za to.

Imen je namreč toliko na razpolago ... (sicer se tudi sama že nekaj mesecev ubadam z iskanjem pravega imena za fantka, če ga bom imela - spola namreč še ne vem, upam, da izvem drug teden - tako te razumem, da ne najdeš pravega imena, na kraj pameti pa mi ne pade, da bi mu dala enako ime kot možu).

Kakorkoli se boš odločila, pa bo za vas gotovo v redu - mamica bo pa že vedela, mar ne?!

Lepo bodi,
Barbara

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 15:29:40   
lemavrica
Meni je to totalno mimo. Moj tast in svak imata isto ime, ker je bilo pač v tastovi družini tako, da najstarejši sin dobi ime po očetu. no pri naju sem jaz takoj povedala da pri nama ne bo tako. Mi imamo Jako. Meni je lepo ime, tudi skalnjatve niso tako grozne.



_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Barbara33)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 21:31:50   
mayci
Tako kot je napisalo že kar nekaj mojih predhodnic-jaz nisem za isto ime.. Mi ne potegne, žal.user posted image
Mi je pa Jaka zelo lepo ime!user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
28.5.2008 8:52:39   
byanca
Moj fant ima zelo lepo ime, vendar ga sinu nebi dala.
Jaka je super.user posted image

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
28.5.2008 9:18:40   
Kaliope
joj, tudi meni nikakor ni všeč, če imata oče in sin isto ime ... pri vsej tej izbiri imen! kot da ga takoj določiš za "kopijo" očeta ... Jaka je zelo lepo, pa saj je vseeno, kako ga domači sklanjajo - itak se doma govori "po domače", drugače pa se vsi v šoli naučimo, kako se sklanjajo moška imena s končnico -a (meni se zdi bolj grozno, ko prenekateri npr. čisto "običajno" ime Klemen sklanjajo kot Klemen Klemena?!? tak kot da bi sklanjali Peter Petera ... )

(odgovor članu byanca)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
28.5.2008 9:40:21   
ključek
meni je tine eno izmed ljubših imen, ampak jaz tudi ne bi dala otroku istega imena kot ga ima ati. preveč se vse potem zakomplicira.

(odgovor članu Kaliope)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
28.5.2008 14:47:28   
arabela*
nevem,jaz nebi dala istega imena,kot ga ima mož.user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu tiny83)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   [Brisano sporočilo]
28.5.2008 14:49:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu arabela*)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
29.5.2008 7:52:07   
slovenka
tudi jaz ne - ker mi tudi ne bi bilo všeč, če bi moja hčerka imela isto ime kot jaz. Že v službi mi je nenadavno, ko delam s kako soimenjakinjo - ni pogosto, pa vseeno. Poznam pa ljudi iz Italije, Španije..., ki še redno prakticirajo to tradicijo, pa je potem samo par imen v celi familiji, samo ta mlajši imajo v praksi zmeraj nekaj drugega - npr. Giuseppe - Pepi... Glavni namen imena je razlikovanje posameznika od drugih, tako da...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
29.5.2008 8:00:35   
Marogica
V bistvu je stvar okusa in navade. Sama sem imela enkrat tipa, ki je imel enako ime, kot oče in problem je bil  samo v tem, ko si poimensko poklical, če smo bili skupaj. Odzvala sta se (skoraj) vedno oba.

Drugega v zvezi s tem se pa ne spomnim-torej ni bilo tako problematično.


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
29.5.2008 18:03:42   
amaya
ne, ne, ne, neeeeeeeeeeeeeeee, ne, ne,ne,ne,ne,neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee....user posted image  

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
29.5.2008 19:56:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu amaya)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
29.5.2008 22:38:53   
N _ B
Jaka.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
31.5.2008 20:05:04   
Anonimen
Jaz bi izbrala Valentin.
Imam raje daljsa imena.

(odgovor članu tiny83)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
3.6.2008 11:29:59   
diamantina
Jaz poznam družino, kjer so vsi do zadnjega Edvardi (vodijo pa evidenco že od leta 1705), ampak ima mlajša generacija pred tem imenom še eno ime, tako da so potem, npr. Gaj Edvard K. toliko da se ločijo.

Ampak jaz tega ne bi prakticirala, mi bodo dali mali/-emu ime, ki nam bo všeč in da se bo lepo skladalo s priimkom.  user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
3.6.2008 18:46:33   
čaki
Meni nekako ne potegne, da imata oče in sin enako ime.
Mogoče kaj podobnega. Tilen




enako

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
16.6.2008 17:34:38   
pola1984
meni je staromodno,če se sin kliče isto kot mož.nikoli nebi dala isto ime...takšno je moje mnenje...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
16.6.2008 17:37:03   
Zamima
jaz sigurno ne bi dala istega imena kot ga ima mož/otrokov oče. Mi to pač ni všeč. Pa ne ime, ampak dva ista imena v družini - dolgčas user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu pola1984)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
16.6.2008 17:39:08   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

V bistvu je stvar okusa in navade. Sama sem imela enkrat tipa, ki je imel enako ime, kot oče in problem je bil  samo v tem, ko si poimensko poklical, če smo bili skupaj. Odzvala sta se (skoraj) vedno oba.

Drugega v zvezi s tem se pa ne spomnim-torej ni bilo tako problematično.



včasih se zgodi, (npr, ime Tine), pol pa je tastari Tine, Tine, tamladi pa skozi Tinček user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?